2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 240 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11510498 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı ekrembaser

bana gelen öyle bir bilgi yok. kerim frei işinde düğüm olduğu bilgisi war sadece. adamlar kerimde ısrarcılar. süreç böyle ilerliyor. cebimizde para yokken bir günde verdim parasını oldu bitti yapmamızı beklemek yersiz değil mi sizcede.

Yok abi hemen olup olmamasıyla alakalı değil ts anlaşmış diyolar

Çevrimdışı tangaz

Saka yapiyorum abi bende. Senin canin sagolsun. Sosyalkartal midir nedir ona bisey olmadiysa sana hicbisey olmaz. Reisi yedirmeyiz...

eywallah. soysalı iyi sallandırmıştık burada :D
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Kulak arkası kaşınmaya başlamış @tangaz'ın.  :D
@tangaz topa bu kadar sert girdiyse ben ümitlenirim.  Ha son anda bi mevzu olur yapacak bişey yok.  Beni ayrıca ümitlendiren şey şu anda her bakımdan alınabilecek en makul isim Eto. Eminim başkan da bunun farkında.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı tuncaboylu

Marc Bartra sezon başında Barça' dan Dortmund' a 8 milyon € ya gitti.
Papadopoulos Leipzig' e 1,5 milyon € ya kiralandı, Juan Jesus' da 2 milyon € ya kiralandı.
Fenerbahçe Kjaer' i 7 milyon € ya aldı.
N' kolou da 4 değil 3 milyon imza parası 2 milyon € yıllık istiyordu.
Daha iki gün önce devre arasında Kolodziejczak Sevilla' dan Mönchengladbach' a 7 milyon € ya transfer oldu.

4 milyon değil ama 7-8 milyon bandına çok iyi stoperler alabilirsin. Beşiktaş, 2009/2010 sezonundan bu yana stoper bölgesi transferi için 9 oyuncuyu kadrosuna kattı ve toplam 19,6 milyon euro harcadı. Senelerdir idarelik transfer yaparak parayı çöpe atıyoruz, sonra her transfer sezonunda para yok yine idareten adam alalım ya tutarsa. Bu paraya anca bunu alırız diye diye milyonlarca para harcandı ve elde olan sonuç yine sıfır. Plansızlık, yönetim başarısızlığı, parayı iyi kullanamamak, günü kurtarmak  artık ne denir bilemem ama sonuç ortada.

Dostum zaten sorun orada.

7-8 milyon euro'ya alabiliyorsun ve harcayacak 4 milyon euro'muz var.

7 senede toplam 19.6 milyon euro harcamış olmamız, bir seferde 7-8 milyon euro'muz olduğu anlamına gelmiyor.

Son 7 senede hiç bir zaman stopere harcayacak 7-8 milyon euro'muz olmadı.

Seneye bugünü unutup diyeceksiniz ki "8 senede 23.8 milyon euro harcadık, ama 7-8 milyon euro'luk stoper alamadık".

Ben de diyeceğim ki, "geçen sene 4 milyon euro'muz vardı, o yüzden alamadık".

Çevrimdışı brkntcnr

Oyuncunun profiliyle bizim ihtiyacımız olan profilin uzaktan yakından alakası yok(Bu profil tanımını Şenol Hoca bizzat yaptı) ama bu transfer scouting transferi falan deniliyor ve buna inanmamız bekleniyor. Şu transferin planlı programlı olmadığını bilmek için yönetici olmaya gerek yok. Ya hocanın söyledikleri önemsenmiyor yönetim kendi kafasına göre transfer yapıyor. Ya da bu oyuncunun ismi bir şekilde kulübe geldi ve ya tutarsa şeklinde transferi yapıldı -son yıllarda yapılan transferlerin çoğu gibi-

Çevrimiçi Necmi

Valla olumlu yorum yapan kişileri şahsen pek ciddiye alamayacağım. Çünkü bu transferin olumlu elle tutulur bir yanı yok. Transferin nesine olumlu yorum yapacağız ki? Hırvatistan Ligi' ni kaç kişi takip ediyor? Birkaç video izlemeyle yorumlamak sağlıklı değil. Ki oyuncunun birkaç videosu da iç açıcı değil. Geleceğe yatırım diyerek 4 milyon stopere verebilecek bir lüksümüz de yok. O yüzden oyuncunun gelir gelmez oynaması gerekir.
senin takip edip etmemen önemli değil takip etmesi gerekenler ediyor.
senin Beşiktaşda oynamasının hayalini bile kuramayacağın oyuncular o ligden çıktı
vida gelsin diye tırmalıyorsun bak bakalım hangi ligden yetişmiş @brkntcnr

Çevrimdışı kartalBaz

Oyuncunun profiliyle bizim ihtiyacımız olan profilin uzaktan yakından alakası yok(Bu profil tanımını Şenol Hoca bizzat yaptı) ama bu transfer scouting transferi falan deniliyor ve buna inanmamız bekleniyor. Şu transferin planlı programlı olmadığını bilmek için yönetici olmaya gerek yok. Ya hocanın söyledikleri önemsenmiyor yönetim kendi kafasına göre transfer yapıyor. Ya da bu oyuncunun ismi bir şekilde kulübe geldi ve ya tutarsa şeklinde transferi yapıldı -son yıllarda yapılan transferlerin çoğu gibi-
Biraz daha aciklayici yazarmisin kardesim. Hoca ne istedi bu oyuncu nasil diye.

Çevrimdışı brkntcnr

Dostum zaten sorun orada.

7-8 milyon euro'ya alabiliyorsun ve harcayacak 4 milyon euro'muz var.

7 senede toplam 19.6 milyon euro harcamış olmamız, bir seferde 7-8 milyon euro'muz olduğu anlamına gelmiyor.

Son 7 senede hiç bir zaman stopere harcayacak 7-8 milyon euro'muz olmadı.

Seneye bugünü unutup diyeceksiniz ki "8 senede 23.8 milyon euro harcadık, ama 7-8 milyon euro'luk stoper alamadık".

Ben de diyeceğim ki, "geçen sene 4 milyon euro'muz vardı, o yüzden alamadık".
Abi senelerdir 4 milyonumuz mu var? O kadar şampiyonlar ligine falan gidildi ama hala 4 milyonumuz mu var? Sene başında da 4 milyon € vardı, devre arasında yine 4 milyon € var. Ben de buna anlam veremiyorum. Nasıl yıllardır bu takımın 3-4 milyon € su var. 3-4 milyon diye diye totaldeki rakam korkunç bir rakam. Plansızlık programsızlık diyerek de burada eleştiriyorum zaten. Madem senelerdir elde paran yok Pedrolara Milolara Rhodolfoları alana kadar bekleyip adam gibi bir tane adam alsaydık kafamız rahat etseydi diyorum. Her transfer döneminde stoper transferini bir kaosa dönüştürmesi ve bir türlü bitirememesi eleştirilmesi gereken bir konu. Bunu yapmadığı için de yönetimi eleştiriyorum. Haksız mıyım?

Çevrimdışı kartalBaz

Astilar --> @armaganbozkurt
Zehirlediler --> @serhatakkaya
Yedirmeyiz --> @tangaz ve @mylife1903 emmi

Çevrimdışı anilsevim

Kerim: yedek beklerim bjk de, ya da yurtdışına giderim, antalyaya gitmem
Ömer: antalyaya gitmem
En son olcaya soruyorlar, olcay da kabul etmiyo
Devamında Necip i istemişler, hoca kesinlikle vermem demiş

Antalya başkanı vermem demiyo, o kısım geçilmiş
Bu sefer oyuncu takasında iş kilit

Hayırlısı olsun
Ha bu arada eto için 1,8 milyon euro + kiralık veya bonservisle oyuncu verirsek şaşırmayın
Ts kısmını geçin, dünya kadar para veriyolar su an, Eto kabul etmiyo 10 milyon da verseler
Eto bizde oynamak istiyo 1,5 yıl
Ts işin içinde bile değil
Takasta kilit oldu iş
BEŞİKTAŞ bir Aşk hikayesi değildir; BEŞİKTAŞ Aşktır, gerisi hikâyedir...

Çevrimdışı brkntcnr

Biraz daha aciklayici yazarmisin kardesim. Hoca ne istedi bu oyuncu nasil diye.

Hoca çabuk stoper istiyor, yönetimin aldığı adam çabuk değil, 1.87 boyunda bir stoper. Şu videoda da kendi ağzıyla söylüyor.

Çevrimdışı brkntcnr

senin takip edip etmemen önemli değil takip etmesi gerekenler ediyor.
senin Beşiktaşda oynamasının hayalini bile kuramayacağın oyuncular o ligden çıktı
vida gelsin diye tırmalıyorsun bak bakalım hangi ligden yetişmiş @brkntcnr
Vida gelsin diye tırmalamıyorum birincisi bu. İkincisi hayalini kuramayacağım o oyuncular o ligden 18-20 yaşlarında ayrılıyorlar. Diğerlerinin de gittiği paralar ortada. Üçüncüsü de Beşiktaş' ın gerçekten bir scout ekibi var ve bu çocuğu takip ediyorlar düzenli olarak(!) Tıpkı Başarılı transferlerimiz Pedro Franco ve Milosevic gibi. Gerçekten takip etmesi gerekenler çok güzel takip ediyor. Hırvat liginden kimler çıkmış diyerek alınan transferin korunması kadar saçma birşey yok. Arda da türkiye liginden çıktı aynı ligde Sabri de oynuyor, Selçuk Şahin' de.

Yönetim bile yaptığı transferle fotoğraf çektirmekten çekiniyor oyuncuya güvenleri bu kadar.
[ Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 18:17:32 brkntcnr ]

Çevrimdışı sametbagan

Evet Eto'o da son durum şu arkadaşlar...

Çevrimdışı sametbagan

Evet Eto'o da son durum şu arkadaşlar...

Bence eto falan beklemeyin o Antalyanın başkanı bize vermez etoyu
Bizim oyuncular takası kabul etse son  dakka bi arıza çıkartır gene vermez

Çevrimdışı sametbagan

Sezon başındaki senaryonun aynısı gerçekleşiyor.O zaman da Kerim'i istediler.Hatta başkan kongrede Antalya başkanını ti'ye almıştı.
Ben eto meselesinde azizin de parmağı olduğunu düşünüyorum.Tam ona göre işler çünkü sanırım Ekiciyi de bitirmek üzereler.
Pazartesiye kadar eto olayı bizim için olumlu yada olumsuz bitmiş olmalı ki ona göre hareket edelim. Uzaması hep aleyhimize

Çevrimdışı tuncaboylu

Bence eto falan beklemeyin o Antalyanın başkanı bize vermez etoyu
Bizim oyuncular takası kabul etse son  dakka bi arıza çıkartır gene vermez
@tangaz bitti demeden bitmez.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi MUSTAFA_

@tangaz bitti demeden bitmez.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
#Diren @tangaz reis

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi Necmi

Marc Bartra sezon başında Barça' dan Dortmund' a 8 milyon € ya gitti.
Papadopoulos Leipzig' e 1,5 milyon € ya kiralandı, Juan Jesus' da 2 milyon € ya kiralandı.
Fenerbahçe Kjaer' i 7 milyon € ya aldı.
N' kolou da 4 değil 3 milyon imza parası 2 milyon € yıllık istiyordu.
Daha iki gün önce devre arasında Kolodziejczak Sevilla' dan Mönchengladbach' a 7 milyon € ya transfer oldu.

4 milyon değil ama 7-8 milyon bandına çok iyi stoperler alabilirsin. Beşiktaş, 2009/2010 sezonundan bu yana stoper bölgesi transferi için 9 oyuncuyu kadrosuna kattı ve toplam 19,6 milyon euro harcadı. Senelerdir idarelik transfer yaparak parayı çöpe atıyoruz, sonra her transfer sezonunda para yok yine idareten adam alalım ya tutarsa. Bu paraya anca bunu alırız diye diye milyonlarca para harcandı ve elde olan sonuç yine sıfır. Plansızlık, yönetim başarısızlığı, parayı iyi kullanamamak, günü kurtarmak  artık ne denir bilemem ama sonuç ortada.
Bak buda boş bir konuşma olmuş 19 M harcamışız peki bu seneler zarfında hangi sene o parayı tek seferde çıkarıp sağ sol iki stoper alabilirdik her zaman örnek veriyorum insanlar ev kirası ödüyor ömürleri boyunca kiraya satın alabilecekleri parayı ödüyorlar bu insanlar manyakmı neden başında verip evi satın almıyorlarda yıllarca kira ödüyorlar.
bu neye benziyor biz yüz yıldır transfere 600-700 M€ harcamışızdır neden bir seferde verip şl kaldıracak kadro kurmadıkki :D
fakirler çok kazık yer biliyormusun ederi olmayan bir sürü kalitesiz şeye para verirler ayakkabı alırlar iki ayda altı erir. iki ay sonra giderler bir çift daha alırlar bu böyle devam eder belki kaliteli bir ayakkabıya verecekleri paradan daha fazla harcarlar peki neden bir kerede kaliteli ayakkabı almazlar çünkü hiç bir zaman ceplerinde o kaliteli ayakkabıya verecek para olmaz bilerek mecburen o kalitesiz olanı alırlar. işte parasızlık böyle bir şeydir zengin kadar harcarsın ama onun gibi kaliteyi satın alamazsın bu bir kısır döngüdür bir türlü aşılamaz.

Çevrimiçi sozkul

Olumlu yorum yapanları ciddiye almayacağım deyip bir kaç video izleyerek nasıl bir karar verdin garip doğrusu  :D Hırvatistan liginden çıkan oyuncuları hakkında bir şey bilmiyorsun heralde ? Şu an Madrid ve Barcelona'da oynayanlar da var bu ligden çıkıp

Turgay Demir üstadımızda beğenmiyor Mitroviç'i, umutlanmak için bir neden çıktı bana en azından.

Çevrimdışı mylife1903

Vida gelsin diye tırmalamıyorum birincisi bu. İkincisi hayalini kuramayacağım o oyuncular o ligden 18-20 yaşlarında ayrılıyorlar. Diğerlerinin de gittiği paralar ortada. Üçüncüsü de Beşiktaş' ın gerçekten bir scout ekibi var ve bu çocuğu takip ediyorlar düzenli olarak(!) Tıpkı Başarılı transferlerimiz Pedro Franco ve Milosevic gibi. Gerçekten takip etmesi gerekenler çok güzel takip ediyor. Hırvat liginden kimler çıkmış diyerek alınan transferin korunması kadar saçma birşey yok. Arda da türkiye liginden çıktı aynı ligde Sabri de oynuyor, Selçuk Şahin' de.

Yönetim bile yaptığı transferle fotoğraf çektirmekten çekiniyor oyuncuya güvenleri bu kadar.
Yonetimin en dogru yaptigi is fotografa kimseyi sokmamak oldu. Abuk sabuk bir gelenek cok da guzel cok da harika oldu fotografa girmemeleri ha eto gelince de fotografa girmezlerse alkislarim hemide ayakta. Ama benim bildigim turk yonetici profili etonun imza toreninde kuyruk olusturur selfi cekilmek kcin

Çevrimdışı cursedofdragon

Matej Mitrovic'in 1 maçta'ki performansı

Çevrimiçi Necmi

he doğru diyorsun utanmışlarıdır resim çektirmeye

Çevrimiçi Necmi

Söylediğimi doğru okursan sevinirim necmi abi. "Yine bir menajer zengin oldu" dedim. Menajer tarafından bize bu oyuncu ittirildi vs. birşey söylemedim. Bu adamın transferinden dolayı menajeri para aldı mı aldı? Plansız programsız yapılan bir transfer sonucu yine bir menajer zengin oldu. Bunun nesi yanlış?
plansız olduğunu nerden biliyorsun sen plansız dediğin içinmi plansız oluyor :alala:
hangi oyuncuyu alırsan al menejerin komisyonunu vereceksin. birilerinin cebine para girecek
bu kaçınılmaz ve zorunlu olan şey. Bunun adına menejeri zengin etmek denmez bir uefa şartını yerine getiriyorsun seni mantığınla devletede vergi veriyoruz o zaman devletide zengin ediyoruz o vergi nasıl zorunluysa o menejer parasıda zorunlu bir menejer hiç karışmasa oyuncuyla görüşsen imzalasan menejer hiç bir yerinde olmasa bile oyuncunun menejerine o parayı ödemek zorundasın.

Çevrimiçi Necmi

Yonetimin en dogru yaptigi is fotografa kimseyi sokmamak oldu. Abuk sabuk bir gelenek cok da guzel cok da harika oldu fotografa girmemeleri ha eto gelince de fotografa girmezlerse alkislarim hemide ayakta. Ama benim bildigim turk yonetici profili etonun imza toreninde kuyruk olusturur selfi cekilmek kcin
yazın yapıldığı gibi toplu imza töreni olur kulüpte başkan çıkar resimleri verir poz poz
yazında böyle olmadımı

Çevrimdışı underworld

Eto'o yu zorla kaçırıp yan sahaya alın, olsun bitsin.

Etiketler: