2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11540906 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı brkntcnr

Eldeki tek iyi stoper sağ stoperken ve ona tandem yapmak için bir sol stopere ihtiyaç varken gidip 4.2 milyon € ya sağ ayaklı, 23 yaşında, Hırvatistan' dan ne vereceği bilinmeyen stoper alıyoruz. Bir de çıkıp Scout ekibi izledi falan deniliyor ya.  Bi de başkan çıkıp para yok falan der.  Yine bir menajer zengin oldu.
[ Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 16:16:32 brkntcnr ]

Çevrimdışı 38life

Şimdi anladım demek istediğini.  :ok:

Ama bildiğim kadarıyla tandem oynarken iki stoperin aynı hat üzerinde kalması bekleniyor genelde.

Biri önde bassın, öteki arkada kalıp kaçanları süpürsün diye bir diziliş varsa bile ben sık karşılaşmadım.

Ben tam tersini diyorum, önde basanın yaptığı işe süpürmek diyorum. Doğru kullanımı farklı olabilir bilmiyorum ama benim kastettiğim o. Yani Tosic'in bu sene yaptığı hatta abarttığı, aşırıya kaçtığı işten bahsediyorum. Marcelo genelde markajını yapar ve rakip ceza sahasına girmeye teşebbüs edene kadar bunu korur. Tosic ise en ufak boşluğu yakaladığı anda öne çıkıp savuşturur, süpürür, müdahele eder. Elbette bunlar pozisyona göre değişen şeyler bazen an olur görevler tam tersi olmak zorunda olur ama genel karakter böyledir. Mesela Tosic'in bazen bu öne çıkıp yaptığı müdaheleleri başarısız oluyor ve arkada o ana kadar mevkiisini koruyan Marcelo kurtarıcı durumunda oluyor, son adam konumunda oluyor veya bek yardıma geliyor falan filan. Ama takımda biri bu öne çıkıp rakibe basma işini yapmalı.

Arkaya atılan toplar tamamen farklı bir konu tabi. Orada bazen salt hız da önem kazanıyor.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Eldeki tek iyi stoper sağ stoperken ve ona tandem yapmak için bir sol stopere ihtiyaç varken gidip 4.2 milyon € ya sağ ayaklı, 23 yaşında, Hırvatistan' dan ne vereceği bilinmeyen stoper alıyoruz. Bir de çıkıp Scout ekibi izledi falan deniliyor ya.  Bi de başkan çıkıp para yok falan der.  Yine bir menajer zengin oldu.
Yine piyango oynadık, gelen yorumların çoğu olumlu ama o bölgede piyango şu şekilde oynanır; elinde üst düzey bir stoper olur onun yanına bu piyangoyu oynarsın ama bizim elimizde şu an üst düzey bir stoper yok..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Emre S. Sönmez

Mario Gomez'in pesine dusupte forvetsiz kaldigimuz icin simdi yana yana forvet ariyoruz ve eto'o isi icin gene sanki beklemedeyiz gibi  :akuma: neyin beklemesitse bu  :s20: baska musait golcu mu yok,scoutlar bu is icin para almiyor mu? Eto'o,eto'o derken gene aboubakar ve Cenk'e kalmayalim da  :s20:
Edirne koprusu tastan var mi buyuk BESİKTAS'tan ! BJK:16251

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Mario Gomez'in pesine dusupte forvetsiz kaldigimuz icin simdi yana yana forvet ariyoruz ve eto'o isi icin gene sanki beklemedeyiz gibi  :akuma: neyin beklemesitse bu  :s20: baska musait golcu mu yok,scoutlar bu is icin para almiyor mu? Eto'o,eto'o derken gene aboubakar ve Cenk'e kalmayalim da  :s20:
Aboubakar'ın yerine golcü aramak zaten başlı başına bir fiyasko, üstüne kimse alınamazsa daha büyük fiyasko olur adam 4-5 maç afrika kupası nedeniyle oynamayacakken, Ömer'in de sakat olduğunu hatırlatırım.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı GÖRKEM

Eto'nun gelmesi cok önemli. Sadece isim veya kalite bakimindan degil, özellikle kisiligi, profesyonelligi ve liderligi ile Takimda yaratacagi hava'yi düsünerek söylüyorum.

Eto'o tam aradigimiz Kaptan. Sampiyonluk yarisinda en önemli Faktör olabilir.

Çevrimdışı brkntcnr

Yine piyango oynadık, gelen yorumların çoğu olumlu ama o bölgede piyango şu şekilde oynanır; elinde üst düzey bir stoper olur onun yanına bu piyangoyu oynarsın ama bizim elimizde şu an üst düzey bir stoper yok..
Valla olumlu yorum yapan kişileri şahsen pek ciddiye alamayacağım. Çünkü bu transferin olumlu elle tutulur bir yanı yok. Transferin nesine olumlu yorum yapacağız ki? Hırvatistan Ligi' ni kaç kişi takip ediyor? Birkaç video izlemeyle yorumlamak sağlıklı değil. Ki oyuncunun birkaç videosu da iç açıcı değil. Geleceğe yatırım diyerek 4 milyon stopere verebilecek bir lüksümüz de yok. O yüzden oyuncunun gelir gelmez oynaması gerekir.
[ Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 16:33:14 brkntcnr ]

Çevrimiçi Gökhan Kurt

• Kara Kartal
  • *
  • 06 Ocak 2017, 16:28:49
  • Beylikdüzü-İstanbul
  • En güzel Beşiktaş'ın çocukları sever !!!
31 Ocak'a kadar bekleyelim, bakalım kimleri alıcaz.
Tatmin olmassak Şubat'ta gömmeye baslarız.
Ama içimden bir ses yaz dönemini aratmıcak diyor.  :money:

Çevrimdışı tuncaboylu

31 Ocak'a kadar bekleyelim, bakalım kimleri alıcaz.
Tatmin olmassak Şubat'ta gömmeye baslarız.
Ama içimden bir ses yaz dönemini aratmıcak diyor.  :money:

2 adam aldık zaten.

Alırsak bir de Eto'o yu alacağız işte, kimi alacağız ki başka?  :alala:

Çevrimdışı Bishamon

Valla olumlu yorum yapan kişileri şahsen pek ciddiye alamayacağım. Çünkü bu transferin olumlu elle tutulur bir yanı yok. Transferin nesine olumlu yorum yapacağız ki? Hırvatistan Ligi' ni kaç kişi takip ediyor? Birkaç video izlemeyle yorumlamak sağlıklı değil. Ki oyuncunun birkaç videosu da iç açıcı değil. Geleceğe yatırım diyerek 4 milyon stopere verebilecek bir lüksümüz de yok. O yüzden oyuncunun gelir gelmez oynaması gerekir.

Olumlu yorum yapanları ciddiye almayacağım deyip bir kaç video izleyerek nasıl bir karar verdin garip doğrusu  :D Hırvatistan liginden çıkan oyuncuları hakkında bir şey bilmiyorsun heralde ? Şu an Madrid ve Barcelona'da oynayanlar da var bu ligden çıkıp

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Valla olumlu yorum yapan kişileri şahsen pek ciddiye alamayacağım. Çünkü bu transferin olumlu elle tutulur bir yanı yok. Transferin nesine olumlu yorum yapacağız ki? Hırvatistan Ligi' ni kaç kişi takip ediyor? Birkaç video izlemeyle yorumlamak sağlıklı değil. 4 milyon € verilen bir stopere de genç diyip zaman veremeyiz gelir gelmez katkı vermesi lazım.
Şenol Güneş'in ben hemen ilk 11 e alacağını sanmıyorum en az 4-5 maç yedekte oturacaktır sonrasında oyuncunun durumuna göre ilk 11 e alacaktır. Ama şu var defans veya kale ve forvetteki birer adamın tecrübeli ve üst düzey olmalı, bizim şu an hiç bir bölgemizde üst düzey bir oyuncumuz yok, geçen sene Gomez,Sosa, GS şampiyonluğunda Sneijder, Melo, bir önceki sezon Fenerbahçe Demirel, Alves, Kuyt ondan önceki sezon gs Muslera, Tomáš Ujfaluši, Drogba.
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

• Kara Kartal
  • *
  • 06 Ocak 2017, 16:38:33
  • Beylikdüzü-İstanbul
2 adam aldık zaten.

Alırsak bir de Eto'o yu alacağız işte, kimi alacağız ki başka?  :alala:

Etoo işi olmadı say abi.Kimi alıcaz bir plan vardır ins. Dudu felan deme  :D

Kiralık formüllerle Vida olurdu belki.

Çevrimdışı Mehmet K

Eto'o alınırsa öpüp başımıza koyalım. Kiralık Vida falan hikaye.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

• Kara Kartal
  • *
  • 06 Ocak 2017, 16:46:38
  • Beylikdüzü-İstanbul
Olumlu yorum yapanları ciddiye almayacağım deyip bir kaç video izleyerek nasıl bir karar verdin garip doğrusu  :D Hırvatistan liginden çıkan oyuncuları hakkında bir şey bilmiyorsun heralde ? Şu an Madrid ve Barcelona'da oynayanlar da var bu ligden çıkıp

Bu adamdan Modric yada Mandzukic çıkacak o zaman  :biggrinking:
Bekleyelim görelim.  :biggrinking:

Çevrimdışı brkntcnr

Kendim karar vermedim ki sadece video izlemenin doğru olmadığını, videoya göre yorum yapanlar için de videolarının bile pek iç açıcı olmadığını söyledim. Video izleyip off mükemmel oyuncu gelsin veya berbat oyuncu demiyorum. Burada oyuncuyu da eleştirmiyorum. Para yok bahanesinin arkasına saklanıp ne olduğunu belli olmayan bir oyuncuya 4 milyon € verilmesini eleştiriyorum. Ayrıca Barça' da Madrid' de oynuyor dediğin adamların çoğu 18-19 yaşlarındayken o ligden ayrılıyorlar. Bizim aldığımız adam 23 yaşında. Mitrovic çok iyi oyuncu çıkabilir. Benim eleştirim oyuncunun kalitesine değil. Transferin yanlışlığına. Bu adam 20 milyon € ya bile satılsa bu transferin yanlış oluşunu değiştirmez.
[ Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 16:52:15 brkntcnr ]

Çevrimiçi Necmi

Hız'dan kasıt koşu hızı değil; Çeviklik, atiklik, serilik, çabukluk... Kısaca Süpürücülük.
bunlar iyi zaten sıkıntı uzun mesafe koşuda mesela orta sahada yakalanırsa rakip forvete
büyük ihtimal topu kesti kesti kesemezse yakalayamayabilir ama hızlı forvetleri yoksa
şu andaki hızı elimizdeki en hızlı stoperden daha iyi yani en hızlı stoperimiz genede o olacak
bütün yorumlar iyi olduğunu söylüyor mesela hamleyi yapıp kalmıyor ikinci hamleleride yapabiliyor.
buda çeviklik demektir. süpürücülük bir pepe değil elbet ama işimizi görecek kalitede
kjear sitilinde onun gençliğine benziyormuş referans iyi

Çevrimdışı tuncaboylu

Kendim karar vermedim ki sadece video izlemenin doğru olmadığını, videoya göre yorum yapanlar için de videolarının bile pek iç açıcı olmadığını söyledim. Video izleyip off mükemmel oyuncu gelsin veya berbat oyuncu demiyorum. Burada oyuncuyu da eleştirmiyorum. Para yok bahanesinin arkasına saklanıp ne olduğunu belli olmayan bir oyuncuya 4 milyon € verilmesini eleştiriyorum. Ayrıca Barça' da Madrid' de oynuyor dediğin adamların çoğu 18-19 yaşlarındayken o ligden ayrılıyorlar. Bizim aldığımız adam 23 yaşında.

Ara transferde 4 milyon euro'ya alacağın stoper bu olacaktır, bunu kabul edin artık.

Ne yapacağı belli olduğunu düşündüğün adamların bonservisi değil, maaşı 4 milyon euro.

Ya Manoel gibi sumocuya benzeyen adamı alacaktın (ki onu bile alamadın o paraya), ya da Mitroviç gibi henüz kendini kanıtlamamış adamı.

Çevrimdışı Bishamon

Kendim karar vermedim ki sadece video izlemenin doğru olmadığını, videoya göre yorum yapanlar için de videolarının bile pek iç açıcı olmadığını söyledim. Video izleyip off mükemmel oyuncu gelsin veya berbat oyuncu demiyorum. Burada oyuncuyu da eleştirmiyorum. Para yok bahanesinin arkasına saklanıp ne olduğunu belli olmayan bir oyuncuya 4 milyon € verilmesini eleştiriyorum. Ayrıca Barça' da Madrid' de oynuyor dediğin adamların çoğu 18-19 yaşlarındayken o ligden ayrılıyorlar. Bizim aldığımız adam 23 yaşında.

Stoperlerin gelişimi daha yavaştır.Tecrübe kazanarak gelişirler.Rakitskiy Vida için de uğraşıldı fakat onları almak için en az bir 10 milyon vermek gerekiyor.Genç bir oyuncu almak içinde en az 4-5 vermen gerekiyor.Olumlu yorum yapanlar içinde maçlarını takip edenler var.Olumsuz konuşanlar zaten sırf ismine bakıp direk olmaz bu diyor

Çevrimdışı tuncaboylu

Kendim karar vermedim ki sadece video izlemenin doğru olmadığını, videoya göre yorum yapanlar için de videolarının bile pek iç açıcı olmadığını söyledim. Video izleyip off mükemmel oyuncu gelsin veya berbat oyuncu demiyorum. Burada oyuncuyu da eleştirmiyorum. Para yok bahanesinin arkasına saklanıp ne olduğunu belli olmayan bir oyuncuya 4 milyon € verilmesini eleştiriyorum. Ayrıca Barça' da Madrid' de oynuyor dediğin adamların çoğu 18-19 yaşlarındayken o ligden ayrılıyorlar. Bizim aldığımız adam 23 yaşında. Mitrovic çok iyi oyuncu çıkabilir. Benim eleştirim oyuncunun kalitesine değil. Transferin yanlışlığına. Bu adam 20 milyon € ya bile satılsa bu transferin yanlış oluşunu değiştirmez.

İlaveten Modric, Mandzukic gibi yıldızlar da 23-24 yaşına kadar o ligdeydiler.

Brozovic ve Badelj de öyle.
[ Son Düzenleme: 06 Ocak 2017, 16:58:34 tuncaboylu ]

Çevrimiçi Necmi

@tuncaboylu bakma sen milletin yen kullanilmiyor dedigine  piyasalar sallantiya girdigi zaman  piyasaki para  guvenli limanlara kayar  guvenli limanlardan biriside Yen dir  o yazdigim mesaji okuorda yenin neden deger kazandigi kaybettigi yaziyor zaten
yen cok fazla deger kazandi piyasalara iyimser bir  hava saldilar  yen kazandigini geri kaybetti  yani gazini aldilar  ama  suandan itibaren  yen borclanilmaz mesela :)
mesela ben  ekimde borcum olsa   ve yen e degistirmis olsa idim suan yen borclari hemen kapatir baska bir para birimine degistirirdim

@Necmi abi yonetim cok iyi diyorsunya a bak  asagidaki mesajda   forumda  kayda gecsin

ben yonetimin yerinde olsam butun  adamlarimi ingiltere alt ligine gonderir  orda  kucuk yasta begendigim ne kadar  oyuncu varsa 10-20-30 tane onlarin hepsi ile sozlesme imzalar  baska takimlara kiraya veririm
1 2 sene icinde   100bin pound verip aldigin oyuncuyu geri ingilizlere en az 3-4milyon pounda geri okuturum :) hatta  iyi cikanlari 20-30milyona bile okuturum
epl de ingiliz oyuncu bonservisleri cok ucuk rakamlara cikicak 1 2 sene icerisinde
bu işler meselayla olmuyor sen bana genç ingiliz oyuncuları heleki yetenekli
olanları ingiltere dışına çıkartabilmiş bir takım söylesene @Culpable

Çevrimdışı brkntcnr

Ara transferde 4 milyon euro'ya alacağın stoper bu olacaktır, bunu kabul edin artık.

Ne yapacağı belli olduğunu düşündüğün adamların bonservisi değil, maaşı 4 milyon euro.

Ya Manoel gibi sumocuya benzeyen adamı alacaktın (ki onu bile alamadın o paraya), ya da Mitroviç gibi henüz kendini kanıtlamamış adamı.
Burada hata yine yönetime yazılır. Stoper transferini devre arasına bırakmayacaktın derler o zaman adama. Beşiktaş ucuz oyuncu alacak kadar zengin bir kulüp de bizim mi haberimiz yok? Yıllardır bu tip adamlara harcanan paralar dağ oldu. Her sene her mevkiye adam alıyoruz. Tutanlar kalıyor tutmayanlar gidiyor. Üstüne bir de scouting falan deniyor. Bunu neden kabul edeyim ki?

Çevrimdışı kartalBaz

Hizli stoper terimi senol hocanin tam bir sene once verdigi roportajda cikti @atalay. Aslinda oda sonradan hata yaptigini yanlis kelime kullandigini anladi ve onu hizli ve hamleli diye degistirdi. Gelelim taraftarin stoperdeki hiz anlayisina. Dunyada iki uc stoperden baska yokturki calim yedikten veya arkasina atilan toptan sonra forvet oyuncusunu yakalayabilsin. Senol hocanin bahsettigi oyuncu tipi ersan, serdar aziz, tosic , alexis (kovdular adami) tarzi hamleli onde santraforu karsilayacak, agresyon seviyesi yuksek ve isiracak bir stoper. Ne yazikki boyle stoperlerin yuzde 90 i pozisyon hatasini yapan yerden kalkmayan sacma sapan gol yediren stoperlerdir. Ha ramos veya raketciyi alabiliyorsak tamam hem hamleli hemde pozisyon bilgisi olan ust duzey stoperler bunlar ve dunyada cok az. Simdi bu durumla ilgili size bir ornek daha verecegim. Gecen yil ligin ilk yarisinda rhodolfo ve ersan oynarken caykur rize ile bir mac oynadik. Ilk yarida rhodolfo kuveyke denilen hayvanla oynamaya calisti onde top aldirmamaya calisti ama basarili olamamisti. Ikinci yari bu gorev ersana verildi ve ersan onu sindirmisti. Cunku top kuveykeye gelmeden hamle edip topu ayaginda tutmasina caykur rizenin atak yapmasina izin vermemisti ve kazanmistik diye hatirliyorum. Mitrovici izlemedim hic. Ama videolardan gordugum kadariyla ayakta durabilen ilk mudahaleyi yapan agresyon derecesi yuksek hava toplarinda iyi bir stoper. Duran toplarda sikintisi var gibi gozukuyor ama orda da dikkatimi ceken sanki takimin hatali bir parselizasyon yaptigi. Sag ayakli olmasi hicbirsey degistirmez stoper icin. Solda da sagdada oynayabilir. Sadece tecrube lazim. Bu arada solda marcelo sagda bu cocuk oynayacak diye tahmin ediyorum. Necmi abi gibi sayfalarca yazdim. Yapacak birsey yok.

Çevrimdışı brkntcnr

İlaveten Modric, Mandzukic gibi yıldızlar da 23-24 yaşına kadar o ligdeydiler.

Brozovic ve Badelj de öyle.
Modric 2008 yazında Hırvatistan' dan Tottenham' a giderken Euro 2008 de takımında ilk 11 oyuncusuydu. Mitrovic 23 yaşında milli takımıyla sadece 4 maçta forma giymiş. Yine de umarım sizin dediğiniz seviyelere kadar yükselir.

Çevrimdışı Yalçın

Eto'o gelirse sampiyonluk sansimiz 30% artar. Su zamanda Eto'o gibi ceza sahasinda top ayagina geldiginde gol yapabilen bir oyuncu yok. Eto'o Antalya'ya gelmeseydi almamiz daha zordu. Arti gelirse takima cok buyuk tecrube katar. Yillarca Barcelona'nin gol yukunu cekmis bir oyuncu. Antalya'dan daha iyi orta saha ve kanat oyuncularina sahip takimimizda Eto'o "maden bulmus" gibi oynar.

Eto'o gelmeli.

"Herkesi bir defa, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz. Ama herkesi her zaman aldatamazsınız."

Suleyman Seba

Çevrimdışı tangaz

Hizli stoper terimi senol hocanin tam bir sene once verdigi roportajda cikti @atalay. Aslinda oda sonradan hata yaptigini yanlis kelime kullandigini anladi ve onu hizli ve hamleli diye degistirdi. Gelelim taraftarin stoperdeki hiz anlayisina. Dunyada iki uc stoperden baska yokturki calim yedikten veya arkasina atilan toptan sonra forvet oyuncusunu yakalayabilsin. Senol hocanin bahsettigi oyuncu tipi ersan, serdar aziz, tosic , alexis (kovdular adami) tarzi hamleli onde santraforu karsilayacak, agresyon seviyesi yuksek ve isiracak bir stoper. Ne yazikki boyle stoperlerin yuzde 90 i pozisyon hatasini yapan yerden kalkmayan sacma sapan gol yediren stoperlerdir. Ha ramos veya raketciyi alabiliyorsak tamam hem hamleli hemde pozisyon bilgisi olan ust duzey stoperler bunlar ve dunyada cok az. Simdi bu durumla ilgili size bir ornek daha verecegim. Gecen yil ligin ilk yarisinda rhodolfo ve ersan oynarken caykur rize ile bir mac oynadik. Ilk yarida rhodolfo kuveyke denilen hayvanla oynamaya calisti onde top aldirmamaya calisti ama basarili olamamisti. Ikinci yari bu gorev ersana verildi ve ersan onu sindirmisti. Cunku top kuveykeye gelmeden hamle edip topu ayaginda tutmasina caykur rizenin atak yapmasina izin vermemisti ve kazanmistik diye hatirliyorum. Mitrovici izlemedim hic. Ama videolardan gordugum kadariyla ayakta durabilen ilk mudahaleyi yapan agresyon derecesi yuksek hava toplarinda iyi bir stoper. Duran toplarda sikintisi var gibi gozukuyor ama orda da dikkatimi ceken sanki takimin hatali bir parselizasyon yaptigi. Sag ayakli olmasi hicbirsey degistirmez stoper icin. Solda da sagdada oynayabilir. Sadece tecrube lazim. Bu arada solda marcelo sagda bu cocuk oynayacak diye tahmin ediyorum. Necmi abi gibi sayfalarca yazdim. Yapacak birsey yok.

:lol:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Etiketler: