2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 238 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11511617 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

3 sene daha parayı indirir ondan sonra "bizim" şampiyonluğumuzu armağan ettiği camiaya gider.
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimiçi sozkul

Günay'ın kupa maçlarını izledin mi ? 3. kaleci olarak almam onu ne yazık ki

Evet kötüydü ama daha önceki sene çok daha iyiydi.

Çevrimdışı Ensar

Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı dkn_34

tolganın kendıne güveni yok , takıma nasıl katkısı  olsun . oyuncu daha baskı yapmadan direk dikiyor topou kaybettıryor .
oyunu kuramıyor ayakları çok kötü  bknz akhısar maçı .ben bu sezon  tolganın yediği gollerden çok ayaklarının çok kötü olamsın eleştirdim.

Çevrimiçi Necmi

Ben Günay'ın Tolga'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum, belki onun yaptığı bir iki kurtarışı yapamaz ama onun ayakla çıkaramadığı toplardan geri gelip gol olan 3-5 golü engeller. Artı ve eksilerini toplayınca Tolga'dan kötü değil.
Ama oda GS maçında şanssız bir gol yedi, çok alakasız yere kadar çıktı ayağına çok güvendiği için ama vuramadı topa.
@sozkul  günay kaleci falan değil emin ol gönderdiğimiz hiç bir takımda tutunamamış
birinci kaleci olamamış birinden bahsediyoruz Beşiktaşamı layık görüyorsun oynadığı her maçta sırf saçmaladığı
için saçma sapan goller yiyen bir kaleciden bahsediyoruz. önce o oturduğu kulübenin Beşiktaş kulübesi olduğunun bir farkına varsın
devre arası kaleci ararken çıkıp saçma sapan demeçler vermesin Beşiktaşın transfer politikasını eleştirmek
gs maçında o golü yiyen kalecinin söyleyebileceği bir şey değil. zaten demeçten sonra kendi ipini kesti
bu saatten sonra onu Beşiktaş kalecisi olarak düşünen kimse yoktur sanmıyorum.

Çevrimiçi Necmi

Torpilin allahı dönüyor Tolga konusunda.
açıklık getirirmisin bu forumda açıklayamayacağın bir ithamda bulunamazsın. @TWSS
söylediğine göre bildiklerin var kanıtlarınıda sunda kim torpil yapıyor anlayalım

Çevrimdışı dkn_34

@sozkul  günay kaleci falan değil emin ol gönderdiğimiz hiç bir takımda tutunamamış
birinci kaleci olamamış birinden bahsediyoruz Beşiktaşamı layık görüyorsun oynadığı her maçta sırf saçmaladığı
için saçma sapan goller yiyen bir kaleciden bahsediyoruz. önce o oturduğu kulübenin Beşiktaş kulübesi olduğunun bir farkına varsın
devre arası kaleci ararken çıkıp saçma sapan demeçler vermesin Beşiktaşın transfer politikasını eleştirmek
gs maçında o golü yiyen kalecinin söyleyebileceği bir şey değil. zaten demeçten sonra kendi ipini kesti
günay anca karpuz toplar..günay değilde cenk gönen harbıden togadan iyi kaleciydi.
onunda kafa güzeldi gs ye gitti tolga ile rekabet etmek yerıne muslerayı seçti .
bu sezon olsaydı formayı tolgadan alma olasılığı yükseskti.
bize cenk gönen uğurlu geldi o giiti şamiyon olduk  :) :)

Çevrimdışı tuncaboylu

Ali Şaşal-Günay ikilisinin, Tolga - Günay ikilisinden ne farkı var? İkisinin de önüne tartışılmaz bi kaleci gelmesi gerekiyor yani ikisi de aynı görevi görür. Ama birisi diğerinin üçte birine gelir. Tasarrufsa tasarruf böyle yapılır.

Ali Şaşal kim dostum, Fatih Terim Milli Takım kampına çağırana kadar adını bilen yoktu adamın. Kariyerine baktım, 25 yaşına kadar 15 maça çıkmış Süper Lig'de.

Boyko'yu satarsak yeni kaleci alacağız, orası kesin. Ama onun da tutmama ihtimali var Boyko tutmadı. Arkasında Günay'la Ali Şaşal'la olmaz.

Çevrimdışı brkntcnr

Abi o zaman Tolga' nın ağzını açmaya hakkı yok yani Günay' ı o yediği golden dolayı bitiriyorsak Tolga' yı elli kere bitirmemiz lazımdı. İki sene Avrupa' dan etti adam bizi, ligde yaptığı hatalar ortada.

Çevrimdışı tuncaboylu

Evet kötüydü ama daha önceki sene çok daha iyiydi.

Kritik bir Konyaspor maçında kornerden gol yemişti diye hatırlıyorum, Torje atmıştı.

Çevrimiçi Koa_lAA

takımı şampiyon yapan bir hocayı yada yönetimi torpil yapmakla suçlamak terbiyesizliktir... hele buna dayanak olarak karadenizli hepsi diye bir sav la iddasını desteklemek az birazda ırkçılıktır...

az bi vefalı olun.. ayıp ayıp...

yanlış yaptı hoca yada yönetim denmesine kimse bişey demiyor ama torpil vs. yok efendim karadenizli hepsi falan filan demek en yumuşatılmış tabiriyle terbiyesizlik...

Çevrimdışı firewater

3 sene daha parayı indirir ondan sonra "bizim" şampiyonluğumuzu armağan ettiği camiaya gider.

Mustafa Pektemekle karıştırıyorsun heralde. Tamam kötü maçları oldu daha iyi bir kaleciye ihtiyaç var ama yok torpilli yok 3yıl yatarak para kazanacak felan yakışmıyor bu laflar.

Çevrimdışı tuncaboylu

günay anca karpuz toplar..günay değilde cenk gönen harbıden togadan iyi kaleciydi.
onunda kafa güzeldi gs ye gitti tolga ile rekabet etmek yerıne muslerayı seçti .
bu sezon olsaydı formayı tolgadan alma olasılığı yükseskti.
bize cenk gönen uğurlu geldi o giiti şamiyon olduk  :) :)

Şimdi muhalif olmak istemiyorum da, 30 senedir maç izlerim ve sana net söyleyeyim ki Cenk Gönen Beşiktaş kalesine geçmiş en kötü 4-5 kaleciden biridir. Kimsenin kurtaramayacağı topu kurtarıp sonra saçma sapan bir hareketle takımı yaktığı o kadar çok oldu ki.

Ben hala Cenk'i bonservisle satabildiğimize inanamıyorum.

Çevrimdışı Ensar

açıklık getirirmisin bu forumda açıklayamayacağın bir ithamda bulunamazsın. @TWSS
söylediğine göre bildiklerin var kanıtlarınıda sunda kim torpil yapıyor anlayalım
yapma etme abi ya , yok artık yani
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı firewater

Abi o zaman Tolga' nın ağzını açmaya hakkı yok yani Günay' ı o yediği golden dolayı bitiriyorsak Tolga' yı elli kere bitirmemiz lazımdı. İki sene Avrupa' dan etti adam bizi, ligde yaptığı hatalar ortada.

günayın uzayamama gibi ciddi bir sorunu var. Bir önceki sene Sow un golünü izlersen anlarsın.

Yan toplardada çok ama çok kötü. Geçen sene kornerden gol yemişti.

Ayaklarıda Tolga kadar kötü. Bu seneki gs maçı.

Günayın yerine gelecek vadeden bir genç kaleci alınmalı.

Çevrimdışı brkntcnr

Ali Şaşal kim dostum, Fatih Terim Milli Takım kampına çağırana kadar adını bilen yoktu adamın. Kariyerine baktım, 25 yaşına kadar 15 maça çıkmış Süper Lig'de.

Boyko'yu satarsak yeni kaleci alacağız, orası kesin. Ama onun da tutmama ihtimali var Boyko tutmadı. Arkasında Günay'la Ali Şaşal'la olmaz.
Ali Şaşal veya Veysel Sapan veya başka bir kaleci. Hiç farketmez. Kale rotasyon yapılabilecek bir mevki değil. Bir kaleci alacaksın, sakatlık, ceza, kaza bela olmadığı sürece kaleni o koruyacak. Bu seneki gibi yedek kalecimiz de zorlasın dersek yeni gelen kaleciyi de bitiririz. Boyko geldiğinde güvenilip oynatılsaydı adam gibi, kaleci bile konuşmazdık bence. Ama zaten yanlış bir zamanda alındı. Bir de üstüne riskli zaman şuan kalecimizi değişirsek çok gol yeriz vs. dedik. Gerçi pek farketmedi yine saçma goller yedik. Ama yeni alınan Boyko da kendine olan güvenini kaybetti, taraftar da 3 maçta oynayan adamı bu ne kardeşim diye bitirdi. 1. kalecimiz taş gibi olursa(Ospina,Adler,Mandanda) tutmayacağını sanmıyorum. Bu yüzden de arkasındaki adamların pek bir önemi kalmıyor. Senede 3-4 tane kupa maçında Günay' da oynar, altyapıdan gelme Veysel de oynar. Bu sezon iyi kaleci aldık mı Tolga senede 10 tane maça belki çıkacak. 10 tane maçta oynayacak adama verilecek bu para yazık günah değil mi?

Çevrimdışı firewater

Şimdi muhalif olmak istemiyorum da, 30 senedir maç izlerim ve sana net söyleyeyim ki Cenk Gönen Beşiktaş kalesine geçmiş en kötü 4-5 kaleciden biridir. Kimsenin kurtaramayacağı topu kurtarıp sonra saçma sapan bir hareketle takımı yaktığı o kadar çok oldu ki.

Ben hala Cenk'i bonservisle satabildiğimize inanamıyorum.

Mc. Grecor
Cenk Gönen

hadi yönetim yapabilirsin Boykoyu da satabilirsin  :D :D :D

Çevrimiçi Necmi

Ali Şaşal-Günay ikilisinin, Tolga - Günay ikilisinden ne farkı var? İkisinin de önüne tartışılmaz bi kaleci gelmesi gerekiyor yani ikisi de aynı görevi görür. Ama birisi diğerinin üçte birine gelir. Tasarrufsa tasarruf böyle yapılır.
bu tasaruf değil intihardır. sen tolga yüzünden bir kaç maç kaybedebilirsin
yeni alacağın kaleciylede kaybedebilirsin ama Günaya şaşal a güvenirsen her maç kaybetme riskin var
şaşalı bilmem ama günay oynadığı hermaç saçma sapan hatalar yapıyor bir kere her çıkışı hatalı
gerekir risk alırsın ama bu normal pozisyonu bile riske çeviriyor yaptığı hatalarla.
Tolgayı beğenmem ama günaylada mukayese etmem kaleci sakatlandı çıktı yerine tolga girdi eyvah demem
ama günay girdiyse paniklerim kalbim güm güm atmaya başlar o maç ondan sonra bitmez.
aradaki fark bu.

Çevrimdışı Efe

kısır kaleci tartismasi hortlamis yine :D hic bi yere varmayacak tartisma :icool: tolganin önüne kaleci almayacaklarsa şampiyonlar ligi olmaz arkasina lacaklarsa lig belki olur o yuzden önüne kaleci lacaklardir artik 2 sezondur yasadigimiz sıkıntı stoper ve kaleci almazlarsa büyük sıkıntı çekecegiz
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı brkntcnr

günayın uzayamama gibi ciddi bir sorunu var. Bir önceki sene Sow un golünü izlersen anlarsın.

Yan toplardada çok ama çok kötü. Geçen sene kornerden gol yemişti.

Ayaklarıda Tolga kadar kötü. Bu seneki gs maçı.

Günayın yerine gelecek vadeden bir genç kaleci alınmalı.
Zaten ben günay iyi demiyorum canım abim. Bu sene Tolga' yla uzattık maşallah iyi de para verecekmişiz. Ama ona rağmen 1. kaleci istiyoruz. Bende diyorum ki madem 1. kaleci alıcaz yedekte Tolga olacağına bu parayı ona vericeğimize yarısına oynayacak Günay veya altyapı kalecimiz Veysel gelsin beklesin. Şuan Ospina Adler alsak kalede bunlar oynayacak. Tolga ise bi sakatlık kaza bela olmadığı sürece senede 5-10 maçta kupada, hazırlık maçında falan oynayacak. Senede 5-10 maçta oynayacak adama verilen bu paralara yazık değil mi? Onun yerine Günay veya Veysel gelsin dursun. Tolga nın aldığı paranın 4-5 te birini kazansınlar, senede de 3-5 kupa maçında oynasınlar. O para da cebimizde kalsın.

Çevrimdışı Onur Küçük

Tolga,İsmail,Pektemek türevlerine milyon avroluk kontrat verilmesi kulübün menfaatine olmadı . Gelecek senelerde özellikle takım yetersiz oyuncular sebebiyle tökezlediğinde  ortaya atılacak yeni yeni gündem maddeleri, tartışmalar da oluşturuldu bu milyon avroluk sözleşmeler ile. 
Tolga,İsmail,Pektemek tipinde futbolcuların aldıkları maaşı ne kadar hak ettiklerini gelecek sezon bittiğinde tekrar sorgularız  halen bu verilen paraların normal olduğuna inanan varsa aramızda.

Çevrimdışı Berat

Yapılan sözleşme süreleri ve alınan paralar, bitmeyen ikinci şanslar bence gayet açık @Necmi .

Çevrimiçi Necmi

yapma etme abi ya , yok artık yani
olmayan ne anlamadım birine torpil yapıyor dersen bir suçlama yapmış olursun
bu bir sohbet değil eleştiride değil direk suçlama burda suçlama yapacaksan bunu kanıtlarıyla yapacaksın
öyle kimsenin hakkında atıp tutamazsın. Konu Beşiktaş ve suçlanan kişi Beşiktaşa emek veren biri @Ensar
elinden şikeyle şampiyonlukları alınmış sürekli geride kalmasına neden olacak olaylar yaşamız ve
şampiyonluğu bizim kadar isteyen bir hocaya sen şampiyonluğu bile feda edip birine torpil yapıyorsun dersen
bu ciddi suçlamadır ve kanıt gerekir.

Çevrimdışı TANERCAN

anladım bdt değilde btd yani.
pardon bilişsel davranışçı terapi hani bdt hakkında makale okuyordum btd yerine bdt yazmışım :)

Çevrimdışı brkntcnr

bu tasaruf değil intihardır. sen tolga yüzünden bir kaç maç kaybedebilirsin
yeni alacağın kaleciylede kaybedebilirsin ama Günaya şaşal a güvenirsen her maç kaybetme riskin var
şaşalı bilmem ama günay oynadığı hermaç saçma sapan hatalar yapıyor bir kere her çıkışı hatalı
gerekir risk alırsın ama bu normal pozisyonu bile riske çeviriyor yaptığı hatalarla.
Tolgayı beğenmem ama günaylada mukayese etmem kaleci sakatlandı çıktı yerine tolga girdi eyvah demem
ama günay girdiyse paniklerim kalbim güm güm atmaya başlar o maç ondan sonra bitmez.
aradaki fark bu.
Abi Tolga' yı aldık hala birinci kaleciyi istiyoruz. Günay, Veysel Ali Şaşal falan otursun yedekte. Her oyuncunun sakatlanma riski var. Ama kaliteli bi kaleci alırsak Ospina, Mandanda, Adler falan bu adamlar zaten senede 50 maç oynayacaklar. Senede 3-5 maça çıkacak adama senelik bu paralar yazık günah değil mi? Tolga çok mu güven veriyor kalede sanki? Zaten her mevkide o risk var 22 tane ilk 11 oyuncusu alamayız. Şu an Sosa sakatlansa çapraz bağları kopsa allah korusun onun yedeği de yok. Bazı mevkilerde bu risk olur özellikle kalede. 1. Kalecin çok iyiyse yedeği sadece kulübede durmalık bir adam olur. Ama aldığımız birinci kaleci ya sakatlanırsa diye Tolga' da 1.4 vermek ne kadar doğru? Hadi onu bırak bu tolga sakatlanan kaleci yerine girip bir de hatalı gol yerse ne olur? Bunlar da ihtimal dahilinde sonuçta. Matematiksel olarak böyle bir olasılık var. Bi kaleciyle sözleşme uzatıyoruz ama hala 1. kaleci alıyoruz. Şuan Tolga' nın aldığı maaş zaten 1. kaleci maaşı nerdeyse.

Etiketler: