2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 449 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11418891 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı firewater

Zaten ben günay iyi demiyorum canım abim. Bu sene Tolga' yla uzattık maşallah iyi de para verecekmişiz. Ama ona rağmen 1. kaleci istiyoruz. Bende diyorum ki madem 1. kaleci alıcaz yedekte Tolga olacağına bu parayı ona vericeğimize yarısına oynayacak Günay veya altyapı kalecimiz Veysel gelsin beklesin. Şuan Ospina Adler alsak kalede bunlar oynayacak. Tolga ise bi sakatlık kaza bela olmadığı sürece senede 5-10 maçta kupada, hazırlık maçında falan oynayacak. Senede 5-10 maçta oynayacak adama verilen bu paralara yazık değil mi? Onun yerine Günay veya Veysel gelsin dursun. Tolga nın aldığı paranın 4-5 te birini kazansınlar, senede de 3-5 kupa maçında oynasınlar. O para da cebimizde kalsın.

Kaleci yedeğinde sağlam olmalı. Üç kulvarda maç yapacaksın sonuçta. geçen sezon boyko bizi TR kupasından etti mesela. Ospina 1ay sakatlansa Yedekte günay olması ve 1ay tüm maçlara çıkacak olması seni korkutmazmı?

Geçen sene hücum hattında yedek klübemiz nasıl zenginse bu sene defans ve kalemizde zengin olmalı.

Çevrimdışı 38life

Gomez-Glik-Rodolfo-Marcelo 3 kulvar icin gayet derin bir defans hatti, tabi sure ilerledikce sorun cikaran olacaktir. Su durumda ben Rodolfo'nun sorun cikaracagini dusunuyorum. Kadro disi kalanlar problem olur.

Gomez - Glik ikilisine 10 milyon'un altinda para verirsek efsane olur.

Bu 4'lü içinde kadro dışı kalmayı kabullenebilecek olan bence Marcelo. Çok uysal bir karakteri var. Gerçi Rhodolfo sakatlıktan çıktığı için sezon başlarında istese de istemese de kadro dışı bırakılırsa ses çıkaramaz.

Yönetim zaten Gomez Glik ikilisini 10 milyon civarına bitirmeye çalışıyor zaten anladığım kadarıyla.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı brkntcnr

Kaleci yedeğinde sağlam olmalı. Üç kulvarda maç yapacaksın sonuçta. geçen sezon boyko bizi TR kupasından etti mesela. Ospina 1ay sakatlansa Yedekte günay olması ve 1ay tüm maçlara çıkacak olması seni korkutmazmı?

Geçen sene hücum hattında yedek klübemiz nasıl zenginse bu sene defans ve kalemizde zengin olmalı.
Abi Tolga olsa korkmayacak mıyız sence ben de bunu soruyorum? Birisi 1.4 alıp korkutuyor, diğeri onun yarısını alıp korkutuyor. Tolga korkutmuyor güven veriyor diyorsan bilemem. Ama referansı ortada.

Çevrimiçi Necmi

Yapılan sözleşme süreleri ve alınan paralar, bitmeyen ikinci şanslar bence gayet açık @Necmi .
bence açık olan bir şey yok sen itham ediyorsun
bence diyerek bir suçlama yapamazsın suçlama yapman için bir kanıtın olması gerekir.
sence beğenmediğin bir oyuncu onlar tarafındanda beğenilmemesimi gerekiyor. sen bu konuda bilirkişimisin
sana uymayınca hemen torpil oluyor. Birine kanıtsız ithamda bulunmak bu forumda direk atılma nedenidir.
birinin Beşiktaş için yeterli olmadığını düşünüp eleştirmek farklı bir şey onun torpille takımda tutulduğunu söyleyip
başkalarını itham etmek farklı bir şey.
Tolga şampiyonluk için yeterli diye düşünmüş olmaları torpil yaptıkları anlamı çıkarmaz nihayetinde düşündükleri
doğru çıktı ve takım tolga ile şampiyon oldu. @TWSS

Çevrimdışı TANERCAN

Burada ne kadar tartışsanız da Tolga imzaladı ise anlaşmayı gereksiz. Alacağı para 1.3 falandır galiba. Yedek kaleci günay gibi ne yapacağı belli olmayan birisi olacağına en azından tecrübeli takımla şampiyonluk yaşamış birisi olması iyidir.  Umarım boyko gider de bir numaraya Ospina adler gibi bir kaleci gelir.

Lenovo TAB 2 A7-30HC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Berat

Bu 4'lü içinde kadro dışı kalmayı kabullenebilecek olan bence Marcelo. Çok uysal bir karakteri var. Gerçi Rhodolfo sakatlıktan çıktığı için sezon başlarında istese de istemese de kadro dışı bırakılırsa ses çıkaramaz.

Yönetim zaten Gomez Glik ikilisini 10 milyon civarına bitirmeye çalışıyor zaten anladığım kadarıyla.

Glik Gomez ikilisi defansta çabukluk ve hız problemi yaşar.

Çevrimdışı Ersoy

Stopere Glik kaleye Ospina defansı büyük ölçüde rahatlatır. Kolay gol yemeyiz.

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bundan sonra her sene!

Çevrimdışı firewater

Abi Tolga olsa korkmayacak mıyız sence ben de bunu soruyorum? Birisi 1.4 alıp korkutuyor, diğeri onun yarısını alıp korkutuyor. Tolga korkutmuyor güven veriyor diyorsan bilemem. Ama referansı ortada.

Hayır korkmam çünkü tolga iyi performans gösterirsem birdaha formayı vermem diye düşünüp konsantre olabilir ama günay ağzıyla kuş tutsa bile ikinci kaleci olacağını bilir.

Çevrimdışı Berat

bence açık olan bir şey yok sen itham ediyorsun
bence diyerek bir suçlama yapamazsın suçlama yapman için bir kanıtın olması gerekir.
sence beğenmediğin bir oyuncu onlar tarafındanda beğenilmemesimi gerekiyor. sen bu konuda bilirkişimisin
sana uymayınca hemen torpil oluyor. Birine kanıtsız ithamda bulunmak bu forumda direk atılma nedenidir.
birinin Beşiktaş için yeterli olmadığını düşünüp eleştirmek farklı bir şey onun torpille takımda tutulduğunu söyleyip
başkalarını itham etmek farklı bir şey.
Tolga şampiyonluk için yeterli diye düşünmüş olmaları torpil yaptıkları anlamı çıkarmaz nihayetinde düşündükleri
doğru çıktı ve takım tolga ile şampiyon oldu. @TWSS

Gereken dersler alınmaz böyle devam edilir, sonra maskara olursun farklı mecralarda bu gibi durumlarda.

Sana torpilli demişsim gibi algılıyorsun @Necmi ağabey, bu kadar takmana gerek yok.

Çevrimiçi Necmi

hayır ben korkmam 1. kaleci olarak düşünmem ama kulübe için ideal.
Günay kötü kaleci değil sorun kötü olabilecek kadar bile kaleci değil. ve şampiyonluğa oynayan
takımın ikinci kalecisinin vasat altı olma şansı yok kale idare edebileceğin bir mevki değil
tolga referansı kötü olan bir kaleci değil. volkandan daha iyi bir kaleci olduğuda kesin :)

Çevrimdışı 38life

Milli takımda stoper oynuyor dediğiniz adamın stoper pozisyonunda toplasan 4 maçı var. Bizde 5 maç stoper oynadı. Maçlar: Reaksiyon gösteremeyen Trabzon, dağınık GS, ligin bitimine 3 hafta kala düşen Mersin, ligin en az gol atan hücumda en kısır takımı Kayseri ve Şampiyonluk maçı.

Tosic de stoper oldu. Ayakta kalamayan stoper mi olur?  :D

Vizyon eksikliği...

Ve belki de biraz "küçük kulüp olmaya alışmak"

Öyle kabullenmiş ki herkes küçük olmayı, eksik olmayı; bünyeler normal olanı bile kaldıramıyor artık.

Çevrimiçi Nartallo

Tolga hadi bir nebze de İsmail'in uzatması çok dokunuyor insana...

Üç sene sağlıklı yaşam koşusu yaparak 15 trilyona yakın para kazanacak.

Sözleşmeleri de sağlam olduğu için yerine alternatif bulsan bile bırakıp bir yere gitmez... 

Korkum Gönül'ün imza parası ve bu arkadaşlara verilen ücretlerin takımdaki dengeyi bozması...

Çevrimdışı 38life

bizim taraftar gerçekten çok unutkan gerçekten.

Unutkan değil başka birşey... Biz buna "duygusal" diyelim. İyi insanı kayırma isteği diyelim. Yani kötü performans sergilesin ama bak ne kadar iyi ne kadar sıcak bizden biri kafaları. olsun kötü olsa da olur. Bizi 2 sene üstüste avrupa liginden elese de olur!!!

Çevrimiçi Necmi

Gereken dersler alınmaz böyle devam edilir, sonra maskara olursun farklı mecralarda bu gibi durumlarda.

Sana torpilli demişsim gibi algılıyorsun @Necmi ağabey, bu kadar takmana gerek yok.
yok kardeşim kelimelerimize dikkat edelim bir şey söylerken
başka şeyleri batırmayalım söylemek istediğim bu torpil yapıyor diye
suçlanan yönetimmi hocamı Beşiktaşa emek veren kişiler böyle asılsızca suçlanmaz
birine torpil yapıyor demek Beşiktaşın milyonlarını sokağa atıyor demektir.
merak etme Beşiktaş hiç bir mecrada maskara olmaz farklı yenilirse bunun suçlusu
kaleci olmaz bir takım onbir kişiden kuruluyor malubiyette bunların hepsinin sorumluluğu vardır.
Kaleci son adam iş o noktaya geldiyse kalende neuer olsa ne yazar.

Çevrimdışı Zafer55

Tolga ve İsmaille sözleşme uzatılması bence isabetli bir karar.

bu kadro yapılanması olayı her şey dediğin gibi olmuyor sen 500 dersin kabul etmez
gider sende oturup yerine kaleci ararsın benim dediğim varmı böyle bir yerli kaleci senin
kulübende yerli bir kaleci oturmak zorunda herkes bilmiyor o senin kabul etsende etmesende kötü niyetli bakış açın
ben kaleci bakıldığını biliyorum hocanında daha iyisini bulursak alınmalı dediğini biliyorum
insanlar bunu derken sen hala tolga kalırsa kaleci alınmaz diyorsan bu seni bağlar
ve kesinlikle art niyetli bir yorum olur.
şl de ne bekliyorsun finalimi biz şl düşünerek kardro yapılanması yapacak lükse sahip değiliz
dünyanın en iyi kalecisinide getirsen önündeki oyuncularda iş olmazsa sonuç değişmez o nedenle kadro bütünü düşünülerek yapılır
en basiti muslera örneği 49 gol yedi çok beğendiğiniz kaleci demekki sadece kalecinin iyi olması yetmiyor.
almışsınız ağzınıza bir şl lafını sanırsınızki takım şl kupasını kaldırmak için organize oluyor.
bırakın bunları bizim önceliğimiz şampiyonluktur. Biz bu bataktan sürekli şampiyon olarak çıkarız
önümüzdede bunun için tarihi bir fırsat var rakiplerin güç kaybederken sen şampiyon kadrona takviye yapacaksın
konu aslında bu senin rakibin zayıf değildi kendi söylemleri 100 yılın kadrosunu kurmuşlardı buda doğruydu
ama sen o kadroyu iyi oyununla çöpe çevirdin biz geçen sene şansa şampiyon olmadık bileğimizin hakkıyla söke söke aldık
siz öyle konuşuyorsunuzki yok o oyuncunun katkısı olmadı yok bu oyuncunun katkısı olmadı peki kimin oldu hakemlerinmi
tff ninmi kendi şampiyonluğunuzu bile hafife alacak takım güçlü olduğu için şampiyonluğu söktük aldık diyemeyecek kadar
acizmisiniz. bu kadar nefret içinde olmayın bu takım her oyuncusuyla ligin üzerindeydi. şimdi bu güzel kadroyu daha güçlü hale getirmek
gerekir ama bunu yaparken sana çok zor bir mücadeleden şampiyonlukla çıkmış kadroyu aşağılama hakkı vermez.

Dediklerimi çok güzel çarpıtıyorsunuz . Bu yazıyı okuyan ben takımın hepsine laf etmişim sanacak. Ben sanki koca takımı kaldırıp çöpe attım. Oğuzhana laf ettim mi, marcelo'ya yada rodolofya tek laf ettim mi? hakemlerle mi şampiyon olduk dedim?
Söylemediğim sözlerden beni itham etmeyiniz.

Tolga beğenmezse yıllık 500'bin tl'yi gidermiş. Giderse gider tolga'ya mı muhtacız. koca ülkede tek yerli kaleci tolga mı? siz de tutturmuşunuz kulübede yerli kaleci olmak zorunda diye, tolga da tolga diyorsunuz.
küme düşüen mersinin kalecisi var milli takıma çağırıldı. muammer. 300 bin verirsin koşarak gelir. karadeniz takımlarında nice kaleciler var. al koy kaleye yedek. illa tolga'ya mı muhtaçsın. gidersein ararsın bulursun. sanki
tolga çok süper kaleci de gitmesine üzüleceğiz.
nedir bu tolga seviciliği anlamıyorum. o beğenmediğiniz muslera olmasa gs 49 değil 149 gol yerdi. gs-fb maçında puanı muslera çaldı fenerden. şimdi soruyorum kalede tolga mı istersiniz muslera mı?

sizin gibi 50 yaşın üzerindeki futbolun içindeki insan bile tolga'yı bu kadar savnuyorsa yönetime çok kızmamak lazım. yönetimdekiler muhtemelen tolga'yı türkiyedeki tek kaleci sanıyor olabilir. şimdi hak verdim.

unutmadan şamp liginde elbette şampiyon olacağız diye kadro kurulmaz. ama mücadele eden kadroyu kurman lazım. dün arnavultuk fransaya karşı nasıl top oynadı herkes gördü. arnavultuk şamp mu olacak euro 2016'da.

sen şamp ligini umarsamazsın ama wikipediya girip baktığın zaman en farklı mağlubiyet beşiktaş yazar. 8-0 yazar. bunun olmasını umursamıyorsanız bilemem.

Çevrimdışı Berat

Tolga ve İsmaille sözleşme uzatılması bence isabetli bir karar.

İlerleyen zamanda yeterince görülecek.

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Mustafa Pektemekle karıştırıyorsun heralde. Tamam kötü maçları oldu daha iyi bir kaleciye ihtiyaç var ama yok torpilli yok 3yıl yatarak para kazanacak felan yakışmıyor bu laflar.

Ne torpil ne yatma kelimelerini kullandım.
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."

Çevrimdışı Bekrakn

Ya arkadas herseyi gectim tamam beşiktaş düşmanlığınız çekememeniz zorunuza giden şeyler olabilir.
Ama bu adam hangi takıma giderse gitsin bu nasıl haberdir ya bazı seylerden bu kadar yoksun olunamaz.
Ve ben hala önümüzdeki sezon beşiktaşta oynayacağına inanıyorum.
Pişmanlar hırslılar zorlarına gidiyor kaybettiler çünkü beşiktaşın artık vizyonu değişti.Gelsede gelmesede Güzel Günler bekliyor..

Sanırım en keyifli transferlerden biri olacak bu. boşver kafaya takmaya değmez, keyfini çıkar ben her habere bıyık altından gülüyorum :)

Çevrimdışı 38life

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Şu adamla 3 senelik sözleşme yaptık. Senelik de 1.4 vericekmişiz. Yazıklar olsun ne diyelim.

Şimdi bilgisayarın başına otursam akşama kadar bunun gibi 50 tane video hazırlarım Tolgayla ilgili. Ama değmez.

Çevrimdışı Berat

Tolga beğenmezse yıllık 500'bin tl'yi gidermiş. Giderse gider tolga'ya mı muhtacız. koca ülkede tek yerli kaleci tolga mı? siz de tutturmuşunuz kulübede yerli kaleci olmak zorunda diye, tolga da tolga diyorsunuz.
küme düşüen mersinin kalecisi var milli takıma çağırıldı. muammer. 300 bin verirsin koşarak gelir. karadeniz takımlarında nice kaleciler var. al koy kaleye yedek. illa tolga'ya mı muhtaçsın. gidersein ararsın bulursun. sanki
tolga çok süper kaleci de gitmesine üzüleceğiz.
nedir bu tolga seviciliği anlamıyorum. o beğenmediğiniz muslera olmasa gs 49 değil 149 gol yerdi. gs-fb maçında puanı muslera çaldı fenerden. şimdi soruyorum kalede tolga mı istersiniz muslera mı?

sizin gibi 50 yaşın üzerindeki futbolun içindeki insan bile tolga'yı bu kadar savnuyorsa yönetime çok kızmamak lazım. yönetimdekiler muhtemelen tolga'yı türkiyedeki tek kaleci sanıyor olabilir. şimdi hak verdim.

unutmadan şamp liginde elbette şampiyon olacağız diye kadro kurulmaz. ama mücadele eden kadroyu kurman lazım. dün arnavultuk fransaya karşı nasıl top oynadı herkes gördü. arnavultuk şamp mu olacak euro 2016'da.

sen şamp ligini umarsamazsın ama wikipediya girip baktığın zaman en farklı mağlubiyet beşiktaş yazar. 8-0 yazar. bunun olmasını umursamıyorsanız bilemem.

+8

Çevrimiçi Necmi

Vizyon eksikliği...

Ve belki de biraz "küçük kulüp olmaya alışmak"

Öyle kabullenmiş ki herkes küçük olmayı, eksik olmayı; bünyeler normal olanı bile kaldıramıyor artık.
sen Beşiktaşın büyüklüğünü yaşadınmıda burdaki insanları küçük olmaya alışmakla suçluyorsun
senin anladığın büyüklük kavramıyla benim anladığım büyüklük kavramı çok başka şeyler.
Ben asla Beşiktaşın büyüklüğünü gelen gelmeyen giden gitmeyen oyuncuyla mukayese etmem
kadronda bulundurduğun iyi oyuncuyla şampiyon olursun ama şampiyon olarak büyük takım olamazsın.
Büyüklük başka bir şeydir. bunun bedeli yüzyıllık tarihinle ödediğin bir bedeldir. 20 yıl şampiyon olmasanda
bu büyüklüğünden bir şey kaybettirmez.
shakter mesela arka arkaya bir sürü şampiyonluk yaşadı paranın gücü onu şampiyon yaptı ama dinamo kievin
olduğu bir ligde hiç bir zaman büyük takım olamaz.

Çevrimdışı 38life

Glik Gomez ikilisi defansta çabukluk ve hız problemi yaşar.

Ozaman Usain Bolt'u kirayalım 1 yıllık.

Çevrimdışı BavyeraKartali

Arkadasin dedigi torpil olayini abarttiniz belge istemeler felan :) Ama su varki seni 2 sene üst üste Avrupa arenasindan hele ki son sene seni tek basina eleyen adam nasil bir iyi adamdir ki !!!!!!!! nasil adam gibi adamdir ki !!!!! Besiktasimda kalabiliyor ve arada zaten beklenen ve olmasi gereken kalecilik kurtarislariyla aaa hatali gol yediyse bizi kurtardigi maclarda oldu denilebilecek kadar göz boyayabiliyor !  Bu kulübün sahibi bizlersek !?! bizi hemen hepimizi bu denli rahatsiz eden adama ve üstelik takima alenen zarar veren adama üstelik belki de birinci kaleci olmayacagi belli olan adama 3 yil neredeyse  yerli oyuncu üst limitinden kontrat teklif etmek de adamciliga girer kardes !!!!
Bir Beşiktaş atasözü: ''Oğuzhan'ın yeri, Atiba'nın yanı..''

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Buradaki birçok arkadaşımızın futbol bilgisi, tanıdığı takip ettiği oyuncu sayısı benim bildiğimden kat kat fazladır. Bununla birlikte şöyle bir durum da var ki, istediğimiz kadro kalitesine (asıyla, yedeğiyle) ulaşmamız için bence en azından 2 yıl geçmesi gerekiyor. Bu noktada da bu seneden itibaren -inşallah- gelecek seri şampiyonluklar önemli ki ben önümüzdeki en az 2 sezon da şampiyon olacağımıza hem de geçtiğimiz sezondan daha rahat şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Düşünmeyi bırak bu gerçek ayan-beyan ortada. Transferleri değerlendirirken de -şimdilik- kendi ligimizi baz alırsak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.  :ok:
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Etiketler: