2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 481 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11422237 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı onurturan

@mylife1903  reis ben de senin gibi düşünüyorum onla ilgili ama ismaile söylediklerimizin 1000 de biri söylenmedi daha alexise dur bi  iyi değil dedi sadece arkadaşlar..

Çevrimdışı dkn_34

büyük ihtimal alexisizi satarız .talipleri var bu yüzden çöp olmaz .(çöp kelımesının kullanılması yanlış arkadaşın ben burada örnek vermek amacıyla yazıyorum.)
eğer bir oyuncu maddı ve performans olarak bize zarar verıyorsa o oyuncu çöp olur bizim için.

Çevrimdışı mylife1903

Kale cok muhim degil, bosuna ugrasiyoruz, tolga oynar, boyko gitmezse boyko oynar zaten boyko giderse gelen oynar. Adam bulunur oraya da neden ispanyol kaleci pesinde kosuyoruz onu anlamiyorum. Ispanyol oyuncu olmuyor iste.
Tolganin biraz yuzu eskidi, cok tepki var ona ama aldigi para biraz duzgun olsa oynasin diyecegim, hep oynasin ama biraz fazla aliyor bence.
Simdi ospinayi alabilsek tolga kadar maasi olur bence, belki mac basi biraz yuksek alir boyle bakinca olay kotu.
Bir stoper bir sol bek ile kaleye gelen top sayisi yari yariya azalacak zaten. Kim oynamis cok muhim degil, hanyok sampiyonlar liginde gruptan cikalim falan hayali varsa bu sene kaleci alinsin, atibanin arkasina da birisi alinsin.
Tolga lig icin yeterli olur bence.

Çevrimdışı mylife1903

@mylife1903  reis ben de senin gibi düşünüyorum onla ilgili ama ismaile söylediklerimizin 1000 de biri söylenmedi daha alexise dur bi  iyi değil dedi sadece arkadaşlar..
Yahu la ligada 10 sene oynayan herhangi bir oyuncuyla herhangi bir turk oyuncu bir olur mu hic!
Benim kizdigim nokta baska, bazen takimi, ulkeyi, ligi oyle buyutuyoruz ki hepitopu turkiye zuper ligi iste, hakemi belli federasyonu belli yayinci kurulusu belli, sponsoru belli
Su gurbetci oyuncular ile iyi bir jenerasyon yakaladik, supurelim herifleri iste.
Simdi konu gene gelecek bizim ismail beye.
Ben hep derim turk oyuncular arasinda ahim sahim fark yoktur, hepsi kalitesiz, hepsi yetersiz. Farki gurbetci cocuklarimiz koyuyor ve yabancilar. Yabanci alirken cok seciyoruz yok bu soyle yok bu boyle yahu al oynat iste herifler ucuz. Kendi ulkelerinde kazandiklarindan biraz fazla kazaniyorlar, adamlar sark hizmetinde. Uff neyse anlatamadim ben olayi

Çevrimdışı can1903

Çingene pazarlığı yaparsan glik te olmaz nkoulouda. Bir işi tadında bırakmalısın. Sonra stoperin Alexis olur.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı dkn_34

Çingene pazarlığı yaparsan glik te olmaz nkoulouda. Bir işi tadında bırakmalısın. Sonra stoperin Alexis olur.
aynen.yönetımin bu taktiğini gerçekten takdir ediyorum ama şuan beklyecek zamanımız yok acilen kaliteli bir stopere imza attırmamız lazım.

Çevrimdışı dkn_34

Yahu la ligada 10 sene oynayan herhangi bir oyuncuyla herhangi bir turk oyuncu bir olur mu hic!
Benim kizdigim nokta baska, bazen takimi, ulkeyi, ligi oyle buyutuyoruz ki hepitopu turkiye zuper ligi iste, hakemi belli federasyonu belli yayinci kurulusu belli, sponsoru belli
Su gurbetci oyuncular ile iyi bir jenerasyon yakaladik, supurelim herifleri iste.
Ben hep derim turk oyuncular arasinda ahim sahim fark yoktur, hepsi kalitesiz, hepsi yetersiz. Farki gurbetci cocuklarimiz koyuyor ve yabancilar. Yabanci alirken cok seciyoruz yok bu soyle yok bu boyle yahu al oynat iste herifler ucuz. Kendi ulkelerinde kazandiklarindan biraz fazla kazaniyorlar, adamlar sark hizmetinde. Uff neyse anlatamadim ben olayi
abi bizim türkiyede yetişen  oyuncular Allah ne verdiyse :)bu yüzden aralarında büyük bir fark yok.en iyi türk oyuncular bizzde çoğu altyapyı almanyada aldıkları için bizim yerli oyuncularımız farkı ortaya koyuyor.altyapı eğitimini almanyada almış gurbetçi bir solbek birde sağ bek almak lazım

Çevrimdışı TANERCAN

Yıldırım Demirören tam bahsettiğin isim. Pazarlık yapmadan işi bitiriyor.

Tabata
Ferrari
İsmail

Çevrimdışı TANERCAN

Konu dışı ama Quaresmayı görünce dayanamadım. :) :)

Çevrimdışı Berat

Ismail ile pektemegi savunanlar var.
Alexis hic izlemesem kamyonla canli izledigim oyuncu. Ispanya liginde 10 sene oynayan oyuncu. Bizim ligde mi oynayamayacak?
Bonservisi alinan marcelo daha sakar oyuncu alexisten.

@Necmi abi goreve. Ben ismaili elestirdim diye kac sefer moderasyon yedim, besiktasin futbolcusuna cop diyorlar, cop diyen de aldi mi moderasyon. Ben kaypaklik yapmam gidip moderasyon tusuna basmam, cevap bekliyorum, yoneticilerden.
Ismaile iki tane laf ettik diye, kirmizi tabela asildi buraya, yok besiktasin futbolcusunu degersizlestiremezsiniz bilememne, alexis sozlesmeli futbolcusu degil mi besiktasin.
Yoksa gavur olunca cop, falan diyecegiz, ismail birilerinin yegeni falan herhalde ki elestiremiyoruz!

Evet alexis bir ismail degil, olamaz zaten. Te allam

Üyeyi şikayet herhalde  :kop:

Eyv. @mylife1903

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Fabri adı geçen seneden beri, yönetime yakın kişilerin ağzından da kulağıma gelmişti ama sakatlık raporu sonrası sanırım rafa kalktı ve devre arasında Boyko alındı, şimdi yine ibre Fabriye dönmüş görünüyor. Tolga'nın 1. kaleci olması kesinleşti böylece, Tolga varken Fabri çok büyük oranda yedek kalacaktır. Yedek kaleci için yabancı kontenjanını doldurmak ne kadar mantıklı orası tartışılır..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Üyeyi şikayet herhalde  :kop:

Eyv. @mylife1903
Yok ben basmadim butona. Butona sadece mario gomez atinca basiyom, baska buton tanimam sevmem.
Olay sikayet degil. Iki kelam edince millet kosuyor buraya, her turlu sey yaziliyor sanki koruma programi var gibi. Gavuru elestirmek serbest gibi cikarim yapilir sonra. Ya da gercekten bizim cocuklar ve digerleri olayi var.
simdi iki kelime ismail bey ile mustafa beyin kulagini cinlatsak buralar entry dolar. Benim tepkim ona.
Yoksa yazsin kim ne dusunuyorsa, ben elestirince bizim cocuklari ouuuvv.
Burasi fikir platformu herkes fikrini yazacak. Kimsenin fikri beni rahatsiz etmez.

Sikayet etmedim ayrica, ispiyonlamam ben, jurnalci degilim hic sevmem. Biz elestirince, elestiri sinirini astigimiz icin moderasyon aliyoruz. Ha belki basilari sikayet ediyordur onu bilemem.

Ismail okumak istemiyormus, okuma

Bende hayatinda iki gun calismamis adamin gelip menecerlik oyunu gibi buraya milyonluk futbolculari yazmasini okumak istemiyorum. Zaten transfer donemi kesat, ortalik sakin.
Ilk transferden sonra ortalik birbirine girecek gibi burada. Necmi abinjn dedigi gibi eski transfer basliklarini okumak lazim bu aralar.

Cifte standart olmasin,

Çevrimdışı Ensar

forumun tadı çok kaçtı , insanlar eskiden daha aktifti ama bazı itici tipler yüzünden uzaklaşıyor insan ister istemez
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı mylife1903

Fabri adı geçen seneden beri, yönetime yakın kişilerin ağzından da kulağıma gelmişti ama sakatlık raporu sonrası sanırım rafa kalktı ve devre arasında Boyko alındı, şimdi yine ibre Fabriye dönmüş görünüyor. Tolga'nın 1. kaleci olması kesinleşti böylece, Tolga varken Fabri çok büyük oranda yedek kalacaktır. Yedek kaleci için yabancı kontenjanını doldurmak ne kadar mantıklı orası tartışılır..
Tartisilmaz, mantiksiz cunku
Yedek kaleci yabanci olacaksa boyko kalsin. Bildigimiz cocuk, belki adapte olur.
Tolga olayini yonetim cozmeli bence, oturup konussunlar eger tolga oynayacaksA, yedek kaleciye bir suru para vermenin anlami yok. Alinsin bir turk kaleci o otursun, boykoyu da piyasa yapabilecegi bir yere kiralasinlar.
Aslinda bu fbnin kiraladigi kaleciyi kiralamayi denesek adam 1 sene turkiyede yasadi yedi icti fazla uyum sorunu olmaz.

Çevrimdışı ahmetserdar

Mesele olaya böyle bakmak zaten , mantalite sıkıntılı;
 Altyapıyı almanyada almışsın, Türkiye de almışsın ne fark eder ya yeteneklisindir ya da değilsindir, ya ahlaklısındır ya da ahlaksız,
Türkiyede metrekkare başına düşen yetenekli adam sayısı en az bin tane milli takım çıkarır ve hepside mevcut milli takıma en az 3-5 atar
Türkiye de olanları özetleyeyim;
              -Yetenekli ve ahlaklısındır seni görmezler,
              -Görecek gözü olanları da (Yetenek avcılarını) görmezler:
              -babanın sözü geçer ve seni takıma alırlar, seni takıma almak için yetenekli birini keserler o adamın futbol hayatı orada biter,
              -Aptal bir teknik direktörün ya da yöneticin vardır seni futboldan soğutur,
              - baban ''futbolcu olup soytarı mı olacan okulunu oku'' der, her şey başlamadan biter,
Sorun nerede biliyormusunuz,  futboldan anlamayan zengin yöneticiler  ve altyapıdan doğru futbolcu seçimini yapacak zeki altyapı sorumlularını organize edemeyişimizde.
 Yetenek avcısı sorunu o kadar büyük bir sorun haline geldi ki bunu hala kimsenin görememesini de anlamlandıramıyorum. Bu hamleyi yapmamak, dış güçlerin kirli bir oyunu olsa gerek. Ne yazık ki, bizde ki yetenek avcıları televizyondan dünya liglerini izleyen vakti bol kardeşler. O nedenle kafası Sinan VARDAR gibi çalışan yöneticilermizin çoğalması çok önemli bir mesele.
Altyapı bizde o kadar önemsiz ki, 500 binlik izlanda gibi kasaba ülkeleri bizden daha disiplinli futbolcular yetiştirebiliyor.
Cebimde param, yeterli zamanım olacak sadece HATAY - ANTAKYA sınırları içerinden her yetenekli genci takımıma alma fırsatım olacak, 6-7 senede Milli takımların her kademesinin her pozisyonunu antakyalılar oluştururdu. ALTINORDU örneğinden farkı antakya'da futbol topu herkesin ayağına yakışır, YETENEK DOĞUŞTAN GELİR.
[ Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 10:30:59 ahmetserdar ]

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Tartisilmaz, mantiksiz cunku
Yedek kaleci yabanci olacaksa boyko kalsin. Bildigimiz cocuk, belki adapte olur.
Tolga olayini yonetim cozmeli bence, oturup konussunlar eger tolga oynayacaksA, yedek kaleciye bir suru para vermenin anlami yok. Alinsin bir turk kaleci o otursun, boykoyu da piyasa yapabilecegi bir yere kiralasinlar.
Aslinda bu fbnin kiraladigi kaleciyi kiralamayi denesek adam 1 sene turkiyede yasadi yedi icti fazla uyum sorunu olmaz.
Yerli bir kaleci alsınlar onunla idare etsinler, gerek yok kiralık futbolcunun takımına ayrı kendisine ayrı para vermeye. Boyko kiralık gidecekse sonrasında satamayız elimizde patladı bence, Ukrayna'nın durumu ortada oraya da geri dönemez kolay kolay.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Mesele olaya böyle bakmak zaten , mantalite sıkıntılı;
 Altyapıyı almanyada almışsın, Türkiye de almışsın ne fark eder ya yeteneklisindir ya da değilsindir.
Türkiyede metrekkare başına düşen yetenekli adam sayısı en az bin tane milli takım çıkarır ve hepside mevcut milli takıma en az 3-5 atar
Türkiye de olanları özetleyeyim;
              -Yetenekli ve ahlaklısındır seni görmezler,
              -Görecek gözü olanları da (Yetenek avcılarını) görmezler:
              -babanın sözü geçer ve seni takıma alırlar, seni takıma almak için yetenekli birini keserler o adamın futbol hayatı orada biter,
              -Aptal bir teknik direktörün ya da yöneticin vardır seni futboldan soğutur,
              - baban ''futbolcu olup soytarı mı olacan okulunu oku'' der, her şey başlamadan biter,
Sorun nerede biliyormusunuz,  futboldan anlamayan zengin yöneticiler  ve altyapıdan doğru futbolcu seçimini yapacak zeki altyapı sorumlularını organize edemeyişimizde.
 Yetenek avcısı sorunu o kadar büyük bir sorun haline geldi ki bunu hala kimsenin görememesini de anlamlandıramıyorum. Bu hamleyi yapmamak, dış güçlerin kirli bir oyunu olsa gerek. Ne yazık ki, bizde ki yetenek avcıları televizyondan dünya liglerini izleyen vakti bol kardeşler. O nedenle kafası Sinan VARDAR gibi çalışan yöneticilermizin çoğalması çok önemli bir mesele.
Altyapı bizde o kadar önemsiz ki, 500 binlik izlanda gibi kasaba ülkeleri bizden daha disiplinli futbolcular yetiştirebiliyor.
Cebimde param, yeterli zamanım olacak sadece HATAY - ANTAKYA sınırları içerinden her yetenekli genci takımıma alma fırsatım olacak, 6-7 senede Milli takımların her kademesinin her pozisyonunu antakyalılar oluştururdu. ALTINORDU örneğinden farkı antakya'da futbol topu herkesin ayağına yakışır, YETENEK DOĞUŞTAN GELİR.
Altyapilarda genelde eski futbolcular calisiyor. Torpil oldugu da bir gercek.
Simdi mesela guzel bir ornek var adem buyuk. Bizim altyapidan cikan bir cocuk, kasimpasada oynuyor iyi kotu. Degerlendirebilirdi bence.
Secim saglikli ve adaletli olmadikca basari gelmez. Milli takimin durumu meydanda.
Hep hatirlarim fbye zeman gelmisti, ilk is sergeni gondermisti adam. Yahu sen atanmis adamsin yeni gelmissin bu ulkeye sergen gonderilir mi hic? Yonetimde gozunu kapatmisti. Ne oldu iki ay sonra zeman gitti, fb sergensiz kaldi.

Çevrimdışı mylife1903

Yerli bir kaleci alsınlar onunla idare etsinler, gerek yok kiralık futbolcunun takımına ayrı kendisine ayrı para vermeye. Boyko kiralık gidecekse sonrasında satamayız elimizde patladı bence, Ukrayna'nın durumu ortada oraya da geri dönemez kolay kolay.
Belki rusyaya gider, baska zor. Bir ihtimal sevillada tanidigi oynuyor bir kiyak yapsalar

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Belki rusyaya gider, baska zor. Bir ihtimal sevillada tanidigi oynuyor bir kiyak yapsalar
Finans konuları çok saçma. Paramız yok deniyor Tolgaya 3 senelik 5 milyon euro para veriliyor. Tamam belki bonservis olarak vermiyorsun ama 3 sene sonunda cebinden bu para çıkacak mı çıkacak? Boyko'ya 3,5 verdin kendisine de senelik 1 7,5 ta o etti. 12,5 milyon euroyu iki kaleciye verecez önümüzdeki 3-4 sene, Günay'ı filan saymıyorum hiç. Sonra kadro mühendisliğinden bahsediyoruz.
Korku akıl katilidir.

şu fabri haberi doğruysa vay halimize.
ucuz diye nerde çer çöp var, nerde milletin artığı var dolduracaklar takıma, şamp ligine katılacaksın kullan şu cazibeni de adam gibi kaleci getir. ispanya ligininde küme düşme adayı takımın 3. kalecisi getirmek nedir? biz artıkları atalım adam gibi takım kuralım dedikçe yönetim iyice saçmalıyor. adan da fabri de çöp kaleci.

Çevrimdışı mylife1903

Finans konuları çok saçma. Paramız yok deniyor Tolgaya 3 senelik 5 milyon euro para veriliyor. Tamam belki bonservis olarak vermiyorsun ama 3 sene sonunda cebinden bu para çıkacak mı çıkacak? Boyko'ya 3,5 verdin kendisine de senelik 1 7,5 ta o etti. 12,5 milyon euroyu iki kaleciye verecez önümüzdeki 3-4 sene, Günay'ı filan saymıyorum hiç. Sonra kadro mühendisliğinden bahsediyoruz.
Kaleye ve defansa iyi para harcandi. Butun blok cok yiprandi, tolgaya cok elestiri var. kotu bir cocuk degil bence tolga oyle kotu bir kaleci de degil. Beni fazla rahatsiz etmiyor sahada. Zaten gol yiyecegimiz okadar belki oluyorki sadece tolga degil diger iki kaleciyide alsa yanina 3 kisi kontrol etseler kaleyj o top girecek biZim kaleye.
Simdi bu paraya daha iyi verim almak gerekir mi, evet gerekir Ama tolganin iyisini turkiyede bulamayiz bence bulsak da pahali olur. O zaman yapilmasi gereken cok acik tolganin aldigi parayi azaltacagiz. Ne kadar ekmek o kadar kofte.
Onumuzdeki sene mario gomez kalirsa biraz formsuz olursa goller gelmez ise onun aldigi para da tartisilir. Bu sene adam alaman tanki gibiydi golleri siraladi, maasini aldi kimse tartismadi.

Çevrimdışı tuncaboylu

Açıklandı mı Tolga'ya verilecek para?

Marcelo'nun kullanılmayan opsiyonu hikayesine dönmesin bu da?

Çevrimdışı Kutay

güne güzel haberle başladık günay güvenç kayseriye gidiyormuş  :super:
15 SÜPER LİG
 9 TÜRKİYE KUPASI
 8 SÜPER KUPA
 6 BAŞBAKANLIK KUPASI
 1 ATATÜRK KUPASI
 3 MİLLİ KÜME
 2 TÜRKİYE FUTBOL ŞAMPİYONASI
 2 İSTANBUL PROFESYONEL LİGİ
 11 İSTANBUL LİGİ
 2 İSTANBUL TÜRK İDMAN BİRLİĞİ LİGİ
 1 PAZAR LİGİ
 4 SPOR TOTO KUPASI
 2 TÜRKİYE AMATÖR FUTBOL ŞAMPİYONASI

Çevrimdışı mylife1903

forumun tadı çok kaçtı , insanlar eskiden daha aktifti ama bazı itici tipler yüzünden uzaklaşıyor insan ister istemez
En yeni ve en itici tip ben oldugum cevap yazayim @Ensar
Herkesin ortak noktasi besiktas, forumun sakin olmasinin sebeplerinden biri de bu aralar transferin sonuk gecmesi. Bir iki imza gelsin hareketlenir burasi. Insaat suresinde cok aktifti forum bu futbol forumunda az kisiydik yazan.
Simdi benim internet ile baglantim sadece bu forumla oldugu icin her mesaji her harfi okuyorum ve aktif uyelerin azaldigini goruyorum, necmi abi de diyordu insanlar bikti whatsapp gruplarinda konusuyorlar, diyordu
Kidemli uyeye saygim sonsuzdur, cayda dem forumda kidem. Senin keyfin kacmasin ben yazamasam da olur.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Açıklandı mı Tolga'ya verilecek para?

Marcelo'nun kullanılmayan opsiyonu hikayesine dönmesin bu da?
Açıklanmadı, açıklanmayacakta..
Korku akıl katilidir.

Etiketler: