23.Hafta / Fenerbahçe - Beşiktaş
23.Hafta / Fenerbahçe - Beşiktaş

Beşiktaş Forum|23.Hafta / Fenerbahçe - Beşiktaş Skor : Fenerbahçe 2-0 Beşiktaş Tarih : 29.02.2016 Saat : 20:00 Stadyum : Ülker Stadı Hakem : Cüneyt Çakır Yayın : Lig TV

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

23.Hafta / Fenerbahçe - Beşiktaş  [Okunma sayısı 263225 defa] 23.Hafta / Fenerbahçe - Beşiktaş

Çevrimdışı cursedofdragon

Boyko isterdim de hoca çoktan verdi kararını
Tolga saçmalamadığı sürece devam eder
O da zor ya neyse

Önümüzde önemli bir trabzonspor maçı daha var o maçta'da tolga oynayacak tolga'nın hazır durumda kalması için oynaması gerekiyor.

Çevrimdışı denilanz

O da zor ya neyse

Saçmalasın mı istiyorsun yani, anlamadım.

Çevrimdışı minsk kartali

O da zor ya neyse
Sacmalayacak iste bir gun. Tolga bu en nihayetinde.Ama bu macta sacmalamasin. Bugun olmaz.

Çevrimdışı mylife1903

inşallah öyle olur. buradaki çoğu genç arkadaşım Şifo Mehmet bize transfer olduğunda (1988) doğmamıştı henüz. ikinci ligden transfer olup da büyük takıma gelir gelmez böyle etkili oynayan adam dünyada belki de yoktur. direkt skor odaklıydı mühişti, hele derbilerde. Şifo bitti demeden bitmezdi derbiler...

yahu hakem destekli, medya destekli, federasyon ve mhk destekli yenilmez gsye rovosatayla gecirmisti.

onu birak en guzeli Sifo Mehmet denince aklima, fenere -senol hocamizin tabiri ile- cizginin uzerinden sokup cikarttigi cizginin icinde gezdirdigi gol geliyor.
adamlar 10 sene aglamist,i ama biz sizi yeniyorduk, hakem bana `ananmi seeedermis` dedi gibi mac sonu aglamalari vardi.

Sifo Mehmet bosuna dediler Mehmet Ozdileke, Mehmet Enzo olmaliydi oburu

Çevrimdışı yigitcan1903

Saçmalasın mı istiyorsun yani, anlamadım.
Niye isteyim
Saçmalamaması zor diyorum Tolganın
Seçim hatalı bence,inşallah hoca haklı çıkar

Çevrimdışı denilanz

yahu hakem destekli, medya destekli, federasyon ve mhk destekli yenilmez gsye rovosatayla gecirmisti.
Kupa maçıydı. Hey gidi ya, ne sevinmiştim.

Çevrimdışı tangaz

tangaz katiliyorum, Sosanin derbileri alip goturdugunu hatirlamiyorum.

Sifo Mehmet demeyecektin bana. Sifo Mehmet bu ulkeye gelmis gecmis en ozel futbolculardan biriydi. kisacik boyuylan kamyon kadar kafa golu atti. sag ayak, sol ayak her golu atti adam. orta sahada oynamasina ragmen 100den fazla gol atti. Sergeni de cok severim ama Sergenden daha faydali oldu sifo.

soyle bir rivayet vardi. sifoyu marastan aldigimizda, adam marassporu tek basina birinci lige cikartmisti. Komsumuz vardi marasli, devamli gidip gelirdi cocuktuk tabii, internet falan yok, gazeteler malum ayniydi sorum tabii, abi dedim bu mehmet ne ayaktir besiktasa ikinci ligden adam aliyormusuz sizin marastan. hic unutmam adam soyle demisti, mehmetin adini agziniza besmeleylen alin leeen, futbol tanrisi adam. ben sok oldum tabii, nasil yani, dedim. komsu anlatmaya basladi, gecen mactaydik 3-0 maglubuz ilk yari, benim amcamin oglu ilk sefer maca geliyor, bana soruyor; abi ne rezillik 3-0 oldu mac. ben diyorum ki yahu dur, mehmet girecek simdi biraz rahatsizdi 4 tane atar maci aliriz. ne oldu diyorum, ne olacak ki diyor mehmet girdi 4 tane atti. ben icimden o zamanlar moda tabir `ufak at civcivler yesin` diyorum
sonuc nedir. mehmet geliyor ve adam futbol tanrisi resmen.
tek basina besiktasi sampiyon yapiyor, namaglup sampiyon oldugumuz sene.

en sevdigim futbolcudur.

daum gerizekalisi yedek birakmaya baslamisti bunu. kulubede oturmazdi iskemle ceker kulubenin yaninda otururdu, sorana da kulubeye alismak istemiyorum derdi.

Sosa meselesine gelince.

Sosa geldiginden beri dusunuyorum, adamin eksigini bulamadim.
bayern munich bu adama yatirim yapmis, Atletico Madrid almis oynatmis devamli.
Sosaya bakarsan, frikik var, sutu var, fizigi mukemmel, futbol akli var, sakin ve uyumlu bir cocuk, yakisikli ve karizmatik(hani real madrid bile alabilir hesabi) sahada guclu, topa basan, korkmayan, fuleli bir oyuncu. eksik olan galiba biraz oyun icinde bagzi dakikalarda stop etmesi. mesela Alex boyle stop ederdi ama gol ya da assistlen donerdi. bence Sosanin buyuk takimlarda oynayamamasinin tek sebebi bu oyun ici kayboluslari. bu sene osmanli macinda mesela harika geri dondu, bu osmanli maci gibi 5-6 mac oynarsa sezon sonu cin yerine, ispanyaya satariz.
Bahsettigimiz adamin kalbur ustu bir oyuncu oldugunu unutmadan, arjantin milli takiminda da oynadigini ve formda olursa tercih edilecek bir oyuncu oldugunu da eklemek lazim.

aynen öyle @mylife1903 , bu sosa konusu benm çözemediğim bir paradoks. büyük oyuncu diyorsun ama tek başına maçı çeviren adamdır büyük oyuncu örnek Gomez ya da sen ben tabirle Şifo Mehmet.

Şifo ikinci ligde gol kralı olup gelmişti bize hepimiz şaşkındık yaptıkları karşısında nasıl yani diyorduk resmen, inanılmaz etkiliydi.  maraşta 107 maç 63 gol atan bir orta sahadır. bizde de 386 maç 130 gol yazar istatistiklerinde ama son dönemlerinde Sergen nedeniyle yedek kaldığı sonradan girdiği maçlar çoktur ve istatistiğini bu olumsuz etkiler ilk 8-9 sezonundaki istatistikleri muazzamdır yılda 15 gol 15 asist tutturan biriydi adeta. Dediğin gibi biraz Daum birazda müthiş yetenek Sergen faktörü Şifonun son dönemine olumsuz etki etmiştir. takıma katkı anlamında Sergen Şifonun yarısı dahi olamamıştır. Şifo'daki iş ahlakı Sergen de olsaydı Sergen Zidane kadar meşhur olurdu...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı yigitcan1903

Sacmalayacak iste bir gun. Tolga bu en nihayetinde.Ama bu macta sacmalamasin. Bugun olmaz.
Bir büyük maçta daha hata lüksü yok
Hatta herhangi bir maçta da pek yok
Kredisi doldu taştı 

Çevrimdışı mylife1903

Tolga boyko konusu zor bir tercih degil. Boyko 3.3 milyon euroluk bir yatirimdir, fb derbisinde cocugu mundar etmenin bir manasi yok. Kupa maclarinda oynar, ts macindan sonra kaleye gecer. TS maci da cok onemli mac. ts cok bilenecek o maca.

Çevrimdışı minsk kartali

Çevrimdışı denilanz

Niye isteyim
Saçmalamaması zor diyorum Tolganın
Seçim hatalı bence,inşallah hoca haklı çıkar
Herhalde istemezsin, mesajdan farklı anlaşılıyor da ondan dedim.

Hoca haklı çıktı zaten. Tolga şu anda Boyko'dan iyi olmasa oynatmazdı hoca da. İyi de götürüyor, kötüyü çağırmayın.

Çevrimdışı ONUR KOLCU

Ey Forum akşam için  abestler tamammı 3 kez ağıza 3 kez buruna toplu iğne ucu kadar yer kalmadan..

İnşallah maç 1 - 2 bitecek. golü kimin attığının zerre önemi yok.

Çevrimdışı Mehmet92

Çevrimdışı mylife1903

aynen öyle @mylife1903 , bu sosa konusu benm çözemediğim bir paradoks. büyük oyuncu diyorsun ama tek başına maçı çeviren adamdır büyük oyuncu örnek Gomez ya da sen ben tabirle Şifo Mehmet.

Şifo ikinci ligde gol kralı olup gelmişti bize hepimiz şaşkındık yaptıkları karşısında nasıl yani diyorduk resmen, inanılmaz etkiliydi.  maraşta 107 maç 63 gol atan bir orta sahadır. bizde de 386 maç 130 gol yazar istatistiklerinde ama son dönemlerinde Sergen nedeniyle yedek kaldığı sonradan girdiği maçlar çoktur ve istatistiğini bu olumsuz etkiler ilk 8-9 sezonundaki istatistikleri muazzamdır yılda 15 gol 15 asist tutturan biriydi adeta. Dediğin gibi biraz Daum birazda müthiş yetenek Sergen faktörü Şifonun son dönemine olumsuz etki etmiştir. takıma katkı anlamında Sergen Şifonun yarısı dahi olamamıştır. Şifo'daki iş ahlakı Sergen de olsaydı Sergen Zidane kadar meşhur olurdu...

tangaz sen hatirlarsin bu hagi bazi artis artis hareketlere calimlara baslamisti. bizim millet de `auuuyhhh uvvvvv` hangi macti hatirlamiyorum sifo mehmet resmen freestyle yapmisti inonude. yuksekten gelen topu, bazen q7nin de yaptigi gibi bacark arasindan gecirip ters topugu ile defans oyuncusunun yanindan atip, topu kendi onune indirmisti.(yahu ben bile anlamadim ne yazdigimi)
bir de top stop edisini abartmiyorum dunyada hic bir oyuncuda gormedim. top mehmete gelirken daha guinti gibi gozleriyle radar gibi tarardi etrafi ve topa yumusak bir dokunus yapip bilardo topu gibi bir sonraki pizosyona ters ayagi ile hazirlar bu arada rakibe ters fake atar ve topu tek dokunusla ayaginda tutardi. Allah sifom benim.

Çevrimdışı minsk kartali

yuksekten gelen topu, bazen q7nin de yaptigi gibi bacark arasindan gecirip ters topugu ile defans oyuncusunun yanindan atip, topu kendi onune indirmisti.(yahu ben bile anlamadim ne yazdigimi)
bir de top stop edisini abartmiyorum dunyada hic bir oyuncuda gormedim. top mehmete gelirken daha guinti gibi gozleriyle radar gibi tarardi etrafi ve topa yumusak bir dokunus yapip bilardo topu gibi bir sonraki pizosyona ters ayagi ile hazirlar bu arada rakibe ters fake atar ve topu tek dokunusla ayaginda tutardi. Allah sifom benim.
Biz anladik abi. resmen yasattin pozisyonu  :claps: :claps:

Çevrimdışı tangaz

tangaz sen hatirlarsin bu hagi bazi artis artis hareketlere calimlara baslamisti. bizim millet de `auuuyhhh uvvvvv` hangi macti hatirlamiyorum sifo mehmet resmen freestyle yapmisti inonude. yuksekten gelen topu, bazen q7nin de yaptigi gibi bacark arasindan gecirip ters topugu ile defans oyuncusunun yanindan atip, topu kendi onune indirmisti.(yahu ben bile anlamadim ne yazdigimi)

inanılmaz biriydi anlatmaya kelimeler yetmezki adamın atamadığı gol çeşiti yoktur her türlü sokar çıkarırdı  :D üstelikde 167 boyuyla yapardı bunları. işin ilginci o da renkli şeref noksanları yüzünden hakettiği değere ulaşamamıştır komik komik adamlar sırf renkli die milli takımda oynarken şifo çoğunluğu yedek kulübesinde tamamladığı sadece 31 defa milli olmuştur. düşünebiliyomusunuz bir adam hangi ligde olduğu önemli değil takımını şampiyon yapıyor ligde 15 gol 15 asist yapıyor ama milli olamıyor olduğunda da kulübeden çıkamıyor.  :akuma:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı minsk kartali

inanılmaz biriydi anlatmaya kelimeler yetmezki adamın atamadığı gol çeşiti yoktur her türlü sokar çıkarırdı  :D üstelikde 167 boyuyla yapardı bunları. işin ilginci o da renkli şeref noksanları yüzünden hakettiği değere ulaşamamıştır komik komik adamlar sırf renkli die milli takımda oynarken şifo çoğunluğu yedek kulübesinde tamamladığı sadece 31 defa milli olmuştur. düşünebiliyomusunuz bir adam hangi ligde olduğu önemli değil takımını şampiyon yapıyor ligde 15 gol 15 asist yapıyor ama milli olamıyor olduğunda da kulübeden çıkamıyor.  :akuma:
zaten bizim futbolcularin kaderidir bu. renklilerin basin lobisi parlatirda parlatir. bizimkileri hep altta tutmaya calisirlar.  bu ulkenin gelmis gecmis en iyi iki orta sahasi da bizdeydi. hem de ayni anda oynadilar. ama milli takimda cok nadir oynadi ikisi de.

Çevrimdışı ONUR KOLCU

Abi bugün Les Ferdinand ın  golü var : )

Profil fotonu görünce aklıma geldi biraz anlatsana nasıl bi oyuncuydu ferdinand günümüze uyarladıgın zaman hangi futbolcunun stiline benziyordu..

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

maça bembeyaz çıkıyoruz beyaz şort, beyaz forma ve beyaz konç

Çevrimdışı Tolga

Forumun açıldığı günden bu yana ilk kez bir maç başlığı maç oynanmadan 25. sayfayı gördü :D
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı tangaz

Abi bugün Les Ferdinand ın  golü var : )

Profil fotonu görünce aklıma geldi biraz anlatsana nasıl bi oyuncuydu ferdinand günümüze uyarladıgın zaman hangi futbolcunun stiline benziyordu..

:) Ferdinand da değişik bir adamdı. bir defa ismi süperdi radyodan maç dinlediğimiz günlerdi ismi çok şık dururdu.
gerçekten özel bir yetenekti hem dripling özelliği olan hem de bu kadar gol atabilen oyuncu nadir geldi dünyaya, boyu günümüze göre çok uzun değildi 180di ama inanın 2 metrelik adamlar gibi yükselirdi, hava topunda çok pozisyonunu hatırlarım hava topuna yükseldiğinde tayming yeteneği ile rakip savunmaların bu havada topla buluştuğunda daha yeni sıçramakta olduğu ve bunun bel-göğüs hizasında kaldığı. o sezon son 7-8 maç performansı biraz düşmüştü hemen herkes iklime bağlamıştı yağmurlu havalarda gerçekten daha bir farklı oynardı. kiralık gelmişti o dönem ligimize gelen en pahalı adamların bonservisi 500-600bin dolar gibiydi bununkisi 3,5 milyon dolardı gelmesi olanaksızdı yani Milne'nin elinde pişsin die gönderilmişti bize, öyle de olmuştu zaten  :D

eşleştirme anlamında gerçekten öyle bir adam yok, bundan iyi santraforlar yok demiyorum elbette var ama bunun gibi birçok özelliği bünyesinde toplayan adam aklıma gelmiyor.

Çevrimdışı Yasin A.

Çevrimdışı mylife1903

milli takim meselesi ilginc sadece sifo icin degil. alpay bizde oynarken cok olamazdi milli, kadir, ulvi, gokhan, feyyaz, metin bu altin jenerasyon cok az milli olmustur. Sergen bile cok oynayamadi yahu. guduk suat, semih yuvakuran falan oynardi.

Milli takim meselesi turk futbolunun 100 yillik sancisidir. Atilla Gokce tipi yazarlar bazen dile getirseler de cozum bulunamadi bu lobiye.

Simdi bu mesele soyledir arkadaslar. Milli Futbolcuya saha icinde rakiplerin ve hakemlerin bakisi biraz farklidir. Mesela gsnin milli oyuncusunun ayagina bizim oguzhana basildigi gibi basilmaz yok basilirsa hakem kirmiziyi cakar hemen. kirmizi goren bizim maclarda ettigi gibi itiraz etmez, ozur diler oyle gider. Statudur.
Nedendir bilinmez son yillarda bu hep boyledir. bir gs hegemonyasi milli takimlarda,

Basin ayri bir konudur. (Hakaret Yasak)₅ yaptiklari algilar futbolun kaderini etkiler.
Hakaret Yasak)₅ bize gazete satmaya calismaz 50 yillik gelenekleri ile fbye gazete satarlar. ama unuturlar turkiye cumhuriyeti tarihinin traj rekoru besiktasin 100. yil sampiyonlugudur.
Bu isler soyle yapilir her turk takimi sezona baslar. fb ve gs sisirme ile baslar. Besiktas her sene oldugu gibi iyi oynar. fb ve gs nin oturmamis kadrolari hakem ve medya destegi ile ite kaka goturulur, besiktasin ise onu kesilmeye baslanir yavas yavas. (Pascal Nouma, nevio scala zamani cok kritik bir macta gelen gidene 3-5 cektigimiz sezon gaziantepe kafayla gol atmisti geri zekali hakem elle atti diye golu iptal etmisti. Omer cavusoglu bundan sonra boyle besiktasin biletini daha erken kesecekler, demisti. o mac sonrasi biraz bocalayinca ve daum kokain yuzunden issiz kalinca daum asigi serdar bilginin kici basi oynamaya baslamis. nevio scala paketlenmis ve daum getirilmisti takimin macina. mihenk tasidir bu mac ve olaylar unutulmasin, yarin oburgun geberip gidecegim burada bulunsun, gelecek nesiller okusun anlasin)
Besiktas liderin 5 puan gerisinde dusunce algi baslar, yaris bitti, `besiktas 1 1 erdi` en sevdikleri baslik, hedef onumuzdeki sezon gibi besiktasi psikolojik olarak bitirirler, taraftar maclara gelmez vs.
rakipler ittirile ittirile kadrolarini oturtur artik hakemlere ihtiyaclari kalmaz, federasyon yardimci olur, milli takim hocasi bunlarin yedek oyuncularini bile milli takima alarak kaynastirir ve bu dongu boyle devam eder.

Genc arkadaslar anlasin Besiktasin sampiyonlugu turk futbolunda abse drenajidir. butun pislikleri akitir ve anadolu takimlarina sevk verir. Demirorenin yaptigi en buyuk hata bu sari takimlarin yaninda saf tutmasiydi. Fikret Orman anadolu takimlarinin ve trabzonsporun yaninda saf tutmalidir. Bu renkli takimlar birbirine dusman falan degildir. bir birine asiktir onlar. gullerin savasini oynarlar.
onlarin biraz kanli bicakli olmasinin sebebi bir macta gsli kaleci hayrettinin, yerde yatan ridavanin ustune cikip darp etmesidir, o mac sonrasi ve ali sen onderliginde bir dusman algisi yaratilarak turk futbolunun onune gecirilmeye baslanan bir ezik rekabet baslatilmistir. o maca kadar normal derbiler efendi efendi oynanirdir. bazen bizimkiler bazilarinin kulaklarini keser kapali tribune asardi falan vs.vs.

bunlar buralarda bulunsun. genc arkadaslar arastirsin. youtubeda falan bulunmaz bunlar.

mesela youtubeda kaleci engin ipekoglunun canli yayinda `hakem bana anani s,...m` dedi videosu yoktur
yahut amokachinin bulent kormaz icin `he told me ipna` `i told him f**` roportaji yoktur youtubeda. macta ne olmustu bulent oynamaya devam amokachi kirmizi kart

bu gs camiasi daha cekecek. allahima hergun dua ettim bunlarin belasini versin diye cogu zaman bunlara beladan cok basari dustu, ben baska seyleri sorgulamaya basladim artik. bunlar daha cikacak (Hakaret Yasak)₅ sizden. kucuktum bayram tatiliydi sampiyonluk kutlayacaktik, yarisi besiktasli takimi ankarada yenemezdi gs. sonuc cocukluk travmasi.

Çevrimdışı Anıl1903

Forumun açıldığı günden bu yana ilk kez bir maç başlığı maç oynanmadan 25. sayfayı gördü :D
Her şeyde bir hayır vardır.Bugün atacağımız,güzel gollerimizi konuşacağımız nice sayfalara :super:

Çevrimdışı ONUR KOLCU

:) Ferdinand da değişik bir adamdı. bir defa ismi süperdi radyodan maç dinlediğimiz günlerdi ismi çok şık dururdu.
gerçekten özel bir yetenekti hem dripling özelliği olan hem de bu kadar gol atabilen oyuncu nadir geldi dünyaya, boyu günümüze göre çok uzun değildi 180di ama inanın 2 metrelik adamlar gibi yükselirdi, hava topunda çok pozisyonunu hatırlarım hava topuna yükseldiğinde tayming yeteneği ile rakip savunmaların bu havada topla buluştuğunda daha yeni sıçramakta olduğu ve bunun bel-göğüs hizasında kaldığı. o sezon son 7-8 maç performansı biraz düşmüştü hemen herkes iklime bağlamıştı yağmurlu havalarda gerçekten daha bir farklı oynardı. kiralık gelmişti o dönem ligimize gelen en pahalı adamların bonservisi 500-600bin dolar gibiydi bununkisi 3,5 milyon dolardı gelmesi olanaksızdı yani Milne'nin elinde pişsin die gönderilmişti bize, öyle de olmuştu zaten  :D

eşleştirme anlamında gerçekten öyle bir adam yok, bundan iyi santraforlar yok demiyorum elbette var ama bunun gibi birçok özelliği bünyesinde toplayan adam aklıma gelmiyor.

Benimde aklımda hep  Amokachi kalmış abi hep onun stilinde ama sağlıklı bi forvet bi gün gelecek inanıyorum :)

Etiketler: