Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)
Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Beşiktaş Forum|Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi) Vodafone Arena Stadyum Projesi (6) 1360 sayfaya ulaşan Arşiv niteliğindeki diğer konumuzu (1) incelemek isterseniz;

0 Üye ve 102 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)  [Okunma sayısı 5556640 defa] Vodafone Arena Stadyum Projesi 6 (Şeref Bey Stadyum Projesi)

Çevrimiçi Necmi

efe niye durmasınki. strand jacklerde zaten çatıya monteli değilmi.
efenin demek istediği aslında tam olarak o değil şu anda çekilen halatların konumu Vler bağlandıktan sonra değişecek
ağırlık merkezi kayacak geçişi dikkatli yapmak gerekiyor halatlar illaki dayanır bir sıkıntı olmaz ama yüksek miktarda yüklerde ağırlık merkezlerini değiştirmek
büyük risktir çok dikkatli olmak gerektirir. kalkışa göre çok daha yavaş şekilde boşaltmak gerekir.

Çevrimdışı İhsan

26 metre -11 metre +5 metre kaldırıldı 10 kalır nasıl 15-16 olacak abi  :D 9-10 metre civarı kaldı abi bence  :D

Mickey mouslerın kotu şu anda 11m (kaldırıdıktan sonra)
Valla Şantiyedeki sorumluların yalancısıyım.
 :)
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı ozan062

baskan bey stadın fizibilitesinde maliyeti 103 milyon dolar bulacagını acıklamıstı yıl 2012de

fakat bugun vatanda ropte 120 milyon demiş.. pekiii bu sapma normalmi? finansmanında hatamı var ???

yoksa birkaç revize edilen proje sebebiylemi peki bu dogrumudur ?? teşekkürler saygılarr

bunun tam anlamıyla cevabınıda bizler değil yine baskan acıklayabilir ama olsun aramızda kritigini yapalım
*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Transferler için eleştirim:

Kararsızlık ve gecikme, başarısızlığın sebebidir.GOETHE
MisalGomezde herkesin kararlılığı sonuç getirdi

Çevrimdışı ers_an

baskan bey stadın fizibilitesinde maliyeti 103 milyon dolar bulacagını acıklamıstı yıl 2012de

fakat bugun vatanda ropte 120 milyon demiş.. pekiii bu sapma normalmi? finansmanında hatamı var ???

yoksa birkaç revize edilen proje sebebiylemi peki bu dogrumudur ?? teşekkürler saygılarr

bunun tam anlamıyla cevabınıda bizler değil yine baskan acıklayabilir ama olsun aramızda kritigini yapalım

Öncelikle günaydın. Bu farkın bence asıl nedeni,
Kur farkı 2 yılda inanılmaz arttı. Ayrıca inşaat işlerinde hammadde ihtiyacını döviz üzerinden yapmak ve olası revizelerin farkı bence.

Siyah Beyaz & Ölüm Yaşam

ysariusta

• Ziyaretçi

@ozan062 gene bulmuşsun kendince bir gedik. Basitçe düşün, bir yıl ülkeyi gezeceksin kendi aracınla. Bütçe yapacaksın. Ne gerekiyor sana. Benzin, Otel, Yiyecek. O gün fiyat ne ise onu yazarsın planına. Elbette yola böyle çıkarsın ama sonra yolda çok güzel adamlarla tanışırsın haftada bir içki olur bazen 3. Yolda öğrenirsin yakınlarda bir yerler vardır başlangıç planında olmayan onlara da uğrarsın. Gittiğin yerlerde uygun fiyata ya da hediyelik bir şeyler alırsın. Bunlar ayırdığın bütçede artar. Bu her zaman böyledir. Çoook eski zamanlarda da böyleymiş ki, evdeki hesap çarşıya uymaz diye atasözü yapmışlar. Gelecek nesil duruma uyansın dikkatli olsun diye.

Bu inşaatı bir müteahhit firma yapsaydı sırf onun kazancı bir bu kadar daha olacaktı. 100'e planlanmış, 120 ye bitecek olsa ne fark eder her türlü karlıyız. Ahmet Nur Çebi sağ olsun demiri çok ucuza aldık. Hatta fire vermesinler diye özel boyutta demir sağladı Ahmet Başkan. Bu da önemli derecede tasarruf etmemizi sağladı. Hadi sen biraz daha kazı bakalım bi kusur bulabilecekmişsin gibi.

Çevrimdışı zübeyir çakmakçı

Başkanım coşmuş yine  :D

"ARKADAŞLAR LÜTFEN LİNK PAYLAŞMAYIN
[ Son Düzenleme: 08 Kasım 2015, 10:48:22 Yunus ]

Çevrimdışı Efe

oralardan gecen varsa bi baksin bakalim adamlar strand jacklerin yeninda mi  :icool:
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı FARUK

10 dk önce 2 foto çalışmalar devam ediyor

Çevrimdışı Efe

10 dk önce 2 foto çalışmalar devam ediyor
kütle yavas yavas heybeni disariya gostermeye basladi gun sonunda iyice ortaya cikmis olacak haftaya pazara kadar v halatlatida takariz artik
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı tedd

Bugün Bursaya koyup bir moralleri düzeltmek lazım.
Ardından iki hafta milli maçlar arası var.
Bu 15 günlük süreç stad inşaatı için ciddi bir avantaj.
Burada bir üst vitese geçmemiz lazım.

SM-T807 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

The most eastern of the west, the most western of the east

Çevrimdışı İhsan

Bugün Bursaya koyup bir moralleri düzeltmek lazım.
Ardından iki hafta milli maçlar arası var.
Bu 15 günlük süreç stad inşaatı için ciddi bir avantaj.
Burada bir üst vitese geçmemiz lazım.

Milli takım arası stad için neden bir avantaj olacak ?
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı Ensar

Başkan zırt pırt maça gitmeyecek :D malum başkan olmadan çatı kalkmıyor
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı tedd

Ligler oynanmayacak.
Bu da kendi sahamızda daha fazla maç oynama ihtimalini artırır.

The most eastern of the west, the most western of the east

Çevrimiçi sozkul

Ben evine mutfak banyo veya genel tadilat yaptırandan tut, inşaat yapan küçük mütahite, evini kendi yaptıran vatandaşa kadar bu konuda planlanan bütçeyi tutturanı görmedim. % 20 artış benim için makul bence. Orada kalırsa sevinirim bile.

Kur farkından bahseden arkadaşların yaklaşımı yanlış, iki rakam da yabancı para ama iş Türkiyede yaptırılıyor, işçilik Türkiyede döviz kuru oranında artmadı, bu yaklaşımla maliyetin yabancı para cinsinden düşmesi gerekiyordu.

Çevrimdışı taboo

O zaman dolar yaklaşık 1.79 seviyelerindeydi. Şuanda 2.91. Bu aralarda 3.05i dahi gördü.Böyle büyük bir yatırımda kurdan farklar astronomik olabilir. Bu gayet doğaldır. Basit bir hesapla1.79'ken 103 milyon dolarsa, 2.91 ile aradaki fark 1.12 tldir. 103*1.12=115.5 m.dolara tekabül eder. Buda başkanın söylediğiyle aşağı yukarı aynıdır.

Çevrimdışı Karabay

anlamamışsın :icool: strand jackler kirişe monte V halatlarda kirişe bağlanacak ama V halatlar kirişe bağlandımı güç strand jacklerde olacak yani V halatlar hala boşta olacak strand jacklerden kademeli güç çekilecek ve çatı yer çekimi etkisiyle alta doğru eğilmeye başlayacak tam bu sırada çatının  tüm ağırlığı V halatlara binecek işte ince ayrıntı bu taşırmı taşımaz mı ?  :biggrinking:
yok onu anladım aslında ama ben korkmuyorum :D

Çevrimdışı AigleBordeaux

Bu catida daha bir bucuk aylik is var yani , membran isi olmadan
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı cadavra

kütle yavas yavas heybeni disariya gostermeye basladi gun sonunda iyice ortaya cikmis olacak haftaya pazara kadar v halatlatida takariz artik
  @Efe haftaya pazar kaldirma islemi bitmez mi ?

Çevrimdışı Efe

@Efe haftaya pazar kaldirma islemi bitmez mi ?
oyle soylendi ama v halatlar yerlerine tam takilir mi bilmiyorum acikcasi suan normal devam ediyorlar cuma gunu belli olur tam olarak
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Efe

Bu catida daha bir bucuk aylik is var yani , membran isi olmadan
aralik sonu cati iskeleti tam biter mebran calismalari baslar
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı ihsanakkanat

Öncelikle iyi akşamlar, çatının yükselişi hepimizi çok sevindiriyor. Bununla beraber bilen bir arkadaşımız çatı kalktıktan sonraki aşamaları sıra ile yazabilir mi? çatı halatları sabitlendikten sonra neleri sıra ile izleyeceğiz onu öğrenebilir miyiz? Teşekkürler.
Arkadaşlar dün bir soru sormuştum araya kaynadı kimse yanıt yazmadı. Bu sorunun cevabını bir liste şeklinde cevaplayabilecek biri var mı?

Çevrimdışı Efe

Arkadaşlar dün bir soru sormuştum araya kaynadı kimse yanıt yazmadı. Bu sorunun cevabını bir liste şeklinde cevaplayabilecek biri var mı?
uzun oluklu borular takilacak kedi yollari takilacak semerler takilacak bunlar ayni andada baslayabilir siraylada yapilabilir herangi bi sira vermek dogru degil hepsi cati tam kalktiktan 45 gun sonra hazir olacak diye dusunuyorum
Şampiyon Beşiktaş JK

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

uzun oluklu borular takilacak kedi yollari takilacak semerler takilacak bunlar ayni andada baslayabilir siraylada yapilabilir herangi bi sira vermek dogru degil hepsi cati tam kalktiktan 45 gun sonra hazir olacak diye dusunuyorum
15 ocakta çatıyla alakalı içerdeki vinçlerin yapacağı tüm işler biter diye düşünüyorum

ysariusta

• Ziyaretçi

15 ocakta çatıyla alakalı içerdeki vinçlerin yapacağı tüm işler biter diye düşünüyorum

Tahminen 45 gün. Aralık sonu gibi. Biraz uzar mı? Umalım da uzamasın

Çevrimdışı AigleBordeaux

Yeni stad sezon sonuna dogru acilirsa yeni sezon formalariyla cikarmiyiz?  :)
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!