15.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray
15.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray

Beşiktaş Forum|15.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray Skor : Beşiktaş 2-1 Galatasaray Tarih : 14.12.2015 Saat : 20:00 Stadyum : Atatürk Olimpiyat Stadı Hakem : Mete Kalkavan Yayın : Lig TV

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

15.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray  [Okunma sayısı 138070 defa] 15.Hafta / Beşiktaş - Galatasaray

Çevrimdışı fani madida

gs'nin sert bi orta sahası olmadığı için necip'in ilk 11 başlamasına gerek yok.

günay

beck     rodolfo     ersan     ismail

atiba
                        oğuzhan
g.töre                             quaresma
                 sosa       

m.gomez       
biz 11 arkadaşız, lakin arkamız daha var...

Çevrimdışı İlker

günay

atiba
                        oğuzhan
                 sosa       

m.gomez       

Bence de Orta alanda güçlüyüz. Ama Atiba' nın durumu çok etkileyici olur. Bazen Avrupa dönüşü yorgunluğu hissediliyor. Skoru 45' de bulursak sonraki 45 için Necip 46da girebilir. Podolski, Sneijder, Selçuk arası pas trafiğini kesersek etkileri daha da azalır. Son maçlarında hep Podolski üzerinden oynuyorlar.Ben hala G. Töre' nin yedek başlamasından yanayım. Q17 bile gerektiğinde alan savunması yapıyorken tıntın dönen bir G. Töre Beck ve İsmail' i yorar.

Çevrimdışı Çağatay

günay

atiba
                        oğuzhan
                 sosa       

m.gomez       

orta alanda gs yine selcuk-chedjou ikili ile başlar diye düşünüyorum
dolayısıyla öyle yumuşak bir ortasahaları olmaz
bunu astana maçında denemişlerdi zaten
sadece atiba orada çok yıpranır
ama ilk yarı atiba-ozi önlerinde sosa olabilir
ikinci yarı necip opsiyonu devreye girer
Hope for the Best, Plan for the Worst

Çevrimdışı Çağatay

poldi ve yasinin hangi kanatta oynayacakları da çok belirleyici olacak
beck in karşısında kim varsa ezilir
ama ismail tarafı sıkıntı
eğer lizbondaki gibi oynarsa bizimkiler(tolga hariç) zaten hiç bir türlü puan alamazlar

Çevrimdışı İlker

:ok:

Çevrimdışı İlker

poldi ve yasinin hangi kanatta oynayacakları da çok belirleyici olacak
beck in karşısında kim varsa ezilir
ama ismail tarafı sıkıntı
eğer lizbondaki gibi oynarsa bizimkiler(tolga hariç) zaten hiç bir türlü puan alamazlar

İsmail' i stoper birebir etkiliyor. Beck tarafında Rhodolfo oyun okumasıyla bir nebze arkayı kolluyor ama İsmail tarafına yakın stoper İsmail' i de bozuyor. Tosic stoperken tüm maçlarda bunu hissettim ben.
[ Son Düzenleme: 14 Aralık 2015, 10:03:02 İlker ]

Çevrimdışı serdart

maça olcayla başlayacağını düşünüyorum ilk yarı olcay ikinci yarı zaten yoruluyor yerine gökhan, golü atarsak 60dan sonra sosa-necip değişikliği gelir. ayrıca beck in önünde q17 olmalı. beck zaten çıkmayacak ileri. ismailin açığını da olcay kapatır ilk yarı lisbon maçındaki gibi ek olarak oğuzhan olcay iyi pas yapıyorlar.

tolga(temmenimiz günay)

atiba
                            oğuzhan
    q17                             olcay
                     sosa       

m.gomez       

ikinci yarı

tolga(temmenimiz günay)

atiba
                            oğuzhan
    q17                             gökhan
                     sosa       

m.gomez       

60 dan sonra

tolga(temmenimiz günay)

atiba
                            necip
    q17                             gökhan
                     oğuzhan       

m.gomez       

Çevrimdışı ozan062

yasin snei ve podo uzaktan sutlarla tehdit içeriye acılan ortalardada hırsız tehditi var

kaleci artı savunmanın iyi pozisyon alması sart
*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Transferler için eleştirim:

Kararsızlık ve gecikme, başarısızlığın sebebidir.GOETHE
MisalGomezde herkesin kararlılığı sonuç getirdi

Çevrimdışı İlker

Ben tabi oyuncu değişikliklerine değil de dakikalarına takıyorum biraz. 85' de oyuncu değişikliği maç çevirmek için yapılır mı sizce?
Her maç bir aksilik olmazsa (geçen sene de aynıydı) 65-75 ve 80 veya 88' de yapılıyor. Girenlerin isimleri aynı. 80' de giren bir oyuncunun oyuna motive olması ve zemin-top-rakip vs. oyuna ortak olması zaten 10dk alıyor. Bunu 17-18 yaşında alttan gelen bir gence yaparsın da milli takım topçusuna da yapmak biraz abest kaçıyor.

Çevrimdışı ahmetx

Taraftar ve Şenol hoca takıma stres yüklemezse çok rahat alacağımız bir maç  :bandit:
40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimdışı ahmetx

Q7-Gomez aş den 2 gol bekliyorum. :D
40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimdışı fani madida

Bence de Orta alanda güçlüyüz. Ama Atiba' nın durumu çok etkileyici olur. Bazen Avrupa dönüşü yorgunluğu hissediliyor. Skoru 45' de bulursak sonraki 45 için Necip 46da girebilir. Podolski, Sneijder, Selçuk arası pas trafiğini kesersek etkileri daha da azalır. Son maçlarında hep Podolski üzerinden oynuyorlar.Ben hala G. Töre' nin yedek başlamasından yanayım. Q17 bile gerektiğinde alan savunması yapıyorken tıntın dönen bir G. Töre Beck ve İsmail' i yorar.
töre konusunda haksız değilsin ama o olduğunda en azından rakip bek ileriye çıkamıyor çok fazla.

Çevrimdışı ozan062

Taraftar ve Şenol hoca takıma stres yüklemezse çok rahat alacağımız bir maç  :bandit:

rahat olayı bizde cok zor bea

biz o rahat macı kabıza çevirmeyi cok severiz huyumuzdur o sebeble zor mac diyelim kolay cıksın
*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Transferler için eleştirim:

Kararsızlık ve gecikme, başarısızlığın sebebidir.GOETHE
MisalGomezde herkesin kararlılığı sonuç getirdi

Çevrimdışı fani madida

valla inşallah chedju oynar astana maçında o bölgede çok kötüydü bizim ani preslerimizde afallar

Çevrimdışı serdart

denizli kontrollü oynayacağız demiş ama bence ters köşe yapıp ilk dakikalarda baskı kurmaya çalışıp erken gol bulmaya çalışacaklar ilk golü yerse biliyor ki tribünlerde homurdanma başlayacak heleki tolga kalede olup saçma sapan bi gol yerse seyreyle cümbüşü. ilk 15-20 dakika önemli.

Çevrimdışı İlker

töre konusunda haksız değilsin ama o olduğunda en azından rakip bek ileriye çıkamıyor çok fazla.

Doğru haklısın ama en etkili yumruk rakibin yumruğunu savurmaya çalıştığı anda atılıyor.  :eyes
Geriye gömülü bir savunma bizim hücum hattını zorluyor. Biraz gelmelerinde fayda var.

Çevrimdışı Yasin A.

Gökhan Töre'nin bu maçta kendine gelmesi şart, en az 1 asist yapması lazım.. kalitesini koysun ortaya.
Quaresma son maçlardaki performansını bu maça da taşırsa, çok rahat dağıtır GS kanatlarını.
Gomez iki tane atabilir mu maçta..

Çevrimdışı İlker

denizli kontrollü oynayacağız demiş ama bence ters köşe yapıp ilk dakikalarda baskı kurmaya çalışıp erken gol bulmaya çalışacaklar ilk golü yerse biliyor ki tribünlerde homurdanma başlayacak heleki tolga kalede olup saçma sapan bi gol yerse seyreyle cümbüşü. ilk 15-20 dakika önemli.

Zaten kadrolara bakınca onların bu oyun anlayışıyla çıkması muhtemel. Zira erken gol bulamazlarsa da onların kendi içindeki güvensizlikleri dışa vurmaya başlayacak. Onların durumu bizimkinden çok çok daha riskli aslında. Bizim için 3 puanlık bir maç. Onlar için ise Denizli' nin bu takıma ne getirip ne götüreceğini ispat edeceği maç.

Çevrimdışı Çağatay

valla inşallah chedju oynar astana maçında o bölgede çok kötüydü bizim ani preslerimizde afallar

denizli ortayı kapatmak isteyecektir o yüzden bu ikiliyi astana da denedi
aslında şecu kötü değildi adam geçirmedi ama pas verme konusunda vasattı
o işi de selçuk yapar artık selçugu orta alanda kitlersek
sneider i sadece kanatlardan besleyebilirler
ozi-sosa yaratıcı ikilisinin savunma anlamında yapacakları çok önemli olacak bugun

Çevrimdışı Ensar

günaydın ahali hadi biraz hareket yahu :D
Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı Çağatay

quaresma lizbon maçındaki performansının benzerini gösterirse maçın adamı olur kilidi çok erken çözeriz
yeterki canı oynamayı ve daha da önemlisi oynatmayı istesin

Çevrimdışı ahmetx

Tek silahları şut , önlerini kapatırsak en kolay lig maçımız olur . Artık rakiplerimizde emre ve melo gibi çirkefler yok rahat rahat derbi izliyorum onlar varken diken üstündeydim.  :D

Çevrimdışı ahmetx

quaresma lizbon maçındaki performansının benzerini gösterirse maçın adamı olur kilidi çok erken çözeriz
yeterki canı oynamayı ve daha da önemlisi oynatmayı istesin
aman canı oynamak istemesin  :D oynatsa yeter benim için . :bandit:

Çevrimdışı İlker

aman canı oynamak istemesin  :D oynatsa yeter benim için . :bandit:

Fazla motive olmasın da. Ters tepiyor.

Çevrimdışı Kadir G.

Günay

Beck   Rho.   Ersan  İsmail

Atiba    Oğuzhan

Olcay      Sosa       Qua.

Gomez

Kadroyu bu şekilde bekliyorum. Lizbon maçındaki oyunu oynarlarsa rahat bir maç izleyebiliriz.

O maçta çok beğendiğim Quaresma öfkesini kontrol edebilirse maçın adamı dahi olabilir.

Orta sahada bilindik Necip hamlesini yaparız.

Chedjou önde oynarsa Sosa'nın presleri çok işimize yarayacaktır. Daha genel bakarsak Quaresma sabri veya olcay/hakana çok ters gelecek çok iş yapabilir. Olcayın bulunduğu kanattan kimseyi çıkarmaması lazım.

Olcay'ın savunma yönünü biliyoruz Quaresma da lizbon maçındaki gibi yardım ederse solda oynamasının daha iyi olacağını düşünüyorum çünkü arkasında İsmail gibi hızlı bir oyuncu var orayı çok yıpratabilirler.

Ersan'ın dönmesi çok iyi oldu.

Sneijder ve Podolskiye sürekli yakın markaj yapmak, Ersan'ın rakibi önde karşılaması ve şok preslerimiz maçın sonucunu belirleyecektir.

Bulduğumuzu atarız umarım ve eze eze yeneriz. Sadece oyun değil skor anlamında da fark istiyorum. Aksi bir sonuç çıkarsa da tepedeyiz kimse ne forumu ne hayatını yangın yerine çevirmesin.

Etiketler: