Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 45 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1668814 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Konya maçına solda Nkudu'yla çıkarız kesin ben sağa Boyd bekliyorum sanki deplasmanda is yapacakmış gibi bi izlenim edindim Vodafone'da eli ayağı birbirine giriyor zaten. Gerçi Lens'i oynatıp hücum hattını zenciye boğayım da diyebilir. Ljajic kenarda bekler ikinci yarı duruma göre girer. İlk devre zaten gol atamıyoruz çöpe gidiyor Lens'le saç baş yoldurup ikinci devre Boyd'u alması daha mantıklı geldi şimdi.

Çevrimdışı cursedofdragon

🔁Beşiktaş yönetimi, ara transfer döneminde Karius’un bonservisini almak için Liverpool ile görüşecek. (TRT Spor)

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Beşiktaş yönetimi, ara transfer döneminde Karius’un bonservisini almak için Liverpool ile görüşecek. (TRT Spor)
1.5 milyondan fazla verilirse yazık olur.

Çevrimdışı tangaz

🔁Beşiktaş yönetimi, ara transfer döneminde Karius’un bonservisini almak için Liverpool ile görüşecek. (TRT Spor)

hata, büyük hata!
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Türkiye Kupası fikstürümüz:

🔸5 Aralık Perşembe, Erzincanspor (🏠)
🔸18 Aralık Çarşamba, Erzincanspor (✈️)

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Konya maçına solda Nkudu'yla çıkarız kesin ben sağa Boyd bekliyorum sanki deplasmanda is yapacakmış gibi bi izlenim edindim Vodafone'da eli ayağı birbirine giriyor zaten. Gerçi Lens'i oynatıp hücum hattını zenciye boğayım da diyebilir. Ljajic kenarda bekler ikinci yarı duruma göre girer. İlk devre zaten gol atamıyoruz çöpe gidiyor Lens'le saç baş yoldurup ikinci devre Boyd'u alması daha mantıklı geldi şimdi.

Yok abi boyd falan silmemiz gerek artık, bende çok ümitliydim ama baksana hoca forvet ve kanat istiyorum demiş o kadar adam olmasına rağmen, geçen maç yerinde o kadar adam varken canerle çıkmalar falan. Yani Boyd'a artık boşa ümit bağlamamak gerek, hoca komple silmiş gözünden.

Çevrimiçi MUSTAFA_

tesisi belediyeden kiralamış sonra işletmeciye kiralamış yani belediyeden 28e kiralayıp sonra işletmeciye kiralamış (işletmeciye kaça kiraladığımız bilgisi yok) normali 28e kiraladığın yeri üzerinde bi paraya kiralarsın belediyeye 28i ödersin üzeri sana kar kalır. yok 28den aşağıya kiralarsan aptallık olur. kaça kiraladığımız ne kadar aldığımız ve bu paranın içinden belediyeye kirayı ödememek kusurdur. mesele külfet olup olmadığı değil ki. maddi külfet oluşturan bir yerdi derken elinde bilanço var ona göre mi söylüyorsun yoksa tahmin mi?
Ben kimsenin kullanmadığını düşündüğüm için öyle söyledim. Şimdi biliyorsun kiralamalarda Deli Dumrulluk moda  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Biz akıllanmayacağız galiba, ne kariusu kardeşim ya. Bu adamın konsantrasyon problemi var, yani sürekliliği yok. Evet oynayınca gerçekten iyi bir kaleci olabiliyor ama bizim alabileceğimiz bir risk değil. Genel bir ortalaması olan bir kaleciye ihtiyacımız var. Çözüm karius değil ama çözüm fabri de değil.

Çevrimiçi MUSTAFA_

sosyal medya kapanmıyor aracı şirket çıkarılmış kulüp içinden 2-3 kişi halledecekmiş. tasarruf yanisi...
Ben bu konuda tasarruf işini pek kabul edemiyorum. Çıkan içeriğin kalitesi düştükten sonra kapatmakla aynı şeyi ifade ediyor benim için  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

hata, büyük hata!
Hata olduğuna katılıyorum ama Fabri <Karius olduğunu da kabul edelim. İkisinden birini tercih edeceksek mantıklı bir fiyata olabilir. Kaleci bulmakta zorlanan bir takımız bu bir gerçek. Karius iyi bir kaleci değil ama daha iyisini alabileceğimizi düşünmüyorum  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tangaz

Ben kimsenin kullanmadığını düşündüğüm için öyle söyledim. Şimdi biliyorsun kiralamalarda Deli Dumrulluk moda  :tabe:

ben düz mantık bakarım olaya belediyeye 28 milyon kira borcumuz varmış
burayı 28 milyona belediyeden kiraladık ama beş kuruş ödemedik  0 kar ile  işletmeciye devrettik 28 milyon para aldık işletmeciden kasada 28 milyon + olur diğer gelirlere ek olarak. sonraa maaşlar ödenmezse bidaa sorarım f.orman bey paralar nerede???
diğer senaryo belediyeden 28 milyona kiraladık beş kuruş ödemedik X bi işletmeciye daha düşük bedelle kiraladık o zamanda adama sorarlar ortakmısın buraya avantan ne birader die.

ne tarafından tutsan elinde kalır konu
bir f.orman efsanesi...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

Hata olduğuna katılıyorum ama Fabri <Karius olduğunu da kabul edelim. İkisinden birini tercih edeceksek mantıklı bir fiyata olabilir. Kaleci bulmakta zorlanan bir takımız bu bir gerçek. Karius iyi bir kaleci değil ama daha iyisini alabileceğimizi düşünmüyorum  :tabe:

katılmıyorum bence fabri>karyus

Çevrimdışı tangaz

Ben bu konuda tasarruf işini pek kabul edemiyorum. Çıkan içeriğin kalitesi düştükten sonra kapatmakla aynı şeyi ifade ediyor benim için  :tabe:

netice öyle ise evet ama çok daha ucuza çıkabilecek içeriğe ayda 100bin ödenmişse ve bunu yapan f.ormansa  bende yırtardım o sözleşmeyi.

gider başkasına 150 veririm f.ormanın bıraktıgı sözleşmeyi yırtarım emin ol o içerik 50 etmiyordur ama f.orman 100 veriyordur.

hikayenin sonunda f.ormanın bıraktığı güven duygusu bu bende.

@MUSTAFA_  ya katılıyorum abi, fabri tolga zengin döneminden sonra geldiği için biraz romantiklik yaptık. Ondan dolayı hakketiğinden fazla değer gösterdik kendisine. Ayağı biraz düzgün ortalama bir kaleciydi sadece. Ayağı kariustan daha iyi ama bana hiç bir zaman kalede %100 güven vermedi. Oynadığı defans ve takım kurgusu olarak zirvedeyken geldi. Maç kurtarma olarak ol maçının kendi evimizdeki maçı hatırlıyorum. O maçta resmen bizi penaltılara taşımıştı. Başka kurtardığı maçı hatırlamıyorum tabi zaman geçtiği için aklımda kalmamış olabilir. Ortalama bir kaleci fabri.

Çevrimiçi MUSTAFA_

netice öyle ise evet ama çok daha ucuza çıkabilecek içeriğe ayda 100bin ödenmişse ve bunu yapan f.ormansa  bende yırtardım o sözleşmeyi.

gider başkasına 150 veririm f.ormanın bıraktıgı sözleşmeyi yırtarım emin ol o içerik 50 etmiyordur ama f.orman 100 veriyordur.

hikayenin sonunda f.ormanın bıraktığı güven duygusu bu bende.
Youtube içeriklerinin kalitesine bakarım ben de. Eğer düştüğünü görürsem ki şu an görüyorum. Bunun adı benim nezdimde tasarruf değildir. Çünkü TV kanalı kapatılırken bak bizim youtube kanalımız var dendi. Şimdi "Bak kuş." deyip kandıramazlar beni  :money:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Fabri şu anda hem yaşı hem de oynama alışkanlığını sadece Karius ile karşılaştırsak ben buna direk Karius cevabını veririm. Fabri için iş işten geçti. Bizim elimizde kalıp emekli olması gerekliydi. Bu saatten sonra geri gelmesi yanlış hamle olur.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi levitate

Beşiktaş yönetimi, ara transfer döneminde Karius’un bonservisini almak için Liverpool ile görüşecek. (TRT Spor)
bu yüzden kadın takımını ve altyapıyı ziyarete gitti vs.

reyiz işini biliyor :D
[ Son Düzenleme: 20 Kasım 2019, 17:51:33 levitate ]
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi MUSTAFA_

@MUSTAFA_  ya katılıyorum abi, fabri tolga zengin döneminden sonra geldiği için biraz romantiklik yaptık. Ondan dolayı hakketiğinden fazla değer gösterdik kendisine. Ayağı biraz düzgün ortalama bir kaleciydi sadece. Ayağı kariustan daha iyi ama bana hiç bir zaman kalede %100 güven vermedi. Oynadığı defans ve takım kurgusu olarak zirvedeyken geldi. Maç kurtarma olarak ol maçının kendi evimizdeki maçı hatırlıyorum. O maçta resmen bizi penaltılara taşımıştı. Başka kurtardığı maçı hatırlamıyorum tabi zaman geçtiği için aklımda kalmamış olabilir. Ortalama bir kaleci fabri.
Fabri konusunda çok romantik davranılıyor. Bir zamanlar burada "Kaleci alırken kalecinin hatalarına bakılır." diye bir ifade okumuştum. Bu ifade Fabri için de kullanılmalı. Fabri sayesinde maç kazandık da Karius sayesinde hiç kazanmadık mı? Buna hayır diyemez kimse  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

:)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Olay çözüme kavuştu @tangaz  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Onur Küçük

Olay çözüme kavuştu @tangaz  :tabe:

Açıklamaya baktığımda bana tam tersi mesele yeni yeni hâller alıyor ; netliğe kavuşturulması lâzım izlenimi veriyor.

Yapılan açıklama üstü kapalı birileri tesislere çöktü; zarar eden kulüp , birileri ise kulüp üzerinden kazanç sağlıyor  bunun önüne  geçmek için de tesis bir süreliğine belediyeye geri verildi mesajı veriliyor.

Açıklamaya baktığımda bana tam tersi mesele yeni yeni hâller alıyor ; netliğe kavuşturulması lâzım izlenimi veriyor.

Yapılan açıklama üstü kapalı birileri tesislere çöktü; zarar eden kulüp , birileri ise kulüp üzerinden kazanç sağlıyor  bunun önüne  geçmek için de tesis bir süreliğine belediyeye geri verildi mesajı veriliyor.

Aynen öyle, net açıklama olmamış.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Ben soru işaretlerimiz giderildi anlamında söyledim. Tabi yeni soru işaretleri oluştu kafamızda. Yapılan sözleşmelerin hepsinde hatalar yapıldığı gerçek. Neyse ki çoğu sponsorluklar bu sene bitiyor  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Necmi

f. orman bey düzlüğe filan çıkabilecek bir ortam bırakmadı o nedenle o risk dediğin risk yok  :D hep söylüyorum formanın elinde stad kozu vardı borç vb çoktu para yoktu ama paraya dönüştürebileceğin stad ve beraberindeki ekonomi vardı şimdi böle yüksek girdi yaratabilecek bir proje yaratmak imkansız. formanın devraldığı aldığı borç 420-430 milyondu yd. adalı alacakları düşünce borç 300ün altındaydı ve döviz kısmı sadece %28miş. bilançoyu böyle okuyunca formanın bıraktıgı enkaz öyle böyle değil. c.tesi günü eski bir dostla karşılaştım 1saatten fazla sohbet etme imkanım oldu çevresi geniş eli kolu uzun bir kongre üyesi kendisi mevcut yönetimden 2-3 kişi ile yakın ticari ilişkileri vb de var. bazı duyduklarımı dinlerken oha kelimesi ağzımdan eksik olmadı ama şu kadarını söyleyim oha dememe sebep kişilere anç de dahildi.
Çebinin direk kendi ağzından söylediği o zaman geldiğimizdede borç döviz bazında şimdikiyle aynıydı
artan birşey yok döviz kuru yükseliyor bunu ben demedim Çebi söyledi. hala aynı muhabbeti yapıyorsunuz
her iki durumuda bilen Çebiye mi inanalım yoksa bu dediklerinemi.
kaldıki o borç bir senede yükselmedi. kimsede 10 binlira maaş alırken bir senede 60-70 bin liraya yükselmedi.
Çebinin görev yaptığı 6 yılda herşey düzgündüde son birbuçuk yıldamı kötü oldu.
o iş dediğin gibi değil o borçların hepsi döviz değilmiş ama o borçları ödeyecek tek kuruş gelir yoktu
o borçlar yapılandırmaya gitti bazıları içinde yeni krediler çekildi bunlarda hep döviz olarak işlem gördü
o borçlarınmı durduğunu düşünüyorsun alacaklılar 7 yıldır bekliyormu borçlar borçlarla ödendi buda kartopu etkisi yaptı. ödemezsen hacizle icrayla karşı karşıyasın ödemek zorundasınbu işin bir boyutu birde diğer boyutu
var süren davalar yüzlerce dava kapatılırken öpücükmü verildi. birde geleceğe dönük gelirlerin kullanılması vardı
bunlar borç değil ama harcanmış bir gelecek geliri var geldiklerinde 5 yıl naklen yayın geliri stad geliri kullanamadılar.
370 M dolar borç hesabını ben yapmadım hatta yanlışım yoksa Çebi açıklamışdı o zaman belkide Fikret Ormandır hatırlamıyorum
borç mevcut açıklanan borçdan çok daha fazla diye birde YD borcu falan çıkıyorsun ya gitmeden önce yaptığı mali kongrede o borçlar yoktu o senetleri gideceği gün aldı. o zaman yönetim şunu verdi falan bütçede hiç görünmüyordu.
geldiklerinde oturup kulübün mali yapısını tarafsız bir mali kuruluşa denetlediler. ve mevcut borcun 750 M olduğu ortaya çıkmışdı hani şu açıklanmayan raporlar var ya. Esas konuda bu borçların ödenmesiyle alakalı her kararı alan Çebiydi kulübün kasası oydu. Varsa yanlış yapılan bir şey sustuysa kusura bakmasın enaz Fikret orman kadar suçludur hatta bilerek sustuysa dahada suçludur. susmasa belki bu duruma gelmezdi. Böyle deyince konuşturmuyorlardı vs yapacak birşeyi yoktu vs deniyor hemen 6 yıl bu yönetimde kalmış ve susmuşsan bugün konuşamazsın. Enkaz edebiyatı falan yapamazsın ortada bir enkaz varsa bunun sorumlularından biride Çebi o zaman. Mali işlere o bakıyordu şimdi kimi suçluyor. Del basque nin ferrarinin parasını yd ödemedi onun gibi yüzlerce dava vardı. bunlar mali raporda yoktu  olmayınca bu yönetiminmi borcu oluyor. ucuz politika bunlar gerçeklerin üstünü örterek ortadan kaldıramazsın rakamlar ortaya atıp böyleydi demekle böyle olmuyor.
bu şekilde konuşarak Beşiktaşa fayda sağlanmaz sadece kişisel hırsını bastırmış olursun. önceki yönetimi eleştiriyorsun ama şu andada aynı zihniyet hakim altı yıl kasanın başında oturan şimdi başkan oldu. ne oldu Fikret ormana birlikte vuralım ama Çebi ile ters düştükleri son yıla kadar kol kola yürümüyorlarmıydı. o zamanda söyleniyordu yapılan her transferin her harcanan paranın onayı Çebiden geçiyor diye. Pekli bir kere çıkıpda yok bu böyle değil dedimi.

1996’da Van maçında Sergen’in frikiğinde Vanlı oyuncunun smacını gözünün önünde görmeyen Metin Tokat, 2018’de VAR’ın başında Bursalı oyuncunun elini görmeyen yeğeni Serkan Tokat!
Konyaspor maçının VAR hakemi.