2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 109 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2722829 defa] 2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Yeni teknik direktörümüzün kim olmasını istersiniz?
Sergen Yalçın
42 [%26.6]
Rıza Çalımbay
8 [%5.1]
Samet Aybaba
11 [%7]
Mircea Lucescu - Sergen Yalçın
30 [%19]
Diğer
13 [%8.2]
Aykut Kocaman (:
15 [%9.5]
Ziya Doğan
3 [%1.9]
Mustafa Reşit Akçay
6 [%3.8]
Rasim Kara
14 [%8.9]
İbrahim Üzülmez
3 [%1.9]
Gutiérrez Hernández
13 [%8.2]

Toplam Oy Verenler: 158

Çevrimdışı haluk.m

Gaziantep’ten hep kazık yemişiz son yıllarda
İsmail-Tabata-Orkan-Toraman

Zorla satmadılar ki :D Hepsi Demirören yüzünden.   Mesela Cenk Tosun'dan kazandığımız parayı da kimseden kazanmadık.

Çevrimdışı AigleBordeaux

Zorla satmadılar ki :D Hepsi Demirören yüzünden.   Mesela Cenk Tosun'dan kazandığımız parayı da kimseden kazanmadık.
Oda zaten bonservissiz geldi
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı tangaz

Muhtemelen doğru;

https://www.90min.com/tr/posts/5256142-besiktas-gaziantepspor-dan-orkan-cinar-ile-4-yillik-sozlesme-imzalayacak

işte böyle batırdı fikret orman takımı

5+1,5 = 7,5 maaş 1,2 de stopajı var bunun 2 de bons tedavi parası menaceri derken 12 milyon yuro buna verirsen paralar nerede sorusuna maruz kalırsın tabii üstelik paraları ödemeyip üstüne gidip tefeciden para alırsan o 12 milyon karşına 15-16 mio yuro die geliyor...

biz burda maliyetleri yazarken donuna kadar eklediniz masrafları diyenlerin şimdi hiç biri çıt çıkaramıyor hatta bir keresinde bana yok öyle yağma yedirmeyiz die postamsı yanıt yazılan bir mesaj olmuştu. bir başkası da o sakin adamı bile zıvanadan çıkardın die üstüne yazmıştı.

keser döndü sap döndü gün geldi hesap döndü  :bandit:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Erman1903

Medel en az top kapması kadar iyi bir top dağıtıcıdır. 3. bölgede etkili olmayabilir ama 2. bölgede ofansif görevlerini yerine getirebilen bir oyuncu.Tabi biz onu hiç o şekilde oynarken seyretmedik Beşiktaşta. Ne zaman Pirlo örneği verilse cevap olarak Pirlo şöyle dehaydı şöyle büyüktü deniyor. Ben de bunu anlamıyorum. Oğuzhandan Pirlo performansı bekleyen kim, veya burası Juventus mu? Burada kaliteden değil rolden bahsediyoruz. Oğuzhan Türkiyede şuanda boşlukları en iyi gören, en iyi oyun görüşüne sahip olan oyuncu. Dolayısı ile o rol için uygun görülüyor. Avcı da bu yüzden deniyor. Ben bir tarafımdan uydurmuyorum yani. Avcının iki maçtır denediği şeyi konuşuyoruz. Pirlo Milanda nasıl oynuyorsa Oğuzhan Regista oynayacaksa tüm şartlar aynı olmalı diye bir şey yok. Sistemleri, rolleri böyle paket şeklinde alamazsın. Kalıplaştırmaya gerek yok. Her sistem, her rol, farklı takımlara göre modifiye edilebilir.

Altını çizdiğim yerde söylediğin şeyin aynısını söylüyorum zaten ben de. Stoperlerin ikisinin ayağının iyi olması mümkün değil Vida yüzünden. Ama burası da La Liga veya Serie A değil zaten. Eğer 1 tane pasör stoper alınırsa sistem öyle böyle çalışabilir. Ön tarafa gelirsek zaten canavar b2b dediğin oyunculardan biri halihazırda Dorukhan. Diğeri de Medel. Medel satılacak, bu yüzden de oraya bir transfer lazım diyoruz zaten. Mehmet Özcan da o rol için uygundu. Üstelik pres kalitesi muazzam bir oyuncu. Ama elimizden kaçırdık inaktif yönetimimiz sayesinde. Kısacası hoca 2 maçtır aynı şeyi deniyor. Belli ki bunun olma "ihtimali" var. Sen "hayır öyle bir ihtimal yok" diyorsan aynı zamanda "Avcı çok kötü bir taktisyen" demiş oluyorsun. O zaman geçmiş olsun hepimize. Önümüzdeki bir kaç yıl çöpe gitmiş demektir.

Evet Medel iyi bir top dağıtıcı, ama kendi rolünde olan futbolculara göre. Box to box oynayacak oyuncunun ofansif pozisyon bilmesi, gerektiğinde şut atması, birlere ikilere girip 3. bölgeye gelmesi, ya da diğer oyuncuları pozisyona itmesi gerekiyor. Medel tam aksine kafa yere eğik oynayan bir futbolcu.

Eğer oyuncuya bir rol verildiyse formasyonun farklı olması onun yapacağı işi öyle uzun boylu etkilemez doğru diyorsun ama kendini Gattuso, Medel gibi bir adamın yerine koyarsan dediğimi daha iyi anlarsın. Topu alıp ileriye döndüğünde önünde Kaka gibi bir adam olması ya da olmayıp taa ilerilerde sırtı dönük bir Burak'ın defans arasına koşu attığını görmek arasında çok büyük fark var.

Senin de bildiğin gibi Avcı'nın sisteminin iyi işlemesi için yeterli oyuncuya sahip değiliz. Hadi Medelden faydalandık diyelim, 4-1-2-3 oynayacaksak Atiba boşa çıkıyor, ayrıca Ljajic gibi bir adamdan orta sahada faydalanamıyoruz. Her oyuncuya bir alternatif gibi düşünürsek 2 defansif oyun kurucu, 4 merkez orta saha (CM/BBM tipinde) olmak üzere 6 oyuncuya ihtiyacımız var. Birini iki bölgede de kullanalım dersek minimum 5 oyuncu. 1 Dorukhan, 0.75 Ozi 0.75 Medel (senin güzel hatrın için) yazsak elde var 2.5

Pirlo gibi son dönemlerin en istisna orta saha oyuncusunu bize örnek gösterirsen deriz tabi :). İş sadece oyun görüşü ile olsaydı ne Pirlolar çıkardı şimdiye dünyada. Başka ülkeleri geçtim, geriden oyun kurmanın memleketi olan İtalyadan bile benzer tipte oyuncu çıkmadı. Son dönemde o bölgede Verratti'yi izliyoruz fakat o da stil olarak Pirlodan farklı. Yetenekli olmasına rağmen cayır cayır koşuyor, adam kovalıyor, mücadele ediyor ama bir Pirlo sakinliği kendisinde bulunmuyor. O stile yakın olarak sadece gözüme takılan Sandro Tonali var Bresciada. Serie B'deler...

Hocanın denediği formasyon benim de son zamanlardaki favorilerimden ama 4-2-3-1 taktiğinin oyuncuları ona birebir oturmuyor. Aslen günümüz futbolunda çok geçerli bir taktik neden istediğini anlıyorum ama Türkiye'de her şey bir anda olmuyor. Başakşehir'de bu iş için çok iyi bir ortam vardı, epey transferler yapıldı. Abdullah hocayı kesinlikle kötülemiyorum beni yanlış anladın. Adam gerçekten iyi bir sistem hocası ama her şeyin bir yeri ve zamanı var. Hoca tabii ki deneyecek, geçerli bir taktik. Olmazsa başkasını koyar çok koşmasını ister, ya da 4-2-3-1 dönüp yine disiplinli oynatabilir, seçenekler var.

Biz yeni sistem oluşturabilecek şartlarda mıydık buna bakmamız gerekiyordu. Daha o top yapan stoper ve sol bek bile ortada yok sistemden bahsediyoruz, böyle olmaması gerekiyordu. Bu arada bahsetmişken şunu da belirtelim, bu sistemde Burak'ın tam zıttı tipte, geriye gelen ve ofansif orta saha gibi oynayabilen içe kaçan kanatlara destek olabilecek oyuncular tercih ediliyor.

[ Son Düzenleme: 30 Temmuz 2019, 20:37:36 Erman1903 ]

Çevrimdışı Egos

işte böyle batırdı fikret orman takımı

5+1,5 = 7,5 maaş 1,2 de stopajı var bunun 2 de bons tedavi parası menaceri derken 12 milyon yuro buna verirsen paralar nerede sorusuna maruz kalırsın tabii üstelik paraları ödemeyip üstüne gidip tefeciden para alırsan o 12 milyon karşına 15-16 mio yuro die geliyor...

biz burda maliyetleri yazarken donuna kadar eklediniz masrafları diyenlerin şimdi hiç biri çıt çıkaramıyor hatta bir keresinde bana yok öyle yağma yedirmeyiz die postamsı yanıt yazılan bir mesaj olmuştu. bir başkası da o sakin adamı bile zıvanadan çıkardın die üstüne yazmıştı.

keser döndü sap döndü gün geldi hesap döndü  :bandit:

aman ağabey bıkmıyorsun kayıkçı kavgasından. düşüncelerimizi ilettik ve birbirimizi ikna edemedik, birkaç kere daha denedik yine olmadı. haklı çıktığını düşünüyorsan ne mutlu, ikimiz de haklıyız demektir.

Çevrimiçi murat

aman ağabey bıkmıyorsun kayıkçı kavgasından. düşüncelerimizi ilettik ve birbirimizi ikna edemedik, birkaç kere daha denedik yine olmadı. haklı çıktığını düşünüyorsan ne mutlu, ikimiz de haklıyız demektir.
:lol:
hahaha olmaz öyle şey

Çevrimdışı Egos

1.6 milyar TL'yi bir değil birçok kaynakta gördüm. O türden bir yapılandırmayı 5 senede tamamlamak imkânsız olmasa da çok zor. Ideale yakın şartlar sağlarsan ödeyebiliyorsun. Rakamlar ödeme planı ortaya çıksın  tekrar yorumunu yaparız diyelim  o zaman.

yüzde yirmi faizle ilk iki sene 320 milyon, son üç sene 710 milyon kadar ödeme yapılması gerekecek. eğer gerçekten bu minvaldeyse şampiyonlar ligi olmadan imkânsız.

Çevrimdışı tangaz

en azından posta koyup günün sonunda haksız duruma düşmüyorum. ayrıca sen düşünceni iletmemiştin gider yapmıştın hatta birkaç destekçinle ateşlediğin fitil sonrası linç etme teşebbüsünde bulunmuştu. düşüncesini yazan bendim sende düşünceme karşı yok öle yağma yedirmeyiz işine gelince öyle işine gelince böyle mealinde yazınla suçlayıcı rol üstlenmiştin. ona düşünce yazmak denmez linci ateşlemek denir.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

:lol:
hahaha olmaz öyle şey

murat sen hala sistem yöneticiliğini bırakmadın mı en son böyle cümleler kuruyordun 1 ay filan önce takındığın üslubunla ilgili öz eleştiri yaparken. demek ağzından çıkan sözler böyle sende

Çevrimiçi murat

yüzde yirmi faizle ilk iki sene 320 milyon, son üç sene 710 milyon kadar ödeme yapılması gerekecek. eğer gerçekten bu minvaldeyse şampiyonlar ligi olmadan imkânsız.
hem döviz çok yükselip hem ekonomi çok iyi olursa,sponsorlarda bu minvalde ellerini ceplerine atarsa neden olmasın.borç tl olarak ödendikten sonra olmaz diye birşey yokta döviz yükselince ekonomi bozuluyor alım gücü düşüyor.bu ikisi bir arada olabilse hem döviz yükselip hem alım gücü artarsa borç daha rahat ödenir :D

Çevrimdışı tangaz

faizin yıllara göre dağılımı belli mi?

bankadan kredi çektiğimizde ödeme tablosunda görüyoruz ki örneğin 5 yıllık kredide faizin %70-80i filan ilk 2 senede tahsil olunuyor

dolayısı ile burada 1,6 milyar kredinin toplam ödemesi 2,6-2,7 ise başka ifade ile 1-1,1 faiz ödenecekse bunun acaba 800-850 milyonu ilk 2 sene de mi tahsil edilecek orası sanki flu bizler için ve ödeme tablosunu görmeden de öyle kalacak. ben öyle birşeyler olacağını tahmin ediyorum. bankalar böyle çalışıyor çünkü.

Çevrimdışı tangaz

hem döviz çok yükselip hem ekonomi çok iyi olursa,sponsorlarda bu minvalde ellerini ceplerine atarsa neden olmasın.borç tl olarak ödendikten sonra olmaz diye birşey yokta döviz yükselince ekonomi bozuluyor alım gücü düşüyor.bu ikisi bir arada olabilse hem döviz yükselip hem alım gücü artarsa borç daha rahat ödenir :D

keşke ama vodafonun verdiği paraya bakılırsa sponsorluk işleri yaş görünüyor. bu işlerden en karlı çıkan fener oldu koç sayesinde forma göğsüne sanırım yıllık 35,5 milyon tl vermişti

Çevrimdışı tangaz

rahmi bey babalık yapsa bizim oğlan böle saçıyor paraları mezara götürecek değilim ya dese bassa 200 milyon doları locanın 1 yıllık bedeli olarak  :D 2-3 de forma alsa tanesi 10ar 20şer milyondan filan :money:

Çevrimdışı AigleBordeaux

rahmi bey babalık yapsa bizim oğlan böle saçıyor paraları mezara götürecek değilim ya dese bassa 200 milyon doları locanın 1 yıllık bedeli olarak  :D 2-3 de forma alsa tanesi 10ar 20şer milyondan filan :money:
Ah keşke :D
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı Egos

en azından posta koyup günün sonunda haksız duruma düşmüyorum. ayrıca sen düşünceni iletmemiştin gider yapmıştın hatta birkaç destekçinle ateşlediğin fitil sonrası linç etme teşebbüsünde bulunmuştu. düşüncesini yazan bendim sende düşünceme karşı yok öle yağma yedirmeyiz işine gelince öyle işine gelince böyle mealinde yazınla suçlayıcı rol üstlenmiştin. ona düşünce yazmak denmez linci ateşlemek denir.

haşa ağabey, senin hiç haksız olduğun görülmüş mü? belki bir kere yanlış bir şey söylemişsindir, o da nazar boncuğu.

ayrıca linçten nasıl kurtuldun aklım almıyor, halbuki destekçilerim ve ben günler öncesinden organize olmuştuk.

faizin yıllara göre dağılımı belli mi?

bankadan kredi çektiğimizde ödeme tablosunda görüyoruz ki örneğin 5 yıllık kredide faizin %70-80i filan ilk 2 senede tahsil olunuyor

dolayısı ile burada 1,6 milyar kredinin toplam ödemesi 2,6-2,7 ise başka ifade ile 1-1,1 faiz ödenecekse bunun acaba 800-850 milyonu ilk 2 sene de mi tahsil edilecek orası sanki flu bizler için ve ödeme tablosunu görmeden de öyle kalacak. ben öyle birşeyler olacağını tahmin ediyorum. bankalar böyle çalışıyor çünkü.

benzer kredi imkânları şimdi de var ağabey. ana paraya yüzde yirmi kredi işletiyorlar iki sene boyunca, bu da toplam 640 milyon yapıyor. kötü olan -ödemeler yıllıksa- üçüncü sene de ana paranın 320 milyonluk faize neden olması. giderlerde yapılan kısıtlama sonraki sezonlar için avantaj sağlayabilir, yalnız o durum 3. senesinde fikret orman'a yarar.

normal bir kredi anlaşmasının maliyeti 150 milyon daha az, yıllık 500 milyon civarı ödemesi var. bunun gerçekleşmeyeceği kesin, o nedenle umarım senin tahminin gerçekleşir.

Çevrimiçi murat

yalnız esnafa yıllık yüzde 8 faizle kredi verilirken koskoca kulüplere neden yüzde 20 ile veriyorlar.gerçi bana teklif edilen 200 bin tl ye kadar :D
hani kulüpleri kurtaracaklardı.bence burada kulüpleri değilde paraları kurtarıyorlar.

Çevrimdışı tangaz

haşa ağabey, senin hiç haksız olduğun görülmüş mü? belki bir kere yanlış bir şey söylemişsindir, o da nazar boncuğu.

ayrıca linçten nasıl kurtuldun aklım almıyor, halbuki destekçilerim ve ben günler öncesinden organize olmuştuk.

lens konusunda yanıldım ama yanlışımdan çabuk dönüp 2. maç sonunda gömmeye başlamıştım. onun dışında yanıldığım olmadı. nazar boncuğu oysa olmaz olsun öyle nazar boncugu da sonuçta maaşı bonservisi vergisi faizi faizinin faizi yapılandırmanın faizi ha birde don parası derken maliyeti 30 milyonu buluyor lensin.

destekçilerini bilmem ama sen iyi organizesin kendi içinde, baksana pusuya yatmış bekliyormuşsun. bir önceki iletiye cevap verme şekline bakılırsa  :D

Çevrimdışı tangaz

yalnız esnafa yıllık yüzde 8 faizle kredi verilirken koskoca kulüplere neden yüzde 20 ile veriyorlar.gerçi bana teklif edilen 200 bin tl ye kadar :D
hani kulüpleri kurtaracaklardı.bence burada kulüpleri değilde paraları kurtarıyorlar.

aynen öyle üstelik çok da karlılar kulüpler batsa borçları bankalar tahsil edemese 1,6 milyarı bir varlık şirketine 50 mlyona anca satacaklardı.

Çevrimdışı Onur Küçük

Yapılandırılan para muhtemelen 1.6 milyar TL. . Neyse miktar belli olsa da ödeme planını net bilmiyoruz. Zamanı gelince açıklarlar herhalde . Kendi fikrimi söylüyorum bu anlaşmanın 5 yıl olmasını devlet ve bankalar istedi kulübün harcamalarında iyice kısıtlamaya gidip alacağını daha garanti ve kısa sürede alabilmek için. Mevcut yönetim 3 yıl için kendini güvenceye aldı. Asıl yük bir sonraki yönetime binecek . Onlar için de devlet bir kolaylık sağlar yapılandırmanın süresini uzatıp ödeme kolaylığı sağlarlar diye düşünüyordur mevcut yönetim. Hep beraber göreceğiz neler olacağını.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

yanlışı yanlışla mukayese etmek doğru değil

Yanlışı yanlışla mukayese etmedim ki Türkiyedeki son 5 sene toplamında en iyi transfer yapan takımın başakşehir olduğunu söyledim. Mert,irfan,cengiz gibi gençleri kazandı, mahmut epruyanu decosta tarzı adamları belli yaştan sonra düzeltiler falan. Mevcut bütçeleri bakımından bir tercih yaptılar genelde kariyerli teknik ama yaşlı adamları seçip ona göre de bir sistem yapıp topu yavaş çevirerek paslaşarak falan bir sistem yaptılar. Yanlışı yanlışla mukayese etmek doğru değil ama doğruya doğru demekte yanlış değil.

Çevrimiçi levitate

seneye türkiye kupasında mücadele edecekmiyiz? yoksa hala banlımıyız :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Kutay

seneye türkiye kupasında mücadele edecekmiyiz? yoksa hala banlımıyız :D
katılıyoruz ve kesinlikle kupayı almalıyız 2011'den beri alamıyoruz özellikle ligi alamazsak eğer ( Allah korusun ) bütün gücümüzü kupayı almak için harcamalıyız.
15 SÜPER LİG
 9 TÜRKİYE KUPASI
 8 SÜPER KUPA
 6 BAŞBAKANLIK KUPASI
 1 ATATÜRK KUPASI
 3 MİLLİ KÜME
 2 TÜRKİYE FUTBOL ŞAMPİYONASI
 2 İSTANBUL PROFESYONEL LİGİ
 11 İSTANBUL LİGİ
 2 İSTANBUL TÜRK İDMAN BİRLİĞİ LİGİ
 1 PAZAR LİGİ
 4 SPOR TOTO KUPASI
 2 TÜRKİYE AMATÖR FUTBOL ŞAMPİYONASI

Çevrimdışı tuncaboylu

Muhtemelen doğru;

https://www.90min.com/tr/posts/5256142-besiktas-gaziantepspor-dan-orkan-cinar-ile-4-yillik-sozlesme-imzalayacak
Kaynak osuruktan, zaten Gaziantep'e de 2 milyon değil 400 bin Euro ödendi.

Orkan'ın 1 milyon Euro aldığına bile inanmıyorum.

Çevrimiçi levitate

katılıyoruz ve kesinlikle kupayı almalıyız 2011'den beri alamıyoruz özellikle ligi alamazsak eğer ( Allah korusun ) bütün gücümüzü kupayı almak için harcamalıyız.
kura konusunda şanslı olsak olabilir aslında :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı haluk.m

Kaynak osuruktan, zaten Gaziantep'e de 2 milyon değil 400 bin Euro ödendi.

Orkan'ın 1 milyon Euro aldığına bile inanmıyorum.

2 milyonun hangi para birimi üzerinden ödendiği yazmamış, o zamanki kur ile 400bin €  2m TL ediyordur.
Haber 2 yıl öncenin o zamanlar bol keseden dağıtıyorduk,  transferi de Umut Güner bitirmiş. Bugün tablo çıkınca Sercan Dikme :kop: bana güvenin 500bin € alıyor dedi.(İçeriden haber aldım iması yapıyor)  Daha önceki mesajımda yazdığım gibi 2-3 isim dışında tablodaki ücretler tutarlı hatta bilinen ücretlerinden daha düşük alanlar dikkat çekiyor. Ayrıca tablonun sol üst köşesinde 2019-20 yazdığını görmüşsünüzdür yani bu sezon alacakları para.
[ Son Düzenleme: 30 Temmuz 2019, 23:41:14 jokerhm ]