Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 349 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8414208 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimiçi MUSTAFA_

Yardım maçı diye açıklanan gelirler bağışlanacak denilen maçta neden hiç bir bilet satışa çıkarılmadı ve bilet satılmayan bu maça kim gidecek?
Kısaca yine birileri toplu bilet almış dağıtıyormuş  :tabe: Tüm biletler satılmış ayrıca  :ok:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı alimm

Kerimin forma giydiğinin 2 katı. Özellikle Cengiz şu yoklukta bir çok maça 11 bile başlardı sol kanatta. Ki zaten bunlar genç futbolcu. Abileriyle antrenman yapıp forma bulduklarında kendilerini göstermek için çalışacaklar. zaman içinde ana planın parçası olacaklar.
kerim ?? o da genç oyuncu kategorisinde geldi ve zannetmiyorum ki yetenek olarak cengizden daha geri olsunnn.. ama ne yazıkki sabredilemeyen bir kerim ve oynatılacağı umulan bi cengiz var... bu sene  oğuzhan aydoğdu alndı altyapıda muhammed enes var.. peki bunlar neden forma giyemiyorlar... futbolcu yetiştrmek sadece sahaya sürüp oynamasını beklemek olmadığı kanaatindeyimmm...
Bundan Sonra Her Sene Böyle...

Çevrimiçi MUSTAFA_

Daah zor bir kısıtlamaya giriyoruz.

Şu anki kısıtlamada bonservisi elinde adamlara imza parası falan verebiliyorduk.

Seneye yine verebileceğiz, ama seneyi ekside kapatırsak @mylife1903 ın devamlı bahsettiği gümüş şemsiyeyi alıyoruz hediye olarak.

Bu sebepten dolayı Aboubakar'ın bonservisini almak zorunda olmadığımızı savunuyordum zaten.
İşin ucunda gümüş şemsiye varsa FFP devam ediyordur zaten  :ebebe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı tuncaboylu

2014-15 beyaz formamız 39 TL'ye düşmüş Kartalyuvası'nda.

https://www.kartalyuvasi.com.tr/urunler/erkek/mac-urunleri/adidas-forma-kk-14-15/14014/detay

Koleksiyon olarak bulundurmak isteyenler için söyleyeyim dedim.

Çevrimiçi Necmi

Salt sonuç odaklı bakarsanız sadece yanılırsınız. Demba'nın bir plan olduğunu sonuç odaklı bakmadan dile getiriyorum. Peki, Ersan Adana'dan Avustralya pasaportu ve Çin pazarı düşünülerek mi transfer edildi? Farklı teknik direktörler tarafından bu kulüpten 3 kez gönderilen Atınç Beşiktaş altyapısının planlı bir ürünü müdür? @tuncaboylu Bunlar eğrisi doğrusuna yolda denk geliyorsa yarın o sonuçlar da var olmaz. Bu takıma, bu yaş aralığındaki oyunculardan alınabilecek maksimum performanslar ve olabildiğince Demba planı lazım. Fakat tüm bunlar halen bu takımın 23 yaş ve altında süre alabilen tek bir oyuncuya sahip olamayışını ya da 28 kişilik kadroda son kontrat öncesi diyebileceğimiz yaş aralığının altında olan oyuncu sayısının 4-5 ile sınırlı kalışını anlatmıyor.
@atalay  yanlışım varsa beni düzelt bu konuyu benden iyi biliyorsun
benim bildiğim bir takımın yarışmacı hüvüyette tecrübeli olması için takımın yaş ortalaması 27 civarı olmalı diye biliyorum
daha gemç bir takımın sıkıntıları olur. Bizim takımın yaş ortalaması 27.6 bu bizim yarışmacı kimliğimiz için doğru bir yaş değilmi
bir takımda 23 altı 3-4 oyuncu olması tecrübesiz oyuncuların seni yarışmacı kimliğinden uzaklaştırıp kırılgan bir takım yapmazmı
ozi 24 yaşında talisca 22 abou 24 kerim 23  ve bunlar en çok kırılma yaşayan oturmamış oyuncular şimdi bu yaş oranını a takımda
arttırdıkça bunun olumsuz dönüşü olmazmı. Birde son dönemler elden giden veya sattığımız oyuncular genelde 30 yaş ve üstü oyuncular
birde yerli oyuncuların genel verim alınma yaşları 26 üstü oluyor yerli genç oyuncu almak verimsizliğide almak değilmi. bunu bir iki oyuncuyla
idare edebilirsin ama as kadronda 4-5 oyuncu demek kırılma demek olmazmı bizim zaten kadromuz gençti ama kırılgan takımdık ne zaman kadro
yaşımız yükseldi başarı geldi.

Çevrimdışı 38life

kerim ?? o da genç oyuncu kategorisinde geldi ve zannetmiyorum ki yetenek olarak cengizden daha geri olsunnn.. ama ne yazıkki sabredilemeyen bir kerim ve oynatılacağı umulan bi cengiz var... bu sene  oğuzhan aydoğdu alndı altyapıda muhammed enes var.. peki bunlar neden forma giyemiyorlar... futbolcu yetiştrmek sadece sahaya sürüp oynamasını beklemek olmadığı kanaatindeyimmm...

Cengiz Kerimden daha genç ve daha iyi. Kerimin bazı yetenekleri üst düzeyde ama temel eksiklikleri var. Bu temel eksiklikler malesef onun bu kanat yokluğunda bile ilk 11'e girememesini sağlıyor. Cengizde bu temel eksiklikler yok. Cengiz total bir futbolcu. Hızlı bir şekilde aşama kaydedip büyük bir takımın ilk 11'ine yerleşebilecek bir oyuncu.

Kısacası Kerim ile Cengiz aynı değil.

Oğuzhan Aydoğanı ben hayatımda hiç seyretmedim ne olduğunu nasıl bir oyuncu olduğunu bilmiyorum buyüzden bana neden oynamıyor diye sorman garip doğrusu. Muhammed Enes şuan ilk 11'de oynayabilecek seviyede bir oyuncu değil. Muhammed ile Cengizi kıyaslıyorsan sana söyleyecek lafım yok :)
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı onur_U

bu ülkede amaç direkt şampiyonluk olduğu sürece bunun harici herşey başarısızlık olarak görüldüğü sürece özellikle 3 büyükler asla genç oyuncu yetiştirip parlatamaz. oyuncuda potansiyel olsa da olmaz.

biz ozy'yi ne zaman yetiştirdik, feda sezonunda. yani bizden bu sene birşey olmaz dediğimiz bir sezonda.

bu konuda Şenol hoca 1 numaradır ama o bile oynatmıyor, oynatamıyor.
Başakşehir oynatıyor çünkü baskı yok.

Çevrimdışı alimm

Cengiz Kerimden daha genç ve daha iyi. Kerimin bazı yetenekleri üst düzeyde ama temel eksiklikleri var. Bu temel eksiklikler malesef onun bu kanat yokluğunda bile ilk 11'e girememesini sağlıyor. Cengizde bu temel eksiklikler yok. Cengiz total bir futbolcu. Hızlı bir şekilde aşama kaydedip büyük bir takımın ilk 11'ine yerleşebilecek bir oyuncu.

Kısacası Kerim ile Cengiz aynı değil.

Oğuzhan Aydoğanı ben hayatımda hiç seyretmedim ne olduğunu nasıl bir oyuncu olduğunu bilmiyorum buyüzden bana neden oynamıyor diye sorman garip doğrusu. Muhammed Enes şuan ilk 11'de oynayabilecek seviyede bir oyuncu değil. Muhammed ile Cengizi kıyaslıyorsan sana söyleyecek lafım yok :)

ben de bizim yapımızda genç oyuncu yetiştremyeciğimizi söylüyorum (düzen değişmedikçe)... yapılmış olanlarla... ciddi bi maddi yatırım yaptığımız ve 3,5 senedir kadromuzda olan kerimde herhangi bi yönde gelişim sağlanamadıysa bunu sadece futbolcu özeline indirgemek bizde olmayanları görmemizi engellerrr...

Çevrimdışı tangaz

bu ülkede amaç direkt şampiyonluk olduğu sürece bunun harici herşey başarısızlık olarak görüldüğü sürece özellikle 3 büyükler asla genç oyuncu yetiştirip parlatamaz. oyuncuda potansiyel olsa da olmaz.

biz ozy'yi ne zaman yetiştirdik, feda sezonunda. yani bizden bu sene birşey olmaz dediğimiz bir sezonda.

tam yazmak üzere olduğum şeyi finalde yazmışsın. baskı!

ismi kerim olmuş cengiz olmuş x,y,z olmuş farketmiyor 3 büyüklerde anca feda sezonlarında oynatabiliyorsun yeri geliyor feda deyip 6 ay top oynamayan niangı getiriyorsun ama genç bir oyuncuya şans vermiyorsun...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tuncaboylu

Evet, tespit gibi tespit.  :ok:

Çevrimiçi Necmi

Ne zaman kalkacak @Necmi abi  :alala:
sanırım 2019 da kalkacak şartlara uyarsak önümüzdeki sene 31 mayısda transfer sınırlamamız kalkacak
şu anki gs nin durumuna geleceğiz gs ne kadar rahat yapabiliyorsa bizde o kadar rahat yapacağız onlarla
şu an görünen aradaki fark bizim sportif gelirlerimizin daha yüksek olması ve giderlerimizin düşük olması
buda bize onların harcayabileceğinden daha yüksek bir aralık sağlıyor. avantajımız orda mesela biz 25 M€
taliscanın bonservisine harcayabilecek durumda olacağız yeterki hesabımızı gelir seviyemizi ona göre düzenleyebilelim
aslında FFP kapsamı hiç kalkmayacak bundan sonra avrupa kulüplerinin tamamının uyması gereken bir kural bu
bizdeki farkı bizim ceza almış olmamız ve önümüze bir takvim konması bu seviyeye inin yoksa sizi avrupa kupalarına almayacağız denmesi
Biz sadece kurala uyup tehditi bertaraf edeceğiz ama bundan sonra hep dikkat etmek gerekiyor. Şimdi önümüzü
kapattıkları bazı şeyler açılacak hepsi o mesela sponsor eşliğinde transfer yapabiliyorlar ama biz yapamayacağız ancak sportif
gelirlerimizde görünen parayı harcayabileceğiz Aktifbankın bir projesi var mesela biz oyuncuyu alacağız kulübe vereceğiz kulüpten taksitle
bedelini alacağız diye FFP bittiğinde bunu yapabilirsin ama varken yapamazsın. Ama benim anladığım önümüzdeki sene
çok uçmasak bile transfer piyasasında elimiz bayağı yüksek olacak ama unutmamamız gereken bir şey var hala çok borcu olan bir kulübüz.
bu borçları ödemenin yolu daha az borçlanıp gelirleri daha fazla arttırmak bunların en başında sportif başarı geliyor sponsor gelirleri
bile aslında sportif başarıya bağlı gs nin yaptığı gibi hatalar yapmazsak çileklerden uzak durup elma armut yiyerek başarıya ulaşırsak
arka arkaya 3 şampiyonluk bizim borçları sıfırlatır yani hemen hemen sıfırlatır 300-400 gibi rakamlara düşürür diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı tangaz

balotelli/nice : 13 maç 10 gol her 77 dk.da 1 gol atmış  :bandit:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı LuceGel

Hiç borcu olmayan Gençlerbirliği en değerli oyuncusunu yaz dönemini beklemeden 1.750 m € gibi sudan ucuz diyeceğimiz rakama şampiyonluğa giden Başakşehire veriyor.Bu transfer şaibelidir kesinlikle.İrfan Can ın performansıyla alacakları puanlar bile bu parayı karşılardı 2. devrede. :bandit:
Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ...

Çevrimiçi Samet Demir

yaz transfer döneminde istemezük denmişti..

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Bishamon

Benfica Yaş ortalaması: 26,4

Geçen sene 18 yaşında bir çocukla Bayern karşısında ŞL Çeyrek finali oynadılar.

Çevrimiçi ONUR KOLCU

Çevrimdışı atalay

Madalyonun ters yüzüne bakmalısın. Balo, bu sezon takımının oynadığı 26 maçın sadece yarısında forma giyebildi. Ve son maçta rakibine tekme atarak bilindik disiplinsiz hareketlerine bir yenisini ekledi. @tangaz Yalnızca skor üzerinden okuyacaksan 26 maç içinde skora etki edebildiği sadece 7 maç var.
[ Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 16:12:56 atalay ]

Çevrimdışı tuncaboylu

2 kırmızı 7 sarı kart görmüş 13 maçta. :)

İki ucu keskin bıçak.

Çevrimdışı tangaz

Madalyonun ters yüzüne bakmalısın. Balo, bu sezon takımının oynadığı 26 maçın sadece yarısında forma giyebildi. Ve son maçta rakibine tekme atarak bilindik disiplinsiz hareketlerine bir yenisini ekledi. @tangaz

maçların tümünde oynasaydı demek ki 20 golü bırakacakmış filelere. şaka bir yana beklenmedik birşey değil bizler bu nedenle balotelliyi burada isteriz derken AMA yanında da etoo olmalı diyorduk. ikisi birlikte 40 golü rahatlıkla geçerlerdi. bizde tüm maçlarda oynayan modeli var 15 haftada 2 gol atmış... seçim şansım olsa hiç tereddütsüz balotelliyi seçerdim. @atalay

Çevrimdışı tangaz

Hiç borcu olmayan Gençlerbirliği en değerli oyuncusunu yaz dönemini beklemeden 1.750 m € gibi sudan ucuz diyeceğimiz rakama şampiyonluğa giden Başakşehire veriyor.Bu transfer şaibelidir kesinlikle.İrfan Can ın performansıyla alacakları puanlar bile bu parayı karşılardı 2. devrede. :bandit:

kesinlikle siyasi bir transferim die bas bas bağırıyor

Çevrimdışı atalay

Sorunun cevabını verdim zaten. Yeterince net değil mi? @Necmi Mevcut yaş ortalamasından ziyade orta ve uzun vadeli plan, sürdürülebilir bir oyun ve transfer planlamasından bahsediyorum. Mevcut yapıda oyunun merkezine etki etmeyip, yaş ortalamasını düşüren oyuncular var. İlaveten kırılgan diye tarif ettiğin Oğuzhan geçen sezonun ayakta kalan en önemli birkaç oyuncusundan biriydi.

Kısa, orta, uzun vadeli planlama? Asset oyuncu? Transfer sirkülasyonu ve yumuşak geçiş?
Transfer ve kadro planlamasındaki üst akıl kadar, transfer edilen oyuncu için öngörülen süreç ile ilgili de sıkıntı var. 30+ oyunculara verilen kontrat süreleri ve rakamları bir tarafa 30+ oyuncunun gelecek planlaması ne boyutta? Bir sonraki müşterisi veya buna dair güçlü bir fizibilite var mı? Yada bu 30+ isimlerin kaçı performansı ile öne çıkabilecek asset oyuncu kategorisine girecek durumda? Peki, bugünkü oyuna doğrudan etki eden ve kadronun önemli parçası olan oyuncuların gelecek sezon ki değişimine karşı alternatif bir plan veya bu değişen profillere uygun tercihler yapabilecek ve var olan oyunu muhafaza edip, sürdürülebilir kılacak bir akıl var mı?
Salt 30+ isimlerden gelecek bonservis rakamları da değil. Bu sınırdaki oyuncular ile sürdürülebilir bir oyun mantığı ne kadar mümkün? Futbol aklı çerçevesindeki planlamaya dair sıkıntılar kadar bu sınırdaki isimlerin bu yaşlardaki verebilecekleri performanslar da soru işareti. Bu isimler bu kadar oyun merkezindeyken oyununuzu neyin üzerine kuracaksınız?
Alıntı yapılan: atalay
01 Eylül 2016, 15:26:35 »
Beşiktaş'ın mevcut kadrosunda 36 yaşında kadar kontrat alan bir; 35 ve 34'e kadar iki; 33'e kadar bir; 32'ye kadar beş ve 31'e kadar bir olmak üzere 30+ on iki oyuncu var. İlaveten iki oyuncunun ise birer yıllık opsiyonu var.
Elimizde 28 yaş altı düzenli oynayan sadece dört oyuncu var. "Genç" diye tanımlanabilecek 23 yaş altı düzenli forma giyen oyuncu yok. Zaten oyuncu havuzu içerisinde süre alabilecek 23 yaş ve altı toplam üç oyuncu var. Ve bu üç oyuncunun ikisi kiralık.

Çevrimdışı tangaz

2 kırmızı 7 sarı kart görmüş 13 maçta. :)

İki ucu keskin bıçak.

işte bu nedenle balotelli+etoo diyen azınlıktan biriydim yaz aylarında. elimizde 2 adet seri katil olacaktı. şimdi ise ayıya av olan bir avcımız var...

Çevrimdışı atalay

Konuyu saptırıyorsun ve onun karşısına diğerini koymadığımı da biliyor olman lazım. Oyuncuyu sayılar ile değerlendirmem ve fikrine sıcak bakmıyorum. @tangaz Lakin tarif ettiğin iki santrafor da burada sezonda 3-3,5 milyondan aşağı oynamazlardı. Bu iki isme bu meblağlardan kaç yıllık kontrat verecektik?

Çevrimdışı alimm

Benfica Yaş ortalaması: 26,4

Geçen sene 18 yaşında bir çocukla Bayern karşısında ŞL Çeyrek finali oynadılar.
o 18 yaşında ki çocuğu kaça sattılar...

Çevrimdışı tangaz

Konuyu saptırıyorsun ve onun karşısına diğerini koymadığımı da biliyor olman lazım. Oyuncuyu sayılar ile değerlendirmem ve fikrine sıcak bakmıyorum. @tangaz Lakin tarif ettiğin iki santrafor da burada sezonda 3-3,5 milyondan aşağı oynamazlardı. Bu iki isme bu meblağlardan kaç yıllık kontrat verecektik?

balotelli kiralık etoo ile de 1+1 yıllık bahsi geçen rakamlar 3-3,5 ise makul değerler, marka değerlerini göz önünde bulundurduğumuzda. senin oyuncuları sayılarla değerlendirmediğini biliyorum ve konu 9 numara olduğunda ben bu görüşe katılmıyorum. 9 numaranın 1 numaralı değerlendirme kriteri tabelaya yaptığı skordur. @atalay

Etiketler: