Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 639 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8448055 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı tuncaboylu

2 derbide 3 gol atınca şampiyonluk gelmiyor tıpkı şl.de 3 gol atınca tur gelmediği gibi...

şampiyonluk final haftalarında gelir gomez geçen sene son 6-7 hafta sanırım tüm maçlarda birer birer attı ve şampiyonluk geldi. önce bir şampiyonluk formülünü doğru öğrenelim derim... hugoalmedia da derbilerde atıyordu ama şampiyonluk gelmiyordu. hani geçmişden ders alıp geleceği doğru inşaa etmen adına verdim bu örneğide...

Cevap oalrak "Önce bir dikkatli okumayı öğrenelim derim" ben de.

"Aboubakar bizi şampiyon yaparsa" demedim. "Derbilerde gol atarsa ve üzerine şampiyonluk da gelirse" dedim.

Şampiyonluk taraftarın oyunculara bakış açısını fazlasıyla olumlu hale getiriyor.

2009'daki şampiyonluk kutlamalarında Gökhan Zan'ı çılgınca alkışlıyordu taraftar kutlamalarda, şampiyonluktaki katkısı İnönü stadının koşu pistinden halliceydi.

Kabul etmemiz lazım ki, Türk toplumu genelinde günü gününe değişen kararları ve izlenimleri olan insanlardan oluşuyor.

Çevrimdışı İsmail Özyurt

adım adım eto'o...
35 no lu formasıyla...
Hadi inşallah. Şu şartlarda en makul ve faydalı olabilecek lider karakterli bir şahsiyet.  :tabe:
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimiçi Necmi

Ben şu aşamada aldığı paranın karşılığını veremediğini düşünüyorum, varsayımlar üzerinden de konuşmuyorum verilerle konuşuyorum. sen 3.3 milyonu hak ediyor diyorsun bu yazdıklarınla, elinizde tutunduğunuz bir tek CL var biraz da ligden bahsetsen mesela? neden 15 maçta 2 gol atabildiğinden?  Madem Şampiyonlar liginde bu kadar başarılı ligde başka çocuklarla mı oynuyor bu çocuk?
bilemem ben sizin gibi değilim başarıyı sadece gol atmak olarak görmüyorum bu bir
takım oyunu ve bu oyunun sonunda hedefe ulaşıldığında takım başarılı olmuş olur. O takımın içindeki
her bireyin birebir emekleriyle gelir. İşin başında bir teknik ekip var zaten ligin sonunda takıma uymayanı
istediklerini veremeyeni eler. Takım oyununda bir oyuncu gol atamaz ama diğer taraftan yıpratıcı oynar gol atanın yolunu açar
boş alanlar yaratır. oyuncuları kendi üstüne çeker. Mesela gomez hiç agrasif değildi ama sahada kendini unutturuyordu.
çünkü çevresinde o kadar çok haraketli boş bırakıldığında çok tehlikeli olacak oyuncu vardıki rakip herkesi tutmak zorunda kalıyordu
ve pasif durduğu için gomez ciddi markaja girmiyordu sadece o değil cenkde çok rahat gol atıyordu.
bu sene o oyun yapısı yok rakip sahada tehdit oluşturamıyoruz bu seferde rakip savunma forvetlerimizi çok rahat marke ediyor
bir takım oyununda kişiselleşmek bence çok yanlış bir bakış açısı bunun o kadar farklı sebepleri varki ama sizin
bakış açınız birilerinin çıkıp şapkadan tavşan çıkarmasını istemek.
şlde neden daha başarılı ligde değil hoş ligde diğer forvetlerimiz neden başarısız diye sormuyorsunuz. sadece oynayacak
bir oyuncak buldunuz oynayın ben söyleyeyim şlde oyuncular ligdeki gibi değil daha çok oyuna katkı veriyor daha aktif
sen cenkin ozinin benfica maçında gösterdiği performansı ligde gösterdiğini gördünmü. mesela toplara iyi vuramıyormuş
içinizde birazcık adalet duygusu olsa aslında o toplara cenkinde vuramadığını görürdünüz. ve aslında bunun nedenlerinin ne olduğunu
sorgulardınız. Çünkü problem hiç bir zaman kendine bir suçlu bulmakla çözülmez.
ben söylüyorum biz asist yapmıyoruz bizim forvetlerimiz ceza sahasında seken toplarla buluşuyor ve hiç bir zaman net vuruş
yapamıyorlar. Bizim rakip saha etki alanında karma karışık ne yaptığını bilmez bir oyunumuz var panik ve karambol oyunu
buda olgun atak geliştirmemizi engelliyor bunu abou kötü diyerek sadece kendimizi kandırırız cenk gibi topa net vurabilen bir
oyuncumuz bile sezon başından beri incele maçları nasıl vuruyor toplara aboudan hiç farkı yok. Burda sorunu görüp çözümü öyle aramak
lazım yoksa git bir forvet al buda çözüm olmayacakki. Ben ligin başında dedim gelen oyunculara bakıp inler caner talisca gibi iyi topa
vuran bir dizi oyuncu alındı hepsinin özelliği iyi orta açar ama bizde bu ortaları karşılayacak hücum hattı yokki
birde bizim en güçlü olduğumuz alan olan orta saha pas oyununu bypas eder onlarıda düşürür oyundan zaten ozinin sakatlığı ciddi yara verdi
sonuç caner talisca sakatlandı ozi sakatlandı bizim bütün hücum seçeneklerimiz bitti. Elde tek quaresma ve onun yapabildiklerine kaldık
onun yapabildiğide sadece orta açmak kafacımız olmadığına göre sonuç bütün hücum hattımız kötü görünüyor. Gol atmak tamamen
rastlantıya kalıyor. ortada oyun şeklimizden kaynaklanan koskocaman bir sorun varken bunu görmemekte ısrar edip oyuncu gömme yoluna gitmek
kolaycılıktır. o zaman abou kadar cenkde gömülmeyi hak ediyor ben bir fark göremiyorum ikisinin son vuruşunda feçen seneden izler taşıyan
ilk 5 haftada attı 4 gol 5 penaltı attı son on haftada abou 2 cenk 1 gol attı aslında şimdi tukaka yapmadan oturup işin esas sorununu düşünmek
daha mantıklı değilmi bizim forvetlerimiz neden böyle.
burda aylardır öyle çok beynimizi ambale ettinizki abou diye diye kimse takımı konuşamaz oldu. Ne oloacak abou diyelim devre arası gönderildi bitecekmi sanıyorsunuz sorun orta sahadaki sorunu çözme ilerde pres yapan abouyu ararsın çünkü oynamadığında görüyoruz ilerde hiç top tutamadığımızı abou en azından hücum pres yapıyor cenk onu bile yapamıyor ve direk sıfır etki oluyor. abou oyundan çıkartıldığında bunu net görüyoruz. ama tabi sizin gözlerinizde at gözlüğü var bunları göremezsiniz. gol atamıyor sıfır katkı peki diğer gol atamayanlar neden konuşulmuyor. quaresma sıfır gol cenk son 10 maç 1 gol quaresma dışında asist yapan oyuncumuz varmı ben söyleyeyim beck ve GG ön plana çıktı son zamanlarda ya orta sahamız sıfır katkıyla oynuyor. siz daha ne abousundan bahsediyorsunuz. Sanki verim varda üretim yok forvet suçlayalım. tek seçenek topu quaresmaya at o ne yaparsa zaten oda elinden geleni yapıyor bu kadar oluyor iyi bile geldik buraya kadar şl de abou ve quaresmanın kişisel çabalarıyla ligde quaresmanın ve ilginçki marcelo nun çabalarıyla bu kadar oluyor.

Çevrimdışı İsmail Özyurt

ismaeli yaza yaza fbye kakaladim bu raketciyi de yaza yaza getirecem
Ozel haberimi tekrar gireyim
Önce şu Eto işine bir el atsan. En evvel gol lazım. Raketçiyi sene sonu şöyle el birliği sinerci yapar getiririz artık @mylife1903
En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı atalay

Uzun vadeli planlar için en az 1 sene daha beklemek gerekecek.

Yıllardır aynı masalı dinliyorum. Kontrat üstüne kontrat vererek bir seneden fazlasını taahhüt ediyorsun zaten. Üretemiyorsun, üretmek için doğru bir organizasyon sağlayamıyorsun, yetmiyor sürekli bekleyip +1 ekliyorsun. Üstelik mesele eklemek de değil, sonrası... 

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Transfer ve kadro planlamasındaki üst akıl kadar, transfer edilen oyuncu için öngörülen süreç ile ilgili de sıkıntı var. 30+ oyunculara verilen kontrat süreleri ve rakamları bir tarafa 30+ oyuncunun gelecek planlaması ne boyutta? Bir sonraki müşterisi veya buna dair güçlü bir fizibilite var mı? Yada bu 30+ isimlerin kaçı performansı ile öne çıkabilecek asset oyuncu kategorisine girecek durumda? Peki, bugünkü oyuna doğrudan etki eden ve kadronun önemli parçası olan oyuncuların gelecek sezon ki değişimine karşı alternatif bir plan veya bu değişen profillere uygun tercihler yapabilecek ve var olan oyunu muhafaza edip, sürdürülebilir kılacak bir akıl var mı?
Bonservis alamayacağımız adamlar
Atiba (bizden emekli olur)
Tolga (Bizden emekli olur)
Gökhan (Bizden emekli olur)
Gökhan İnler (bizden emekli olur)
Adriano (Bizden emekli olur)
Tosic (kontratı bitince gider)
Olcay (2018 e kadar mutlaka sözleşme uzatılır 3-4 sene daha takımda kalır)

Bonservis alabileceğimiz adamlar
Quaresma (onunla da sözleşme uzatıyoruz)

Gerçi şu an ki kadrodan bu performanslarıyla bonservis alabileceğimiz adam sayısı çok sınırlı, elimizde pek asset kalmadı açıkçası.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Yıllardır aynı masalı dinliyorum. Kontrat üstüne kontrat vererek bir seneden fazlasını taahhüt ediyorsun zaten. Üretemiyorsun, üretmek için doğru bir organizasyon sağlayamıyorsun, yetmiyor sürekli bekleyip +1 ekliyorsun. Üstelik mesele eklemek de değil, sonrası...

Aslında çok fazla kontrat verdiğimiz konusunda katılmıyorum.

Kimse pek farkında değil, ama takımdaki oyuncuların tamamına yakının sözleşmesi 2018'de bitiyor.

Bitmeyenler Fabri, Tolga, Adriano, Gökhan Gönül, Cenk Tosun, Aras ve Veli Kavlak.

Yumuşak geçiş olması ise şampiyon olmamıza bağlı bence, şampiyon olduğun sürece gidenler ve gelenler çok fazla tartışılmayacak ve gençleştirmeyi daha stressiz bir şekilde yapabileceksin.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

O 1 sene geçince başka bahaneler ortaya sürüleceği için bunu konuşmaya gerek yok, ülkemizde çünkü bahane kültürü sıradan bir hale geldi, elektrikler yoktu ders çalışamadım hocamın farklı bir versiyonu bu bahaneler.. FFP vardı ders çalışamadım, borcumuz vardı ders çalışamadım, dolar arttı ders çalışamadım, ülke yangın yeri ders çalışamadım ama mevcutlara neden ilave kontrat sunuyorsun diye sorulduğunda cevap yok.. Hal böyleyken Tolga'ya neden kontrat veriliyor diye yazdığımda tuncaboylu yok öyle bişi olunca konuşuruz demişti, şimdi soruyorum @tuncaboylu Tolga'ya neden kontrat uzattık?
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Necmi

2 derbide 3 gol atınca şampiyonluk gelmiyor tıpkı şl.de 3 gol atınca tur gelmediği gibi...

şampiyonluk final haftalarında gelir gomez geçen sene son 6-7 hafta sanırım tüm maçlarda birer birer attı ve şampiyonluk geldi. önce bir şampiyonluk formülünü doğru öğrenelim derim... hugoalmedia da derbilerde atıyordu ama şampiyonluk gelmiyordu. hani geçmişden ders alıp geleceği doğru inşaa etmen adına verdim bu örneğide...
doğru diyorsun bir oyuncu atınca gelmez bu takım oyunu bunu iyi irdelemek gerekiyor
takım kötüyse bir oyuncuyuda gömmemek gertekiyor o zaman nasıl atınca gelmiyorsa atamayıncada herşeyi kaybettiren olmuyor :bandit:

Çevrimdışı tuncaboylu

Bonservis alamayacağımız adamlar
Atiba (bizden emekli olur)
Tolga (Bizden emekli olur)
Gökhan (Bizden emekli olur)
Gökhan İnler (bizden emekli olur)
Adriano (Bizden emekli olur)
Tosic (kontratı bitince gider)
Olcay (2018 e kadar mutlaka sözleşme uzatılır 3-4 sene daha takımda kalır)

Bonservis alabileceğimiz adamlar
Quaresma (onunla da sözleşme uzatıyoruz)

Gerçi şu an ki kadrodan bu performanslarıyla bonservis alabileceğimiz adam sayısı çok sınırlı, elimizde pek asset kalmadı açıkçası.

Olcay'ın sözleşmesi 2018'e kadar zaten.

Ayrıca bu kadar kesin konuşmalara gerek yok.

Dünya Futbol piyasası değişiyor ve garip ülkeler garip paralar verebiliyorlar.

Yüklü bonservis aldığımız son 3 oyuncumuz 29-30 yaşındalardı (Demba Ba, Sosa, Ersan).

En değerli asset'imiz Gökhan Töre'yi satamadığımız paralara sattık bu adamları.

Seneye Adriano'yu ya da Gökhan Gönül'ü Katar'a ya da Çin'e satarsak şaşırmam o yüzden.

Çevrimdışı atalay

Salt 30+ isimlerden gelecek bonservis rakamları da değil. Bu sınırdaki oyuncular ile sürdürülebilir bir oyun mantığı ne kadar mümkün? Futbol aklı çerçevesindeki planlamaya dair sıkıntılar kadar bu sınırdaki isimlerin bu yaşlardaki verebilecekleri performanslar da soru işareti. Bu isimler bu kadar oyun merkezindeyken oyununuzu neyin üzerine kuracaksınız? @Serhat Akkaya

Alıntı yapılan: atalay
01 Eylül 2016, 15:26:35 »
Beşiktaş'ın mevcut kadrosunda 36 yaşında kadar kontrat alan bir; 35 ve 34'e kadar iki; 33'e kadar bir; 32'ye kadar beş ve 31'e kadar bir olmak üzere 30+ on iki oyuncu var. İlaveten iki oyuncunun ise birer yıllık opsiyonu var.

Elimizde 28 yaş altı düzenli oynayan sadece dört oyuncu var. "Genç" diye tanımlanabilecek 23 yaş altı düzenli forma giyen oyuncu yok. Zaten oyuncu havuzu içerisinde süre alabilecek 23 yaş ve altı toplam üç oyuncu var. Ve bu üç oyuncunun ikisi kiralık.
[ Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 14:24:54 atalay ]

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Olcay'ın sözleşmesi 2018'e kadar zaten.

Ayrıca bu kadar kesin konuşmalara gerek yok.

Dünya Futbol piyasası değişiyor ve garip ülkeler garip paralar verebiliyorlar.

Yüklü bonservis aldığımız son 3 oyuncumuz 29-30 yaşındalardı (Demba Ba, Sosa, Ersan).

En değerli asset'imiz Gökhan Töre'yi satamadığımız paralara sattık bu adamları.

Seneye Adriano'yu ya da Gökhan Gönül'ü Katar'a ya da Çin'e satarsak şaşırmam o yüzden.
Bir tek Adriano'yu satabiliriz o liste içerisinden o da bu performansla zor. Demba ba golcü olduğu için ve yüksek performansı için satıldı çine ha keza Ersan pasaportu yüzünden. Adriano hem defans hem de şu haliyle iyi bonservis rakamını aklınızdan çıkarın.. Ha ilerde Hindistan ligi de bonservis vermeye başlar oraya gitmek isterler bilemem..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

O 1 sene geçince başka bahaneler ortaya sürüleceği için bunu konuşmaya gerek yok, ülkemizde çünkü bahane kültürü sıradan bir hale geldi, elektrikler yoktu ders çalışamadım hocamın farklı bir versiyonu bu bahaneler.. FFP vardı ders çalışamadım, borcumuz vardı ders çalışamadım, dolar arttı ders çalışamadım, ülke yangın yeri ders çalışamadım ama mevcutlara neden ilave kontrat sunuyorsun diye sorulduğunda cevap yok.. Hal böyleyken Tolga'ya neden kontrat veriliyor diye yazdığımda tuncaboylu yok öyle bişi olunca konuşuruz demişti, şimdi soruyorum @tuncaboylu Tolga'ya neden kontrat uzattık?

Tolga'ya kontrat verilmesinin hata olduğunu düşünüyorum ben de.

Her şeyi doğru yapıyorlar diye bir iddiam yok zaten.

2017 sonuna kadar sözleşmesi varken 2019'a kadar uzatılması akılla açıklanabilir bir şey değil.

MAdem böyle bir ris

Çevrimdışı atalay

Demba zaten bir plandı. 6'ya alınırken iki katına satılacağı biliniyordu. 29 yaşındayken alınıp, ekstra bir performans gösterdiği yalnızca bir sezon sonrası satışı yapıldı. Zaten sorduğum sorular içerisinde bu da var. @tuncaboylu
[ Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 14:28:21 atalay ]

Çevrimdışı tuncaboylu

Bir tek Adriano'yu satabiliriz o liste içerisinden o da bu performansla zor. Demba ba golcü olduğu için ve yüksek performansı için satıldı çine ha keza Ersan pasaportu yüzünden. Adriano hem defans hem de şu haliyle iyi bonservis rakamını aklınızdan çıkarın.. Ha ilerde Hindistan ligi de bonservis vermeye başlar oraya gitmek isterler bilemem..

Bilemiyoruz işte, bu yönetimin en iyi yapabildiği şeylerden biri oyuncu satabilmek.

Damba Ba golcü olabilir de, dünyada Demba Ba'dan iyi ve parlak onlarca golcü var.

Yüksek performansı da Türkiye Ligi gibi vasat bir ligde gösterdi, kaldı ki sene sonuna doğru da tekeri patlatmıştı.

Mesela adamlar Mario Gomez'i değil Demba Ba'yı aldılar o sene.

Ersan pasaportu yüzünden, Atınç potansiyeli yüzünden, Sosa bilmemnesi yüzünden falan, sırf bu 4 adamdan 35 milyon euro para kazandık.

O yüzden kesin konuşmamak lazım, satılmayacak diye düşünülen adamlardan çok para kazandık.

Belli olmaz o yüzden.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bilemiyoruz işte, bu yönetimin en iyi yapabildiği şeylerden biri oyuncu satabilmek.

Damba Ba golcü olabilir de, dünyada Demba Ba'dan iyi ve parlak onlarca golcü var.

Yüksek performansı da Türkiye Ligi gibi vasat bir ligde gösterdi, kaldı ki sene sonuna doğru da tekeri patlatmıştı.

Mesela adamlar Mario Gomez'i değil Demba Ba'yı aldılar o sene.

Ersan pasaportu yüzünden, Atınç potansiyeli yüzünden, Sosa bilmemnesi yüzünden falan, sırf bu 4 adamdan 35 milyon euro para kazandık.

O yüzden kesin konuşmamak lazım, satılmayacak diye düşünülen adamlardan çok para kazandık.

Belli olmaz o yüzden.
Ben de elimizdeki değerlerin artık bu noktaya çıkamayacağını söylüyorum çünkü alınan adamlar değer olarak daha alt seviye yaşından performansından veya çeşitli sebeplerden dolayı. 33-34 yaşında adam kim gidip 6-7 milyon euro verir üstelik sol bek oyuncusuna? Sosa gittiğinde 9 gol 14 asist yapmıştı, Ba'yı söylemiyorum bile hepsinin altında bir sebep var ama bunların altı dolu değil şu an, Oğuzhan'a 15 milyon euro getirseler vermeyiz diyorduk şimdi 10 milyon euro getirene yanında baklava ısmarlarız. 2.Yarı işler değişir durum değişir o zaman tekrar bakarız ama şu an durum bu..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Ben de elimizdeki değerlerin artık bu noktaya çıkamayacağını söylüyorum çünkü alınan adamlar değer olarak daha alt seviye yaşından performansından veya çeşitli sebeplerden dolayı. 33-34 yaşında adam kim gidip 6-7 milyon euro verir üstelik sol bek oyuncusuna? Sosa gittiğinde 9 gol 14 asist yapmıştı, Ba'yı söylemiyorum bile hepsinin altında bir sebep var ama bunların altı dolu değil şu an, Oğuzhan'a 15 milyon euro getirseler vermeyiz diyorduk şimdi 10 milyon euro getirene yanında baklava ısmarlarız. 2.Yarı işler değişir durum değişir o zaman tekrar bakarız ama şu an durum bu..
Şenol Hoca geçen sene ve ondan önceki senelerde oyun sistemi ile hem çok gol atan atak yapan bir takım yaratırken elindeki değerleri de parlatıyordu bu sene 1 tane adamı ön plana çıkmadığı çıkamadığı gibi eldeki değerler de geriye gitmiş durumda (Oğuzhan, Kerim, Olcay (?), Aras, Cenk, Aboubakar) Bu sene en parlayan adam Tosic diyorduk o da son 3 maçtır takımı yakıyor.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bu arada elimizde Boyko diye bir adam var Tolga'nın bile sözleşmesi bitiyor o hale takımda görünüyor 2020 yılında :) Bu sene sonunda bedavaya bonservisi mi verilir, ultra salak bir takım bulunup bonservisiyle mi satılır bilemiyorum ama bir an önce kurtulmak şart.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Ben de bilemeyeceğimizi söylüyorum.

Sosa 9 gol 14 asist yaptı diye aldılar diyorsun, ama 26 gol atan Gomez'i anca Wolfsburg bedavaya aldı işte.

Türkiye Ligi'ndeki performanslar Avrupa takımları için çok bir ölçü değil. Öyle olsa Burak'ı alırlardı.

Çapraz bağını yırtmış, kariyerinde ciddi sakatlık yaşamadığı sezonu olmayan stoperi 7 milyon euro'ya sattık.

Hayatında süper lig maçına çıkmayan stoperi 6 milyon euro'ya sattık.

1.5 sene sonra Gökhan Gönül'ü Katar'a 7-8 milyon euro'ya satarsak şaşırmam o yüzden.

Tamam Atiba-İnler-Tolga-Olcay gibilerden para gelmeyeceği kesin de, umulmadık adamlardan da gelebilir.

Çevrimdışı tangaz

doğru diyorsun bir oyuncu atınca gelmez bu takım oyunu bunu iyi irdelemek gerekiyor
takım kötüyse bir oyuncuyuda gömmemek gertekiyor o zaman nasıl atınca gelmiyorsa atamayıncada herşeyi kaybettiren olmuyor :bandit:

böyle hep destek tam destek iyi hoş güzelde sürekli ısrarla yine yeni yeniden yaptığınız bir hata var sevgili polyannalar. ROLLER NE OLACAK? golcüden gol beklersin gidip savunmadan top çıkarırsa bu ekstradır kaleciden yenmeyecek golü yememesini beklersin yenecek golüde çıkarıyorsa başının üstünde taşırsın defansif ortasahadan 10 gol 10 asist beklemezsin ama 10 numaradan beklersin takım oyununda roller bellidir rollerini kötü yapanlar oldumu arıza çıkar şimdi bakarın gol yüzdesi %8miş bu demek oluyorki ligde girdiği 25 pozisyonda 2 gol çıkarmış. bişeyleri savunacağım derken sağlıklı bakmıyorsunuz olaya bu sizdeki bakış açısı sürdüğü müddetçe 7 yılda 1 şampiyonluk geldiğinde de eleştirecek sözümüz kalmayacaktır.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı atalay

Salt sonuç odaklı bakarsanız sadece yanılırsınız. Demba'nın bir plan olduğunu sonuç odaklı bakmadan dile getiriyorum. Peki, Ersan Adana'dan Avustralya pasaportu ve Çin pazarı düşünülerek mi transfer edildi? Farklı teknik direktörler tarafından bu kulüpten 3 kez gönderilen Atınç Beşiktaş altyapısının planlı bir ürünü müdür? @tuncaboylu Bunlar eğrisi doğrusuna yolda denk geliyorsa yarın o sonuçlar da var olmaz. Bu takıma, bu yaş aralığındaki oyunculardan alınabilecek maksimum performanslar ve olabildiğince Demba planı lazım. Fakat tüm bunlar halen bu takımın 23 yaş ve altında süre alabilen tek bir oyuncuya sahip olamayışını ya da 28 kişilik kadroda son kontrat öncesi diyebileceğimiz yaş aralığının altında olan oyuncu sayısının 4-5 ile sınırlı kalışını anlatmıyor.
[ Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 14:57:48 atalay ]

Çevrimdışı tuncaboylu

Demba zaten bir plandı. 6'ya alınırken iki katına satılacağı biliniyordu. 29 yaşındayken alınıp, ekstra bir performans gösterdiği yalnızca bir sezon sonrası satışı yapıldı. Zaten sorduğum sorular içerisinde bu da var. @tuncaboylu

Bunu bilerek aldılarsa, zaten güvenilir ellerdeyiz demektir.

Ben o sıralar başkanı eleştiriyordum, "Bu parasızlıkta müzmin sakat dediği 29 yaşındaki adama 6 milyon euro verdi, elimizde patlarsa ne olacak?" diye.

Çevrimdışı cursedofdragon

babel 24 aralık cumartesi günü gelicekmiş.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Dün yazmıştım. Bugün adamı kapmışlar  :ebebe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı tuncaboylu

Salt sonuç odaklı bakarsanız sadece yanılırsınız. Demba'nın bir plan olduğunu sonuç odaklı bakmadan dile getiriyorum. Peki, Ersan Adana'dan Avustralya pasaportu ve Çin pazarı düşünülerek mi transfer edildi? Farklı teknik direktörler tarafından bu kulüpten 3 kez gönderilen Atınç Beşiktaş altyapısının planlı bir ürünü müdür? @tuncaboylu Bunlar eğrisi doğrusuna yolda denk geliyorsa yarın o sonuçlarda var olmaz. Bu takıma, bu yaş aralığındaki oyunculardan alınabilecek maksimum performans ve olabildiğince Demba planı lazım. Fakat tüm bunlar halen bu takımın 23 yaşında süre alabilen tek bir oyuncuya sahip olamayışını ya da 28 kişilik kadroda son kontrat öncesi diyebileceğimiz yaş aralığındaki oyuncu sayısının 4-5 ile sınırlı kalışını anlatmıyor.

Haklısın, Ersan o amaçla transfer edilmedi; zaten Demirören transferiydi. Yine de o paraya satılabilmesi ticari başarı bence.

Bold ile yazdığım kısmı açıklayan, Türk insanının bakış açısındaki sakatlık.

Biz oynatmıyoruz, ama diğer takım taraftarlarında görüyorum sözlükte falan.

Semih Kaya 15 milyon euro eder, bir süre sonra çöp bu çöp.

"Ozan Tufan çok all around bir oyuncu, 15 milyona satılır seneye"; bir süre sonra Şahan Gökbakar tiplemesi göbekli kazma.

3 maç kazanınca "Riekerink bey", 2 maç kaybedince "Riekerink Bye".

"Salt sonuç odaklı bakarsak yanılırsın" diyorsun ya, işte Türk insanın olayı bu.

Bu ortamda gençleştirme yapmak, sadece federasyon teşviki/zorlamasıyla olur.

Sen mi yazmıştın, Almanya federasyonu yayın hakkından gelen paranın bir kısmı için kulüplere böyle bir koşul sunmuştu.

Aynısını bizim feerasyon da yapmazsa, böyle gider.

Etiketler: