Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 475 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8460289 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı Bishamon

Balotelli vergilerden önce ki Fransada bayağı vergi var, Nice'ten 4.5 Milyon Euro alıyor.

Çevrimdışı tuncaboylu

balotelli kiralık etoo ile de 1+1 yıllık bahsi geçen rakamlar 3-3,5 ise makul değerler, marka değerlerini göz önünde bulundurduğumuzda. senin oyuncuları sayılarla değerlendirmediğini biliyorum ve konu 9 numara olduğunda ben bu görüşe katılmıyorum. 9 numaranın 1 numaralı değerlendirme kriteri tabelaya yaptığı skordur. @atalay

Maaşlarından başka, yönetmesi çok zor bir ikili.

Yedek bırakamayacak kadar yüksek profilli (ve yüksek maaşlı) adamlar ikisi de.

Anca Aboubakar-Talisca yerine Balotelli-Eto'o olabilirdi.

O zaman da daha büyük eleştiriler gelirdi asset ve günü kurtarma konusunda.

Çevrimiçi Necmi

kerim ?? o da genç oyuncu kategorisinde geldi ve zannetmiyorum ki yetenek olarak cengizden daha geri olsunnn.. ama ne yazıkki sabredilemeyen bir kerim ve oynatılacağı umulan bi cengiz var... bu sene  oğuzhan aydoğdu alndı altyapıda muhammed enes var.. peki bunlar neden forma giyemiyorlar... futbolcu yetiştrmek sadece sahaya sürüp oynamasını beklemek olmadığı kanaatindeyimmm...
kadromuzda kerim var utku var talisca var oziyi aldığımızda kaç yaşındaydı.
genç bir oyuncuyu aldığında 3-4 yıl bekleyeceksin sabredeceksin en basiti biz kerime ne kadar
sabrediyoruz iki yıldır her takasa kullanıyor taraftar ozi bir sene önce ozanla takasa gönderiliyordu
senin sabretmeyi bilmeyen taraftarın var hiç bir oyuncuyu 4-5 sene beklemez alır kazmayı küreği
girer hemen Türk oyuncunun olgunlaşma yaşı 26 dır oziden görün işte hala veremiyor bir şey bakalım iki sene
daha dayanacakmıyız. keza kerimde öyle oğuzhanı aldık adamlar niye oynamıyor diyor çocuk daha 19 yaşında
birde a takıma sokacağız üstüne başarılı olmasını isteyeceğiz olmadığında gömeceğiz. Kusura bakmayında
ben başkan olsam girmem böyle bir riskin altına. Utkuyu anca sokabildik işte oda üçüncü kaleci olarak olduğu için riski yok
nihayetinde 19 yaşındada olsa kadroya dahil ettiğinde bir yer işgal ediyor ve eninde sonunda bir şekilde
a takıma yazılmak zorunda kalıyor en olmadık zamanda bu çocuğu direk harcamak demektir.

Çevrimdışı Bishamon

Nice demişken yaş ortalaması 23,9 ve şu an her sene milyonlar harcayan PSG'nin 5 puan önünde.

Monaco yaş ortalaması 24,7 PSG'nin iki puan önünde.

PSG'nin bile yaş ortalaması 25,7.Kalelerinde çok gol yemesine rağmen gelişmesini istedikleri 23 yaşında bir kaleci.

Çevrimiçi underworld

Biletler satışa cıkmadı galiba , bu paylaşımı yayarsak iyi olur hükümet propagandası olucak stad'da diyorlar.

Iyi de bizle ne alakası var bunun,yarin sahada Beşiktaş degil çakma milli takım vari birsey olacak.
Bu tür şeylere çok takilmayin.

Çevrimdışı atalay

Hem idari hem oyunsal açıdan @tuncaboylu hem de ekonomik açıdan pratikte olmayacak bir planlama gibi duruyor. @tangaz Kaldı ki işin birinci kısmına bakıyorum. 
[ Son Düzenleme: 24 Aralık 2016, 21:46:02 atalay ]

Çevrimiçi Necmi

balotelli kiralık etoo ile de 1+1 yıllık bahsi geçen rakamlar 3-3,5 ise makul değerler, marka değerlerini göz önünde bulundurduğumuzda. senin oyuncuları sayılarla değerlendirmediğini biliyorum ve konu 9 numara olduğunda ben bu görüşe katılmıyorum. 9 numaranın 1 numaralı değerlendirme kriteri tabelaya yaptığı skordur. @atalay
şimdi böyle düşünüyoruz balotelli büyük riskdi kabul etmek lazım forumun %90 ı olmaz diyordu.
şimdi gollerini sıralıyorda o zaman hiçde öyle değildi. ben istedim ama benim riski seven bir yapıp var.
mylife çok daha fazla istedi. Ben etoo içinde alınmalı diye çok söyledim. Abou alındığındada etoo alınmalı tamamlayan
oyuncu dedim. nasriyi istedim görünen köy klavuz istemez bunlar olmazsa eksik kalacaktık.
eksik takım kurduk şimdi eksikliklerin olduğu noktalarda takım aksıyor bizde kendimize suçlu arıyoruz.
olan bu aslında devre arası eksiklikler bakalım nasıl telafi olacak ben etoo yu leblebici diye değil on numaraya istiyordum
alınsaydı sosa aklımıza gelmezdi. Abou da şimdiki gol oranında kalmazdı.

Çevrimiçi Umutcan Kaya

Iyi de bizle ne alakası var bunun,yarin sahada Beşiktaş degil çakma milli takım vari birsey olacak.
Bu tür şeylere çok takilmayin.

Sorun başka taraftarın stada gelip kendi taraftarının tezahuratını yapması değil , siyaset karıştırmaya çalışılması
Sadece Beşiktaş

Çevrimdışı atalay

Nice demişken yaş ortalaması 23,9 ve şu an her sene milyonlar harcayan PSG'nin 5 puan önünde. Monaco yaş ortalaması 24,7 PSG'nin iki puan önünde.

Nice, başta teknik adamı Puel olmak üzere çok değerli oyuncularını kaybetti. Fakat Favre ile beraber yenilerini koydu. Monaco'nun mevcut kadrosunda sezon sonu minumum 20-25 milyonluk teklif alacak 24-25 yaş altı en az 7-8 oyuncusu var. Ortada-kırılan dökülen takımlar yok. Bunlar basmakalıp ifadeler. Bu organizasyon işi. Doğruya giden yol tek değil. Zaten üretmediğin ve güçlü bir organizasyona sahip olamadığın sürece bizdeki benzer bir örneğin "kazanmak" diye tanımlanan şeyi gerçekleştirmesi mümkün değil.
[ Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 17:28:55 atalay ]

Çevrimiçi Necmi

Nice demişken yaş ortalaması 23,9 ve şu an her sene milyonlar harcayan PSG'nin 5 puan önünde.

Monaco yaş ortalaması 24,7 PSG'nin iki puan önünde.

PSG'nin bile yaş ortalaması 25,7.Kalelerinde çok gol yemesine rağmen gelişmesini istedikleri 23 yaşında bir kaleci.
eee ne olmuş avrupada bu normal oranlar zaten orda oyuncunun olgunluk yaşı 23-24 gibi
sen avrupa gerçekleriyle Türkiyeyi bir tutupmu değerlendiriyorsun şimdi burda başka örneklerde veririmde buraya uymaz :evillol:

Çevrimdışı tuncaboylu

eee ne olmuş avrupada bu normal oranlar zaten orda oyuncunun olgunluk yaşı 23-24 gibi
sen avrupa gerçekleriyle Türkiyeyi bir tutupmu değerlendiriyorsun şimdi burda başka örneklerde veririmde buraya uymaz :evillol:

Başka örnekler vereceksen @Yusuf Tekeli ye söyle, o da verir.  :tabe:

Çevrimiçi Necmi

Sorunun cevabını verdim zaten. Yeterince net değil mi? @Necmi Mevcut yaş ortalamasından ziyade orta ve uzun vadeli plan, sürdürülebilir bir oyun ve transfer planlamasından bahsediyorum. Mevcut yapıda oyunun merkezine etki etmeyip, yaş ortalamasını düşüren oyuncular var. İlaveten kırılgan diye tarif ettiğin Oğuzhan geçen sezonun ayakta kalan en önemli birkaç oyuncusundan biriydi.

geçen seneye kadar yoktu geçen sene doğru takımın önemli bir yapı taşıydı ama bu sene gene yok
kırılganlık dediğin bu değilmi zaten. daha henüz devamlılığı yok aslında geçen senede yoktu devamlılık ama o zaman sosa gerçeği vardı yükü tek başına üstlenmediği için pek dikkat edilmedi

Çevrimdışı tangaz

şimdi böyle düşünüyoruz balotelli büyük riskdi kabul etmek lazım forumun %90 ı olmaz diyordu.
şimdi gollerini sıralıyorda o zaman hiçde öyle değildi. ben istedim ama benim riski seven bir yapıp var.
mylife çok daha fazla istedi. Ben etoo içinde alınmalı diye çok söyledim. Abou alındığındada etoo alınmalı tamamlayan
oyuncu dedim. nasriyi istedim görünen köy klavuz istemez bunlar olmazsa eksik kalacaktık.
eksik takım kurduk şimdi eksikliklerin olduğu noktalarda takım aksıyor bizde kendimize suçlu arıyoruz.
olan bu aslında devre arası eksiklikler bakalım nasıl telafi olacak ben etoo yu leblebici diye değil on numaraya istiyordum
alınsaydı sosa aklımıza gelmezdi. Abou da şimdiki gol oranında kalmazdı.

riskli olduğu için ben etoo ile birlikte istiyordum. abubakar geldiğinde de etoo da gelsin diyenlerden biri de bendim  :tabe:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

babelin maç sonu röportajını dinlediniz mi?

ailevi nedenlerle ayrılacağını net ifade etmiş. spiker nereye gideceksin die sorduğunda herkes beşiktaşa gideceğimi okuyor ama menajerim bana gelen 2 teklif daha olduğunu belirtti diye sözlerini tamamlıyor.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı mylife1903

Konu tıkanınca neden hemen renklilerden örnek veriyorsunuz? Lafa gelince bizim rakibimiz değil lafa gelince ya onlarda böyle olmuştu :) Acayip şark kurnazısınız Necmi abi ile ikiniz..
Mahserin iki polyannasi. Yahu cok mu zor azicik baskani elestirmek.
Hersey tiz pembe.

Herkes transfer sihirbazi yazarken ben balli oldugunu yaziyirdum. Az daha gomez yerine ne o tsdeki damdoy mudur nedir onu izleyecektir. Allah yuzumuze bakti.

Çevrimiçi Necmi

Sorun başka taraftarın stada gelip kendi taraftarının tezahuratını yapması değil , siyaset karıştırmaya çalışılması
iyide karıştırırlarsada bize ne bundan anlamadım bizim stadımızda maç yapıyorlar diye ellerine listemi
verelim bunu söyleyin bunu söylemeyin diye. :) Biz stadımızı açıp gereken desteği vermişiz gerisi bizi ilgilendirmez
isterlerse sahanın ortasında kavga etsinler çimlere zarar vermesinler yeter.

Çevrimdışı atalay

Son maçta rakibine tekme atarak bilindik disiplinsiz hareketlerine bir yenisini ekledi.

Bunu yazmışken şunu ilave edeyim. Bu sezon Quaresma'ya çıkmayan tam dört kırmızı kart saydım. Özellikle kupadaki Kayseri maçının ilk yarısının sonlarında salladığı tekme kabul edilebilir değil. Bugün kendi adına farklı şeyler konuşulmuyorsa hakemlere teşekkür borçlu.
[ Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 17:15:15 atalay ]

Çevrimdışı tangaz

quaresma demişken yeni kontratının 2+1 yıl olacağı söyleniyor

Çevrimdışı tuncaboylu

Mahserin iki polyannasi. Yahu cok mu zor azicik baskani elestirmek.
Hersey tiz pembe.

Herkes transfer sihirbazi yazarken ben balli oldugunu yaziyirdum. Az daha gomez yerine ne o tsdeki damdoy mudur nedir onu izleyecektir. Allah yuzumuze bakti.

Orada konuştuğumuz temel konu transfer değildi de, neyse.

Bu kadar az bütçeyle transferde yakalanan başarı bence etkileyici.

Elbette şans da olacak, elinde maaş + oyuncuya 3.5-4 milyon euro bütçeyle santrafor arıyorsun, şans yüzüne gülmesi gerekecek elbette.

Eren Derdiyok için 4 milyon euro ödenen bir futbol piyasası var.

Öte yandan eleştirilecek transferler de oluyor, olacak da.

Kesin olmayan şeyleri kesinmiş gibi gösterip de eleştirmiyorsanız, kimse pek itiraz da etmiyor zaten.

Çevrimdışı tuncaboylu

quaresma demişken yeni kontratının 2+1 yıl olacağı söyleniyor

@Serhat Akkaya gelmeden yazayım da, ben bunu da anlamıyorum.

3-4 maç daha oynarsa sözleşmesi zaten 2018'e kadar otomatik olarak uzamayacak mı?

Niye yeni sözleşme öneriyoruz o zaman?

Çevrimdışı Bishamon

Çevrimdışı tangaz

@Serhat Akkaya gelmeden yazayım da, ben bunu da anlamıyorum.

3-4 maç daha oynarsa sözleşmesi zaten 2018'e kadar otomatik olarak uzamayacak mı?

Niye yeni sözleşme öneriyoruz o zaman?

adına motivasyon diyorlar bu çoğrafyada. advocat iyi demişti geçenlerde dünya kadar para alıyorlar çıkıp işlerini yapacaklar niye motive edeyim ki vbvbvb...

Çevrimdışı Kalyoncu

9 maç kalmış sözleşmesinin uzamasına seneyede oynasın sonra teşekkür eder göndeririz. Yeni sözleşme vermenin mantığı nedir?

Çevrimdışı atalay

Bu zamana kadar sürekli scouting yapısından birimlerin kabul gören işleyişine, kadro planlamasından oyunun ihtiyaçlarına kadar naçizane düşüncelerimi beyan ettim. Velhasıl tüm bunların ışığında bütün samimiyetimle Beşiktaş'ın bir futbol ve transfer aklı olduğunu düşünen kişilerin naifliğini ilelebet korumasını diliyorum.
[ Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 20:08:05 atalay ]

Çevrimdışı tuncaboylu

adına motivasyon diyorlar bu çoğrafyada. advocat iyi demişti geçenlerde dünya kadar para alıyorlar çıkıp işlerini yapacaklar niye motive edeyim ki vbvbvb...

Yine yamadı aklıma: Sözleşmesi sene sonunda biten adam daha çok motive olmaz mı?

Bak İsmail bile bizdeki en iyi 3 sezonunun hep sözleşmesinin bittiği senelerde gösterdi.

Etiketler: