12. Hafta Beşiktaş 1-0 Başakşehir
12. Hafta Beşiktaş 1-0 Başakşehir

Beşiktaş Forum|12. Hafta Beşiktaş 1-0 Başakşehir Tarih : 12.11.2023 Saat : 16:00 Stadyum : Beşiktaş Park Hakemler : Arda Kardeşler - Osman Gökhan Bilir - Süleyman Özay - Ömer Tolga

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

12. Hafta Beşiktaş 1-0 Başakşehir  [Okunma sayısı 6690 defa] 12. Hafta Beşiktaş 1-0 Başakşehir

Çevrimiçi Sefa Kara

Bizim şuan güzel oyun falan derdinde olmamamız gerekiyor. Puanlar kazanıp tribüne taraftarı çekmeliyiz. Yönetim değişikliği ile de rüzgarı arkamıza alırsak potaya bile girebiliriz. Hiç de zor değil.
milli ara ilac gibi gelecek oyunda düzelmeler bekliyorum biraz daha rıza hoca 1günlük bile etki gösterdi montella gibi.Tecrübesiyle yansıttı bunu.

Çevrimiçi Necmi

Kale önü aksiyonundan sonra topu tekrar kazanıyoruz kenara açıyoruz, kenar oyuncumuz içeri atacakmiş gibi yapiyor... Rakip defans orta beklerken top cezasahasi disindaki amire gidiyor, rakip defansdaki herkes sağına donup markaja aldigi oyuncuyu kaybediyor, evet diyorum dengesiz yakaladik amir aradan ince bir pas atar , sut atar ne biliyim bi yaraticilik bekliyorum yani, beyfendi ise hep ezbere ayni hareketi yapiyor,  geriye oynuyor 🤦🏻
sorun amirde değil onun oyununda sıkıntı yok sıkıntı beşiktaşın kurgusunda sahada formayı önce hak edenler almaya başlasın sonra aksayan oyuncuları konuşalım bence

Çevrimiçi Necmi

Rebiç orta sahayada çok destek verdi komple bir oyuncu bencil değil bencil oyuncuyuda sevmiyor hemen tepki gösteriyor muleka bomboşken verseydi golü atatdı bir pozisyonda muleka zor şartta kaleyi düşündü anında mulekaya tepkisini koydu 😂

Çevrimiçi 38life

Amir Hadziahmetovic konusunda yardımınıza ihtiyacım var, hem takımı hemde oyunculari bireysel olarak analiz ediyorum kendi çapımda ve bence fena da değilim. Ancak söz konusu amir olduğunda tıkanıyorum, nedense 18 kişilik kadroya yazmam kendisini, hatta daha önce büyük bir laf etmiştim amir ile hicbir takim sampiyon olamaz diye, ben bu oyuncunun ne yaptigini takima ne katkisi oldugunu anlayamiyorum arkadaslar, bana sorarsanız hücum futbolu oynamasi gereken sampiyonluk hedefiyle ligte yer alan besiktasimiza uygun bir oyuncu degil. Hem cezasahasi icinde hemde cevresindeki hucum aksiyonlari zayiflatiyor bana gore. Hatta sadece bu bolge olarak kısıtlamayalım genel olarak rakip kale aklında olmayan bir oyuncu gibi. Ayrıca oynadigi pozisyonu hep daha uzun boylu fizikli oyunculara yakistiriyorum, duran top tehlikesi ve hucumda dengesiz yakalanan rakip cezasahası icine kafa atmak için koşu yapabilecek vs. Defans yonundeki katkisininda abartilacak bir katki olmadigini hatta basarisiz oldugunu dusunuyorum, yeri cok kolay doldurulabilir geliyor.

Siz ne dusunuyorsunuz forum ahalisi

@38life @Samet Demir

O mevkiide Amir gibi bir futbolcu oynatmak benim futbol anlayışıma uymuyor zaten. Oyuncunun kalitesinden bağımsız olarak karşıyım ben. Elbette futbolda regista diye bir şey var ama regista ile oynamak her takımın harcı değildir. Biz de öyle bir takım değiliz. O bölgede Josef gibi, Medel gibi, prime Atiba gibi oyuncu isterim ben. Ki Beşiktaşın orta sahasının ne kadar yumuşak kaldığını bu sezon defalarca gördük. Amir doğru planda verimli olabilir. Örneğin 2 CM bir AM ile oynanan formasyonda 2 CM'den biri olabilir (Diğer CM aslında DM gibi oynayan Josef gibi bir oyuncu olmalı) Ya da 1 DM 2 CM oynanan formasyonda yine 2 CM'den biri olabilir (Diğer CM aslında AM gibi oynayan Sosa gibi bir oyuncu olmalı.) Ama Amir'in CM olarak çok da tecrübesi yok, o yüzden bu söylediklerim afaki kalıyor. Şuanda Beşiktaş 1 DM (Regista) 2 B2B CM ile oynuyor. Gedson B2B için ideal olsa da Salih bunun için uygun değil. Ki Salihe Gedson'a girmeye gerek yok. DM'de regista kullanmak için tıkır tıkır işleyen bir takım gerek, tıkır tıkır işlesen bile buna lig müsait değil. :) Senin rakiplerin sana karşı kapanıyor zaten sen registadan nasıl verim alacaksın? Hal böyle olunca Amir stoperlerden top alıp ileriye transfer eden basit bir oyuncu olmanın ötesine geçemiyor.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı İzmitlibjk

O mevkiide Amir gibi bir futbolcu oynatmak benim futbol anlayışıma uymuyor zaten. Oyuncunun kalitesinden bağımsız olarak karşıyım ben. Elbette futbolda regista diye bir şey var ama regista ile oynamak her takımın harcı değildir. Biz de öyle bir takım değiliz. O bölgede Josef gibi, Medel gibi, prime Atiba gibi oyuncu isterim ben. Ki Beşiktaşın orta sahasının ne kadar yumuşak kaldığını bu sezon defalarca gördük. Amir doğru planda verimli olabilir. Örneğin 2 CM bir AM ile oynanan formasyonda 2 CM'den biri olabilir (Diğer CM aslında DM gibi oynayan Josef gibi bir oyuncu olmalı) Ya da 1 DM 2 CM oynanan formasyonda yine 2 CM'den biri olabilir (Diğer CM aslında AM gibi oynayan Sosa gibi bir oyuncu olmalı.) Ama Amir'in CM olarak çok da tecrübesi yok, o yüzden bu söylediklerim afaki kalıyor. Şuanda Beşiktaş 1 DM (Regista) 2 B2B CM ile oynuyor. Gedson B2B için ideal olsa da Salih bunun için uygun değil. Ki Salihe Gedson'a girmeye gerek yok. DM'de regista kullanmak için tıkır tıkır işleyen bir takım gerek, tıkır tıkır işlesen bile buna lig müsait değil. :) Senin rakiplerin sana karşı kapanıyor zaten sen registadan nasıl verim alacaksın? Hal böyle olunca Amir stoperlerden top alıp ileriye transfer eden basit bir oyuncu olmanın ötesine geçemiyor.

Cevap için tesekkurler

Çevrimiçi COB

Amir'in oyun anlayışında hiçbir sıkıntı yok ama önündeki oyuncular pozisyon alma konusunda yetersiz ve bazen bu durum Amir'i kötü gösteriyor. Özellikle Gedson'un savruk oynaması, Amir'i bayağı zorluyor.

Şu durumda Amir'in değeri düşüyor, devre arası 10 falan veren çıkarsa satmak lazım. Yok Amir kalsın diyorsak ona göre orta saha dizayn etmemiz lazım.

Çevrimiçi Samet Demir

Amir'in oyun anlayışında hiçbir sıkıntı yok ama önündeki oyuncular pozisyon alma konusunda yetersiz ve bazen bu durum Amir'i kötü gösteriyor. Özellikle Gedson'un savruk oynaması, Amir'i bayağı zorluyor.

Şu durumda Amir'in değeri düşüyor, devre arası 10 falan veren çıkarsa satmak lazım. Yok Amir kalsın diyorsak ona göre orta saha dizayn etmemiz lazım.
Amiri asıl zorlayan defans oyuncuların ayağını sadece koşarken kullanması. Az biraz pas atmasını bilseler herşey çok daha farklı olur.
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Sefa Kara

Amir büyük takım oyuncusu değil sırtı dönük top alamıyor.Onana pozisyonu kaybediyor.Souza'dan sonra orası çok kötü duruma geldi.

Çevrimiçi mellfred

Amir büyük takım oyuncusu değil sırtı dönük top alamıyor.Onana pozisyonu kaybediyor.Souza'dan sonra orası çok kötü duruma geldi.
amirin en büyük sorunu topla gidememesi
dikkat edin  3 metre top süremez

Çevrimiçi mellfred

Rebiç orta sahayada çok destek verdi komple bir oyuncu bencil değil bencil oyuncuyuda sevmiyor hemen tepki gösteriyor muleka bomboşken verseydi golü atatdı bir pozisyonda muleka zor şartta kaleyi düşündü anında mulekaya tepkisini koydu
semih’e çok kızdığında çoğumuz genç diye tepeden bakıyor dedik ama elemanın kimseye eyvallahı yok

Çevrimiçi Necmi

semih’e çok kızdığında çoğumuz genç diye tepeden bakıyor dedik ama elemanın kimseye eyvallahı yok
ben oyuncunun yaşına bakmam beşiktaşa faydasına bakarım kritik bir anda topu takım arkadaşına verse gol olacakken bencillik yapıp zoru denerse ben o oyuncuyu hemen sorgularım bunu tekrarlarsa üstünü çizerim demekki kendi kariyerini beşiktaşın üstünde görüyor
Rıdvanıda eleştirdiğimde kızıyorlardı ama hava topuna çıkamayan bir bek olmaz ve atakta bek rakiple kale arasına girmeli tersde duran oyuncudan adam olmaz rıdvan bunu sürekli yapıyordu alt yapıdan gelen çocuğun öğrenmiş olmadı gereken temel şeyler vardır öğrenmediyse a takımda öğrenemez bizim alt yapı oyuncuları futbolun temel şeylerini bilmeden çıkıyor o yüzdende alt liglerde bile onbir göremiyor esas problem bu oyuncuların beşiktaşa yakıştırılması mesela kalecin ana şeyi nedir top tutmak değilmi ersin yavaş hızlı direk yandan yukardan aşağıdan hiç farketmiyor kendisine gelen topları tutamıyor hep sektiriyor üstelik ceza sahası içine sektiriyor buda yüzde yirmisinde oluyor yüzde sekseninde donuyor topun gidişini izliyor bu çocuktan kaleci olmaz onu a takıma alandanda hoca olmaz neden diyorum karpuz tezgahında bile çalıştırmazlar diye
Yalnız demirege nin üstünde durulmalı çok hata yapıyor ama hata oynamaya çalıştığın için yaparsın mulekaya kızıyorlar çok kaçırıyor diye ama kimse bir oyuncunun kaçırması için pozisyona girmesi gerektiğini düşünmüyor cenk neden kaçırmıyor çünkü pozisyona girmiyor forvetler kaçırır kaçırır sonra atmaya başlar tutamazsın o şans verilmeli işin gerçeği elimizdeki en iyi forvet o
Ben oyuncuları izlerim izlerim derken duruşlarına yüz hallerine tavırlarına bakarım puanımı veririm
Genç düşmanı falan değilim gençliğine ihanet edenlerin düşmanıyım beşiktaş sana onbinlerce gencin rüyasını süsleyen şansi vermiş o formayı sahada yemen lazım hımbıl hımbıl egoist sahadaki abilerini hiçe sayarsan bu kulüpden çok hızlı bir şekilde gider₁ bu kadar basit alttan bir sürü genç geliyor sadece hak eden kalır

Çevrimdışı zubeyirbaya

ben oyuncunun yaşına bakmam beşiktaşa faydasına bakarım kritik bir anda topu takım arkadaşına verse gol olacakken bencillik yapıp zoru denerse ben o oyuncuyu hemen sorgularım bunu tekrarlarsa üstünü çizerim demekki kendi kariyerini beşiktaşın üstünde görüyor
Rıdvanıda eleştirdiğimde kızıyorlardı ama hava topuna çıkamayan bir bek olmaz ve atakta bek rakiple kale arasına girmeli tersde duran oyuncudan adam olmaz rıdvan bunu sürekli yapıyordu alt yapıdan gelen çocuğun öğrenmiş olmadı gereken temel şeyler vardır öğrenmediyse a takımda öğrenemez bizim alt yapı oyuncuları futbolun temel şeylerini bilmeden çıkıyor o yüzdende alt liglerde bile onbir göremiyor esas problem bu oyuncuların beşiktaşa yakıştırılması mesela kalecin ana şeyi nedir top tutmak değilmi ersin yavaş hızlı direk yandan yukardan aşağıdan hiç farketmiyor kendisine gelen topları tutamıyor hep sektiriyor üstelik ceza sahası içine sektiriyor buda yüzde yirmisinde oluyor yüzde sekseninde donuyor topun gidişini izliyor bu çocuktan kaleci olmaz onu a takıma alandanda hoca olmaz neden diyorum karpuz tezgahında bile çalıştırmazlar diye
Yalnız demirege nin üstünde durulmalı çok hata yapıyor ama hata oynamaya çalıştığın için yaparsın mulekaya kızıyorlar çok kaçırıyor diye ama kimse bir oyuncunun kaçırması için pozisyona girmesi gerektiğini düşünmüyor cenk neden kaçırmıyor çünkü pozisyona girmiyor forvetler kaçırır kaçırır sonra atmaya başlar tutamazsın o şans verilmeli işin gerçeği elimizdeki en iyi forvet o
Ben oyuncuları izlerim izlerim derken duruşlarına yüz hallerine tavırlarına bakarım puanımı veririm
Genç düşmanı falan değilim gençliğine ihanet edenlerin düşmanıyım beşiktaş sana onbinlerce gencin rüyasını süsleyen şansi vermiş o formayı sahada yemen lazım hımbıl hımbıl egoist sahadaki abilerini hiçe sayarsan bu kulüpden çok hızlı bir şekilde gider₁ bu kadar basit alttan bir sürü genç geliyor sadece hak eden kalır

abi muleka bence de ileri uçta düzenli süre almayı hak ediyor. kötü dönemler geçirdi ama haksızlık yapılan da bir nokta var bu oyuncu kenar forvet değil. o özellikleri yok adamda santrafor özellikleri var o şekilde oynamayı seviyor. bu adam yine büyük umutlarla standart liege'ye gittiğinde ve başarısız olduğunda ordaki gazeteciler bile yazmıştı. kenar forvet oynatıldı ve kendi oynamak istemiyordu, ilerde oynatıldığında daha başarılı diye. kasımpaşa'ya geldi daha serbest bir rolde patlama yaptı. biz aslında bu adamı çift santraforda oynatmak için aldık sanıyorum ama şenol geldi yine klasik ezber kafasıyla kanada attı. orda da çabaladı epey ama kapasitesi sınırlı kenar için. ben düzenli olarak ileri uçta oynatıldığında verimli olabileceğini düşünüyorum.

Etiketler: