2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1847737 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı caner.eryigit

Pazartesi kazma kürekler çıkar.
Bu sene şansa bırakmak istemiyorlar direk şampiyonluktan uzak bir kadro için herşeyi yapıyorlar.
Bu sene seyirci olacak uyandırayım twitter yöneticileri sizi.

Çevrimiçi underworld

Nerede sukat transferleri?
Dön baba dön hep aynı basma kalıp adamlar.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Ne güzel yazmış.

Burak Yılmazı bedava gönderen
Aboubakarı bonservisiyle alıp 1 yıl sözleşme yapan sezon sonu elinden kaçıran
Dorukhanı bedava elinden kaçıran
Hulku bedavaya almayan
Sergen Yalçınla 35 gün sonra anlaşan
68 gündür asıl transferleri yapamayan

Babam olsa eleştiririm.

Çevrimdışı annoca

hem para vermek istemiyorlar hem de pişmiş istiyorlar. ( para vermek istememelerine saygı duyuyorum borç arşa değmiş ) dün 1 gol averajıyla bize şampiyonluğu kaptıran takım psv karşısında madara oldu. kaç yaşındaki çocuklarla oynadılar. segen o kadar para istiyorsa sende ona ham meyve koyacaksın önüne o da yetiştirecek. tek bölgeye yetişmiş adam olacak o da forvet. o da costa gibi son sözleşmeye gelen değil sörloth gibi içinde hala futbol isteği olan olacak.

Çevrimdışı mrred

Ne güzel yazmış.

Hulku bedavaya almayan

Babam olsa eleştiririm.
Bu şekilde mesnetsiz eleştirileri görünce yönetimi savunmak geliyor içimden.

1.Burak Yılmaz 35 yaşındaydı ve hayli yüksek maaş alıyordu. Lille de başarılı olmasının tek sebebi arkasında makina gibi
işleyen bir takım vardı. Gördük milli takımda nasıl oynadığını. Top ayağına gelmedi bile.
2.Aboubakar sakattı. Tekrar dizinden sakatlansa bu sefer sakat adama neden 2 yıl sözleşme verdiniz derlerdi.
3.Dorukhan 1 milyon falan hak etmiyor. Dorukhana 1 milyon vermek enayiliktir. Nitekim hala takım bulamadı.
4.Hulk 2+1 yıllık sözleşme istiyordu ve adam 34 yaşında. 6 aylığına Cenki almak bence de çok mantıklı hamleydi zira kendini 34 yaşında bir adama 3 yıl bağlamıyorsun. Görüyoruz işte Babeli falcaoyu douglası ljajici lensi. Gitsinler diye
yalvarıyoruz . Tam bir rezalet.
5.Başkan ve takım ankarada saraydan çıktıklarında başkan hocaya bu sözleşme uzatma işini hemen bitirelim demiş hoca ise ben bir tatil yapayım demiş. Sizin çalışanınız size böyle dese ne yaparsınız ? Ben olsam uzun tatile çık bir daha gelme derim. Başkan yine ego yapmamış helal olsun.
6.Tek katıldığım eleştiri bu. Planlama yok . Ama yine de 3 transfer yaptık geçen seneye göre daha iyiyiz.
[ Son Düzenleme: 22 Temmuz 2021, 23:29:23 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi levitate

ayrıca uçak falan bekletiyormuş bizimkiler, çok saçma bir süreç yaşanıyor şu an
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi sefaköykartali

Ne güzel yazmış.

Hulku bedavaya almayan

Babam olsa eleştiririm.
Son iki madde dışında hiçbirini eleştirmem bu arada. Bu dönem büyük sınav verecekler dedik çok batırdılar şimdiye kadar. Yani haftaya kadar 10 numara, sağ kanat, forvet ve rosierden en az ikisini indirmezlerse büyük batıracaklar gibi. Süper kupada oynayacak adam yok şuraya bak.

Çevrimdışı yaço58

başkanım Bu takım çifte kupayı alırken gs takımı şoktaydı başkan ve td belli değildi bizimde önümüzde fırsat vardı bu süre zarfında transfer namına ne yaptık çıkıp açıklasın taraftara bizde hak verelim yoksa şu süreçlerin bu kadar uzamasının izahati yok alex transferide aynı murat özen ne dedi forma lansmanında başkanın fikri değişti diye 14 temmuza kadar neredeydi başkan yazık oldu şu geçen zamana

Çevrimdışı ardiles

Taraftar neden bu kadar sabırsız? Transferin ilk günleri piyasa yüksek olur, sonlara doğru ucuzlar. Biraz sabrederek aynı paraya daha kaliteli transfer yaparsın.

Kamp için mi endişe ediliyor? Bütün oyuncular kendi takımının kampında, endişeye gerek yok.

Takıma ve ülke futboluna adaptasyon için mi endişe ediliyor? Ülkece futbol ekolümüz ve takımların sabit bir sistemi yok. Oyuncuları sisteme entegre etmiyoruz aksine biz onlara entegre oluyoruz. Kabur üstü her oyuncu ligi alıp götürüyor. Bir yıl Gomezci oluyoruz ertesi yıl Taliscacı. Sonra bir bakmışsın Ghezzalci olmuşuz.

Çevrimdışı ardiles

Münih maçı öncesi Jupp Heynckes dert yanıyordu. G.Amerikalı oyuncuların Alman futboluna uyum sağlamasının zorluğundan bahsediyordu. Bir ara Ş.Güneşi övdü, dünyanın farklı ülkelerinden bir çok oyuncuyu uyum içinde oynattığından bahsetti. Biraz güldüm biraz da üzüldüm. Sistem olmayınca uyum sorunu da olmuyor :)

Çevrimdışı kahyaoglueren

Genel pazarlık sürecimiz :) 

Çevrimdışı ardiles

Bundesligada başarılı olmuş Brezilyalı futbolcu.... En son Leverkusende Ze Robertoyu hatırlıyorum. Bayern Münihte hiç duymadım. Heynckes haklıymış. Ekolün mü var derdin var.

Çevrimiçi MUSTAFA_

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Taraftar neden bu kadar sabırsız? Transferin ilk günleri piyasa yüksek olur, sonlara doğru ucuzlar. Biraz sabrederek aynı paraya daha kaliteli transfer yaparsın.

Kamp için mi endişe ediliyor? Bütün oyuncular kendi takımının kampında, endişeye gerek yok.

Takıma ve ülke futboluna adaptasyon için mi endişe ediliyor? Ülkece futbol ekolümüz ve takımların sabit bir sistemi yok. Oyuncuları sisteme entegre etmiyoruz aksine biz onlara entegre oluyoruz. Kabur üstü her oyuncu ligi alıp götürüyor. Bir yıl Gomezci oluyoruz ertesi yıl Taliscacı. Sonra bir bakmışsın Ghezzalci olmuşuz.

Önceden belirlenen hedefler yoksa ve gizli, hızlı hareket edilmeyecekse akşam pazarı daha mantıklı zaten. Problem transfer olmaması değil bence, ortaya isimler atılıyor ve büyük beklenti yaratılıyor.

Çevrimdışı ardiles

Sonuç bu...

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Yıllardır kaç futbolcuyu karlı satabildik?... Bir çırpıda düşününce aklıma Carew bile geliyor.
John Carew
John Alieu Carew

O kadar az satmışız demek.

Çevrimdışı haluk.m

Yıllardır kaç futbolcuyu karlı satabildik?... Bir çırpıda düşününce aklıma Carew bile geliyor.
John Carew
John Alieu Carew

O kadar az satmışız demek.

Yerleri doldu ya da dolmadı ama bunları karla satmayı başarmışlardı.
Cenk Tosun, Demba Ba, Ersan Adem Güllüm, Atınç Nukan, Marcelo Guades, Dusko Tosic, Fabri, Jose Sosa.

Hatta şunları da elden çıkardık diyebiliriz; Medel, Beck, Kerim Frei, Rhodolfo, Tolgay Arslan, Matej Mitrovic, Babel.   Medel'i mevcut yönetim göndermiş olabilir onu hatırlayamadım.

Fikret Orman savundurtmayın bana  :D
Ne kadar eleştirsem de satma işini biliyorlarmış.
[ Son Düzenleme: 23 Temmuz 2021, 00:45:26 haluk.m ]

Çevrimdışı ardiles

Kulübün yok boştasın ama aklında futbol var;  Sezon öncesi kampı kaçırmamak için hemen bir kulüple anlaşırsın.

Kulübün yok, aklında futbol da yok; Tesis tesis ülke ülke gezersin. Teixeira gibi

Transfer komitesi için turnusol olsun. Boşta gezen adamla vakit harcamayın. Sahada da gezecek

Çevrimdışı doganay

Cepte para yokken , transfer sezonunun basinda transferleri bitiremezsin. Diyelimki Bir oyuncuya transfer teklifi goturdun, 5m istediler tamam dedin verdin, hemen biter. Biz aksam pazarini beklemek zorundayiz. iyi oyunculari anca boyle dusurebiliriz. Premier ligte takimlar kampta oyuncularina bakicak kadroda dusunlumeyen oyuncular belirlendikten sonra uygun fiyata bunlardan alabilmek icin harekete anca ozaman gecilebilir.
Ts erken transferler yapti deniyor ama verdiklere paralara bakin , baya absurd rakamlar verilmis. Burda gelmesin diye dua ettigimiz Koita'ya bile Ts ne para gommus.
2021-2022 futbol sezonu için 1.100.000.-Eur garanti ücret,
2022-2023 futbol sezonu için 1.150.000.-Eur garanti ücret,
2023-2024 futbol sezonu için 1.200.000.-Eur garanti ücret ödenecektir.
Ayrıca, futbolcuya her bir sezon için 333.000.-EUR imza ücreti ödenecektir.
Biz imza parasi vermek istemezken adamlar her sene icin imza parasi odeyecek senelik 1.5m eur maas demek kimbilir daha bonuslarida vardir.
Bunu biz vermis olsak burda ayaklanma cikardi.

Çevrimdışı joseph35

bizim kulübün en eksik noktası iletişimsizlik. özellikle transfer döneminde doğru açıklamaları, hangi transferin şeffaf hangi transferin çok gizli yürütüleceğini, medyayı kullanmayı ve yönlendirmeyi, bilgi akışını yönetmeyi beceremiyoruz.

yoksa en iyi biz yönetiliyoruz. maaşların seviyesi anlamında da, maaşların ödenmesi anlamında da, gelen oyunculara değer katma anlamında da, yerli ve yabancı oyuncuların kaynaşması ve en sorunlu gibi görünenlerin bile takım havasına katılması anlamında da en iyiyiz.

Üstelik Türkiye'nin en iyi futbol oynatan, hücum ilkeli ama taktik esnekliği de olan, zeki, oyuncu dirilten, psikolojik savaş kaybetmeyen teknik direktörü de bizde. Fatih Terim gibi garanti ve kurt bir adamın artık düşüşe geçmesi - ki geçsin artık 70 yaşına geldi sanırım zaten alametifarikası gençlik ve motivasyondu onun hiçbir zaman taktik olmadı- , Ali Koç'un spontane, paranın kıymetini bilmeyerek içinde akıl olmayan kadro planlaması, zaten taraftarının kırılgan olması şampiyon olamadıkça, gibi nedenlerle biz baya avantajlıyız.

Her şey daha iyi de olabilirdi. Risk alınmadan da bazı şeyler elde edilebilirdi. Mesela Aboubakar'ın yedeği olmadan sezona başlamak inanılmaz riskti. Şans yanımızda oldu sakatlık olmadı. Üzerine sakatlık numarası yaptı ve forvetsiz, Töre bile forvet oynayarak şampiyonluğa ulaştık. Sergen büyük hoca gerçekten. Welinton ve N'sakala o kadar anlamsız ve büyük risklerdi ki. Bu oyuncular yabancı sınırsızlığında kadro derinliği için yedekte durur normalde. Ben ona da karşıyım Rıdvan dursun, Fransa 2'den bir 20 yaşında genç stoper dursun yedekte hatta zaman zaman oynasın. Sergen bu tercihiyle hatalıydı. Ama N'sakala ve özellikle Welinton'dan verim ne kadar alınabilirse o kadar hatta fazlasını aldı Sergen. Bu konuda da Sergen'in kumarı tutttu.

Şimdi ise risk alma değil daha geniş, garanti kadro kurma vakti.

Buradaki öneriler o kadar değerli ki. Gönül ister ki potansiyelli ve genç, son sözleşmesi olmayan, karakteri düzgün ve büyük lig hedefi olan yabancılar katılsın. Her sene 10 15 25 gibi satışlar yapalım. Larin bile fizik gücü ve biraz da bitiriciliği ile Belçika gördükten sonra 10 milyonların konuşulduğu oyuncu oldu. Hem de kariyerinde hiç oynamadığı kanat forvette attığı gollerle. Kim bilir, daha potansiyelli ve mücadeleci genç yabancılarla nasıl bile ekonomiye kavuşurduk.

Bu sabır hiçbirimizde yok. Teknik direktör harcamamak gerekiyor mesela bunun için. Bir oyun planı ve uzun yıllar ya aynı teknik direktör ya da benzer anlayıştaki teknik direktörle dengeli ve anlayıştan anlayışa geçmeyen bir kulüp geleneği gerekiyor.

Fener 19 biz 16 şampiyonluktayken Gs'de belli ki Terim sonrası bocalam olacakken, bir an önce ara açılmadan kapatmaya başlamışken her sene net şampiyonluk hamleleri istiyor taraftar. Garanti isimlerin bunu getireceği öngörülüyor. Sergen bile böyle düşünüyor. O da teknik direktör olarak 3 sene üstüste şampiyon olursam tarihe geçerim düşüncesinde.

Duruma göre entegre olabiliyoruz, geçici çözümler üretiyoruz ve bu anlayış doğrultusunda doğru yönetiliyoruz. Ülke kültürü de böyle istiyor zaten. Almanya değiliz biz. Olmak için bazı şeyleri göze alıp cesurca hamleler gerekiyor. Sonrası meyvesi ise o kadar tatlı olur ki. Doğru olan da bu, tüm Avrupa bunun peşinde. Ama önce nesil, beklentiler algılar değişmeli. Avrupa takmıyor şampiyonluk sayısını ve bunun değil sistemin yürümesi peşinde. Zaten geliyor şampiyonluklar sonra. Ama biz sıcakkanlı Akdeniz ülkesi olarak bir an önce arayı kapatmak ve tattığımız 2 sene üstüsüte şampiyonluğu devam ettirme peşindeyiz. scout tarzı transferl de denedik zaman zaman. Mitrovic, Milosevic, Pedro Franco, Larin denedik Larin tuttu sadece. Pedro Franco orada genç yaşta kaptandı, herkes arkasından ağlıyordu gidiyor diye. Kolombiya milli takımının havuzundaydı. Şimdi orada bile esamesi okunmuyor. Çünkü onu aldık ve geliştiremedik, oyuncu ise düşüşe geçti. Düştüğü yerden her genç oyuncu kalkamaz. Töre Chelsea altyapısı görmüş adam. Neden 8 gol attığı sezon yok hala 30 yaşında. Sakatlık olmasa da atamaz. Oyuncu gelişmedi çünkü. Bir geliştirme kültüründe, ortamında değil.

Biz Sergen ile biraz verim alıyoruz, diriltiyoruz. Şenol Güneş ile başlayan hücum futbolu Sergen ile devam etti. Ama saman alevi gibi parlayıp sönmeye sonra bir daha parlamaya mecburuz. Çünkü havaya göre ve geçici çözümler üretiyoruz. Bunu en iyi yapan da biziz ülkede. Herkes daha kötü yönetiliyor.

İki şık var. Ya algıları, kulüp kültürünü, futbol iklimini değiştirmeye yeltenip büyük riski göze alıp başlayacağız yapılanmaya. Ya geçici ve en makul, en mantıklı çözümleri sürekli üreteceğiz. Böylece şampiyonluk sayımız daha da artacak. En çok konuşulan, 3.büyük değil en büyük algısı oluşan, ertesi sene düştüğünde tekrar ayağa kalkıp yine gol rekoru kıran bir anlayış oluşturacağız.

Bana ikisi de uyar. Yeter ki iki anlayış için de doğru yönetilelim.
[ Son Düzenleme: 23 Temmuz 2021, 01:22:19 joseph35 ]

Çevrimdışı AvrupaKartalı

Bundesligada başarılı olmuş Brezilyalı futbolcu.... En son Leverkusende Ze Robertoyu hatırlıyorum. Bayern Münihte hiç duymadım. Heynckes haklıymış. Ekolün mü var derdin var.
Bos konusmus heynckes, yazdigin ze roberto daha önce yillarca bayernde oynadi. Paulo sergio, Lucio, giovane elber, couthino, rafinha, dante, douglas costa, bunlar bayernin tarihine gecmis brezilyalilar
[ Son Düzenleme: 23 Temmuz 2021, 01:18:50 AvrupaKartalı ]
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimdışı ardiles

Önceden belirlenen hedefler yoksa ve gizli, hızlı hareket edilmeyecekse akşam pazarı daha mantıklı zaten. Problem transfer olmaması değil bence, ortaya isimler atılıyor ve büyük beklenti yaratılıyor.
Çıtayı yükseltip rakipleri pahalı panik transferine zorluyor olabilirler. Ekonomileri batık daha da batsınlar diye.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Alex'in eşi . Bu yönetim kimseyi alamayacak buraya yazıyorum.

Çevrimdışı Erman1903

Çıtayı yükseltip rakipleri pahalı panik transferine zorluyor olabilirler. Ekonomileri batık daha da batsınlar diye.

Yönetimin geldiğinden beri oldukça doğrudan bir transfer stratejisi izlediğini düşünüyorum. İlgilendiğimiz tüm oyuncular piyasaya düşüyor önceden, son Gedson teklifi hariç böyle bir durum hatırlamıyorum. İçeriden dışarıya en fazla bilgi sızan kulüp biziz. Beklentiyi kendimiz yaratıp sonra taraftara artık transfere bu bakış açısı değişmeli diyoruz Twitter'dan.