2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1871351 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı savaş altay

Ulke genelinde elestiri kulturumuz oldukca zayif. Dogru elestiri diye bir sey turedi degil mi, beceremedigimizden dogrusunu arayip, bulmaya basladik. Fikret orman iyi yaptiginda iyi dedik, haksiz(!) elestirilere de sert bir sekilde karsi ciktik. Fikret orman yonetememeye basladiginda yine en sert karsi cikanlardandim. @mylife1903 bile sasirmisti ne oldu savas'a diye. Isin dogrusu budur cunki. Sergen'in gelmesini ilk seslendirenlerdenim, gecen gunlerde eksiyi veren de.. Bu yonetimin sezon basina kadar hamlelerinin beklenmemesi, yonetime duyulan guvensizlikten kaynaklaniyor. Bu anlasilabilir fakat dogru elestiriyi, dogru zamanda yaparak insanlari bilinclendirebilirsiniz. Ortada iki kupa var, transfer donemi daha kapanmamisken hatta birak transfer doneminin daha basindayken ortama bak. Gecmis islerine bakip korkular-endiseler dile getirilir fakat daha otesi simarikliktir.
PANDEMI diye kocaman yazdik, zararlar aciklandi. Yonetimin eli siki olabilir ama olan parayi sikacaklari bilinirken ellerinde olmayan parayi kullanmiyorlar diye elestirler geliyor mesela, bana komik geliyor. Insanlar bireysel hayatlarini yonetemiyorlar su siralar. Evden disari adim atamayayip, onu al bunu al diyenler icin konusuyorum ozellikle.

Bana kalirsa feda doneminden daha agir bir durumdayiz. Bu sebeble gelirler standarta gelene kadar isin maddi yonunden tam manasi ile dogru elestiriyi kimse(!) yapamayacak. Transferler, takimin oyunu, yoneticilerin-futbolcularin hatta sergen'in hal ve tavirlari vb konular gundem olacak. En cok homurdanma da oyuncu satisindan geliyor. Yuksek para beklentisi cok. Ingilizler oyuncuna tutulmadiktan sonra bunda da buyuk beklentilere girilmemesini tavsiye ediyorum, saglik acisindan tatlidir..

Çevrimdışı worns

hocanın 3 milyon euro istediği, yönetimin 1.5-2 milyon arası bir teklifle masaya oturduğu ve bu öneriye karşın anlaşılamadığına dair haberler okuyorum. doğru mudur bir fikrim yok. hocanın 3 milyon istediği doğruysa biraz ağzımı bozmak zorunda kalacağım kendisi hakkında ama neyse bakalım, bir süreç netleşsin öyle konuşalım.

Çevrimdışı GreenBook

Vidal’e lüzum yok Falcao olayından ibret almak lazım bu oyuncular bu yaştan sonra yatmaya gelirler
Gedson’u alalım işimize bakalım.

Çevrimiçi murat

fikrer orman savunucularından biri de benim sanırım ama millet burada pepe vida gibi yüksek maaşlı transferleri alkışlarken yanlış yapıldığını söyleyende biriyim. şimdi ahmet nur çebiyi eleştiriyoruz diye de anç düşmanı değiliz. sergeni de eleştiriyorum ama varsa yanlışını eleştiriyorum. yönetim geçen sezon ruiz roco boyd konusunda hata yapmıştır. transferde sergen hoca nsakala mensahta bariz fiyasko weli ise aerı hanesine yazılabilir parasına göre. diğer transferler menajer yönetim ortaklığı. onda da mutlak başarı josef. hem bedava hem başarılı. diğerlerinde hep bir eksik var. abu 30 maç yüzünden takımı sattı. rosier gezzal opsiyon koyulamadığı için eksi.Ahmet nur çebi mali anlamda fikret ormandan daha doğru bir yolda ama bunu düşük maaşlı vasat oyuncular üzeeinden değilde düşük maaşlı yüksek potansiyelli gençler ve 2-3yıldız isimle yürütmeli.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Fikret Orman mevcut yönetimle başkanlığa geldi. Her ortamda destekledik, sabredilmesi gerektiğini savunduk. Demirören enkazının öyle kolay kalmayacağını belirttik. Daha sonra yine zor şartlarda gelen şampiyonlukla ve akabinde sponsorluklarla gelen parayla bir nebze olsun rahata ulaştık. Bu noktadan sonra yapacağı her şey çok kritikti ama o ne yaptı; kendi kişisel kariyerini düşünüp ilk iş olarak mevcut yönetimle yollarını ayırdı ve uzun yıllara yayılan sponsorlukların parasını kendinde harcama yetkisi gördü. Sponsorluğu ben bağladıysam 10 yıllık paranın tamamını da ben harcarım gibi Demirören’e bile rahmet okutacak bir kafa yapısına büründü. Daha sonrası da malum; menajerlere para yedirmeler ile gelen maliyetli transferler ve şampiyon olunamayan ilk sezondan sonra batış..

Fikret Orman masalları mevcut yönetimin gerçeklikle kuşanmış politikalarına saldırı aracı olma vasfına büründü. Ayakları yere basan eleştirilere ihtiyaç varken bu tip manipülasyonlar ne işe yarayacak anlaması güç. Bazı taraftarlar Beşiktaş paydasında birleşmiyor mu diye düşünmüyor değilim bazen.
[ Son Düzenleme: 10 Haziran 2021, 12:08:18 Çağrı Öz ]

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Diego Costa'dan sağlık raporları istenilmiş. Abou gibi olacak sanırım. Sağlam ise alıcaz gibi.

Çevrimiçi celiker1

Bu forumda Umut Güner savunuldu, yeni yönetim şampiyon oldukları sezondan sonra "beceriksiz" ilan edildi. Ahmet Nur Çebi babamızın oğlu değil, ama sezon sonundan bakıp başına göre konuşmak kolay ama doğru değil. Eylül ayında kimseyi satamamış olsunlar, hocayı mutlu edecek kadro kuramamış olsunlar diyelim ki eyvallah yönetim bu sezon kadro konusunda batırdı, bitirdi falan filan. Daha 1 ay önce kupa kaldırdık sezonu açmadan adamların ne beceriksizliği kaldı ne plansızlığı. Sevip sevmemek, beğenip beğenmemek herkesin kendi fikri saygım sonsuz, ama Beşiktaşlıya adil olmak yakışır.
Hayret ettiğim ve garipsedigim,kızdığim nokta bu zaten.Yönetim geldiği günden itibaren daha ne yapabilecek? @Necmi abi Fikret Orman yönetimi 2.4 milyar borçla bıraktı diyor.Hayır Fikret Orman yönetimi 3.3 milyar borçla bıraktı ve bugün borç 3.9 milyar.Pandemiden dolayı gelirlerden olunmasa borç hen hemen aynı kalacaktı ve 1.5 senede o kadar faize rağmen borcu aynı tutabilmek başarıdır bence.Abdullah Avcı ile olmayacağını görüp beklemeden sözleşmesini feshedip Sergen dogru şekilde Sergen Yalçın'ı getiren bu yönetim.Alt yapıya değer verip alt tarafta doğru organizasyonu(pandemiden dolayı maalesef Mehmet Ekşi organizasyonu tam devreye giremedi) yapan bu yönetim.Daha bir ay önce bu takım 2 kupa almamış gibi yok sayar gibi konuşanlar mı dersin,tiye alanlar mı dersin,hakaret edenler mi dersin yok yok.
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı worns

sağ bek için ismi geçen jonas svensson'un önceki transfer dönemlerinde adını anmıştık. rosier'e göre artısı daha istikrarlı defans katkısı, daha akıllı oyun gibi şeyler olur gibi. hücum yönü de yok değil ama rosier'in patlamalarını, hızlanmalarını falan izleyemeyiz. free olarak kötü seçenek değil ama rosier'in aktüel sezonunun ardından biraz buruk bi tat bırakır.

Çevrimiçi celiker1

Aslinda bu konuda yazmak hic istemiyorum ama bu yaziyi okuyunca iki satir yazmadan duramayacagim. Baska da yazmam zaten. Zamaninda burda Fikret Orman’i elestirirken, Aziz olma yolunda ilerliyor derken, ne Demirorenciligimiz kaldi ne neler neler. Demiroren’i hic sevmem. Butun baskan ve baskan adaylarimiz icinde ucundan da olsa bana menfaati dokunacabilecek tek kisi Fikret Bey ustelik. Zamaninda bunu da nedeniyle yazdim burda. Ama Fikret Orman’i elestiriyoruz diye hakaret isitip bir de ustune cezayi biz aldik. 2 yil falan da yazmadim zaten ondan sonra. Ameliyat masasinda Eneramo transferi bile savunuldu burda. Ama iste zaman, ah o zaman bizi hakli cikardi. Fikret Bey arkasina bakmadan kacip gitti. Simdi o sartlarda gorevi almis, ustune pandemiye denk gelmis bir yonetim, oyle boyle 2 kupayla kapamis sezonu. Ha yanlislari yok mu? Var. Transfer yonetimleri super mi? Hayir. Elestirilmeli mi? Evet. Ama Fikret Orman’in en abuk sabuk yaptiklarini bile bir sekilde savunan insanlarin, simdi herseyde bu kadar acimasizca bu yonetimi elestirmesini, o kadar savunduktan sonra Orman’in kacisindan dolayi iclerinde kalan hirsa veriyorum. Ama bir Besiktasli once adil olmali. Ahmet Bey’in hatalarini kimsenin Fikret Bey’in hatalari gibi savunacagini sanmam, savunulmasin da zaten. Basarisiz olurlarsa giderler. Ama 2 kupa en azindan transfer donemi sonuna kadar bir kredi saglamis olmali kendilerine. Takimi kurarlar bakariz ne yaptilar ne yapmadilar.
+1903 anlatmak istediklerimi çok güzel özetlemişsin
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı can1903

hocanın 3 milyon euro istediği, yönetimin 1.5-2 milyon arası bir teklifle masaya oturduğu ve bu öneriye karşın anlaşılamadığına dair haberler okuyorum. doğru mudur bir fikrim yok. hocanın 3 milyon istediği doğruysa biraz ağzımı bozmak zorunda kalacağım kendisi hakkında ama neyse bakalım, bir süreç netleşsin öyle konuşalım.
bu ülkede 3 milyon € edecek 1 tane bile hoca yok. Hoca böyle bir şey yapıyorsa gerçekten ayıp ediyor.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı can1903

Bu takımın son zamanda en çok bonservis ödediği oyunculardan biri Matej Mitrovic, diğeri de Adem Ljajic. Ama herkes transferde başarılı diye F.Ormanı övüyor. Açıp listeleri bakalım kaç tane makul oyuncu gelmiş kulube? Aras Özbilizleri falan saymıyorum.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı savaş altay

Bu takımın son zamanda en çok bonservis ödediği oyunculardan biri Matej Mitrovic, diğeri de Adem Ljajic. Ama herkes transferde başarılı diye F.Ormanı övüyor. Açıp listeleri bakalım kaç tane makul oyuncu gelmiş kulube? Aras Özbilizleri falan saymıyorum.
Bu da komik mesela. Fikret orman doneminde hic de kisa sayilmayacak sure zarfinda "hemen hemen" her transferin takima yarar sagladigini fikret orman karsitlari bile inkar edemiyor. "Her" transferi tutan bir yonetim hayalin varsa gerceklesmeyecek. Kendin diyorsun herkes basarili diye ovuyorsa bir gercek var ortada. Bir transferi yanlistir hem de bu yanlisin icinde insani bunaltan sacmaliklar vardir fakat yuzde oranina bakildiginda fikret orman basarilidir. Listeyi insanlarin degil senin acip bakman lazim, feda doneminin zorluklarini da isin icine kat belki transfer basarisizlik yuzdesi artar.

Çevrimdışı tuncaboylu

Fabri
Marcelo
Cenk Tosun
Tosic
Sosa
Demba Ba
Larin

Bu adamlara ödenen bonservis yaklaşık 10 milyon Euro, elde edilen gelir 65 milyon Euro ve Larin ne kadara satılırsa o.

Burada sidik yarışı yapmaya gerek yok. Fikret Orman özellikle son 2 senede yaptığı hatalarla artık değil başkan olmak, yönetime bile giremez.

Ahmet Nur Çebi'nin gelmesine de çok memnunum, çünkü ayaklarını yorganına göre uzatan bir başkana ihtiyaç vardı.

Ama çok fazla küçük hesap, büyük zararlara yol açıyor. Aboubakar'a 1 sene daha 1.5 milyon vermemek için 50 tane madde koydurup, 7-8 milyonluk satıştan olmak. Larin'in menajeriyle papaz olup, 15 milyonluk olası satış gelirini kaçırmak, 150 bin Euro peşinat yüzünden Gökdeniz'i kaçırmak vs.

Bu kadar olmaz, yani futbol dünyasında bu kafayla çok fırsat kaçar.

Çevrimdışı yigiter38

Kendi adıma konuşmam gerekir ise,bu Hoca işi artık çok sıkmaya başladı.
Hocayı Futbolculuk döneminde de bildiğim için biraz çekincelerim oluşuyor kendisi hakkında.
2. Başkan Ekşioğlu na ona verin formamı o giysin diyecek Kapasitede birisi.
Pazarlıkta inşallah tek Problem Para değildir.
Bu iş iyi kötü hemen bitmesi lazım,gerekir ise yeni Hoca bakılacak kimse kusura bakmasın.

Çevrimdışı can1903

Bu da komik mesela. Fikret orman doneminde hic de kisa sayilmayacak sure zarfinda "hemen hemen" her transferin takima yarar sagladigini fikret orman karsitlari bile inkar edemiyor. "Her" transferi tutan bir yonetim hayalin varsa gerceklesmeyecek. Kendin diyorsun herkes basarili diye ovuyorsa bir gercek var ortada. Bir transferi yanlistir hem de bu yanlisin icinde insani bunaltan sacmaliklar vardir fakat yuzde oranina bakildiginda fikret orman basarilidir. Listeyi insanlarin degil senin acip bakman lazim, feda doneminin zorluklarini da isin icine kat belki transfer basarisizlik yuzdesi artar.
Her transfer risklidir, hiçbir yönetim transferde %100 olamaz. Nasıl Fabriyi, Tosici övüyorsanız Aboubakarı-Ghezzalı-Rosieri de ŞANS, tuttu işte diye geçiştiremezsiniz.

Çevrimdışı can1903

Fabri
Marcelo
Cenk Tosun
Tosic
Sosa
Demba Ba
Larin

Bu adamlara ödenen bonservis yaklaşık 10 milyon Euro, elde edilen gelir 65 milyon Euro ve Larin ne kadara satılırsa o.

Burada sidik yarışı yapmaya gerek yok. Fikret Orman özellikle son 2 senede yaptığı hatalarla artık değil başkan olmak, yönetime bile giremez.

Ahmet Nur Çebi'nin gelmesine de çok memnunum, çünkü ayaklarını yorganına göre uzatan bir başkana ihtiyaç vardı.

Ama çok fazla küçük hesap, büyük zararlara yol açıyor. Aboubakar'a 1 sene daha 1.5 milyon vermemek için 50 tane madde koydurup, 7-8 milyonluk satıştan olmak. Larin'in menajeriyle papaz olup, 15 milyonluk olası satış gelirini kaçırmak, 150 bin Euro peşinat yüzünden Gökdeniz'i kaçırmak vs.

Bu kadar olmaz, yani futbol dünyasında bu kafayla çok fırsat kaçar.
Yazdığın bütün oyuncular beşiktaşa büyük katkı veren oyuncular, buna okeyim. Ama hepsi gelirken %100 tutacak denmezdi, hiçbir oyuncuya diyemezsin. Ama kalkıp ghezzala-rosiere-josefe-abouya şans işte tuttu da diyemezsin. Her transfer şans olur o zaman.

Çevrimdışı can1903

Kendi adıma konuşmam gerekir ise,bu Hoca işi artık çok sıkmaya başladı.
Hocayı Futbolculuk döneminde de bildiğim için biraz çekincelerim oluşuyor kendisi hakkında.
2. Başkan Ekşioğlu na ona verin formamı o giysin diyecek Kapasitede birisi.
Pazarlıkta inşallah tek Problem Para değildir.
Bu iş iyi kötü hemen bitmesi lazım,gerekir ise yeni Hoca bakılacak kimse kusura bakmasın.
Futbolculuğunda değer bilmemiş, hocayken biliyor bence. İnşallah bozmaz kendisini.

Çevrimdışı savaş altay

Her transfer risklidir, hiçbir yönetim transferde %100 olamaz. Nasıl Fabriyi, Tosici övüyorsanız Aboubakarı-Ghezzalı-Rosieri de ŞANS, tuttu işte diye geçiştiremezsiniz.
Ne dedi tuncay abi, sidik yaristirmaya luzum yok. Ben bu yonetimin transferlerini sans diye degerlendirmedimki hic. Kiminle, neyi konutugunu bile bilmiyorsun su an. Genel olarak yazdiysan bunu, genele yaziver 🤓

Çevrimdışı can1903

Bu arada geçen sezonun şartları da FEDA sezonuna benzerdi. Geçen sezona bakarsan ANÇ de başarılıdır. Ama nasıl gelirken Fabri eleştirildi oynadı tuttu övüldü her şey unutuldu, Aboubakar da böyle herkes eleştirdi, Ghezzala taraftarın en az yüzde ellisi sıcak değildi. Rosierin kim olduğu bilinmiyordu ama geldi hepsi oynadı tuttu o zaman aslanın hakkı aslana. Kalkıp şans diye geçiştiremez kimse, eğer şanssa Fabri, Tosic, Mario hepsi şans kısmına girer. Fabri ağır sakatlıklar geçirip çok az maç oynayıp gelmişti, Mario sakatlıktan çıkmıştı. Tosic, Gençlerbirliğinde bile sırıtıyordu ama geldi oynadılar herkes övdü.

Çevrimdışı can1903

Ne dedi tuncay abi, sidik yaristirmaya luzum yok. Ben bu yonetimin transferlerini sans diye degerlendirmedimki hic. Kiminle, neyi konutugunu bile bilmiyorsun su an. Genel olarak yazdiysan bunu, genele yaziver 🤓
Mesajı sen alıntıladın, bende neden savunduğumu genel olarak fikrimi söyledim hem sana cevap verdim hem de genel bir şey yazdım karşılıklı konuştuk sadece burası forum herkes herkesi alıntılayıp cevap verebilir  :tabe:

Çevrimdışı can1903

Atibayla imzalamayacaklar heralde  :evillol:

Çevrimdışı Çağrı Öz

Başarıda bir tarafı çok övmenin belli başlı sonuçları olur. Sergen’i bir Beşiktaş karakteri olarak övmek yerine onu özerk bir sihirbaz olarak göstermenin ne yazık ki belli başlı sonuçları olabilir.

Yazmak isteyip de yazamadığım meselelerden birisi buydu. Yönetime nisbet yapmak için Sergen öyle Sergen böyle sayıklamaları haddini çok fazla aşmıştı ama önünü alan yoktu. Olaylara Beşiktaş gözlüğü ile bakamayan birçok taraftar bu tip şeylere yol açabiliyor.

Şimdilik uzaktan seyredeceğim olan biteni. Piyasada geçen haberlerin muhtemelen çoğusu uydurmadır. Ancak bir saçmalık ile sonuçlanırsa bu süreç ıstarkaya çıkar artık birisi.

Kulüp efsanesiyim muhabbetini yapıyorsan altını dolduracaksın. Yoksa düşüşün yükselmenden daha hızlı olur.

[ Son Düzenleme: 10 Haziran 2021, 13:11:56 Çağrı Öz ]

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Beşiktaş Roma'dan ayrılan Juan Jesus'u transfer etmek istiyor.

(Corriere dello Sport)

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Şampiyon olduğumuz sezonda bile kaosumuz eksik olmuyor.  :biggrinking:

Kara bulutları dağıtmak için acil hoca ile sözleşme imzalanıp Ghezzal , Roiser , Alex Teixeira ve Sörloth getirilmeli . :halay: