2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1852859 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi levitate

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı kaan1903

+Nika Ninua+ balotelli buna ek olarak devre arası veto ettiği Livaja ile de hocaya inat sezon sonu yine görüşmüşler hatta sözleşmesi basına bilerek yansıtılmış
[ Son Düzenleme: 20 Haziran 2021, 12:32:34 kaan1903 ]

Çevrimdışı tuncaboylu

Fikret Orman döneminde Şenol Güneş takımı Volkan Şen vs gibi çöplerle doldurmak istiyor, yönetim engelliyordu.

Bu yönetim döneminde de tersi söz konusu.

Çevrimdışı tuncaboylu

Dorukhan Avrupa Şampiyonası sonrası değerini arttırıp imza atacaktı.

Epey arttırmıştır herhalde, tüm Avrupa kulüpleri peşinde olabilir.

Dalgası bir yana, yabancı kuralı da değişince renklilerden birine imza atarsa şaşırmayın.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bu arada Valentin Rosier'i kiralarken 200 bin Euro kiralama bedeli ödemişiz.

Hani "opsiyon koydurmak için kiralama parası ödemek gerekiyor" iddiası vardı ya, biz hem ödeyip hem opsiyon koydurmamışız.

Çevrimiçi levitate

Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Welintonla da 3 imzalandı. Yeni bir transferde ortalama 3 yıl oluyor diyorum. Yani 1 yıl kalıp, yetki isteyip -ki haber doğruysa- 3 yıllık kadro planlamasını dünyanın hiçbir yerinde kimseye vermezler, çıkmış hoca tam yetkiyi hakediyor diyorsun. Hangi transferle, welinton-nsakala-mensah transferleriyle mi bunu kanıtladı. Hoca çok iyi bir hoca, ancak yaptırdığı transferlerin hiçbiri süper olmadı, idare ettiler. Şenol Hoca da çok iyi bir hocaydı ama transfer konusunda iyi değildi, bunu bildiği için de isim bile vermiyordu. Hocanın tam yetkiyi hakettiği falan yok, hele 1 yıl sözleşmeyle hiç yok. Ghezzalı Rosier i getiren adamlara şans, bal diyorsunuz, hocanın getirdiklerine bakıp tam yetkiyi hak ediyor diyorsunuz. Bu ne tutarsızlık? İkisinin de tam yetkisi falan olmamalı, ortak noktada anlaşılıp öyle yapılmalı. Hangi taraf ego yapıyor, sorun çıkarıyor 1 aydır bizi geciktiriyorsa versin istifasını bakalım önümüze. Yönetici de bulunur, hoca da bulunur, oyuncu da bulunur.

Bir önceki mesajında ghezzali getiren adamda profesyonellik gibi bir şey demişsin haklısın burada yönetim getirdi oldu ghezzali  :lol: Hocanın transfer konusunda tek hatası mensah oldu. Welilton nsakala aldıkları paraya göre gayet iyi oynadılar. Fakat bütün transferleri sergen kendisine bırakılsın istemiyor haberim olsun istemediğim adamları da almayın diyor. Livaja reddetmiş gidip yine livaja falan kovalıyorlar. Yada yürütüyolar transferi uzunca sonra gelip sergen hocam alalım mı falan diyorlar x kişisini. Bunları istemiyor. Gözlemcilik konusunda aşırı katılıyorum bizde 0.

Son haberlere göre Rosier ile 3,5-4 m arası bir rakama anlaşılmaya yakındı kendisi de kalmak için epey özel çaba gösterdi hergün Beşiktaş’la ilgili hikaye fotoğraf vs. paylaştı . Çocuk burda bir ay bodrumda tatil yaparken yönetimden biri yanına gitmiş midir merak etme seni alacağız vs. diye dün yayında da dediler Ghezzal falan Sergen Hocayı bekliyorlar kalırsa kalacaklar diye sen hocanla 35 gündür anlaşamamışsın futbolcularda belirsizlikten sıkılmıştır  hadi Rosieri geç Atiba Töre Salih Utku bunlar niye açıklanmıyor .neyse uzatmayayım bu para maaş mevzularından hocayı itibarsızlaştırma  çabalarından hoca epey rahatsız olmuş akşama kadar olumlu olumsuz dönün demiş şartları sunmuş en geç yarın belli olur ak kara

Ghezzal rosier senin benim gibi Beşiktaşlı değiller. Babasının hayrına da oynamıyor. Biz bile burada 35 gün sonunda ne hale geldik. Adamlar en azından ortam bulduk seviliyoruz kalalım iyi bir hocamızda var diyor. Fakat bunlar ekmeğini burdan çıkartıyolar. Temel amaçları para kazanmak. Bu düşünce tarzı bize ters ama şöyle düşünün yunanistandasın olimpiakos takımındasın ortamda aşırı belirsizlik havası var. Tamam mutlusun ama ülkenden Beşiktaştan falan teklif var. En azından net ve istekliler. Anında gidersin. Giderse Ghezzal,Rosier ve Sergen'de gram suç bulmam. Hepsinin haklı sebebi var.

Burda yazdığın yetkiyi hakediyor ne? Normalde zaten transferde yetkisi var, görüşlerine göre yapılıyor transfer de gidecek oyuncular da. Hulk dışında istemediği olmamış. Sanki hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi davranmasanız artık. Transfer yetkisini hakettiği falan yok. Çağdaş hocanın yerine kendi kardeşini getirdi.  Liyakatlı bir tercih mi, bence değil. Bu ekibin eline transfer yetkisini vermek çok yanlış olur. Beşiktaş birilerinin babasının çiftliği değil.
Onun yerine hocanın taktiğine uyan, oynatmak istediği futbola uygun oyuncu profilini görüşür, uygun oyuncuları belirlersin, maliyet performans kalite üzerinde hoca-yönetici-scouting hatta oyuncuyu tanıyan takımda başka oyuncu varsa ondan bile tesislerde nasıl, karakteri nasıl vs. gibi bilgi alırsın. Bence bu şekilde yapmalıyız. Benim istediğim senin istediğin hesabıyla ancak kulüp zarar görür.

Kardeş konusunda haklısın, gerçekten yapmaması gereken bir şey. Fakat zaten ilk geldiğinde de kardeşi de vardı. Çağdaşın yerine falan getirilmedi. Gözlemcilik konusunda hoca da yönetim de 0. Ligte oynamış ve kendi takımlarında oynamıştan öte bir oyuncu havuzları yok.

Senelik 1 milyon teklifle pazarlığa başlasınlar, belki kabul eder.

Yönetimin görev süresinin sonlarına doğru taraftara hediyesi olabilir.

Çevrimiçi Necmi

Transfer yaparken bir futbolcuya ortalama 3 yıl kontrat bağlarsın. Nsakala ve Welintona olduğu gibi. Kimseye şeytani bir profil çizmiyoruz sergen karşıtı da değilim. Önceki yazdıklarımda bu konuds yönetimi de çok sert eleştirdim zaten. Sergen para istemiyor, transferde tam yetki istemiyor, e o zaman neyin pazarlığı dönüyor bir aydır. Yönetim aleyhinde çıkan tüm haberlere atlıyorsun, başka tarafla ilgili bir haber çıkınca nereden belli? Objektif olmak bu kadar zor değil.
bu sorun bir aydır devam etmiyorki altı aydır var koskoca ikinci yarı boyunca sergene teklif götürülmedi ısrarla kaçınıldı işte bu niçin zamanında yapılmadıysa şimdide ondan yapılamıyor adamlar devre arası anlaştıklarını söyledikleri salihi bile açıklayamadı daha demekki yönetimde bu işlerden memnun olmayanlar var basında kimin ne dediği önemli değil tek önemli olan şey anlaşmanın olmadığı sen sergen olsan yönetimde altını kazanlar varken kendini garantiye alacak talebin olmazmı bu sorun hep orda duruyordu kimse görmek istemedi

Hocanın direnişi aşırı haklı. Allah yardımcısı olsun.

Bu yönetimin isteği kendisine laf çıkarmayacak, egolarını tatmin edicek, 3 sene sonra biz zarar etmedik 2 kupamızda var diye basıp gitmek. Sonra taraftar çağırdı gidip yönettik demek.

Çevrimiçi sefaköykartali

Bir önceki mesajında ghezzali getiren adamda profesyonellik gibi bir şey demişsin haklısın burada yönetim getirdi oldu ghezzali  :lol: Hocanın transfer konusunda tek hatası mensah oldu. Welilton nsakala aldıkları paraya göre gayet iyi oynadılar. Fakat bütün transferleri sergen kendisine bırakılsın istemiyor haberim olsun istemediğim adamları da almayın diyor. Livaja reddetmiş gidip yine livaja falan kovalıyorlar. Yada yürütüyolar transferi uzunca sonra gelip sergen hocam alalım mı falan diyorlar x kişisini. Bunları istemiyor. Gözlemcilik konusunda aşırı katılıyorum bizde 0.
Hiç Türkiye Ligi' ni takip ettin mi bilmiyorum ama bizim ligde transferler hep böyle olur. Yönetim veya kulüp farketmez öyle büyük scouting, gözlem vs olmaz. Ghezzalın alınabileceği farkeden kimse(menajer, yönetici, çalışan, hoca vs.) allah razı olsun deriz geçeriz. Nsakala da Welinton da vasat oyuncular. Umarım seneye rotasyon oyuncusu olurlar.

bu sorun bir aydır devam etmiyorki altı aydır var koskoca ikinci yarı boyunca sergene teklif götürülmedi ısrarla kaçınıldı işte bu niçin zamanında yapılmadıysa şimdide ondan yapılamıyor adamlar devre arası anlaştıklarını söyledikleri salihi bile açıklayamadı daha demekki yönetimde bu işlerden memnun olmayanlar var basında kimin ne dediği önemli değil tek önemli olan şey anlaşmanın olmadığı sen sergen olsan yönetimde altını kazanlar varken kendini garantiye alacak talebin olmazmı bu sorun hep orda duruyordu kimse görmek istemedi

Madem hocaya fazla para vermek istemiyorlar(!) zekilik yapıp devre arası otursalardı pazarlığa. FFP falan diyecekler için ise Sergen'e hocam sözleşme yenileyeceğiz ama ffpde göstermelik olarak bu sene aynı parayla bitir seneye yeni maaşını ekleyelim falan deselerdi.

Hocayı karalamak için yaptıkları şeyleri, pis işleri, transfer konusunda da yapsalar keşke. Takım yararına yapsalar keşke, kişisel yararına değil. Hocayı tutamazlarsa bir kaç aya yolcular. Bunu çok iyi biliyorlar, istedikleri bu.

Göreve çağırıldık, geldik. 2 kupa kazandık. Boşa para harcamadık. Taraftar istedi gitti demek.

Ama kimse salak değil, tarih nasıl fo,demirören vs yazdıysa bunları da yazıcak.

Çevrimiçi sefaköykartali

Katılıyorum, ancak bu sorunlar sezon içinde şampiyonluk için görmezden gelindiyse, sezon biteli 1 ay oldu, oturur adam akıllı şartlarım bu, bu isimlerle çalışamam, bu isimlerle çalışırım, bu kadar para isterim vs. oturur konuşursun, en fazla 1.5 2 haftada imzalarsın veya imzalamazsın. Hocanın hatası burada. Bu konuda yönetimi de eleştiriyorum zaten. Şampiyon olmuş hocayı istemiyoruz diyen yönetici varsa oturur toplarsın kurulu, alternatifi nedir, nedeni nedir dinlersin, mantıksızsa reddedersin, o da olmadı yöneticilerden rahatsız olanları değiştirirsin.
Böyle muallakta kalınca yönetimde hocayla sorunu olmayan yöneticiler veya başkan da arada kaynıyor veya sergen de para istiyor diye kendine laf söyletiyor.

Camia olarak bütünleşmemiz lazım. Sezon içinde formda dönemimiz de olacak, kötü oynadığımız dönemler de. Bu dönemlerde de bir olmamız, hocayı, yönetimi, takım sinerjisini bozmamamız lazım. Aksi halde en ufacık kötü gidişte kaos çıkarır, sezonu da hiç ederiz.

Hiç Türkiye Ligi' ni takip ettin mi bilmiyorum ama bizim ligde transferler hep böyle olur. Yönetim veya kulüp farketmez öyle büyük scouting, gözlem vs olmaz. Ghezzalın alınabileceği farkeden kimse(menajer, yönetici, çalışan, hoca vs.) allah razı olsun deriz geçeriz. Nsakala da Welinton da vasat oyuncular. Umarım seneye rotasyon oyuncusu olurlar.

Bu yüzden Beşiktaş fb gs ts batık. Ben Abdullah geldiğinde en çok sevindiğim profesyonel bir ekip olucaktı. Fakat onlarınki de lafta profesyonellik ve işi bilmezlikmiş. Ghezzali her dakika hocanın yanında gezen böyle tipleri sevmediğim tutmasa da aşırı bombardıman olacak adam Hakan Korkmaz getirdi. Hocaya göstermiş ilk alınsın bu demiş almışlar. Dünyanın en kötü transfer hikayesi ama tuttu mu tuttu. Sergen hoca da manyak değil rosieri yönetim getirdi diye oynatmamazlık yapmadı. İyi adamları getirsen adam oynatır tabi.

İyi bir gözlemci ekibi kursak, ucuza iyi oyuncular getirilse kimse ağzını açmaz. Ama sen ucuz diye  bir çok adamı toplayıp hocam buyur yap şovunu falan diye beklersen olmaz işte. Bu Beşiktaş'ta bildim bileli var. Kadro mühendisliği sıfır, sosa gidip talisca falan gidiyordu çok ayrı 2 profil. Bu yüzden işte uzun süreli başarı yakalayamıyoruz. Bu yönetimin scout departmanı falan yok. Sergenin de yönetimin de gözlemcileri 0. Ama hoca oynatan taraf en azından kendi istediği adamları alıyor, yönetim ise nerde çer çöp var takıma doldurma isteğinde.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Bizde başkanlık seçimi ne zaman?

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Ali Ece: “Beşiktaş'ın Adam Ounas ile ilgili transfer iddiaları var. Ne kadar doğru bir oyuncu tespiti. Bunda scout kim bilmiyorum ama tebrik ediyorum."

Ali Ece: "Adam Ounas Nice’de oynarken onu Napoli’den kiralamışlardı. Zaten Fransa’da iyi oynuyordu ama İtalya’da oynayamıyordu. Tıpkı Ghezzal’ın Fransa’da çok iyi oynayıp Premier Lig’de oynayamaması gibi. Nice, Adam Ounas’ı kiraladığı zaman satın alma opsiyonu 25 milyon Euro’ydu" (Vole)

Katılıyorum, ancak bu sorunlar sezon içinde şampiyonluk için görmezden gelindiyse, sezon biteli 1 ay oldu, oturur adam akıllı şartlarım bu, bu isimlerle çalışamam, bu isimlerle çalışırım, bu kadar para isterim vs. oturur konuşursun, en fazla 1.5 2 haftada imzalarsın veya imzalamazsın. Hocanın hatası burada. Bu konuda yönetimi de eleştiriyorum zaten. Şampiyon olmuş hocayı istemiyoruz diyen yönetici varsa oturur toplarsın kurulu, alternatifi nedir, nedeni nedir dinlersin, mantıksızsa reddedersin, o da olmadı yöneticilerden rahatsız olanları değiştirirsin.
Böyle muallakta kalınca yönetimde hocayla sorunu olmayan yöneticiler veya başkan da arada kaynıyor veya sergen de para istiyor diye kendine laf söyletiyor.

Camia olarak bütünleşmemiz lazım. Sezon içinde formda dönemimiz de olacak, kötü oynadığımız dönemler de. Bu dönemlerde de bir olmamız, hocayı, yönetimi, takım sinerjisini bozmamamız lazım. Aksi halde en ufacık kötü gidişte kaos çıkarır, sezonu da hiç ederiz.

İşte yine yönetimin iletişim konusuna geliyoruz. Biz camia olarak kırılgan ve depresif bir camiayız. Bunu kabul ediyorum. Kriz sürecini iyi yönetmesi lazım 35 gün geçmiş tık yok. 2 hafta sonra kamp başlıyor biz hoca kampa yetiştirir miyiz diye konuşuyoruz. Biri çıkıp meali falan diye bir şeyler anlatıyor, diğeri çıkmış trollerini medyaya salmış hocayı yıpratıyor. Bir bütün olmaya başlayacaksak bu yönetimden başlamalı. Yönetim daha kendisi içinde bir bütün değil.

Farklı görüşe hiç bir zaman karşı değilim ama işin içine ego girdiğin an işte o kulübü bitiriyor. Sergen babamın oğlu değil bu forumda kendisinden en nefret eden adam bendim düşündüklerimin yanlış ve Beşiktaş'a zarar verdiğini, Sergenin Beşiktaş'a tahmin ettiğimden kat kat katkı verince özürümü bile diledim kendisinden. Kötü giderken eleştirdim (eleştirdik) haklı olarak, kendini vermesi gerek lazım dedik şunları şunları yanlış yapıyor dedik nskala konusunda eleştirdik. İyi gittiğinde tebrik ettik. Yönetime de aynı şekilde Aboubakar olayını iyi yönettiklerini düşünüyorum. Rosier transferi için tebrik ettik. Maaş olayını tebrik ettik.

Mesela erdal torunoğulları kendisinden pek hazetmem ama hocanın hakkında şey demiş bir yerde okudum hollanda-almanya ekolünden birini başına getirmek istiyorum demiş. Bak bu karşıt görüşünü anlarım ne katıcak ne oynayacağız hocaya ne sunacaksınız nasıl bir iletişim kurulacak falan derim. O da tek tek çıkıp açıklar. Sen kimsin diyorsan haklısın ben sadece bir taraftarım ama "şeffaf" yönetim diye geldiler, para konusu harici "şeffaflık" göremiyoruz. Çıkıp evet Sergen hocayı istemiyoruz, şöyle bir planımız var şunu yapacağız kısa-orta-uzun vade de şunları düşünüyoruz diye açıklayın.

Ortada bir çok spekülasyon var ki haklılar, gazeteler kaostan besleniyor, yok sergen fenere yok yönetimle şu kavgalı falan filan diye anlatıyor. Çıkıp açıklayın. Çıkıp anlatın kardeşim ne planınız var ne düşünüyorsunuz ne yapacağız. Sadece söylenip duruyorlar sorun çözecek adamsınız siz sorun yaratacak değil. O zaman sende bende çıkıp yönetimde dururuz. Sponsor kazandırmayız oyuncuları almayız falan. Şu 35 günlük yönetimi yoldan çevireceğin renkli kişi bile yapar.

Sen ne şampiyonluğunu paraya çevirebildin, ne sponsor kazanabildin, ne hocayla-oyuncularla anlaşabildin, ne camiayı toplayabildin, ne de bir plan/program yapabildin. Taraftarı biliyorsun depresif zaten hemen arabeske bağlayabilecek camia bu camiaya yapabileceğin en son kötülük bu dediklerimi yapmak olmalıydı.Pollyana olsunlar demiyorum ama mantıklı ve çözümcü yaklaşsınlar. En azından sen ben burda konuşurken bir veriler, bir planlama, bir şey hakkında konuşabilelim. Şuan falcı ablalar hariç 1 ay sonra bu takım ne halde olucak kimse bilmiyor.Yeni başkanını seçmiş gs ve daha antrenörü olmayan fb bile daha az kaos içerisinde.
[ Son Düzenleme: 20 Haziran 2021, 14:47:40 Sir Alex Ferguson ]

Çevrimdışı tuncaboylu

Ali Ece: “Beşiktaş'ın Adam Ounas ile ilgili transfer iddiaları var. Ne kadar doğru bir oyuncu tespiti. Bunda scout kim bilmiyorum ama tebrik ediyorum."

Ali Ece: "Adam Ounas Nice’de oynarken onu Napoli’den kiralamışlardı. Zaten Fransa’da iyi oynuyordu ama İtalya’da oynayamıyordu. Tıpkı Ghezzal’ın Fransa’da çok iyi oynayıp Premier Lig’de oynayamaması gibi. Nice, Adam Ounas’ı kiraladığı zaman satın alma opsiyonu 25 milyon Euro’ydu" (Vole)
Ghezzal'dan bile zor alınabilecek bir oyuncu.

Seneye sözleşmesi bittiği için, kiralamak da mümkün değil.

Taraftarın gündemini oyalamak için ortaya atıldığı belli.

Çevrimiçi sefaköykartali

Bu yüzden Beşiktaş fb gs ts batık. Ben Abdullah geldiğinde en çok sevindiğim profesyonel bir ekip olucaktı. Fakat onlarınki de lafta profesyonellik ve işi bilmezlikmiş. Ghezzali her dakika hocanın yanında gezen böyle tipleri sevmediğim tutmasa da aşırı bombardıman olacak adam Hakan Korkmaz getirdi. Hocaya göstermiş ilk alınsın bu demiş almışlar. Dünyanın en kötü transfer hikayesi ama tuttu mu tuttu. Sergen hoca da manyak değil rosieri yönetim getirdi diye oynatmamazlık yapmadı. İyi adamları getirsen adam oynatır tabi.

İyi bir gözlemci ekibi kursak, ucuza iyi oyuncular getirilse kimse ağzını açmaz. Ama sen ucuz diye  bir çok adamı toplayıp hocam buyur yap şovunu falan diye beklersen olmaz işte. Bu Beşiktaş'ta bildim bileli var. Kadro mühendisliği sıfır, sosa gidip talisca falan gidiyordu çok ayrı 2 profil. Bu yüzden işte uzun süreli başarı yakalayamıyoruz. Bu yönetimin scout departmanı falan yok. Sergenin de yönetimin de gözlemcileri 0. Ama hoca oynatan taraf en azından kendi istediği adamları alıyor, yönetim ise nerde çer çöp var takıma doldurma isteğinde.
Sen yöneticilere gel paranı hibe et bize yardım et kulübü kurtar diyerek çağırırsan o da parayı verip düdüğü çalabileceğini düşünür bu her yerde böyledir. En büyük ailelerden biri olan Ali Koç geldi, o da borçtan dolayı para verip durdu. Geçen sezon özelinde bu yönetimin getirdiği bir tane çöp oldu, o da mensahtı. Kulüpte devamlılık için, tüm ülkenin, tüm ekonominin sürdürülebilir olması gerekir. Avrupada rakiplerin 20 yıllık kültürleri, sportif direktörleri, alt yapı sorumluları var. Bir sirkülasyon kurabilmişler. Böyle 3 senede bir kural değişen ülkede uzun süreli planlama yapılması maalesef çok zor. Scouting için de heba edecek 10 milyon euron falan olması lazım, biz yırtık 5 tl yapıştırıyoruz. Yapıştırmaya da devam edicez mecburen. Maalesef durum böyle. Az biraz akıl koyabilirsek, biraz kiralık, biraz free, biraz da uygun oyuncuları erkenden farkedebilirsek zaten şampiyon oluyoruz. Bu sezon da yapabiliriz, sadece camia biraz soğudu bu 1 aydan dolayı.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Çok mide bulandırıcı ucuz manevralar döndürüyor birileri ayıptır yazıktır Beşiktaş'a. Bence bu saatten sonra atılacak imzadan hayır da gelmez. Birbirini gerçekte sevmeyen istemeyen tarafların birlikteliğinden ne hayır gelir ki...

Aynen öyle zerre umudum kalmadı yeni sezondan.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Douglas haberleri de çıktığına göre bir sonraki ısmarlama haberi ben vereyim.

Lens köpekler gibi pişmanmış, son bir şans istiyormuş, şans verilirse bu ligin tozunu atacakmış, bla, bla, bla...

Çevrimiçi levitate