2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1853517 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı Erman1903

bakmadıysan neden yorum yapıyorsun o zaman
herkes beşiktaşa gelmek isteyebilir bu bizim listemizde alakasız oyuncular olduğu anlamı çıkartmaz
bir sürü oyuncu ismi söylendi ama alınanlar birbirine uyumlu buda bir plan dahilinde olduğunu gösterir
her söylenen isim Beşiktaşın ilgilendiği isim değil herhalde
ben beşiktaşın resmi olarak gedsonla ilgilendiğinide duymadım burda duyumlarla konuşuyoruz
çokda fazla kasmaya gerek yok.

Haber içeriği farklı değilmiş oyuncuya ilgimiz olduğu bilinmeyen bir şey değil başından beri bu konuda en istekli kişilerden olduğun için sana takılıyordum abi, kusura bakma.

Bunlardan biri topla koşan diğeri topu koşturan oyuncu meslekler aynı ama bambaşka yollardan yapıyorlar Gedson atletizm ile öbürü oyun bilgisiyle oynuyor Gedson'da oyun bilgisi zayıf öbüründe dribbling az. Fark büyük olduğu için söylüyorum. Hocanın Mensah gibi topla hareketli istediği biliniyor.

İkisi de bize yakın isimler genelde bildiğimiz seçeneklerden biri oluyor. Ben daha benzer tarzları da görebilmeyi umut ediyorum transferde, bizde oyuncu ile ilgilenme kriterlerinde tanıma, rakip oyuncusu/ilgilendiği önemli oluyor. Adaylar piyasaya düştükten sonra taraftarın reyi de tercih üzerinde çok etkili. Taraftar çok zengin, anlık bir lokal kafasında. Ben böyle biri değilim, yatırım olsa ne yaparım diye bakıyor ve ara sıra eleştiriyorum. Bunları yapmasam kendim olmam ama açıkçası yoruldum artık, bir fakir benim hepiniz çok zenginsiniz 🙂

[ Son Düzenleme: 21 Ağustos 2021, 01:38:59 Erman1903 ]

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

İşte aradığım bakış açısı! :) Galatasaray'ı komaya sokacağız diye Josef-Atiba-Salih-Oğuzhan-Necip beşlisinin olduğu mevkiye adam alacaksak umarım en azından çok para vermeyiz. Gerçi Sergen Hoca'nın 8 numara ısrarını düşününce duygusallığımı hemen rafa kaldırasım geliyor ama... Bilemedim be forum, anla işte. Atiba'yı üzmesinler.

Atiba'ya karşı hepimizin çok romantik bir bakış açısı var fakat en büyük kötülüğü Atiba'ya yaparız. Atiba artık ister kabullenelim ister kabullenmeyelim artık yaşlandı. Onu dinlendirerek oynatmak ona en büyük iyilik, Josef'e de iyilik olacaktır. Yani Atiba artık yeşil sahanın kulübe kısmı geçme zamanı geldi. Bir anda 36 maç oynadıktan sonra atibaya futbolunu bırakamazsın gittikçe azaltarak bırakıcaksın. Atiba'nın da heykeli yapılmalı.

Bu arada 8 numaraya ihtiyacımız yok şeklindeki yorumları kınıyorum.
Gayette çokça da var.
Bu ligin en kritik bölgesi her zaman "ortasaha"dır. Biz buraya gedsonu getirirsek cuk oturacak.

O diğer brezilyalıyı istemiyorum, şu şöför olaylarını okuduktan beri. Gelirse ağzımı açmam fakat istekli değilim. Genç çift yönlü bir 8 gelirse de süper olur.

Çevrimdışı ozankarakoc

Atiba'ya karşı hepimizin çok romantik bir bakış açısı var fakat en büyük kötülüğü Atiba'ya yaparız. Atiba artık ister kabullenelim ister kabullenmeyelim artık yaşlandı. Onu dinlendirerek oynatmak ona en büyük iyilik, Josef'e de iyilik olacaktır. Yani Atiba artık yeşil sahanın kulübe kısmı geçme zamanı geldi. Bir anda 36 maç oynadıktan sonra atibaya futbolunu bırakamazsın gittikçe azaltarak bırakıcaksın. Atiba'nın da heykeli yapılmalı.

Tabi doğru ama adamın performansı hiç düşmüyor ki... Fiziği de yaşıyla ters orantılı... 90+3'te hala ilerde son adam olarak depar atıp kaleciye pres yaparken falan buluyor kendini... Dinlendirilerek oynatılmasına her türlü varım, yalnız Gedson Fernandes gibi bir adam gelirse, bir maç o, bir maç Atiba pek olmaz sanki... Hem özellikleri çok farklı, hem de Gedson'un 15-20 maç oynamasına ne bizim yönetim, ne Benfica razı olur gibime geliyor. İzleyip göreceğiz. Neyse ki sezgilerine güvenebileceğimiz bir hocamız var.
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Tabi doğru ama adamın performansı hiç düşmüyor ki... Fiziği de yaşıyla ters orantılı... 90+3'te hala ilerde son adam olarak depar atıp kaleciye pres yaparken falan buluyor kendini... Dinlendirilerek oynatılmasına her türlü varım, yalnız Gedson Fernandes gibi bir adam gelirse, bir maç o, bir maç Atiba pek olmaz sanki... Hem özellikleri çok farklı, hem de Gedson'un 15-20 maç oynamasına ne bizim yönetim, ne Benfica razı olur gibime geliyor. İzleyip göreceğiz. Neyse ki sezgilerine güvenebileceğimiz bir hocamız var.

Kimler geldi Atiba çıktı oynadı. Merak etme sen. Atiba'da sonradan oyuna girerek katkı verir.

Çevrimiçi Necmi

İşte aradığım bakış açısı! :) Galatasaray'ı komaya sokacağız diye Josef-Atiba-Salih-Oğuzhan-Necip beşlisinin olduğu mevkiye adam alacaksak umarım en azından çok para vermeyiz. Gerçi Sergen Hoca'nın 8 numara ısrarını düşününce duygusallığımı hemen rafa kaldırasım geliyor ama... Bilemedim be forum, anla işte. Atiba'yı üzmesinler.
josefi kenara koy o 6 8 de diğerleri geçen senede vardı en sıkıntı yaşadığımız mevki
bizim sekizimiz yok salih geldi ama birçok maçta yetersiz olacak oziden bir farkı yok orayı kaldıracak tek oyuncu atiba onun dışında orta saha çökeren az elli maç oynayacağız sergen geçen sene bile sekiz oynatmadı atibayı artık o bölgede gücü yok oynadığı maçlarda çok hata yaptı bizim gerçekten orta sahayı verebileceğimiz net oyuncu yok oraya bir oyuncu almazsak bu takıma yazık ederiz atibayı oynatsak ona kötülük etmiş oluruz
gedson olmaz başkası olur ona sözüm yok gedson neden olmaı ne vereceğini aşağı yukarı tahmin ediyruz sergenin tam istediği özelliklere sahip oyuncu başkada bulunur belki ama bu takıma macera aranmaz
iki avantaj sağlıyor birincisini yukarda söyledim ikinciside geri çekilirsen gs ye hediye edersin
ciddi anlamda gs orta sahasını toparlar onu yarışa sokar geçen sene havlu atmışlardı konuşuyorduk rakibimiz fener diye işde o noktadan sonra gs yi bu yarışa soktu neden bırakalım onlara alabiliyorsak alırız alamıyorsak almalarına engel oluruz üçüncüde 99 doğumlu olması onu almasak hasiçi sakat haliyle kadroya yazmak zorunda kalacağızhem kontenjan dolduracağız hem tff ye onun için para ödeyeceğiz hemde faydalanamayacağız
bana kalsa n sakala yerine umut meraşa falan yürür sol tarafı tamamen yerli yaparım iki tanede yerli stoper alırım
yoksa ön tarafta kan kaybederizsalih kenan bu takıma as oyuncu olmaz ozi bu takımın kulübesinde olmaz necipi üst üst iki maç oynatınca arıza veriyor geçen sezon orta sahayı josef tek başına ayakta tuttu bu sene olmaz o iş
çok zorlu maçlar yapacağız bize sekiz lazım dikine oynayan adam eksilten baskılı oynadığımız için dönen topları toplayan bir sekiz lazım transfer dönemi başladığından beri gedson diyorum amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok keşfeden keşfetmiş bizim zenginliklerine çökmemiz lazım orda amerika dururken yeni amerika keşfedelim demenin manası ne bazen bilinen basit yoldan gitmek gerekir bilmediğin yolda kaybolursun
bunların ötesinde renkliye madik atmakta işi iki katı cazip kılıyor :D

Çevrimiçi Necmi

Haber içeriği farklı değilmiş oyuncuya ilgimiz olduğu bilinmeyen bir şey değil başından beri bu konuda en istekli kişilerden olduğun için sana takılıyordum abi, kusura bakma.

Bunlardan biri topla koşan diğeri topu koşturan oyuncu meslekler aynı ama bambaşka yollardan yapıyorlar Gedson atletizm ile öbürü oyun bilgisiyle oynuyor Gedson'da oyun bilgisi zayıf öbüründe dribbling az. Fark büyük olduğu için söylüyorum. Hocanın Mensah gibi topla hareketli istediği biliniyor.

İkisi de bize yakın isimler genelde bildiğimiz seçeneklerden biri oluyor. Ben daha benzer tarzları da görebilmeyi umut ediyorum transferde, bizde oyuncu ile ilgilenme kriterlerinde tanıma, rakip oyuncusu/ilgilendiği önemli oluyor. Adaylar piyasaya düştükten sonra taraftarın reyi de tercih üzerinde çok etkili. Taraftar çok zengin, anlık bir lokal kafasında. Ben böyle biri değilim, yatırım olsa ne yaparım diye bakıyor ve ara sıra eleştiriyorum. Bunları yapmasam kendim olmam ama açıkçası yoruldum artık, bir fakir benim hepiniz çok zenginsiniz 🙂
geçen sene istediği sekiz olmadığı için sergen oyunu oturtamadı yeterince hızlı hücum yapamadık defansları hep yerleşti ve açmaya uğraştık sergenin mensahı isteme nedeni o dikine oyun hızlı hücum içindi
mensah bunu veremedi sergenin gedson istemesi çok doğal bizim sekiz olmadığı için dönen topları stoperler topluyordu dikkat edersen top kazanıldıktan sonra bunu iyi değerlendiremiyorduk sete dönüyorduk şimdi iki hızlı adam aldık öne şu anda geçen seneden çok daha fazla sekize ihtiyacımız var ben stoperlerin topu kaptıktan sonra kendi aralarında paslaşmalarından sıkıldım artık bu takımda driplingle adam eksilten oyuncu lazım orta sahada
gedsonu laf olsun yada renkliye darbe vuralım diye istemiyorum yani biraz istiyor olabilirim :D ama bize faydası çok olur brezilyalıyı bilmiyorum nasıl oynuyor hiç fikrim yok belkide daha iyi olacak bilmiyorum sadece bu kadar brezilyalı oyuncu bana doğru gelmiyor üstelik yakın arkadaş bunlar en büyük çekincem bu belki çok daha iyi olur ama yönetmesi çok zor olur tamamen içgüdüyle düşünüyorum belki yanılıyorum ama iki brezilyalıdan fazlası zarar diye bir söz var bizde üç tane var dördüncü olmasın artık

Çevrimdışı ozankarakoc

josefi kenara koy o 6 8 de diğerleri geçen senede vardı en sıkıntı yaşadığımız mevki
bizim sekizimiz yok salih geldi ama birçok maçta yetersiz olacak oziden bir farkı yok orayı kaldıracak tek oyuncu atiba onun dışında orta saha çökeren az elli maç oynayacağız sergen geçen sene bile sekiz oynatmadı atibayı artık o bölgede gücü yok oynadığı maçlarda çok hata yaptı bizim gerçekten orta sahayı verebileceğimiz net oyuncu yok oraya bir oyuncu almazsak bu takıma yazık ederiz atibayı oynatsak ona kötülük etmiş oluruz
gedson olmaz başkası olur ona sözüm yok gedson neden olmaı ne vereceğini aşağı yukarı tahmin ediyruz sergenin tam istediği özelliklere sahip oyuncu başkada bulunur belki ama bu takıma macera aranmaz
iki avantaj sağlıyor birincisini yukarda söyledim ikinciside geri çekilirsen gs ye hediye edersin
ciddi anlamda gs orta sahasını toparlar onu yarışa sokar geçen sene havlu atmışlardı konuşuyorduk rakibimiz fener diye işde o noktadan sonra gs yi bu yarışa soktu neden bırakalım onlara alabiliyorsak alırız alamıyorsak almalarına engel oluruz üçüncüde 99 doğumlu olması onu almasak hasiçi sakat haliyle kadroya yazmak zorunda kalacağızhem kontenjan dolduracağız hem tff ye onun için para ödeyeceğiz hemde faydalanamayacağız
bana kalsa n sakala yerine umut meraşa falan yürür sol tarafı tamamen yerli yaparım iki tanede yerli stoper alırım
yoksa ön tarafta kan kaybederizsalih kenan bu takıma as oyuncu olmaz ozi bu takımın kulübesinde olmaz necipi üst üst iki maç oynatınca arıza veriyor geçen sezon orta sahayı josef tek başına ayakta tuttu bu sene olmaz o iş
çok zorlu maçlar yapacağız bize sekiz lazım dikine oynayan adam eksilten baskılı oynadığımız için dönen topları toplayan bir sekiz lazım transfer dönemi başladığından beri gedson diyorum amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok keşfeden keşfetmiş bizim zenginliklerine çökmemiz lazım orda amerika dururken yeni amerika keşfedelim demenin manası ne bazen bilinen basit yoldan gitmek gerekir bilmediğin yolda kaybolursun
bunların ötesinde renkliye madik atmakta işi iki katı cazip kılıyor :D

Hepsine, tümüyle katılıyorum Necmi Ağabey. Bence çok doğru tespitler. Özellikle sol beke iyi bir yerliyi ben de çok isterdim. Dediğim gibi, benimki, Atiba'nın jübilesinde bilek kesme seviyesinde bir duygusallık :) Yoksa Atiba oynasın diye Gedson'u istememe şımarıklığı değil tabii ki. Bu arada Alex'in performansı da çok belirleyici olacak orta saha konusunda... Geriden top alıp liderlik de yapması istenecek mi, yoksa Talisca gibi sadece ceza sahası çevresinde dolanıp gizli forvet gibi mi oynayacak...

O değil de, ne güzel dertlerimiz var ya :)

Çevrimiçi Necmi

bence sergen çoktan sezdiği için atibayı öne attı
çok maç oynayacğız beş oyuncu değişikliği yapılıyor atibayada bol bol
zaman kalır düşünsene oyunu almışız kontrollü oyuna geçeceğiz skoru tutmak için sergen kulübeye bakıyor orda oturan atiba ve topal var bu büyük avantaj hem yerli hem yabancı
diğer taraftan elinde beş tane hızlı oyuncu varken hiç bir rakip seni baskı altına alamaz geçen sene nkoudou ve nsakala iş birliği ile feneri devirdik hızlı hücum bu sene onu yapacak usta ayaklar olacak hiç bir takım şl de bile bu kadar baskı kurmaya cesaret edemez elinde hızlı ve çok golcü iki hücum oyuncusu alex ve batsman varken ve driplinkle kolayca adam geçen gedson varken belkide avrupanın en hızlı oyuncularından biri nkoudou varken hepsine önlem almak zorundalar

Çevrimdışı ozankarakoc

bence sergen çoktan sezdiği için atibayı öne attı
çok maç oynayacğız beş oyuncu değişikliği yapılıyor atibayada bol bol
zaman kalır düşünsene oyunu almışız kontrollü oyuna geçeceğiz skoru tutmak için sergen kulübeye bakıyor orda oturan atiba ve topal var bu büyük avantaj hem yerli hem yabancı
diğer taraftan elinde beş tane hızlı oyuncu varken hiç bir rakip seni baskı altına alamaz geçen sene nkoudou ve nsakala iş birliği ile feneri devirdik hızlı hücum bu sene onu yapacak usta ayaklar olacak hiç bir takım şl de bile bu kadar baskı kurmaya cesaret edemez elinde hızlı ve çok golcü iki hücum oyuncusu alex ve batsman varken ve driplinkle kolayca adam geçen gedson varken belkide avrupanın en hızlı oyuncularından biri nkoudou varken hepsine önlem almak zorundalar

Evet, çok tehlikeli ve önlem alınması zor bir takıma dönüşüyoruz. Psikolojik üstünlük de net bir şekilde bizde. Seyir zevki iyice artacak.

Bana bu sezon Trabzon'la çekişecekmişiz gibi geliyor. Onlar da güzel, heyecan veren bir kadro kurdular. Avcı, Başakşehir'deki gibi pas oyunu oynatıyor ama üstüste 45 pas yapıp maçı 0-0'a kilitlemekten zevk almayacak bir oyuncu kitlesi var. Biz şampiyon oluruz, onlar ikinci... Fener yine üçüncü olur, Ali Koç'u yaka paça gönderirler. Galatasaray dördüncü olur, Fatih Terim'le yollar ayrılır. Hop, gelsin üçüncü şampiyonluğumuz :D

Çevrimiçi Necmi

Hepsine, tümüyle katılıyorum Necmi Ağabey. Bence çok doğru tespitler. Özellikle sol beke iyi bir yerliyi ben de çok isterdim. Dediğim gibi, benimki, Atiba'nın jübilesinde bilek kesme seviyesinde bir duygusallık :) Yoksa Atiba oynasın diye Gedson'u istememe şımarıklığı değil tabii ki. Bu arada Alex'in performansı da çok belirleyici olacak orta saha konusunda... Geriden top alıp liderlik de yapması istenecek mi, yoksa Talisca gibi sadece ceza sahası çevresinde dolanıp gizli forvet gibi mi oynayacak...

O değil de, ne güzel dertlerimiz var ya :)
oyuncu yorumlayan arkadaşlar daha iyi bilir bana pek savunma tarafında olacak gibi gelmiyor izlediğim kadarıyla bunu görmedim talisca değil ama bir tık üstü o konuda gibi o nedenle oyunun iki yönünü iyi oynayan bir sekiz lazım bence söylenenler doğruysa sergende o yüzden getsonu çok istiyor
öyle bir oyuncu olmazsa sanki zincir eksik kalacak
kafamda bir kurgu vardı o yüzden hollandalıya hiç sıcak bakmadım costa kafamdaki kurguya uyuyordu ama karakteri bu takımı bozar diye düşünüyordum batshuai yi o nedenle istedim alex i hayal bile etmiyordum çilek değil çilek tarlası oldu bence çift forvet olarak oynadıkları maçları bile görürüz oyunun iki yönünü oynayabilen hızlı bir 8 lazım bu takıma

Çevrimiçi Necmi

Evet, çok tehlikeli ve önlem alınması zor bir takıma dönüşüyoruz. Psikolojik üstünlük de net bir şekilde bizde. Seyir zevki iyice artacak.

Bana bu sezon Trabzon'la çekişecekmişiz gibi geliyor. Onlar da güzel, heyecan veren bir kadro kurdular. Avcı, Başakşehir'deki gibi pas oyunu oynatıyor ama üstüste 45 pas yapıp maçı 0-0'a kilitlemekten zevk almayacak bir oyuncu kitlesi var. Biz şampiyon oluruz, onlar ikinci... Fener yine üçüncü olur, Ali Koç'u yaka paça gönderirler. Galatasaray dördüncü olur, Fatih Terim'le yollar ayrılır. Hop, gelsin üçüncü şampiyonluğumuz :D
gs gedsonu alamazsa ilk beşe bile zor girer fener iteklenmezse işi zor ikisininde çok adama ihtiyacı var fener ffp yüzünden aldıklarını bile kadroya yazamadı daha gs limite takıldı aldığı oyuncuya lisans çıkaramadı sanırım fener yokluktan 16 yaşındaki çocuğu oynattı bu kadar maçı çıkaramazlar oyuncu almalarıda zor gs yüksek maşlı oyunculardan kurtulmak zorunda hayatta kurtulamaz bu sene salaklık yapmazsak işi biraz ciddiye alırsak ipi kolayca göğüsleriz ts iyi takım oldu ama onların handikapı avcı

Çevrimdışı Erman1903

geçen sene istediği sekiz olmadığı için sergen oyunu oturtamadı yeterince hızlı hücum yapamadık defansları hep yerleşti ve açmaya uğraştık sergenin mensahı isteme nedeni o dikine oyun hızlı hücum içindi
mensah bunu veremedi sergenin gedson istemesi çok doğal bizim sekiz olmadığı için dönen topları stoperler topluyordu dikkat edersen top kazanıldıktan sonra bunu iyi değerlendiremiyorduk sete dönüyorduk şimdi iki hızlı adam aldık öne şu anda geçen seneden çok daha fazla sekize ihtiyacımız var ben stoperlerin topu kaptıktan sonra kendi aralarında paslaşmalarından sıkıldım artık bu takımda driplingle adam eksilten oyuncu lazım orta sahada
gedsonu laf olsun yada renkliye darbe vuralım diye istemiyorum yani biraz istiyor olabilirim :D ama bize faydası çok olur brezilyalıyı bilmiyorum nasıl oynuyor hiç fikrim yok belkide daha iyi olacak bilmiyorum sadece bu kadar brezilyalı oyuncu bana doğru gelmiyor üstelik yakın arkadaş bunlar en büyük çekincem bu belki çok daha iyi olur ama yönetmesi çok zor olur tamamen içgüdüyle düşünüyorum belki yanılıyorum ama iki brezilyalıdan fazlası zarar diye bir söz var bizde üç tane var dördüncü olmasın artık

Evet dengeli merkez için 1 adet topla hareketli oyuncu olması gerekiyor onun oynatmak istediği sistemde ideali top yapabilen 6 numaranın önünde bir adet destek yapacak defansı iyi isviçre çakısı tarzı 8 bir de defansı boş olmayan topla dikine gidebilen hücum 8'i ile oynanıyor. Her zaman en ideali olmaz bu 8lerin ikilisinde özellikler biraz çaprazlanabilir vb fazlası varsa göz çıkarmaz bazen eksik olur. Gedson bir hücum 8'i değil, topla hareketli destek 8 numarası tarzında. Gerçi biz Atiba'yı hücum 8'i olarak falan kullandık yani çok faydasını görürüz kabiliyetli bir çocuk. Gedson olmasa da Teixeira ortada dribbling yapacak kişi ihtiyacını çözer gerçi bir forvet arkası oyuncusu ama onu merkezde kullanacağız muhtemelen. Yani Alex yanında Salih'de olsa diğer Brezilyalı arkadaş da olsa bu açıdan çok büyük eksiklik çekmeyiz. Zaman zaman Salih/Atiba-Gedson atılabilir mesela tamamlarlar birbirlerini öyle bir avantajı da olur Gedson almanın, topla gidebildiği için (çok dikine olmasa da) atak görevi verilebilir. İyi bir oyuncu, laf olsun diye değil geçerli sebeplerden istediğini biliyorum bana göre diğer oyuncudan da daha faydalı olabilir ve bu zamana kadar yapamadığı şeyleri bizde başarabilir lakin Dünya'da Türkiye'de bunu yapabilecek epey oyuncu bulunuyor. Madem böyle bir oyuncuya ihtiyacımız var alternatifi de benzer olsun benim söylediğim de bundan ibaret, bir de mali açıdan pek uygun olmayacağı için söyleniyorum işte tarzım bu.

Konu Gedson olunca hassaslaşıyorsun :D. Türkiye'ye dönerse adresi biz olacağız zaten muhtemelen merak etme.

Bu arada sol beki yerlileştirmenin en sağlam yolu Cemali Sertel'i almaktı, 2M teklif etsek muhtemelen 3 cevabını alacak, 2,5'lara istesek bitirecektik 2,2-2,3lerde olabilirdi. Ghezzal-Rosier'i iyi zorladı oyunda kaldığı vakit boyunca, mücadelelerden genelde galip ayrıldı. Zaten N'Sakala'dan eksiği olmayan bir futbolcu: tempo, ikili, kademe, hava topu, dribbling hemen her şey ortalamanın üstünde, boğa gibi çocuk. Onun dışında olan seçeneklerin hepsi sol tarafımızı biraz da olsa güçsüzleştirir, ararız zaman zaman N'Sakala'nın temposunu.
[ Son Düzenleme: 21 Ağustos 2021, 04:10:45 Erman1903 ]

Çevrimiçi underworld

Romantizmle yaşayanı gerçeklerle üzerler.
Kıyas için yaş, baş, isim - cisim baz alınmaz.
Esas alınacak nokta : aldığı - verdiğidir.

Çevrimiçi murat

bunun ikisini bir arada yapan kim var? Bize hem koşan hem koşturan hem aklı olan lazım. Bir dönem leroy fer vardı mesela.

Çevrimdışı kaan1903

Chelsea Ross Barkley’i de kiralık/satılık listesine koymuş muhtemelen İngiltere ‘nin orta takımlarından biri alır keşke kiralık olarak bastırsak onun için.

Çevrimdışı alimm

Chelsea Ross Barkley’i de kiralık/satılık listesine koymuş muhtemelen İngiltere ‘nin orta takımlarından biri alır keşke kiralık olarak bastırsak onun için.

İngilizler pek yurt dışına çıkmıyorlar...
Bundan Sonra Her Sene Böyle...

Çevrimdışı Erman1903

bunun ikisini bir arada yapan kim var? Bize hem koşan hem koşturan hem aklı olan lazım. Bir dönem leroy fer vardı mesela.

Abi aralarda bir şeyler bulunabilir ama her şeyi birden bu iki arkadaşın kendi tarzlarında yaptığı seviyede bulmak pek kolay bir şey değil. Akıllı akılsız diye sınıflandırmam çok doğru olmaz bazı şeyler fizik açıdan çok mümkün olmuyor topla çok koşan ve 2'den 3. bölgeye derin toplar-uzun pas vb atan adam kolay bulunmaz, tam tersi de zor. Son zamanlarda bir oyuncu gördüm bu şekilde: Agustin Palavecino 2-3 ay kadar önce paylaşmıştım.

Hücumcu tip olup topla koşan aynı zamanda iyi savunma yapan - Destek tipi olup çok iyi savunmacı aynı zamanda topla giden olarak ayırıp listeler yapılabilir ben bu iki tipe de bakıyor ve paylaşıyorum gördükçe ama sayıları fazla olmadı bu yaz içinde toplam 8-10 oyuncu atmışımdır. Son zamanlarda 2. Tipe uygun mesela Abdou Harroui diye bir oyuncu daha gördüm.

Liste için vakit lazım çok zaman kalmadı ama belki bir başlık altında toplar atarım transfer bitmeden.
[ Son Düzenleme: 21 Ağustos 2021, 11:27:29 Erman1903 ]

Çevrimdışı abdusta

Necmi bey,  hem lig hem şampiyonlar ligi için ilk düdük çaldıgında aklınızdaki ideal 11 i ve ilerleyen dakikalardaki oyuncu degişikliği ile
 ideal 15 inizi muhtemel transfrrlerle dizilimi güncellermisiniz?

üzerinden geniş düşünmek iyi olacaktır.ben hala Alex Teixeira Santos(yeni karizmam) aklınızda olmadıgına inanmaya başladım.

Saygılar

Çevrimdışı Erman1903

Bizimle ismi geçen Munir Levent Mercan fena olmayan bir çocuk, hacim çok yüksek değil ama iyi-pas boyu uzun bir tarzı var. Bu tarz topla hareketli yerli gencin diğeri Gümüşkaya
Fener'de o daha farklı tarz bence rotasyon olarak atabiliriz ucuz bulmuşken.
[ Son Düzenleme: 21 Ağustos 2021, 12:58:04 Erman1903 ]

Çevrimiçi Samet Ç

Bizimle ismi geçen Munir Levent Mercan fena olmayan bir çocuk, hacim çok yüksek değil ama iyi-pas boyu uzun bir tarzı var. Bu tarz topla hareketli yerli gencin diğeri Gümüşkaya
Karagümrük kiraladı bu çocuğu

Çevrimiçi tolga1903

Bu schalke'de oynayan can nasıl oyuncu abi onu getirecek gibi bizimkiler rotasyonda şans bulacak düzeyde mi?

Çevrimdışı Erman1903

Karagümrük kiraladı bu çocuğu

Potansiyeli çok yüksek olmasa da iyi. Mevcut hali sekmez belli bir tarzı doğru oynuyor kapatsak iyi olurdu çalışacaktır.

Bu schalke'de oynayan can nasıl oyuncu abi onu getirecek gibi bizimkiler rotasyonda şans bulacak düzeyde mi?

Bu çocukta potansiyel ve daha iyi seviye fizik var ama henüz doğru top oynamıyor orta saha kültürü oturmamış.
[ Son Düzenleme: 21 Ağustos 2021, 13:18:11 Erman1903 ]

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Mehmet Özcan:

"Benfica, Gedson'u kiralayacak ise bu takım Beşiktaş.

Galatasaray'a ise 'Bonservisiyle alabiliyorsanız alın' diyor."

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Kaan Ayhan transferi konusunda Beşiktaş ile Sassuolo arasında henüz bir anlaşma yok.

Sassuolo'nun isteği: 6 milyon Euro
Beşiktaş'ın teklifi: 3 milyon Euro

(Sassuolonews)