2022/23 Beşiktaş Transfer Sezonu
2022/23 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2022/23 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2022/23 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 29 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2022/23 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 775120 defa] 2022/23 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı AigleBordeaux

Ben ilk ismi ciktiginda sicak degildim Ismael hocaya maalesef fikrimi degistirmedi. Umarim yeni gelen yonetim yeni bir hocayla devam eder.
[ Son Düzenleme: 21 Mayıs 2022, 22:46:08 AigleBordeaux ]
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı AigleBordeaux

Montero'yu acil paketlemek lazim Liga2'ye agir bomba Welinton bile ondan iyi stoper
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimiçi ferdi1903

Yarim yamalak gecirmis oldugu iyi bir sezonun kredisini 10 senedir yiyen ve klubun parasini kanini vampir gibi emen Ozzie'den de kurtuldugumuz icin cok mutluyum. 10 sene boyunca kazandigi para ile 7 ceddini doyurur heralde, futbol onu birakali baya oldu ama bakalim bu fizik ve hali ile o futbolu birakacak mi.
Valla bu yetersize bunca sene nasil sabir edildi? Hele bu forumda bile savunanlari gördüm şans verilmeli falan diyenler, abi bu adam 1 sezon adam akili ya oynadi yada oymadi, geri kalan sezonlarda yatiş yapti
[ Son Düzenleme: 21 Mayıs 2022, 23:20:53 ferdi1903 ]

Çevrimdışı annoca

Oyle bir yaziyorsun ki Sinan sanki farkli oyun sistemi oynatan Sergen ve Onder hoca ile ligin icinden gectik. Konya maci ozelinde hoca nasil elestirilebilir anlayamiyorum ben.

1. Kalecin sakat, 2. kalecin sakat ve maca 3. kalecin ile cikmak zorunda kaliyorsun.

Stoper bolgesinde ana stoperlerinin 2'side sakat ve Serdar - Necip - Montero 3'lusu ile cikmak zorunda kaliyorsun.

As sag ve sol kanat beklerin yok (Rosier - Ridvan) ve Kenan denen arkadastan kanat beki yaratmaya calisip Umut vasatini oynatmak zorunda kaliyorsun.

Orta sahanin bel kemigi Josef yok Can - Emirhan ikilisi ile cikmak zorunda kaliyorsun.

Sezonun son maci ve ligde artik hicbir hedefin kalmamis, buna ragmen maca iyi baslayip yine kalene gelen ilk topta golu yiyorsun. Bu kadar olumsuzluga ragmen yinede ligin en iyi takimlarindan birine cikmak zorunda kalmis oldugun 11'le kaybetmiyorsun. Yani adama bir sans verin kendi takimini kurmasina izin verin. 8 macta adamin uzerini cizdiniz hemen
abi, sergen ve önder hoca ligin içinden geçemedikleri için gittiler. kıyaslama yanlış oldu. onlarla kıyaslıyacaksak ligin 10. haftası yeni hoca ararız.

Çevrimiçi ferdi1903

Ne bu yönetimden ne baskandan nede hocadan bisey olmaz, komple gitmeleri dileğile, zaten basiretsiz topcularin cogundan kurtuluyoruz

Çevrimdışı worns

Kesinlikle iyi bir sol bek alınması gerekiyor, Umut Meraş Beşiktaşta anca yedek olur.

umuttan kenar bek olmaz bence de. bizim taktiğimizde bu pozisyondaki oyuncudan beklentilerimizin uzağında. hatta belki sol stoper yedeği olarak değerlendirilmesi daha anlamlı olur.

Çevrimdışı worns

hoca son dilimde gayet vaatkar bölümler ortaya koydu bence. şunu diyebilirsiniz: kadro hocanın istediği oyuna uygun değildi. bu doğru. fakat hoca kadrodan maksimumu almaya bakmadı. önümüzdeki sene ortaya koyacağı stratejiyi öğretmeye çalıştı. kim uyumlu kim reaksiyon veriyor kimle olmaz bunu gördük. çoğu maçına kalite olarak aşırı düşük 11lerle çıkmak zorunda kaldığını da not etmeliyiz.

bence genel tablosu vaatkardır.

önümüzdeki seneye de hocayla devam edeceğimizi düşünüyorum.

4lü diyip duranlar hoca gelmeden bütün sezon boyunca 4141in ne getirdiğini de hatırlamalı. bence garip bi değerlendirme. sorun 3lü 4lü meselesi olsaydı takım giresunspor'a 0*4 kaybetmezdi di mi. o maçta da mı 343 oynuyorduk.
[ Son Düzenleme: 22 Mayıs 2022, 02:44:21 worns ]

Çevrimiçi Talisca1903

Koca Beşiktaş ileri şişirip duruyor 10 haftada atarız havluyu olmaz bu Hocayla yaptığıımız transferler de elimizde kalır yol yakınken dönelim ben bir şey göremiyorum

Çevrimdışı worns

Koca Beşiktaş ileri şişirip duruyor 10 haftada atarız havluyu olmaz bu Hocayla yaptığıımız transferler de elimizde kalır yol yakınken dönelim ben bir şey göremiyorum

yapma abi :) olacak bu takımdan. benim iddiam da şu ki döve döve şampiyon olacağız önümüzdeki sezon. zımba gibi bi takım göreceğimizi fiziksel olarak, ligin içinden geçeceğimizi düşünüyorm. :) çok temposuz bi lig bu. hoca ideallerine az bişey yaklaşırsa bile çok çok ters bi takım olacağız lig için. hatta bugu bu bence bu dandik ligin. kişisel fikrim bu ama iddalıyım. güvenin bence biraz hocaya. bu da not olarak burada dursun. önümüzdeki sezon konuşalım tekrar. :)

Çevrimiçi MUSTAFA_

yapma abi :) olacak bu takımdan. benim iddiam da şu ki döve döve şampiyon olacağız önümüzdeki sezon. zımba gibi bi takım göreceğimizi fiziksel olarak, ligin içinden geçeceğimizi düşünüyorm. :) çok temposuz bi lig bu. hoca ideallerine az bişey yaklaşırsa bile çok çok ters bi takım olacağız lig için. hatta bugu bu bence bu dandik ligin. kişisel fikrim bu ama iddalıyım. güvenin bence biraz hocaya. bu da not olarak burada dursun. önümüzdeki sezon konuşalım tekrar. :)
Eğer bu tempo işini biraz hücumda meziyetli oyuncularla yapabilirsek acayip bir Beşiktaş izleyebiliriz. Maçlarımız ayrı bir seviye olabilir. Ama bunu transferlerden sonra konuşmakta fayda var bence. Bu yönetime güvenemiyorum. Beklemekte fayda var.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi Talisca1903

Kardeşim ben senin futbol bilgini çok güveniyorum ama bu hocadan olmaz verem edecek bizi pozisyona giremiyoruz koş koş kaos futbolu kalırsa inşallah ben yanılırım ama 10 haftada Ali Koç Halay cekmeye Kasketli show yapmaya baslar bende sinirden tirnak yemeye baslarim

Çevrimiçi Cihan1903

hoca son dilimde gayet vaatkar bölümler ortaya koydu bence. şunu diyebilirsiniz: kadro hocanın istediği oyuna uygun değildi. bu doğru. fakat hoca kadrodan maksimumu almaya bakmadı. önümüzdeki sene ortaya koyacağı stratejiyi öğretmeye çalıştı. kim uyumlu kim reaksiyon veriyor kimle olmaz bunu gördük. çoğu maçına kalite olarak aşırı düşük 11lerle çıkmak zorunda kaldığını da not etmeliyiz.

4lü diyip duranlar hoca gelmeden bütün sezon boyunca 4141in ne getirdiğini de hatırlamalı. bence garip bi değerlendirme. sorun 3lü 4lü meselesi olsaydı takım giresunspor'a 0*4 kaybetmezdi di mi. o maçta da mı 343 oynuyordunuz. komik olmayalım lütfen.

Zaten herkesin kaygısı seneye için bu sene şunu başarmadı diyen yokki. Evet 3'lü sistemle de başarılı olunmaz mı tabiki olunur hatta çok zaman geçti ama Lucescu'nun kurduğu takım var ortada. Ama başarılı olmak için bu takımın stoper 3'lüsün tamamen teknik ve hücuma destek veren oyunculardan kurulu olması lazım. Yeni Zago, Ronaldo ve A.Yıldırım bulmamız gerekiyor yani. Aynı şekilde kenar oyuncularının da yine hücuma katkısı maximum düzeyde ve skora etki eden oyuncular olması şart. Rosier bunu az çok yapıyor ama sola da aynı etkide bir oyuncu lazım. Orta sahada Gedson'un yanına yine onun tarzında hatta onun daha skoreri bir oyuncu gerekiyor. Josef'in bu sistemde hiç işi yok. Aynı şekilde bu oyunculara yedek oyuncu da lazım. Sol açığın yine üst kalite bir oyuncuyla kapatılması gerekiyor. Bu oyuncunun yine skora katkısı üst seviyede olması lazım. Tüm bu transferlerin fiziksel ve mental açıdan da kaliteli oyuncular olması lazım çünkü hoca seneye fiziksel açıdan üst düzey performans bekliyor oyunculardan. Takıma uyum sorunu da yaşamamaları lazım. Bu transferler için de öncelikle para ve vizyonlu ve planlı yönetim gerekiyor. Bizde de maalesef bunların hiç biri yok. Eğer yapılmazsa ,ki bahsi geçen oyuncular ile yapılması imkansız gibi, aynı bu sene olduğu gibi yine ızdıraplı bir sezon bizi bekler. Ama bu takıma çok daha az transfer ve nokta atışı dokunuşu ile 4'lü savunma sistemine uygun transferler yapılabilir. 4'lü savunmaya uygun oyuncu bulmakta çok daha kolay olacaktır. O yüzden 3'lü savunma inadı maalesef seneye bize çok pahalıya patlayacak gibi duruyor. Tüm bunların yanında olası başarısızlıkta 3'lü savunmaya göre yapılacak planlamadan sonra elde ona göre oynayacak oyuncu bulunacağı için fatura daha da kötü olacaktır bizim için

Çevrimiçi levitate

hocanın set oynama işini çözmesi lazım bence, alternatif oluşturması lazım her rakip top oynamaya çalışmayacak sonuçta
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Necmi

Kardeşim ben senin futbol bilgini çok güveniyorum ama bu hocadan olmaz verem edecek bizi pozisyona giremiyoruz koş koş kaos futbolu kalırsa inşallah ben yanılırım ama 10 haftada Ali Koç Halay cekmeye Kasketli show yapmaya baslar bende sinirden tirnak yemeye baslarim
pozisyona giremememizin nedeni hocamı yoksa yeteneksiz oyuncularmı bütün seneyi değerlendir bakayım en fazla pozisyona hangi hocayla girmişiz aynı zamanda verdiğimiz pozisyonlarıda değerlendir
Gerçekten okuduklarımı anlamıyorum oyuncu yeterliliğini geçtim 3.4.3 oynuyoruz dörtlü orta sahanın solunda oynayan oyuncu için burda hala bek tanımlaması yapılıyor bu yoldan yürüyüp eleştirmeye başlayınca olay saçma bir noktaya gidiyor biz 343 oynuyoruz sahada ama kimsenin kafasında oynamıyoruz eleştiriler bu oyun şekline göre yapılmıyor insanların kafasında kurduğu bir hayal var ve o hayal üzerinden eleştiri yapılıyor
Beşiktaş taraftarı gözlem yapmıyor ezbere konuşuyor şu maçta bile ben eleştirene kadar serdar yere göğe sığdırılamıyordu ben eleştirdikten sonra bazı arkadaşlar yazabildi ilk olmaya mahale baskısı yememek için gönüllü olmadılar futbolu gerçek gözleriyle değil gönül gözüyle izleyenler serdar pohpohluyordu dripling yapıyor ya ama kimse topu alıp deli dana gibi kaptırana kadar gittiğini görmüyor gönül gözü her ayrıntıyı göstermiyor kimse oyuncuyu bir bütünün parçası olarak değerlendirmiyor dörtlü defansa döndük oynamaya başladık değilmi zaten oynamamızın nedeni dörtlü defansdı o kadar oyuna dahil olan oyuncu değildi bütün sene dörtlü harikalar yarattık hoca geldi bozdu sistemi 😂
Nasıl hafızanız var bilemedim biz bakın pozisyona giremeden kaç maç oynamışız
17-18 yaşında oyuncularla sahaya çıkmışız gol ümidimiz larin ve hoca eleştiriliyor sistem eleştiriliyor koşamayan takımın son saniyeye kadar savaşan takıma geldiği görünmüyor
Doğru transferler olursa sisteme uygun seneye dehşet bir takım izleyeceğiz benim gördüğüm bu yeterki bitirici forvet alalım geri kalan oyuncuların önemi yok hoca bir şekilde oynatacağını gösterdi

Çevrimiçi Necmi

hocanın set oynama işini çözmesi lazım bence, alternatif oluşturması lazım her rakip top oynamaya çalışmayacak sonuçta
hocanın maç sonu konuşmasını dinlemedinmi herşeyin farkında agrasif oynamayı öğrenmemiz gerekir deme nedeni oydu bu maç tuttuk çektik tekme attık agrasif oyun bu değil hakem eleştirildi saçma bir kaç faul verdi ama her iki takım aleyhine ama büyük çoğunlukla kararları doğruydu ama büyük takım maçı yönetecek kapasitede değil hatalı kararları hep bir önceki kararından emin olamadığı için dengeleme kararıydı
Biz agrasif oynamıyoruz faullü oynuyoruz pozisyonlarında içine ediyoruz faul yapmadan agrasif oynamayı öğretebilirse devrim yaratmış olur

Çevrimdışı worns

eyvallah abi, bence bu koş koş futbolu dediğin pres futbolu bu ligin takımlarını çok zorluyor. birimiz yanılacağız bakalım görwlim seneye. bence hoca geldikten sonra savaşçı atletik bi takım izledik. bir maç dışında kötü oynamadık. 343ün merkez 4lüsü çok önemli, iki kanat bek iki merkez. dördü de bugün yedek-yama oyunculardan kuruluydu. sağ stoper yedek merkez stoper yedek kaleci 18 yaşında, merkez orta sahada 17 yaşında oyuncu oynuyor. bence bu haliyle bile bu takımın ümit verdiği sekanslar oldu. zaten ideal 11 bile atletik açıdan hocanın istediği seviyede değildi ama o takımı bile çoğunlukla kullanamadı. en zor maçlara kenan karaman'ı kanat bek oynatarak çıktı. geleli iki ay olmamış. ben bu şartlar altında yaptıklarını kötü bulmuyorum açıkçası. yanında fiziksel olarak takımı zirve yaptırabilecek murray gibi bir adam var. geldiğinde 50den sonra sahada sürünüyordu takım 7-8 haftada fiziksel olarak rakibi hırpalayan bir takım gördük. bence kamp filan yediğinde, düzgün taktiğe inanmış, role uygun bi takım kurulduğunda fiziksel olarak fark yaratacağız ve bu ligde bu tür güçlü-atletik takımların domine ettiği çok sezon izledim. seneye de uygun oyuncuları bulabilirsek inancım bizim bunu başaracağımız yönünde, benim de nacizane fikrim bu.

Çevrimdışı worns

hocanın maç sonu konuşmasını dinlemedinmi herşeyin farkında agrasif oynamayı öğrenmemiz gerekir deme nedeni oydu bu maç tuttuk çektik tekme attık agrasif oyun bu değil hakem eleştirildi saçma bir kaç faul verdi ama her iki takım aleyhine ama büyük çoğunlukla kararları doğruydu ama büyük takım maçı yönetecek kapasitede değil hatalı kararları hep bir önceki kararından emin olamadığı için dengeleme kararıydı
Biz agrasif oynamıyoruz faullü oynuyoruz pozisyonlarında içine ediyoruz faul yapmadan agrasif oynamayı öğretebilirse devrim yaratmış olur

bence abi çok faul yapmamızın nedeni takımın gücünün hocanın istediği pres seviyesine yetmemesi. fiziksel açıdan çok kötüyüz hoca gelmeden takım 50de 60da oyundan düşüyordu çıldırıyorduk. hoca geldikten sonra bi nebze topladık ama son dilimde bi yere kadar olur. bu sene gördüğüm en kötü çalışmış, fizik olarak en bitik takımdı. sene başında filan ne yaptık bilemiyorum. hocanın istediği pres kalitesini yansıtamadıkça faul yapıyoruz sorun bu. takım gerekli atletik güce eriştiğinde faul sorununu çözeriz gibime geliyor.

Çevrimiçi Talisca1903

eyvallah abi, bence bu koş koş futbolu dediğin pres futbolu bu ligin takımlarını çok zorluyor. birimiz yanılacağız bakalım görwlim seneye. bence hoca geldikten sonra savaşçı atletik bi takım izledik. bir maç dışında kötü oynamadık. 343ün merkez 4lüsü çok önemli, iki kanat bek iki merkez. dördü de bugün yedek-yama oyunculardan kuruluydu. sağ stoper yedek merkez stoper yedek kaleci 18 yaşında, merkez orta sahada 17 yaşında oyuncu oynuyor. bence bu haliyle bile bu takımın ümit verdiği sekanslar oldu. zaten ideal 11 bile atletik açıdan hocanın istediği seviyede değildi ama o takımı bile çoğunlukla kullanamadı. en zor maçlara kenan karaman'ı kanat bek oynatarak çıktı. geleli iki ay olmamış. ben bu şartlar altında yaptıklarını kötü bulmuyorum açıkçası. yanında fiziksel olarak takımı zirve yaptırabilecek murray gibi bir adam var. geldiğinde 50den sonra sahada sürünüyordu takım 7-8 haftada fiziksel olarak rakibi hırpalayan bir takım gördük. bence kamp filan yediğinde, düzgün taktiğe inanmış, role uygun bi takım kurulduğunda fiziksel olarak fark yaratacağız ve bu ligde bu tür güçlü-atletik takımların domine ettiği çok sezon izledim. seneye de uygun oyuncuları bulabilirsek inancım bizim bunu başaracağımız yönünde, benim de nacizane fikrim bu.
Anadolu kluplerine dis gec Geciremeyen daha kotusu haddinden fazla cesaretlendiren bir takim goruyorum ben
Arap Ismail bile Fenere gelince olumlu bir etki  yapti ben bizim Ismail de bir sey goremedim

Çevrimiçi Samet Demir

Anadolu kluplerine dis gec Geciremeyen daha kotusu haddinden fazla cesaretlendiren bir takim goruyorum ben
Arap Ismail bile Fenere gelince olumlu bir etki  yapti ben bizim Ismail de bir sey goremedim
Abi malzeme kötü sen bu malzeme ile İsmail hocadan Türkiye'nin en güzel yemeğini pişirmesini istiyorsun.. imkansız.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[ Son Düzenleme: 22 Mayıs 2022, 11:45:13 Samet Demir ]
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi sefaköykartali

4lü diyip duranlar hoca gelmeden bütün sezon boyunca 4141in ne getirdiğini de hatırlamalı. bence garip bi değerlendirme. sorun 3lü 4lü meselesi olsaydı takım giresunspor'a 0*4 kaybetmezdi di mi. o maçta da mı 343 oynuyorduk.
Bence de hoca en doğrusunu yaptı, elindeki kadroda gelecek senenin oyununa kim ayak uydurabilir, kim parlayabilir net bir şekilde gördük. Takımın büyük çoğunluğunun uymadığını gördük ama sorun yok, kadronun neredeyse tamamı boşalacak.
Benim şahsi fikrim, Valerien hocanın oyununda şu anki kadroda Montero, Rosier, Rıdvan, Josef ve Ghezzal dışında eldeki kadrodan kimsenin uygun olduğunu düşünmüyorum. Ha bir de Gedson gelecek o da bence bu sisteme cuk oturacak bir transfer.
Yani, ilk 11e en az iki tane kaliteli stoper, iyi bir ceza sahası içi santraforu, kaliteli atlet bir kanat kesinlikle alınmalı. Bu 4 transfer de Gedson kalitesinde olmalı. Buna ilaveten bence Josef, Rosier ve hücumda zaman zaman kadroya girebilecek genç oyuncular dahil edilmeli. Yukarıda saydığım oyuna uygun oyunculardan da ayrılan olursa benzer profillerde birilerini almamız lazım. Kulüp seçime gidiyor, inşallah seçimden güçlü bir yönetimle birlikte kadroya gerekli takviyeleri yaparız, çünkü bence hocanın oyunu sağlam bir kadroyla yenilmez hale gelebilir.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi Talisca1903

Abi malzeme kötü sen bu malzeme ile İsmail hocadan Türkiye'nin en güzel yemeğini pişirmesini istiyorsun.. imkansız.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arap Ismail o les Fenerde yapti iste Seri galibiyetler  aldi Fenerde buzdolabi kiriyordu o kaostan iyi Kötü cikardi

Çevrimiçi Talisca1903

Simdi baktim son 14 mac 11 galibiyet 3 beraberlik yapmis Ismail Hoca Fener bu adami birakti Keske biz alsak bizim ismail ne  yapti  2 mac ust uste kazanamadi

Ismail ise mesele buda Ismail bu gelsin en kotu

Çevrimiçi levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Akil Emre

İşallah bu arkadaşın ayağı yamuk değildir, diaby,larin,batsuayi, kenan, güven gibi adamlar yerine ayağı düzgün adam yakalarlar. İsmi güzel diye sağlam sözleşme kitlemezler umarım, yapılanma ayağına düz oyuncuları takıma monte edecekler diye korkum devam ediyor.

Etiketler: