2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 190 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1816288 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Necmi

sayının yirmi olması nasıl bir avantaj sağlıyor çok merak ediyorum yoğun maç trafiği hoşlarınamı gitti

Çevrimdışı GreenBook

Menajerini ikna edemezsen, nasıl satacaksın Larin'i? Adamın da anlaşması lazım satacağın kulüple.

Menajerlere savaş açarak ne oyuncu satabilirsin, ne sözleşme yenileyebilirsin.
Menajer var menajer var.
Zor iş. Umarım sonu iyi biter Başkan açıklama yapmış az evvel Larini satmayı düşünmüyoruz diye

Çevrimdışı Erman1903

sayının yirmi olması nasıl bir avantaj sağlıyor çok merak ediyorum yoğun maç trafiği hoşlarınamı gitti

Herkes maç başı paralarının peşinde abi.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Kartal'a dev golcü sezonu açılmıştır hayırlı olsun. Aranan özellikler:

En az 1.90 cm boy

Yaş en az 33

30 macta 9-11 gol 3-5 asist

Büyük takım geçmişi olan

Bonservisi elinde beli dönmeyen emekli forvet aranıyor.

En az 2.5 milyon mayış ve imza parasi ile son kontratını kovalayan "net“, “leblebici" adaylar başvurabilirler.
Negredo ve Almeida gözümün önüne geldi direkt :)

Çevrimiçi Necmi

Hocam sen yaptığımız sözleşmenin maksadını sanki anlamamışsın gibi hissediyorum.

Bizim amacımız aboubakar ile sözleşme yapmak değil. Zaten böyle bir amacımız olsa 3 senelik sözleşmeyi direkt imzalardık.

Bizim amacımız bu oyuncunun sezon içinde sakatlanmadan ayakta kalıp kalamayacağını görmek. Bu amaçla maç sınırı koyduk. 30 maç ne az ne de çok bir miktar. Bu miktarı aşıyorsa büyük ihtimal sakatlanmamış demektir. Bunun sonucunda da sözleşme uzasın istedik.

Senin dedigin gol sınırı hiçbir şeyi ölçmüyor. Bir oyuncu 10-15 maçta 10 gol sınırını geçebilir. Devamında 30'u aşkın maç var. Diyelim 10 gol attı, sözleşme uzdı ve devamında sakatlandı. Ne anladık bu işten?

Böyle bir maddeyi biz değil Aboubakar koymak isterdi.  Sen sezon sonunda gelinen noktadan sezon başını yorumladığın için amaç unsurunu kaçırıyorsun.

Maç sınırı: sakatlanmamayı ölçüyor
Gol sınırı: hiçbir şeyi ölçmüyor.
bu sözleşme seneye sözleşmeyi garantileme değil zorunluluktan kurtulma yapmama sözleşmesiydi yönetim çok haklıydı bu konuda ama yanlış oldukları şey artıyı hesap ederken eksiyide edeceksin
Ve kimsenin bilmediği yada dikkate almadığı birşey var bu sözleşmeleri hukuk kurulu yapar yöneticiler değil hukukcu değillerki bu kadar detaylı düşünsünler oyuncu almaya büyük bir heyet gidiyor ve çoğu hukukcu iki tarafın hukukçuları kapanır bir odaya kitap gibi sözleşmeyi yazarlar günler sürüyormuş bu üstelik kullandıkları kalıplar varmış yöneticilerin bu konuya dahili olamaz

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Bunu dile getirsen kedi falan diyorlar ben bizim kulüp kadar oyuncu kaçıran kulüp görmedim pepe'sinden tut gomez sosa fernandes ruiz karius abu gökhan caner hatta dorukhan nedense kaçarak gidiyorlar bunların iyi veya kötü futbolcu olması değil mesele kaçmaları.  Kimisinin parası ödenmiyor kaçıyor kimisi mücadeleci bulmuyor kulübü gomez gibi kimisi verilen ücreti beğenmiyor neyse sebepler farklı ama biraz kendini bulan oyuncu kaçıyor büyük takım böyle mi yönetilmeli?

Oyuncuları satsak gram üzülmem değerini bulan herkes satılmalı böyle borçlu kulüpler için ama kulüp kasasına 1 kuruş girmeden gidiyor bu oyuncular. Sözleşmesi otomatik uzamasın diye herif son 10 maçta takımı sattı ya bir büyük takımın imajı daha fazla nasıl zedelenebilir? Bunlar profesyonel oyuncular kimse aidiyet duyarak oynamaz bu seviyelerde eyvallah ama senin şampiyonluğuna mâl olacaktı forvetsiz oynadın sen son 10 maçı gs 2 gol fazla atmış olsa kaç senemiz heba olacaktı düşündükçe sinirleniyorum adam ta aralık ayında görüşmüş belki de imzaladı ve işler sarpa sarmasın diye tam 29ncu maçtan sonra oynamadı işte talisca'nın paylaşımı ortada.

Marcao örneği çok iyi o da kaçabilirdi mesela 750 bin euro'ya oynuyor bulamaz mı 1.5 milyon euro'ya oynayacağı avrupa'da takım? Ama ne yapıyor o tefe koyup gönderdikleri mustafa cengiz yönetimi para edebilecek değerli oyuncusunun daha 1 sene varken sözleşmesini uzatıyor. Bu yönetim ghezzal'i rosier'i geçtim sergen'i tutabilirse başarıdır.
Burada günlerdir bunu anlatmaya çalışıyorum işte.  En kötü gs yönetimi bile bu transfer konularında çatır çatır hallediyor işini. Biz hariç tüm kulüpler para içinde yüzüyor ama bir tek ekonomik sıkıntı bizde var güya.

Neyse dua etsin bakalım yönetim bol bol. Son gün aldığımız adamlar faydalı olur inşallah takıma diye.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Aboubakar gelirken 1 sene oynayıp, kendimi toparlayayım; sonra başka yere giderim mantığıyla gelmiş demek ki.. Bilerek oynamama işine inanmıyordum ama öyleymiş demek ki. Yanılmışım o konuda. Adam bildiğin satmış bizi.

Çevrimiçi levitate

direk istemiyoruz desenize? ne desteği rezerv takımı allah aşkına

yerli oynatırsanız 1.5 milyon lira vereceğiz diyen tff size teşvik yatırım vs. yapacakmış :D aynen kankalar kesin öyle olur
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi levitate

sözleşmeye bak xd
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi MUSTAFA_

Yine son dakikaya kadar transfer bekleyeceğiz...

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı GreenBook

Al Nasr Ghezzal i alacak heralde
Ah yönetim ah
Başkan, Ghezzal Rosier için Fikret ormanın yaptığı gibi gomez talisca meselesine benzemeyecek diyorsun Ghezzal al Nasr a giderse ne olcak ?

Çevrimdışı GreenBook

Bi kuyruk acısı var heralde bu al Nasr kulübünün
Devamlı oyuncularımıza talip oluyorlar.

Çevrimdışı tuncaboylu

Menajer var menajer var.
Zor iş. Umarım sonu iyi biter Başkan açıklama yapmış az evvel Larini satmayı düşünmüyoruz diye
Menajerlerin hepsi arpasına bakar, arpayı verirsen senin için işler kolay olur.

Başkanın açıklaması doğru, satmayı düşünsen bile söylememen lazım.

Çevrimdışı tuncaboylu

sözleşmeye bak xd
Bizden 1.7 milyon Euro istiyordu bir de.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bi kuyruk acısı var heralde bu al Nasr kulübünün
Devamlı oyuncularımıza talip oluyorlar.
Hangi oyuncumuza talip oldular?

Aboubakar serbest oyuncuydu, Ghezzal da Leicester'ın oyuncusu.

Çevrimdışı Çağrı Öz

bu sözleşme seneye sözleşmeyi garantileme değil zorunluluktan kurtulma yapmama sözleşmesiydi yönetim çok haklıydı bu konuda ama yanlış oldukları şey artıyı hesap ederken eksiyide edeceksin
Ve kimsenin bilmediği yada dikkate almadığı birşey var bu sözleşmeleri hukuk kurulu yapar yöneticiler değil hukukcu değillerki bu kadar detaylı düşünsünler oyuncu almaya büyük bir heyet gidiyor ve çoğu hukukcu iki tarafın hukukçuları kapanır bir odaya kitap gibi sözleşmeyi yazarlar günler sürüyormuş bu üstelik kullandıkları kalıplar varmış yöneticilerin bu konuya dahili olamaz

Zorunluluktan kurtulma sözleşmesi olduğuna katılıyorum. Eklemek istediğim şey lehe konulacak bir madde aleyhe de sonuç verebiliyor. Bunu hukukçu olarak öngörmek imkansız. Öngörsen bile karşı tarafın buna ne cevap vereceği de mühim.

Ben olsam mesela “koşulsuz şartsız uzatmak istersem uzatırım” maddesini eklerim. Ama karşı taraf bunu kabul eder mi? Muhtemelen etmez. Etmek için ücretinin yükseltilmesini ister ya da onun da başka başka şartları olur.

Mesela 10 gol sınırı koydun. Futbolcu 9 gol attı. 6 milyonu duyan bir futbolcu  10. golü atar mı? Kimse 6 milyonluk bir gol atmaz herhalde. Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz.

Sonuç itibariyle karşılıklı taleplerin uyuşması bir sözleşme ile vuku bulur. Bizim burada bahsettiğimiz şeyleri sözleşmeye eklesek o sözleşmeler belki kurulamayacaktı. Belki kurulsa bile bize daha pahalıya mal olacaktı.

Mevcut mali yapıda yönetimin birincil önceliği para. Bundan doğal bir şey de olamaz. Bu konu her zaman riskli işlere girmemize sebep oluyor. Bu ucu açık sözleşmelerin Mensah’ta faydasını gördük, Aboubakar’da zararını.

Aboubakar kalitesinin uzağında çok düşük bir ücretle risk aldı. Takıma katkısını verdi. Ödül olarak da bonservis ücretini kendisi almış oldu. Aksi bir senaryoda eli boş evine dönecekti. Risk kendisinin, ödül kendisinin oldu. Kulüp olarak öyle bir duruma yataklık yapmak doğru mu derseniz, şartlar düşününce bence doğru. Sonuçta biz de tam olmasa da alacağımızı aldık. Doğru değil diyenlere de saygı duyarım.

Çevrimiçi levitate

...

Çevrimiçi sozkul

Bir tek Rize mi imzalamamış? :)
Kümeden düşme olaslığı %16.6 dan %15 e düşüyor Necmi, ondan istiyorlardır..

Çevrimdışı caner.eryigit

Eyşan gitmiş abu da neymiş.
Ulan eyşan harbi büyük golcüydün.

Çevrimdışı mrred

...

Kaos ve seçim loading...
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Bizden 1.7 milyon Euro istiyordu bir de.
Kurtulduk bu hadsizden iyi oldu. Terbiyesize bak ya

700 bini kabul edeceği yerde 1.7 istiyor. Emlakçı bundan daha namuslu
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Başkan saçmalamasın. Tuzumuz kuruymuş gibi oyuncu satmıyoruz diyor. Değerini bulan oyuncu satılmalı. Larin 8 ve üstü Ersin 7 ve

üstü gelirse kesinlikle satılmalı.
The great gig in the sky

Çevrimdışı tuncaboylu

Bir tek Rize mi imzalamamış? :)
Kümeden düşme olaslığı %16.6 dan %15 e düşüyor Necmi, ondan istiyorlardır..
Bence çok geniş kadroları var takımların, ellerindeki oyuncuların hepsini oynatma şansı bulmak istiyorlar.

Çevrimdışı tuncaboylu

Başkan saçmalamasın. Tuzumuz kuruymuş gibi oyuncu satmıyoruz diyor. Değerini bulan oyuncu satılmalı. Larin 8 ve üstü Ersin 7 ve

üstü gelirse kesinlikle satılmalı.
Satmayı düşünüyorsan bile düşünmüyorum diyeceksin, ticaretin ilk kuralı.

Ha bunlar düşünse de satamazlar gibime geliyor, o ayrı mesele.

Çevrimiçi MUSTAFA_

...
Tok satıcıyız demek bu. Gelen rakam iyi olursa satmama gibi bir lüksümüz yok.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★