Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 380877 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimdışı Erman1903

Beşiktaş, Ajaxtan fark falan yemeyecek. Kıran kırana mücadele, alacağız maçı .

Ufak spoiler.

Sivas'tan haber yok mu dostum, dönenlerin hepsini sahaya atıp ligde kaybedilen puanı mı telafi edecekmişiz?

Çevrimiçi doganay

Avrupada görüyorlar hem fizikli hem teknik-mental yeterliliği üst düzey olan bekleri, sonra buraya gelip fiziksiz bek olmaz falan diye yazıyorlar. O kulüplerin beklerinin hepsi fizikli olabilir ama onlar zaten piyasada sınırlı sayıda olan hem fizik kapasitesi yüksek, hem teknik-mental kapasitesi yüksek oyuncuları parasını basıp kapıyorlar, kimseye bırakmıyorlar. Sen yerini bileceksin önce. Ayakların yere basacak.
fiziksiz bek olmaz denmedi, ridvanin fizigi yeterli degil sampiyonlar ligi icin dedim ben. fizigi guclendikce daha iyi olacak dedim hatta, hicbiryerde de nsakala oynasin dah iyi demedim.
futbolu NBA den basketbolla kiyaslamkta ayri birsey olsa gerek.

Çevrimdışı ardiles

Bu takım süper ligin üzerinde, Şampiyonlar ligi için kuruldu. Ligi zaten götürürüz. Ajax maçı en en önemli maçımız. Bu sene şamp liginde başarılı olmaz ve en kötü gruptan çıkmazsan seneye Barcelonadan Pjanic, Chelsea dan Batshuayi ayarında kiralık transfer yapamazsın. En fazla göreceğin rahmet Diaby gibi kiralık oyuncular olur tabi bu gidişle onlar bile zor. Sen adamın oyuncusunu al pestilini çıkar sakatla bırak bir daha oyuncu verir mi? Geçen sene Cenk bu sene diğerleri... Senin süper ligin onların umurunda değil, Şampiyonlar liginde boy göstersin diye kiralık gönderdiler.

Çevrimdışı 38life

Ajax maçında "yarı hazır" olan tüm oyuncuları ilk 11'de başlatırız
3 tanesi ilk yarıda sakatlanır ve 3 oyuncu değişikliği yaparız
Skorun kötü olması sebebiyle hoca 60'da 2 oyuncu değişikliği daha yapar (yapmaz demeyin yapar) oyuncu değişikliği hakkımız dolar.
65'te 2 oyuncumuz daha adalesinde ağrı hisseder ve saha kenarına gelir 9 kişi kalırız
Necip ve Josef sinirlenip rakibe çift dalarlar ve kırmızı görüp atılırlar.
90+2'de Gökhan Töre ceza sahası içinde topa elle müdahale edip ikinci sarıdan atılır.
Sahada 6 oyuncu kaldığımız için maç hükmen 3-0 Ajax lehine tescillenir.

İddaa kaç oran verir acaba bu senaryoya.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı Erman1903

N'Sakala'yı boş yere eleştirmeyin, o bir sol bek ve fazla kabiliyetli ya da zeki oyuncu değil. Atarsın sola atletik kenarlara karşı kullanırsın, içe giren kurnazlara karşı sıkıntı yaşar geldiğinden beri +'sı -'si belli. Kimse yokken o oynayacak tabi, stoper yok - kaldı ki Atiba eskisi kadar yorulmak bilmeyen biri değil bekte o da sıkıntı yaşayabilir.

Eleştirilecek konu takımda 3 sol - 1 sağ bek bulundurulması, Ghezzal'ı Töre gibi biriyle yedeklemektir. Eh sol beki sağa çekmiş önüne de Töre koymuşsun, N'Sakala ne yapacak ki?

Çevrimdışı 38life

fiziksiz bek olmaz denmedi, ridvanin fizigi yeterli degil sampiyonlar ligi icin dedim ben. fizigi guclendikce daha iyi olacak dedim hatta, hicbiryerde de nsakala oynasin dah iyi demedim.
futbolu NBA den basketbolla kiyaslamkta ayri birsey olsa gerek.

Tamamiyle bir kıyaslama yapmadım. Mevzu pozisyon almak olunca karşılaştırma yapılabilir. Ki basketbolda daha önemlidir, Savunmada tek bir an yanlış pozisyon aldığında cezalandırılırsın. Zeki sporcular diğer takım sporlarını takip ederler. Atiba'nın ne kadar çok Beşiktaş'ın basketbol maçlarına gittiğini biliyoruz.

Çevrimdışı 38life

Futbol çok geniş alanda oynanan bir oyun. 105'e 70 metre gibi ölçülerde oynanıyor. O yüzden her şey yolundayken bazı yetersiz oyuncular çok güzel, çok rahat kamufle olabilir. Hele bir de maçları rakip yarı sahada oynayan bir takımda savunma oyuncusuysan mis gibi kamufle olabilirsin. Yeter ki fizik kapasiten yeterli olsun, sırıtmazsın. İsmail Köybaşı ile şampiyon olduk. Tosic bizde kahramana dönüştü. Kimin ne kadar futbolcu olduğu şartlar zorlandığında ortaya çıkar.

Çevrimiçi levitate

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi sEuL

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Altay cocuklari her dokunusta yerdeydi zaten, bu adamlar macin tekrarini falan izliyor mu acaba. Utanir insan biraz, en ufak temasta oyuncular yerlerde yuvarlaniyor.

Çevrimdışı mrred

Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
11 OCAK 2021, 18:05:10
Duran toplarda gayet iyiyiz. Fakat bu hocaya falan yazmaz takımda zaten iyi orta yapan ghezzal var. Josef Vida Welinton Atiba Abubakar Larin bunların hepsi de iyi kafa vuruyor.

Hoca sadece Larin konusunda bir oyun planı yaptı. O da Larinin arka direk koşuları.

Mesela elimizde derslik half space koşuları atan Rıdvan diye bir oyuncu var. Bundan hiç faydalandığını görmedim. Öyle bir niyeti olduğunu da düşünmüyorum.

Burada bir kaç kez Rıdvanın half space koşularını gif yapmıştım. Oyuncunun bu özelliğinden faydalanarak bir oyun planı kurulabilir. Çünkü Rıdvanda inanılmaz hücum ve savunma farkındalığı var. Ne zaman nereye hareketlenmesi gerektiğini çok iyi biliyor.
Ama hoca bırakın bundan faydalanmayı Nsakala vasatını ilk 11 monte etmeye çalışıyor. Gerçekten ilginç
Rıdvanı iki yıldır en çok savunanlardan biriyim. Rııdvan bence sol öne evrilebilir. Savunma farkındalığı yüksek ama savunmada fizikten dolayı yetersiz hala aynı fikirdeyim. Attığı golleri aslında geçen sene de atabilirdi. Çokça yazdım
işlerimden dolayı buraya pek yazamıyorum hatırlatma yapmak istedim. Rıdvan bizim canımız fakat bir takım gerçekler var. Bazı arkadaşlar hala anlamak istemiyor günümüzde "fizik" 1.sırada. Benim fikrim budur. Bazıları 1.sıraya topa hükmetme topla kabiliyeti falan koyuyor ben buna katılmıyorum fizik olmadan bir hiçsiniz.
[ Son Düzenleme: 25 Eylül 2021, 09:45:39 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimiçi yaço58

Sakatlari ajax da riske etmeyelim Sivas maçı daha önemli üst üste 3 maç puan kaybı metal sıkıntıya sokar

Çevrimdışı Kursad_Duran

Sakatları riske etmeyelim diyorsun ama kiminle oynayacağız biz bu macı. Şu anda kaleci hariç 9 tane sağlam adam var.

https://www.transfermarkt.de/besiktas-istanbul/startseite/verein/114

Yanı ilk on biri çıkartabilmek için U19dan en az bir tane futbolcu oynatmak gerekiyor. Çok kötü sonuç çıkabilir. Bir sekizde bunlardan yeriz.

Çevrimiçi Samet Ç

Ajax maçı için ligi riske atmaya gerek yok sezon sonu kimse Ajax maçını kazanmanı veya Cl'de bir üst tura çıkmanı konuşmayacak aksine bu kadroyla ligi nasıl verdiğin konuşulacak %100 hazır olmayan hiçbir oyuncu oynatılmamalı. Hoca öyle herkes futbolu çok iyi biliyor gibi üstten cümleler kurabiliyorsa sahada farkını gösterecek Ajax maçını kaybedebilir ama ezilmeyecek. Zamanında her Allah'ın günü eleştirdiğim Bilic'in elindeki kadro çok mu iyiydi o adam o yetersiz kadroyla Feyenoord eledi Arsenal ve Tottenham ile kafa kafaya oynadı Liverpool eledi bu tip olağanüstü durumlarda hoca farkı ortaya çıkar çıkmalıdır.
[ Son Düzenleme: 25 Eylül 2021, 12:35:33 Samet Ç ]

Çevrimdışı Erman1903

Oyuncuları kullanmayı bilme bilmeme falan hikaye. Senden benden iyi biliyor hangi oyuncuyu nerede oynatması gerektiğini. Daha önce görmediği için korkar beki terse çekmez, getirdiği bidonlar kötü gözükmesin diye onlara dokunmaz gol atan genci keser, rasyonel gördüğü şeyi sırf kendi önceden planlamadığı için mecbur kalmadıkça yapmaz öyle iş mi olur dendiği için ortaya 3 defansif adam atar. Bunun adı konservatif olmak, bilinenden şaşmayı istememek ve 'Çünkü kararı ben veriyorum, senden daha iyiyim benim kararım daha doğrudur' sendromu.

Antrenmanlarda it gibi çalışan Güven'i sola atmamak ve orada Salih kullanmak ise bu işin son noktası. Eee götüyle inatlaşan donuna sıçarmış, geçen sezon aynı antrenmanlar yapılıyordu ama Allah yanındaydı her şeye rağmen yoklukta şampiyon oldun. Bir insanın ne kadar iyi yönetici olduğunu görmek istiyorsan ona para vereceksin. Şimdi yaşanan sakatların yarısından fazlası benim gözümde Allah'ın yanımızda olmaması, mühendisliği doğru yapmamak, kendi piyasanı düşünüp mali haddi aşmak.

Yönetim sözleşme pazarlığında mırın kırın yaptığı vakit Sergen'i kapıya koyacaktı, ben olsam işi oraya getirmezdim lakin eğer o andan itibaren iş bendeyse yapmakta tereddüt etmem. Zamanında gelsin dedim, ilk git diyenlerden biri de benim. Bekleyelim, gerekirse yaz sonuna kadar hocasız kalalım diyen tipler vardı, bunlar biz gelsin dediğimizde Sergen kimmiş diyenler. Şimdi başladılar yaygaraya yok antrenman  programı yok taktik - N'Sakala - Töre. Sanki bunlar geçen sezon farklıydı. Eee böyle olur tabi, işleri buraya getirir adam gibi planlama yapmazsan Oğuzhan Regista oynasın diyen adamlardan futbol dersi dinlersin.

Ligde iki maç daha patates olursa Sergen'i kovun, Aybaba falan birini getirin. Bana kalsa çoktan çözum bulurdum, işleri buralara getirmem de artık gelmiş belki birileri takkeyi önüne koyar da düşünür çevirir durumu. Aksi halde tepedekiler de sorumlu olacak, yöneticimi transferden çektirip hocaya ipleri emanet eden, ŞL masalıyla ona fantazi kadro planlaması yaptıran ben değilim.

Çevrimiçi Samet Ç

Töre'den Lens bile daha iyi oynar. İşin kötü tarafı Töre sene sonu yine kontrat alacak.

Çevrimdışı Erman1903

Töre'den Lens bile daha iyi oynar. İşin kötü tarafı Töre sene sonu yine kontrat alacak.

Onun için önce Sergen'in kontrat alması lazım.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Rıdvan çok güzel özetlemiş.

Çevrimiçi underworld

Bu maç için dövünmeye gerek yok.
Esas kayıp iç sahada 3-0 dan maç vererek yapıldı.
O maçı kazansaydık şimdi Altaya 1 puana oynayabilirdik.

Çevrimiçi kahyaoglueren

Bats, Necip, Alex antremana cıkmış. Larin de koşu yapıyor bireysel.

Çevrimiçi Kartal Ç

Bu maç için dövünmeye gerek yok.
Esas kayıp iç sahada 3-0 dan maç vererek yapıldı.
O maçı kazansaydık şimdi Altaya 1 puana oynayabilirdik.

buna ek olarak Rosier sarı kartı varken maç bittikten sonra gidip hakemi alkışlayıp 2.sarıdan kırmızı görmeseydi bize 2 gol olarak geri dönecek bir Nskala'lı sağ bek performansı da yaşamak zorunda kalmayacaktık. Rosiere teknik ekipten bi kulak çekme gelmiştir umarım. Beşiktaşı tırpanlamaya bahane arıyorlar zaten. Böyle abzürt çocukca kartları kaldıracak durumda değil kadro da camia da.

Çevrimiçi levitate

batsu, larin, necip ve alex antrenmana çıkmış
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı 38life

Sakatların durumu hakkında herkes farklı bir şey söylüyor. Bakalım ne olacak Salı gününe kadar.

Çevrimdışı can1903

Alexi riske etmeyin bizim en önemli silahımız ligi alıp götürecek tek adam. Ajax maçında asla oynatmak gibi bir hata yapmayın.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimiçi Samet Demir

Alexi riske etmeyin bizim en önemli silahımız ligi alıp götürecek tek adam. Ajax maçında asla oynatmak gibi bir hata yapmayın.
+1903

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Ç

Etiketler: