3. Hafta Beşiktaş 1-0 Karagümrük
3. Hafta Beşiktaş 1-0 Karagümrük

Beşiktaş Forum|3. Hafta Beşiktaş 1-0 Karagümrük Tarih : 28.08.2021 Saat : 21:45 Stadyum : Vodafone Park Hakemler : Cüneyt Çakır - Bahattin Duran - Tarık Ongun - Onur Özütoprak VAR : Hakan

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

3. Hafta Beşiktaş 1-0 Karagümrük  [Okunma sayısı 21292 defa] 3. Hafta Beşiktaş 1-0 Karagümrük
Anket
Beşiktaş, Karagümrük maçından kaç puan alır?
3 puan
22 [%81.5]
1 puan
1 [%3.7]
0 puan
4 [%14.8]

Toplam Oy Verenler: 27

Çevrimiçi Necmi

ben cünonun kötü yönetemediğini düşünüyorum
bi tek ersin’e erken sarı çıkardı
salih kararında haklıydı tamamen hatta hoca gereksiz çıkıştı orada muhtemelen geçen hafta kenan’a verilmeyen penaltıyı kaçırdı bu hafta serzeniş etmek için salih konusunu da genelleyerek  haksız duruma düştü
cüno sinsidir zaten kötü olduğunu göremezsinki çaktırmadan rakibi üstüne doğru iter kritik hatalı görmez kritik olmayan yerlerde seni dengeler bir anda karşındaki kediyi kaplana çevirir rakibin sert müdahalelerine hiç ses etmedi senin her müdahaleni çaldı ama bakınca rakibe sert davranıyor gibi göründü. hep derim cüno fırat birde bülo en tehlikeli hakem üçlüsü herkes gençlere takık ama onlar belli etmeden yapamıyor deşifre oluyorlar linç yiyorlar en azından bunlar yapıp birde iyi yönettin diye aferin alıyorlar. bülodan kurtulduk ama bu ikisi her maçımıza verildiklerinde ürperiyorum

Çevrimdışı Erman1903

20 yaşında iki yıldır a takımla bir sürü maçada ilk 11 çıktı usta olması için daha ne gerekiyor :alala:
ilk maçtan bu maça hep aynı hataları yapıyor bir bek maç içinde yerini nasıl kaybeder bir iki defa değil maç boyu böyle ben bunu bir senedir yer tutmayı bilmiyor diye eleştiriyorum bir tık ilerleme bile yok çalım yersin zayıf kalırsın rakibe karşı anlarım ama takım baskı yerken senin yerinde olmaman hata falan değil bak baskı yediğimiz bütün süreye çoğunlukla merkezde kalıyor arka bom boş bir ara baskı yerken sağ çizgideydi ve bu maç boyu devam etti kafamda olduğu için sürekli onu izliyorum birinin kulağını iyice bükmesi gerekiyor senin tek meziyetin genç olmak hızlıda değilsin pır pır olman lazım rakibe kene gibi yapışman gerekiyor bunuda yapamazsan yarın kaybolur gidersin

Abi 20 yaşında bir oyuncu beklentin nedir bilmiyorum benim aşırı yüksek değil, bana göre bugün iyi mücadele etti ve +'sı eksisinden fazlaydı Ahmed Musa çok süratli bir oyuncu ezilmedi onun karşısında elbette hatalar yapacak şu anda N'Sakala seviyesinde bir yerli var şudur bile diyemiyoruz bana göre yaklaşabilecek bir çocuk var o da Rize'de ona da N'Sakala diyoruz yani çok özel bir şey değil. Şu veya bu senin söylediğin hataları yapıyor olmasa söylemezsin ben de yapmıyor demiyorum ama bu maç performansını genel olarak pozitif buldum. 20 yaş bizim ülkemizde yerli futbolcular için çok geç değil özellikle Sergen gibi tecrübeyi tercih eden bir hoca ile daha da zor gelişmesi, belki Anadolu'da olsa daha hızlı gelişim gösterir nereye varır bilemiyorum şöyle iyi bir savunmacı var diye sana birini gösteremem alınabilecek iyilerden birini kadroya dahil ettik belki o da hata yapacak çok üst düzey bir futbolcu değil kim iyiyse o oynar fazla dert edilecek bir şey yok 3 tane adam var orada artık.

Çevrimiçi Necmi

Abi 20 yaşında bir oyuncu beklentin nedir bilmiyorum benim aşırı yüksek değil, bana göre bugün iyi mücadele etti ve +'sı eksisinden fazlaydı Ahmed Musa çok süratli bir oyuncu ezilmedi onun karşısında elbette hatalar yapacak şu anda N'Sakala seviyesinde bir yerli var şudur bile diyemiyoruz bana göre yaklaşabilecek bir çocuk var o da Rize'de ona da N'Sakala diyoruz yani çok özel bir şey değil. Şu veya bu senin söylediğin hataları yapıyor olmasa söylemezsin ben de yapmıyor demiyorum ama bu maç performansını genel olarak pozitif buldum. 20 yaş bizim ülkemizde yerli futbolcular için çok geç değil özellikle Sergen gibi tecrübeyi tercih eden bir hoca ile daha da zor gelişmesi, belki Anadolu'da olsa daha hızlı gelişim gösterir nereye varır bilemiyorum şöyle iyi bir savunmacı var diye sana birini gösteremem alınabilecek iyilerden birini kadroya dahil ettik belki o da hata yapacak çok üst düzey bir futbolcu değil kim iyiyse o oynar fazla dert edilecek bir şey yok 3 tane adam var orada artık.
dert ettiğim oyuncular değil alt yapı
belki konuşursak farkındalık yaratırız dikkatlerini çekeriz bu şekilde olmadığını olmayacağını anlarlarda alt yapıyı gerçek profesyonellere teslim ederler
yoksa parmaklarını oynatmıyorlar çiftlik oldu orası yıllardır aynı kişiler hiç bir işe yaramadan beşiktaşı sağıyor orda
sonrada bunları gösterip oyuncu yetiştirdik diyecekler ama bu çocuklar ne öğrenecekse a takımda öğrenecek tabi fırsatları olursa yazık ediliyor gençlere yıllardır.

Çevrimdışı alimm

Bats'ı çok beğendim, hayal ettirdiği herşeyi sahada gösterdi gol hariç 😁
Alex çok rahat driplink yapıyor, fiziken tam hazır olduğunda Bats ile birlikte ligin içinden geçeceklerdir.. Bunun sinyallerini fazlasıyla verdiler...
Ghezzal önceki iki haftaya nazaran vites yükseltip geçen seneden enstantaneler sunmaya başladı.. İzlemesi büyük keyif...
Joséf çok büyük karakter, kelimelerle ifade edemiyorum...
Salih'ten çok beklentim var fakat dün ilk yarı gözler 38lik delikanlıyı aradı..

Yerli stoper çok önem arz ediyor aksi durumda necip'in oraya monte edilmesi düşünülmeli kanaatindeyim...
[ Son Düzenleme: 29 Ağustos 2021, 06:59:36 alimm ]
Bundan Sonra Her Sene Böyle...

Çevrimiçi Necmi

Bats'ı çok beğendim, hayal ettirdiği herşeyi sahada gösterdi gol hariç 😁
Alex çok rahat driplink yapıyor, fiziken tam hazır olduğunda Bats ile birlikte ligin içinden geçeceklerdir.. Bunun sinyallerini fazlasıyla verdiler...
Ghezzal önceki iki haftaya nazaran vites yükseltip geçen seneden enstantaneler sunmaya başladı.. İzlemesi büyük keyif...
Joséf çok büyük karakter, kelimelerle ifade edemiyorum...
Salih'ten çok beklentim var fakat dün ilk yarı gözler 38lik delikanlıyı aradı..

Yerli stoper çok önem arz ediyor aksi durumda necip'in oraya monte edilmesi düşünülmeli kanaatindeyim...
karagümrük çok şanslıydı bizim için zor olduğunu düşünüyor herkes ama 7 tane net gol olmaması mucize pozisyon onun yanıında 3-4 tane daha kafa vuruşu vs vardı birde sayılmayan gol
bunu hazır olmayan takım birbirine alışmamış kadro ve zor bir rakibe karşı yapılldı
bu takım ligin içinden geçer hem gol yemesi zor bir takım olduk hemde kolay gol atabilecek bir takıma dönüştük
batshuai tam beklediğim gibi çıktı tam bizlik bir oyuncu alex de taliscanın çok daha iyisi

Çevrimdışı underworld

Ana planda cosef, atiba yı bozacak bir yapımız yok.
Ancak son 29 dk risk anlarında ati - Salih değişebilir.
Öteki türlü Salih, tekşeyra nın yedeğidir.

Kıssadan hisse ati varsa o oynar

Çevrimiçi Samet Demir

3. Yerli kim oynayacak peki? Larin ya da bats. 11e almayıp Kenan mı olacak kadroda?

Ya da ghezzal yerine töre
Stoperlerden birinin yerine necip.

En cazip hangisi?

38 yaşında atibayı mı kesmek yoksa diğerlerini mi kesmek?

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Erman1903

belki konuşursak farkındalık yaratırız dikkatlerini çekeriz bu şekilde olmadığını olmayacağını anlarlarda alt yapıyı gerçek profesyonellere teslim ederler
yoksa parmaklarını oynatmıyorlar çiftlik oldu orası yıllardır aynı kişiler hiç bir işe yaramadan beşiktaşı sağıyor orda
sonrada bunları gösterip oyuncu yetiştirdik diyecekler ama bu çocuklar ne öğrenecekse a takımda öğrenecek tabi fırsatları olursa yazık ediliyor gençlere yıllardır.

Altyapı maalesef. ben çok takip etmiyorum ama birilerinin tanıdıklarının - çocuklarının oyun alanı oldu senelerce. Şu anda durum nasıl bilmiyorum ama fazla değiştiğini sanmam. O işlerden ümidimi kestim kısa sürede olacak şeyler değil. Bana kalsa liglerde oynayan yerli gençleri iyi tarayabileceksek yeter, tecrübeli genç ya da harbi cevheri olan futbolcu, performans olanı fazla parlamadan alacaksın. Zaten bizim seviyede yedeklik yapabilecek ya da dönem içinde yan bölgelerde 11 adayı olabilecek oyuncu tek tük düşüyor, şu yabancı sınırı varken ismi duyulmadan aldın aldın yoksa 2-3'den kapı açacaklar.

Çevrimdışı underworld

3. Yerli kim oynayacak peki? Larin ya da bats. 11e almayıp Kenan mı olacak kadroda?

En cazip hangisi?

Kaan oynayacak

Çevrimiçi Samet Demir

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı underworld

Kaan önce gelsin sonra oynar..
Onuda aylardır işin içinde olup antep maçından sonra uyananlar düşünsün.

Çevrimdışı celiker1

Akşamdan beri aynı şeyi düşünüyorum.Bu takıma önce  Vida-Rosier,Josef-Atiba,Ghazzal-Teixeira-Larin,Batshuayi yazarsın ,ondan ne yapacağını düşünürsün.

Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı alimm

En cazip hangisi?

Bizim için en iyi tamdemler güncel kadromuzla
 vida-necip ve atı-josef ha transferler yapılır Kaan Gedson gelir onlar da forma mücadelesi verir en ideal 11 oluşturulur...
Bundan Sonra Her Sene Böyle...

Çevrimdışı can1903

Sakatlıkların hepsi zemine bağlı.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimiçi ugurkartalizma

Zemin çok çok kötüydü ya. Umarım düzelir, bana milli ara sonrası da düzelmeyecekmiş gibi geliyor.

Çevrimdışı Orhan_

şüpheye düşmeyeceksin orda onun için varsın
ayıklayacal pirinç yok hakeme bir kaç maç ceza verirler biter konu kapanır.
puan kaybetsek kaybettiğimizle kalırdık allahdan hakemin hatası bize doğru olarak döndü yoksa merkez boşalmış vaziyette oyuncu değiştirmek için sergen 70 i beklerdi en azından hakem sayesinde necipi soktuda orta saha direncini kazandık necipde iyi performans gösterdi yoksa duman olurduk sergenin oyuncu değiştirmek aklına gelene kadar, normal hocalık zaten ikinci yarıya salihle başlamamayı gerektirirdi hem kötü oynuyor hem sarı kartlı yetersizliğini sert hamlelerle kapatmaya çalışıyordu kırmızı gayette beklemesi gereken durumdu. maç sonunda tepki verde maç içindede uyanık ol. hakeme fırsat verme çok iyi oyuncu olur hadi riske girersin katkısı büyüktür. ama öyle durum yokki salihin daha zamana ihtiyacı var kötü oyuncu değil ama takımda uyumsuzluğu bas bas bağırıyor şu maçta puan kaybetsek yakmışdı salihi. bir anda hedef tahtası olacaktı. taraftar bir kez takınca ağzıyla kuş tutsa nafile

:D abi hoca ne güzel hakem bizi kandırdı dedi. Oradan bi ekmek çıkarsınlar işte :D. 3 4 maç ceza da kötü değildir.

Çevrimdışı abdusta

21.45 e  kadar lig liderliğimiz hayırlara vesile olsun ve o şekilde haftayı kapatırız İnşallah.

saygılar

Çevrimdışı worns

çok doğru tespit. yıllardır altyapıdan çıkıp temel futbol bilgisi yeterli olan oyuncu görmedim. rıdvan bana göre son derece potansiyelli bir genç bu arada. sık sık süre alması gerektiğini düşünüyorum. ama pozisyon almayı hiç bilmiyor söylediğin gibi. pozisyon alma ve hamle zamanlaması eksiklerini fazla koşarak tolere etmeye çalışıyor kısmen de bunu başarıyor. ama bu durum haddinden fazla güç harcamasına neden oluyor, kapasitesini ekonomik kullanmayı da beceremiyor. çok eforlu göründüğü maçlardan sonra pert olup durmasının nedeni aslında fiziksel eksiği değil. bu oyuncu aslında atletik açıdan iyi. ta avcı zamanında testlerde birinci çıktığını biliyorum fiziksel açıdan. ama akıllı oynamadığı için o kadar fazla ekstra efor sarfetmesi gerekiyor ki yetmiyor. iyi göründüğü tüm maçlarda geçen sene de dahil ilk hamlelerde ve karşılama mesefasinde sorunları yine oluyor ama seri bir oyuncu olduğu için tekrar tekrar rakibin karşısına dikilebiliyor.

rıdvan mental sorunlarını giderirse çok iyi bek olur. teknik ve fiziksel açıdan gereken şeylere sahip, bence oyuncu yetenekli. ama altyapıda aldığı temel futbol eğitimi çok problemli, bunları aşması gerekecek.

ersin-rıdvan son yıllarda altyapıdan çıkan en iyi oyuncular. son yıllarda altyapıdan çıkıp da mental açıdan en azından ortalama bir futbol aklına sahip oyuncu hatırlamıyorum. necip'in doğru oynamayı öğrenmesi için 25 yaşını geçmesi gerekti. atınç çok iyi stoper olacak donanıma sahipti. almanlar bile mental eksiklerini gideremedi. eslem-hasan türk-cemali filan gayet iyi orta saha olabilecek yeteneklere sahiplerdi ama hiç biri merkez orta saha için gerekli oyun aklına sahip değillerdi. demirci'yi batuhan'ı filan söylemeye bile gerek yok. başka da aklıma gelmiyor ama tüm örneklerin ortak noktası mental açıdan üst düzey oyuncu olacak kapasiteye sahip olamamaları yoksa yetenek değil. 

Çevrimiçi Necmi

çok doğru tespit. yıllardır altyapıdan çıkıp temel futbol bilgisi yeterli olan oyuncu görmedim. rıdvan bana göre son derece potansiyelli bir genç bu arada. sık sık süre alması gerektiğini düşünüyorum. ama pozisyon almayı hiç bilmiyor söylediğin gibi. pozisyon alma ve hamle zamanlaması eksiklerini fazla koşarak tolere etmeye çalışıyor kısmen de bunu başarıyor. ama bu durum haddinden fazla güç harcamasına neden oluyor, kapasitesini ekonomik kullanmayı da beceremiyor. çok eforlu göründüğü maçlardan sonra pert olup durmasının nedeni aslında fiziksel eksiği değil. bu oyuncu aslında atletik açıdan iyi. ta avcı zamanında testlerde birinci çıktığını biliyorum fiziksel açıdan. ama akıllı oynamadığı için o kadar fazla ekstra efor sarfetmesi gerekiyor ki yetmiyor. iyi göründüğü tüm maçlarda geçen sene de dahil ilk hamlelerde ve karşılama mesefasinde sorunları yine oluyor ama seri bir oyuncu olduğu için tekrar tekrar rakibin karşısına dikilebiliyor.

rıdvan mental sorunlarını giderirse çok iyi bek olur. teknik ve fiziksel açıdan gereken şeylere sahip, bence oyuncu yetenekli. ama altyapıda aldığı temel futbol eğitimi çok problemli, bunları aşması gerekecek.

ersin-rıdvan son yıllarda altyapıdan çıkan en iyi oyuncular. son yıllarda altyapıdan çıkıp da mental açıdan en azından ortalama bir futbol aklına sahip oyuncu hatırlamıyorum. necip'in doğru oynamayı öğrenmesi için 25 yaşını geçmesi gerekti. atınç çok iyi stoper olacak donanıma sahipti. almanlar bile mental eksiklerini gideremedi. eslem-hasan türk-cemali filan gayet iyi orta saha olabilecek yeteneklere sahiplerdi ama hiç biri merkez orta saha için gerekli oyun aklına sahip değillerdi. demirci'yi batuhan'ı filan söylemeye bile gerek yok. başka da aklıma gelmiyor ama tüm örneklerin ortak noktası mental açıdan üst düzey oyuncu olacak kapasiteye sahip olamamaları yoksa yetenek değil.
anlatmaya çalıştığım bu işde öyle gençleri olmayan şeyler için şişirerek bu işler düzelmiyor bir sürü genç yetenek kaybettik ve kaybetmeye devam ediyoruzbunudabir kaç oyuncu eskisi alt yapıda iş imkanı sağlasın diye yapıyoruz yıllardır ne kendilerinii geliştirdiler nede yetiştirdikleri oyuncuları yada yetiştiremedikleri diyelim beşiktaş alt yapısına girmek zaten yetenek ister yapacakları şey yeteneği doğru şekilde yönlendirmek bunlar yıllardır çocukları halı sahada futbol oynar gibi büyütüyorlar ikinci ligde bile oynayamayan oyuncu çıkarttığı için insan utanır kendi gider. yaptıkları zaten doğal olarak olan yetenekleri köreltmek

Çevrimdışı Nartallo

1,5 yıl sonra ilk defa gittim Vodafone Arena'ya...

Ghezzal'ı izledik dünya gözüyle.

Maça dair tek söylenecek şey Salih Uçan'ın sorumsuzca gördüğü karttı.

Pozisyon icabı olur kart görürsün ama orta sahada sırtı kaleye dönük adamın topuğuna basmanın mantığı da yok, izahı da yok.

İki üç maçtır izliyorum Salih Uçan'ı... Oyunun hücum tarafında Oğuzhan kadar etkili değil, savunma tarafında ise Oğuzhan'dan farklı değil...

Bu adamın bize katacağı hiçbir şey yok, yerli kontenjanı doldurmaktan başka.

Çevrimiçi Necmi

1,5 yıl sonra ilk defa gittim Vodafone Arena'ya...

Ghezzal'ı izledik dünya gözüyle.

Maça dair tek söylenecek şey Salih Uçan'ın sorumsuzca gördüğü karttı.

Pozisyon icabı olur kart görürsün ama orta sahada sırtı kaleye dönük adamın topuğuna basmanın mantığı da yok, izahı da yok.

İki üç maçtır izliyorum Salih Uçan'ı... Oyunun hücum tarafında Oğuzhan kadar etkili değil, savunma tarafında ise Oğuzhan'dan farklı değil...

Bu adamın bize katacağı hiçbir şey yok, yerli kontenjanı doldurmaktan başka.
hüküm vermeden biraz zaman ver daha takıma uyumu yok ve birde beşiktaş taraftarı karşısına çıkmak kolay değil kendini gösterme çabasıda var
zamana ihtiyacı var verelim o zamanı sonra değerlendiririz talihsiz bir durumdu hemde taraftarın karşısına çıktığı ilk maçta olması oyuncuyu yıkmışdır. artık bizim oyuncumuz asıp kesme yerine sarıp sarmalamak lazım asmak bize birşey kazandırmaz çok şey kaybettirir.

Çevrimdışı Nartallo

hüküm vermeden biraz zaman ver daha takıma uyumu yok ve birde beşiktaş taraftarı karşısına çıkmak kolay değil kendini gösterme çabasıda var
zamana ihtiyacı var verelim o zamanı sonra değerlendiririz talihsiz bir durumdu hemde taraftarın karşısına çıktığı ilk maçta olması oyuncuyu yıkmışdır. artık bizim oyuncumuz asıp kesme yerine sarıp sarmalamak lazım asmak bize birşey kazandırmaz çok şey kaybettirir.

Valla abi, sarı kartlı adamın o müdahaleyi yapmaması lazım. Geçen sene N'Sakala da tak diye bastı, hakem yorumu da değil, net sarı kartlık pozisyonlar ikisi de...

Puan kaybı yaşasaydık, milli takım arasına bir sürü polemikle ve çatlak sesle girerdik.
[ Son Düzenleme: 01 Eylül 2021, 19:19:33 Nartallo ]

Çevrimiçi Necmi

Valla abi, sarı kartlı adamın o müdahaleyi yapmaması lazım. Geçen sene N'Sakala da tak diye bastı, hakem yorumu da değil, net sarı kartlık pozisyonlar ikisi de...

Puan kaybı yaşasaydık, milli takım arasına bir sürü polemikle ve çatlak sesle girerdik.
abu da olimpiakos maçında orta sahada rakibe kafa atmıştı bu onu kötü oyuncu yapmıyor
salih iyimi kötümü bunu gelecekte göreceğiz bana oziden farkı olmayacak gibi geliyor ama peşin hükümlü olmak istemiyorum beklemeden tarafım

Etiketler: