Football Manager (Oyun)
Football Manager (Oyun)

Beşiktaş Forum|Football Manager (Oyun) Football Manager başlığı hayırlı olsun. Burada kendi oynadığınız FM kariyerlerinizi paylaşabilirsiniz, Beşiktaş kariyerleri olsun,

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Football Manager (Oyun)  [Okunma sayısı 76160 defa] Football Manager (Oyun)

Çevrimiçi MUSTAFA_

@MUSTAFA_ devam reis takipteyiz  Bari yüzümüz burda gülsün.
Birazdan yenisi geliyor

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Erman1903

@Samet Demir yanlış başlıktasın  :D Ben sezonu tamamladım. Yakında burada paylaşırım. Devre arası transfer dönemini çok iyi geçirdim ben de :ok: Takımın yaş ortalaması 23 oldu diyeyim sen anla. Paylaşınca görürsün  :D

Merakla bekliyorum özellikle de transferleri :)

Çevrimiçi Samet Demir

Merakla bekliyorum özellikle de transferleri :)
Hafta içi güzel bir çalışma yapacağım inşallah. :)

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Birazdan yenisi geliyor

Akıt gelsin, biraz profesyonel yönetim görelim.

Çevrimiçi MUSTAFA_

FM 20 Beşiktaş Kariyeri (Mustafa Ç. vs Ahmet Nur Çebi) - 3

Şampiyonla Ligi'nde gruplardan çıktıktan sonra son maçımızı Manchester United ile oynadık. Genelde yedek ağırlıklı çıktığımız maçta yenilmekten kurtulamadık.

Şampiyonlar Ligi'nde maçların tamamlanması sonrası oluşan puan durumu şu şekilde oldu:

Şampiyonlar Ligi'nde rakibimiz Real Madrid oldu. Elendik gözüyle bakmak istemiyorum ama yolun sonuna geldik gibi görünüyor.

Ligde oynadığımız Galatasaray derbisi takımdaki yorgunluk ve bazı önemli oyuncuların kısa süreli sakatlıkları yüzünden beraberlikle sonuçlandı.

Türkiye kupasında rakibimizi rahatça geçtik ve rakibimiz Gençlerbirliği oldu. Ara transfer dönemine ligde rahat bir şekilde lider olarak girdik.

Transfer döneminde ilk öncelikle elimizdeki kadro dışı olan Boyd, Welinton gibi oyunculara takım aradık ve transfer döneminin son saatlerine kadar bulamadık. Sonra da yok pahasına gönderdik ve maaşlarından kurtulduk. Lens ve Mirin gibi oyuncuları yerlerini doldurur doldurmaz gönderdik. Aboubakar'ı göndermek planlarda yoktu ama gitmek için ısrar edince ve sözleşmesinin bitmesine 6 ay kaldığı için para kazanmak mantıklı geldi ve gönderdik. Bu sırada Atiba ve Souza'yı da gönderelim dedik ama geç kaldık. Sezon sonu ikisi de başka takımlarla anlaştılar. Atiba ile antrenörlük konusunda konuşurken bizi bırakması kötü oldu. Töre'yi de yollayalım dedik kimse istemedi ve sezon sonu için de kimseyle anlaşamadı. Yedek olarak kalsın dedik. Böylece gönderilecek oyuncular konusunda bir sürpriz yaşamadık ve takımın çoğu yüksek kontratlı oyuncusundan kurtulduk. Son olarak da Rachid Ghezzal sakatlıklardan oynatamadığımız (Ocak ayında 4 ay sürecek sakatlık yaşadı) için kiralık sözleşmesini iptal ettik.

Gelenler konusu çok sancılı geçti. Kimi istediysek bir sorunla karşılaştık. Biraz spontane bir transfer dönemi geçirdik. Ama tüm oyuncular takip listemizde olduğu için şaşırdığımız bir transfer yapmadık. İlk transferimizi Adem Ljajic'in yedeği olmadığını düşünerek ofansif orta saha pozisyonuna Arnór Sigurðsson alarak yaptık. Özellikle gol atma becerisi yüksek olmasına dikkat ettik. Çünkü taktiğimizde o bölgedeki oyuncu gol yükümüzü çekiyor. Sezon sonuna kadar forma şansı verip takıma alışmasını sağlayacağız.

Daha sonra defanstaki hava toplarında yaşadığımız sıkıntıyı düşünerek scoutlarımızın önerdiği genç yetenek Benoît Badiashile ile sözleşme imzaladık. Bu transferi Mirin yerine yapmış gibi görünsek de Vida'dan kurtulma amaçlı yaptık. Vida sistemimizde pasör olmaması yüzünden isteklerimize karşılık veremiyordu. Böylece havadan da etkili olabilen, atletik özellikleri iyi bir pasör stoper kadromuza katmış olduk.

Daha sonra Lens'i göndermek için yerine bir oyuncu baktık ve yine scout ekimizin daha önce önerdiği yetenekli genç Florent Muslija'yı aldık. Özellikle orta sahada her yerde oynayabilmesi bu transferi yapmamızda etkili oldu. Böyle iyi bir transferi yapmayı beklemiyorduk. Takıma ve taktiğe uyum sağlayınca seneye Nkoudou'nun önünde sol kanatta kullanmayı düşünüyoruz.

Sonraki aşamada forvet için transfer yapmayı düşündük ve sezon başında listemizin en üst sırasında yer alan Matías Arezo ile cüzi bir rakama anlaştık ve dişli rakiplerimizin (Liverpool, City, Arsenal) elinden aldık.

Aboubakar'ın gidişi planlarda olmadığı için kısa vadede bir forvet transferi düşünmüyorduk. Onun ani gidişiyle forvet ihtiyacımız oldu. Biz de listemizdeki başka bir genç yıldız olan Andi Zeqiri'yi 12 milyon euro satın alma opsiyonu ile gelecek sene sezon sonuna kadar (1.5 yıl) kiraladık. Taktiğimize çok uygun bir oyuncu olarak çok umutluyuz. Güven Yalçın'ın iyi gidişi devam ettiği sürece yedek kalacak.

Genç yerli potansiyelli bir forvet daha bulunca kiralayalım diye düşündük ve Fehmi Koç ile yine 1.5 yıllık anlaştık. Böylece forvet bölgemizi sağlama almış olduk. Bu sırada futbol direktörümüz de Mert Göckan isimli genç bir hücum bek ile sözleşme imzaladı. Gelişine kadar kullanmayı düşünmüyoruz. Rıdvan o bölgede yedek olarak kalmaya devam edecek.

Bu sırada Utku Yuvakuran'ı oynayamadığı için mutsuz olduğu için sezon sonuna  kadar Elche'ye kiralayınca kaleci ihtiyacımız oluştu. Başakşehir'den Muhammed Şengezer'i kiralamak için girişimde bulunduk ama başarılı olamadık. Sezonun geri kalnında Ersin ile devam etmek zorunda kaldık. Umarım sakatlanmaz deyip transferi kapattık  :ebebe:

Son olarak da başkanı zorla altyapı tesislerini geliştirmesi için ikna ettik. Antreman tesislerini de geliştirmesini istedik ama kabul ettiremedik. Oyuncu gelişimleri adına Ahmet başkanı sıkıştırmaya devam edeceğiz.

Yeni transferlerle birlikte takım oyunumuz bozuldu ve taktiksel sıkıntılar başladık. Gençlerbirliği ile oynadığımız Türkiye Kupası 6. turunu geçtik. Daha sonra Fenerbahçe ile ligde oynadığımız maçta puan kaybettik.

Aralık ve Ocak aylarında aldığımız sonuçlar şu şekilde oldu:

Devam edecek...

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Takım dağılmış  :evillol:

Daha da gençleşmiş olduk gerçi gençlerle oynayıp 5 maçta 1 galibiyet 4 mağlubiiyet mi alacaksın aaa gençlerle oynamak günah.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Takım dağılmış  :evillol:

Daha da gençleşmiş olduk gerçi gençlerle oynayıp 5 maçta 1 galibiyet 4 mağlubiiyet mi alacaksın aaa gençlerle oynamak günah.
Sezon sonu gelsin, sen asıl o zaman göreceksin kadroyu. Uzun süredir sezon sonuna hazırlanıyoruz scout ekibiyle beraber. Arjantin taraması yaptırıyorum. Kale, defans ve orta saha komple değişecek. Vida, Nkoudou gibi bazı oyuncular gidecek. Ljajic konusunda karar vermedim. Montero ve Mensah kalacak gibi görünüyor. Opsiyonları kullanacağım. O zaman tam Ajax olacağız. 1-2 milyona çok iyi oyuncular almayı planlıyorum. Özellikle yerli oyuncu kadrosu genişleyecek.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Hafta içi güzel bir çalışma yapacağım inşallah. :)

Paylaşımlar artsın bakalım  :D Ben oynamakla birlikte kariyer takip etmeyi de seviyorum.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Sezon sonu gelsin, sen asıl o zaman göreceksin kadroyu. Uzun süredir sezon sonuna hazırlanıyoruz scout ekibiyle beraber. Arjantin taraması yaptırıyorum. Kale, defans ve orta saha komple değişecek. Vida, Nkoudou gibi bazı oyuncular gidecek. Ljajic konusunda karar vermedim. Montero ve Mensah kalacak gibi görünüyor. Opsiyonları kullanacağım. O zaman tam Ajax olacağız. 1-2 milyona çok iyi oyuncular almayı planlıyorum. Özellikle yerli oyuncu kadrosu genişleyecek.

Muslija ve Zeqiri'yi pek beğenemedim :). Montero için opsiyon kullanmanı pek tavsiye etmem fakat Mensah'ı çok iyi yapmışlar. Taktik olarak da gegenpress yeni çıkmış sanırım aşırı yüksek tempo sakatlık riskini artırır, presci forvet kullanmayı da sevmediğimden bana pek uymuyor. Stoperler çok iyi olmalı bu taktikte aldığın adam gelişene kadar denk takımlara ve senden güçlü rakiplere bu taktikle oynamanı pek tavsiye etmiyorum. Aslında farklı taktikleri inceleyerek oluşturduğum çok güzel bir 4-1-2-3 Dm wide'ım vardı ama eski save açamıyorum - neyi nasıl yaptığımdan tam emin değilim. Eğer başarabilirsem paylaşacağım :)

Çevrimiçi MUSTAFA_

Muslija ve Zeqiri'yi pek beğenemedim :). Montero için opsiyon kullanmanı pek tavsiye etmem fakat Mensah'ı çok iyi yapmışlar. Taktik olarak da gegenpress yeni çıkmış sanırım aşırı yüksek tempo sakatlık riskini artırır, presci forvet kullanmayı da sevmediğimden bana pek uymuyor. Stoperler çok iyi olmalı bu taktikte aldığın adam gelişene kadar denk takımlara ve senden güçlü rakiplere bu taktikle oynamanı pek tavsiye etmiyorum. Aslında farklı taktikleri inceleyerek oluşturduğum çok güzel bir 4-1-2-3 Dm wide'ım vardı ama eski save açamıyorum - neyi nasıl yaptığımdan tam emin değilim. Eğer başarabilirsem paylaşacağım :)
Muslija ve Zeqiri direkt scout ekibinin önerdikleri oyunculardı. Oyundan oyuna oyuncuların potansiyelleri değişebiliyor. Bunları denemek amaçlı aldım. Zaten Güven'i çok iyi geliştirdim Aboubakar bu sistemde çok sakatlanıyor normal olarak. (Dikkat Spoiler!) Güven de sakatlanınca Zeqiri formayı aldı ve kritik maçlarda üçer üçer golleri sıralamaya başladı. Neredeyse ufak sakatlıklar yaşamasa ligde gol kralı olacaktı. Muslija da yatırım transferi. Şu anda piyasası aldığım (3 milyon euro) paranın 3 katı oldu bile. Onu gönderip borçların üçte birini sileceğim  :D

Taktiği daha önce Liverpool ile oynarken kullanmıştım. Atletik oyuncularla kurarsan defansta problem yaşamıyorsun. Kalede Ersin gibi saçma sapan goller yiyen kaleci olmasına rağmen pek sıkıntı yaşamadım. Ancak Avrupa'da 5-3-2 oynadığım maçlar oldu. Ligde derbilerde hem şanssızlık (sakatlık ve fikstür yoğunluğu) hem de genç kadronun zararını gördüm. Çok fazla puan kaybettim. Süper Lig tahmin ettiğimden kolay oldu. Avrupa'da daha iyi kura çekseydik iyi yerlere gelebilirdik. Taktikle alakalı oyuncular seçtiğim için sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Forvetlerde yaratıcı veya yardımcı forvet kullanmayı tercih ediyorum. Gegenpressing oynuyorsan bu tip golcülerle oynaman lazım. Önceden kanat oyunları yada tiki taka oynuyordum. Bu sene çok fazla Liverpool maçı izlediğim için gegenpres tercihim oldu. Farklı sisitemlerde oynamayı seviyorum.

Değişik taktik arıyorsan okuduğum bir kariyerde  orta sahada çift mezzela ve ilerde çift forvet kullanan bir oyuncu görmüştüm. Oyunun bugu gibi bir şey olmuştu. Ben tek mezzela kullanıyorum. O da Mensah. Sezonun Ljajic ile birlikte en fazla verim veren oyuncusu oldu. Montero acayip gelişti. 1.5 milyona daha iyisini bulamam. Sudan ucuz. En kötü yedek yaparım.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Demir

Muslija ve Zeqiri direkt scout ekibinin önerdikleri oyunculardı. Oyundan oyuna oyuncuların potansiyelleri değişebiliyor. Bunları denemek amaçlı aldım. Zaten Güven'i çok iyi geliştirdim Aboubakar bu sistemde çok sakatlanıyor normal olarak. (Dikkat Spoiler!) Güven de sakatlanınca Zeqiri formayı aldı ve kritik maçlarda üçer üçer golleri sıralamaya başladı. Neredeyse ufak sakatlıklar yaşamasa ligde gol kralı olacaktı. Muslija da yatırım transferi. Şu anda piyasası aldığım (3 milyon euro) paranın 3 katı oldu bile. Onu gönderip borçların üçte birini sileceğim  :D

Taktiği daha önce Liverpool ile oynarken kullanmıştım. Atletik oyuncularla kurarsan defansta problem yaşamıyorsun. Kalede Ersin gibi saçma sapan goller yiyen kaleci olmasına rağmen pek sıkıntı yaşamadım. Ancak Avrupa'da 5-3-2 oynadığım maçlar oldu. Ligde derbilerde hem şanssızlık (sakatlık ve fikstür yoğunluğu) hem de genç kadronun zararını gördüm. Çok fazla puan kaybettim. Süper Lig tahmin ettiğimden kolay oldu. Avrupa'da daha iyi kura çekseydik iyi yerlere gelebilirdik. Taktikle alakalı oyuncular seçtiğim için sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Forvetlerde yaratıcı veya yardımcı forvet kullanmayı tercih ediyorum. Gegenpressing oynuyorsan bu tip golcülerle oynaman lazım. Önceden kanat oyunları yada tiki taka oynuyordum. Bu sene çok fazla Liverpool maçı izlediğim için gegenpres tercihim oldu. Farklı sisitemlerde oynamayı seviyorum.

Değişik taktik arıyorsan okuduğum bir kariyerde  orta sahada çift mezzela ve ilerde çift forvet kullanan bir oyuncu görmüştüm. Oyunun bugu gibi bir şey olmuştu. Ben tek mezzela kullanıyorum. O da Mensah. Sezonun Ljajic ile birlikte en fazla verim veren oyuncusu oldu. Montero acayip gelişti. 1.5 milyona daha iyisini bulamam. Sudan ucuz. En kötü yedek yaparım.
Montero yu bende aldım.

Hafta sonu fm oynayamadım. Aklımda kalanlar; şuan ligde hem Beşiktaş hemde ersin en az gol yiyen durumunda. Fatih terim in koltuğu sallantıda ayrıca :) Fenerbahçe iyi yardiriyor. Neyse fazla kariyerim ile ilgili spoiler vermeyim.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Erman1903

Bir süredir oynamıyorum ben PF olarak gördüm taktiğinde belki yanlış görmüşümdür. Türkçe olduğu için karıştırıyorum hep İngilizce oynarım. Merkezde 1 central attack 1 box to box, arkalarına 1 dlp ya da dos, half back artık eldeki oyuncu hangi role daha uygunsa. kanatlara 2 iç forvet - biri yada ikisi de support. Santrafora da deep lying ya da false 9 olabilir. Complete forward support da gayet makbul.

Defansa 1 ya da 2 ball playing stoper, 1 ya da 2 komple atak bek oyuncusu. Oyuncuların kendi özelliklerine göre rollerdeki özellikleri açar kaparım genelde üşenmem. Hiç mezzela kullanmadım şu ana kadar neredeyse,  central attack işimi fazlasıyla görüyor. Taktik olarak gegenpress bana göre biraz extreme, benim kullandığım onun biraz daha yumuşatılmış olanı diyebiliriz lakin tam detay hatırlayamıyorum ulaşabilirsem paylaşacağım.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bir süredir oynamıyorum ben PF olarak gördüm taktiğinde belki yanlış görmüşümdür. Türkçe olduğu için karıştırıyorum hep İngilizce oynarım. Merkezde 1 central attack 1 box to box, arkalarına 1 dlp ya da dos, half back artık eldeki oyuncu hangi role daha uygunsa. kanatlara 2 iç forvet - biri yada ikisi de support. Santrafora da deep lying ya da false 9 olabilir. Complete forward support da gayet makbul.

Defansa 1 ya da 2 ball playing stoper, 1 ya da 2 komple atak bek oyuncusu. Oyuncuların kendi özelliklerine göre rollerdeki özellikleri açar kaparım genelde üşenmem. Hiç mezzela kullanmadım şu ana kadar neredeyse,  central attack işimi fazlasıyla görüyor. Taktik olarak gegenpress bana göre biraz extreme, benim kullandığım onun biraz daha yumuşatılmış olanı diyebiliriz lakin tam detay hatırlayamıyorum ulaşabilirsem paylaşacağım.
Ben de hazır taktik kullanmıyorum. Gegenpressingi kendime ve takıma göre özelleştirdim. Mezzelayı Mensah için kullanıyorum. Oyundaki en önemli şeyi unutmuşum. Bireysel antremanları sezon ortasından sonra yaptırmaya başladım. YArdımcıyı değiştirdiğimde ayarlamayı unutmuşum. Seneye Dorukhan uzaktan şut çekmeye başlayacak. Orta sahadan daha fazla katkı alacağım. Kanatlarda gençleri yetiştiriyorum. Onlar da gelişince taktik daha iyi olacak. Tabi seneye defans hatına ciddi el atmam lazım. Nsakala ve Rosier neredeyse tüm maçlarda oynamak zorunda kaldılar. Bu sezon kaldırmaz onlar da  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Demir

Ben de hazır taktik kullanmıyorum. Gegenpressingi kendime ve takıma göre özelleştirdim. Mezzelayı Mensah için kullanıyorum. Oyundaki en önemli şeyi unutmuşum. Bireysel antremanları sezon ortasından sonra yaptırmaya başladım. YArdımcıyı değiştirdiğimde ayarlamayı unutmuşum. Seneye Dorukhan uzaktan şut çekmeye başlayacak. Orta sahadan daha fazla katkı alacağım. Kanatlarda gençleri yetiştiriyorum. Onlar da gelişince taktik daha iyi olacak. Tabi seneye defans hatına ciddi el atmam lazım. Nsakala ve Rosier neredeyse tüm maçlarda oynamak zorunda kaldılar. Bu sezon kaldırmaz onlar da  :tabe:
Nathaniel clyne var sağ bek bedelsiz?

Çevrimiçi MUSTAFA_

Nathaniel clyne var sağ bek bedelsiz?

Ben Mert Müldür düşünüyorum. Fiyatı uygun görünüyor. Ayrıca Rosier çok iyi olduğu için devam etmeyi de düşünebilirim. Sol bekte sıkıntı var asıl. Nsakala ile ilgili takımlar var. Onun yerine kimi alsam diye düşünüyorum. Özellikle yerli bir oyuncu da bulamadım yedek olarak.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Demir

Ben Mert Müldür düşünüyorum. Fiyatı uygun görünüyor. Ayrıca Rosier çok iyi olduğu için devam etmeyi de düşünebilirim. Sol bekte sıkıntı var asıl. Nsakala ile ilgili takımlar var. Onun yerine kimi alsam diye düşünüyorum. Özellikle yerli bir oyuncu da bulamadım yedek olarak.
Sol bek için sampdoria dan dodô yu aldım. Sözleşme sonu teklif yaptım. Yaz transfer sezonu takıma katılacak. Özellikleri hoşuma gitti. İnşallah verim alırım gelecek sezon.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Sol bek için sampdoria dan dodô yu aldım. Sözleşme sonu teklif yaptım. Yaz transfer sezonu takıma katılacak. Özellikleri hoşuma gitti. İnşallah verim alırım gelecek sezon.

Daha ucuz oyuncular lazım. Başkan çok cimri. Az bütçe verdi. Bütçeyi açarım da maaşlar sıkıntı olacak oyuncu satmazsam. Ajax modeli yapacağız ayrıca  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Demir

Daha ucuz oyuncular lazım. Başkan çok cimri. Az bütçe verdi. Bütçeyi açarım da maaşlar sıkıntı olacak oyuncu satmazsam. Ajax modeli yapacağız ayrıca  :tabe:
Allah Allah bende mi sıkıntı var acaba :) maddi yönden pek sıkıntı çekmiyorum ben.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Allah Allah bende mi sıkıntı var acaba :) maddi yönden pek sıkıntı çekmiyorum ben.

Vida ve Ljajic'i gönderdiysen sıkıntı olmaz. Ben de sezon sonunda 4 milyon maaş bütçesi açılacak aslında. Ben araya bir yıldız sıkıştırabilir miyim diye bakıyorum  :D

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Qarabağ: Ailton
Almeria: Jonathan
Amilcar Silva: Monaco

iş görebilir sol bekler :)

Çevrimiçi Samet Demir

Vida ve Ljajic'i gönderdiysen sıkıntı olmaz. Ben de sezon sonunda 4 milyon maaş bütçesi açılacak aslında. Ben araya bir yıldız sıkıştırabilir miyim diye bakıyorum  :D
Onları göndermedim daha. Sezon sonunda yollayacağım :)

Bu arada sürekli crash dump hatası alıyorum. Bu sefer çözemedim bir türlü.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Qarabağ: Ailton
Almeria: Jonathan
Amilcar Silva: Monaco

iş görebilir sol bekler :)
Scoutların sol bek için bulduğu isimleri yazayım sana  :)

Walter Pérez
Andreas Poulsen
Rayan Aït-Nouri
Faruk Genç

Bunlardan ikisini alacağım Nsakala'yı satarsam  :tabe: Birisi Faruk Genç olacak büyük ihtimalle. Belki ara transferde yönetimin aldığı oyuncuyu da düşünebilirim.

Ayrıca sağ bek için bulduklarını da yazayım  :tabe:

Nahuel Tenaglia
Mujaid Sadick
Lee O'Connor
Mert Müldür

Buradan Mert ile birlikte birini seçeceğim. Tavsiyeni alırım. Kararsız kaldım sağ ve sol bek konusunda :ebebe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Onları göndermedim daha. Sezon sonunda yollayacağım :)

Bu arada sürekli crash dump hatası alıyorum. Bu sefer çözemedim bir türlü.

Ben hiç almadım. Ekran kartı ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Güncel değilse güncelle.

Ljajic ve Vida'yı satmak deveye hendek atlatmak gibi zor. Özellikle Vida'nın var olan talipleri de ortadan kayboldular. Ayrıca takım kaptanım olduğu için sıkıntı yaşama olasılığım çok yüksek. Bana liderliği yüksek tecrübeli bir oyuncu lazım  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Scoutların sol bek için bulduğu isimleri yazayım sana  :)

Walter Pérez
Andreas Poulsen
Rayan Aït-Nouri
Faruk Genç

Bunlardan ikisini alacağım Nsakala'yı satarsam  :tabe: Birisi Faruk Genç olacak büyük ihtimalle. Belki ara transferde yönetimin aldığı oyuncuyu da düşünebilirim.

Ayrıca sağ bek için bulduklarını da yazayım  :tabe:

Nahuel Tenaglia
Mujaid Sadick
Lee O'Connor
Mert Müldür

Buradan Mert ile birlikte birini seçeceğim. Tavsiyeni alırım. Kararsız kaldım sağ ve sol bek konusunda :ebebe:

Nouri ve Sadick iyiler de bu Sadick'in flair 1 yaw :)

Çevrimiçi MUSTAFA_

Nouri ve Sadick iyiler de bu Sadick'in flair 1 yaw :)
Karar almalarına da bakmak lazım. Gegenpress için çok önemli oluyor. Bakalım para konusunda anlaşırsak alırız  :D Yerli kadroya çok para harcamam gerekecek.

Beşiktaş Tarihi
★★★