Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 376038 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimiçi Samet Ç

Farke Terzic'den daha iyi hoca.

Farioli'ye sabredileceğini pek düşünmüyorum oynatmak istediği oyun için geri beşliyi ve orta sahayı tamamen yenilememiz lazım seneye zor iş.
[ Son Düzenleme: 09 Aralık 2021, 17:09:58 Samet Ç ]

Çevrimdışı Erman1903

adaylar için ne diyorsun abi?

şahsen çok şaşırdım ben hiç böyle bir şey beklemiyordum

Şu anda öne çıkan adaylar Farioli ve Farke olarak gözüküyor. İkisinin de yeni düzene geçiş anlamında kötü adaylar olduğunu düşünmüyorum, bence iş yaparlar lakin iyinin de iyisi hocalar mı; pek değiller muhtemelen.

Çevrimiçi levitate

?t=6fRQvAJEnSy4kPxU0ucw3w

ben rıza çalımbay falan bekliyordum yönetim şaşırttı
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı almanci

Beşiktaş'ta özellikle bu şartlarda herhangi bir yabancı TD'ün işi çok zor. Özellikle isimlerı geçen Terzic, Bilic, Farioli, Farke ve yerli TD'ler arasında bu Takımı şaha kaldıracak kimse yok. Bunlar'ın hepsi beklentileri karşılamayan kısa maceralar olur.

Şenol Güneş'in Milli Takımdaki başarısızlığı ölçü değildir. Bunu baz alarak fikir yürütmek yanlış. Kulüpte çalışmak bambaşka bir şey. 4 Sezonluk süreçte kendini ispatlamış en zor ve adaletsiz şartlarda bile pes etmeyen sonuna kadar Şampiyonluğu kovalayan Takımın başındaydı. Normal şartlarda belki de kendisiyle 2016'da başlayan Şampiyonluk serisi bugün hala sürüyordu. Sağlığı yerindeyse Beşiktaş'a her açıdan en uygun Teknik Direktör Şenol Güneş'dir. Üst Düzeyde istikrarlı ve dominant bir Takım istiyorsak tek uygun tercih'dir.
[ Son Düzenleme: 09 Aralık 2021, 17:40:40 almanci ]

Çevrimiçi levitate

Şu anda öne çıkan adaylar Farioli ve Farke olarak gözüküyor. İkisinin de yeni düzene geçiş anlamında kötü adaylar olduğunu düşünmüyorum, bence iş yaparlar lakin iyinin de iyisi hocalar mı; pek değiller muhtemelen.
iyinin kötüsü yetiyor zaten buralarda :D
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Erman1903

iyinin kötüsü yetiyor zaten buralarda :D

Umut vadeden hocalar bunlar ama işte iyi düşünüp karar vermek lazım, çok acelemiz yok bu sezon zaten kayıp.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Umut vadeden hocalar bunlar ama işte iyi düşünüp karar vermek lazım, çok acelemiz yok bu sezon zaten kayıp.
Yanlış yapma lüksümüz var mı? O lüksümüz ayrılan oyuncular ve gelecek oyunculara verilecek sözleşme sürelerine göre değişir. Ama sezon sonu sıfırdan başlamak bu yönetim ile gelecek sezonu da tehlikeye atabilir. Bence seçimi iyi yapmak işimizi baya kolaylaştırır.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Yanlış yapma lüksümüz var mı? O lüksümüz ayrılan oyuncular ve gelecek oyunculara verilecek sözleşme sürelerine göre değişir. Ama sezon sonu sıfırdan başlamak bu yönetim ile gelecek sezonu da tehlikeye atabilir. Bence seçimi iyi yapmak işimizi baya kolaylaştırır.

Yabancı hoca tercihi şu an ağırlıklı gözüküyor, sezon sonuna kadar vekaleten birilerine bakılmadığı için tercih çok önemli. Boşta olan bazı iyi hocalar var lakin bazıları bizim mali şartların üzerinde Rudi Garcia - Fonseca vb bunlar yüksek maaş talebinde olacaktır. Adaylardan olduğu söylenen Pirlo da mesela ucuza çalışmaz. Nuno Santo var, Portekizli oyuncu delisi lakin oldukça defansif bir oyun tarzı vardır.

İyi çalışmak ve görüşmeleri hızlıca gerçekleştirmek lazım. 2-3 hafta hocasız dursak bence çok bir şey kaybetmeyiz.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Yabancı hoca tercihi şu an ağırlıklı gözüküyor, sezon sonuna kadar vekaleten birilerine bakılmadığı için tercih çok önemli. Boşta olan bazı iyi hocalar var lakin bazıları bizim mali şartların üzerinde Rudi Garcia - Fonseca vb bunlar yüksek maaş talebinde olacaktır. Adaylardan olduğu söylenen Pirlo da mesela ucuza çalışmaz. Nuno Santo var, Portekizli oyuncu delisi lakin oldukça defansif bir oyun tarzı vardır.

İyi çalışmak ve görüşmeleri hızlıca gerçekleştirmek lazım. 2-3 hafta hocasız dursak bence çok bir şey kaybetmeyiz.

Hafta sonuna tribünleri selamlayan bir teknik direktör görmeyiz herhalde. Ben de iyi karar vermek adayları tam degerlendirmeye almak yanlısıyın. Çıkan isimlere bakarsak elecek vaadeden birisini alacağız herhalde. İyi bir teknik direktöre bütçemiz yetmez.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı sefaköykartali

Jesse Marsch da olur, yönetim valla çok şaşırttı. Şenol Güneş veya Rıza derken çok kaliteli isimler çıkıyor. Erdal Torunoğulları effect mi desek, ne desek bilemedik.

Çevrimiçi Necmi

Beşiktaş'ta özellikle bu şartlarda herhangi bir yabancı TD'ün işi çok zor. Özellikle isimlerı geçen Terzic, Bilic, Farioli, Farke ve yerli TD'ler arasında bu Takımı şaha kaldıracak kimse yok. Bunlar'ın hepsi beklentileri karşılamayan kısa maceralar olur.

Şenol Güneş'in Milli Takımdaki başarısızlığı ölçü değildir. Bunu baz alarak fikir yürütmek yanlış. Kulüpte çalışmak bambaşka bir şey. 4 Sezonluk süreçte kendini ispatlamış en zor ve adaletsiz şartlarda bile pes etmeyen sonuna kadar Şampiyonluğu kovalayan Takımın başındaydı. Normal şartlarda belki de kendisiyle 2016'da başlayan Şampiyonluk serisi bugün hala sürüyordu. Sağlığı yerindeyse Beşiktaş'a her açıdan en uygun Teknik Direktör Şenol Güneş'dir. Üst Düzeyde istikrarlı ve dominant bir Takım istiyorsak tek uygun tercih'dir.
canlı yayında beşiktaşın adını unuttu milli takıma geçtiğinde bazen balık hafızalı oluyoruz takımın başına geçtikten sonra her yıl performansımız düştü giderkende bitik bir takım bıraktı

Çevrimdışı Erman1903

Hafta sonuna tribünleri selamlayan bir teknik direktör görmeyiz herhalde. Ben de iyi karar vermek adayları tam degerlendirmeye almak yanlısıyın. Çıkan isimlere bakarsak elecek vaadeden birisini alacağız herhalde. İyi bir teknik direktöre bütçemiz yetmez.

Sanmam göreceğimizi. Artık kim olacaksa gelene kadar twitter  tayfanın boklamalarına sabredeceğiz, Farke için başladılar şimdiden 8 mağlubiyet vb diye. Yahu tamam iyi bir gösterge değil de size ne oluyor kardeşim 15 maçtır toz kondurmuyordunuz Sergen'e, hani kim olursa olsun desteklenmeliydi?

Çevrimdışı mrred

Jesse Marsch da olur, yönetim valla çok şaşırttı. Şenol Güneş veya Rıza derken çok kaliteli isimler çıkıyor. Erdal Torunoğulları effect mi desek, ne desek bilemedik.
Cidden iyi isimler çıkıyor.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Almanya ve İtalya da iyi takımlarda hocalık yapmış biri ile de nabız yoklaması var. İsimler üzerinde çok durmaya gerek yok lakin liste iyi gibi. Yerlilerde ise  3-4 aday var.
Güzel haber

vasatın da vasatı olan Türk hocalardan kesinlikle olmasın. Sadece aklımı kurcalayan Türk oyuncu sayısı git gide artacağı için

yabancı hocaların Türk oyunculara karşı bir uyumsuzluğu olabilir. Yoksa hem taktik hem de futbola yaklaşım bakımından

yabancı olması taraftarıyım.

The great gig in the sky

Çevrimdışı sefaköykartali

Cidden iyi isimler çıkıyor.
Championship performansını baz alırsak Farke, temposu yüksek koşu futbolu oynayacaksak Edin Terzic, Salzburg performansı ve yapısını örnek alacaksak Jesse Marsch uygun isimler. Ama yönetim ne istiyor, kafasında ne planlıyor orası önemli. Sportif Direktör olacak mı mesela? Proje, plan vs. Bunlar onemli. Birkaç hafta çalıştırsın Murat Hoca. Mesela ben Önder Özen-Torunoğulları ortaklığı ile uzun süreli bir Marsch veya Terzic anlaşmasının çok verimli olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı mrred

Farkenin futbol anlayışı ve taktiksel detaylarıyla ilgili bir anlatım.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Farkeye olumluyum adamın dortmund geçmişi var. İngiliterenin bir alt liginde 2 şampiyonluğu var. Bizim ligin üstünde bir lig olduğunun unutmayalım. Düzen hocası olduğunu unutmamak lazım. Yara saran pansuman yapan bir hoca değil. O sebeple bu seneden kesinlikle bir beklentimiz olmamalı.
The great gig in the sky

Çevrimiçi MUSTAFA_

Biz tek Beşiktaşlıydık okurken. Şimdiki nesil çok şanslı :)

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı mrred

Biz tek Beşiktaşlıydık okurken. Şimdiki nesil çok şanslı :)

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
son 6 yılda 3 şampiyonluk çok etkili oldu
The great gig in the sky

Çevrimdışı Erman1903

Hikmet hocanın ismini yazın veriyorduk. Hezimetten korktun değil mi yoksa kalacaktın. Eee bak gördün mü, ortadan ikiye ayrılacağını sana tee ne zaman söylemiştik. Sana 3-5 atsa gelsin diyecektim kurnaz seni... Bir daha bu kulübün kapısından geçemezsin.
[ Son Düzenleme: 09 Aralık 2021, 21:21:55 Erman1903 ]

Çevrimiçi levitate

iddia: tedesco ile 2-3 hafta önce görüşülmüş gelirim demiş, bizimkiler sergene devam deyince + leipzig marsch'ı kovunca vazgeçip leipzig yapmış

Çevrimdışı mrred

Hikmet hocanın ismini yazın veriyorduk. Hezimetten korktun değil mi yoksa kalacaktın. Eee bak gördün mü, ortadan ikiye ayrılacağını sana tee ne zaman söylemiştik. Sana 3-5 atsa gelsin diyecektim kurnaz seni... Bir daha bu kulübün kapısından geçemezsin.
Bir oyuncuyu (ghezzal) 1 dakika seyrettim diyip alın dediği için "övülen" bir hocadan bahsediyoruz . İnsan 100 liralık bir mal alırken bile kırk kez düşünüyor. Bu beyfendi "ben futbolcuya bu yaştan sonra ne öğreteceğim" kafasında. İsadan önceki görüşlere sahip bir insandı.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Erman1903

Farke'nin oyun modeli orta-yüksek tempo liglerin iyi takımlarında üst sıralara oynamaya uygun. Klasik son dönem Alman mentalitesi, Ön tarafta press, orta ve uzun boyda paslarla sonuca gitme. Beklerin biri savunmayı üçlüyor, diğeri hücumu çoğaltıyor. Aslında bizim uygulamaya çalıştığımız şeye benzer, gerektiğinde biraz daha sabırlı ve güvenli oynamaya çalışıyorlar. Championship'den çıkan bir takımın EPL'de bu modelde başarılı olması güç, zaten kendisi de olamadı. Farklı şeyleri denemiş olsa da kötü gidişata bir türlü çözüm getirememiş. Buradan farklı taktiklerde pek uzman olmadığını görüyoruz. Artıları ve eksileri var, gençlerle çalışmaya uygun, modern bir A planı var ve bizimkinden bambaşka bir şey değil, genç ve hala tam olarak kendini kanıtlamış birisi değil, aşması gereken bir eşik var. Dezavantajlar: Pek karizmatik bir figür olduğu söylenemez, oyun planı istediğimize yakın olsa da bizim ligin temposuna alışkın değil, kısa pas oyununa uzak bir isim, oyun bunu istediği zaman problem yaşayabilir.

Çevrimdışı Erman1903

Bir oyuncuyu (ghezzal) 1 dakika seyrettim diyip alın dediği için "övülen" bir hocadan bahsediyoruz . İnsan 100 liralık bir mal alırken bile kırk kez düşünüyor. Bu beyfendi "ben futbolcuya bu yaştan sonra ne öğreteceğim" kafasında. İsadan önceki görüşlere sahip bir insandı.

O zaten çok fazla düşünürse yanlış karar verir :)Sergen bir nevi yarış atı modeli, hava iyi, şartlar ona uygun olacak. Tam ilaç olacağı dönemde, başarılı olabileceği şartlarda geldi. Yarışı kazanmış bir Sergenden istikrar bekledik, bütün ipleri eline verdik. Geçen sezon dar bir pist vardı çok da güzel koşturdu. Yani şimdi kendisini suçluyoruz, takımın bu halde olmasında baş sorumlu da o, ama ona beceremeyeceği bir sorumluluk yükledik-kendisi de bunu çok istedi. Aslında şu vaziyete gelmemizde bu sorumluluğu ona verenler de en az Sergen kadar suçludur, yani yöneticisinden taraftara kadar buna dahil olan herkes. Yönetim yazın iş uzadığında ipi kesebilirdi, ligdeki gidişata da epey vakit öncedur diyebilirdi orası da ayrı, taraftar çok bastırdı ama ellerine bunu yapacak fırsat birkaç defa geçti. Zaten böyle anlarda inisiyatif alabiliyorsan yönetici oluyorsun, alamazsan idareci olursun.
[ Son Düzenleme: 09 Aralık 2021, 22:39:11 Erman1903 ]

Etiketler: