2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 70 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1811162 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Kursad_Duran

Douglas gidiyormuş Malatya’ya. İkna olmuş paşamız. Maaşın bir bölümünü biz karşılayacağız. Murat Özen yazdı.

Çevrimiçi Samet Ç

Çevrimdışı GreenBook

Douglas Malatya’ya gitmiş

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bu arada Godin için de hayırlı olsun diyebiloriz bence artık :)

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Demir

Bir kısmı da %20 falandır en fazla. Zararın neresinden dönersek kardır.

Adamda da ne karakter varmış yahu. Barça dan malatyaya giden kariyer.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Demir

Bu arada Godin için de hayırlı olsun diyebiloriz bence artık :)

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Ben sevindim şahsen. Şampiyonlar ligi için defans kurgumuz iyi oldu.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı murat

Meanwhile

Cenk - Beşiktaş
3 maç
3 gol
1 asist

Çok büyük patladık cidden, aklıma getirip durmayın.

cenk bu ortalamayla 33 maçta 33 gol 11 asist yapar :D

Çevrimdışı GreenBook

Alex’in gelmesini istemiyorum bu kulübü arka bahçe olarak gören bir insanı Beşiktaş forması altında görmeyi kimse istemez gelsede gönülsüz olacağı için hayır gelmez bu oyuncudan çünkü gönlünden geçen Dubai ki buraya gelmedi direk oraya gitti
Gitsin Araplarda oynasın

Çevrimiçi sefaköykartali

Merkezimiz Vida, Godin, Josef, Salih, Teixeira dan oluşacak transfer gelirse. ŞLde tempoyla bizi mahvederler böyle olursak.

Çevrimdışı yaço58

mert rosier ghezzal godin de jong transferlerini hızlı bir şekilde yaparsak yönetime ne kadar kızsakta güzel bir kadro kurulmuş olacak ljajic içinde bir çözüm bulunmalı,alex yerine daha pres gücü yüksek isim daha sağlıklı olabilir biizm için ghezzal-x-larin de jong bu lig için çok iyi olur defans mert - rıdvan-vida-godin-rosier gibi bir savunma hattımızda lig için fazlasıyla yeterli olur gerisi sergen hocamıza kalıyor bu senede şampiyon olacağız inşallah

Çevrimdışı GreenBook

Merkezimiz Vida, Godin, Josef, Salih, Teixeira dan oluşacak transfer gelirse. ŞLde tempoyla bizi mahvederler böyle olursak.
Yaşlı oyunculara çevirdik rotayı
Tecrübeli oyuncudan anladıkları 35 yaşında stoperse kalsın
Godin iyidir hoştur kariyerine bişey diyemez kimse adam İtalya liginde iyide tecrübesi var eywallah ama zaten Atiba Mehmet topal josef welinton gibi 30 yaş üstü oyuncularımız var Birde Nainggolan adı geçiyor oda olursa Tam huzurevine döneriz

Genç oyunculara yönelmeliyiz CL de süratli oyunculara karşı yavaş kalır bu tür oyuncular

Çevrimiçi Samet Demir

Herkes şampiyonlar liginde atak futbolu oynayacağızda, kontra yememek için hızlı ve hamleli defans oyuncusuna ihtiyacımız olacak zannediyor ama biz çoğu maça gömülü oynayacak şekilde çıkacaz zaten. Yani çok hızlı defans oyuncusuna ihtiyacımız yok diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Ekşisözlük’ten bir analiz entrysi:

“merhabalar, luuk de jong ile ilgili istatistiklerini baz alarak yaptığım analizi okumak isteyenler buyursun.

90 doğumlu, 1.88 boyundaki santrafor oyuncusu luuk de jong, şu anda sevilla'nın oyuncusu. anlık değeri transfermarkt'a göre 10 milyon euro civarında. en yüksek seviyesi de 13 milyon euro olmuş. 38 kere hollanda milli takımı forması giyip, 8 gol atmış.

kendisini bir tamlama ile tanımla derseniz; "şut çeker gibi kafa vuran santrafor" derim. luuk de jong tam bir first touch oyuncudur. willian jose'nin hollanda versiyonudur. willian jose'nin ondan değerli olmasının sebebi ise, luuk de jong'un hollanda dışında başarısız olmasıdır. ikisi de konuşulduğu için net kıyas yapmak gerekirse, willan jose'nin ayakları, luuk de jong'un da kafası daha iyi.

önce twente'de parlamış. sonra m'gladbach ve newcastle'da başarısız olmuş. net bir başarısızlıktan bahsediyoruz ama 20'li yaşlarının başı olduğunu da unutmayalım. ligine, hollanda'ya geri dönmüş. psv'de geçirdiği 4 süper, 1 vasat (ligde 155 maçta 92 gol) sezonun ardından 12.5 milyon euro'ya sevilla'ya transfer olmuş.

sevilla'da ise özellikle bu sezon ilk 11 sayısı epey düşüktü. nedeni ise en-nesyri'nin beklenenin üzerinde performans göstermesiydi. ki beraber oynadıkları maçlar da oldu ama geçen sezon ligde 4 golde kaldı. nedenlerinden biri; first touch oyuncuları, devamlı besleyerek oyunda değerlendirirsiniz. sonradan girdiklerinde az pozisyon bulur ve az gol atarlar. geçen sezon da 20 maç sonradan girmiş.

peki istatistiklerde ne yapmış? ispanya'da maç başına 2.4 şut ortalaması ile oynamış. bunu prime dönemi ile kıyaslarsak, hollanda'daki son sezonunda maç başına 4.5 şut ortalaması ile oynamış. şut sayısının iki katına çıktığında gol sayıları ne kadar fark etmiş? ispanya'da 4 gol atarken, hollanda'da 28 gol atmış. yani gol sayısı 7 kat artmış. geçen sezon çok denemiş ama atamamış. form tutamamış diyebiliriz.

ne kadar santrafor olduğunu, forvet olmadığını size anlatacağım bir istatistik söyleyeyim. kariyeri boyunca maç başına dribbling (top sürme) sayısı ortalama 0.5 top sürme. yani 1 bile değil. luuk de jong'u aldığımızda önüne top atarsak, olmaz. çünkü sevilla'daki son sezonunda 0.7 dribbling yapmış. yani topla koşmayan adamı koşturmaya çalışmışlar. bu da başarısızlığına bir etken olabilir.

yine pas istatistiklerine bakacak olursak, ilginç veriler bizleri bekliyor. örneğin sevilla'da ilk sezonunda %80, son sezonunda ise %72 başarılı pas yapmış. hollanda'daki en iyi sezonlarında başarılı pas ortalaması ise %66. bu bize neyi veriyor? psv, luuk de jong'a "sen gol at" demiş. sevilla ise luuk de jong'dan sistemi işletecek bir forvet çıkarmaya çalışmış. olmuş mu? olmamış.

yani veriler şunu diyor. luuk de jong, iyi bir golcü, santrafor. ama aboubakar gibi etrafını da oynatan, topu kıymetlendiren bir oyuncu değil. frc ve flc ile oynuyor olursak, son vuruş için 20 gol üzeri sayılara ulaşabilir. ama luuk de jong gelirse, tahminim larin o kadar gol atamaz. ligimize çok uygun bir santrafor. hollanda ligi dışında başarılı olamamış ama bizim ligimiz de oyuncu için biçilmiş kaftan. şampiyonlar ligi'nde biraz soru işareti. o'na topu getirebilirsek, golü bir şekilde atacaktır. ama etrafını da aynı derecede geliştirir mi bilemiyorum. zaten bu sebeple de en değerli anında bile 13 milyon euro denmiş. bize psv dönemi lazım, o da yeterli olacaktır.

bence gelirse ghezzal'ın da takımımızda olması lazım. öyle bir asistçi ile çok farklı sayılara ulaşabilir.

okuyan herkese teşekkür eder, takımımıza hayırlı olmasını dilerim.”

Çevrimiçi sEuL

Herkes şampiyonlar liginde atak futbolu oynayacağızda, kontra yememek için hızlı ve hamleli defans oyuncusuna ihtiyacımız olacak zannediyor ama biz çoğu maça gömülü oynayacak şekilde çıkacaz zaten. Yani çok hızlı defans oyuncusuna ihtiyacımız yok diye düşünüyorum.

Takim halinde savunma yapmasini bir turlu ogrenemedigimiz ve bireysel hata yapma orani yuksek oyunculardan kurulu bir savunma hattimiz oldugu icin gecen sene geriye cekildigimiz hemen her macta golu kalemizde gorduk yada kendimizi sik sik zor durumlarda bulduk. Sampiyonlar liginde tabi ki baski kuran ve topu ayaginda tutan bir takim beklemiyoruz, ama umarim teknik ekip gecen sene zayif oldugumuz yonlerimize yogunlasip cozumler ariyordur.

Çevrimdışı yaço58

bugun ertan süzgünde doğrulamış gedsonun yarısına 7.5m teklif ettiğimizi ya gedsondan beklenti ne ben anlamıyorum bu adamı aldık diyelim 15milyona satsan ne kar ne zarar ediyorsun ve şu zamanda ben kolay kolay bizim ligden 15 milyona transfer yapacak oyuncu göremiyorum gedson gelip öyle bir top oynamalıki değeri arşa çıksın ama çok zor biz gsnin almasını engelliyelim yeterli 7.5milyona onun yerine gidip forvete yatıralım çok daha mantıklı hamle olur

Çevrimdışı kaan1903

Gedson’un %50 sine 7,5 M € verene kadar Psg Rafinha’yı satıyor 10 M değer biçmişler  o rakama zor satarlar da  5 M satın alma opsiyonlu kiralama teklifi sunabiliriz.  1,5 M ödemişler zaten zorluk çıkaracaklarını düşünmüyorum. Çok daha yerinde transfer olur bence.

Çevrimdışı yaço58

Gedson’un %50 sine 7,5 M € verene kadar Psg Rafinha’yı satıyor 10 M değer biçmişler  o rakama zor satarlar da  5 M satın alma opsiyonlu kiralama teklifi sunabiliriz.  1,5 M ödemişler zaten zorluk çıkaracaklarını düşünmüyorum. Çok daha yerinde transfer olur bence.
Gedsomds bizim göremediğimiz neyi görüyorlar acaba 2milyons alacak olsak gelsin derim ancak yarısına 7.5m çok absürt rakam olur geçen sene kötü gsde iyi gözüktü skor katkısı yoktu birde

Çevrimdışı kaan1903

Gedsomds bizim göremediğimiz neyi görüyorlar acaba 2milyons alacak olsak gelsin derim ancak yarısına 7.5m çok absürt rakam olur geçen sene kötü gsde iyi gözüktü skor katkısı yoktu birde
Ertan Süzgün diyene kadar bu 7.5 m olayını ciddiye almamıştım da Ertan kolay kolay yalan haber yapmaz gömü falan mı buldular naptılar ya da hani menajerlik oyununda teklif verirsin ancak paran yoktur iki kere ertelersin en son iptal olur diğer kulüplere de yar olmaz bizimkiler onu deniyor heralde
[ Son Düzenleme: 26 Temmuz 2021, 00:43:44 kaan1903 ]

Çevrimiçi levitate

baydı artık
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı yaço58

Ertan Süzgün diyene kadar bu 7.5 m olayını ciddiye almamıştım da Ertan kolay kolay yalan haber yapmaz gömü falan mı buldular naptılar ya da hani menajerlik oyununda teklif verirsin ancak paran yoktur iki kere ertelersin en son iptal olur diğer kulüplere de yar olmaz bizimkiler onu deniyor heralde
Tek temennim o yoksa Bi biz bu arkadaşı patlattık 20 milyona İngiltereye yolladık hasbelkader bizim karımız 2.5 milyon oluyor şaka gibi rakamlar 7.5 m çok daha akıllı şekilde kullanılabilir

Çevrimdışı GreenBook

Ghezzale yaptıklarına inat Gedson alınmalı bu konuda asla geri Adım atılmamalı
Ama bu paralara değil 7 m dan fazla ise bonservisi değmez

Çevrimdışı GreenBook

baydı artık
Koskoca Beşiktaş taraftarı işi gücü bırakmış bunların Dubai tatilinin bitmesini bekliyor
Gelse ne gelmese ne.
Bişeye Bukadar körü körüne bağlanmak iyi değil
Gelmiyorsa gelmiyor napalım yani kulübün kapısına kilitmi vuralım
Gidiyorlar adamın hesabına come to Beşiktaş yazıyorlar işte böyleleri yüzünden gerçekleşmiyor çoğu transfer geleceği varsada gelmeyecek adam. Şimart şimart sonra gelmedi diye isyan et olmaz

Bu adama gösterdiğin ilgiyi alakayı josefe ghezzale rosiere kendi oyuncuna göster
Gelmemiş adamı bukadar körü körüne savunup sahiplenme
[ Son Düzenleme: 26 Temmuz 2021, 01:05:03 GreenBook ]