Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 375942 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Sebastian Beccacace var, teknik anlamda baya iyi lakin Gültepe çocuklarına benziyor.

öneri olarak sunabiliriz ama bu yönetim almaz abi öylelerini bulamazlar yani.

Çevrimdışı Erman1903

öneri olarak sunabiliriz ama bu yönetim almaz abi öylelerini bulamazlar yani.

O adamdan haberleri vardır zaten dostum imajı uygun değil, ama olmayacak bir şey de değil. Burası ağırlığı olan köklü bir camia, imaj konusunda destek olursun. Her şey dışarıdan göründüğü gibi olmuyor, kişilerle görüşecek düşünce yapısına ne kadar isteyip istemediğine bakacaksın, belki de bir şey görüp kafadan istemeyecek veya isteyeceksin.

Bu zamana kadar geç kalındığından yönetim için bir karar almak artık daha da zor. Karaveli 3G 1B 1M gidiyor belki de gelen daha kötü sonuçlar alacak, linç yiyecekler. Şenol Güneş dışında birine gidilirse sosyal medyada ilk puan kaybında söylenecekler belli dostum, yönetim de hoca da gider yazın yeni yönetimle Şenol Güneş ya da S.Y gelir. Yönetim Karaveli ile devam ederse yazın %90 Şenol Güneş ile anlaşırlar. 
[ Son Düzenleme: 02 Ocak 2022, 19:14:47 Erman1903 ]

Çevrimiçi Necmi

İşin teknik tarafı bir kenara, sezon sonu camiasını 40 gün kıvrandıran adamdan hayır gelmez. Taraftarın arkasında olduğunu bilerek başkanı ayağına getirtti, üstüne yancılarla Umut Sümer'in Başkan gitti mi mesajını paylaşıp alay ettiler adamla. 3-4 tane yıldız isimli futbolcu isterim ŞL'de şov yapacağım diye şeyinin keyfine 90'lar fantezi kadrosu yapıyorsun. Töre isterim diye tutturuyor, 3 tane sol bek alıp, sağ beke sırf kafam rahat olsun diye milletin 2,5M'lere yıldız oyuncu topladığı bir dönemde 5M verip yedek almıyorsun. Beğenmediği Kenanı oynatıp durdu. Doğru bir tane tarafını, takımda iyi giden bir şeyi bulamıyorsun.

Biz onun notunu yazdan verdik yeni bir şey değil, iş cacığa bağladığında kapının önüne koyacaklardı ben yapacağımın bu olduğunu o zaman da söylemiştim. Yönetimin eline fırsat geçmişti ama kullanamadılar.
yönetim devam etmekte haklıydı yeni hocayla yapılanmaya girse takım şu ankinden iyi olsa bile bocalama dönemi olacaktı o zaman yönetimi yerlerdi herkes sergen olsa namağlup lider olurduk derdi yönetimin başka şansı yoktu bu taraftar yönetimi sergenin ayağına götürdü sergenin bir taraflarını kaldırdı bu günün suçlusu yönetim değil taraftardır malesef gerçekleri görme yerine hayal dünyasında yaşıyorlar geçen seneden belliydi bu sene olacaklar geçen senede böyle başladık sadece oyuncular silkelenip bir çaba içine girdi şampiyonluk tatmamış oyuncular istedi mete zoruyla aldı sergen hoca değil gidilatta sergenin payı yok dediğimde millet gülüyordu ama sahada hocalık en ufak iz yoktu tersine yanlış kadro seçimi yanlış değişikliklerle takımı yerle bir ediyordu ama oyuncular canlarını koyup savaştılar kondisyon yerlerdeydi takım sürekli yorgundu maç bitiminde yerlere seriliyorlardı bunları kimse görmek istemedi herşey ortadaydı şimdi iş işden geçtikten sonra görüyorlar her zamanki gibi

Çevrimdışı Erman1903

yönetim devam etmekte haklıydı yeni hocayla yapılanmaya girse takım şu ankinden iyi olsa bile bocalama dönemi olacaktı o zaman yönetimi yerlerdi herkes sergen olsa namağlup lider olurduk derdi yönetimin başka şansı yoktu bu taraftar yönetimi sergenin ayağına götürdü sergenin bir taraflarını kaldırdı bu günün suçlusu yönetim değil taraftardır malesef gerçekleri görme yerine hayal dünyasında yaşıyorlar geçen seneden belliydi bu sene olacaklar geçen senede böyle başladık sadece oyuncular silkelenip bir çaba içine girdi şampiyonluk tatmamış oyuncular istedi mete zoruyla aldı sergen hoca değil gidilatta sergenin payı yok dediğimde millet gülüyordu ama sahada hocalık en ufak iz yoktu tersine yanlış kadro seçimi yanlış değişikliklerle takımı yerle bir ediyordu ama oyuncular canlarını koyup savaştılar kondisyon yerlerdeydi takım sürekli yorgundu maç bitiminde yerlere seriliyorlardı bunları kimse görmek istemedi herşey ortadaydı şimdi iş işden geçtikten sonra görüyorlar her zamanki gibi

Ben Rıdvan'ın yaptığı açıklama sonrasında fırsatın geldiğini düşünüyorum ama taraftar işi buraya getirdi o konuda haklısın. Birçok anlamda geçen sezonu bu sezonun zıttı olarak görüyorum kötü başladık daha sonra toparlama evresine girdik, bu sezon başarının rüzgarıyla iyi başladık sonrasında serbest düşüş geldi.

Takımın sürekli yorgun olması normal çünkü oynayacak adam yoktu neredeyse, bence kondisyon olarak çok daha iyiydik  sonlara doğru tükenişi gördük anormal bir durum değildi. Geçen sezonki başarıda senin gibi düşünmüyorum, Sergen teknik açıdan zaten kötü bir hoca ama doğru zamanda doğru kişi doğru yerde bulundu. Başka türlü oyuncular da o şampiyonluk yoluna giremezlerdi. Olaya sadece teknik katkı olarak bakıyorsun geçen sezon bize Allah yardım etti de 2 kupa aldık. Bunun sebebi adamın işi dışında başka şeyle ilgilenmemesi, kendini ön plana atmaması, bahaneler ardına sığınmaması. Bana göre Klopp olsa o kadro iki kupayı yine alamazdı, Avcı mesela daha mı kötü kendisinden; gittiği sezon Sergen geldikten sonra yaptığı puan ortalaması şampiyonluk sezonundan daha yüksek. Avcı'dan sonra Sergen gelişiyle ilaç olmuş ve o kadronun toplayabileceği puan ortalamasının üstüne çıkmıştır, bu yaz ise zehre dönmüş ortalamanın çok altında kalmıştır.

Çevrimiçi kahyaoglueren

5 kisi kadroya alinmamış üst solunum yolu nedeniyle.

Bu arada Çarşamba kupa finali için henüz antreman yapmadık.

Çevrimdışı celiker1

5 kisi kadroya alinmamış üst solunum yolu nedeniyle.

Bu arada Çarşamba kupa finali için henüz antreman yapmadık.
Bu ara İstanbul'da yakın cevresinden birinin corona olduğunu duymayan yoktur herhalde.
Hayatta Beşiktaş

Çevrimiçi Necmi

Ben Rıdvan'ın yaptığı açıklama sonrasında fırsatın geldiğini düşünüyorum ama taraftar işi buraya getirdi o konuda haklısın. Birçok anlamda geçen sezonu bu sezonun zıttı olarak görüyorum kötü başladık daha sonra toparlama evresine girdik, bu sezon başarının rüzgarıyla iyi başladık sonrasında serbest düşüş geldi.

Takımın sürekli yorgun olması normal çünkü oynayacak adam yoktu neredeyse, bence kondisyon olarak çok daha iyiydik  sonlara doğru tükenişi gördük anormal bir durum değildi. Geçen sezonki başarıda senin gibi düşünmüyorum, Sergen teknik açıdan zaten kötü bir hoca ama doğru zamanda doğru kişi doğru yerde bulundu. Başka türlü oyuncular da o şampiyonluk yoluna giremezlerdi. Olaya sadece teknik katkı olarak bakıyorsun geçen sezon bize Allah yardım etti de 2 kupa aldık. Bunun sebebi adamın işi dışında başka şeyle ilgilenmemesi, kendini ön plana atmaması, bahaneler ardına sığınmaması. Bana göre Klopp olsa o kadro iki kupayı yine alamazdı, Avcı mesela daha mı kötü kendisinden; gittiği sezon Sergen geldikten sonra yaptığı puan ortalaması şampiyonluk sezonundan daha yüksek. Avcı'dan sonra Sergen gelişiyle ilaç olmuş ve o kadronun toplayabileceği puan ortalamasının üstüne çıkmıştır, bu yaz ise zehre dönmüş ortalamanın çok altında kalmıştır.
geçen sene sezon başında işler kötü giderken oyuncuları suçlıyordu kaç oyuncuyu taraftarın önüne attı unutuldumu bunlar kötü gidişten oyuncu sorumluysa iyi gidiştende oyuncu sorumlu olur teknik dışı katkılarından bahsediyorsan dikkatini çekerim hoca olarak bir katkısı olmadı dedim onun dışında sergenin beşiktaşlılığını ve beşiktaşı savunmasını sorgulamak zaten haddim olmaz doğru sakatlıklar yüzünden geçen sene kadro kurmakta zorlandık ama o sakatlıkları kim verdi darbeye bağlı sakatlık değilki bu senede devam ediyor bu kadar sakatlık veriliyorsa iki yılda ve bunlar darbeye bağlı değilse suçlu direk hoca ve teknik ekibi olur bence hadi geçen sene iyi hazırlanmadık diyelim gerçi bütün takımlar için aynı sorun vardı ama bu senenin mazereti ne imza atsın diye iki ay keyfini bekledik bu sakatlık problemleri onun önceden çalıştığı takımlardada vardı diye hatırlıyorum

Çevrimdışı Erman1903

geçen sene sezon başında işler kötü giderken oyuncuları suçlıyordu kaç oyuncuyu taraftarın önüne attı unutuldumu bunlar kötü gidişten oyuncu sorumluysa iyi gidiştende oyuncu sorumlu olur teknik dışı katkılarından bahsediyorsan dikkatini çekerim hoca olarak bir katkısı olmadı dedim onun dışında sergenin beşiktaşlılığını ve beşiktaşı savunmasını sorgulamak zaten haddim olmaz doğru sakatlıklar yüzünden geçen sene kadro kurmakta zorlandık ama o sakatlıkları kim verdi darbeye bağlı sakatlık değilki bu senede devam ediyor bu kadar sakatlık veriliyorsa iki yılda ve bunlar darbeye bağlı değilse suçlu direk hoca ve teknik ekibi olur bence hadi geçen sene iyi hazırlanmadık diyelim gerçi bütün takımlar için aynı sorun vardı ama bu senenin mazereti ne imza atsın diye iki ay keyfini bekledik bu sakatlık problemleri onun önceden çalıştığı takımlardada vardı diye hatırlıyorum

Ben sakatlıkların Marrone ile çok alakalı olduğunu düşünmüyorum onun daha çok Sergen'in oyuncuları kanırtması ile alakası var geçen sezon oyuncu sayısı azdı ama kendisi de adamların pestilini çıkarıyor. Kafasında olmayan topçuya iki eli kanda olmadığı sürece bakmıyor tarzı bu adamın. Forma adaleti iyi değil oyuncuları kırıyor, bu sezon zaten adam akıllı sezon başı kampı yapılmadı.

Boş mukaveleye imza attı, kendini kanıtlaması gerekiyordu. Oyuncular da benzer profilde tiplerden olunca ihaleyi kaldırdılar, hocalarını da kendileri gibi gördüler sinerji oluştu. Sezon başında hem yönetim hem de kendisi oyunculara suçu atıp baltaladılar takımı, bu yüzden çok puan kaybettik. Yok kronik sakat, işte paralarını indirmiyorlar, bazıları çok kazanıyor vb. Bunlar kabul edilince herkes birlik oldu ve başarı geldi. Bu sezon 40 gün kıvrandırma, koca bir maaş, şişen egolar yok tv yok reklam, hayaller rüyalar patladı. Oyuncular da zaten kapasitesinin üstünde oynamıştı ve bir rahatlama gelmişti, hocalarını da böyle görünce sallamadılar. Hani oyuncular yedi hocayı falan deniyor ya, bu olduğu zaman ben direk kendini yediren adama bakarım, sonuçta sorumlu olan kişi o.

Bunların dışında diğer bir konu da Sergen'in esnaf lokantasının aşçısı olması. Elde olan bilindik malzemelerden yapar sana bir yemek, ondan dünya mutfağından bir tabak hazırlamasını bekleyemezsin. Bütün takımı o dizayn etti, sorumluluk altına girdi ve batırdı - Yaptı bulamacı koydu takım diye önümüze.
[ Son Düzenleme: 03 Ocak 2022, 20:56:15 Erman1903 ]

Çevrimiçi levitate

?t=6nW_6kpzJbNxjbKO1dsK3A
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı sefaköykartali

Helal olsun, zarara uğratan kim varsa karşılığını ödesin. YD + FO döneminde bugüne kadar ne kadar zarara uğradıysak karşılığını alalım. Bu borçların yüzünden ödediğimiz faizler de buna dahil. ANÇ döneminde de zarara uğradıysak o da buna dahil hatta istifa da etmeli. Yönetimin de bu paraların peşine acilen düşmesi gerekir, düşmeyeceklerse koltuğu işgal etmesinler.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Mevcut yönetimin amacının ne olduğunu çözemiyorum. Maksat Beşiktaş'ın hakkını mı savunmak, kendi hatalarını mı örtmek, yoksa intikam mı almak anlayamıyorum. Umarım şu davalar ve denetlemeler sonuçsuz kalmaz. Eğer birileri ceza almayacaksa Beşiktaş gündemini sürekli meşgul etmenin bir manası yok. Zaten biz bu kafayla iyi bir yönetime sahip olamayız.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi kahyaoglueren

2. dozdan sonra 180 gün geçen ve henüz 3. dozu olmayanlar stada alınmayacakmış.

Çevrimiçi levitate

?t=P1h88V5NCfxTALkC7UdI8A

zorrrrt

boşu boşuna o kadar yol gittiler yazık
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Samet Demir

?t=P1h88V5NCfxTALkC7UdI8A

zorrrrt

boşu boşuna o kadar yol gittiler yazık
Sanki barcelona geliyor. Kim ne yapsın Tr super kupa maçını.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Ersin Destanoğlu bu ligin açık ara en iyi wonderkididir. Bu yaşında şampiyonluk, derbi alma, kupa alma gibi özellikleri olan bir futbolcu olmadı bu ligde şimdiye kadar. ŞLde de gerçekten harika maçlar çıkardı, takım ve hoca yüzünden kurban oldu ama hiç sıkıntı değil. Umarım ya uzun yıllar kalıp kalemizi korur, ya da çok üst düzey yerlere gelir kara kartal. Emirhan' ı da çok beğendim, umarım Rıdvan ve Ersin gibi kadroda kalıcı olur.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Ersin Destanoğlu bu ligin açık ara en iyi wonderkididir. Bu yaşında şampiyonluk, derbi alma, kupa alma gibi özellikleri olan bir futbolcu olmadı bu ligde şimdiye kadar. ŞLde de gerçekten harika maçlar çıkardı, takım ve hoca yüzünden kurban oldu ama hiç sıkıntı değil. Umarım ya uzun yıllar kalıp kalemizi korur, ya da çok üst düzey yerlere gelir kara kartal. Emirhan' ı da çok beğendim, umarım Rıdvan ve Ersin gibi kadroda kalıcı olur.

Valla geçen sene hiç beğenmiyordum Allah biliyor ya, bu sene ise takımdaki en güvendiğim adam. Müthiş bir sezon yaşıyor. O yüzden büyük ihtimal kendisiyle bedavaya yolları ayırırz.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Valla geçen sene hiç beğenmiyordum Allah biliyor ya, bu sene ise takımdaki en güvendiğim adam. Müthiş bir sezon yaşıyor. O yüzden büyük ihtimal kendisiyle bedavaya yolları ayırırz.
Ilk tam sezonunda şampiyonluk gördü. Elbette hataları oldu, olmaya da devam edecek. Ederson da Benfica ile ilk parladığında bize karşı mağdur olmuştu. Ama şimdi geldiği yer bambaşka. Aynısı olur demiyorum ama daha yaşı çok genç, oynadıkça bambaşka tecrübeler katıyor. Ayaklarını zayıf buluyorum ama gelişmeyecek şey değil. Eşi benzerine az rastlanır bir büyüklüğü var yaşına göre.

Montero da çok iyiydi bu arada, bi maçla yorumlamamak lazım ama potansiyelli ve yetenekli olduğunu düşünüyorum, taraftar biraz fazla acimasiz ama yanina yamyam hava toplarında iyi atlet bi stoper koyarsak güzel bir tandem oluşturabilir.

Çevrimdışı Erman1903

Montero da çok iyiydi bu arada, bi maçla yorumlamamak lazım ama potansiyelli ve yetenekli olduğunu düşünüyorum, taraftar biraz fazla acimasiz ama yanina yamyam hava toplarında iyi atlet bi stoper koyarsak güzel bir tandem oluşturabilir.

İyiydi bugün, benim beğendiğim bir tarzı yok kötü günlerini de biliyorum, bazı defoları var ama mücadelesi iyi - güzel defansif katkı çıkarıyor yanında iyi bir partnerle alışırsa istatistik kasabilir ama bu sezon eldekilerden oynamaması gereken Vida sağlıklı olduğu sürece tandemde tek değişmeyen oyuncuydu. Montero normalde üstüne planlama yapacağım bir oyuncu değil ama birisi çıkıp yapabilir güzel sonuç da alabilir. Bir şeyi yaparken tereddüt eder, örneğin 45 dk kötü olunca oyuncuyu forma vermeyeceğini hissettirirsen ondan zaten hayır gelmez.

Çevrimdışı Erman1903

Emirhan epey yetenekli, şu görüntüsüyle her türlü Kenan'a tercih ederim. Asıl mevkisi hücum 8 gibi gözüküyor, o şekilde de ufaktan süre verip denenebilir. Teixeira'yı da alıp 4-2-3-1'e dönmek zorunda değiliz. At en öne veya sola aksın. Bir oyuncu gününde değilse genelde değildir, kötü günü sana zarar veren adamı çıkarmaktan korkmayacaksın - onu 10 dakika daha izlemene gerek yok, hele takımının kondisyonu böyle yerlerdeyse. 
[ Son Düzenleme: 06 Ocak 2022, 02:06:44 Erman1903 ]

Çevrimiçi sEuL

Emirhan epey yetenekli, şu görüntüsüyle her türlü Kenan'a tercih ederim. Asıl mevkisi hücum 8 gibi gözüküyor, o şekilde de ufaktan süre verip denenebilir. Teixeira'yı da alıp 4-2-3-1'e dönmek zorunda değiliz. At en öne veya sola aksın. Bir oyuncu gününde değilse genelde değildir, kötü günü sana zarar veren adamı çıkarmaktan korkmayacaksın - onu 10 dakika daha izlemene gerek yok, hele takımının kondisyonu böyle yerlerdeyse.

Yok, kim gelirse gelsin oyuna mudahale etmede yetersiz kaliyor. Saha kenarindan farkli birsey mi izleniyor yada biz mi goremiyoruz bazi seyleri TV basindan ben anlam veremiyorum. Hemen hemen her mac gol yemeyi yada 70. dakikayi beklemek zorunda miyiz oyuna mudahale icin? Rakip bastiriyor, oyundan dusuyoruz, pozisyon vermeye basliyoruz ve golu yiyecegimiz cok belli - ama nedense herhangi bir mudahale gelmiyor taaa ki gol yiyene kadar. Golu yedigimiz anda 2 oyuncu beliriyor saha kenarinda ve bu durum beni cildirtiyor. Kotu gununde olan yada takima yararindan cok zarari olan bir oyuncuyu 60-70-80 dakika sahada tutmanin nasil bir aciklamasi olabilir - ben cozemedim - cozemiyorum - cozemeyecegimde. Oyuncularin egolarini mi kirmamaya calisiyoruz yada birilerini tatmin etmek takimin basarisindan daha mi onemli? Sergen hocada mac sonu demeclerinde bazen X oyuncu ile mac oncesi konustuk ve 70 dakika sahada tutacagimizi ilettik ve ona gore degisikligimizi yaptik falan diyordu. E adam 70 dakika dokuluyor ama 70'te cikaracam dedigin icin adami 70 dakika sahada tutuyorsun. Onder hocada ayni sekilde golu yemeden yada sakatlik olmadan degisiklik yapmaya gitmiyor. Bugun yine 2. yarida oyundan dusmeye basladik, rakip bastirmaya basladi ve gol geliyorum dedi. Mac basliginda herkes golu her an yiyebiliriz diye yazdi 5 dakika gecmeden golu gorduk kalemizde. 3 dakika sonra hemen 2 degisiklik  :s20:

Çevrimiçi Necmi

Kupa sayısında feneri geçmişiz

Çevrimdışı Erman1903

Yok, kim gelirse gelsin oyuna mudahale etmede yetersiz kaliyor. Saha kenarindan farkli birsey mi izleniyor yada biz mi goremiyoruz bazi seyleri TV basindan ben anlam veremiyorum. Hemen hemen her mac gol yemeyi yada 70. dakikayi beklemek zorunda miyiz oyuna mudahale icin? Rakip bastiriyor, oyundan dusuyoruz, pozisyon vermeye basliyoruz ve golu yiyecegimiz cok belli - ama nedense herhangi bir mudahale gelmiyor taaa ki gol yiyene kadar. Golu yedigimiz anda 2 oyuncu beliriyor saha kenarinda ve bu durum beni cildirtiyor. Kotu gununde olan yada takima yararindan cok zarari olan bir oyuncuyu 60-70-80 dakika sahada tutmanin nasil bir aciklamasi olabilir - ben cozemedim - cozemiyorum - cozemeyecegimde. Oyuncularin egolarini mi kirmamaya calisiyoruz yada birilerini tatmin etmek takimin basarisindan daha mi onemli? Sergen hocada mac sonu demeclerinde bazen X oyuncu ile mac oncesi konustuk ve 70 dakika sahada tutacagimizi ilettik ve ona gore degisikligimizi yaptik falan diyordu. E adam 70 dakika dokuluyor ama 70'te cikaracam dedigin icin adami 70 dakika sahada tutuyorsun. Onder hocada ayni sekilde golu yemeden yada sakatlik olmadan degisiklik yapmaya gitmiyor. Bugun yine 2. yarida oyundan dusmeye basladik, rakip bastirmaya basladi ve gol geliyorum dedi. Mac basliginda herkes golu her an yiyebiliriz diye yazdi 5 dakika gecmeden golu gorduk kalemizde. 3 dakika sonra hemen 2 degisiklik  :s20:

Çoğu hocada gördüğümüz bir şey, sorumluluk olduğu zaman eldekini kaybetme korkusuyla doğru bildikleri şeyleri yapmaya korkuyorlar. Skora razı olup beklemeyi tercih ediyorlar. Gol yenildiği zaman akıl başa geliyor fakat bunu alışkanlık haline getiren hocaların değiştiğini pek görmüyoruz. Bu hayatta bir doğru gördüğün zaman onu yapmakta fazla gecikmeyeceksin, şu anda Allah yardım ediyor - bir zaman Sergen'e ettiği gibi. Buralardan ders çıkarmazsan, koltuk-skor vb diye seyretmeye devam edersen geç kaldığın vakit doğruların da işe yaramaz, kendi dünyanda yalnız başına kalır yıkılır gidersin.

Çevrimiçi levitate

Etiketler: