2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

Gökhan Kurt ve 79 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1811206 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bizim mevcut durumda hiçbir oyuncuya 3+ milyon euro verme lüksümüz yok. Larin 15'e satılsa bile bizim başkan ve yönetim, Fikret Orman döneminde yapılan yanlışları yapmaz gibi duruyor. Ben halen Aston Villa'dan Larin için Trezeguet + 10 milyon euro gibi bir teklif gelmesini istiyorum ve bekliyorum.

Ghezzal'ı 2-3 milyon euroya alabiliyorsak hemen gelsin.

Rosier mevcut durumda 3 milyon euro ayıracağımız bir oyuncu olamaz. Kaldı ki, opsiyonu 4-5 milyon euro. 1.5 milyon euroya bitiyorsa, ozaman olur.

Peki, sene sonunda Aboubakar için nasıl bir teklife evet dersiniz?
Ben  Aboubakar'ı satacağımızı düşünmüyorum. Hatta 3 yıllık yeni sözlşme önerdiğimiz haberleri çıktı.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi levitate

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
sallamış gibi geldi ama yine de paylaşalım
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Erman1903

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
sallamış gibi geldi ama yine de paylaşalım

Sınırları aşmış sallamada :)

Aboubakar konusunda çok sıkıntı olmayacaktır. Sözleşmesinde belli bir gol adedine ulaşırsa tatminkar bir maaşla 1-2 yıl uzatma opsiyonu koyulmuş olabilir. Yoksa da problem olmaz diye düşünüyorum buraya bağlılığı çok yüksek, Josef gibi imzalayacaktır o da.

Ghezzal'ın kiralanması mümkün değil, 2022 Haziran'da sözleşmesi bitiyor bu yüzden kulübü elinden çıkarmak isteyecektir aksi halde vakti geldiğinde serbest kalacak. Benim tahminimce 5M £ civarı bir bonservis belirlerler, İspanya-Fransa'dan bu parayı verebilecek takımlar çıkabilir. Sezon sonu satış yapıp gelir elde edebiliriz lakin yönetimin yüksek bonservisleri vereceğini hiç düşünmüyorum, gelirin belli bir kısmı transfere yatırılacaktır. Şu anda aldığım hava fırsat transferleri ve belki daha genç parlat/sat tipinde oyuncular gibi. Tabi yine hocanın ligden istediği bazı oyuncular da olabilir, ama bu sezon 1-2 taneyi geçeceklerini sanmıyorum özellikle beğenilen bazı yerliler vb yoklanabilir.

Rosier biraz daha kolay gibi görünüyordu lakin o da artık Ghezzal kadar zor. Sporting 2 ağır sakatlık yaşayan ve hiç verim alamadıkları oyuncuyu hazır kariyer performansını yapmışken elden çıkarıp yatırımını kurtarmak isteyecektir. Hatta kar etme hayalleri bile kuruyor olabilirler, maaşı uygun olduğu için olabildiğince yüksekten pazarlamak isteyeceklerdir-genç sayılabilecek bir yaşta. Ayrıca benim aldığım izlenim Rosier'in transfer işine biraz daha profesyonel yaklaştığı, burada çok mutlu ama sezon sonu neler olacağını göreceğiz diyor.

Şu anda transfer haberleri biraz kasıtlı yapılıyor gibi, mantıklı olan şampiyonluğa odaklanmak. Kalan kalır, giden gider eğer hedefe ulaşırsak bir sürü kulüp kapımıza dayanıp belki de daha iyilerini teklif edecekler bu yüzden o konularda rahat olup keyfimize bakalım.
[ Son Düzenleme: 25 Mart 2021, 01:32:56 Erman1903 ]

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Bizim mevcut durumda hiçbir oyuncuya 3+ milyon euro verme lüksümüz yok. Larin 15'e satılsa bile bizim başkan ve yönetim, Fikret Orman döneminde yapılan yanlışları yapmaz gibi duruyor. Ben halen Aston Villa'dan Larin için Trezeguet + 10 milyon euro gibi bir teklif gelmesini istiyorum ve bekliyorum.

Ghezzal'ı 2-3 milyon euroya alabiliyorsak hemen gelsin.

Rosier mevcut durumda 3 milyon euro ayıracağımız bir oyuncu olamaz. Kaldı ki, opsiyonu 4-5 milyon euro. 1.5 milyon euroya bitiyorsa, ozaman olur.

Peki, sene sonunda Aboubakar için nasıl bir teklife evet dersiniz?

7.5- 10 m arası.

Çevrimdışı Erman1903

7.5- 10 m arası.

Haziran ayında Aboubakar'ın kontratı bitmiş olacak bu yüzden bonservis almamız pek mümkün değil.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Haziran ayında Aboubakar'ın kontratı bitmiş olacak bu yüzden bonservis almamız pek mümkün değil.
Zaten bilinmeyen bir konu var. Aboubakar'ın sonraki satışından eğer rakam belli bir mimtarı aşarsa Porto'ya pay ödenecek. Bunu da göz önünde bulundurursak satmak hiç mantıklı değil. Yerine oyuncu da bulamayız zaten.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Sözleşme sürelerini takip etmeyen bir basınımız var  :uyucam:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Ç

Thomas Henry'i yazmışlar Abuş'a iyi yedek olur.

Çevrimdışı Erman1903

Zaten bilinmeyen bir konu var. Aboubakar'ın sonraki satışından eğer rakam belli bir mimtarı aşarsa Porto'ya pay ödenecek. Bunu da göz önünde bulundurursak satmak hiç mantıklı değil. Yerine oyuncu da bulamayız zaten.

Porto ile olan durum ortadan kalkabilir tekrar sözleşme yapıldığında emin değilim. Kontratı bittiği için artık bonservis almamız pek olası değil. Hem Porto hem biz olur da Ocak ayında birisi almak ister diye kendimizi güvenceye almak için böyle bir madde koydurmuş gibiyiz. Sağlam bir Aboubakar'ın yerine oyuncu bulmak zor iş, çok kabiliyetli bir adam ya fırsat transferi olarak denk getireceksin ya da uyguna Güney Amerikalı falan deneyeceksin onların da kendi içlerinde riskleri var.

Yerine değil yedeğine bir oyuncu almamız lazım ama bu sefer daha doğru tercih yapılmalı. Ağır sakatlık geçirmiş bir oyuncuyu ismi güzel olsun diye Cenk gibi bir başka sakatlıktan çıkmış oyuncuyla ikame etmeye çalışmak büyük kumar. Bana göre ikame görevi vereceğimiz adamların daha futbola aç, kendini göstermek isteyen profillerden seçilmesi gerekiyor.
[ Son Düzenleme: 25 Mart 2021, 12:15:37 Erman1903 ]

Çevrimdışı Erman1903

Thomas Henry'i yazmışlar Abuş'a iyi yedek olur.

Benim de takibimde olan bir oyuncu, ara transferde alternatif olabilecek isimler arasında paylaşmıştım. Proximus liginden beri kendine epey geliştirdi, istikrarlı ve temiz bitirici. Süper bir pivot veya derin forvet falan diyemeyiz kendisine ama birçok özelliği bünyesinde barındıran, modern oynamaya çalışan bir stili var. Fiziği itibariyle de ligimize uygun.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

2-3 maç daha oynarsa otomatik uzama maddesi var.

Çevrimdışı Erman1903

2-3 maç daha oynarsa otomatik uzama maddesi var.

Ben de duymuştum benzer bir şeyler bu yüzden kendisiyle ilgili heyecana gerek yok diye düşünüyorum.

Çevrimiçi murat

Sezon başında da yazmıştık skor katkısı olmayan bir oyuncu işimize yaramaz diye ama işte GS'nin önünü kesmek falan kılıfıyla alındı. Umarım opsiyonu zorunlu değildir de gider moduna geldik. Rosier'in Şampiyonlar Ligi bahanesi ile kalabileceğini düşünüyorum hala  :tabe:
galatasarayın oyun anlayışında gol atar ama delikte bir o kadarda büyür. mensahlı ilk 11 ile mensahsız ilk 11 arasında epey bir fark vardır sanırım hamle için iyi olur diyorduk onda da yetersiz.
[ Son Düzenleme: 25 Mart 2021, 18:03:56 MURAT ]

Çevrimiçi MUSTAFA_

galatasarayın oyun anlayışında gol atar ama delikte bir o kadarda büyür. mensahlı ilk 11 ile mensahsız ilk 11 arasında epey bir fark vardır sanırım hamle için iyi olur diyorduk onda da yetersiz.
Transfer edeceğimizi duyduğumdan beri istemiyorum. Hala da istemiyorum. Bana aşırı gamsız bir oyuncu gibi geliyor. Hırsı olmayan oyuncuları sevemiyorum. Ljajic bile daha hırslı görünüyor. Saha içinde bize zarar veriyor. Son FB maçında da acı şekilde gördük.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı worns

Benim de takibimde olan bir oyuncu, ara transferde alternatif olabilecek isimler arasında paylaşmıştım. Proximus liginden beri kendine epey geliştirdi, istikrarlı ve temiz bitirici. Süper bir pivot veya derin forvet falan diyemeyiz kendisine ama birçok özelliği bünyesinde barındıran, modern oynamaya çalışan bir stili var. Fiziği itibariyle de ligimize uygun.

burda iş yapacak oyuncu bence de. yalnız baya ilgiyi üzerinde toplamaya başladı, en azından 5-6 milyonları bulan bir bonservis beklentisi vardır takımının. bizim için ciddi bütçe, büyük liglerin orta-alt takımları için bile ise çerez parası. bize düşmez gibime geliyor.

Çevrimdışı Erman1903

burda iş yapacak oyuncu bence de. yalnız baya ilgiyi üzerinde toplamaya başladı, en azından 5-6 milyonları bulan bir bonservis beklentisi vardır takımının. bizim için ciddi bütçe, büyük liglerin orta-alt takımları için bile ise çerez parası. bize düşmez gibime geliyor.

İzlenilen bir lig, beklentileri olabilir ama ne kadara satabilirler bilemiyorum, sonuçta 1 sezon önce Proximus'da oynuyordu. Yine de 5'e yakın bir beklentileri olacaktır diye tahmin ediyorum, iyi liglerden biri çıkar mı çok emin değilim ama bazı teklifler alacaktır. Belçika ilginç bir lig, belki daha yükseğe de gider ama şu oyuncu önümüzdeki sezon takımında kalıp bu rakamların %30-40 altına inse 2M Euro'ya pazarlamaya çalışırlar. Orada işler biraz hızlı oluyor yerine 1M'lik oyuncu koyar belki daha iyi performans bile alabilirler, sonuçta Henry de 500 Bin Euro'ya gelmiş.

İlgimi çeken bir futbolcu fakat ben böyle alternatif adamlarda 2,5-3M üstüne pek çıkmama taraftarayım, burada da paylaşıyoruz işte yok değil bu seviyede iş yapacak golcüler.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Haberin doğru olma ihtimali çok düşük  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Burada konuştuğumuz oyuncuların haberini yapıyorlar herahalde  :D

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Burada konuştuğumuz oyuncuların haberini yapıyorlar herahalde  :D

Ben pek hatırlayamadım forumda konuştuğumuzu. Klasik 6 numara desen değil, destek 8 numarası desen o hiç değil. Bu sezon forma şansı bulamamış, önceki sezon yedeklik yapmış. Koşucu defansif 6/8 olarak tanımlayabiliriz, önemli özelliği çeviklik ve enerji. Fazla bir kabiliyeti yok, pas sayısı ortalamanın bir çıt üstü diyebiliriz fakat basit pas tercih eden yapısı var. Skor katkısı yok denecek kadar az. İkili mücadele seviyor ama son zamanlarda kazanma başarısı %20 civarı düşmüş.

Benim sevmediğim, ne yaraya merhem olacağı anlaşılmayan tip bir orta saha oyuncusu. İtalya'da Ball winner olarak hala bu tip oyuncuları oynatıyorlar fakat dünya futbolunda artık pek bir değerleri kalmadı. Bana göre hevesli bir menajer'in adımızı kullanarak yaptığı PR çalışmasından ibaret.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Ben pek hatırlayamadım forumda konuştuğumuzu. Klasik 6 numara desen değil, destek 8 numarası desen o hiç değil. Bu sezon forma şansı bulamamış, önceki sezon yedeklik yapmış. Koşucu defansif 6/8 olarak tanımlayabiliriz, önemli özelliği çeviklik ve enerji. Fazla bir kabiliyeti yok, pas sayısı ortalamanın bir çıt üstü diyebiliriz fakat basit pas tercih eden yapısı var. Skor katkısı yok denecek kadar az. İkili mücadele seviyor ama son zamanlarda kazanma başarısı %20 civarı düşmüş.

Benim sevmediğim, ne yaraya merhem olacağı anlaşılmayan tip bir orta saha oyuncusu. İtalya'da Ball winner olarak hala bu tip oyuncuları oynatıyorlar fakat dünya futbolunda artık pek bir değerleri kalmadı. Bana göre hevesli bir menajer'in adımızı kullanarak yaptığı PR çalışmasından ibaret.
Bu sayfanın başlarında konuşmuştuk. Sezon arası transfer döneminde de sezon sonu için anlaştığımıza dair haberler çıkmıştı. Oynamamasından dolayı ben hiç gelmesini istemiyorum. Zaten oynasa da iyi bir oyuncu değil. Daha iyisini bulabiliriz.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Bu sayfanın başlarında konuşmuştuk. Sezon arası transfer döneminde de sezon sonu için anlaştığımıza dair haberler çıkmıştı. Oynamamasından dolayı ben hiç gelmesini istemiyorum. Zaten oynasa da iyi bir oyuncu değil. Daha iyisini bulabiliriz.

İyi konuşmuş olsak şaşardım zaten. Çok kötü bir futbolcu değil ama ne işe yarayacağı pek anlaşılmıyor. Ekstra bir kabiliyeti olmayan, ayrıca futbol da oynamayan topculardan ziyade biraz iyi oynamış, cevher gözüken adamlara baksak daha iyi olur. Milletin futbolcularını diriltmekle uğraşıyor iyi oynayınca alamıyoruz. Parasını verip aldığımız adam salıyor falan. Ljajic kötü muydu mesela ilk sezon... Dibe vurmuş, kiralık oyuncularda bu riskler her zaman var, tutarsın elinde kalır sakatlanır vb.

Bizden daha zengin kulüpler bu tip adamların bir yıllık maaşıyla bonservisli transfer yapıyor, artık uyanmamız lazım. Yine yapalım fırsat transferi uygun düşerse ama her zaman da tutmaz.

Çevrimdışı FaikDogan

Theo Corbeanu diye bir futbolcudan bahsediliyor. Atiba Hutchinson önermiş galiba. Sergen Hoca'nında onayladığı söyleniyor.

http://www.sbhaber.com/2021/03/27/futbol/theo-corbeanu-transferi-ciddiye-biniyor/
https://twitter.com/Offical_FD

KartalHaber Köşe Yazarı

Çevrimiçi levitate

Theo Corbeanu diye bir futbolcudan bahsediliyor. Atiba Hutchinson önermiş galiba. Sergen Hoca'nında onayladığı söyleniyor.

http://www.sbhaber.com/2021/03/27/futbol/theo-corbeanu-transferi-ciddiye-biniyor/
wolverhampton'da oymuyormuş hmm
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Erman1903

Fazla yorumlayabileceğimiz bir istatistiği bulunmuyor lakin bariz bir kabiliyet ve ışık var. Dribbling konusunda çok iyi fakat ben ilk izlenim olarak kendisinde santraforluk meziyetlerinin henüz olgunlaşmadığını gördüm. Zaten istatistiklerde de şutlarının bir çoğunu gole çeviremediği görülüyor. Ağırlıklı olarak santrafor kullanıldıysa da ısı haritası sağ iç forvet gibi çıkıyor, epey bir süre üstüste santrafor olarak kullanılmış ama henüz olgunlaşma gerçekleşmediği için son zamanlarda farklı bölgelerde oynatmaya başlamışlar anladığım kadarıyla. Potansiyel yüksek ama benim şimdilik gördüğüm Larin gibi kullanılarak daha faydalı olabileceği, belki ileride iyi bir merkez santrafor da olabilir ama henüz bu konuda net bir şey söyleyemeyiz. U18'de de santrafor oynatmış fakat küçük yaş grubu olmasına rağmen pek verim alamamışlar.
[ Son Düzenleme: 28 Mart 2021, 02:57:17 Erman1903 ]

Çevrimdışı worns

İyi konuşmuş olsak şaşardım zaten. Çok kötü bir futbolcu değil ama ne işe yarayacağı pek anlaşılmıyor. Ekstra bir kabiliyeti olmayan, ayrıca futbol da oynamayan topculardan ziyade biraz iyi oynamış, cevher gözüken adamlara baksak daha iyi olur. Milletin futbolcularını diriltmekle uğraşıyor iyi oynayınca alamıyoruz. Parasını verip aldığımız adam salıyor falan. Ljajic kötü muydu mesela ilk sezon... Dibe vurmuş, kiralık oyuncularda bu riskler her zaman var, tutarsın elinde kalır sakatlanır vb.

Bizden daha zengin kulüpler bu tip adamların bir yıllık maaşıyla bonservisli transfer yapıyor, artık uyanmamız lazım. Yine yapalım fırsat transferi uygun düşerse ama her zaman da tutmaz.

sözleşmesi bitiyor, ekonomik bir transfer olarak bakılıyor olabilir.  ismi daha önce de geçti, sanırım ciddi ciddi ilgileniliyor. takımdaki fransızca konuşan oyuncu yoğunluğu, fransa ve ex sömürgeleri üzerinden oluşan takım kimyası vs korunacaksa belki ekibe uyacak bir oyuncu da olabilir. oyuncu hakkında pek bir şey bilmiyorum genel görünümü bunları çağrıştırdı. izlediğim videolardan teknik bir oyuncu olduğu izlenimine kapıldım, hücuma iyi pas çıkarabiliyordu, yaratıcı 8e dönüşebilir bir potansiyeli olabilir ama defansif katkısı, oyun bilgisi vs anlaşılmıyor.

daha net oyunculara gitmemiz gerektiği konusunda hemfikirim. yarım yamalak merkez oyuncularından bıkkınlık geldi.
[ Son Düzenleme: 28 Mart 2021, 04:21:07 worns ]