Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 202 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2685635 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı kyiv

Dorukhan günün ve ayın kazancı oluyor sanki sanki. Hücumda hem zorlayan, deneyen hem de kaybettiğinde geri koşan bir orta saha. Hemen abartmadan şımarmaması ve performansını artırarak sürdürmesini dileyelim. "Almancı" kardeşimiz de kendini bozmasın alacağı çok yol var.Yeni enteresan gol sevinçlerini bekliyoruz.

Bu gece ile ilgili tek korkum Mustafa Pektemek! Az biraz form tutmaya başladı aman diyim...yeni sözleşme hem de milyon euroluk...aman  :duman:

Çevrimdışı EMİR EMRE

Neyini konusacan ofsayt falan yok

televizyondaki yorumculara göre omzu 10 cm önde diye ofsaytmış :)

Çevrimdışı cursedofdragon

Çevrimdışı tangaz

bence kesinlikle 13 ceme geride

var görüntüsüyle ölçmek yanlış kadrajda top yok neye göre ölçüyolar isteseler 30-40cm de gösterebilirler o görüntüye göre
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı yoruk

Hoca taraftarın oziye tepki verip dorukhan baskısı sonucu dorukhan sahada taraftarın serbest atışları quaresmanın yapmasına verdiği tepki ljajic attı. tepkiden güven forvet çıktı. şimdi bu maçı hocamı kazandı taraftarmı kazandı.
ozi oynarken ljajiç ortada olmuyor demişdim dorukhan oynayınca ljajicde parladı
şimdi bu takıma bu güne kadar ozinin verdiği zararları belki daha rahat görüyorlardır.
girdi hatasına anında golü yedik. bu akşam dorukhan bize sekiz numaranın nasıl oynadığını gösterdi
ve bu çocuk daha tecrübesiz güveni gelmedi. oynadıkça çok daha iyi olacak ama oynarmı oynatılırmı
göreceğiz.
Abi yapma ya lütfen.Taraftar tepki veriyor diye mi bugün Ljajic atmaya başladı yani ? Bugün gördük görüntülerde iş oyuncularda bitiyor.Ljajic geçen haftalar hiç istekli olmamıştı heme çekilmişti.Bugün oyuncular da farkında oldu artık.

Benim düşüncem hoca oyunculara saha içine bırakıyor genelde bu tür tercihleri.Dorukhan tabi ki de oynayacak.Niye oynamasın ki ? Arkada kalanlar ekstra performans vermediği sürece oynayacaklar.Artık forma onların.Lens malum noktada olduğu için Pektemek de aldı formayı.

bence kesinlikle 13 ceme geride

var görüntüsüyle ölçmek yanlış kadrajda top yok neye göre ölçüyolar isteseler 30-40cm de gösterebilirler o görüntüye göre

ilk verilen pozisyon çok netti çizgi filan çekilmeden o açıdan bi daha vermediler zaten.

burda da top yok piyasa da kafalarına göre ayarlamışlar.

bugün 4 gol attığımız için ses çıkartmamazlık yapıyoruz yanlış kazandıktan sonra bile sesin çıkması gerekiyor bu maç 0-0 bitse bu gol iptal edilse ne olucaktı.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

+ var görüntüsünde topun nerede oldugu belli değil top tam ayaktan çıktığı an mı yoksa ayaktan 1-2 metre uzaklaştı mı bilinmiyor kamera sayısının eksikliği de sıkıntı

Emin değilsen gol vereceksin doğrusu bu bence. Adalet sisteminde aksi ispatlanana kadar herkes masumdur. Suçlu olduğu ispatlayamıyorsan hapse atamazsın. Burada da madem göremiyorsun ver golü.

Çevrimdışı BJKTÜRK23

Ben maçı izlerken internetten izledim yerde ki oyuncumuzdan dolayı ofsayt verdiler sandım. Daha geçen sene benzer pozisyonda gs ye ofsayt değil dediler hatta rok lüzumsuzu o zaman gomis e 30 cm tölerans tanınsın diye makara yapıyordu. Görüntülerde topun ayaktan çıktığı an yok ve el-kol ne zamandan beri gol atılabilen uzuv sayılmaya başlandı.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...Kemal

Çevrimdışı mylife1903

Yalan valla resmen hizadalar gibi
Bunlar konu biz olunca 3cm ofsayti de gorurler

Çevrimdışı tangaz

ilk verilen pozisyon çok netti çizgi filan çekilmeden o açıdan bi daha vermediler zaten.

burda da top yok piyasa da kafalarına göre ayarlamışlar.

bugün 4 gol attığımız için ses çıkartmamazlık yapıyoruz yanlış kazandıktan sonra bile sesin çıkması gerekiyor bu maç 0-0 bitse bu gol iptal edilse ne olucaktı.

yıllardır bunu der bunu sawunurum kazanırken vuracaksın kafalarına
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Bu arada 2.ci frikikte yine Quaresma ve caner topu ljajic'ten aldılar atiba gelip olaya müdahil oldu.

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?fbclid=IwAR0TY5uiORuC-Y24WHtIqvOyeeSn-kDQRzKWBmu42SxTApmjGqRlvOPoCpc

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Dorukhan günün ve ayın kazancı oluyor sanki sanki. Hücumda hem zorlayan, deneyen hem de kaybettiğinde geri koşan bir orta saha. Hemen abartmadan şımarmaması ve performansını artırarak sürdürmesini dileyelim. "Almancı" kardeşimiz de kendini bozmasın alacağı çok yol var.Yeni enteresan gol sevinçlerini bekliyoruz.

Bu gece ile ilgili tek korkum Mustafa Pektemek! Az biraz form tutmaya başladı aman diyim...yeni sözleşme hem de milyon euroluk...aman  :duman:

Gol sevinci Usain Bolt'un sevincine benzemiyor mu ya?  :alala:

Çevrimdışı yoruk

Bu takıma transfer gelmezse 2.yarı şimdi alkışlanan isimlere de laf gelmeye başlar.Mutlaka transferler gelmeli.Gecen sene 2 adam gelmeli diyorduk.Bu sene 3-4 kişi gelmeli.Hem de direk as oyuncu.

X-Güven-Pektemek olmalı mesela forvet rotasyonu.Pektemek zaten bu oyunu ile daha çok şans bulacak.Güven hem daha az baskı altında oynamış olacak.Sonra Töre mutlaka formda dönmeli.

Her iki tarafada bek alternatifleri alınmalı.Mümkünse daha farklı yapıda olan oyuncular olsun.

Çevrimdışı atalay

En güzeli de taraftarın önüne attıkları çabalarken, tabelayı her an değiştirebilir diye bütün aksiyonları üzerine kurgulayıp-oyun içi tahribatlarına rağmen hiç vazgeçmediği oyuncunun teknik direktörünü satması. Puhaha. Bu işler böyledir.

Çevrimiçi mellfred

Evet biz sizler kadar zeki değiliz, yönetimin hatalarının hocanın hatalarını göz ardı etmemiz gerektirdiğini anlamıyoruz. Şu şöylese, bu da böyleyse hocaya laf edilmez gibi tümevarımları aklımız almıyor.
Kardeşim Estağfirullah hocanın da hataları çok ama Şenol Güneş Beşiktaş’ın başına gelen en olumlu şey son dönemde

Çevrimdışı tangaz

Gol sevinci Usain Bolt'un sevincine benzemiyor mu ya?  :alala:

guiza sewinci o :D

Çevrimiçi mellfred

Bu arada 2.ci frikikte yine Quaresma ve caner topu ljajic'ten aldılar atiba gelip olaya müdahil oldu.

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?fbclid=IwAR0TY5uiORuC-Y24WHtIqvOyeeSn-kDQRzKWBmu42SxTApmjGqRlvOPoCpc
Bunu görmemiştim

Çevrimdışı mylife1903

Kardeşim Estağfirullah hocanın da hataları çok ama Şenol Güneş Beşiktaş’ın başına gelen en olumlu şey son dönemde
Senol gunesin hatalari demek goreceli bi kavram
Senol gunes bu ve buydu hata gibi degil sanki beceresi bu ya da yaklasimi bu gibi konusulmali
Camiada 4 senede degismeyen tek sey senol gunes, zaten degisime fazla dicak bakmayan muhafazakar tutucu ve kilasik bi hoca.

Bugun cikip corba taktigi yapiyor diye elestiriyoruz hocayi ama corba servisi senol gunesin fabrika ayari

Simdi pavyondan kadin alip evlenip sonra kadina neden bakire degilsin diye cikismak gibi aslinda, kadin dese hanzo musun 2 cocugum var ne diyorsun sen, cevap yok

Yalniz tarihe not edilmeli gg cikinca ben nejipjani saga atacak fatih stoperde falan bi arasicak corba gelecek saniyordum cikanin yerine fatihi saga koydu

Çevrimiçi ferdi1903

Bunu görmemiştim

nasil olabilir böyle bisey aklim almiyor, su top kapmalar kücük cocuk gibi hemen topun basina gecmeler yakismiyor hele q7 hic yakismiyor,

cocukken mahale maclarinda bizde yapardik bunu penalti oldumu topu kapmaya falan calisirdik, senol hoca bu sacmaliga bi son vermeli,

adem sahada oldu sürece adem kulanmali.

adem bildin free kick ustasi, taliscada ustaydi o böyle estetik yoluyordu topu adem bildin zibaliyor,

Çevrimdışı mylife1903

Gs baskanini izliyom
Komedi
Bizim metin albayraka falan kiziyorum konusamiyor diye
Baskan da duzgun konusamiyor diyorum ama bu gs baskani ayri seviye
Kagittan okuyor gene devrik cumle kuruyor falan
Aklima brejnev geldi hemen
O da boyle cok ciddi bisi soyleyecekmis gibi durur
Kutlarim, dikkat icin tesekkur der gecerdi

Super olsy toplantiyi bukadsr dedi bitirdi adam

Gs baskanini izliyom
Komedi
Bizim metin albayraka falan kiziyorum konusamiyor diye
Baskan da duzgun konusamiyor diyorum ama bu gs baskani ayri seviye
Kagittan okuyor gene devrik cumle kuruyor falan
Aklima brejnev geldi hemen
O da boyle cok ciddi bisi soyleyecekmis gibi durur
Kutlarim, dikkat icin tesekkur der gecerdi

Super olsy toplantiyi bukadsr dedi bitirdi adam

:D  :evillol:

Çevrimdışı worns

Dorukhan ve Güven'in hatta oyun tarzı gereği Pektemek'in varlığının hücum hattına dinamizm kattığı aşikar. Ljajic nihayet alan bulabildi. Milli takımdan da epey moralli dönmüştü. Aboubakar'da da Afrika Kupası benzer bir efekt yaratmıştı. Oyuncu güven kazanmış görünüyor.

Yine de oyun planı anlamında önemli bir gelişim görünmediğini ve takım geometrisinin bölüm bölüm çok bozuk görünmeye devam ettiğini söylemeliyiz. Bir kaç oyuncunun takımın geleceğinde bulunacağını hissettiğimiz bir maç oldu diyebiliriz.

Şenol Hoca bazen şanslı olabiliyor. Örneğin 15-16'daki Atiba-Ozi ikilisinin de bizim aslında Ozi'yi Sosa'nın yedeği olarak düşündüğümüz bir dönemde Leiva transferinin yatması ve Tolgay'ın bağları kopartmasıyla kurulduğunu anımsıyorum. Dorukhan ve Güven'in bir plan dahilinde takıma hazırlandığını ve girdiğini söylemek zor. Daha çok zoraki sonuçlar pozitif bir görüntü yarattı. En azından bu oyuncularda ısrar etmesini umuyorum.

Takıma büyük maliyet getiren ve hem saha içi sinerjileri hem de futbolla alakaları ile ilgili olumlu konuşmanın zor olduğu oyuncular var. Paralarını alamıyorlarsa haklı da olabilirler fakat maliyet-fayda analizi yapılırsa katkı oranları çok düşük. Sene sonunu beklemeden devre arasında bunlarla yolların ayrılmasında fayda var. Yerlerine transfer de yapılmadan riskli de olsa daha dar bir kadroyla devam etmenin sonraki dönemi planlamak için faydalı olacağını düşünüyorum.  Öncelikle Babel ve Pepe olmak üzere Tolgay, Love, Larin ve Roco ile vedalaşılabilir. Yapacaklarını sanmasam da ben olsam listeye ilk sıradan Caner'i de eklerdim. Bazılarından belli miktarda da olsa bonservis de kazanılabilir. Bir sağ bek takviyesiyle daha dar ama daha derli toplu, ödeme yükü azalmış bir kadro yapısı yaratılabilir.

Çevrimdışı Librarius

Olay isimize gelmesi degil
Caner ceza aldiginda da isimize geliyordu gorunurde sonra noldi? Mesaj baska

Katiliyorum. Evet bu hakemler Besiktas dusmani ama düdük asma sekilleri ve bağlamı bizim aleyhimize isleyecek mahiyette. Simdi dusunun haftaya derbide GS aleyhine hangi hakem penaltı çalabilir? Sosyal medyada Besiktas taraftarı karşı bir etiket olusturmadikca sundan emin olabiliriz: derbide GS'yi kollayacaklar.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı Librarius

Güven, 52.dakikada sırtı dönük pozisyonda yüzü dönük oyuncuya doğru servis yaptı. Çoğu forvetin yüzünü dönüp fanteziye gireceği pozisyon.

Bayıldım o pasa.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...