Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 104 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2673184 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı AigleBordeaux

3-5-2 oynamazmı bu takım?
                     Karius
           Vida- Stoper-Medel
  Q7(Töre)-Dorukhan-Atiba-Sol kanat
                        Llajiç
                  Forvet-Yalçın
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Az daha sertlesmesi lazim
Sitopere gore ayagi durusu iyi
Bek olarak ya da ortasaha olarak baslamis olabilir futbola
Pepe biraz indirim yapsin 1 sene uzatalim pepe fatih oynasin
Fatih sağbekden stopere evrildi diye hatırlıyorum ben abi ama stoper de daha iyi kesinlikle

Keza dorukhan da Orta saha ama sağbek de oynayabiliyor ve çok maç oynamış sağbek de , zaten dün akşam 2 golde de sıfıra inip yerden içeriye kestiği toplar da Sağbek oynama alışkanlığından kaynaklıydi
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı EMİR EMRE

Oynamaması gerekenler ;

Pepe,Caner,Tolgay,Oğuzhan,Babel,Larin.

pepe sezon sonuna kadar oynasin yeter. caner de oyle. digerlerini bugun yollasak uzulmem.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Bu arada 2.ci frikikte yine Quaresma ve caner topu ljajic'ten aldılar atiba gelip olaya müdahil oldu.

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?fbclid=IwAR0TY5uiORuC-Y24WHtIqvOyeeSn-kDQRzKWBmu42SxTApmjGqRlvOPoCpc
Çok da abartmamak lazım

Dün de yazdimi Cepheden atışları Ljajic

Çaprazdan ve Orta açılacak yerlerden atışları Quaresma kullanmalı , Bknz : Vidanin sayılmayan nizami Golü
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı mylife1903

@atalay

Birde Ljajicı konuşalım ben Ljajicın sorununun Hücum hattımizin çok statik olmasından kaynaklandığını anladım dün akşam

Hücum hattı, koşan , araya kaçan , hareketli ve dinamik oyunculardan oluşunca Ljajic de fark yarattı , mesela güven ve pekto doğru yerlere koşular atınca Ljajic ince paslarla onları pozisyona soktu

Bir de milli maçlarda ki performansı da onun ozguveninin yerine gelmesini sağlamıs ve moral olmuş , bu arada bir kaç oyuncu kaybetsek de Ljajicı kazanmış olduk

Aboubakar da Afrika kupasına kadar çok tutuktu tıpkı Ljajic gibi , Afrika kupasından sonra ise tam anlamıyla patlama yapmıştı , umarım Ljajic de böyle devam eder
Yahu abu taliska adem hepsi belli bir haftada oynuyor bunlara medel falan da dahil edilebilir
Isin gercegi buyucuyle milli takimdan moralli gelmekle falan alakasi yok
Tiransferler gec bitiyor adamlar 4.5. Hafta geliyor takim arkadasinin ismini bilmiyorlar ne yiyecegini bilmiyor, yedigi aciki kebabi sicmadan performans vermek her futbllcunun hayri degil
Santraforlar biraz degisik belirli temelleri var sonucta
Kasar oyuncular vardir berazilyali gslir tak oynar
Zaman lazim ama futbolcularda da istek ve guc olmali

Çevrimdışı mylife1903

3-5-2 oynamazmı bu takım?
                     Karius
           Vida- Stoper-Medel
  Q7(Töre)-Dorukhan-Atiba-Sol kanat
                        Llajiç
                  Forvet-Yalçın
Oynar ama boyle olmaz
Boyle oynatacaksan 4-3-1-2 oynat daha oyi

Stoper arasina akilli ve iyi alan kapatan oyjncu sokup ayagi duzgun bir stoperle ortasahaya basarsan acayip olur bu ligde. Herkesi ezersin ama 2 cozgi beki lazim
Saglikli bi adriyano osurtur bizim ligi ama sag tarafta da gg problemi var
2 oyuncu da anca 45 dakika oynarlar
Rafael tipinde bir adam gelirse saga mis gibi 3-6-1 oynarsin ama santrafor lazim 2 tAne bir tanesi az kalipli rtop tutup indirip kendi de donebilen ve sitper devirebilen oburu daha forvet tipli kanada da devrilebilen az daha hareketli yani babelin tam tersi oburu gomez benzeri
3 stoperle zor oynariz biz 3-5-2 stoperlerden birine raketciyi koyarsan olur
Ben daha ziyade pepe atiba vida pepe medel vida oynatilmasi taraftariyim iki tane bekle
Topun arkasina gecince de huniui koyacan rakip ugrassin dursun kaleyi gostermezsin
Soyle

pepe atiba vida
 Gg Tore medel layic babel adri
                  Xxxx

Çevrimdışı mylife1903

Bu ankaragucunjn sahadi kapanmayacak mi simdi

Çevrimdışı AigleBordeaux

Bu ankaragucunjn sahadi kapanmayacak mi simdi
Ödüllendirirler ne cezası.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı Ahmet Kömürcüler

Yasakli ozel haber girmis orkun kokcu icin.
2015-2016 ve 2016- 2017 sezonları Şampiyonu BEŞİKTAŞ!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin..

-Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı mylife1903

Babel atarlanmis simdi taraftara
Ne sansli bu oyuncular
Tesisler fulyada olsa coktan dayak yemislerdi
Taraftarla karsilikli yazismaya baslayip sus falan cekmis babel

Ya yoruma kapat hesabini ya da taraftarla karsi karsiya gelme arkadas

Çevrimdışı tangaz

sıfatsız sıfatına tükürdüğümün dobermanına bak hele

"Siyah-beyazlılar için çok önemli bir maçtı. Buradan alacakları bir yara, önümüzdeki hafta oynanacak derbi öncesinde ligdeki bütün işlerini bitirirdi. Sanırım bunun için olsa gerek, TFF'den de ince bir ayar geldi, maç Kayseri'ye alındı ve iş bitti.. Beşiktaş birinci maçı geçti, haftaya da G.Saray maçı var. Daha fazla bir sorun olur mu, pek olacağa benzemiyor. Çünkü G.Saray'ın sağ gitti, solu gitti, önü gitti, arkası gitti.. Derbi, her türlü siyah-beyazlılara hazırlandı sanki. Onlara da balığı, kılçıksız olarak yemek düşüyor.."

yalamasın biliyoruz onu da böyle de yalanmazki brazzersdakiler bile sen gibi yalamıyor doberman...

yönetim artık bu tipitipin iyice haddini bildirmelidir olmadı taraftar gereğini yapmalıdır aynı namsızoğlunu itin dotune soktugumuz gibi bu ermanıda sokmalıyız layık oldugu deliğe.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

Babel atarlanmis simdi taraftara
Ne sansli bu oyuncular
Tesisler fulyada olsa coktan dayak yemislerdi
Taraftarla karsilikli yazismaya baslayip sus falan cekmis babel

Ya yoruma kapat hesabini ya da taraftarla karsi karsiya gelme arkadas

üçün beşin hesabını yapmadan menajerinin oyuncunun çakallıgının uyanıklıgının hepsini görüp sineye çekip gönderecektik bu uyanık ergen akıllıyı brezilyaya menajeri 1 mi istedi al sana 2deyip acil sepetlemeliydik. sanırım yönetim bunun böle olacağını öngöremedi çünkü bilgileri zayıf, bu hollandalılar böledir en çok onlar bilir en iyi onlar bilir ukalalıklarının haddi hesabı yoktur. takımda hollandalı bulunduruyorsan maksimumu alacaksın ve tez elden yollayacaksın uzun plan yapmayacaksın kullan at modeli en temizidir.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimiçi levitate

sıfatsız sıfatına tükürdüğümün dobermanına bak hele

"Siyah-beyazlılar için çok önemli bir maçtı. Buradan alacakları bir yara, önümüzdeki hafta oynanacak derbi öncesinde ligdeki bütün işlerini bitirirdi. Sanırım bunun için olsa gerek, TFF'den de ince bir ayar geldi, maç Kayseri'ye alındı ve iş bitti.. Beşiktaş birinci maçı geçti, haftaya da G.Saray maçı var. Daha fazla bir sorun olur mu, pek olacağa benzemiyor. Çünkü G.Saray'ın sağ gitti, solu gitti, önü gitti, arkası gitti.. Derbi, her türlü siyah-beyazlılara hazırlandı sanki. Onlara da balığı, kılçıksız olarak yemek düşüyor.."

yalamasın biliyoruz onu da böyle de yalanmazki brazzersdakiler bile sen gibi yalamıyor doberman...

yönetim artık bu tipitipin iyice haddini bildirmelidir olmadı taraftar gereğini yapmalıdır aynı namsızoğlunu itin dotune soktugumuz gibi bu ermanıda sokmalıyız layık oldugu deliğe.

rezil herif yıllardır eyyamlarla kazanırken iyiydi

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı yoruk

Serbest vuruş pozisyonu için herkes yanlş yorumluyor dünden beri.Tabi Q7 mimli olunca böyle oluyor.İnsanın adı çıkmış bir kere.
Orada önce Q7 Ljajic'e bırakıyor topu.Vuracak mısın diye.Sonra Ljajic bilmem diyor.Atiba başkan olaya müdahale ediyor Ljajic sen vurabilirsin aslında diyor.Ljajic sen diyorsun da yapmaz mıyım diyor. :D Q7 Atiba'ya mesafeyi gösterip topu veriyor.
Bitti bu kadar  :D

Çevrimdışı tangaz

Muhendislik kelimesi ayak altina alinmis. Muhendis olarak toplamak bizim borcumuz olsun :)

Hocalarimiz bize sunu soylerdi ilk senelerde proje yonetimi icin. Para-Zaman-Kalite. Bunlari kullanarak bir ucgen cizersin, sonucu da senin planin olur diye.
Kadro muhendisligi de boyledir. Ornegin az paran vardir, kaliteli bir kadro istiyorsundur. Genc yeteneklere yatirim yapip beklersin. Veya kaliteyi aninda istiyorsundur basarsin parayi aninda kaliteyi elde edersin. En guzeli de paran ve zamanin oldugu zaman yaptigin projedir :D

Muhendisligin bir diger tanimida, eldeki verilerle, kisitlarla maksimum verimi alacak cozumu bulmak.

Kadro muhendisligi denilince benim aklima hem planlamak hem de maksimim verimi alacak cozumler geliyor, ancak ilk basta bi verileri, kisitlari dusunmek, ona gore plani yapmak lazim. Mesela klubun plani 5 sene icinde ne ? veya 10. Kisitlar neler ? Genc oyuncular icin cazibe noktasi miyiz ? Barcelona, Juve, City gormek isteyen genc oyuncu Besiktasta oynamak planim icin mantikli diyebiliyor mu ? 5 sene icinde alt yapidan kac oyuncuyu a takima gecirmeyi planliyoruz ? Bu oyunculari egitecek alt yapimiz, egiticilerimiz var mi ? Besiktas A.S beni muhendis olarak ise alsa bunun gibi 100 belki 200 sorunun cevabini almadan ise baslamazdim.

Ama gelin gorun ki, millek kadro muhendisligini 4-2-3-1 yazip her mevkide oynayacak iki oyuncu olmasi zannediyor.

bir gün bir derste kürsüde biri varmış yaşı 50den büyük 60a yakın bir mühendis hidrolik makinalar konusunda da epey şöhretli biri, tahtaya mühendis yazmış  sonra M harfinin bir bacağını yuvarlak içine almış kendi branşımda en iyi olduğumu biliyorum ama hala şu M harfinin bir bacağı olamadım demiş.

yeni mezun bir mühendis olarak aslında henüz bir mühendis değilsin yukarıdaki hikayeden çıkarım yaparsak M harfinin bacağı da değilsin. gene aynı hikayeden çıkarım yapmaya dewam edersek M harfini oluşturan noktalardan birinin içindeki bir zerresin denebilir. bu tanımı sakın yanlış anlayıp alınganlık yapma sadece bir durum tespitidir bu ifadem. bir başka tespitim de yeni mezun mühendis sendromu cümleleri kurmuş olman  :D geçecek elbet bu günler büyüyecek olgunlaşacaksın askerliğini yapıp evlenip çoluk çocuğa karışacaksın sonra işe girerken 100 200 olmasa da belki 3-5 soru soracağın günler de gelecek.

mühendislik konusuna tekrar dönecek olursak konumuz aslında futbol kadro planlamasını tanımlarken son dönem moda tabirle kadro mühendislği die bir tabir çıktı karşımıza olmayan bir şey tabii ne mühendisliği ne kadrosu kadronun da mühendisliği mi olur illa bir mühendislikle benzeştireceksek endüstri mühendisliği sanki en yakın disiplin denebilir ki zaten endüstri mühendisliği de gereksiz bir branştır en azından üretmenin sadece betona para gömülmek olduğu düşünülen bu coğrafyada.
[ Son Düzenleme: 25 Kasım 2018, 13:43:03 tangaz ]

Çevrimiçi murat

Oynamaması gerekenler ;

Pepe,Caner,Tolgay,Oğuzhan,Babel,Larin.
Bu kadar çabuk oyuncu gömecek kadar zengin değiliz.mümkünse değerlendirerek dönüştürmek.yine yanlış yapıyoruz gencecik oyuncuları yücelterek daha yolun başındalar.gerçi teknik direktörü şenol güneş olanın bu şekilde düşünmesi normal.kendine bir 13 oyuncu belirleyip gerisinin yüzüne bakmamak tu kaka etmek işlemiş bünyeye.gülhan yaşlı ve sakatlığa yatın oyuncular nedeniyle geniş bir kadromuz yok.o nedenle kontratı olduğu sürece saydığın oyuncularıda dışlayacak durumda değiliz.taraftar biraz fazla takımın işine karışıyor.

Çevrimiçi murat

abartmayalım atiba ile alakası yok ne oyun sitili nede oynadığı yer atiba.
dorukhan nerde görev versen oynayacak durumda ama bence doğru oynayacağı yer 8 numara.
hiç oraya buraya kaydırıp herşeyden biraz ama bir şeyden tam yapamaz duruma sokmamak lazım.
bir yerde olgunlaşmadan değişik mevkilerde oynatırsan ortaya sıradan bir oyuncu çıkar.
bence dorukhanı ya 8 de pişireceksin yada 10 da 8 daha uygun gibi. 8 oynayıp istendiği anda hücumu çoğaltacak bir oyuncu.
sakin soğukkanlı ve futbol aklı var. sadece tecrübeye ihtiyacı var. bir anda şişirmekte doğru değil.
atibanın oynadığı yer 6 ve alan savunmasını çok iyi yapıyor dorukhanın böyle bir özelliği yok aslında
üstüne atibanın selefi damgası vurulursa atibanın yaptıkları istenir yapamadığındada tukaka olur.
atiba bulmak kolay değil. kaldıki atiba 6 gibi oynamıyor biz atiba yerine iyi bir 6 numara bulmamız
kafi atiba olmasın 6 olsun yeterli. aslında medel böyle bir oyuncu atiba alan savunması yapıyor süpürücü değil
6 daki en önemli özellik süpürücü olması. Bu kimlik medelde var medelin savruk olması aslında 8 in olmamasından kaynaklı
merkezi medel dorukhan ljajic yapıp buna bakmak lazım. böyle çok sağlam bir orta saha çıkar ortaya
iki oyun aklı olan oyuncu bir tanede süpürücü herkes teknik oyuncu istiyor ama bu takımda medel gibi askerler olmazsa takım
olamazsın. dün akşam herşey vardı ama savaşçımız eksikti. Bir benmi gördüm acaba takımın en fazla aksayanı atiba oldu.
medel oynasaydı sonuç dahada farklı olurdu.

Atiba konusunda katılıyorum hiç beğenmedim.hücu m ederken savunma yapıyor.akılda kalacak tek olumlu pası yok.hep güvenli pas peşinde.

Çevrimdışı tangaz

Atiba konusunda katılıyorum hiç beğenmedim.hücu m ederken savunma yapıyor.akılda kalacak tek olumlu pası yok.hep güvenli pas peşinde.

dün devre arası orhan sorduğunda bende tam olarak bunu demek istemiştim bünyesi daha fazlasını kaldırmıyor. şayet dorukhan devre arasına dek gelişimini sürdürürse devre arası medel dorukhan ikilisini tüm ikinci yarı kullanacak bir planlama ve hazırlık süreci doğru olacaktır. medel dorukhan layiç üçlüsü ile yola dewam edip kulübede ati ozzi ikilisi ile yedeklemek iyi bir seçenek gibi duruyor.

Çevrimiçi murat

dün devre arası orhan sorduğunda bende tam olarak bunu demek istemiştim bünyesi daha fazlasını kaldırmıyor. şayet dorukhan devre arasına dek gelişimini sürdürürse devre arası medel dorukhan ikilisini tüm ikinci yarı kullanacak bir planlama ve hazırlık süreci doğru olacaktır. medel dorukhan layiç üçlüsü ile yola dewam edip kulübede ati ozzi ikilisi ile yedeklemek iyi bir seçenek gibi duruyor.
dikkat ettinmi bilmiyorum sanırım direkten dönen topta bir vuruşu var defans oyuncusu gibi galiba arkasında necip vuruşa hazırlanıyor ama o farkında değil ve topu tehlikeli bölgeden savuşturan bir vuruş yapıyor.

Çevrimdışı Ahmet Kömürcüler

Katiliyorum murat abi. Medel dorukhan ljajic orta sahasi denenmeli ustunde durulmali.
2015-2016 ve 2016- 2017 sezonları Şampiyonu BEŞİKTAŞ!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin..

-Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi mayguntr

bir gün bir derste kürsüde biri varmış yaşı 50den büyük 60a yakın bir mühendis hidrolik makinalar konusunda da epey şöhretli biri, tahtaya mühendis yazmış  sonra M harfinin bir bacağını yuvarlak içine almış kendi branşımda en iyi olduğumu biliyorum ama hala şu M harfinin bir bacağı olamadım demiş.

yeni mezun bir mühendis olarak aslında henüz bir mühendis değilsin yukarıdaki hikayeden çıkarım yaparsak M harfinin bacağı da değilsin. gene aynı hikayeden çıkarım yapmaya dewam edersek M harfini oluşturan noktalardan birinin içindeki bir zerresin denebilir. bu tanımı sakın yanlış anlayıp alınganlık yapma sadece bir durum tespitidir bu ifadem. bir başka tespitim de yeni mezun mühendis sendromu cümleleri kurmuş olman  :D geçecek elbet bu günler büyüyecek olgunlaşacaksın askerliğini yapıp evlenip çoluk çocuğa karışacaksın sonra işe girerken 100 200 olmasa da belki 3-5 soru soracağın günler de gelecek.

mühendislik konusuna tekrar dönecek olursak konumuz aslında futbol kadro planlamasını tanımlarken son dönem moda tabirle kadro mühendislği die bir tabir çıktı karşımıza olmayan bir şey tabii ne mühendisliği ne kadrosu kadronun da mühendisliği mi olur illa bir mühendislikle benzeştireceksek endüstri mühendisliği sanki en yakın disiplin denebilir ki zaten endüstri mühendisliği de gereksiz bir branştır en azından üretmenin sadece betona para gömülmek olduğu düşünülen bu coğrafyada.
Dogrudur abi yeni mezunum, daha M nin zerresi de degilim belki. Ama Turkiyede 1.5 sene calistim, ne musteri sorununu biliyor, ne butcesi belli. Su an Almanyada muhendisim, gidiyorsun musteriye, tak tak sunlar bizim problemlerimiz, su kisitlar altinda cozulecek, su kadar butcemiz su kadar zamanimiz var coz diyorlar.  Aynisi bence takimlarimiz icin de gecerli. Ise girerken kelimesini belki yanlis kullanmisim. Soyle tanimlayayim, X firmasinda muhendisim, firmamiz Besiktasin kadro muhendisligi problemini cozmek icin aday firma. Duzgun bir kontrat yapmak icin Besiktas firmasiyla X firmasi arasinda o 100 soruyu sorarim ki ne yapacagimiz belli olsun, neleri ne kadar ne zamanda cozecegimiz belli olsun. 

Benim dalimdaki en buyuk abilerden birinin sozuyle bitireyim :D

"We will encourage you to develop the three great virtues of a programmer: laziness, impatience, and hubris."
google translate : “Bir programcının üç büyük erdemini geliştirmenizi teşvik edeceğiz: tembellik, sabırsızlık ve kibir.”

Çevrimdışı tangaz

dikkat ettinmi bilmiyorum sanırım direkten dönen topta bir vuruşu var defans oyuncusu gibi galiba arkasında necip vuruşa hazırlanıyor ama o farkında değil ve topu tehlikeli bölgeden savuşturan bir vuruş yapıyor.

ben maçta atiba adına tek olumlu hareket layiçten alıp vurdu sonra vida üstten dışarı yolladı işte o pozisyonda doğru yere girdi bir kere onun dışında her tarafı aksıyor malesef tecrübesi ve alan bilgisi ile idare ediyor orda biraz dinamizm koyabilse maç 8-0a gidebilirdi rakibin maçla alakası pek yoktu yenilen golde dünde yazdım ozzi zemini hazırladı ama atiba da güçlü olsa o topu kaptırmayabilirdi.

Çevrimdışı tangaz

Katiliyorum murat abi. Medel dorukhan ljajic orta sahasi denenmeli ustunde durulmali.

bu seneyi böyle tamamlayıp gelişimlerine göre gelecek yıla daha doğru bi rotasyonla girmeliyiz.

Çevrimdışı tangaz

Dogrudur abi yeni mezunum, daha M nin zerresi de degilim belki. Ama Turkiyede 1.5 sene calistim, ne musteri sorununu biliyor, ne butcesi belli. Su an Almanyada muhendisim, gidiyorsun musteriye, tak tak sunlar bizim problemlerimiz, su kisitlar altinda cozulecek, su kadar butcemiz su kadar zamanimiz var coz diyorlar.  Aynisi bence takimlarimiz icin de gecerli. Ise girerken kelimesini belki yanlis kullanmisim. Soyle tanimlayayim, X firmasinda muhendisim, firmamiz Besiktasin kadro muhendisligi problemini cozmek icin aday firma. Duzgun bir kontrat yapmak icin Besiktas firmasiyla X firmasi arasinda o 100 soruyu sorarim ki ne yapacagimiz belli olsun, neleri ne kadar ne zamanda cozecegimiz belli olsun. 

Benim dalimdaki en buyuk abilerden birinin sozuyle bitireyim :D

"We will encourage you to develop the three great virtues of a programmer: laziness, impatience, and hubris."
google translate : “Bir programcının üç büyük erdemini geliştirmenizi teşvik edeceğiz: tembellik, sabırsızlık ve kibir.”

adamın soyadı duwar olunca duwaryazısı gibi konuşmak hakkı elbet  :D

şimdi almanya örneği de enteresan tabii adamlar nevi şahsına münhasır bir millet. beinde büyük evler inşaa edilen bi program var avustralyadaki evleri gösteriyolar evi yaptıran adam uzun yıllar almanyada çalışmış avustralyada küçük bir metrekareye şaşalı bir ev yaptırıyor akıllı ev sınıfında bir yapı  kuvvet odasını da altyapı üstyapı komple kendi tasarlayıp yapıyor çatıda yeşil bir çatı bu arada sıraevler formatlı bi yerde yapırıyor bunu da neyse bi dünta problemle karşılaşıyor müteahhit mimar taşeron her adımda sorun yaşıyor herif sonra almanyadan örnek veriyor santim şaşmaz hiç bir adım diyor beton mu gelecek verilen dakika tolerans süresi dahilinde gelir inşaatı anahtar teslimimi istedin verilen gün dakika alırsın ne bir saat önce ne bir saat sonra. ütopik elbet sadece bize değil dünyanın kalanına da öyle.

son olarak; mühendislik yapmak için doğru coğrafyaya gitmişsin aferin. başarılarının dewamını dilerim.