Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 381857 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimdışı can1903

Elayis yerine Töreyle uzatın diye bastırmışt ıhoca. Kenara not düşün.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Bu kadar ısrar ettiği Töre resmen hocayı satıyor farkında değil.

Çevrimdışı Erman1903

İyi çocuk o forvete de atabiliyorsun genç adam istiyorsan al kabiliyetli diyorduk yok oynatmayacaksan en az Töre kadar hücumcu savunma anlayışı 3 kat yüksek Başsan vardı.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

İyi çocuk o forvete de atabiliyorsun genç adam istiyorsan al kabiliyetli diyorduk yok oynatmayacaksan en az Töre kadar hücumcu savunma anlayışı 3 kat yüksek Başsan vardı.

Sergen'e kendi geniş(!) oyuncu portföyünden oyuncu sunacaksın. Alanyaspordan olabilir, Malatya'dan olabilir.

Çevrimdışı İsmail Özyurt

rosier'de sakatlanmış ohoooo
Ligin başından beri yoktu zaten.

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı İsmail Özyurt

Çelişki var. Yapılanma diyorsan mantıklı olan Sergen ile şansını denemektir. Diğer opsiyonlar günü kurtarmak için yapılan hamleler olur. Herşeyi bir maça bağlayan zihniyetle yapılanmaya gidemezsin.
Yapılanma ve Sergen. İlginç.

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı Erman1903

Sergen'e kendi geniş(!) oyuncu portföyünden oyuncu sunacaksın. Alanyaspordan olabilir, Malatya'dan olabilir.

Olan oldu artık bir Töre değil, yönetimin de kendini geliştirmesi kulübe bir kültür kazandırmak için çalışmaya başlaması lazım. Hemen olacak şey değil. Bu sezonluk artık belli bir yapı kuruldu bunu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız.

Çevrimiçi murat

Trabzon yenerse 10 puan fark var abi kötü durum daha ne olabilir 20 puan mı?
trabzon bizi yenemez bizi  bir biz birde hakemler yenebilir. Sakatlıklar ve hakem kararları ritmimizi bulmamızı engelledi.1 rakibimiz hariç hepsinden iui durumdayız. Trabzonda hakemler tarafından ittiriliyor. Misal bu hafta kazandıkları prnaltı çok ucuz. Bize verilmezdi.Artık şampiyonlar ligi için rotasyonu bir kenara bırakıp lig için rrotasyona geçmeliyiz.

Çevrimiçi levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı almanci

Niyetten şüphe etmiyorum her insan doğru olduğuna inandığı şeyi yapar, problem asıl burada. Yazdan beri olanı en basit şekliyle söylüyoruz, mevcudun dışında bir şey anlatmıyoruz nasıl geçen sezon başarıda hoca büyük pay sahibiyse şimdiki durumda da öyle. Geçen sezon da çok bir mühendislik falan yok kadro eksik Atiba bilmemkaç gol atıyor çoğu oyuncu kariyer performansı yapıyor şimdi her şey fazla fazla var yarısı kadar takım gibi duruyorsun oradan bakılır hocanın performansına. Bilgi alıp almadığını henüz bilmiyorum görmüş değilim. Kendisi çok tutucu ve inatçı - yeni şeylerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışan birisi.  İnanmıyorum, bir süre Anadolu'da falan görmem lazım şu an kendisi ile ilgili bir şey düşünmüyorum daha fazla tekrarlayıp moral bozmak da istemem.

Yönetim de masum sayılmaz güçsüzlerdi ve böyle bir yol izlediler ama camia bunu çok istedi, yönetim de verdi.  Ben Rosier - Ghezzal bile tercih etmem diyen bir kişiyim bunun oyuncuların futbolculuğuyla alakası yok geçen sezonun ekstra durumuyla verilen paralar gibi bir sürü şeyle alakası var. Herkes her şeyi dibine kadar istedi, yine de bazı şeylere yönetim müdahil olabilirlerdi. Bilerek veya bilmeyerek önemli olan yanlış yapılması. Türkiye'de futbol farklı o sırada hoca ve camia güçlüydü, şu an ise yönetim. Onlar da madem öyle işte böyle yaptılar biraz kantarın topuzu kaçtı. Belki de böyle olması gerekiyordu bilmiyorum, ülkedeki bu dönme dolap gibi futbol anlayışından yoruldum artık en iyisi hiç ilgilenmemek.

Bu sezon daha iyi kadroyla daha kötü olduğunu bizde görüyoruz ama bu kendisinin yetersiz olduğunu söyleyebilmek için yeterli değil. Rasyonel bir tespit olmaz. 
Beşiktaş'ı engelleyen hep duygusal ve günü kurtarmak için verilen kararlar oldu. Sergen'in kazandırdığı Şampiyonluğa rağmen neden o seviyede istikrar yakalayamayacağı sorusuna Yönetime yanlış yaptığını veya açıklamalarından rahatsız olduğunu söyleyerek kovmanın doğru karar olduğunu savunmak ikna edici değil.

Çevrimiçi levitate

?t=DRhq2ip0DAP1whUs3gL7jA

şans :D
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Erman1903

Bu sezon daha iyi kadroyla daha kötü olduğunu bizde görüyoruz ama bu kendisinin yetersiz olduğunu söyleyebilmek için yeterli değil. Rasyonel bir tespit olmaz. 
Beşiktaş'ı engelleyen hep duygusal ve günü kurtarmak için verilen kararlar oldu. Sergen'in kazandırdığı Şampiyonluğa rağmen neden o seviyede istikrar yakalayamayacağı sorusuna Yönetime yanlış yaptığını veya açıklamalarından rahatsız olduğunu söyleyerek kovmanın doğru karar olduğunu savunmak ikna edici değil.

Sözleşme sürecinde durumu o kadar uzatmayacağımı ya da iş oraya geldiyse hayır görmediğim için imzalamayacağımı zamanında söyledim. Burada benden başka pek kimse yoktu, gelsin dediğim vakit de durum farklı değildi hoca değil deniyordu. Bana neyin yetip yetmeyeceğini başkalarından öğrenecek değilim.

Kötü mühendislik ve planlama, kasayı patlatma / rüyalar alemine yolculuk. Benim gözümde hikayesi bitti, sen istediğin gibi düşünebilirsin.

Çevrimdışı AigleBordeaux

?t=DRhq2ip0DAP1whUs3gL7jA

şans :D
Murat Kaytaz’ı etiketlemiştim bu paylaşıma engellemiş beni :D
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimdışı almanci

Sözleşme sürecinde durumu o kadar uzatmayacağımı ya da iş oraya geldiyse hayır görmediğim için imzalamayacağımı zamanında söyledim. Burada benden başka pek kimse yoktu, gelsin dediğim vakit de durum farklı değildi hoca değil deniyordu. Bana neyin yetip yetmeyeceğini başkalarından öğrenecek değilim.

Kötü mühendislik ve planlama, kasayı patlatma / rüyalar alemine yolculuk. Benim gözümde hikayesi bitti, sen istediğin gibi düşünebilirsin.

Seni anlamaya çalışıyorum. Imza atmadan bu şartlarda devam etmesi zoraki evlilik gibi olacağını bende söylüyordum. Baş sebebi Yönetimdekilerin Takımı sabote etme ihtimaliydi. Evet Sergen kadro planlamasında başarısızdı ama oyuncu transferleri ile ilgilenen o değil ki sorunlar zaten orada başladı. Aylarca pazarlık yapan ve önemli transferleri yine son günlere bırakan Sergen değildi. Muhtemelen kendisi de yine yetersiz kadro verecekler endişesi ile hiç yoktan iyidir bunlar diye düşündü. Yani Sergeni eleştirdiğimiz konularda da tek sorumlu kendisi değildi görünen yönetim kendisini zayıf yerinden vurdu. Herşeyi bir kişiden beklemek yanlış, kişisel hesaplar yüzünden Hoca'nın işini zorlaştırmak ise ihanettir. Olaylara iki yönden bakmak gerekiyor. Herkesi ideallerine uymuyor diye hemen silip atarak baştan kolaya kaçarsak bir yere varamayız ama bir şeyleri eleştirirken daha net olursak ve somut örnek verirsek zaten herşey kolaylaşacak.

Çevrimiçi levitate

Murat Kaytaz’ı etiketlemiştim bu paylaşıma engellemiş beni :D
ahahaha gördüm şimdi bastım kalbi :D

Çevrimdışı Erman1903

Seni anlamaya çalışıyorum. Imza atmadan bu şartlarda devam etmesi zoraki evlilik gibi olacağını bende söylüyordum. Baş sebebi Yönetimdekilerin Takımı sabote etme ihtimaliydi. Evet Sergen kadro planlamasında başarısızdı ama oyuncu transferleri ile ilgilenen o değil ki sorunlar zaten orada başladı. Aylarca pazarlık yapan ve önemli transferleri yine son günlere bırakan Sergen değildi. Muhtemelen kendisi de yine yetersiz kadro verecekler endişesi ile hiç yoktan iyidir bunlar diye düşündü. Yani Sergeni eleştirdiğimiz konularda da tek sorumlu kendisi değildi görünen yönetim kendisini zayıf yerinden vurdu. Herşeyi bir kişiden beklemek yanlış, kişisel hesaplar yüzünden Hoca'nın işini zorlaştırmak ise ihanettir. Olaylara iki yönden bakmak gerekiyor. Herkesi ideallerine uymuyor diye hemen silip atarak baştan kolaya kaçarsak bir yere varamayız ama bir şeyleri eleştirirken daha net olursak ve somut örnek verirsek zaten herşey kolaylaşacak.

Transferlerin büyük çoğunluğu, Kenan hariç hocanın isteği doğrultusunda yapıldı, Futbolun başındaki söz sahibi olan ilk kişi şu anda kendisi. Nasıl geçen sezonki başarı için aslan payını kendisine verdiysek bu sezon da mevcut durumun sorumluluğu ağırlıklı olarak kendi omuzlarında. Yöneticiyi kızağa çekmek dahil istediği hemen her şey yapıldı, bu sorumluluğu zorla almadı hoca, zaten istediği buydu. Erdal .T ile çalışmam, şu şu oyuncular isterim en az 2-3 yıldız isim, Töreyi isterim, Tesiste hakimiyet vs. Adamın zaten çalışma şartları bunlar yoksa imzalamam dedi. Yönetimin buradaki eksikliği hoca ile pazarlık sürecini kötü yönetmek. İşi düğümlendikten sonra kesip atma cesaretini herkes gösteremez o bir tercihtir camiaya karşı cesaret gösteremedikleri için onları kabahatli bulamam, hazırlıkları yok vb bunlar için bir şey diyemem aksi olsa takdir ederdim.

Transferlerin geç olduğunu düşünmüyorum, Rosier konusu fazla uzadı ve bana göre o paralar verilmemeliydi ama ikinci bir aday bile yoktu istenildiğini bildiğimiz. Sergen yok ben iki liralık şöyle oyuncu buldum dese başkan havada kapar. Herhalde tek sorumlu hoca değil başında yoneticiler var onların da kendilerini düşünmeleri normal - camiaya-hocaya istediği vermek dışında bir şey yapmadılar. Bunlarla mücadele etselerdi başarısızlık durumunda bütün iş üstlerine kalacaktı, güçleri yoktu. Türkiye'de futbol henüz profesyonelleşmiş değil dolayısıyla yönetimler ayakta kalmak için camianın isteklerine boyun eğmek durumunda kalıyorlar. Ben güçlü olana söz sahibine bakıyorum Sergen kurnaz bir adam ve durumdan en güzel şekilde faydalandı yönetim tarafının fazla çaresi yok camia buraya doğru haldir huldur giderken yola çıkmak ve kötü adam olmak istemediler. İşin sonunda güçlü hale gelmiş olabilir ve durumdan karlı çıkmış olabilirler ama başta güçlü olan onlar değildi başarılı olsa yine hoca daha fazla konuşulacaktı.

Bu durumun ideallerle bir alakası yok 1,30 oran verilen kadro top oynamıyor hoca bahaneler anlatıyor yok fake yok şans, yok sakatlık. Aynen öyle zoraki evlilik bir ileri bir geri gider bu takım en son da herkes umudunu keserse hoca gidecek yönetim devam edecektir gidişat bunu gösteriyor. Biz burada hükmü vermiyoruz, herkesin bir görüşü var. Bana göre bu durumdan Sergen ile çıkmak mümkün gözükmüyor eğer geçen sezonki gibi olsaydık o zaman yaptığımız gibi ağırlıklı olarak yönetimi eleştirirdik. Bu sezon yönetime hakemler konusu hariç hiç eleştiri yok neredeyse takımın şu durumda olmasında da payları Hoca'dan çok daha azdır, aksi olsaydı emin ol bu taraftar saf değil geçen sezonki amatörlüklerde yerden yere vuruldular yine farklı olmazdı bu kadar güçlü bir hoca karşısında istifaları istenir Sergen çalışmaya devam ederdi.

Hoca yazın tüm kozlarını öne sürdü ama malesef kendi silahıyla vurulmuş gözüküyor. Böyle olduğu için yönetimi suçlayamam. Bundan sonra ne yapacakları önemli, gidişat nasıl olacak duruma göre aksiyon alacaklar mi yoksa seyretmekle mi yetinecekler, eğer işler kötü giderse hocanın yollanması işin kolay tarafı, Şenol bey mi gelecek, hoca kalacaksa arada ne hamleler yapılacak. Bana göre şu anda üstlerine düşeni yaptılar, Kenan hatası hariç, kendileri hakkındaki kanaatim geçen sezondan daha iyi. Ama tam kanaatim bundan sonra ne yapacakları ile belli olacak asıl işleri yeni başlıyor.
[ Son Düzenleme: 01 Kasım 2021, 00:24:47 Erman1903 ]

Çevrimdışı can1903

Kararlarının yanlış olduğunun farkına varamayan insanlar, dibe batmaya mecburdur.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimiçi murat

İnşallah orayı burayı eleştirenler sene sonu alkışlayarak iki yüzlü bir tavır sergiler ne diyeyim. Bazı tercihler, bazı hatalar, bazı şanssızlıklar vs vs yapıldı bu duruma düştük ama önümüzde bir ts maçı var ve herşey tersine dönebilir. Ortalığı yangın yerine çevirmeye gerek yok faydası da olmaz. Birikeri hocaya karşı yönetimi,  taraftarı fişfikler, diğeri  hocaya futbolcuya saydırırsa bu takım nasıl toparlanacak. Biraz sükunet lazım bence.

Çevrimiçi levitate

pjanici övdük ettik reyiz sakatım deyip restoran geziyor

Çevrimdışı Erman1903

Kasası 40 yılın başı para gören dünya kadar borcu olan kulübe onu al bunu al diye baskı yapanlar utanmayacak da biz mi utanacağız.

Sergen Yalçın'dan bir halt olacağı yok, izleyin ve görün. Trabzonu yensin yine dikiş tutturamaz ona bu sezon dinamiklerinde başarı gözükmüyor.

Çevrimdışı Erman1903

Bu forumda çok önemli bir şey olmadığı sürece bundan sonra yazmıyorum, baydım. Yazdan beri yazdık olacakları, sektiğimiz konu 1-2'yi geçmez, konuşmadığımız konu yok gibi bir şey.

Bek'e 100M TL para verilsin, Kenan Karaman alınsın diyen adamlardan laf dinleyecek değilim. Tutun bir şey varsa hoşunuza gitmeyen yazın, bu ortaya konuşma işlerini hiç sevmem.

Hadi eyvallah.

Çevrimiçi murat

Yolun açık olsun. Defaatle aynı şeyleri yazıp durdun iki eleştiriye gelemedin. Olan olmuş sergen gitsin gelecek kurt hoca düzeltir demenin mantığını çözemedim. Ortalığı velveleye vermenin bir yararı yok.

Çevrimiçi murat

Senin seçeneklerin arasında 1 serdar dursun iki kenan karaman yokmuydu. Ben hiç kenan karaman gelsin dediğimi hatırlamıyorum. Rosier için evet takımda kalmasını isterdim ve memnunum ama sen baştan gelmesini istememiştin ve başarılı olmasını senin engin bilgine hakaret olarak algıladın. Şimdi düşene tekme atma derdindesin. Her 3-5 maç kötü oynayanı karalayacaksak işimiz var.

Çevrimiçi murat

Yok beşiktaşın paraları çarçur edilmiş yok transfer yanlışmış, hoca gönderilmeliymiş.Bir çırpıda yazarsak ersin rosier serdar montreo rıdvan umut can kalırsa larin olursa güven  26 yaş altı bir çok futbolcu var. Çok fahiş sayılmayacak fiyatlara hatta ismine göre makul kiralık oyuncularla kadroyu tamamlamışız.Bir yanlışlık veya başarısızlık olursa sezon sonu oturulup değerlendirilir.Kadroyu kurdurmuş sözleşmeyi yapmışsın sene sonuna kadar hadi olmadı devre arasına kadar beklersin. Şanssızlık mı dersin zeminden mi dersin antremanlar nedeniyle mi dersin sıkışık fikstür mü dersin, geçen senenin dar kodrosunun etkilerinin devamımı dersin ne derseniz deyin  yaşanan sakatlıklar ve istenilen forma ulaşamamak ve hakemlerin etkili oyunu neticesi geri düştük. Bazı maçları hasbelkader veya doğru hakem yönetimleri neticesi kazansak ve fark bu kadar açık olmasa bu kadar eleştiri olmazdı ne transferlere ne oynanan oyuna. Taraftar sadece saha sonuçlarıyla ilgileniyor aslında. Sahadan sonuç geliyorsa hoca da yönetim de futbolcuda iyi. Kime ne verildiği kimsenin umrunda olmuyor.

Çevrimdışı Erman1903

Mevcudun dışında konuştuğum bir konu yoktur, bir tarafımdan uydurmuyorum. Bana göre konuşma vakti gelmiştir ki söylüyorum, belirttiğim tarz hoca tercihi yapılırsa hedefe ulaşma adına şans artacaktır, garantisi yoktur ama görüşüm sabit. Zamanında Avcı'ya yazdıklarıma bakılırsa şu anki yorumlarım oldukça merhametli.

Ben eleştiri yapacağım adamın yüzüne konuşurum, ortaya laf atmam. Yüklenebileceğim sayısız konu var ama forumdaki insanların kalbini kırmamaya çalışıyorum, istesem çoğunuzu küstürürüm. Elime çok fırsatlar geçiyor ama bunları kullanmıyorum, zaten tartışan iddialaşan insanların çoğu zamanla burayı terk eyliyorlar. Şu son maçtan önceki ağır eleştirilerin bir çoğunu gidecek yerlere ulaşsın da dokunsun diye yaptım, bundan keyif almıyorum. Ben hayatım boyunca sert öğretmenlerin daha etkili olduğunu gördüm, o yüzden yöntemim budur. Zaten ortada tatlı dillik bir durum da görmüyorum.

Bak Gs maçına, nasıl strese girdi ortadan ikiye bölüneceğini anlayınca ama köpek gibi top oynadı takım. Bana göre akıl benim, eleştirdiğim baştakiler değil bu yüzden söylediklerime katlanmak zorundalar. Yola gelirlerse haklarını veririz utanmayız.

Soruluyor ben de cevap veriyorum senelerdir anlattığımız şeyler aynı çünkü futbol roket bilimi değil özellikle bizim ülkede cahil adamların oyunudur. Sorunu da çözüme de söylüyoruz, söylediklerimizi yanlış bulanla sabaha kadar tartışırız, zamanında yaptık.

İki yüzlü bir şekilde alkışlamak vb gibi bir şeyi yapmayacağım merak etme, çünkü kadronun şampiyonluk oranının 1,3 olduğunu burada gösterdik. Bu sezon başarı gelirse hocaya rağmen olacaktır oyuncularda bunu yapacak kalite mevcut. Biz o kadro oluşmuş ve lig başlamışken de hocaya güvenmediğimizi söylüyorduk. Ama sen şu Ts maçında yenilirsek ne yapacaksın çok merak ediyorum, inşallah olmaz ben senin iki yüzlü bir şekilde eleştiri falan yaptığını görmek istemiyorum bundan mutlu olmayacağım.

Haydi selametle.

Etiketler: