2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu
2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2024/25 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

sefaköykartali, hasankale, Serdar3444, Mehmet57, levitate, Kartal Ç, cyros, eryigitcaner, kartal meriç, KAP, Cihan1903, admsngl898 ve 38 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 28984 defa] 2024/25 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi kartalizma190399

Gedson'un olduğu mevkide toni cross, Schweinsteiger tarzı iki yönlü, oyunu iki yönüyle oynayabilen bir ortasaha lazım zaten. Bizden örnek verecek olursak sosa, fernandes gelebilir akla. Oyunu rakip saha yıkıp, rakibi boğacak bir kadro oluşturacaksan hem musrati hem gedson aynı anda sahada olmamalı. Evet musrati oyun kurmada, gedson süpürmede çok iyi. Ama pas üçgenleri, dikine paslaşmalar falan yapamıyoruz malesef. Son maçda yediğimiz golde adamlar efsane paslaşarak gol attılar, biz mesela o paslaşmaları yapamayız bu kadro ile. Amir gedson'a nazaran pas oyununa yatkınlığı için söyledim, yoksa bi box to box oyuncu bu kadroya girdiği an çok fark eder. Bence gedson'un özellikleri bek için çok daha uygun. O mevkiye adapte olabilirse, dünyanın en iyi beklerinden olabilir gibi bir his var içimde, hız,top kapma, tempo konusunda inanılmaz iyi. Bu benim görüşüm.

Katilmiyorum. Ucgeni Gedson'la elbette kurarsin, ama hucumda da top teknigi yeterli olmayan adamlarla oynadik. En azindan 1 tane kanat adaminin ayaginin iyi olmasi lazim. Ghezzal'i kullanmadik, Rashica istikrarli olmadi, bol bol Cenk'i kullandik mesela.
Ayrica illa ki ucgen kurmak, pas futbolu oynamak gerekmiyor. Sergen'le sampiyon oldugumuzda da hic pas futbolu yoktu. Orta sahada pas ozurlu Atiba ve Mensah oynuyordu mesela.
Ucgen kuralim diye Musrati-Amir-Muci yapabilirsin, ama bu kadar dinamizmi dusuk bir orta sahayla asla baski kuramazsin.
Benim devre arasindan evvel tercihim 1 pivot santrfor ve 1 kanat+6 numara alarak klasik 4-4-2 oynayip Semih'i pivotla eslestirmek olurdu.
Muci'nin gelmesiyle flat 4-4-2 ihtimali ortadan kalkti. Baklava 4-4-2 (Rashica sagic veya sagbek) hala mumkun ve bence en mantiklisi.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

şu kış dönemi alamadıkları hollandalı çocuk

Bana çok iyi gözükmedi ama hayırlısı.

Semih için Gürcistan maçını izlerken bize de gol atan 20 numara dikkatimi çekti.
Bizim sol tarafı bayağı yıprattı ve bence potansiyeli yüksek.
Muhtemelen Hollanda ya da Belçika takımlarından biri alır 2 senede oyuncuyu hazırlayıp güzel paraya okuturlar

Çevrimiçi gokhans

Bana çok iyi gözükmedi ama hayırlısı.

Semih için Gürcistan maçını izlerken bize de gol atan 20 numara dikkatimi çekti.
Bizim sol tarafı bayağı yıprattı ve bence potansiyeli yüksek.
Muhtemelen Hollanda ya da Belçika takımlarından biri alır 2 senede oyuncuyu hazırlayıp güzel paraya okuturlar
başar önal ise harika oldu bence. Patlayıcılığı olan, birebiri iyi, şutör ve zeki bir çocuk. İlerde iyide para kazandıracaktır bence..
Bazen direnmek gerekir hayata.. Aslolan hayattır. Hayatta Beşiktaş..!!!

Çevrimiçi Samet Demir

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Demir

Akşam bize karşı oynayacakmış sanırım
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi gokhans

Katilmiyorum. Ucgeni Gedson'la elbette kurarsin, ama hucumda da top teknigi yeterli olmayan adamlarla oynadik. En azindan 1 tane kanat adaminin ayaginin iyi olmasi lazim. Ghezzal'i kullanmadik, Rashica istikrarli olmadi, bol bol Cenk'i kullandik mesela.
Ayrica illa ki ucgen kurmak, pas futbolu oynamak gerekmiyor. Sergen'le sampiyon oldugumuzda da hic pas futbolu yoktu. Orta sahada pas ozurlu Atiba ve Mensah oynuyordu mesela.
Ucgen kuralim diye Musrati-Amir-Muci yapabilirsin, ama bu kadar dinamizmi dusuk bir orta sahayla asla baski kuramazsin.
Benim devre arasindan evvel tercihim 1 pivot santrfor ve 1 kanat+6 numara alarak klasik 4-4-2 oynayip Semih'i pivotla eslestirmek olurdu.
Muci'nin gelmesiyle flat 4-4-2 ihtimali ortadan kalkti. Baklava 4-4-2 (Rashica sagic veya sagbek) hala mumkun ve bence en mantiklisi.
Hocam ne yaptın sen, atiba mı pas özürlüsüydü? atiba-josef-oğuzhan oynadı o dönem genelde ki prime ghezzal dönemiydi. sağ tarafta ghezzal-atiba-rosier paslaşmaları, üçgenlerini hatırla. Ghezzal tek başına taşıyordu topu o noktaya, dikine pası geçtim direk asist yapıyordu zaten. Gedson ile olmuyor işte, olmadığını kaç maçtır herkes görüyor, çünkü gedson sorumluluk almıyor, pas istemiyor, pas almak için boşa kaçmıyor, olması gereken alanlara koşmuyor, mesela hücumda gelip ceza sahası yayında olması gerekirken, alakasız bir yerden pozisyonu izliyor. Amir daha pasör bir oyuncu, Amir statik bir oyuncu değilki oda gayet dinamik bir oyuncu he bir gedson değil defansif aksiyonlarda ve tempoda ama oyun görüşü ve pas özellikleri konusunda çok daha iyi amir.

Çevrimiçi kartalizma190399

Hocam ne yaptın sen, atiba mı pas özürlüsüydü? atiba-josef-oğuzhan oynadı o dönem genelde ki prime ghezzal dönemiydi. sağ tarafta ghezzal-atiba-rosier paslaşmaları, üçgenlerini hatırla. Ghezzal tek başına taşıyordu topu o noktaya, dikine pası geçtim direk asist yapıyordu zaten. Gedson ile olmuyor işte, olmadığını kaç maçtır herkes görüyor, çünkü gedson sorumluluk almıyor, pas istemiyor, pas almak için boşa kaçmıyor, olması gereken alanlara koşmuyor, mesela hücumda gelip ceza sahası yayında olması gerekirken, alakasız bir yerden pozisyonu izliyor. Amir daha pasör bir oyuncu, Amir statik bir oyuncu değilki oda gayet dinamik bir oyuncu he bir gedson değil defansif aksiyonlarda ve tempoda ama oyun görüşü ve pas özellikleri konusunda çok daha iyi amir.

Tamam hocam. O zaman Gedson'u satariz sirf bu sene fiziksiz taktiksiz basibos bir takimda kotu bir performans sergiledi diye, Amir-Mursati'yle 5 metre katetmesi yarim saat suren adamlarla baski kurmayip deneriz bakalim nasil oluyor. Atiba gayet pas ozurlusuydu. O orta sahalarda pas trafigini saglayan Oguzhan, Sosa, Tolgay, Ghezzal gibi adamlardi. Sergen'le sampiyonluk senesinde zaten 2015/2016'daki gibi tiki-taka kombinasyonlari olmuyordu. Daha cok sag kanattan ak ortala Larin-Aboubakar-Atiba vursun tarzi oynuyorduk.

Ben bu seneki performansa bakarak kalitesi tartisilmayacak adamlari bu kadar kolay harcamamamiz gerektigini dusunuyorum. Gedson da bunlardan biri. Pas konusunda kotu olduguna katilirim, haklisin. Ama Gedson gibi tempolu, dripling yapabilen, top kapan adamin pas yapip sut atabilenini zaten 50 milyon euro, onu da alamazsin. Alacagimiz oyuncularin illa ki eksikligi olacagini kabul ederek bakmak lazim. Musrati iyi pas yapabiliyor, Muci de Talisca gibi safkan forvet degil, savunmaya gelip top tasiyan pas yapabilen oyuncu. Sirf daha fazla pas yapabileyim diye ben sahsen tempo'dan kesmek istemem. Bence Musrati-Gedson-Muci kagit ustunde gayet iyi bir orta saha. Bunu daha kaliteli bir takimda, takim fizik olarak iyi durumdayken ve basimizda iyi bir hoca varken goruruz bence.

Çevrimiçi Necmi

atiba oynadığı her maç en fazla pas yapan oyuncumuz oldu

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Ümit milli maçı izliyorum.

Şunu söyleyebilirim hocanın kafasında zerre Semih düşüncesi yokmuş.

Muhtemelen geldi zorla da olsa oynatmam lazım diyip sol kanatta oynatıyor. Santrafor ikilisi de Enis ile Bertug. Yani tam şaka gibi.

Çevrimiçi Serdar3444

Semih fazla geride oynuyor. Ortaya geliyor, saçma koşularla kendini yoruyor. Takımın yetenek seviyesinde de sıkıntı var. Emircan yanında, hemen solunda Semih boşken, elini kolunu kaldırıp bağırmasına rağmen 3. Kez topu ters kanada atıyor. Semih'le paslaşmıyor. Ve golllll

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Semih fazla geride oynuyor. Ortaya geliyor, saçma koşularla kendini yoruyor. Takımın yetenek seviyesinde de sıkıntı var. Emircan yanında, hemen solunda Semih boşken, elini kolunu kaldırıp bağırmasına rağmen 3. Kez topu ters kanada atıyor. Semih'le paslaşmıyor. Ve golllll

Semih attı golünü ama Erencan da güzel hazırladı.

Çevrimiçi levitate

yer yok diye orta sahanın sol içine koymuş ondandır
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi Samet Demir

yer yok diye orta sahanın sol içine koymuş ondandır
Öndeki ikili birbirinin muadili yanına da semih olur. bunlar nasıl hoca anlamıyorum. A takım hocası da cenki sol bek, kaanı da sol stopere koymuş.

Nedenini soruncada dansöz gibi kıvırıyorlar..

Çevrimiçi levitate

Öndeki ikili birbirinin muadili yanına da semih olur. bunlar nasıl hoca anlamıyorum. A takım hocası da cenki sol bek, kaanı da sol stopere koymuş.

Nedenini soruncada dansöz gibi kıvırıyorlar..
anlayana diyelim...
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi levitate

yunanistan elenmiş, acaba diyorum

Çevrimiçi gokhans

Semih gol atmasın diye sol içde oynatılıyor 2 maçdır, penaltısız 2 golü var, 2de kaçan penaltı var, bilerek attırılmıyor. Ahmetcan’ı çok beğendim bu arada.

Çevrimiçi Samet Demir

Semih gol atmasın diye sol içde oynatılıyor 2 maçdır, penaltısız 2 golü var, 2de kaçan penaltı var, bilerek attırılmıyor. Ahmetcan’ı çok beğendim bu arada.
Tam ihtiyacımız olan sol stoper oyuncusu.

Çevrimiçi Samet Demir

3 tarafıda mutlu edecek imza olur. Santos'un oyununu yunan halkı sever.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

inşallah ve amin diyorum.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

forvetsiz oyun mucidinin yaldızlarını fena döküyorlar.

Çevrimiçi sEuL

forvetsiz oyun mucidinin yaldızlarını fena döküyorlar.

Beter olsunlar

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Beter olsunlar

gram üzülmem. Başkalarına uşaklık yaparsan seni böyle uşak yaparlar Montella efendi.

Çevrimdışı Sinan23

5 oldu. Defansta Wöber i alsak harika olur. Şu ismi geçen defans oyuncusu bu takımda yedek galiba. Avusturya dan şuan desem çıksa alırım.

Çevrimdışı murat

Yalnız hakem heyeti de Türkiye Ligi'nde hiç sırıtmaz.

Çevrimiçi levitate

5 oldu. Defansta Wöber i alsak harika olur. Şu ismi geçen defans oyuncusu bu takımda yedek galiba. Avusturya dan şuan desem çıksa alırım.
querfeld mi

Etiketler: