20. Hafta Karagümrük 1-4 Beşiktaş
20. Hafta Karagümrük 1-4 Beşiktaş

Beşiktaş Forum|20. Hafta Karagümrük 1-4 Beşiktaş Skor : Karagümrük - Beşiktaş Tarih : 21.01.2021 Saat : 16:00 Stadyum : Atatürk Olimpiyat Stadyumu Hakemler : Mete Kalkavan - Ceyhun

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

20. Hafta Karagümrük 1-4 Beşiktaş  [Okunma sayısı 31257 defa] 20. Hafta Karagümrük 1-4 Beşiktaş
Anket
Beşiktaş, Karagümrük maçından kaç puan alır?
3 puan
7 [%70]
1 puan
2 [%20]
0 puan
1 [%10]

Toplam Oy Verenler: 10

Çevrimdışı MUSTAFA_

Baba Hakkı  :)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı mourinho1903

O kadar yalan-yanlis ezbere yorum yapiliyor ki. Insanin canini sikiyor.
Usenmedim arastirdim Oguzhan ve Ljajic kac mac ilk 11 cikmis diye. Hani defalarca denendi deniyor ya. Oguzhan ve Ljajic'in birlikte ilk 11'de oynadigi lig maci sayisi:

2020/2021: 0.
2019/2020: 3.
2018/2019 3.

Maclari da yazayim:
3-0 Goztepe
1-1 Rize
2-0 Alanya
2-1 Yeni Malatya
2-1 Kayseri
1-2 Sivas

Paspas oldu denilen orta sahayla 6 macta 4 galibiyet 1 beraberlik 1 maglubiyet almisiz, 6 macta 4 gol yemisiz.
Paspas nerede? Istatistikleri gectim, onumuzde GS gibi bir ornek var. Koca sezonu birakin cift onliberoyu, 3 onliberoyu falan, bildigin onliberosuz gectiler.
10 orijinli adami 6 numara'da oynatiyorlar, takimlarinda tam bir 8 de yok, orta sahada donusumlu E.Kilinc, Belhanda, Arda oynuyor. Ve su an hala sampiyonluk yarisinin icindeler son yillarin en zayif kadrosuyla oynamalarina ragmen.
Hadi GS'yi falan tamamen gectim.
Sen 2 tane ofansif orta sahayla orta saha paspas olur dersin tezini dogrulayacak istatistikler yokken, ben de derim ki bu takim son 3 yildir neredeyse her macina cift onliberoyla cikti (Atiba, Elneny, Medel, Josef), eline ne gecti? Ne kadar zevk veren, dominant futbol oynadi? Kocaman bir sifir.
Ya herseyi gectim, bizim son 10 yildaki en dominant, zevk veren futbolumuzun oldugu sezon orta saha Atiba-Oguzhan-Sosa'dan olusuyordu. Ucu de fiziksel, atletik olarak zayif oyuncular; takimin onliberosu bile fizigiyle degil akliyla, pozisyon bilgisiyle savunma yapan bir adam.
Su ezbere yorumlar, sacma sapan ne kadar onlibero doldurursam takima o kadar az gol yerim kafasi harbiden can sikiyor. Kusura bakmayin.

Anlatmak istedigimi gecememis tam. Ljajic oynasin demiyorum zaten, benim icin mesele o degil. Mesele insanlarin herhangi bir ofansif oyunculardan olusan orta saha icin aninda 'yol gecen hani olur, paspas olur, her mac 4-5 yeriz' kafasinda olmalari. Ve bunu da olmayan istatistiklere dayandirmalari.
Oguzhan-Ljajic birlikte denendi ve paspas oldu yorumunun ne kadar yalan oldugunu ispat ettim iste gayet basit bir sekilde. Hadi yalan demeyim yanlis olur, ezbere diyeyim.
Insanlar ezbere yorum yapiyor. Son 3-4 sene bu kadar ofansif orta sahalarla hic oynamadik.
Benim hatirladigim 2 donem var;
- 15/16'da Atiba-Oguzhan-Sosa
- 16/17'nin son haftalarinda Atiba sakatlandiktan sonra Tolgay-Oguzhan-Talisca, hatta o sezon cogunlukla Talisca ve yaninda Tolgay/Oguzhan donusumlu oynadi

Belki de o sampiyonluklari bu sayede aldik. 15/16'da bence Veli sakatlanmasa veya Lucas gelseydi o orta saha oynamazdi, biz o kadar guzel/dominant oynamazdik ve sampiyon olamazdik bence.
Yine 16/17'de Atiba tesadufen sakatlanmasa belki son haftalarda daha fazla sikinti yasardir. O onliberosuz orta sahayla catir catir top oynadik. Hatta son dakika yenilen sacma sapan bir golle 1-1 biten FB macinda adamlari sahadan silmistik resmen.

Benim kizdigim nokta aslinda gayet olagan, normal olan orta sahalara bile insanlarin cok ofansif gozuyle bakip istatistiki destek olmadan ezbere yorum yapmalari. Bu mentalite nereden geliyor onu da bilmiyorum.
[ Son Düzenleme: 21 Ocak 2021, 11:22:40 mourinho1903 ]

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Necmi

2016-2017 sezonunun son 4-5 haftasında Tolgay-Oğuzhan-Talisca oynamıştık ve hiç yenilmemiş hatta farklı kazanmıştık maçları.
evet ama daha iyi hatırladığım şey ozinin orta sahada on metre karede oynadığı ona gelen topu en yakınındakine verdiği burda olanlar bilir oziyi oynatıyor diye şenola az tepki göstermemişdim  o sene şenoldan nefret ettim o şampiyonlukta oziye paye çıkartıp abuşla taliscaya hakaret etmeyin o takımı ozi ve quaresmaya ramen şampiyon yaptılar

Çevrimiçi Necmi

Şaşırıyorum yedi yıldır beşiktaşın kanını emen oziden hala medet umanlar var bu sene iyi oynadığı on dakikalık süre varmı
Allahtan takımın başında şenol değilde futboldan ve futbolcudan anlayan biri var

Çevrimiçi Necmi

Sergen oziyi oyundan çıkartmasa gs maçını kazanamayacaktık

Çevrimdışı MUSTAFA_

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı MUSTAFA_

Şaşırıyorum yedi yıldır beşiktaşın kanını emen oziden hala medet umanlar var bu sene iyi oynadığı on dakikalık süre varmı
Allahtan takımın başında şenol değilde futboldan ve futbolcudan anlayan biri var
Ben artık bizdeki misyonunu tamamladığını düşünüyorum. Biraz değeri artar da satar mıyız diye düşüncelerdeyim. Zaten yönetim de vedalaşma peşinde olacaklar ki yerine oyuncu bakıyorlar.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı mourinho1903

Kanini emen derken? O sozlesmeye silah zoruyla mi imza atti yonetim? Bildigim kadariyla karsilikli imza atildi.
Ayrica Oguzhan bazi arkadaslar gibi surekli sakat, formsuz, isteksiz vs de degil.
Ne zaman forma sansi bulduysa elinden geleni yapti.
Oguzhan mi dedi cag disi futbol oynayin, her topu Quaresma/Caner'e atip orta kesen takim olalim, beni alakam olmayan 10 numara pozisyonunda oynatin, beni surekli yedek birakin vs diye.
Kan emici dedigin Falcao gibi olur, baya agir itham olmus bence.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

evet ama daha iyi hatırladığım şey ozinin orta sahada on metre karede oynadığı ona gelen topu en yakınındakine verdiği burda olanlar bilir oziyi oynatıyor diye şenola az tepki göstermemişdim  o sene şenoldan nefret ettim o şampiyonlukta oziye paye çıkartıp abuşla taliscaya hakaret etmeyin o takımı ozi ve quaresmaya ramen şampiyon yaptılar
Şenol dediğin kişinin liderliğinde 2 şampiyonluk kazandık. Şampiyonlar liginde namağlup gruptan çıktık, Avrupa liginde çeyrek finalde tek penaltıyla elendik. Şenol Güneş olmasa o sezonlarda şampiyon OLAMAZDIK.. Yine arabesk arabesk takılırdık.. Sevinmek için sevmedik cart curt diye..

Ayrıca Aboubakar' a, Talisca' ya falan hakaret edilmedi. "Talisca pas oyununu bozuyor ya" falan diye zırvalayanlar oldu ama onlar da sonradan anladılar zaten doğruyu.

Ben Şenol Hoca' ya yapılan hakaretlere kızıyorum. Eğer hakaret edilecek bir teknik direktör varsa o da Abdullah Avcı' dır. Beşiktaş tarihinin son 20 yılının en kötü teknik direktörüdür.

Ama Şenol Hoca' ya laf söyleyenleri anlamıyorum. Şenol Güneş' te son 20 yıldaki en iyi Beşiktaş teknik direktörüdür.

Çevrimdışı mourinho1903

Sergen oziyi oyundan çıkartmasa gs maçını kazanamayacaktık

Neye gore? Ozi ciktintan sonra cok mu iyi oynadik? Golu de Ozi'nin yerine giren oyuncunun rolu olmadan attik. Soldan orta geldi sekti gol oldu.
Bu arada Ozi iyi oynadi demiyorum kesinlikle, bence takim ne oynadiysa Ozi o kadar oynadi. Ama cikmasi sayesinde kazandik denecek kadar kotu degildi bence.
Soyle soyleyim; Oguzhan'in bu performansini kotu olarak goruyorsak, o ayni performanstan bu sene ozellikle Dorukhan ve Atiba 10-15 tane sergiledi.
Bunlarin hicbiri icin de bu kadar agir yorum yapilmadi.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

İki takımda gol atamaz.
Çünkü: kale yok  :lol: :lol:

Çevrimiçi kahyaoglueren

Oğuzhan eleştirisini son maç üzerinden yapmamak gerekiyor. Oğuzhan derbide baya farklı bir rolde oynadı. Bence fena performans göstermedi.
Ama önceki süreç hakkında performansta problemleri vardı tabi ki.

https://www.futbolakademi.net/besiktas-analizi-besiktas-2-0-galatasaray

Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Son maç taktiği ve Oğuzhanın göreviyle alakalı.

Çevrimiçi levitate

futbol ve futbolcudan anlayan birisi mi

necmi abide full sergenci olmuş hayırlı olsun :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı mourinho1903

Oğuzhan eleştirisini son maç üzerinden yapmamak gerekiyor. Oğuzhan derbide baya farklı bir rolde oynadı. Bence fena performans göstermedi.

Bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Son maç taktiği ve Oğuzhanın göreviyle alakalı.

Guzel bir yazi, ama Oguzhan'in bu rolde ne kadar etkili olacagi konusunda emin degilim. Rize macinda da benzer rolu vardi, hatta sadece kanada yakin ucgenlere girmiyordu, bazi pozisyonlarda Ghezzal rolune giriyordu bile. Ve o macta ise de yaradi, ama bence asil verimli olacagi yer derin oyun kurucu olarak Atiba'nin, hatta belki Josef'in yeri.
Bence su anki pozisyonunda hucum aksiyonlarinda daha basarili, daha gole yakin birinin oynamasi daha mantikli, ama oyle bir duzende oynamiyoruz, hatta o rolu ustlenecek baska bir oyuncu da yok su anda.
Sergen orta sahadaki 3'luyu klasik orta saha (mumkunse fizikli ve defansif) olarak kullanip ileride kalabaligi forvetlerle saglamak istiyor, o da kendi tercihi tabii.

Katılıyorum oğuzhana çok gereksiz yükleniliyor.
Galatasaray maçında başta oyunun kontrolünü ele almak adına oynatıldı.
Önce duraklatılıp sonra yaşlı ve fiziki bakımdan güçsüz olan gsye 2.yarı saplamaktı hedef.
Planda tuttu oğuzhanın oyunu da tuttu. O kadar ekstrem bir performans beklenmedi.

futbol ve futbolcudan anlayan birisi mi

necmi abide full sergenci olmuş hayırlı olsun :D

Necmi abideki değişimi bende farkettim  :evillol: Şenol hoca 2 şampiyonluk getirirken bile Necmi abi böyle savunmuyordu, nasıl bir etki bıraktıysa artık Sergen, Necmi abi gibi dediğim dedik uzun uzun paragraflarıyla meşhur fikri yıllarca savunmakla bu adamı bile kısa cümlelere ve bir kaç önce dediğinin tam tersi yorumlara çevirdi  :evillol: :evillol:

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi kahyaoglueren

Çevrimdışı GreenBook

O kadar yalan-yanlis ezbere yorum yapiliyor ki. Insanin canini sikiyor.
Usenmedim arastirdim Oguzhan ve Ljajic kac mac ilk 11 cikmis diye. Hani defalarca denendi deniyor ya. Oguzhan ve Ljajic'in birlikte ilk 11'de oynadigi lig maci sayisi:

2020/2021: 0.
2019/2020: 3.
2018/2019 3.

Maclari da yazayim:
3-0 Goztepe
1-1 Rize
2-0 Alanya
2-1 Yeni Malatya
2-1 Kayseri
1-2 Sivas

Paspas oldu denilen orta sahayla 6 macta 4 galibiyet 1 beraberlik 1 maglubiyet almisiz, 6 macta 4 gol yemisiz.
Paspas nerede? Istatistikleri gectim, onumuzde GS gibi bir ornek var. Koca sezonu birakin cift onliberoyu, 3 onliberoyu falan, bildigin onliberosuz gectiler.
10 orijinli adami 6 numara'da oynatiyorlar, takimlarinda tam bir 8 de yok, orta sahada donusumlu E.Kilinc, Belhanda, Arda oynuyor. Ve su an hala sampiyonluk yarisinin icindeler son yillarin en zayif kadrosuyla oynamalarina ragmen.
Hadi GS'yi falan tamamen gectim.
Sen 2 tane ofansif orta sahayla orta saha paspas olur dersin tezini dogrulayacak istatistikler yokken, ben de derim ki bu takim son 3 yildir neredeyse her macina cift onliberoyla cikti (Atiba, Elneny, Medel, Josef, Dorukhan), eline ne gecti? Ne kadar zevk veren, dominant futbol oynadi? Kocaman bir sifir.
Ya herseyi gectim, bizim son 10 yildaki en dominant, zevk veren futbolumuzun oldugu sezon orta saha Atiba-Oguzhan-Sosa'dan olusuyordu. Ucu de fiziksel, atletik olarak zayif oyuncular; takimin onliberosu bile fizigiyle degil akliyla, pozisyon bilgisiyle savunma yapan bir adam. Ustelik o donemki stoperler su ankilerden kotuydu, takimin bekleri de su ankinden kotuydu, kalecisi de simdiki kaleciden farksizdi.
Su ezbere yorumlar, sacma sapan ne kadar onlibero doldurursam takima o kadar az gol yerim kafasi harbiden can sikiyor. Kusura bakmayin.

Futbol bu alt tarafi, rocket science degil. 3'lu orta sahayla cikan takimda dizilis normalde 6-8-10 seklinde olur. Bu ofansif falan degildir, normalidir. Hele ki buyuk takim icin.
Hadi biz 4-2-3-1 oynamiyoruz, 4-1-4-1 oynuyoruz desen bile dizilis 6-8-8 seklinde olur normal sartlarda. Bizdeki oyunculara bakarsan:

Josef: net 6
Necip: net 6
Atiba: net 6 (8 olanlar diyecek bence uzaktan yakindan alakasi yok, dripling 0 sut 0 key pass 0 adam eksiltme 0)
Dorukhan: cogunlukla 6 az 8
Oguzhan: 8
Mensah: 8
Ljajic: 10

Bu takim bu sezon her maca cift 6 ile cikti, hatta bir kismina da 3 tane 6 ile cikti. Ister kabul edin ister etmeyin.
Uzun yazmışsın ama bence koca bir hiç denilecek bir yazı. Ezbere yorumu bence sen yapmışsın ki ozy ve ljajici aynı anda hiç izlememişsin
İkisinin aynı anda sahada olduğu maçlarda orta sahanın nasıl delik deşik edildiğini bir sen bilmiyorsun galiba bu forumda
Düşünsene hatayspora karşı ikisini aynı anda sahaya sürdüğünü atiba josef neciple dahi zorlandık o maçları izleyen biri böyle yorum yapmaz yapmamalı
Yumuşak kalıyorlar ikisi.
Denenmediler mi sanıyorsun ? Defalarca denendi uyuşuyor olsalar şuan aynı anda sahaya sürülürlerdi. Hoca bilmiyor mu ikisini beraber oynatmayı ?
[ Son Düzenleme: 21 Ocak 2021, 14:51:13 GreenBook ]

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Bu sefer ki Rüzgar Panelleri hem TEK PARCA hemde COK YUKSEK hemde kale arkası tribunun hemen arkasına yerleştirilmiş

Bence kesinlikle faydalı olur rüzgarı kesmek için
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Erman1903

Uzun yazmışsın ama bence koca bir hiç denilecek bir yazı. Ezbere yorumu bence sen yapmışsın ki ozy ve ljajici aynı anda hiç izlememişsin
İkisinin aynı anda sahada olduğu maçlarda orta sahanın nasıl delik deşik edildiğini bir sen bilmiyorsun galiba bu forumda
Düşünsene hatayspora karşı ikisini aynı anda sahaya sürdüğünü atiba josef neciple dahi zorlandık o maçları izleyen biri böyle yorum yapmaz yapmamalı
Yumuşak kalıyorlar ikisi.
Denenmediler mi sanıyorsun ? Defalarca denendi uyuşuyor olsalar şuan aynı anda sahaya sürülürlerdi. Hoca bilmiyor mu ikisini beraber oynatmayı ?

Bırak Ozzy Ljajic'i, Ozzy Mensah bile son derece yumuşak kaliyor. İşte geçen bir oynadılar biraz. beraber, ortaya koydukları hiçbir gözle görülür şey yoktu. Topta kapamazlar.

Modern futbolu bilen biri Ozzy-Ljajic diye orta saha yapmaz, boş iş. Böyle orta saha Fm'de bile yapılmaz ama arkadaş anlamak istemiyor.