Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu Beşiktaş'ın 2020/21 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 204 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu  [Okunma sayısı 1171366 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla tamamlar?
95+
10 [%8.5]
86-95 arası
48 [%41]
76-85 arası
42 [%35.9]
65-75 arası
9 [%7.7]
65-
8 [%6.8]

Toplam Oy Verenler: 117

Çevrimdışı almanci

Akılları sıra geçen Hafta yap(a)madıklarını bir Hafta ertelediler. Hataya karşı oynayan Oyuncularımızın birinde Covid çıkarsa altından kalkamazlar Haberleri olsun. Bu Işin Avrupa Adalet ve Insan Hakları Mahkemelerine kadar yolu var. Medya'da olanları biraz takip eden özellikle şu son 1-2 Hafta'da ne pis oyunların döndüğünü anlamalı. Rehavet'i yeni bir Seviye'ye taşıtacaklar akılları sıra.

Hedefleri Fener veya G.Saray'ı Şampiyon yapmak. Üçüncü bir Opsiyonları Ligin bitmemesini sağlamak. Yeter ki Beşiktaş olmasın derdindeler.

Maçın Hakem'i kim olursa olsun Tetikçilik yapmaya gelecektir. Bunu Medya'da mümkün olduğu kadar dillendirmeliyiz.

Bu bir Onur Meselesi.

Çevrimiçi Samet Ç

N'Koudou'nun arka adalede gerilme varmış hafta sonu oynar.

Ebubekir bugün MR çekilecekti ne oldu çekildi mi sonuç ne ?

Çevrimdışı can1903

Kondisyonerin ince düşünmesi efsane olmuş. Teknik ekip iyi çalışıyor.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimiçi yaço58

?s=19
Vah ki ne vah

Çevrimiçi MUSTAFA_

?s=19
Vah ki ne vah
Umarım bizden kimseye bulaştırmamışlardır.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Alper1903

?s=19
Vah ki ne vah

dedim ama akli basinda herkes dedi bunu. goz gore gore riske attilar. butun istedikleri besiktas sampiyon olamasin. bilerek yaptar suraya kufur yazmamak icin zor tutuyorum kendimi.

?s=19
Vah ki ne vah

Korktuğumuz başımıza geldi belliydi böyle olacağı.

Çevrimiçi yaço58

Bizim takımda inşallah pozitif vaka çıkmaz ancak yeter bu kadar yönetim çıkıp konuşsun müsebbibi tffdir inat uğruna sporcu sağlığını riske atıyorlar bunun bu ülkede bir karşılığı olmalı artık yeter istedikleri gibi at koşturuyorlar

Çevrimiçi Akil Emre

Normal bir yerde ne tff nin ne de hatay die bir takımın bu olaydan sonra istifa ettirilip küme düşürülmesi lazım. Gözgöre göre masa başı oyunlara devam ediyorlar, ayrıca hala fb nin başvurusnu cevaplamadılar, eğer fb bugün yenerse alanya ile maç tekrarı yaptırcaklarına eminim.
Yazıklar olsun hak yemeye doymadılar.

Çevrimiçi Samet Ç

?s=19

Çevrimdışı mrred

Seneye Nkoudouyu net bir tehdit olarak kullanabiliriz. Hem sağ hem de sol ayağı ile düzgün vuruşlar çıkarması bir yana boş alana

hareketlenmeyi de artık yapabiliyor. Hatay maçının tekrarını izliyorum Hatayın oyun planı atiba ve josefe top aldırmamak üzerineymiş. Maçın daha ilk dakikasında nsakala nkoudouya çok güzel top atıyor. Birazdan paylaşcam. Fakat burada pasın isabeti kadar nkoudounun burada hareketlenmesi ve top kontrolu
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Anlattığım şey burada var. Bu net oyun planı gibi duruyor. Atiba ve Josef markajda oyun nsakala üzerinden kurulmaya göre programlanmış. O sırada hataylı 5 oyuncu baskı yapıyor. Nkouduya geniş alan var. Bunu bence bizim teknik heyet daha önce düşünmüş.
[ Son Düzenleme: 03 Mayıs 2021, 22:43:00 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Hatayın bize devamlı önde basması ve defansını öne çıkarması o kadar işimize yaramış ki...

Buyrun bu pas yine soldan ama bu sefer pası atan josef pozisyona giren ise ghezzal

The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Nsakala pas vermeden önce atiba boşluğu görüp nasıl da ona pas açısı yaratıyor. Derslik pozisyon. Atiba pası alınca Larin hemen hareketleniyor. Larin gerçekten tam emekçi ve elinden geleni yapıyor. Oyunu doğru oynamaya çalışıyor. Ljajic pası biraz daha erken verse Ghezzal golü atarmış

The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Bu pozisyon esnasında maç 1-0 Ghezzal yine önde olan hatay savunmasının arkasına koşan nkouduya çok güzel pas atıyor. Pozisyon aslında attığımız 3.golün BİREBİR KOPYASI. Neden nkoudoun elit seviyede futbolcu olmadığı bu pozisyon kendini belli ediyor. Nkodou topu kontrol etmek yerine Larine tek pas yapsa larin kaleci ile karşı karşıya kalacak. Hadi onu da geçtim Çok güzel kontrol ettin be adam güzel de sürdün Larine hala pas verme açın var niye kaleye vurursun. Nkoudou bunları geliştirirse Onyekurudan falan daha iyi topçu. Net söyleyim.

The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Ghezzal ön alan baskısına katılımına örnek bir pozisyon. Defansif konsatrasyonu yüksek bir oyuncu. Ghezzal tipinde mutlaka forvet arkası bulmalıyız. Pozisyonda topu kapan Ghezzal Ljajic yine yanlış tercih yapıyor. Topu soluna sürüyor oysa tekrar Ghezzale aradan oynasa yine karşı karşıya ve gol

[ Son Düzenleme: 03 Mayıs 2021, 23:22:22 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı Erman1903

Bu pozisyon esnasında maç 1-0 Ghezzal yine önde olan hatay savunmasının arkasına koşan nkouduya çok güzel pas atıyor. Pozisyon aslında attığımız 3.golün BİREBİR KOPYASI. Neden nkoudoun elit seviyede futbolcu olmadığı bu pozisyon kendini belli ediyor. Nkodou topu kontrol etmek yerine Larine tek pas yapsa larin kaleci ile karşı karşıya kalacak. Hadi onu da geçtim Çok güzel kontrol ettin be adam güzel de sürdün Larine hala pas verme açın var niye kaleye vurursun. Nkoudou bunları geliştirirse Onyekurudan falan daha iyi topçu. Net söyleyim.

Bence şu haliyle de Onyekuru'dan net daha iyi. Onyekuru'nun daha iyi olduğu tek nokta pozisyonları bitirmedeki sakinlik. Bunun dışında N'Koudou onu her disiplinde neredeyse ikiye katlayan bir adam.

Çevrimdışı mrred

Bence şu haliyle de Onyekuru'dan net daha iyi. Onyekuru'nun daha iyi olduğu tek nokta pozisyonları bitirmedeki sakinlik. Bunun dışında N'Koudou onu her disiplinde neredeyse ikiye katlayan bir adam.
Bu savunma arkasına koşma işlerini daha yeni yeni yapmaya başladı. Daha önce çizgide bekleyip topu ayağına alıp içeri girerek

bişeyler yapmayı tercih ediyordu ya da öyle oynaması isteniyordu. Bence bu şekilde oynaması daha faydalı. Defansın dengesini

allak bullak ediyor.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Erman1903

Bu savunma arkasına koşma işlerini daha yeni yeni yapmaya başladı. Daha önce çizgide bekleyip topu ayağına alıp içeri girerek

bişeyler yapmayı tercih ediyordu ya da öyle oynaması isteniyordu. Bence bu şekilde oynaması daha faydalı. Defansın dengesini

allak bullak ediyor.

Aslında geçen sezon da ısı haritası hemen hemen aynı, içeri basışlar %20 civarı artmış. 4 iken 4,6 olmuş. Aslında 4 bile baya yüksek rakam. Dediğin gibi eskiden daha çok topla gidiyordu, şimdi de bir o kadar gidiyor ama topsuz oyunda biraz daha içerilerde durmayı öğrendi.

Bu adam maç başı 20 tane ofansif 1'e 1 atıyor, çok çılgın bir rakam. Başarı düşük gelebilir ama değil %40,  Messi 19 atıyor %47,5 ile.

Ve bu adam hiçbir zaman üstüste oynatılmadı, ben geldiği günden beri diyorum çok hakkı yeniyor diye. Millet daha yeni yeni uyanmaya başladı.

Çevrimdışı mrred

Aslında geçen sezon da ısı haritası hemen hemen aynı, içeri basışlar %20 civarı artmış. 4 iken 4,6 olmuş. Aslında 4 bile baya yüksek rakam. Dediğin gibi eskiden daha çok topla gidiyordu, şimdi de bir o kadar gidiyor ama topsuz oyunda biraz daha içerilerde durmayı öğrendi.

Bu adam maç başı 20 tane ofansif 1'e 1 atıyor, çok çılgın bir rakam. Başarı düşük gelebilir ama değil %40,  Messi 19 atıyor %47,5 ile.

Ve bu adam hiçbir zaman üstüste oynatılmadı, ben geldiği günden beri diyorum çok hakkı yeniyor diye. Millet daha yeni yeni uyanmaya başladı.
Eğer oyunu genişletmek amaçlı çizgiye bastırılıyorsa ve o sebeple hep taç çizgisine yakın yerde top alıyorsa bir şey diyemem çünkü taktik gereği öyle oynuyordur fakat "oyun tarzı" öyleyse bence yeteneklerine ihanet ediyor. Hayır adamın ilk dokunuşları falan da iyi kötü değil. Sol ayağı da var. Ama devamlılık konusunda geçen sene çok sıkıntıları vardı yüzde yüzüyle oynayamadı onu da unutmamak lazım adam daha yeni yeni 1500-2000 dakikaları bulmaya başladı o sebeple haklısın. Zamanla oyun stilini geliştirebilir diye düşünüyorum. Sonuç olarak defans arkası koşularını yapmaya devam eder ve tercihlerini biraz daha "tecrübeyle" birlikte iyileştirirse çok büyük tehdit olur. Adamda potansiyel var.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Burda kritik işi yine nkoudou yapıyor. Sırtı dönük topu çok güzel saklıyor ve "içerde" konumlanan ghezzala güzel pas atıyor. Ghezzalın Larine pası ve müthiş. Yine hatay defansı çok önde . Larinin ivmelenmesine dikkat. Bu adam bu cüsseyle gerçekten iyi
hızlanıyor.

The great gig in the sky

Çevrimiçi Necmi

Valla abi haklısın ama bunu başlatan ben değilim, keşke karşılıklı tartışma olsa da neyin faydalı neyin zararlı olduğunu konuşsak. Ben bu konulara açığım ama pek karşılık bulamıyorum, sonunda sana iş versinler vb diyip gidiyorlar genelde.

Sen şık durmuyor diyorsan öyledir, bu yüzden kusuruma bakmayın. Zaten yoruldum artık, daha da bu ortaya konuşmalara diyecek sözüm yok.
yazıların güzel zevkle okuyorum ama işin içine ikili tartışma laf sokmalar girince yazınında tadı kaçıyor
İsim zikretmeyim ama dalaştığın arkadaşda ikili tartışmaya girmediğinde gayet iyi yazılar çıkarıyor
Siz mütamadiyen birbirinize laf sokacağım dediğinizde forumu kendi yazılarınızı okumaktanda mahrum bırakıyorsunuz biz yöneticiyiz mecbur okuyoruz ama eminim çok kişi bıkmıştır pas geçiyordur
Neyin savaşıki bu ikinizde beşiktaşlısınız fikirler uymasa bile ben biliyorumki herkes beşiktaşı iyi görmek istediği için yazıyor saygı göstermek lazım
Kalp kırmak çok kolaydır ama kazanmak çok zordur heleki kırılan kalbi onarmak çok daha zordur
Sudan sebeplerle kalp kırmaya değmez
Mutlu olun şu pandemi dönemi herkes ayrı bir savaş veriyor insanlar büyük sıkıntılar içinde üstüne sağlık problemleri var geçim sıkıntıları var şurda bir yüzümüzü güldüren beşiktaş oldu onuda birbirinize zehir etmeyin ve başkalarınada etmeyin
Hayat şu snda başka şekillerde kimseyi mutlu etmiyor

Çevrimdışı Erman1903

Eğer oyunu genişletmek amaçlı çizgiye bastırılıyorsa ve o sebeple hep taç çizgisine yakın yerde top alıyorsa bir şey diyemem çünkü taktik gereği öyle oynuyordur fakat "oyun tarzı" öyleyse bence yeteneklerine ihanet ediyor. Hayır adamın ilk dokunuşları falan da iyi kötü değil. Sol ayağı da var. Ama devamlılık konusunda geçen sene çok sıkıntıları vardı yüzde yüzüyle oynayamadı onu da unutmamak lazım adam daha yeni yeni 1500-2000 dakikaları bulmaya başladı o sebeple haklısın. Zamanla oyun stilini geliştirebilir diye düşünüyorum. Sonuç olarak defans arkası koşularını yapmaya devam eder ve tercihlerini biraz daha "tecrübeyle" birlikte iyileştirirse çok büyük tehdit olur. Adamda potansiyel var.

Oyun tarzı biraz öyle onun abi ama geçen sezon bizde oyunu yönlendiren biri de pek yoktu Caner bey orta kesip duruyordu, bir de N'Koudou üzerinden oyun kurmaya çalışıyorduk o rol bu arkadaşa ağır geliyordu. Topu sürekli buna atıyorlardı N'Koudou da çalımla içerilere girmeye çalışıyordu tek başına.  Ben hakkı yeniyor derken yönetimin bu oyuncuyu kronik sakat diye basının önüne atmasından taraftardan bahsediyorum gider kiralık oyuncuları beğenirler ama elindeki adamın kıymetini bilmezler. Bu adam boşa gitmedi o takımlara seviye olarak bakarsan bana göre kendi tarzında Ghezzal kadar iyi futbolcu lakin hoca da bu sezon oyuna alması gereken zamanlarda Mensah falan aldı. Kendisi de geçen sezon şu uyluk sakatlıklarını yaşadı vb.

Neyse artık şimdi önceki sezondan daha farklı bir oyun oynuyoruz, o da herkes gibi daha istikrarlı oynuyor. Oynadıkça daha da iyi olacaktır, tam bir aksiyon makinası.

Çevrimdışı mrred

Topu kaybettiğimizde yaptığımız baskı çok kritik. Ve nihayet adem ljajic baskıyla top kazanılmasına yardım ediyor.

Golde  2 ayrıntı var.

1.Larin ofsayta düşmüyor. Bu adam hiç ofsayta düşmüyor. Çok önemli bir meziyet

2.Adam iyi bitirici kim ne derse desin. Bu golün aynısını 2 kez daha attı sanırım. Kalecinin tuttuğu köşeye vuruyor. İğne deliğinden geçirdi.

[ Son Düzenleme: 04 Mayıs 2021, 00:12:53 mrred ]
The great gig in the sky