2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 146 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2725581 defa] 2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Yeni teknik direktörümüzün kim olmasını istersiniz?
Sergen Yalçın
42 [%26.6]
Rıza Çalımbay
8 [%5.1]
Samet Aybaba
11 [%7]
Mircea Lucescu - Sergen Yalçın
30 [%19]
Diğer
13 [%8.2]
Aykut Kocaman (:
15 [%9.5]
Ziya Doğan
3 [%1.9]
Mustafa Reşit Akçay
6 [%3.8]
Rasim Kara
14 [%8.9]
İbrahim Üzülmez
3 [%1.9]
Gutiérrez Hernández
13 [%8.2]

Toplam Oy Verenler: 158

Çevrimiçi Necmi

caner iyi bir 8 numara olabilecekken onu sol bek yapanda kabahat.
canerden 8 olmaz ya
onun olabileceği tek mevki sol açık onda bile eh işde ortalama bir oyuncu olur oda çok iyi yaptığı ortalar sayesinde

Çevrimdışı 38life

Vida. Basit oyun kurma seçeneği varken kabiliyeti olmadığı halde zor olanı deniyor.

Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı yaço58

azubuikeyi kaçırmışız galiba hayırlı olsun adam tempolu rakibi ısıran bir orta sahaydı onun transferiyle medel elden çıkaramazsak bile stoper olarak değerlendirebilirdik böylece vida satılıp birde sol stoper alınırdı medeli tamamlayacak hem maaş yükünden kurtulurduk hemde bonservis ekstra gelirdi mesela şilide ya 3lü defansta oynuyor yada yanında marcelo tarzı stoperle maripanla tandemi tamamlayan diğer oyuncu bence avcının mahmut ve attamahı epriyanu ile kullanması gibi medeli yanına tamamlayıcı bir stoper ile kullanmak çok daha makul olabilir

Çevrimdışı 38life

[ Son Düzenleme: 02 Temmuz 2019, 16:23:21 38life ]

Çevrimdışı 38life

Şimdi Vida'nın yanına ayağı Vida gibi olan bir stoper daha alırsak ne olur?

Çevrimiçi murat

canerden 8 olmaz ya
onun olabileceği tek mevki sol açık onda bile eh işde ortalama bir oyuncu olur oda çok iyi yaptığı ortalar sayesinde

caner ortasah olarak başladı pas verme uzun şut vs gayet başarılı hem ortasahada oynarsa uzun pas orta yapma gibi gereksiz aktiviteden de uzak durur.sol bek performansından kesinlikle daha iyi olur ama gereksiz hırçınlığı başına daha çok iş açar ortasahada.

Çevrimiçi Necmi

Kavramlara takılma. Senin oyun kurmaktan anladığın şeyle benim oyun kurmaktan anladığım şey tamamen farklı.
iyide bu senin benim anlamamla alakalı birşey değilki oyunu kurmak oyunun şeklini belirlemektir oyunu kuran bir oyuncu savunmayada hücumada hükmeder. tabi orta sahayada hükmeder topu kullanarak baskıyı herkese eşit dağıtır
baskı yediğimiz alanlara girip topu farklı yerlere atarak baskıyı kırar bunu savunma oyuncuları bir kere mevki itibariyle yapamaz
oyun bütün takımla kurulur stoper bütün takıma etki edemez oyun kurmak farklı birşey alan oyunu oynamak bambaşka birşey
oyun kuracak oyuncu bütün sahayı kontrol eder mesela on numara oyun kuruyor deniyor buda yanlış on numara hücumu organize eder
savunmayı organize etmek yada hücumu organize etmek oyun kurmak değildir. senin dediğin gibi stoper oyun kuracaksa neden libero bulunduruyoruz
o ne iş yapacak stoperin arkasında onun top kaptırma riskini önlemek için kesicilikmi yapacak liberonun oyun tanımında bu var zaten görevlerinden biri stoperlerin arkasında süpürücülük yapmaktır. bizim bu lafı sakız etmemiz zaten sahada bir çok oyuncuyu işe yaramaz ilan etmemize sebep oluyor
medel mesela çok iyi bir libero libero olarak görevini eksiksiz yapıyor onun yapabildiklerini atiba yapamıyor. 6 dan çok 8 atibanın oyununa daha fazla
yakışıyor zaten parladığı her maç altı değil sekiz gibi oynadığı maçlar oluyor kötü göründüğü maçlarda gerçekten altı gibi oynadığı maçlar oluyor
nedenide sekizde adam olmaması oluyor dorukhan olunca atiba boşa fırlamadı ikiside ne altı nede sekiz oynadılar ikisininde oynadığı 6,5 oldu
birbirlerinin açığını kapattılar ati çıkarsa ileri dorukhan geride kaldı dorukhan çıktığında ati geride kaldı sonuç oyunda ikiside parladı.
topu oyuna doğru sokmakla oyun kurmak aynı şey değil iyi takımlarda kaleciden beke stopere kadar her oyuncunun topu oyuna doğru sokması beklenir zaten. ben bunu stoperden daha fazla kaleciden beklerim mesela esas kalecinin topu oyuna iyi sokması önemli

Çevrimdışı sozkul

Tamam zaten topu ortasaha oyuncusuna kazandıracak genellikle. Ama bunu yapamıyor şuan bizim oyuncularımız. Rakip baskı yapmıyorken zaten ben bile ortasaha oyuncusuna o pası verebilirim. Mesele o değil. Mesele bunu baskı altında yapmak. Açın daraldığında, pas yolları kapandığında yapabilmek. Buna da oyun kurmak deniyor. Oyun kurmaktan kasıt hücum oyuncularını organize etmek, ara pas atmak falan değil.

Benim söylediğimin tam tersini anlıyorsun. Zaten oyun kurucu stoper ileri uzun top atmamak için lazım :)

Stoper kesicidir diye bir şartlama olamaz. Kesici stoper bir stoper rolüdür.

Bir tek buda yetmez, eğer orta saha oyuncusu peşine iki kişiyi takmış defans oyuncusuna koridor açmış ise rakip defansın dengesini bozmak için ayağında tou tutarak o koridora dalacak ve en uygun poziyondaki adama (gerekirse) gol pası bile verecek, bu arada arkadaşları onun boşalttığı alanı kontrol edecek.... Takım oyunu..

Çevrimiçi murat

azubuikeyi kaçırmışız galiba hayırlı olsun adam tempolu rakibi ısıran bir orta sahaydı onun transferiyle medel elden çıkaramazsak bile stoper olarak değerlendirebilirdik böylece vida satılıp birde sol stoper alınırdı medeli tamamlayacak hem maaş yükünden kurtulurduk hemde bonservis ekstra gelirdi mesela şilide ya 3lü defansta oynuyor yada yanında marcelo tarzı stoperle maripanla tandemi tamamlayan diğer oyuncu bence avcının mahmut ve attamahı epriyanu ile kullanması gibi medeli yanına tamamlayıcı bir stoper ile kullanmak çok daha makul olabilir
azubikenin boyu kaç stoper oynayacak puyol mu mascherano mu?türkiye liginde o kadar baskı kurarak  oynayabilecek dönen topları toplayacak kısa hızlı bir takım var mı?yapılabilir mi?

Çevrimdışı mayguntr

Şimdi Vida'nın yanına ayağı Vida gibi olan bir stoper daha alırsak ne olur?
Ilk is vidayi sag tarafa cekmek olur. Pozisyonlarin hepsinde sol stoper.

Çevrimdışı yaço58

azubikenin boyu kaç stoper oynayacak puyol mu mascherano mu?türkiye liginde o kadar baskı kurarak  oynayabilecek dönen topları toplayacak kısa hızlı bir takım var mı?yapılabilir mi?
stoper medel oynayacak şilide gayet iyi oynuyor karşısında saçma sapan forvette yok cavani suarez falcao falan bence medel avcının başaktak gibi bir sistemde vidadan çok iş yapar

Çevrimiçi MUSTAFA_

Geçmişte yaptığın hatalar şimdi karşında duvar oldu. O duvar hatalar üst üste binerek aşılmaz duruma geldi. O kadar saçma bir hal aldı ki daha yeni kurulmuş e-spora bile sıçradı. Kimse eski yönetimlere suç yüklemesin. Her yönetim yaptıklarından kendi sorumludur. Şu anki yönetim ilk yıllarında başarılı iken son yıllarda tepe taklak oldu. Öyle saçma durumlar söylemler oldu ki başkan 2 senedir takımdan uzaktım açıklamasını yapabildi. Şu anda son dönemde yapılan hataları kapatmaya çalışıyorlar. FFP sonrası Ziraat Bankası anlaşması geldi başımıza. Hala elimizdeki yüksek maaşlı oyuncuları göndermeye uğraşıyoruz ve onlardan bonservis geliri bekliyoruz. Malesef hiç bir şey bu kadar toz pembe değil. İnşallah bu sıkıntılı dönemi atlatabiliriz. Yoksa sezon bitmeden söylediğim gibi bu transfer döneminden iyi bir şekilde çıkmaz isek yönetim sezon sonunu göremez. Umarım her şey istediğimiz gibi gider ve zarlar hep düşeş gelir...

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi Necmi

caner ortasah olarak başladı pas verme uzun şut vs gayet başarılı hem ortasahada oynarsa uzun pas orta yapma gibi gereksiz aktiviteden de uzak durur.sol bek performansından kesinlikle daha iyi olur ama gereksiz hırçınlığı başına daha çok iş açar ortasahada.
iyide topu iyi kullanması pas vermesi şut atması için önce topu kazanması gerekiyor baskıya girdiğinde burdan çıkabilmesi gerekiyor driplink özelliğinin olması gerekiyor bunların hiç bir canerde yokken nasıl sekiz olacak bu adam top falan süremiyor dikkat et
topu aldığında en fazla bir iki metre gider karşısına biri çıkacaksa hemen orta açar ikili mücadeleye girmez hep kaçak dövüşür
o nedenle topla nerde buluşursa ordan orta açıyor solda orta saha çizgisinde verirsen topu ordan orta açar kanatta verirsen ordan açar savunma bölgesinde ver ordan ilerde ya kanata atar yada sekizi onu görmeye çalışır ama dripling yapmaz top sürmez çok ender verkaç yapar onu saymazsak verkaçda yapamaz bir pas verip şut atmak orta saha oyuncusu olmak için yeterli değil kaptırdığı her top sonrası kart görecek olmas bununda cilası olur
caneri 8 oynatmak kafaya kurşun sıkmakla eş anlamlı olur.
cener için en iyi yer kulübe iyi bir yedek olur oyunun akışına göre ihtiyaç duyulur. pas oyununda baskı yapıp sonuca gidemediğin durumlarda sok oyuna açacağı kanat ortalarıyla rakibi dağıtsın çünkü o yönü gerçekten çok iyi sol ayağı raket gibi. başkada bir marifeti yok
ayda yılda bir çok iyi pas attığı oluyor ama bu bek için yeterli sayılsada orta saha için yeterli değil. tolgaydan sonra sana sanırım caner iyi görünüyor :D

Çevrimiçi murat

stoper medel oynayacak şilide gayet iyi oynuyor karşısında saçma sapan forvette yok cavani suarez falcao falan bence medel avcının başaktak gibi bir sistemde vidadan çok iş yapar
bn azibuikeden bahsetmiştim.yanlış anlamışım.
[ Son Düzenleme: 02 Temmuz 2019, 16:46:18 MURAT ]

Çevrimiçi murat

iyide topu iyi kullanması pas vermesi şut atması için önce topu kazanması gerekiyor baskıya girdiğinde burdan çıkabilmesi gerekiyor driplink özelliğinin olması gerekiyor bunların hiç bir canerde yokken nasıl sekiz olacak bu adam top falan süremiyor dikkat et
topu aldığında en fazla bir iki metre gider karşısına biri çıkacaksa hemen orta açar ikili mücadeleye girmez hep kaçak dövüşür
o nedenle topla nerde buluşursa ordan orta açıyor solda orta saha çizgisinde verirsen topu ordan orta açar kanatta verirsen ordan açar savunma bölgesinde ver ordan ilerde ya kanata atar yada sekizi onu görmeye çalışır ama dripling yapmaz top sürmez çok ender verkaç yapar onu saymazsak verkaçda yapamaz bir pas verip şut atmak orta saha oyuncusu olmak için yeterli değil kaptırdığı her top sonrası kart görecek olmas bununda cilası olur
caneri 8 oynatmak kafaya kurşun sıkmakla eş anlamlı olur.
cener için en iyi yer kulübe iyi bir yedek olur oyunun akışına göre ihtiyaç duyulur. pas oyununda baskı yapıp sonuca gidemediğin durumlarda sok oyuna açacağı kanat ortalarıyla rakibi dağıtsın çünkü o yönü gerçekten çok iyi sol ayağı raket gibi. başkada bir marifeti yok
ayda yılda bir çok iyi pas attığı oluyor ama bu bek için yeterli sayılsada orta saha için yeterli değil. tolgaydan sonra sana sanırım caner iyi görünüyor :D
ben  caner ortasaha oynasın demedim bu caner ortasaha başladı oradan devam etseydi dedimsol açık sol iç pozisyonunda.yaşı 30 a dayanmış bu saatten sonra olmaz.

Çevrimdışı 38life

iyide bu senin benim anlamamla alakalı birşey değilki oyunu kurmak oyunun şeklini belirlemektir oyunu kuran bir oyuncu savunmayada hücumada hükmeder. tabi orta sahayada hükmeder topu kullanarak baskıyı herkese eşit dağıtır
baskı yediğimiz alanlara girip topu farklı yerlere atarak baskıyı kırar bunu savunma oyuncuları bir kere mevki itibariyle yapamaz
oyun bütün takımla kurulur stoper bütün takıma etki edemez oyun kurmak farklı birşey alan oyunu oynamak bambaşka birşey
oyun kuracak oyuncu bütün sahayı kontrol eder mesela on numara oyun kuruyor deniyor buda yanlış on numara hücumu organize eder
savunmayı organize etmek yada hücumu organize etmek oyun kurmak değildir. senin dediğin gibi stoper oyun kuracaksa neden libero bulunduruyoruz
o ne iş yapacak stoperin arkasında onun top kaptırma riskini önlemek için kesicilikmi yapacak liberonun oyun tanımında bu var zaten görevlerinden biri stoperlerin arkasında süpürücülük yapmaktır. bizim bu lafı sakız etmemiz zaten sahada bir çok oyuncuyu işe yaramaz ilan etmemize sebep oluyor
medel mesela çok iyi bir libero libero olarak görevini eksiksiz yapıyor onun yapabildiklerini atiba yapamıyor. 6 dan çok 8 atibanın oyununa daha fazla
yakışıyor zaten parladığı her maç altı değil sekiz gibi oynadığı maçlar oluyor kötü göründüğü maçlarda gerçekten altı gibi oynadığı maçlar oluyor
nedenide sekizde adam olmaması oluyor dorukhan olunca atiba boşa fırlamadı ikiside ne altı nede sekiz oynadılar ikisininde oynadığı 6,5 oldu
birbirlerinin açığını kapattılar ati çıkarsa ileri dorukhan geride kaldı dorukhan çıktığında ati geride kaldı sonuç oyunda ikiside parladı.
topu oyuna doğru sokmakla oyun kurmak aynı şey değil iyi takımlarda kaleciden beke stopere kadar her oyuncunun topu oyuna doğru sokması beklenir zaten. ben bunu stoperden daha fazla kaleciden beklerim mesela esas kalecinin topu oyuna iyi sokması önemli

O zaman en çok tercih edilen scout platformu olan Wyscout'ın oyun kurma ile neyi kastettiğini şöyle bi videoyla göstereyim.

https://vk.com/video464250692_456239031

Çevrimiçi Necmi

tüylerim ürperdi birden evet iyi oynuyor bir kusuru var her iki hamlesinden biri penaltı kokuyor
bu kadar penaltı yaptırmaya yatkın bir oyuncuyu stoper yapmak ne derece doğru ha bir sorunda var boyu
bu nedenle havaya çıktığı her topda rakibe şarz yapıyor yapmasa bile o hissi veriyor. bir stoperin yapmaması gereken her haraketi
medel yapıyor nasıl stoper oynatacaksın iki maç oynatır ve vaz geçer bu adamın en iyi özelliği hızı ve süpürücülüğü
bu özellikte olan bir oyuncuyu neden stoper oynatasınki. zorda kalırsan evet oynatırsın ama as stoper yapmak
masal gibi birşey olur.

Çevrimiçi Necmi

O zaman en çok tercih edilen scout platformu olan Wyscout'ın oyun kurma ile neyi kastettiğini şöyle bi videoyla göstereyim.

https://vk.com/video464250692_456239031
bu videodan ne anlamam gerekiyor ben burda savunmadan oyun kurulduğunu görmedim
tıpkı dediğim gibi stoperler topu orta sahaya veriyor bumerang gibi geri dönüyor sonra uzun oynamak zorunda kalıyorlar
dikkat et attıkları her top orta sahadan kendilerine geri döndü.
eğer oyun kurmak stoperin topu orta saha oyuncusuna vermesiyse bizim stoperler gayet iyi oyun kuruyor
çünkü sürekli alıp veriyorlar :D

Çevrimdışı 38life

Bir tek buda yetmez, eğer orta saha oyuncusu peşine iki kişiyi takmış defans oyuncusuna koridor açmış ise rakip defansın dengesini bozmak için ayağında tou tutarak o koridora dalacak ve en uygun poziyondaki adama (gerekirse) gol pası bile verecek, bu arada arkadaşları onun boşalttığı alanı kontrol edecek.... Takım oyunu..

Bunu yapması şart değil. Bu ofansif oyun kuruculuk. Temelde -Soğukkanlılık, -Konsantrasyon -Pas kalitesi (ayağı düzgün dediğimiz şey) özellikleri iyi olması. Bunların yanında vizyonu ve pozisyon bilgisi de yeterli olmalı. Bu özelliklere sahip bir oyuncu kendi üzerine veya takım arkadaşlarının üzerine rakip hücumcular baskı yaparken sakin ve hızlı bir şekilde en iyi pas opsiyonunu görüp topu oraya ulaştırır.

Sakin olması için soğukkanlı olması
Hızlı olması için Konsantrasyonu yüksek ve vizyonu iyi olması
en iyi pas opsiyonunu görebilmesi için vizyonu iyi olması
Topu oraya ulaştırabilmesi için ise pas kalitesi yüksek olması gerek.

Çevrimdışı Liquidator

Bu adamı dinlemekte yarar var.

Отправлено с моего MI 8 Lite через Tapatalk

Порой, даже о самом тёмном, остаются светлые воспоминания...

Çevrimdışı 38life

bu videodan ne anlamam gerekiyor ben burda savunmadan oyun kurulduğunu görmedim
tıpkı dediğim gibi stoperler topu orta sahaya veriyor bumerang gibi geri dönüyor sonra uzun oynamak zorunda kalıyorlar
dikkat et attıkları her top orta sahadan kendilerine geri döndü.
eğer oyun kurmak stoperin topu orta saha oyuncusuna vermesiyse bizim stoperler gayet iyi oyun kuruyor
çünkü sürekli alıp veriyorlar :D

İşte wyscout "oyun kurmak" derken videodaki aksiyonlardan bahsediyor. Ben de bundan bahsediyorum. Yani aynı kavramı kullanıp farklı şeylerden bahsediyoruz.  :) Bu yüzden kavrama takılma dedim zaten.

Altını çizdiğim cümlede şöyle bir mantık hatası var. Pas vermek kavramını ele alalım. Eğer pas vermek topu takım arkadaşına atmaksa dünyadaki tüm oyuncular çok iyi pas atıyor. Böyle bir şey diyebilir miyiz? Oyun kurma kavramını sen yüksek bir kavram olarak algıladığın için bu sorun ortaya çıkıyor. Oyun kurma çok temel bir kavram, tıpkı pas vermek gibi. Herkes pas verir, ama herkes iyi pas veremez. Herkes oyun kurar ama herkes iyi oyun kuramaz. Wyscout topu ileri hatta bazen yana doğru atılan pasları oyun kurma olarak değerlendiriyor. Sen stoperlerin birbirleri arasında veya ortasahayla arasında yaptığı paslaşmaları küçümsüyorsun. Bu bir hata. Elbette dakikalarca bu şekilde paslaşmaktan bahsetmiyorum. Bunu tüm büyük avrupa kulüpleri yapıyor. Rakibi üstüne çekip pas kanalı açmak için orta yuvarlağın gerisinde ve üstünde paslaşırsın. Aksi halde topun diğer tarafında 11 oyuncu varken hücum etmek zorlaşır, pas kanalı bulamazsın. Savunma oyuncuları daima en iyi pas opsiyonunu kullanmakla yükümlüdür. Rakip hücumcuların konumunu kesintisiz bir şekilde kontrol etmeli ve onların her adımına bir adımla cevap vermelidir. Alanını terk edip pres yapan hücum oyuncusunun yarattığı boşluğu tüm savunma oyuncuları ve ortasaha doğru değerlendirip anlamlı pas kanalları oluşturarak topu ileriye taşımalı ve rakip hücum oyuncularını topun gerisinde bırakmalı.

Yani oyun kurma ortasahada başlar diye bir şeye katılamam. Yaratıcı oyun kurma, Ofansif oyun kurma, anahtar pas girişimleri vs. ortasaha da başlar. (genellikle) Basit anlamda oyun savunmadan kurulur. Ama bu basit işi yapmak göründüğü kadar basit değil her zaman.

Çevrimdışı cursedofdragon

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

Transferi falan unutun. Ben ümidi kestim. Belki bi tane kanat alırsak alırız.

Çevrimdışı Arthur Dayne

Marselo sakar oyuncuydu abi golleri de osmanli macinda atmisti bursa macinda atan aleksizdi
Taaa 1 sene onceden demistim bah burda, bu marseloya hic laf gelmiyor seytan tuyu var cok sakar, saskin oyuncu ustelik sanssiz halilagic potansiyeli goruyorum gidip son derbide son dakikada kendi kalesine gol atarsa kimse kendini yakmasin diye uyarmistik, sonraki sene noldu son derbi fb macinda ativerdi kaleye

Bazi oyunculardanseytan tuyu vardir abi goZe batmaz
Osmael gibi pekto gibi
Yahu su lense quaresmaya edilen kufurun yarisi edilmiyor pektoya
Ismaele benim disimda kac kisiydi gomen
Sikat tayfa ismael tempolu oyuncu efenim onde pirez yapiyor falan diyordu. La ismaelin her tarafi tempo pires olsa ne olur adam futbolcu degil

Marselo oturmusttu orayi ellemeyelim desen haklisin ama mirin bile marselo kadar oynar biraz kendini bulsun o cocugun degisik bisileri var. ilk geldiginde hava toouna cikiyordu temasli oynuyordu ayagi iyiydi, fb macinda buna bisiler oldu hani bilmeyen biri maci sattigini sike yaptigini dusunur sonra hoca kesti bunu sahadisi bi problemi var gibi

Roko ise topculugu tartisilacak durumda rizeden banttan gol yemistik sayesinde mesela saha kenarinda olsam sopayla kovalardim onu. Safsaf saskin saskin bakinan bir durumda avrupada yapamiyor olabilir ama bunlari cocukla konusmadan bilemeyiz. Sili milli takimina cagrilmis falan deniyordu mantar mantar maclar oynamis, saf silkelemek icin milli yapilan oyunculara benziyor mitrovic gibi
Abi bu ismael nasıl bir iz bırakmış sende  :lol:

Çevrimdışı cursedofdragon

Transferi falan unutun. Ben ümidi kestim. Belki bi tane kanat alırsak alırız.

ağustos ayının sonuna daha çok var!