2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 43 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1826932 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı mrred

Maxim geçen bu sezon toplam 3000 dakika süre almış adam nerdeyse maç kaçırmamış şaka gibi. Hazır oyuncu olacak tek problemi var . O da son kullanıcısı biz olacağız.

Fakat gerçekten tam bize göre bir oyuncu çalışkan atlet top sürer pası var . İkili mücadelede falan da yılmıyor. Bu ligde en beğendiğim forvet arkası oyunculardan biri..
The great gig in the sky

Çevrimiçi MUSTAFA_

Antepteki maxim kesinlikle aradığımız forvet arkası.

Sol kanadı da yedekler. Sezon sonu sözleşmesinin son senesine girecek o yüzden almamız kolay olur.

1 milyon civarına çözülür diye düşünüyorum. Maaşıda maksimum 800-900 bin euro olur. Fiyat performans açısından mükemmel

tranfer olur. Oğuzhan ve Ljajicten de kurtulursak o bölgeyi hem maliyet hem de işlerlik açısından aktif hale getirebiliriz.

Ozi ve Ljajicin maaş bütçesi toplam 5 milyon euro bu adama maksimum 1 milyon euro veririz.
Ben Anadolu takımlarındaki yabancıları Beşiktaş'a yakıştıramıyorum. Özellikle geçmişte Antep'ten yaptığımız transferlere baktığımızda çok üzüleceğimiz rakamlar ve oyuncularla karşılaşıyoruz. Benim tercihim Avrupa veya Güney Amerika'dan bir oyuncu olur.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Ben şahsen inanmıyorum.

Antepteki maxim kesinlikle aradığımız forvet arkası.

Sol kanadı da yedekler. Sezon sonu sözleşmesinin son senesine girecek o yüzden almamız kolay olur.

1 milyon civarına çözülür diye düşünüyorum. Maaşıda maksimum 800-900 bin euro olur. Fiyat performans açısından mükemmel

tranfer olur. Oğuzhan ve Ljajicten de kurtulursak o bölgeyi hem maliyet hem de işlerlik açısından aktif hale getirebiliriz.

Ozi ve Ljajicin maaş bütçesi toplam 5 milyon euro bu adama maksimum 1 milyon euro veririz.

Çöp.Ljajici izlerim daha iyi.Mensahı aldık gördük anadoludan topçu alınmaması gerekiyor.Rakiplerin anadoluya karşı oynadıkları oyun ile Beşiktaşa karşı oynadıkları oyun aynı değil.

Çevrimdışı mrred

Bir oyuncuya çöp demeden önce defansif ve ofansif metriklerine de bakın derim. Ayrıca dikkat edilirse fiyat performans açısından

çok iyi transfer olur dedim. Adam 2 sezondur düzenli oynuyor ve çok diri atletik koşan mücadele eden çalım atan şut atan pas

veren her türlü iyi oyuncu. Tabela da yapıyor. Ljajic efendi ha döndü ha dönecek diye beklerken yıllık 3 milyon euroya yakın parayı

cebine indiriyor. Aynı şekilde oğuzhan da öyle. Biz bunları mı beklicez ? Bu adam gelir 1 milyon euroya mis gibi oynar
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Ben Anadolu takımlarındaki yabancıları Beşiktaş'a yakıştıramıyorum. Özellikle geçmişte Antep'ten yaptığımız transferlere baktığımızda çok üzüleceğimiz rakamlar ve oyuncularla karşılaşıyoruz. Benim tercihim Avrupa veya Güney Amerika'dan bir oyuncu olur.
Fiyat performansına göre bence çok iyi oyuncu. Pelkasın daha tecrübelesi

Herkes pelkasa falan bayılıyor bu adam pelkastan iyi. Oyun içinde hiç düşmüyor. Çok maçını izledim.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Antep'te 900 e oynuyor. Bizde de maksimum o kadar alır işte.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Adam her maç ortalama 7 8 kez ikili mücadeleye giriyor. Yarısını kazanıyor. Önde baskılı oyunumuzu iyice arttırmak istiyorsak

forvet arkasından da bu tip katkılar almak zorundayız. Larin Aboubakar ve Ghezzal bu konuda baya katkı verdi. Larin canavar gibi

baskı yapıyor. Ghezzal da ortalama yapıyor ama en azından yapıyor yani boş değil. Abu da baya iyi. Ljajic keyfinde takılıyor.

Ljajic maç başı 0.2 top kesiyor 0.3 top çalıyor. Maxim 1.5 top çalıyor ve 0.7 top kesiyor. Hücum parametrelerini söylemiyorum bile

Asist ve golde Ljajici son 2 sezondur zaten hep süpürmüş
The great gig in the sky

Çevrimiçi MUSTAFA_

Fiyat performansına göre bence çok iyi oyuncu. Pelkasın daha tecrübelesi

Herkes pelkasa falan bayılıyor bu adam pelkastan iyi. Oyun içinde hiç düşmüyor. Çok maçını izledim.
Antep onu kolay bırakmaz. Gelsin de istemem  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Demir

Ben şahsen inanmıyorum.

Neden? Bildiğin birşeyin varsa söyle de bizde inanmayalım.
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Bir oyuncuya çöp demeden önce defansif ve ofansif metriklerine de bakın derim. Ayrıca dikkat edilirse fiyat performans açısından

çok iyi transfer olur dedim. Adam 2 sezondur düzenli oynuyor ve çok diri atletik koşan mücadele eden çalım atan şut atan pas

veren her türlü iyi oyuncu. Tabela da yapıyor. Ljajic efendi ha döndü ha dönecek diye beklerken yıllık 3 milyon euroya yakın parayı

cebine indiriyor. Aynı şekilde oğuzhan da öyle. Biz bunları mı beklicez ? Bu adam gelir 1 milyon euroya mis gibi oynar

Örneğini verdim kayseriden gelen mensah ne yaptı bizde ?

Çevrimdışı mrred

Örneğini verdim kayseriden gelen mensah ne yaptı bizde ?
Mensah ne zaman 14 gol atmış ?

Adam geçen sene 5 gol atmış 4 ü penaltı zaten.

Ayrıca mensahın defansif ve hücum metrikleri her zaman berbattı.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Nabil Bentaleb falan diyorlar allah korusun. Schalke maaşından dolayı onu bir türlü elden çıkaramamıştı.

4.5 milyon euro maaşı vardı. Bu sezon free fakat adam 4 den aşağı kontrat istemez. Fiyat performansa göre çok riskli

Adamın son iki senesinde doğru düzgün maçı bile yok
[ Son Düzenleme: 02 Mayıs 2021, 22:04:56 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimiçi MUSTAFA_

Gençlerbirliği'nin düşmesiyle Arda Kızıldağ transferinin gerçekleşme şansı arttı. Yakında haberlerini duymaya başlarız  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Mensah ile Maxim'in tek ortak özelliği ikisi de Anadolu takımlarından başka hiç bir ortak özellikleri yok.

Maxim klişe çöp Anadolu topçusu kesinlikle değil. Takımı oynatan kendi oynayan ve fizik gücü sağlam bir oyuncu.
Ben açıkçası gelmesini isterim. Şunu da söyleyeyim bu kadroda olsa Ljajic-Mensah-Ozzie toplamından çok daha fazla katkı verirdi.
Hem oyun gücü hem skor anlamında.

Çevrimdışı mrred

Mensah ile Maxim'in tek ortak özelliği ikisi de Anadolu takımlarından başka hiç bir ortak özellikleri yok.

Maxim klişe çöp Anadolu topçusu kesinlikle değil. Takımı oynatan kendi oynayan ve fizik gücü sağlam bir oyuncu.
Ben açıkçası gelmesini isterim. Şunu da söyleyeyim bu kadroda olsa Ljajic-Mensah-Ozzie toplamından çok daha fazla katkı verirdi.
Hem oyun gücü hem skor anlamında.
Hayır adam bir de 46 kez romanya A milli olmuş boş topçu kesinlikle değil. Mensah 4 kez gana A milli olmuş. Ljajic 47 kez A milli

olmuş Ozi 43 kez A milli olmuş. Mensah zaten bitik kendini çok iyi topçu falan sanıyor. Ljajic ve Ozinin de mental problemleri var

ve ikisinin de arpası çok. Fiyat performansa göre bakınca gayet makul duruyor. Bentaleb de iyi topçu da en az 4 milyon ister.

4 milyona takım kurarsın
The great gig in the sky

Çevrimdışı joseph35

Popülist ve isme göre içi boş transfer sevmem.

Ama almamız gereken 10 numara Talisca'dır. Adamı pas oyununa uymuyor diye eleştirdik 2017/2018'de. Talisca gitti Ljajic geldi yine oynayamadık 2015/2016 sezonundaki oyunu. Çünkü sorun Talisca'da değil Şenol Güneş'İn 1 sezonluk makine takım yaratmasındaydı. Sonra Avrupa'da puan almaya uygun dengeli oyun oynadık, Avrupa'da başarılı olduk. Ama ligde baskın oynayamadık. Ligi pek takmadı hem Şenol hem oyuncular, maaşlar da yatmayınca takım ligde döküldü. Talisca sanki oyunumuzu bozuyor gibi algılandı. Halbuki Şenol ve Quaresma bozuyordu ne yazık ki. Talisca gayet de akıcı oyunu oynar.

Ama bu sezonki takım hepsinden iyi. Sergen Yalçın hem sahte 9 (Töre'den yararlandığı gibi) hem 10 numara hem Ghezzal'in alternatifi olarak 3 pozisyonda muazzam verim alır Talisca'dan. 3 pozisyonda da şut, kafa golü, savunma arkasına sarkma her gol işini ustalıkla yapar.

Baktım 10 milyona kadar düşmüş transfermarkt değeri. 1 sene sonra da sözleşmesi bitiyor. Bonservisini almalıyız. Talisca ile anlaş erkenden, bonservisini almamız için uygun bonservis için diretsin Çin kulübüne. Rahatlıkla getirebiliriz.

17 gol 10 asist yazdım bile Talisca'ya.

Şampiyonlar liginde kritik goller de ondan sorulur.
[ Son Düzenleme: 02 Mayıs 2021, 22:43:01 joseph35 ]

Çevrimdışı kahyaoglueren

Önümüzdeki seneki kadroyu daha iyi planlamamız gerekiyor. Evet sonuç iyi oldu ama zaman zaman aşırı zorlandık planlama eksikliğinden dolayı. Gerek oyuncuların ekstra oyunları gerek Sergen hocanın kriz yönetimiyle çıktık. Sürekli buna güvenmememiz gerekiyor.

Çevrimdışı mrred

Popülist ve isme göre içi boş transfer sevmem.

Ama almamız gereken 10 numara Talisca'dır. Adamı pas oyununa uymuyor diye eleştirdik 2017/2018'de. Talisca gitti Ljajic geldi yine oynayamadık 2015/2016 sezonundaki oyunu. Çünkü sorun Talisca'da değil Şenol Güneş'İn 1 sezonluk makine takım yaratmasındaydı. Sonra Avrupa'da puan almaya uygun dengeli oyun oynadık, Avrupa'da başarılı olduk. Ama ligde baskın oynayamadık. Ligi pek takmadı hem Şenol hem oyuncular, maaşlar da yatmayınca takım ligde döküldü. Talisca sanki oyunumuzu bozuyor gibi algılandı. Halbuki Şenol ve Quaresma bozuyordu ne yazık ki. Talisca gayet de akıcı oyunu oynar.

Ama bu sezonki takım hepsinden iyi. Sergen Yalçın hem sahte 9 (Töre'den yararlandığı gibi) hem 10 numara hem Ghezzal'in alternatifi olarak 3 pozisyonda muazzam verim alır Talisca'dan. 3 pozisyonda da şut, kafa golü, savunma arkasına sarkma her gol işini ustalıkla yapar.

Baktım 10 milyona kadar düşmüş transfermarkt değeri. 1 sene sonra da sözleşmesi bitiyor. Bonservisini almalıyız. Talisca ile anlaş erkenden, bonservisini almamız için uygun bonservis için diretsin Çin kulübüne. Rahatlıkla getirebiliriz.

17 gol 10 asist yazdım bile Talisca'ya.

Şampiyonlar liginde kritik goller de ondan sorulur.
Çinde maaşı 8 milyon. Adam sırf yüksek maaş alabilmek için Çin'e gitmiş İngiltereyi tercih etmemiş ..

Biz sadece takımda 1 bilemedin 2 oyuncuya 2 milyon euro maaş verebiliriz. Oyuncunun yeteneğine kimse bir şey demiyor fakat

fiyat performansa göre oyuncu aramak lazım. Mesela Caner ve Novak Fenere 1.5 milyona imza attılar . Biz nsakalaya 700 bin

verdik. Hangisi daha iyi transfer ? Yüzde yüz Nsakala daha iyi. Adamın defansif parametrelerde bekler arasında ilk 3 te. Hava

topu kazanmada lider tackle da 2. falan .Görevini yapmış hem de çok ucuza olay budur. Bence de Beşiktaş'ın beki değil ama herif

işini yapmış olay budur.
[ Son Düzenleme: 02 Mayıs 2021, 23:05:49 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Bu yüksek kontratlar ve maaş dengesizliği yüzünden kulüp bu hale geldi. Hala anlamak istemiyoruz. Kontratını karşılayamayacağın

transferi yapmayacaksın. Biz en fazla 2 tane oyuncuya 2 milyon euro verebiliriz. Bu gerçeği unutmadan hareket etmemiz gerek.

Dünyada oyuncudan bol bir şey yok.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Erman1903

Çinde maaşı 8 milyon. Adam sırf yüksek maaş alabilmek için Çin'e gitmiş İngiltereyi tercih etmemiş ..

Biz sadece takımda 1 bilemedin 2 oyuncuya 2 milyon euro maaş verebiliriz. Oyuncunun yeteneğine kimse bir şey demiyor fakat

fiyat performansa göre oyuncu aramak lazım. Mesela Caner ve Novak Fenere 1.5 milyona imza attılar . Biz nsakalaya 700 bin

verdik. Hangisi daha iyi transfer ? Yüzde yüz Nsakala daha iyi. Adamın defansif parametrelerde bekler arasında ilk 3 te. Hava

topu kazanmada lider tackle da 2. falan .Görevini yapmış hem de çok ucuza olay budur. Bence de Beşiktaş'ın beki değil ama herif

işini yapmış olay budur.

O N'Sakala için biz zamanında Sergen Hoca dönemindeyken performansı iyi, geçen sezon ortalama iş yapmış ama defansif parametreler düzgün. Hücuma da katılmış ama büyük takım oyuncusu değil, 300 maçta 1 gol atan büyük takım topçusu olmaz dedik. Yerine çok kolay, yine fizik kuvveti olan skor katkısı da verecek adam piyasada çok diye eleştirdik.  N'Sakala-Welinton-Mensah 3 lüsünden en risksizi budur diye belirttik. Kulüp bir iki ay öncesine kadar yerine futbolcu bakıyordu, biz de performansını eleştiriyorduk. Sezon sonu performansını artırınca N'Sakala kötü dediler olduk.

Çevrimdışı mrred

Rosierin maaşı da 800 bin euro o yüzden bizim standartlarımıza uyuyor. Ghezzalı da 1.8 + bonuslara falan ikna edersek harika olur.

Takımda en yüksek maaş alan oyuncular Aboubakar ve Ghezzal olacak. 2 milyon alacaklar

Bekler Nsakala ve Rosier toplam 1.5 milyon alacaklar

Vidayı da kesinlikle elden çıkarmamız lazım. 3 milyon euro alan defans mı olur ? Onun yerine Caulkerı falan alırız. O da en fazla

800 falan ister. Welinton 700 falan alıyor sanırım. 1.5 milyona defans kurmuş oluruz. Salihe 1 versek josefe 1.3 veriyoruz. Larine de 1.5 falan verebiliriz. Hak ediyor

Ljajic Lens Oğuzhan ve Vidayı kesinlikle göndermeliyiz.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

O N'Sakala için biz zamanında Sergen Hoca dönemindeyken performansı iyi, geçen sezon ortalama iş yapmış ama defansif parametreler düzgün. Hücuma da katılmış ama büyük takım oyuncusu değil, 300 maçta 1 gol atan büyük takım topçusu olmaz dedik. Yerine çok kolay, yine fizik kuvveti olan skor katkısı da verecek adam piyasada çok diye eleştirdik.  N'Sakala-Welinton-Mensah 3 lüsünden en risksizi budur diye belirttik. Kulüp bir iki ay öncesine kadar yerine futbolcu bakıyordu, biz de performansını eleştiriyorduk. Sezon sonu performansını artırınca N'Sakala kötü dediler olduk.
Yahu sen bakma onlara . Total faydada nsakala "yeterli" oyuncu. Andreas Beckin sol bek versiyonu işte. Ekstrası yok görev adamı

iyi asker, işini yapıyor. Rosier de "ekstra" var. Hem de ucuz yakalamışken alacaksın işte bonservisini genç adam. 5 yıl bek

aramayız. Performansı düşse bile maaşı 800 bin kolayca satarsın ya da kiralarsın. Welinton da o şekilde. 700 bine oynatıyorsun.

Yanındaki vida 3 milyona oynuyor. Yanındakine bakınca net transfer başarısı. 3 milyona takım kurulur

The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Güveni kendine getirmemiz lazım. Adam 200 bin euroya oynuyor. Larini yedeklemesi lazım ya da Larini satıp o role güveni adapte

etmemiz gerek. Kartal ve Atakan var daha onlar da rol oyuncusu olur işte. Maaşları düşük. Rotasyonda kullanırız. Boyd da efendi

karakteri düzgün fakat onun da arpası çok para ederken elimizden çıkarsak iyi olur.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Maaşı düşük oyuncuya her zaman rotasyonda yer vermek lazım. Adam kendini gösterip yüksek kontrat almaya çalışacak. Kendiliğinden motive olur. Fakat yüksek kontratlı oyuncuyu hayatta motive falan edemezsin adam zaten kontratı almış. Kendini sağlama almış. Azıcık da karakteri iyi değilse yatışa geçer
The great gig in the sky