2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

Gökhan Kurt ve 104 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1811440 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Salihin defansif metrikleri yüksek arkadaşlar. Topla iyi ilişkisi olduğu için defansif zaafiyet var sanıyorsunuz. Salih tam bir

modern orta saha. Sadece temposu bazen düşebiliyor .

Zaten Salih'in defansif özellikleri düşük değil ancak aynı anda Ghezzal ve Alex'in defansif açıklarını Josef ve Salih'in kapatmasını beklemek haksızlık olur. Gerçi geçen sene Ghezzalı bu konuda Rosier ciddi anlamda rahatlattı.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Salih'in savunma potansiyeli düşündüğümüzden çok daha fazla, Alex gibi biriyle oynarken kendini ayarlayacaktır. Santrafor'un her zaman atanı makbul, en azından bir eşiğin üzerinde olmalı. Marka oyuncu bakıyoruz, gol atabilecek olanı bulduktan sonra gerisi tercih meselesi ister press yapsın - ister pivot ister pas alışverişinde etkili ya da sahte 9 çok fark etmez. Kendi tarzında iyi olsun gerisi detay.

Bir imkan olsa Dzyubayı alsak ligi çok erken bitiririz.
Adama at topu ileride kaç dakika tutması gerekiyorsa tutar. Stoperleri döve döve oynar, golün de her türlüsünü atar.
Zaten kendi meziyetleri dışında Alex ile Ghezzal çarptırıp bir 10 gol falan attırır.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Arkadaşlar bu Morutan nasıl oyuncu?
Böyle Ghezzal tek basina maç alabilecek bir adam mı? Her yerde çok övülüyor da .

Çevrimdışı mrred

Zaten Salih'in defansif özellikleri düşük değil ancak aynı anda Ghezzal ve Alex'in defansif açıklarını Josef ve Salih'in kapatmasını beklemek haksızlık olur. Gerçi geçen sene Ghezzalı bu konuda Rosier ciddi anlamda rahatlattı.
Ghezzal sanıldığının aksine defansif açıdan aşırı zaafiyet yaratmıyor. Oradaki şöyle bir trick yapıyor hoca.

Takım hücum ederken 3 lü gibi oynuyor nsakala defans bölgesine yakın yerde duruyor. Rosier ve Ghezzal ileri çıkınca

weli sağa kayıyor vida ortaya kayıyor nsakala soldan biraz içe kayıyor. Bu format bence devam eder. Burada kritik olan

nokta "oyuncuların 1 yaş daha almaları ve sakatlığa meyilli olmaya başlamaları" O yüzden orta sahanın geniş olması

aslında çok önemli. Takım en kötü 50 en iyi ihtimal 60 maç yapacak.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Böyle Ghezzal tek basina maç alabilecek bir adam mı? Her yerde çok övülüyor da .
Çok iyi oyuncu
The great gig in the sky

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Çok iyi oyuncu

Becali bunları sağlam söğüşlemeden bırakmaz bence.

Çevrimiçi Samet Ç

Çevrimdışı Erman1903

Mesela ismi bizimle anılan 2 merkez gedson ve fernando lucas ile karşılaştırırsan salih'in savunma rakamları bunların neresinde kalıyor abi?

Fernando kademe olarak aşmış bir oyuncu bunların ötesinde, savunma yapmayı çok iyi biliyor. Gedson daha çok temposuyla defans yapan bir oyuncu, kademe anlayışı orta-iyi. Salih'de kademe olarak orta-iyi diyebiliriz ama eğer daha savunmaya yardım et rolüyle oynatılırsa çok yüksek katkı yapabiliyor. Hatta bir önceki sezon savunma rakamlarını görsen şoka girersin, kademesi Fernando'dan düşük çıkmış ama toplam katkı ikisinden de yüksek gözüküyor 10,5 %66 başarı ikili mücadele ile oynamış çok ciddi rakam. Bu sezon baya daha düşük ama rol farklı.

Bu sezonki katkısı bile işimizi görür biz 39'luk Atiba ve Ljajic ile oynadık yani kafanıza fazla takmayın merkezi :)
[ Son Düzenleme: 31 Temmuz 2021, 00:32:27 Erman1903 ]

Çevrimdışı mrred

Gedson ve salihin defansif parametreleri birbirine çok yakın. Diğer oyuncu çin liginden olduğu için karşılaştırmak pek doğru olmaz.

Gedson dripplingçi salih inceci ve topa sahip olan takımlarda elzem bir oyuncu geçişlerde de güzel pas atabiliyor.

Bizde drippling işini alex çok rahat yapar.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Erman1903

Zehir, gününde olduğunde tek başına maç taşır karakter olarak da çok özverili.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Zehir, gününde olduğunde tek başına maç taşır karakter olarak da çok özverili.
Umarım alamazlar yada kebabcinin elinde mundar olur inşallah diyelim o zaman Abicim

Çevrimdışı mrred

Becali bunları sağlam söğüşlemeden bırakmaz bence.
Diğerine 6,5 vereceklerine bunu alsalarmış aslında daha iyiymiş diğerinde baya kazık yediler.

Morutan buraya gelmez diye düşünüyordum gs alırsa iyi iş yapar.
The great gig in the sky

Çevrimdışı Erman1903

Umarım alamazlar yada kebabcinin elinde mundar olur inşallah diyelim o zaman Abicim

Ben de istemiyorum gelmesini 7-8 lira o oyuncu için iyi fiyat. Ben varyemez adamım vermezdim herhalde ama maaş düşük olacaktır. Ghezzal 3-3,5 a bitse seneliği ortalama 3'den heseaplasan 12 Milyon falan yapar ve bu parayı geri alman zor. Morutan'ın da o civara geliyor ama oyuncunun başına bir iş gelmezse paranı mutlaka geri alırsın.

Ayak tenisi antrenmanlarından sonra ne olur bilemiyoruz tabi.
[ Son Düzenleme: 31 Temmuz 2021, 00:29:13 Erman1903 ]

Çevrimiçi underworld

Ooo tekşeyra hayırlı olsun...
Gezal, golcü gelsin transfer sezonu bitsin.

Çevrimdışı mrred

Şu an kurduğumuz takım bizi en fazla 2 sene falan götürcek şimdiden bazı bölgelerin backuplarını falan yetiştirmemiz lazım. Geçen sene 1 as kaleci 1 yedek sol bek yetiştirdik. Bu sene 1 orta saha 1 kanat yedek yetiştirsek çok iyi olur.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Güven en az 1500 dakika süre almalı performansına göre 2000 dakika da olabilir. Kartal ise 1000 dakika süre alsa yeter.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Ersin zaten oynayacak öyle görünüyor. Rıdvan da en az 1500 dakika falan süre alır gibime geliyor.
The great gig in the sky

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Mert

Rosier        Vida            Godin         Rıdvan   

Josef            Salih               

Ghezzal             Teixeria               ? ?

Luuk De Jong

Çevrimdışı Çağrı Öz

Çevrimdışı GreenBook

Ghezzal gibi bir oyuncu için Ghezzal yerine şu gelsin demek bir garip
Ghezzal gibi bir oyuncuyu istememek için gerçekten futbolla ilgisi alakası olmaması lazım insanın
Geçen sene şampiyonluğa % 70 oranında katkı sunmuş, üstelik rakip taraftarların Ghezzalimiz yokki şampiyon olalım sözünü okumaktan usandığımız bir sezon oldu geçen sezon
Rosier ve Ghezzal Veli nimet yapılan sözleşmeler çok iyi
Alexe de çok sevindim umutsuzdum

Çevrimiçi levitate

biz niye batshuayi ile ilgilenmiyoruz
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı GreenBook

Luuk de jong yerine costa olursa iyi olur Luuk gol anlamımda biraz zayıf kalmış Larinle beraber aboubakarla olduğu kadar gol atabilirler mi muamma

Çevrimdışı mrred

Ghezzal gibi bir oyuncu için Ghezzal yerine şu gelsin demek bir garip
Ghezzal gibi bir oyuncuyu istememek için gerçekten futbolla ilgisi alakası olmaması lazım insanın
Geçen sene şampiyonluğa % 70 oranında katkı sunmuş, üstelik rakip taraftarların Ghezzalimiz yokki şampiyon olalım sözünü okumaktan usandığımız bir sezon oldu geçen sezon
Rosier ve Ghezzal Veli nimet yapılan sözleşmeler çok iyi
Alexe de çok sevindim umutsuzdum

Ghezzalı tabiki isteriz fakat son kullanıcısı biz olacağız. Kimseye satamayacağız. 3+1 kontrat veriyorusun ve adam

29 yaşında öbür tarafta morutan 22 yaşında 6 7 milyon euro bonservis veriyorsun fakat maaşı düşük oluyor ve en kötü

aldığın paraya satıyorsun.
The great gig in the sky

Çevrimdışı annoca

Bir imkan olsa Dzyubayı alsak ligi çok erken bitiririz.
Adama at topu ileride kaç dakika tutması gerekiyorsa tutar. Stoperleri döve döve oynar, golün de her türlüsünü atar.
Zaten kendi meziyetleri dışında Alex ile Ghezzal çarptırıp bir 10 gol falan attırır.
bizim ligde muazzam olur ama zor iş. Menajerine bir bak :) seneye çöllere iner ki gerekte kalmayabilir kendi liginde de çok iyi para bulacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı mrred

biz niye batshuayi ile ilgilenmiyoruz
Karakteri bize uymaz. Geçelim onu
The great gig in the sky