Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 357418 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimdışı tuncaboylu

N'sakala'yı sağ bek yedeği olarak düşünelim diyordum haftalardır, dün deneme iyi sonuç verdi.

Yabancı sınırlaması bizi buna zorluyor zaten, solda Rıdvan ve Umut, sağda Rosier ve N'sakala yeterli olur.

Çevrimiçi underworld

Bu arada bugun Atiba'da savunmada fena oynamadi.

Gecmis senelerdede dikkatimi ceken bir ayrinti, Atiba'ya ne zaman cok yuklendik biraz dinlendirsek desek o ara kendisine pek iyi gelmiyor. Onun icin pestilini cikarmaliyiz ki ayni standardi korusun 

Adana macinda umarim Atiba - Montero ikilisi ile cikariz.
Atiba, cosef büyük motorlu oyuncular.
Bunları dinlerirerek tam randıman alamayız.
Mümkün olduğunca sahada kalıp zorlayacaksın ki iyice açılsınlar.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Lafı eğip bükmeyeceğim Montero’yu ligin genç über scout transferlerine değişmem. Yaşı hepsinden daha genç, fiyatı hepsinden daha ucuz. Nelsson, atilla, min jae filan işine baksınlar.

Beşiktaş’ın transfer stratejisi ezbere değil; her an değişebilen ve şartlara ayak uydurabilen bir anlayış. Öyle cebine milyonlar koyup pazardan domates alırmış gibi milyonlar saçıp 22-23 yaşında adamlarla scout transferi yapan diğer iki kulüp gibi değil. Teşbihte hata olmaz diğer kulüpler hassas tartı ile yemek yapan otel aşçısı iken bizimkiler bütün tarifleri göz kararı yapan esnaf lokantası ustası gibi.

Mesela üç kuruşa oyuncu kiralanıyor, sonraki sene ışık görülürse fiyatı öldürüp almaya çalışıyorlar. Alamazlarsa bırakıp hemen başka bir alternatif buluyorlar. O bıraktıkları oyuncuyu da minimum 1-2 sene sonra alıyorlar. Bazen yanılıyorlar ama hemen bir şekilde çaresine bakılıyor. Kulübün içinde ön plana çıkmayan harika akıllar var. Yöneticiler de yıllardır çoğu defa bunların sözünü dinledi. Pragmatik yaklaşıyorlar her duruma. Bazen çare bulamayıp risk alıyorlar, oralarda da çoğu defa yüzleri gülüyor.

Şu son 8 senede ljajic, negredo, lens, pepe vakaları olmasaydı iyisiyle kötüsüyle her sezon transfer işleri kotarılmıştı. Kulübün bütün dengesini bu 4 oyuncu bozdu.

[ Son Düzenleme: 19 Eylül 2021, 11:32:15 Çağrı Öz ]

Çevrimiçi yaço58

Lafı eğip bükmeyeceğim Montero’yu ligin genç über scout transferlerine değişmem. Yaşı hepsinden daha genç, fiyatı hepsinden daha ucuz. Nelsson, atilla, min jae filan işine baksınlar.

Beşiktaş’ın transfer stratejisi ezbere değil; her an değişebilen ve şartlara ayak uydurabilen bir anlayış. Öyle cebine milyonlar koyup pazardan domates alırmış gibi milyonlar saçıp 22-23 yaşında adamlarla scout transferi yapan diğer iki kulüp gibi değil. Teşbihte hata olmaz diğer kulüpler hassas tartı ile yemek yapan otel aşçısı iken bizimkiler bütün tarifleri göz kararı yapan esnaf lokantası ustası gibi.

Mesela üç kuruşa oyuncu kiralanıyor, sonraki sene ışık görülürse fiyatı öldürüp almaya çalışıyorlar. Alamazlarsa bırakıp hemen başka bir alternatif buluyorlar. O bıraktıkları oyuncuyu da minimum 1-2 sene sonra alıyorlar. Bazen yanılıyorlar ama hemen bir şekilde çaresine bakılıyor. Kulübün içinde ön plana çıkmayan harika akıllar var. Yöneticiler de yıllardır çoğu defa bunların sözünü dinliyor. Pragmatik yaklaşıyorlar her duruma. Bazen çare bulamayıp risk alıyorlar, oralarda da çoğu defa yüzleri gülüyor.

Şu son 8 senede ljajic, negredo, lens, pepe vakaları olmasaydı iyisiyle kötüsüyle her sezon transfer işleri kotarılmıştı. Kulübün bütün dengesini bu 4 oyuncu bozdu.
Montro kim ve nelsondan çok daha iyi oyuncu artı olarak atletico çıkışlı 750 bin gibi bir paraya geldi ama medyada adi geçmiyor kime birisi thor gibi demişti o thorsa montero ne inşallah çok daha iyi olacak bu arada canavar batsman ile alexi izlemek için heyecanlanıyorum Alex bir sn önce dönse batmanın şu oyunu en çok ona yarayacak dün ekmeğini taştan çıkardı Bi gol Bi asist birde asist öncesi pas 3 golede dokundu Alex ile performansı daha artacaktır Altay maçında görebilir miyiz acaba ikisini

Çevrimdışı MUSTAFA_

Feyyaz, Batsman'i çok iyi anlatmış.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi yaço58

Cl maçında kaleci o golü çıkarmasa son 3 maç 4 gol 1 asist ile oynayacaktı maşallah diyelim kasiklarini tutunca geriliyor herkes devreye kadar idare etmeli bizi devre arası cenk ile rahatlarız şuan tek alternatifsiz yerimiz  sağ bek rotasyonunu nsakala rosi sayarsak

Çevrimiçi 38life

Ben de aynı seyleri söylemiştim.Top rakipteyken 1 kişi fazla oynuyoruz. 3 gol attı ikisi rakibi hataya zorlayarak. Çok kolay goller gibi algılanıyor fakat gerçek tam tersi. 100 golcüden 95'i atamaz bu golleri, çünkü o baskıyı yapamazlar.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimiçi 38life

Oyunu geride kabul edeceğimiz maçlarda veya anlarda Atiba'yı gönül rahatlığıyla stoperde oynatabiliriz diye düşünüyorum ben. ki önümüzdeki Ajax maçı da savunma hattını çok ileri çıkarmamamız gereken bir maç.

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi mayguntr

Aynen, Mert’e ayip olmasin diye mi dusunuyorlar anlamiyorum, kalede rotasyon falan yapilmaz. Kupa ve sakatlik disinda kale Ersin’in olmali
Katilmiyorum, kale fiziksel olarak yormasa da psikolojik olarak yoran bir mevki,
Mert iyi kaleci, coktandir oynamiyor onun da hazir olmasi Ersin'i daha gelistirecektir, yeterki Sergen hoca guvenmeye devam etsin.

Çevrimdışı Erman1903

Kim ne derse desin ghezzal sazı eline aldıda maçı çevirdik

Maçın dönüm noktasıda karşı karşıyada mertin çıkardığı toptu savunma bile teslim olmuştu

Maçı döndüren oyuncu bana göre Rıdvan. Şu ana kadarki maçlarda kenarların oynadığı dakikaya göre yaptığı faydaya bakılırsa bence takımın en iyisi, Ghezzal - Rosier şimdilik N'Sakala'nın bile gerisinde kaldılar. Ghezzal aynı Ghezzal, oyununda bir fark yok ama şu anki oyunda gecen sezonki kadar etkili değil, çünkü oyunu merkezde kuruyoruz - kenar oyuncusunun yapması gereken işler biraz değişti. oyuncu grubunda kenar orta sahası tipi kanada gecen sezonki kadar ihtiyaç yok, dar alanda iş yapan, biraz daha kısa pascı, al verci biri bana göre daha fazla iş görürdü.

Yeni oyuna alışınca daha iyi olacaktır ama arkasına Töre dışında oyuncu almak gerekiyordu, rotosyonsuz bırakarak hem oyuncuya hem takıma kötülük ettik.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Bir daha fenerli vasatı sadece kupa maçlarında görmek dileğiyle. İkinci yediği golü Ersin de yerdi belki ama birinciyi çıkartırdı. Üç sıfır olsa maç dönmezdi hakkını yemeyelim.

Çevrimdışı Necmi

Biraz daha hizli olabilse savunma bir tik yukari cikacak, acik alanda yakalandik mi vay halimize... Oyun kurulumunda ise kendini cok belli ediyor, eveleyip gevelemeden, tek pasi ile hucum oyuncularini cok iyi noktalarda topla bulusturdu bugunde. 2 macta forma sansi buldu, 2 macta partneri 4 kere degisti - oynadikca daha iyi olacak insallah.
mertin karşı karşıya kaldığı pozisyonda rakibine yetişemedi indirip kırmızı kart görecekti tamamen sahada kalması rakibinin iyi niyetinden
Sergenin oyununa hiç uygun stoper değil dün önde baskı kurduğumuz bir maç yoktu öyle maçlarda fena batırır

Çevrimdışı MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi Samet Demir

Necip ne kadar yokmuş

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Necmi

Bir daha fenerli vasatı sadece kupa maçlarında görmek dileğiyle. İkinci yediği golü Ersin de yerdi belki ama birinciyi çıkartırdı. Üç sıfır olsa maç dönmezdi hakkını yemeyelim.
neyi çıkartırdı aynı golü ersin dortmuntdan yedi mert orda kaleyi iyi kapattı top iğne deliğinden geçti karşı karşıyayı belki ersinde kurtarırdı ama kale içinde çeldiği topu ersin yerdi o topa dokunamazdı dokunsa bile rakibin önüne tokatlardı orda dikkat et topu sadece çelmiyor güvenli alana çeliyor ellerine bak ersin oynadı dört maçta verdiğimiz pozisyon dört akşam verdiğimiz pozisyon 7-8 vardır ben merti beğendim kalede kaleci duruyor
Fener eskisi ne biçim laf o bizim oyuncumuz senin mantıkla josefdemi fener eskisi oluyor  vasat dediğin adam bence ülkenin en iyi kalecisi fener forması giysedi şu an milli takımın kalesini koruyor olurdu o kaleyi sırtında giydiği forma yüzünden kazanmadı
Ne kadar nahoş bir laf kadronda josef varken caner ve gökhana bile söylenmemiş fenerin kongre üyesiyken

Çevrimdışı MUSTAFA_

Necip ne kadar yokmuş

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Necip için 2-3 hafta, Topal için 1 hafta yok diyorlar  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

neyi çıkartırdı aynı golü ersin dortmuntdan yedi mert orda kaleyi iyi kapattı top iğne deliğinden geçti karşı karşıyayı belki ersinde kurtarırdı ama kale içinde çeldiği topu ersin yerdi o topa dokunamazdı dokunsa bile rakibin önüne tokatlardı orda dikkat et topu sadece çelmiyor güvenli alana çeliyor ellerine bak ersin oynadı dört maçta verdiğimiz pozisyon dört akşam verdiğimiz pozisyon 7-8 vardır ben merti beğendim kalede kaleci duruyor
Fener eskisi ne biçim laf o bizim oyuncumuz senin mantıkla josefdemi fener eskisi oluyor  vasat dediğin adam bence ülkenin en iyi kalecisi fener forması giysedi şu an milli takımın kalesini koruyor olurdu o kaleyi sırtında giydiği forma yüzünden kazanmadı
Ne kadar nahoş bir laf kadronda josef varken caner ve gökhana bile söylenmemiş fenerin kongre üyesiyken
Ben Caner ve Gökhan'ı da hep fenerli olarak gördüm. Zira ikisi de fenere döndüler daha sonra. Josef'i karıştırma adam Brezilyalı. Dün Mert'in yediği ilk golden sonra fenerliler içerde misin evlat yazıyorlardı sen ne dersen de adam fenerli. Mert beklediğim gibi oynadı Ersin varken kaleyi rüyasında görür bundan sonra.

Çevrimdışı Erman1903

Bence de Mert kötü değildi, hatta tehlikeli pozisyon olabilecek iki pozisyonu kalesinden çıkıp sonlandırdı. İlk yarı çıkardığımız kadro zaten puan alması mucize olacak tarzdaydı, Neuer olsa ne fark eder.

Çevrimdışı Necmi

Maçı döndüren oyuncu bana göre Rıdvan. Şu ana kadarki maçlarda kenarların oynadığı dakikaya göre yaptığı faydaya bakılırsa bence takımın en iyisi, Ghezzal - Rosier şimdilik N'Sakala'nın bile gerisinde kaldılar. Ghezzal aynı Ghezzal, oyununda bir fark yok ama şu anki oyunda gecen sezonki kadar etkili değil, çünkü oyunu merkezde kuruyoruz - kenar oyuncusunun yapması gereken işler biraz değişti. oyuncu grubunda kenar orta sahası tipi kanada gecen sezonki kadar ihtiyaç yok, dar alanda iş yapan, biraz daha kısa pascı, al verci biri bana göre daha fazla iş görürdü.

Yeni oyuna alışınca daha iyi olacaktır ama arkasına Töre dışında oyuncu almak gerekiyordu, rotosyonsuz bırakarak hem oyuncuya hem takıma kötülük ettik.
maçı bize döndüren ghezzaldi gösterişli oynamıyor belki ama etkili oynuyor ve maça kendini riske atarak sakat çıktı doktorlar kadrodan bile çıkarılmasını önermiş oynarsa üç dört maç oynayamayabilir demişler sakat haliyle fark yarattı sürekli gol denedi

Bence de Mert kötü değildi, hatta tehlikeli pozisyon olabilecek iki pozisyonu kalesinden çıkıp sonlandırdı. İlk yarı çıkardığımız kadro zaten puan alması mucize olacak tarzdaydı, Neuer olsa ne fark eder.

Kötü bir performans sergilemedi kötü başladı sonradan toparladı. Tabii ki de rezalet bir kaleci değil. Şüphesiz belli bir kalitesi var ama Ersin’i kesecek bir oyuncu asla değil. Kupa maçlarında oynar bundan sonra.

Çevrimiçi 38life

Tek kişilik dev bir ordu gibisin maşallah. Ne kadar genç oyuncu varsa hepsinin karşısında dimdik ayaktasın her daim. :D Nefes aldırmıyorsun adeta. performansın ayakta alkışlanacak cinsten. Ben mesela artık genç oyuncuların ismini ağzıma almıyorum bu forumda. Twitter'da övüyorum. Ha seni offline görürsem araya sıkıştrabilirim belki bir kaç övgü ama tehlikeli, her an gardiyan gibi çökebilirsin tepemize 😂

Çevrimdışı Erman1903

maçı bize döndüren ghezzaldi gösterişli oynamıyor belki ama etkili oynuyor ve maça kendini riske atarak sakat çıktı doktorlar kadrodan bile çıkarılmasını önermiş oynarsa üç dört maç oynayamayabilir demişler sakat haliyle fark yarattı sürekli gol denedi

İyiydi, başlatan Rıdvan bitiren Ghezzal. Gösterişli oyuna ihtiyacımız yok. Sakat olmadığı maçlarda idare etti, bu maç işi çözdü. Arkasına adam alınsa daha diri olurdu, Töre ile motive olmak başka Olcay gibisiyle başka. Geçen sezon frikik korner penaltı hepsi onda ve oyun kurucu rolüyle oynadı, çıkış yapması lazımdı. Bunlar performansı etkileyen faktörler.

Çevrimdışı Erman1903

Kötü bir performans sergilemedi kötü başladı sonradan toparladı. Tabii ki de rezalet bir kaleci değil. Şüphesiz belli bir kalitesi var ama Ersin’i kesecek bir oyuncu asla değil. Kupa maçlarında oynar bundan sonra.

Vasat bir kaleci olarak görmüyorum, kaliteli yerlilerden biri, sadece formda değil, iki tane işimizi görecek kalecimiz var, onun sayesinde Ersin de daha iyi oynuyor. 30 yaşında kaleci kupa maçlarında motive olamaz, hocası hangisini önde görüyorsa onunla oynasın benim için çok fark etmez. Bana göre geçen sezonki Ersin performansı ortalamanın altındaydı ve transfer gerekiyordu, iyi de oldu.

Çevrimdışı Necmi

Ben Caner ve Gökhan'ı da hep fenerli olarak gördüm. Zira ikisi de fenere döndüler daha sonra. Josef'i karıştırma adam Brezilyalı. Dün Mert'in yediği ilk golden sonra fenerliler içerde misin evlat yazıyorlardı sen ne dersen de adam fenerli. Mert beklediğim gibi oynadı Ersin varken kaleyi rüyasında görür bundan sonra.
fenerliler öyle dedi diyemi asıyorsun oyuncunu bizde ismail için diyorduk
Birşeyi kabul edin beşiktaşın birinci kalecisi mert hocanın gözündede öyle ersinin kalede olma nedeni şampiyon takımın kalecisi olması mert kaleyi devralacak eninde sonunda şansızlığı bu savunma hattına geçmesi oldu ersini neden sokmadı kalede rotasyonmu olur sergen ersini bu maçta harcatmak istemedi antalyalı oyuncular aldıkları her topla mertin karşısına dikiliyordu üç tane hatırladığım net kurtarışı var iki üç tanede çıkarak önlediği pozisyon var

Etiketler: