2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 98 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1810621 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi sefaköykartali

Michael Olunga, Jap 2'deyken paylaşıldı 1'de gol kralı oldu. Katar'a transfer oldu, orada da şu an en golcü. Fener istiyor diyorlar.
Abi seneye kadrodaki maaş yükü olan herkesi gönderir,
1.forvete olunga
2.sol kanada ekuban,
3.orta sahaya kiralık gedson,
4.bir tane senin önereceğin atlet ve havadan iyi fiyat performans bir stoper,
5.Diğer stopere koray günter veya abdulkerim,
6. Josef gedsonla beraber oynayabilecek ciğersiz bi egoti cigoti koyarım.
Seneye de
Ersin
Rosier X Koray Rıdvan
Gedson josef x
Ghezzal Olunga Ekuban

Yedekleri de;
Emre, Montero, Serdar Saatçı, Can Bozdoğan, Emirhan İlkhan, Ajdin Hasic,Güven, Kerem Kalafat, Nkoudou, Oğuzhan, Salih, Necip, Semih Kılıçsoy, Kartal Kayra falan yapar bütün sezon
şampiyonluk için yarışır ve maliyeti de bu sezonkinin yarısından aza çekmiş olurum. Korayın bonservisi dışında bonservis maliyeti de olacağını düşünmüyorum.
[ Son Düzenleme: 09 Ocak 2022, 13:22:56 sefaköykartali ]

Çevrimdışı mrred

Yapılacak transferlerde kesinlikle ismin bir önemi yok kriterlerim şu şekilde ;

1.18-24 yaş arası
2.Mevkisine göre boy ve vücut kitle indeksi
3.Stoperse en az 1.88
4.Bek ise en az 1.80
5.Santraforsa en az 1.85
6.Orta saha defansif yönlü ise en az 185
7.Orta saha box to box ise boyun pek önemi yok tempolu olması daha önemli
8.Mümkünse kuzey avrupalı olması
9.Ve kesinlikle 1 milyon eurodan fazla maaş verilmemesi isterse messi gelsin 1 milyondan fazla maaş verilirse net hainliktir.
10.Bu ligin oyuncu maaşı değeri maksimum 1 milyon eurudur.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Pjanic alex batsman gibi menajer itelemesi transfer olursa hiçbir şey değişmemiş demektir.

Bu 3 oyuncuya verdiğimiz maaş imza parası menajer komisyonu en az 10 milyon euro. Sene başında iteliyorlar dediğimizde herkes çullandı

Umarım aynı güruh bu sene ders almıştır.
[ Son Düzenleme: 09 Ocak 2022, 14:55:58 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimiçi Samet Demir

Geç olmadan rıdvan, ersin ve güven ile sözleşme uzatmaları lazım. Önümüzdeki seneye bırakırlarsa arkalarından el sallarız yine.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Erman1903

Abi seneye kadrodaki maaş yükü olan herkesi gönderir,
1.forvete olunga
2.sol kanada ekuban,
3.orta sahaya kiralık gedson,
4.bir tane senin önereceğin atlet ve havadan iyi fiyat performans bir stoper,
5.Diğer stopere koray günter veya abdulkerim,
6. Josef gedsonla beraber oynayabilecek ciğersiz bi egoti cigoti koyarım.
Seneye de
Ersin
Rosier X Koray Rıdvan
Gedson josef x
Ghezzal Olunga Ekuban

Yedekleri de;
Emre, Montero, Serdar Saatçı, Can Bozdoğan, Emirhan İlkhan, Ajdin Hasic,Güven, Kerem Kalafat, Nkoudou, Oğuzhan, Salih, Necip, Semih Kılıçsoy, Kartal Kayra falan yapar bütün sezon
şampiyonluk için yarışır ve maliyeti de bu sezonkinin yarısından aza çekmiş olurum. Korayın bonservisi dışında bonservis maliyeti de olacağını düşünmüyorum.

1 sene önce Olunga'ya 6M verdi dostum Katarlılar, maaşı da herhalde az değildir, güzel bir para vermeden o oyuncuyu almak zor. Ekuban da öyle özelliği olan bir adam değil sırf siyahi diye bence para düşürmeye gerek yok, ucuza bir sürü adam bulursun ondan faydalı olacak. Gedson olabilir ama öyle senelik 2-3M bayılacaksak o paraya bonservisli adam alırsın bak biz zamanında o tarzın listesini yapıp attık daha da bulursun istersen.

Stoperde çeşit çok olduğu için liste atmıyorum, konusu geçtiği zaman paylaşıyorum mesela Atletik ve havadan iyi çok kolay bulunmuyor Rob Dickie diye bir İngiliz çarptı gözüme lakin birçok İngiliz stoper gibi şişirme, uzun vurma işlerini biraz seviyor. Joseph Okumu var, bu daha da şişirmeci. Yerli olarak kalitelilerde Koray ve Abdülkerim var lakin bunlar için güzel para isterler, ucuza Mert Çetin vardı Kayseri kaptı gibi. Bu da atletik ve havadan iyi bir adam, mesela Koray havadan iyi ama pek atletik sayılmaz - Abdülkerim Atletik ama havadan o kadar iyi değil. Bizim Saatçi'yi de yabana atma 18 yaşında olup onun gibi oynayan stoper benim pek gözüme çarpmıyor.

Çevrimiçi sefaköykartali

1 sene önce Olunga'ya 6M verdi dostum Katarlılar, maaşı da herhalde az değildir, güzel bir para vermeden o oyuncuyu almak zor. Ekuban da öyle özelliği olan bir adam değil sırf siyahi diye bence para düşürmeye gerek yok, ucuza bir sürü adam bulursun ondan faydalı olacak. Gedson olabilir ama öyle senelik 2-3M bayılacaksak o paraya bonservisli adam alırsın bak biz zamanında o tarzın listesini yapıp attık daha da bulursun istersen.

Stoperde çeşit çok olduğu için liste atmıyorum, konusu geçtiği zaman paylaşıyorum mesela Atletik ve havadan iyi çok kolay bulunmuyor Rob Dickie diye bir İngiliz çarptı gözüme lakin birçok İngiliz stoper gibi şişirme, uzun vurma işlerini biraz seviyor. Joseph Okumu var, bu daha da şişirmeci. Yerli olarak kalitelilerde Koray ve Abdülkerim var lakin bunlar için güzel para isterler, ucuza Mert Çetin vardı Kayseri kaptı gibi. Bu da atletik ve havadan iyi bir adam, mesela Koray havadan iyi ama pek atletik sayılmaz - Abdülkerim Atletik ama havadan o kadar iyi değil. Bizim Saatçi'yi de yabana atma 18 yaşında olup onun gibi oynayan stoper benim pek gözüme çarpmıyor.
Abi o coğrafyadan oyuncu gelmek isteyince alması kolay oluyor. Ya maaşlarında sorun çıkıyor ya adamlar parayı kapınca sıkılıp dönmek istiyor. Fbnin de çok verecek parası olacağını sanmıyorum. Stoper işi tandem işi tabi, yanında kimi planlayacağız iki transfer yapacaksak birini yerli Koray' ı alırım, maliyeti de Rosier' inkini geçmez diye düşünüyorum benzer bir anlaşma yapılabilir. Ama mesela Montero as oyuncumuz olacaksa, tandemi tamamlaması açısından Mert' i alır hava toplarını toplatırım. Serdarı da çok beğeniyorum, yabancıların da izlediğine eminim.
Orta sahada da bence bu sezonki en büyük eksik tempolu oyuncu, Josef' i arkaya emniyet sibobu yapıp iki tane dinamik sağ iç sol iç bulabiliriz uygun fiyata. Kanatta da free diye örnek verdim ama ben Ekubanı beğeniyorum, yine o tarz fiyat performans birilerini bulabiliriz. Bu saydığımız transferlerin maliyeti Vida-Pjanic-Batshuayi maaşlarıyla ödenir. Bence asıl sorun seneye yerli sayısı 4 olacak, Ersin Rıdvan tamam, kalan ikisi hala sorun. Ya stoperleri yerli yapıcan, ya da orta sahaların birini yerli yapıcan şu anki piyasada diğer mevkilerde iyi yerli oyuncu yok gibi. Gönül ister ki Emirhan, Kartal Kayra ve Can Bozdoğandan birisi prime Ozzy gibi parlasın ama bir umut belki olur bakalım. Tabii hepsinden önce hocayı belirlemek lazım ben seneye Önder hocanın başta olacağını zannetmiyorum.

Çevrimdışı mrred

Sene sonu 14 oyuncunun kontratının bitmesi bizim için çok büyük şans umarım bu şansı değerlendiririz.

Emirhan falan geniş kadroda kesinlikle olmalı . Bitik salih oğuzhan pjanic ve alexten bin kat daha faydalı bu çocuk hem de ucuz

Can ve emirhan arkalarında josefle mis gibi orta saha olur valla
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Pahalı oyuncu almayı marifet sayan bir taraftar yapımız olmaya başladı. Bizim genimizde pahalı futbolcu almak yoktur. Özkaynak vardır.

Bu gerçeğe uygun hareket edersek başarı kaçınılmaz hem de maliyetsiz olur. Artık deniz bitti.

Egeyi de bir göreydik iyiydi
The great gig in the sky

Çevrimdışı COB

Geldiği günden beri Batshuayi'yi savunmaya çalıştım ama artık bizde olmasını geçtim, Chelsea buna nasıl yatırım yapmış. Inanılır gibi değil.

Çevrimiçi sefaköykartali

Devre arası senelik üçte biri maaşa Ekubanı alayım, Batshuayiyi de chelseaye yollarım havlu sallasın en az 10 gol atar bu takımda.

Çevrimdışı worns

Geldiği günden beri Batshuayi'yi savunmaya çalıştım ama artık bizde olmasını geçtim, Chelsea buna nasıl yatırım yapmış. Inanılır gibi değil.

çok temiz bir bitiriciliği yoktu zaten de özgüvenini tamamen kaybetmiş görünüyor. santraforlar için çok zor bu tür bir atamama psikolojisine girmek. mesela bugün çok net durumda tüm gücüyle abanıp üstten dışarı attığı pozisyonda en ufak rasyonel emare yoktu. duygularıyla vurup kırmak istedi, o da olmadı. :) kiralık ve pahalı bir oyuncu olmasa aslında her şeye karşın faydalı olduğunu söyleyebilirdik ama şu şartlarla transfer ettiğimiz oyuncunun faydalı forvetten fazlası olması gerekir. batshuayi'den artık olabileceğini düşünmüyorum. kontratında imkan varsa devre arasında çıkılsa doğru yaptık derim ama muhtemelen yoktur.

Çevrimdışı can1903

Bu arada Cenk Tosun hayırlı olsun.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimiçi Talisca1903

Bu arada Cenk Tosun hayırlı olsun.
bu formatta gol kralı olur Tosun paşa artık larin feln olmasın güven iyi işte (josefin kontrolunde olduğu zaman ara sıra fırçalaması gerek)

Çevrimdışı worns

Çevrimiçi Gökhan Kurt

• Kara Kartal
  • *
  • 09 Ocak 2022, 21:13:47
  • Beylikdüzü-İstanbul
  • En güzel Beşiktaş'ın çocukları sever !!!
Aboubakar'in gelme durumu varsa mutlaka alsınlar. Bu böyle gitmez.

Çevrimiçi Samet Ç

bu fischer'in belçika'ya gittiğini yeni görüyorum. valla 1.5 milyona bedavaya almışlar, çok klas bir arkadaştı. zaten belçika'da da iş yapmış gibi.

papetti hocasıyla gelsin.
Antwerp'de iyi oyuncular var mesela Dwomoh tam bizlik topçu ama bize oradan en fazla Fischer düşer
[ Son Düzenleme: 09 Ocak 2022, 21:35:11 Samet Ç ]

Çevrimdışı ALDENYX

Sene sonu 14 oyuncunun kontratının bitmesi bizim için çok büyük şans umarım bu şansı değerlendiririz.

Emirhan falan geniş kadroda kesinlikle olmalı . Bitik salih oğuzhan pjanic ve alexten bin kat daha faydalı bu çocuk hem de ucuz

Can ve emirhan arkalarında josefle mis gibi orta saha olur valla
Kartal var birde Ümraniyede ..... onuda ekle beyeniyorum ben....Fatih gibi kaybetmememiz gereken bir genc.
Hayat geç kalanları hiç affetmez.

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Kartal var birde Ümraniyede ..... onuda ekle beyeniyorum ben....Fatih gibi kaybetmememiz gereken bir genc.
İşin en acı tarafı bu cevherleri covid sayesinde görme fırsatı yakalamış olmamız.

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı Erman1903

Abi o coğrafyadan oyuncu gelmek isteyince alması kolay oluyor. Ya maaşlarında sorun çıkıyor ya adamlar parayı kapınca sıkılıp dönmek istiyor. Fbnin de çok verecek parası olacağını sanmıyorum. Stoper işi tandem işi tabi, yanında kimi planlayacağız iki transfer yapacaksak birini yerli Koray' ı alırım, maliyeti de Rosier' inkini geçmez diye düşünüyorum benzer bir anlaşma yapılabilir. Ama mesela Montero as oyuncumuz olacaksa, tandemi tamamlaması açısından Mert' i alır hava toplarını toplatırım. Serdarı da çok beğeniyorum, yabancıların da izlediğine eminim.
Orta sahada da bence bu sezonki en büyük eksik tempolu oyuncu, Josef' i arkaya emniyet sibobu yapıp iki tane dinamik sağ iç sol iç bulabiliriz uygun fiyata. Kanatta da free diye örnek verdim ama ben Ekubanı beğeniyorum, yine o tarz fiyat performans birilerini bulabiliriz. Bu saydığımız transferlerin maliyeti Vida-Pjanic-Batshuayi maaşlarıyla ödenir. Bence asıl sorun seneye yerli sayısı 4 olacak, Ersin Rıdvan tamam, kalan ikisi hala sorun. Ya stoperleri yerli yapıcan, ya da orta sahaların birini yerli yapıcan şu anki piyasada diğer mevkilerde iyi yerli oyuncu yok gibi. Gönül ister ki Emirhan, Kartal Kayra ve Can Bozdoğandan birisi prime Ozzy gibi parlasın ama bir umut belki olur bakalım. Tabii hepsinden önce hocayı belirlemek lazım ben seneye Önder hocanın başta olacağını zannetmiyorum.

Bir sıkıntısı var mı bilmiyorum adam gol atıyor dostum, Ali Koç topun ağzında onlar transferde çeşitli yollara hülle vb başvurabilirler senelerdir tarzları bu.

Örneğin hem atletik hem hava topu beraber olduğu zaman güzel lakin o zaman da pas yapanı rahat bulunamıyor, her şeyi bir arada bulmak mümkün değil. Kafacı daha geride konumlanacaksa çok çabuk olmasına da gerek yok, biraz daha pası düzgün birini de koyabilir yanındaki oyuncuyu çabuk tip seçersin. Championship'den gidersek Harry Souttar vardı mesela çapraz kopardı.

Koray iyi bir klasik stoper ama bana göre savunmaya bu ligde 5M'leri düşürmek doğru bir şey değil, özellikle de geri dönüşü olmayacaksa. Rosier daha genç ama ben ona da vermezdim, o paraya 2 tane alırsın. Benim böyle verecek bir param varsa orta sahaya, önlere atabileceğim 7-10'lar olması lazım. Bana göre Montero bu takımda as oyuncu olabilecek seviyede değil, yabancı yedek olarak da kadroda bulundurmam. Kiraya vermek bence daha doğru olur.

Ekuban'a gelene kadar elimizdeki yerli zenci Güven'i uzatmamız gerekiyordu. O bölgede başka oyuncu bulursun Ekuban'ın maaşına da girmezsin piyasada öyle adam çok. Wakayeme olsa orası ayrı Trabzon'un outsource ettiği oyuncuyla uğraşmaya değmez. Free olarak da var yine 2-3 bir şeyler.

Ben Ersin'i hala şampiyonluk yarışı için o kadar net göremiyorum. Karşıdan gelen toplarda refleksleri gelişti, önde oynanırken ileri çıkışlarda falan eskisinden daha iyi ama duran top, yan top zaafiyeti hala devam ediyor. Şu maça kadar kurtarış yüzdesi 61,5 du, şimdi 60'a doğru yaklaşmıştır herhalde. Ben onunla yarışa çıkamam. Umut da tam keçiboynuzu, lezzetsiz - keyifsiz.

Kartal Kayra, Josef yedeği olarak bence tutulabilir - savunması sanılandan yüksek o çocuğun öyle Pjanic gibi yumuşak değil, ikili mücadelesiz - şekilli pas Regista oyunu oynamıyor. Emirhan'da yerli olarak kadroda tutabileceğimiz bir çocuk, En azından Kenan yerine her türlü bulunur. Kenar, Ofansif 8/10 yedeği gibi kullanırsın. Bozdoğan bence bu seviyede sekmeden oynayabilecek oyun kültürüne sahip değil, tekniği de gelişmemiş - fiziği ve enerjisi iyi. Ben para vermem ona - yedek olarak da takımda tutmam.
[ Son Düzenleme: 09 Ocak 2022, 21:54:07 Erman1903 ]

Çevrimiçi Talisca1903

orta saha oyuncularıızdan Josef ve pjaniç dışında güvenebileceğimiz bir adam yokken Emirhan ve Ege her zaman oynamalı. Emirhan tamamdır artık.
Pjaniçin yanında bu çocuk papu gomez olur.rtık salih Ozzy necip felan görmek istemiyorum

Çevrimdışı ALDENYX

İşin en acı tarafı bu cevherleri covid sayesinde görme fırsatı yakalamış olmamız.
fazlasini diyim Semih Kılıçsoy’da 3M€ alan Batshuayi’den çok daha iyi oynar. Daha fazla katki verir....eğerki hoca alınmayacaksa....gondersinler batmani ve her mac hasta cezali olmadiklari surece ridvan serdar emirhan ilk onbir oynamali diger gençleri
 sürsün sahaya Semihi denesinler  alacaklarsa Cenki alsınlar kapasınlar transferi
[ Son Düzenleme: 09 Ocak 2022, 22:07:41 ALDENYX ]
Hayat geç kalanları hiç affetmez.

Çevrimiçi Talisca1903

Aboubakar haininin geri gelme durumu olur mu acaba vallahi ben affetmeye hazırım

Çevrimdışı Erman1903

https://www.transfermarkt.com.tr/rabbi-matondo/profil/spieler/404384

https://www.transfermarkt.com.tr/andrea-papetti/profil/spieler/503619

https://www.transfermarkt.com.tr/viktor-fischer/profil/spieler/95755

Dwomah'da iyi bir cevher var, düzgün işlenirse olur o çocuk. Matondo bir çıkış yapmış, oyun hacmi iyi sayılır, savunması boş değil golcülüğü de çalışır çalımlar bol ama pek yüzdeli değil onu biraz toparlarsa değerini artırır.

Fischer zamanında benim çok beğendiğim bir oyuncuydu ama kasıktan kronikli geriye gitti aksiyonu zaten yüksek değildi daha da düştü o takımdan stoper Abdoulaye Seck'i beğeniyorum.

Papetti'de potansiyel var ama yüzdeli değil sıkıntılı aksiyonlar gözüküyor o çocuğa burada kolay kolay sabretmezler alt takımlarda pişmesi fiziğinin oturması lazım.

Serie B'de iyi oynayan genç sayılacak stoper Federico Gatti var, Andrea Cistana bulunuyor yazın kontratı açıktı. Daha genç pivot tip Simone Canestrelli (yatarak hamlede sıkıntılı) ve iyi potansiyelli emniyet sübabı Davide Bettella.
[ Son Düzenleme: 09 Ocak 2022, 22:59:00 Erman1903 ]

Çevrimiçi sEuL

Kesinlikle!

Ersin, Ridvan, Emirhan ve sans bulan genc cocuklarin hemen hepsi zorunluluktan oynatildi bugune kadar.

Sakatliklar ve Covid olmasaydi bu cocuklarin hicbirini izliyor olmazdik. Bugun Covid nedeni ile kadroda olmayan Kenan yada Oguzhan kadroda olsaydi Emirhan yine sans bulamayacakti.