Project Spartan Nedir
×
Project Spartan Nedir

Beşiktaş Forum|Project Spartan Nedir Windows 10 ile beraber piyasaya çıkacak olan Project Spartan ile ilgili detaylar geldikçe sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Son olarak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Project Spartan Nedir  [Okunma sayısı 4382 defa] Project Spartan Nedir

Çevrimdışı ALI RIZA

Windows 10 ile beraber piyasaya çıkacak olan Project Spartan ile ilgili detaylar geldikçe sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Son olarak yayınlanan haberde Sportan Browser “Do not track” (DNT) özelliği kapalı halde başlayacak. Kullanıcı bu özelliği isterse kendisi aktifleştirecek.


Do Not Track ne işe yarar?

Internet Explorer’ın özelliklerinden biri olan DNT siz internette gezinirken yaptığınız gezintilerin izlenemesini sağlıyor. Size ait kayıtlar kesinlikle kullanılmıyor.

Spartan tarayıcısında bu özellik kapalı durumda, yani Microsoft sizi takip etmek istiyor. Eğer siz isterseniz ayarladan DNT özelliğini aktifleştirerek izlenmeye engel olabiliyorsunuz.

Neden Do Not Track kapalı ve neden internet gezintilerimiz takip ediliyor?

Spartan’da DNT özelliğinin kapalı gelmesi bazı eleştirilere neden oldu. Özel hayata karşı yapılmış bir ihlal olarak yorumlayanlar oldu. Peki neden internet gezintilerimiz takip ediliyor? Bu sorunun bir kaç cevabı var. Web sitelerinde yaptığımız işlemlere göre hangi konulara ilgili olduğumuz analiz ediliyor ve bize bu alanlarda reklamlar gösteriliyor, bir diğer neden internet üzerinde kullanım alışkanlıklarımız kontrol edilerek yeni özellikler geliştiriliyor.


Etiketler: