Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu Beşiktaş'ın 2020/21 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 127 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu  [Okunma sayısı 1176554 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla tamamlar?
95+
10 [%8.5]
86-95 arası
48 [%41]
76-85 arası
42 [%35.9]
65-75 arası
9 [%7.7]
65-
8 [%6.8]

Toplam Oy Verenler: 117

Çevrimdışı ozankarakoc

hepsine sonuna kadar katılıyorum da ne kadar kendimi zorlasam da dorukhan için katılamıyorum. :) en yorgun olmaması gereken adam, yirmi dakika oynayacak, yine yanına bile pas atamıyordu.

O da bir iki pozisyonda çok kendini parçaladı topu almak için, onu demek istedim aslında. Boşveren, şımaran, sorumluluk almaktan kaçan kimseyi görmedim sahada... Bütün sezon da büyük çoğunlukla böyleydi. Bence çok özel bir durum...
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı can1903

Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı Çağrı Öz

Osmanlı döneminde 19 Mayıs gününü jimnastik şenlikleri olarak kutlayan Beşiktaş yine Beşiktaşlı Ahmed Fetgeri Aşeni’nin girişimleriyle mevcut 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı isminin de mimarı olan bir kulüptür. Bu bakımdan 19 Mayıs Beşiktaş’ın merkezinde olduğu bir bayramdır.

Yarın çifte kupa ile şampiyonluk kutlayacak olmak her anlamda muazzam bir kesişim oldu.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

Osmanlı döneminde 19 Mayıs gününü jimnastik şenlikleri olarak kutlayan Beşiktaş yine Beşiktaşlı Ahmed Fetgeri Aşeni’nin girişimleriyle mevcut 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı isminin de mimarı olan bir kulüptür. Bu bakımdan 19 Mayıs Beşiktaş’ın merkezinde olduğu bir bayramdır.

Yarın çifte kupa ile şampiyonluk kutlayacak olmak her anlamda muazzam bir kesişim oldu.

Paylaştığın güzel oldu, açıkçası ben bilmiyordum mutlaka başka arkadaşlarımız da vardır bilmeyen. Hepimizin bayramı kutlu olsun.

Çevrimdışı goktasoktay

:D

Tahsin bomba yaaa. Trendlerde 13 te şu an. Daha da yükselir. Espriler muazzam olmuş. Ne dokunduruyor renklilere

Çevrimdışı mrred

Chelsea kazandı bir maç daha kazanırsa şampiyonlar ligini garantiliyoruz
The great gig in the sky

Çevrimiçi Necmi

Paylaştığın güzel oldu, açıkçası ben bilmiyordum mutlaka başka arkadaşlarımız da vardır bilmeyen. Hepimizin bayramı kutlu olsun.
bilmiyormuydun

Çevrimiçi mellfred

Çevrimdışı Erman1903

Çevrimiçi mellfred

bein’de gordon milne’in söyleşisi var uygulamasında da var sanırım tekrarı

Çevrimdışı Çağrı Öz

Çok doğal çünkü kulüp daha önce yeterince üzerinde durmadı. Yarın bekliyorum bir şeyler  :ok:

Çevrimdışı ozankarakoc

Bilmeyenler için biraz daha ayrıntı...

19 Mayıs 1919, Ulu Önderimiz Atatürk’ün Samsun’da Milli Mücadele’yi başlatarak, Türk Milleti’ne Bağımsızlığı için yeşil ışık yaktığı en önemli gündür. İşte her yıl yurdumuzun çeşitli kentlerinde büyük bir istek ve coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, bu nedenle ulusumuz için apayrı bir önem taşımaktadır. Bugünün, Beşiktaş için de çok büyük anlamı vardır. Çünkü 19 Mayıs’ı Türkiye’ye armağan eden, en büyük Beşiktaşlı Atatürk’tür. 19 Mayıs’ı, Gençlik ve Spor Bayramı’na dönüştürmek ise bir Beşiktaş zaferidir.

Atatürk Spor Günü

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, ilk defa 24 Mayıs 1935’te “Atatürk Günü” adı altında yapılmıştır. Ebedi Şef Atatürk’e gençliğin beslediği sevgi ve saygıyı dile getirebilmek amacıyla bir “Atatürk Spor Günü” düzenlemeye karar veren Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 1935 Mayıs ayı içinde Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri ile bir toplantı tertipleyerek, bu fikri ortaya atmıştır.

24 Mayıs 1935 günü bu bayram nedeniyle, Fenerbahçe Stadı’nda yapılacak hareketleri izlemek üzere 20 binden fazla seyirci toplanmıştır.

O gün yarışmalardan önce yapılan resmi geçitte, başta 100’ü aşkın sporcu kadrosuyla Beşiktaş, onu takiben Fenerbahçe ve Galatasaraylı sporcular, bir örnek kıyafetleriyle başları dimdik, gözleri ilerde, göğüsleri kabararak sert adımlarla yürürken, çılgınca alkışlanmışlardır. Bu çok güzel olaydan kısa bir zamandan sonra, Türk Spor Teşkilatı ileri gelenleri, 1924’ten beri her yıl yapılmakta olan Spor Kongresi için, Ankara’da bir araya gelmişlerdir.

Sporun ve Beşiktaş’ın Bayramı

Beşiktaş’ın kurucularından Ahmet Fetgeri Bey, ilk gün kürsüye çıkmış ve şu öneriyi getirmişti kongreye: “Muhterem Kongre üyeleri, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, uzun zamandan beri tasarlanmakta olduğu bir spor projesini, kardeş kulüpler olan Fenerbahçe ve Galatasaray ile nihayet tatbik mevkiine koymuş ve 24 Mayıs 1935 günü Kadıköy sahasında bir “Atatürk Spor Günü” düzenlemiştir.

Türk spor basını ve spor kamuoyunda çok geniş yankılar uyandıran bu gençlik hareketi, gerçekte Türk Gençliği’nin Ulu Önder Atatürk’e olan sevgi ve saygısını gösterebilmesi için bir vesile olmuştur. Amacımız şudur; İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz bu “Atatürk Günü”nün tüm Türk Gençliği’ne mal edilebilmesi için 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı adı altında ve her yıl yapılmasını teklif ediyorum. Kabul edilmesi halinde bu karar, Beşiktaş Kulübü’nden çok, kongrenin onuru olacaktır. Saygılarımla.

Ahmet Fetgeri Bey, alkışlar arasında kürsüden indikten sonra, tasarı oylamada kabul edilmiş ve Atatürk’e arz edilmiştir. Ebedi Şef, bu güzel tasarıyı düşünmeden kabul etmiş ve kanunlaşması için ilgililere gerekli son emirleri de vermiştir.

İşte 1935 yılının Mayıs ayı içinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarafından ortaya atılıp, gerçekleştirilen bu gençlik hareketi kanunlaştıktan sonra, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” olarak büyük bir coşkuyla, büyük bir onurla nesillerden nesillere kutlanmaya devam ediyor.

Atatürk, Gençlik, Spor...

Atatürk Türk gençliğini seviyor, onlara güveniyor ve Türkiye’nin geleceğini onların ellerine bırakmaya çekinmiyordu. Gençliğe bıraktığı bu önemli görevi söylevinde şöyle dile getiriyordu Atatürk: “Ey Türk Gençliği! Birinci ödevin; Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini sonsuzluğa değin korumak ve savunmaktır. Varlığının ve geleceğinin biricik temeli budur. Bu temel senin en değerli güven kaynağındır.

Atatürk, “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur!” sözü ile başarılı olabilmenin bir koşulunun da sağlıklı olmak olduğunu, sağlıklı olmak için de spor yapmak gerektiğini vurgulamıştır. Her yıl 19 Mayıs günü Gençlik ve Spor Bayramımız yurdun her yanında spor gösterileri ve törenlerle kutlanır.

19 Mayıs; 1981 yılından bu yana “Atatürk’ü Anma Günü” olarak da kutlanmaktadır. Bunun nedeni Atatürk’ün bir söyleşi sırasında: “Ben 19 Mayıs’ta doğdum” demiş olmasıdır.

19 Mayıs; Türkiye’nin, gençliğin, sporun ve en çok da BEŞİKTAŞ’ın Bayramı’dır.

Kaynak: Türk Sporu’nda Bir Asır Beşiktaş/Vala Somalı

Çevrimiçi Necmi

Çevrimdışı Erman1903

Çok doğal çünkü kulüp daha önce yeterince üzerinde durmadı. Yarın bekliyorum bir şeyler  :ok:

Ben öğrenmeyi çok seven biriyimdir, muhakkak daha bilmediğimiz ne önemli şeyler vardır, oturup tarihimizi okumak lazım böyle günlük şeylerle ilgileniyor çok önemli şeylerin haberinde olmadan yaşayıp gidiyoruz. Biraz da arkadaşlara örnek olmak açısından söyledim bilmemek ayıp veya utanılacak bir şey değil öğrenmemek çok ayıp ama. Sen şimdi bunu paylaşmasaydın muhtemelen kimse paylaşmayacaktı ve yine geçip gidecektik 19 Mayıs diye, sanki bir yerden hatırlıyor gibiyim ama kafamızda yer etmemiş belli ki.

Çevrimiçi MUSTAFA_

:D

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Erman1903

valla ayıp 😂

Heheh, ben çok komplekssiz biriyimdir utanmam böyle şeylerden. Özellikle söyledim bilmeyip de biliyormuş gibi yapmak benim gibi biri için daha ayıp olurdu.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Ben öğrenmeyi çok seven biriyimdir, muhakkak daha bilmediğimiz ne önemli şeyler vardır, oturup tarihimizi okumak lazım böyle günlük şeylerle ilgileniyor çok önemli şeylerin haberinde olmadan yaşayıp gidiyoruz. Biraz da arkadaşlara örnek olmak açısından söyledim bilmemek ayıp veya utanılacak bir şey değil öğrenmemek çok ayıp ama. Sen şimdi bunu paylaşmasaydın muhtemelen kimse paylaşmayacaktı ve yine geçip gidecektik 19 Mayıs diye, sanki bir yerden hatırlıyor gibiyim ama kafamızda yer etmemiş belli ki.

Aynen öyle :claps:

Teşkilatı Mahsusa zamanlarındaki faaliyetleriyle ve Kurtuluş Savaşı sırasındaki yaptıklarıyla da Beşiktaş bir kulüpten fazlası olmuştur her zaman.
[ Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 00:47:52 Çağrı Öz ]

Çevrimdışı 'TaNeR'

3 ü de tebrik etmedi daha reziller sizi.
Hadi sarışın yosmaları anladık da öteki arkadaşlara giren çıkan ne gerçi onlar bir sarının pilot takımı eziksiniz.

Sadece Hatayspor, Sivasspor, Kasımpaşa ve Rizespor tebrik etmişlerdi, buraya not düşelim ;)
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.
Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi Necmi

istiklal savaşında bütün sporcularımız şehit düştü çanakkalede olması lazım
Çok hikaye var tarihimizde beşiktaş tarihi cumhuriyet tarihidir birini diğerinden çıkarıp anlatamazsın atatürk cepheye giderken zübeyde hanımı beşiktaş kulübüne emanet ediyormuş

Çevrimdışı ozankarakoc

Aynen öyle :claps:

Teşkilatı Mahsusa zamanlarındaki faaliyetleriyle ve Kurtuluş Savaşı sırasındaki yaptıklarıyla da Beşiktaş bir kulüpten fazlası olmuştur her zaman.

Olur mu canım, 'iki yıllık kulüp'... Şey, yani bu yıl üç oldu... Aslında o zaman 16 yıllık kulüp mü olmuş oluyor?! Czzzt... Bzzzt...

Çevrimiçi Necmi

Heheh, ben çok komplekssiz biriyimdir utanmam böyle şeylerden. Özellikle söyledim bilmeyip de biliyormuş gibi yapmak benim gibi biri için daha ayıp olurdu.
beşiktaş tarihini oku bence burda beşiktaş tek büyüktür derken boşa söylemiyoruz beşiktaşın büyüklüğü aldığı kupalardan değil bu ülke tarihine bıraktığı izden mesela milli takımı temsil hakkı beşiktaştadır armadaki bayrak o yüzden var meclis kararı ile verilmiştir

Çevrimdışı Erman1903

istiklal savaşında bütün sporcularımız şehit düştü çanakkalede olması lazım
Çok hikaye var tarihimizde beşiktaş tarihi cumhuriyet tarihidir birini diğerinden çıkarıp anlatamazsın atatürk cepheye giderken zübeyde hanımı beşiktaş kulübüne emanet ediyormuş

Onları tabii ki biliyorum Siyah renk de Balkan harbinde verilen kayıplardan lakin 19 Mayıs'a bizim vesile olduğumuzu bilmiyordum.
[ Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 00:59:42 Erman1903 ]