2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu
2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 149 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 1740321 defa] 2021/22 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı MUSTAFA_

Menajerlere para vermemek için kırk takla atıyoruz. Sonra transferler neden uzuyor oluyor :)

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Necmi

abi avrupanın en iyi takımları bile gençlere yöneliyor altyapıya yöneliyor pişirme derdindeler biz kendimizi ne sanıyoruz ki pişmiş alıyoruz. sportif başarı konusunda eyv haklısında bak önümüzde adem örneği vardı italya da gayet iyiydi güzel bonservis verdik maaşıda iyi e noldu elinde patladı gitse göbek atılacak duruma geldik.  bütçemizi nasıl zorluyor. kendimizi kaf dağında sanmayalım hep pişimiş oyuncu alamazsın alırsan şampiyonlar ligine 1 kez katılamazsan bütçen toparlanmıyor fikret orman döneminde böyle oldu. takımı 18-20 yaşındakilerle de dolduramakta iyi değil ama 2-3 tane ilk 11 de olacak bir kaç tane de 31-35 yaş arası koyarsın imkan varsa oyunu kurtaracak 2 tane yıldız diye tabir ettiğimiz oyuncu olur diğerleri 24-30 yaş arası iyi performans verecek elden çıkarmanda kolay olabileceği oyuncun olacak. marcelo gibi fabri gibi. euro her geçen gün paramız karşısında değerleniyor futbola olan yatırımda hakeza sürekli artıyor avrupa istikrarlı bir başarı da gelmeyince senin dediğin pişmişleri bırak hiç kimseyi alamıcak duruma gelicez. sadece genç yetiştirme değil potansiyelleri ortaya çıkaran takım olursak o zaman futbolcuların talebi olur bize karşı yoksa buraya anca para söğüşleme gözüyle bakarlar
avrupanın iyi takımları gençlere yönelir sen dediğimi anlamamışsın o genç dediklerinin en körüsünün bonservisi on milyondan başlıyor o kulüpler olmazsada koymuyor bu rakamlar sen yapabiliyormusun 18 yaşındaki oyuncuya on milyon yatırmayı buna bende kabulüm genç oyuncu yatırımı yarışmacı takımlar için böyle olur gidip sokaktan toplayıp olmasını beklemezler sizin dediğiniz gibi küçük alıp yetiştirme işinde en iyimser tahminle on ylıda bir a takıma oyuncu çıkarabilirsin oda işde ortalama oyuncu olur onu çıkarana kadarda o ayarda oyuncuyu dışardan alacağın paradan fazlasını harcarsın onbeş yıldır bir necip çıkartmışız son çıkardığımız parlak oyuncu şu anda takımın başında hoca birde nihat var onuda beş m ye satmıştık bize maliyeti iki katıdır
Gerçekten hayalle yaşıyoruz alt yapı mucizesi dediğimiz maf takımında kimse kaç tane alt yapı oyuncusu var diye bakmıyor ali gökhan rıza vardı sanırım
Kurulan hayaller güzelde gerçeklerle örtüşmeyen hayal hüsranla sonuçlanır
Tarihimizin en iyi satışlarını yaptığımız son altı yedi yıl kaç yaşında oyuncular satmışız genelde laf ettiğimiz araplar petrol parası diyoruz ama bonservisi olmayan oyuncuya dört beş verip alıyorlar bizde onların verdiği parayı veriyoruz aslında herkes maaşa odaklanmış verilen bonservisleri görmüyor
Biz transfer işini yanlış düşünüyor yanlış uyguluyoruz o yüzdende on oyuncuya gitsek dokuzundan geri dönüyoruz sonrada oyuncu parayı seçti menejeri kıldı gibi şeylerle kendimizi kandırıyoruz

Çevrimdışı mrred

Yabanci sinirini goz onunde bulundurarak oranin oyuncusu Ridvan. Sadece fizigini gelistirmeli, ki bu hicte zor degil.
Burada rıdvanı video ve görüntülü analizlerle en baştan beri savunanlardan biriyim fakat bazı gerçekler var. Ben Larin yerine Kenan veya defansta Kaan Ayhan hamlesi bekliyorum.
The great gig in the sky

Çevrimdışı tolga1903

Rıdvanı paramparça ederler oraya rıdvanı yazmak doğru değil. Nsakala oranın oyuncusu.Nsakala yazılınca 29,5 falan oluyor sınırdayız işte.

Nasıl paramparça ediyorlar bu algı nerden geldi ben anlamıyorum. Geçen sene ilk yarıda zorluk derecesi en yüksek basaksehir fenerbahçe ve galatasaray maçlarında bu çocuk oynadı kim paramparça etti rıdvan'ı? Ligin en değerli kanat oyuncularından olan visca'yı bitirdi adım attırmadı mesela. İkinci devre yenildigimiz sakatlanıp oyundan çıktığı trabzonspor maçı mı kaldı aklinda insanların bilmiyorum ama o maçtaki rosier performansına da bakarsak 1 kuruş verilmemesi lazım nwakaeme rezil etmişti sağ tarafımızı. Paramparça olacak rıdvan'ın yerine koyulan nsakala ise bir çırpıda düşününce en az 5 gol yedirdi bize saçma sapan kademe hataları yüzünden konya maçında dakika 20'de eksik bıraktı belki de en kritik maçımızdı kalan 10 kişinin insanüstü çabası olmasa şimdi biz oynuyorduk şl ön elemesi. Yani abi biraz ezbere oluyor bu yorumlar rıdvan'ın oynayıp da parçalandığı herhangi bir maçı hatırlamıyorum ben varsa hatırlat lütfen.

Ha şl arenası ise parçalanacağı yer sen rıdvan değil nsalaka'dan kork bence hele bide çok üst düzey kenar oyuncularına karşı oynarsa.

Çevrimdışı Necmi

Haberlerin doğru olup olmadığını bilmiyoruz. Belki sadece tatil yapıp bize gelme niyetinde. Basınımız çok tarafsız olup işini düzgün yaptığı için bilemiyoruz. Baksana taraftar mecnun oldu çöllere düştü transferleri takip edeceğim, şifreleri çözeceğim diye. Zaten parayı düşünüyorsa her türlü gidecek bir kapı bulur. Bize gelip oynamak istiyorsa gelme demeyiz. Gelip yatacak karakterde bir futbolcu olduğuna da inanmıyorum. Her türlü hayır gelir bence. En azından taraftarı rahatlatır ve yönetime kredi sağlar  :ebebe:
bence sen gerçeklerin dışında dolanıp kendini kandırıyorsun 😂

Çevrimdışı mrred

Menajerlere para vermemek için kırk takla atıyoruz. Sonra transferler neden uzuyor oluyor :)

Arkadaşlar bu kadar saf olmayın oyuncunun haberi olmadan hiçbir menajer iş yapamaz.

Alex iyi çevresi kötü. Şu kafa yapısından çıkın artık. Saf olmayın bu kadar
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Nasıl paramparça ediyorlar bu algı nerden geldi ben anlamıyorum. Geçen sene ilk yarıda zorluk derecesi en yüksek basaksehir fenerbahçe ve galatasaray maçlarında bu çocuk oynadı kim paramparça etti rıdvan'ı? Ligin en değerli kanat oyuncularından olan visca'yı bitirdi adım attırmadı mesela. İkinci devre yenildigimiz sakatlanıp oyundan çıktığı trabzonspor maçı mı kaldı aklinda insanların bilmiyorum ama o maçtaki rosier performansına da bakarsak 1 kuruş verilmemesi lazım nwakaeme rezil etmişti sağ tarafımızı. Paramparça olacak rıdvan'ın yerine koyulan nsakala ise bir çırpıda düşününce en az 5 gol yedirdi bize saçma sapan kademe hataları yüzünden konya maçında dakika 20'de eksik bıraktı belki de en kritik maçımızdı kalan 10 kişinin insanüstü çabası olmasa şimdi biz oynuyorduk şl ön elemesi. Yani abi biraz ezbere oluyor bu yorumlar rıdvan'ın oynayıp da parçalandığı herhangi bir maçı hatırlamıyorum ben varsa hatırlat lütfen.

Ha şl arenası ise parçalanacağı yer sen rıdvan değil nsalaka'dan kork bence hele bide çok üst düzey kenar oyuncularına karşı oynarsa.
Şampiyonlar liginde bir adım öne gidyorum rosieri bile edebilirler. Ligde her maç direkt 11 yazılamaz. Daha o seviyede değil.
The great gig in the sky

Çevrimdışı MUSTAFA_

bence sen gerçeklerin dışında dolanıp kendini kandırıyorsun
Ben varsayımsal konuşuyorum. O kadar olumsuz olamıyorum henüz. Daha sezon başlamadı :D

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı tolga1903

Şampiyonlar liginde bir adım öne gidyorum rosieri bile edebilirler. Ligde her maç direkt 11 yazılamaz. Daha o seviyede değil.

Mevcut yabancı sınırına baktığımız zaman rıdvan'ın oynaması elzem artık bence. Rıdvan oynamazsa kaleci harici banko 11 oynayacak bir tek salih gibi duruyor ki hocanın merkeze oyuncu istediğini söylüyorlar gedson fernando vs boşa bakılmıyordur bu oyunculara. E larin dururken en öne de yabancı bir santrafor ararken kenan anca bu iki mevkiyi yedekler. Peki biz hangi mevkilerle uyacağız bu 3 yerli kuralına?

Çevrimdışı Necmi

yoo ezbere değil yanlış kişiyimi izliyoruz bek oyuncusu daima kale ile rakip arasına koşar rıdvan çizgi ile rakip arasında kalıyor tek bir hava topuna çıkmıyor denemiyor bile genç olmanın verdiği hırsla koşuyor sadece hücumdada yok şl liginde paramparça olmaz başlamadan futbol hayatı biter öyle bir gözden düşerki bunu teknik kadro biliyor oynatmaz onu şu nsakaladan ne istiyorsunuz anlamıyorum geçen sene ligin en iyi sol bekiydi ön yargılarınız sizi kör ediyor geçen sezon n sakala katkusının onda birini rıdvan vermedi hemen sergen getirdiği adama kıyak geçiyor oldu
Bakın net söylüyorum ne rıdvan nede ersin beşiktaşın kulübesinde bile olacak kapasitede değil şu anda ilerde olurmu bilmem şu an değil sergen rıdvanı son maçmıydı sol açık olarak oyuna soktu beke almadı çünkü risk olurdu

Çevrimdışı Necmi

Arkadaşlar bu kadar saf olmayın oyuncunun haberi olmadan hiçbir menajer iş yapamaz.

şu bir gerçek sen menejeri ikna edersen o oyuncuyu ikna eder sen oyuncuyu ikna edersen o menejeri ikna edemez menejere rest çekecek bir rosier onbinde bir çıkar

Çevrimdışı mrred

şu bir gerçek sen menejeri ikna edersen o oyuncuyu ikna eder sen oyuncuyu ikna edersen o menejeri ikna edemez menejere rest çekecek bir rosier onbinde bir çıkar
arada 2 kat fark var diyorlar. biz 2.5 veriyoruz onlar 4.8

bu ikna ile falan olmaz çok zor
The great gig in the sky

Çevrimdışı Necmi

Mevcut yabancı sınırına baktığımız zaman rıdvan'ın oynaması elzem artık bence. Rıdvan oynamazsa kaleci harici banko 11 oynayacak bir tek salih gibi duruyor ki hocanın merkeze oyuncu istediğini söylüyorlar gedson fernando vs boşa bakılmıyordur bu oyunculara. E larin dururken en öne de yabancı bir santrafor ararken kenan anca bu iki mevkiyi yedekler. Peki biz hangi mevkilerle uyacağız bu 3 yerli kuralına?
bilmem oyuncu araştıran yönetim ve teknik kadro bunun hesabını yapıyordur senin üç yerli oynatmak için altı yedi tane en az yerli onbir oyuncun olmak zorunda

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Fena baydı bu herif de menajeri de. Bu transfer prensip olarak yanlış bir kere. Düşük maaş yüksek bonservise yönelmemiz lazım para harcayacaksak bu kadar. Gedson’a bas parayı ağzımı açmam. Atiba’yı yedekler geleceğe yatırımdır. Bu adam elimizde patlarsa satacak arap da bulamayız seneye.

Çevrimdışı Necmi

arada 2 kat fark var diyorlar. biz 2.5 veriyoruz onlar 4.8

bu ikna ile falan olmaz çok zor
sen o paranın içinden alacağı komisyonu menejere ver bakalım nasıl ikna ediyor oyuncuyu
Biz hakkı olanı bile vermemek için kırk takla atıyoruz sonrada akşam pazarında menejer kucağına oturuyoruz

Çevrimdışı annoca

avrupanın iyi takımları gençlere yönelir sen dediğimi anlamamışsın o genç dediklerinin en körüsünün bonservisi on milyondan başlıyor o kulüpler olmazsada koymuyor bu rakamlar sen yapabiliyormusun 18 yaşındaki oyuncuya on milyon yatırmayı buna bende kabulüm genç oyuncu yatırımı yarışmacı takımlar için böyle olur gidip sokaktan toplayıp olmasını beklemezler sizin dediğiniz gibi küçük alıp yetiştirme işinde en iyimser tahminle on ylıda bir a takıma oyuncu çıkarabilirsin oda işde ortalama oyuncu olur onu çıkarana kadarda o ayarda oyuncuyu dışardan alacağın paradan fazlasını harcarsın onbeş yıldır bir necip çıkartmışız son çıkardığımız parlak oyuncu şu anda takımın başında hoca birde nihat var onuda beş m ye satmıştık bize maliyeti iki katıdır
Gerçekten hayalle yaşıyoruz alt yapı mucizesi dediğimiz maf takımında kimse kaç tane alt yapı oyuncusu var diye bakmıyor ali gökhan rıza vardı sanırım
Kurulan hayaller güzelde gerçeklerle örtüşmeyen hayal hüsranla sonuçlanır
Tarihimizin en iyi satışlarını yaptığımız son altı yedi yıl kaç yaşında oyuncular satmışız genelde laf ettiğimiz araplar petrol parası diyoruz ama bonservisi olmayan oyuncuya dört beş verip alıyorlar bizde onların verdiği parayı veriyoruz aslında herkes maaşa odaklanmış verilen bonservisleri görmüyor
Biz transfer işini yanlış düşünüyor yanlış uyguluyoruz o yüzdende on oyuncuya gitsek dokuzundan geri dönüyoruz sonrada oyuncu parayı seçti menejeri kıldı gibi şeylerle kendimizi kandırıyoruz
benim yazdığımı tam anlamamışsın abi. ben sana ful 18-20 dolduralım demiyorum ama araya serpiştireceksşn ki bu yıl öyle oldu çok da iyiydi (mecburiyetten oldu biraz da ) potansiyelini ortaya çıkartan bir takım olmaktan bahsediyorum marcelo gibi fabri gibi vb. yaş değil cevheri ortaya çıkaran bir takım olarak avrupa isim yapmamız laım genç yetiştirmeyi de ara ara yaparsın. 25-29 yaş arasında ki potansiyelli olanı bulacaksın adam da diyecekki bunlar parlatan kulüp benim ingiltere hayalim bunlara gidersem olabilir ama şu an bize arap ve çinliler gibi bakılıyor ancak para. şimdi çıkan haberlere bakıyorsun forvetlere birbiriyle alakası olmayan topçular. bir oyun planın olur o sisteme uygun topçuların adı çıkar eyv ama şu an yaptığımız kimi düşürebilirsek. ghezzal rosier son dk denk getirdik aboubakar takımı istemedi sakat dendi aldık larin geçen yıl 4 milyon verilse satılacaktı josef araplarla anlaşamadı kendi kulübe söyle beni alın diye. şimdi bakıyorsun şampiyonluktaki büyük pay bu adamların bu adamların alınmasıyla plan nerde program nerde? scout genç bulmak değil sistemine uygun oyuncuyu bulmak. burda fetişizmi olan dediklerinin aslında istediği de bu.

Çevrimdışı tolga1903

yoo ezbere değil yanlış kişiyimi izliyoruz bek oyuncusu daima kale ile rakip arasına koşar rıdvan çizgi ile rakip arasında kalıyor tek bir hava topuna çıkmıyor denemiyor bile genç olmanın verdiği hırsla koşuyor sadece hücumdada yok şl liginde paramparça olmaz başlamadan futbol hayatı biter öyle bir gözden düşerki bunu teknik kadro biliyor oynatmaz onu şu nsakaladan ne istiyorsunuz anlamıyorum geçen sene ligin en iyi sol bekiydi ön yargılarınız sizi kör ediyor geçen sezon n sakala katkusının onda birini rıdvan vermedi hemen sergen getirdiği adama kıyak geçiyor oldu
Bakın net söylüyorum ne rıdvan nede ersin beşiktaşın kulübesinde bile olacak kapasitede değil şu anda ilerde olurmu bilmem şu an değil sergen rıdvanı son maçmıydı sol açık olarak oyuna soktu beke almadı çünkü risk olurdu

Nsakala'dan ne isteyebiliriz sadece biraz aklı mantığıyla oynamasını ama bu imkansız. Çok iyi bir fiziği var iyi bir atlet o kadar nsakala. Zaten oyunu aklıyla oynayabilen adriano veya gs'deki mariano benzeri bir oyuncu olsa bu fizikle bize düşmezdi ancak ne yazık ki durum bu. Ligin en iyi sol beki mi bilemem ancak rıdvan çok daha fazla heyecan uyandırdı geçen sene benim için bence defansif olarak da hücumda da nsakala'dan geri kalır bir yanı yok ve en önemlisi topa sahip olduğumuz anlarda hep oyunun içinde, nsakala ise topu almasın diye dua ediyorsun yaptığı kademe hataları dolayısıyla yediğimiz gollerden bahsetmiyorum bile. Lütfen varsa trabzonspor maçında ekuban veya djajniny hatırlamıyorum kovalarken sakatlandığı ana kadar oynadığı hangi maçta paspas olmuş bir örnek verin abi. Sakatlık dönüşü formsuz ve tutuktu ancak oynadıkça tecrübelenecektir milli takımın da as sol bek adayı nasıl kulübede bile olmaması gerekiyor ismail koybasi oynadı bu takımda:)

Çevrimdışı GreenBook

sen o paranın içinden alacağı komisyonu menejere ver bakalım nasıl ikna ediyor oyuncuyu
Biz hakkı olanı bile vermemek için kırk takla atıyoruz sonrada akşam pazarında menejer kucağına oturuyoruz
Durum tam olarak böyle

Çevrimdışı mrred

abi arada iki kat fark var.

Araplarda menajerine bizden fazla para verirse ne olacak ? Bunu akıl ederler herhalde :D

Bu böyle sonsuza kadar gider işte.
[ Son Düzenleme: 24 Temmuz 2021, 19:28:05 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Durum tam olarak böyle
Yahu diğelerine gitmeyecek mi sanıyorsunuz menajeri ?

Araplara gidecek bu sefer dicek ki bana beşiktaş menajer ücreti şu kadar veriyor siz ne veriyorsunuz diyecek

onlarda elhammdurullah diye al sana 2 katı diyecekler.

Biraz 3 4 adım sonrasını düşünmek lazım
The great gig in the sky

Çevrimdışı tolga1903

Fena baydı bu herif de menajeri de. Bu transfer prensip olarak yanlış bir kere. Düşük maaş yüksek bonservise yönelmemiz lazım para harcayacaksak bu kadar. Gedson’a bas parayı ağzımı açmam. Atiba’yı yedekler geleceğe yatırımdır. Bu adam elimizde patlarsa satacak arap da bulamayız seneye.

Bir kere oyuncunun yalnızca iki talibi var; araplar ve biz. Bunu düşününce bile şahsen soğuyorum bu heriften ama aksine taraftarın ekseriyeti gelsin diye can atıyor demek ki var herifte o ışık. Ama ne olursa olsun yıllardır para için çin'de oynamış bir oyuncu sonraki durağı için kapı kapı arap kulüplerinin kapısında yatıyorsa bu kadar ısrar etmek anlamsız geliyor bana.

Çevrimdışı mrred

Bir kere oyuncunun yalnızca iki talibi var; araplar ve biz. Bunu düşününce bile şahsen soğuyorum bu heriften ama aksine taraftarın ekseriyeti gelsin diye can atıyor demek ki var herifte o ışık. Ama ne olursa olsun yıllardır para için çin'de oynamış bir oyuncu sonraki durağı için kapı kapı arap kulüplerinin kapısında yatıyorsa bu kadar ısrar etmek anlamsız geliyor bana.
Ben oyuncuya en fazla 2+1 sözleşme verilmesi taraftarıyım.

Ghezzala 3+1 çok fazla umarım yatışa geçmez...
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Gudjufi scout transferi başka da scout transferimiz yok.

The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Kenan
Salih
Topal
Rosier
Ghezzal bunlar hep bilinen oyuncular.

Alex de öyle . Elayis Tavşan ismi çıkmıştı bir ara onu neden düşünmüyoruz hala bence gayet iyi duruyordu
The great gig in the sky

Çevrimdışı tolga1903

Ben oyuncuya en fazla 2+1 sözleşme verilmesi taraftarıyım.

Ghezzala 3+1 çok fazla umarım yatışa geçmez...

Ghezzal'de o korku bende de var ancak sırf duran top kullanımı bile çok faydalı olacaktır bize en azından ligde keşke onla da 2+1 yapsak ama kabul etmez