Beşiktaş Futbol Takımı 2023/24 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2023/24 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2023/24 Sezonu Beşiktaş'ın 2023/24 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

Kartal Ç ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2023/24 Sezonu  [Okunma sayısı 309603 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2023/24 Sezonu

Çevrimiçi Akil Emre

Kim boştaysa listeye eklenmiş gibi duruyor. Bu kadar isim olması bana mantıklı gelmedi, beklentim şu ana kadar max 3 kişiyle görüşüp karar verilmesiydi.

Çevrimdışı zubeyirbaya

ruud'a oyuncu olarak bayılırdım. müthiş karizmatik de bir figür. adını duyunca takımın başına yakışacağını düşündüm. fakat problemler var bu tür hocalarla ilgili.

bazı futbol ülkelerinin havası bizim lige hiç uymuyor. hollanda bunlardan biri. mesela ben eski stil almanların aksine yeni dönem taktiksel açıdan kuvvetli alman-avusturya ekolü hocaların da sorun yaşadıklarını yaşayacaklarını düşünüyorum. bunlar çok düzgün yönetilen idari açıdan kulüplerde çalışmış oluyorlar ve buranın bazı kronik problemlerine uyum sağlamaları imkansız olabiliyor. hızlı soğuyup paramı alayım kovulana kadar bekleyeyim tribine de girebiliyorlar. klasik ligi bilen hoca muhabbetine de girmek istemiyorum ama bizim ligin ve toplumun bazı dinamikleri de daha zor koşullarda mücadeleci kalabilen insanlar gerektiriyor. her kişi farklıdır belki iyi araştırılırsa kimi hollandalı da böyle çıkar ama en azından genel görüntüleri buna uygun gibi değil. şu aşamada ruud'un cocu'dan fazlası olacağına dair bir verimiz yok. be bu arada glasner, hasenhüttl gibi seçeneklerden de çok emin değilim ama bunların taktiksel donanımları çok etkileyici olduğundan tam karşı da olamıyorum.

bence portekiz-italya bu açıdan daha doğru ülkeler. mesela basit bir örnek. montella'nın milli takımda yarattığı hızlı etkiyi görüyoruz. adamın futbol bilgisi hiç kötü olmadığı gibi motivasyonal açıdan da ülke kodlarını tanımış ve buna uygun adımlar atabildiğini görüyoruz. gitti tanıdığı adamları takıma çağırdı diğerlerine de kendisini anlatsınlar diye. içerde takımla daha doğrudan bir bağ kurduğu anlatılıyor. ayrıca çıkıp basın toplantılarında bile medyaya "ulusal gurur" gibi şeylerden bahsediyor. bir italyan bu tür atmosferlere zaten alışkındır, tanır ve hızlı adapte olup hırslı da bir kişiliğe sahipse onun içerisinden başarılı olmaya çalışır. hiddink kötü bir futbol adamı mıydı hayır. ama böyle şeyler yapabileceğini hayal bile edemezsiniz.

küresel adaptasyon yetenekleri nedeniyle son dönemde sevdiğim bir sürü portekizli hoca da var.

Çevrimiçi kartalizma190399

Skordan bagimsiz degerlendirme yapmak lazim. Sergen 1 sene sampiyon yapmis olabilir, ama bu onu iyi antrenor yapmiyor. Tipki sampiyon olmamak birini kotu antrenor yapmadigi gibi.
Bu hata'yi Senol Gunes'te yaptik zaten. 2 sene sampiyonlugu hatirlayip ona bagladik, iyi gunleri hatirladik, ama 3. ve 4. senedeki rezillik yokmus gibi, biraktigi enkaz yokmus gibi davrandik.
Sergen Yalcin 1 sene sampiyon yapti, ama sartlara da bakmak lazim. Amacim sampiyonlugumuzu degersizlestirmek degil, ama egri oturup dogru konusmak lazim:

1 O sezon cok saglam zar attik ve hepsi tuttu. Josef ve Aboubakar, Rosier ve Ghezzal'in son saniye'de yetismesi vs, hepsi tuttu. Bunlar hoca'nin sorumlulugunda elbet degil, ama o sezon sansimiz inanilmaz yaver gitti. Zaten ertesi senelerde yonetim o seneki sansa kanip zar atmaya devam edince neler oldu gorduk.
2 O sezon PAOK'a ve ardindan hemen Rio Ave'ye elenmistik. Butun sezon Avrupa'da oynamamanin avantajini kullandik rakipler Avrupa'da devam ederken.
3 Rakiplerimiz cok cok kotu haldeydi. FB Erol Bulut'li Slimani'li Benzia'li falan sacma sapan bir takimla oynuyordu. GS iyi degildi, zaten biraz toparlaninca adamlar neredeyse sampiyonlugu elimizden aliyordu. Ertesi sene biraz eli yuzu duzgun rakipler olunca zaten ne oldugunu gorduk.
4 Ghezzal transferi icin 5 dakikalik video izledim hemen alin dedim diyen Sergen. Larin icin 1 kere sol acikta denemek zorunda kaldim sakatliklardan dolayi bir anda tuttu diyen de o. Simdi sansa tutturan hoca mi lazim bize yoksa Ghezzal gibi futbolculari taniyan, oyuncu'dan nereden maksimum verim alabilecegini teknik bilgi ve tecrube'yle bilen biri mi? Tesadufe isi birakinca tesadufen kusun tasa carpmasiyla anca sampiyon oluyorsun zaten.
5 Sakatliklardan hic cekmedik sezon boyu. Sadece son 5-6 hafta sikinti yasadik, o sikintilari yasar yasamaz zaten coktuk ve sampiyonluk son anda geldi.

Herseyi gectim, Sergen bizden beri takim bile calistirmiyor. Futbolla alakali birsey yapmadigi, istemedigi ortada. Kendini gelistirme gayreti 0, futbola ilgilisi 0.
1.5 sene antrenorluk yaptiktan sonra yoruldum futboldan uzak kalmak istiyorum diyen biri. Boyle birinden ne gibi bir istikrar, motivasyon bekliyorsunuz anlamiyorum.

Sergen'i ben de severim, futbolcu olarak apayriydi, o ayri mesele. Ama birader artik surekli ayni isimler etrafinda donmeyin yahu. Bu adam bize antrenor olacak. Futbolcu degil, ilestirimden sorumlu yonetici de degil.
Teknik direktor meziyetlerine bakarak degerlendirme yapmak lazim. 
Dunya da Sergen, Senol, Riza, Samet'ten ibaret degil. Zibilyon tane teknik direktor var. Yonetim arastirip bulamayacaksa, denemeyecekse zaten ben neyleyim Hasan Arat'in cevresini, her kapiyi acabilecek agirligini.
Sergen'i Riza'yi Ahmet Nur Cebi de getirebiliyordu zaten.

Çevrimiçi Samet Demir

Alanya maçında Cenk 18 ikili mücadelenin ikisini kazanabilmiş.
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Ben Van Nistelrooij'u istemem. Gecen sene haksizlik yapildi kendisine, orasi dogru. Cok da kotu gitmezken cok onemli oyunculari satildi ve yerleri doldurulmadi.
Takim haliyle geriye gitti. Ama kendisi de bence cok iyi bir performans gostermedi. Oyunculariyla ilestirimi sorunluydu, ozellikle isler kotu giderken. Taktiksel olarak dik kafaliydi, PSV'nin bu sene oynadigi ozgur ofansif futbolu hic oynatmadi, oynatamadi.
Oyunculardan maksimum verim alamadi, gelistiremedi. Mesela van Aanholt'un gecen seneki performansina bak, birde bu seneki performansina bak.
Bir gecen seneki Saibari'ye bak, bir bu senekine bak. Bakayoko'yu da sayabilirsin.
Antrenorluk kariyeri zaten en basitinden 1 seneden ibaret. Cok yetersiz.

Çevrimiçi gokhans

Bu tür enkazları kaldırabilecek hoca profili lucescu ve bielsa'dır. Al getir, rezillikler yaşamadan sağlam bir yapılanmanı sağlar bu tür hocalar..
Bazen direnmek gerekir hayata.. Aslolan hayattır. Hayatta Beşiktaş..!!!

Çevrimiçi Samet Demir

Ben Van Nistelrooij'u istemem. Gecen sene haksizlik yapildi kendisine, orasi dogru. Cok da kotu gitmezken cok onemli oyunculari satildi ve yerleri doldurulmadi.
Takim haliyle geriye gitti. Ama kendisi de bence cok iyi bir performans gostermedi. Oyunculariyla ilestirimi sorunluydu, ozellikle isler kotu giderken. Taktiksel olarak dik kafaliydi, PSV'nin bu sene oynadigi ozgur ofansif futbolu hic oynatmadi, oynatamadi.
Oyunculardan maksimum verim alamadi, gelistiremedi. Mesela van Aanholt'un gecen seneki performansina bak, birde bu seneki performansina bak.
Bir gecen seneki Saibari'ye bak, bir bu senekine bak. Bakayoko'yu da sayabilirsin.
Antrenorluk kariyeri zaten en basitinden 1 seneden ibaret. Cok yetersiz.
Üst sekment bir hocayı ne bu lige ne de bu kadroya kabul ettirebileceğimizi düşünmüyorum. Bu şartlarda istediklerimiz arasından bir hoca gelirse bu transfer başarısı direk yönetime yazar.

Van Nistelrooy tarzı bir hoca ile yazı tura mı atacağız yoksa sağlam bir hoca mı alacağız yönetimin en büyük sınavı bu olacak bence.
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Vallahi hem teknik ekip ucuz olsun hem kadrom vasat olsun ama yine de basarili olayim olmuyor.
Yani olur tabii, 3 sene evvelki gibi kus tasa carpar sampiyon olursun, ertesi sene kus tasa carpmayinca rezil olursun.
Biraz istikrarli ve tesaduflere birakilmamis basari istiyorsak oyle veya boyle para harcaman lazim.
Kadro'yu FB/GS seviyesine cikarmak yapabilecegimiz birsey degil, o daha da pahali'ya patlayacak.
Ama onu yapamiyorsan en azindan teknik ekibin fark yaratacak. Ismail ve Okan bence bizim getirdigimiz capsizlardan iyi hoca, ama onlar da ust duzey degil.
Onlarin ustesinden gelecek yabanci hoca'yi bulmak cok zor degil. Bunun illa senin dedigin A klasinda basarmis Conte gibi biri olmasina gerek de yok.
Favre gibi B klas hoca, hatta belki basari saglamamis ama potansiyel gostermis C sinifi hoca bile olur (mesela Bilic).
Ama Valerien Ismail gibi D, E sinif olmaz. Gerci bence Valerien Ismael bile Senol Gunes, Sergen Yalcin'dan iyi, o ayri mesele.

Hoca ve teknik ekibe para harcamaktan cekinmemeliyiz. Su Anadolu takimlarini yenmek icin 100 milyon euro butceli kadro'ya da gerek yok.
Biraz akilli iyi oyuncular ve iyi bir teknik ekip yeterli. GS macinda Serdar Dursun'un yaptigini gorduk iste, Anadolu takimlarinin seviyesi tamamen o.
Alanya da gram top oynamadi iste, biraz teknik-taktik bilen bir hoca ve biraz motive iyi bir kadro cok rahat yener Anadolu takimlarini.
O kadar abartmaya da gerek yok. Ama teknik ekip biraz olsun isi bilecek.

Mesela Muleka'yi 50 mac kanatta oynatip hala kanatta olmadigini goremeyecek kadar kor olmayacak.
20 mac 4-3-3'le olmadigini gorup baska bir sistem denemeyecek kadar basit veya cesaretsiz olmayacak.
Onur Bulut'un, Tayfur Bingol'un yedek disinda baska bir rolde dusunmeyecek kadar futboldan anlayacak bir olmali.
Necip'in stoper falan olmadigini, ilk 11 oyuncusu hic olmadigini gorup onu aninda yedege cekecek, yonetimden ilk is stoperoglu stoper isteyecek kadar bilgili olmali.
3 tane uzak forvet oynayamayan santrforla 4-3-3 oynayacak kadar bilgisiz olmayacak.

Basit seyler gibi gozukuyor yazinda, ama praktikte oyle olmuyor iste. Sirf bu tur basit seyleri cozecek bir hoca bile bize seviye atlatir.

Çevrimiçi Samet Ç

Çevrimiçi gokhans

Bu arada ox'un arka adelesinde yırtık vrmış. 3-4 ay sahalardan uzak kalacakmış.. Ahh Şenol ahh anç... Allahınızdan bulun..

Çevrimiçi Samet Demir

Ox'un lisansını direk dondurmak lazım.

Çevrimdışı Ravenman

En iyisi Bilic.

Kulübü, camiyayı, ligimizi tanıyor.

Adam Veli ve Ekram Dağlı kadrolarla neler yaptı.

İllahi yerli olacaksa Ertuğrul Sağlam olsun, herif Kocaelisporda mucizeler yaratıyor.

Çevrimiçi BlackEagle16

Ox'un lisansını direk dondurmak lazım.
Kesinlikle katılıyorum kendisiyle görüşme gerçekleştirilip sözleşmesi dondurulabilir
Burası Beşiktaş burada imzalar kalplere atılır...

Çevrimiçi BlackEagle16

En iyisi Bilic.

Kulübü, camiyayı, ligimizi tanıyor.

Adam Veli ve Ekram Dağlı kadrolarla neler yaptı.

İllahi yerli olacaksa Ertuğrul Sağlam olsun, herif Kocaelisporda mucizeler yaratıyor.
Biliç il eksik kalan biseyler var kabul ediyorum lakin bilinçte gereğinden fazla rwnklileri üstün görürdü
Burası Beşiktaş burada imzalar kalplere atılır...

Çevrimiçi gokhans

Hoca olarak Yasin çıkacakmış ilk yarı bitene kadar takımın başında. Samet keşke geçici geçseydi, Yasin yerine. Valla Bilic falan değilde Luce yada bielsa bu ip kadrolar için ideal hocalar.

Çevrimiçi levitate

son açıklamalar iyice rezalet olmuş

anladığım kadarıyla bugün bırakıyorum deyip gidecekti ama yönetim ona da fırsat vermemiş helal
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi levitate

şenol hocaya kızgınım ama tebrik ediyorum adam kb beyler dedi çekti gitti

son 2 hocamız maşallah gelen geçene laf sokuyor anlamıyorum ki
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi gokhans

Rıza açıklamalarında, olmayan adamları kanat oynatmak zorundaa kaldım çünkü adam yok, diyor. Kardeşim yoksa oyunculara göre oynatsana takımı. Necip-bahtiyar-Colley 3lü savunma kurgusu yap. Sağa roiser, sol'a masuaku koy. Ortaya ox-gedson-demirege, ileriyede muleka semih 2'lisi ile 3-5-2 oyna işte. Kanat forvetin yok madem niye eksik malzeme ile yemek yapıyorsun kardeşim, böyle savunmamı olur? Elindeki malzemeye göre en iyi ne yemek yapılabiliyorsa onu yapacaksın. Herkes görüyor kadronun yetersiz olduğunu ama bukadr büyük konuşup, 50 kupa alırım diyip sonra rezil olup gitmek var işte ona üzülüyorum Rıza Kaptan'a konduramadım üzüldüm ama Aslolan da Beşiktaş, kusura bakmasın.Şenol ve Burak ne oynuyorsa gelip aynısını oynattı gitti işte. 3 lü oynatmak yasakmı ligde kardeşim bu ne herkes 3lü oynatmaya korkuyor. Türk futbolunda domuz eti gibi yanına yaklaşılmaz bir şey haline geldi iyice 3lü savunma. E yok yani kadro buna müsait.

Çevrimiçi sEuL

Victor Ruiz’in tazminat onanmış.

Alex sezonu kapatmış.

Rıza hoca yine konuşmuş, keşke hiç konuşmasa.

Rezil berbat bir gün - ANC ve heyeti - yatacak yeriniz yok sizin basiretsiz gereksizler.

Çevrimiçi gokhans

cas, victor ruis'den 2mil 270bin euro para cezası kesmiş bize. O kongrede Anç'ı ibra eden kim varsa o kalkan eli kırılsın. Beşiktaş'ın cebinden çıkan her kuruşun mislisi, o ibra edenlerin cebindende çıksın. En ağır beddualara layıksınızda, karakterim elvermiyor.

Çevrimiçi Samet Demir

?t=0gTl6Avr3C3OFoxFpSSE_g&s=19

Çevrimiçi Talisca1903

Hoca olarak Yasin çıkacakmış ilk yarı bitene kadar takımın başında. Samet keşke geçici geçseydi, Yasin yerine. Valla Bilic falan değilde Luce yada bielsa bu ip kadrolar için ideal hocalar.
yasin de olur farketmeZ madem takımı çekti Aybaba daha eşofman giymeyecek belli oldu
1-2 maç zaten

Çevrimdışı zubeyirbaya

yasin de olur farketmeZ madem takımı çekti Aybaba daha eşofman giymeyecek belli oldu
1-2 maç zaten

samet'in teknik direktörlük yapması etik olmaz, şu an idari bir görevde. hala teknik direktörlük arzusu duyma durumu olduğunu gösterirse gelecek hocanın da altını oymakla vs suçlanır, trde öyle parlak sonuçlar çıkmıyor. samet koordinatör şeklinde takılacaksa hiç sahayla işi olmamalı artık ki öyle de olacak gibi. sanırım serdar t için lisans çıkarıldı o çıkarır yeni hoca gelene kadar.

Çevrimdışı zubeyirbaya

?t=0gTl6Avr3C3OFoxFpSSE_g&s=19

tigana iyi hocaydı bence. kendisinin elinde en abuk kadrolarımızdan biri vardı fb ile yarışıyorduk, fb'nin belki iki katımız değerindedir kadrosu. bakiler mehmet sedefler ali tandoğanlar gökhan güleçler ki kendinden sonra hiç bir şey olmadığı anlaşılan oyunculardan bile zor günlerde verim almıştı. bir türkiye kupası aldı, ligde de 2. oldu o kötü kadroyla son düzlüğe kadar yarıştaydı.

Çevrimdışı zubeyirbaya

tigana iyi hocaydı bence. kendisinin elinde en abuk kadrolarımızdan biri vardı fb ile yarışıyorduk, fb'nin belki iki katımız değerindedir kadrosu. bakiler mehmet sedefler ali tandoğanlar gökhan güleçler ki kendinden sonra hiç bir şey olmadığı anlaşılan oyunculardan bile zor günlerde verim almıştı. bir türkiye kupası aldı, ligde de 2. oldu o kötü kadroyla son düzlüğe kadar yarıştaydı.

hatta 2 tr kupası sanki

Etiketler: