Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu Beşiktaş'ın 2021/22 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 82 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu  [Okunma sayısı 375518 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2021/22 Sezonu

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Hocanın ANÇ nezdinde sezon başından dolayı kredisi çok düşük. Tabiri caizse 1-2 maça bakar.
Taraftar nezdindeki kredisini ise böyle abuk açıklamalarla tüketmemesi lazım.

ANÇ nin hayalinin de Şenol Güneş olduğu hepimizin malumu.

Zor günler bekliyor.

Çevrimdışı Erman1903

Sergen paşada bu sezon Bats yerine Lukaku, Atiba yerine Fernandes ya da Lucas Martins olsun yine dikiş tutturamaz. İstersen stopere beke de beğendiğiniz topçuyu koyun.

Burası Beşiktaş, kişisel hikayeleri olan şovmenlerin yeri değil. Geçen sezon kanaat ettin işine sarıldın ve zayıf kadroyla mükafatını aldın, kendi şeyinin keyfine giden adam olursan Allah seni böyle zengin kadroyla kepaze eder ipe sapa gelmez bahanelerini konuşursun.
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2021, 00:46:37 Erman1903 ]

Çevrimdışı murat baltacı

Hocanın bir an evvel Avrupa'yı kafada bitirip oyuncuları lige motive etmesi geçen seneki gibi güzel oyun keyif alan oyuncu grubu yapması lazım yoksa işler hiç iyiye gidecek gibi değil.
BeŞiKtAşK

Çevrimdışı Erman1903

Çok bitirici Aboubakar'ın geçen sezon ligde 90 dakika başına gol oranı 0,59 4'ü penaltı. Şut tutturma %46, şutu gole çevirme 18,9 (Penaltı dahil)

Bitiriciliği 0 olan Bats'ın bu sezon şimdiye kadar 0,58, penaltı golü yok. Şut tutturma %46, gole çevirme 15,4

Santrafor fayda indeksinde Aboubakar'ın geçen sezon koyulduğu sıra 5. Batshuayi 6.

Trabzon'un Cornelius sıra 16. Djaninny 18. Fenerin hiçbir santraforu indexte bulunmuyor, sıraya bile girememişler daha.

Yani işin özü şu: Oyuncun sistemine uymamasına rağmen iş yapmış. Adam gibi top oynayana o santrafor çok bile.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Çok bitirici Aboubakar'ın geçen sezon ligde 90 dakika başına gol oranı 0,59 4'ü penaltı. Şut tutturma %46, şutu gole çevirme 18,9 (Penaltı dahil)

Bitiriciliği 0 olan Bats'ın bu sezon şimdiye kadar 0,58, penaltı golü yok. Şut tutturma %46, gole çevirme 15,4

Santrafor fayda indeksinde Aboubakar'ın geçen sezon koyulduğu sıra 5. Batshuayi 6.

Trabzon'un Cornelius sıra 16. Djaninny 18. Fenerin hiçbir santraforu indexte bulunmuyor, sıraya bile girememişler daha.

Yani işin özü şu: Oyuncun sistemine uymamasına rağmen iş yapmış. Adam gibi top oynayana o santrafor çok bile.

Futbolu şans ve şanssızlıkla açıklayan Türk futbol dünyası için bu veriler çok fazla.

Çevrimiçi levitate

hoca şans golü falan diyor da adamların gol beklentisi 4.68 :D

9 isabetli şut 4 gol 2 direk 3'ü ersin (hele iki tanesi %100 pozisyon)

savunma anlayışın o kadar saçma ki ofsayta bile düşürememişsin adamları

say say bitmiyor
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı Erman1903

Futbolu şans ve şanssızlıkla açıklayan Türk futbol dünyası için bu veriler çok fazla.

Ha hah. Talihsiz açıklamalar, ben en çok bunlar gerçek değil fake denmesine güldüm. Direk aklıma Gora 'Ama bunlar feyk' sahnesi geldi.

Verilen paralar, yapılan planlama, oyuncu tipleri, kadro mühendisliğinin olmaması gibi bir çok şeyden yazdan beri rahatsızım ve bunları hep dile getirdim. Şu an mevcut görüntüde istesem oyuncu üzerinden vurmanın kralını yaparım ama bunlar hep ikincil üçüncül işler. Geçen sezon belli, şimdiki kadro ve lig belli. İhale hocada, hikayeyi ve konuşmayı bırakıp bu takıma top oynatacak fazla vakti yok.

Çevrimiçi Samet Demir

hoca şans golü falan diyor da adamların gol beklentisi 4.68 :D

9 isabetli şut 4 gol 2 direk 3'ü ersin (hele iki tanesi %100 pozisyon)

savunma anlayışın o kadar saçma ki ofsayta bile düşürememişsin adamları

say say bitmiyor
Ne yalan söyleyim ilk gole bende şans dedim bir nevi ama. 3 golde aynı olunca....

Birde taraftar nsakalayı yuhalarken Sergen hocayı 4 gol yediği maçta alkışlıyor. Kulubede Rıdvan varken nsakalayı oyuna alan benim sanki.

Keşke malum kitle tribüne geri dönmeseydi.

M2007J3SY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Samet Ç

Aboubakar'ın son vuruşları kötüydü zaten herkes iyi sanıyor

Çevrimiçi levitate

Ne yalan söyleyim ilk gole bende şans dedim bir nevi ama. 3 golde aynı olunca....

Birde taraftar nsakalayı yuhalarken Sergen hocayı 4 gol yediği maçta alkışlıyor. Kulubede Rıdvan varken nsakalayı oyuna alan benim sanki.

Keşke malum kitle tribüne geri dönmeseydi.

şanslık bir şey yok abi, adamların direk önünde o kadar toplanmasından belliydi

tribün felaketti zaten maç sonu bi grup hocayı çağırıyor diğerleri adam gibi oynayın diyor full kaos
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimiçi levitate

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?t=xvPsyPRnidkHbyadMR9UeA

...

Çevrimiçi Samet Demir

şanslık bir şey yok abi, adamların direk önünde o kadar toplanmasından belliydi

tribün felaketti zaten maç sonu bi grup hocayı çağırıyor diğerleri adam gibi oynayın diyor full kaos
Dün ben kendi adıma utandım. Başkalarını bilemeyeceğim.

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı mrred

Herkesin aksine ben takımdan baya umutlandım dün gece (lig için). Pjanic takımdan kesilirse eskiye döneriz. Pjanic 2 ara pas atacak diye takıma monte edilmeye çalışılırsa şampiyonluk da gider. Oraya atiba veya salihi mutlaka monte etmeliyiz. Daha fizikli daha mücadeleci biri mutlaka monte edilmeli. Dün gece herkes fiziğin ve boyun önemi anlamıştır. Forumda bazı arkadaşlarla ikili sohbete girmiyorum o yüzden alıntı yapmıyorum muhattap almıyorum ama artık kral çıplak. Bu gerçeği herkes görmüştür. Futbol artık fizik ve boyla oynanan bir oyun. Sporting maçı bunun en güzel örneği oldu. Adamlar tam azman feddal 191 inacio 186 coates 196 palhina 190 matheus nunes 183 matheus reis 180 sportingin en kısa oyuncusu 176 o da porro oyun bilgisi takıma katkısı baya fazla Şimdi gelelim bizim takıma orta sahada souza hariç iki tane oyuncumuz var boyları 175 bile değil bekler 175 ve 178 Burada ister istemez kornerde mismatch olur. Bunu istediğin kadar taktik çalış engelleyemezsin fizik yahu adamların boy ortalaması senden 10 cm falan yüksek azman yavrusu gibi hepsi de Şimdi herkes Larini  fazla maaş istiyor diye  gömüyor da adam sırf fizikten işi götürüyor ve hakkı .Geçen sene attığı gollerin hatırı sayılır kısmı kafayla oldu bu nasıl oldu hiç düşünen yok ? Çünkü rakibin bekiyle eşleşti  Adamın hem boyu uzun hem de sıçraması iyi .Bacak boyundan dolayı Larinin bir adımı belki 80 cm falansa karşısındaki bekin 1 adımı 60 cm falan oluyor. O yüzden uzun mesafede Larin beklere hep üstünlük sağlıyor . Şampiyonluk maçında bile bunun ekmeğini yedik. Kısa mesafede çabuk değil ama iyi hızlanıyor çünkü bacak boyu çok iyi. İnsanlar hala Larini beğenmiyor. Çünkü top tekniğini kötü buluyorlar. Futbola bakış köhne ve demode bu bakış sebebiyle insanlar q7 ye falan aşıklar o yüzden bu ülkede futbol falan tartışılmaz. Holey holey falan diceksin aslanım kaplanım diceksin bu taraftara. Şimdi gelelim Rıdvan konusuna bu forumda Rıdvanı teknik taktik olarak kimse bilmez iken iyi yönlerini gif yaparak anlattım yahu. Nsakala Rıdvana göre daha iyi defansçı çünkü atletizm ve fizik olarak ondan üstün ama bu demek değil ki Rıdvan hiç oynamasın oynasın tabi. Rakibe göre oynacağı maçlar elbet var. Çünkü ligde bu fizik ve boy konusuna uyanan bir takım henüz yok biraz FB uyandı. Onun da TD cin gibi olduğundan. Gs maçında rıdvan oynar çünkü Gs nin boy ortalaması da aşırı düşük. Sonuç olarak modern futbolda fizik teknikten daha önemli. Fizik gereklilik teknik ise işin süsü. Olmasa da olur. Larin çok teknik değil ama çatır çatır atıyor golünü. Töre çok teknik oluyor da ne oluyor ? Yada Pjanic çok teknik olunca ne oldu gördük
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2021, 11:56:53 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Ne dergisi ? Dergi mi kaldı yıl olmuş 2021 eskiden Weider ürün satmak için dergi çıkarırdı :D

Top 5 ligin en iyi 5 takımına bakarsan beklerin boylarının ne kadar uzun olduğunu göreceksin.

Bu adamlar gerizekalı değiller herhalde bir şey biliyorlar ki özellikle uzun boylu istiyorlar.

Günümüzde böyle bir talep var sebebini de açıkladım bir kez daha açıklıyorum; Günümüz futbolunda fizik ve atletizm

artık 1 numarada oyuncuların daha atlet ve fizikli olması isteniyor. Gayet basit işte neyini anlamıyorsun ben de bunu

anlamıyorum. Bunu öngörmek için futbol bilgini olmana gerek yok. Avrupanın en büyük 25 30 kulübüne bakarsın

adamlar transfer yaparken neyi dikkate alıyorlar analiz edersin sonra anlarsın. Kısa boylu bekleri tercih etmiyorlar

bekleri geçtim artık mümkünse ofansif orta sahaları bile öyle istiyorlar hatta kanatları da
Şampiyonlar liginde bu gerçeği böyle yüzümüze çarparlar golün ne ara geldiğini anlamazsın bile.
The great gig in the sky

Çevrimiçi murat

İleride çoğalamıyoruz. Batsuaiye uzun top atıp bekliyoruz. Ortasaha biraz daha yaklaşmalı.Batsuayi de tek santraforun bu oyunda oynayabileceği maksimum katkıyı veriyor diye düşünüyorum golden bağımsız. Daha çok bitiricinin yanındaki yırtıcı santrafor tanımına uyuyor. Çok yanlız kalıyor. Texeira takımı eksik oynatıyor. Kendi halinde takılıyor gibi.Layiç en azından geride 2-3top yapardı, ortasahayı kalabalık gösterirdi. Alex fazla silik. Welington veya vida yerine serdar ve montero oynasın kalan şl maçlarında. Sol bek te rıdvan.Seneye vida da 1 milyona kalacaksa kalsın.

Çevrimdışı mrred

Pjanic Şampiyonlar liginde en zayıf halkamız olur demiştim öyle de oldu , pjanic bize menajer itelemesi eski takımı juventus bile istemedi biz aldık acaba neden ?Menajerlik şirketi Ljajic ile aynı görünüyor. Bu da demek oluyor ki Ljajic üzerinden bazı sözler verilmiş ki bu adam alınmış Avrupada kimsenin istemediği adamı biz aldık onlar aptal biz akıllıyız yani öyle mi ? Yahu adamın tek yaptığı şey iyi pas atmak. Peki bizim buna ihtiyacımız var mı ? Takımda zaten iyi pas atan atiba var salih var ghezzal var. Adam iyi pas atacak diye orta sahanın boy ortalaması düşüyor atletizmi düşüyor ve mücadele gücü düşüyor. Çok fazla gol yemeye başladık çünkü ortasahamız artık daha geçirgen. Josef ve atiba 1 yıl yaşlanmış sen oraya bide Pjanici alıyorsun. Berbat bir transfer. İlerde teixeira oynacaksa orta sahanın daha sert olması şart oğlu şart.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Gsnin ortasahası şu haliyle bizden daha atlet kalıyor. Berkan ve Taylan orayı bir şekilde ligde tutarlar. Bizim oyun kurucumuz Ghezzal iken ondan o rolü alıp neden orta sahaya vermeye çalışıyoruz anlamadım ? Ulan zaten Ghezzal defansif açıdan zaafiyet yaratıyor bir tane daha defansif zaafiyet yaratan bir oyuncu neden alıyoruz ? Şunu yapsak anlarım. Topu hiç rakibe vermicez devamlı pas yapıcaz takım %80 topa sahip olacak o zaman pjanic oynasın .Topa sahip olman için top kaybını minimuma indirmen lazım Larin ve Nsakala pas oyununa katılamaz Güven de aynı şekilde Töre de aynı şekilde illaki top kaybedersin o yüzden topu geri kazanman gerek bunu da ya derinde savuncaksın ya da devamlı pres yapıcaksın. Devamlı pres yapsan fizik kalitemiz herkesin gördüğü gibi taş çatlasın 30 dakika. Sonra takım düşmeye başlıyor topu geri kazanamıyoruz. O zamanda takımın defoları ortaya çıkıyor. O sebeple bize dengeli bir orta saha lazım Pjanic yerine ya atiba ya da salih oynamalı. Salihin yaşı Türk olması avantaj ayrıca fiziği boyu  ve savunmacılığı da var.
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2021, 11:54:46 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Pjanici alarak takımın başına bela ettik. Şimdi adam oynasa bir dert oynamasa başka bir dert. Oynarsa takım savunması
düşüyor oynamazsa taraftar vaaayyy niye oynamıyor diye isyan edecek yerine oynayan oyuncuyu ıslıklıcak işi zor hocanın.
Bu arada batsman iç saha oyunlarında bize baya katkı sağlar ama adamın bitiriciliği gerçekten iyi değil onu teixiera ile bir şekilde kapatırız da pjanici ne yapcaz
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Buyrun pjanicin defansif istatistikleri. Beşiktaşın en kötüsü . Hatta berbat ötesi ve en zayıf halka. Biz bu adamı şampiyonlar ligi için aldıysak tekrar söylüyorum berbat bir transfer. Ligde iş yapsın diye aldıysak gereksiz bir transfer zaten o bölgede bir çok oyuncumuz vardı.
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2021, 12:30:45 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Takımda en çok ikili mücadele kazanan oyuncular

King Souza 10
Bitirici Teixiera 10
Emektar Nsakala 6
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2021, 12:21:57 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Bu arada bütün istatistiklere bakmak isteyenler olursa linki atıyorum

http://arsiv.sahadan.com/Mac-Plus/3589706/Besiktas-Sporting-CP
The great gig in the sky

Çevrimdışı Gökhan Güvenç

Bazen çok sevdiğiniz bir insan kalbinizi kırar da o kişi için bir daha asla aynı hisleri duyamazsınız ya, Sergen Yalçın için hissettiklerim aynen bu. Nerdeyse sonsuza yakın olan kredisini tek bir maç sonu açıklamasıyla tüketti benim için.

İyi hazırlanamadık desin, kötüydük, çalıştıklarımızı yapamadık desin, herşeye kabulüm. Ama rakibin birbirinin kopyası golleri için şans golü diyorsan hem dersine çalışmamışsındır, hem de bundan daha kötüsü, hatalı olduğunun farkında bile değilsindir. Hatasını, eksiğini kabul etmeyen birisi düzelmek için bir çaba göstermez.

Bizimkilerin rakibi analiz etmek cümlesinden anladığı sadece kaç km koştuklarına bakmak herhalde...
Be the change you want to see in the world.

Çevrimdışı mrred

Teixieranın fizik kalitesi yerine yavaş yavaş geliyor. Adam ofansif orta saha oynarken Pjanicten daha fazla ikili mücadele kazanmış. Buna ancak şapka çıkarılır. Çok karakterli bir futbolcuymuş helal olsun

Pjanic 3 ikili mücadele kazanmış
Teixiera ise 10
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2021, 12:24:06 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı Erman1903

Aboubakar'ın son vuruşları kötüydü zaten herkes iyi sanıyor

Dostum benim söylemek istediğim o da iyi değildi veya Bats bir o kadar golcü vb değil.

Rakiplerinde daha seninki kadar katkı vermiş santrafor yok, ne gol ne de oyun olarak. Takımın yeterince iyi oynamadı.

Bu arada ben Bats'ın penaltıyı uykulu kafa unuttum.

Çevrimdışı Erman1903

Bats bitirici değil,

Ghezzal asistçi değil,

Kenan - Güven futbolcu değil

Larin sözleşmeli değil,

Salih topu havalandırıyor,

N'Koudounun beyni yok,

Larin 1 gol 1 asist skorcu değil

Montero - Bozdoğan tecrübeli değil,

Pjanic 6 değil 8 değil

Topal stoper değil, Necip formda değil,

Vida golcü değil,

Geçen sezon ligin en yüksek istatistiğini yapan Welinton lig için yeterli değil

Rosier hücumcu değil, lig ortalamasının altında

Mert ve Ersin tutucu değil

Töre pideci değil.

N'Sakalanın sakalı yok

Nasıl iyi mi böyle, hatta Messi de dün Leipzig'e 2 tane atmasa golcü değildi. Bunların hepsi bahane, hocan formda değil.
[ Son Düzenleme: 20 Ekim 2021, 13:37:59 Erman1903 ]

Etiketler: