Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1680314 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı mylife1903

Atiba ve Sosa, Bilic zamanında da oynuyordu, kendi kendilerine sonradan mı karar vermişler dur şu Oğuzhan'a konfor alanı yaratalım diye ?  Oynatılan oyun düzeninden olmasın sakın aradaki fark. Bir de Şenol Güneş seni arayıp söylüyordu herhalde ben Tolgay'ı oynatmak istiyorum falan diye.

2015-2016 belki son 15 yılın en  iyi oyununu oynayıp statsız şampiyon olduğumuz yıl, ama başarıda Şenol hariç herkesin payı var. Sosa, Bilic vs ama bir hocanın payı yok. Kafalar pırıl pırıl.
Sametin mirasina kondu iste

Çevrimdışı mrred

Atiba ve Sosa, Bilic zamanında da oynuyordu, kendi kendilerine sonradan mı karar vermişler dur şu Oğuzhan'a konfor alanı yaratalım diye ?  Oynatılan oyun düzeninden olmasın sakın aradaki fark. Bir de Şenol Güneş seni arayıp söylüyordu herhalde ben Tolgay'ı oynatmak istiyorum falan diye.

2015-2016 belki son 15 yılın en  iyi oyununu oynayıp statsız şampiyon olduğumuz yıl, ama başarıda Şenol hariç herkesin payı var. Sosa, Bilic vs ama bir hocanın payı yok. Kafalar pırıl pırıl.
https://www.karakartal.com/tolgay-sakatlandi-tum-planlar-degisti-SXHBQ70855SXQ

Buyur
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

O dönemki Beşiktaş muhabirleri Fırat Serdar ve diğerleri hocanın Tolgay' ı ilk 11 de oynatmayı düşündüğünü yazıyorlardı fakat sakatlanmasından transfer gerekli olduğunu transfer olmadığı için "mecburen" formayı Oğuzhanın aldığını vurguluyorlardı. Benim iddiam bu şekilde sizin iddianız başka şekildeyse buyrun görelim belgeleri ya da kaynakları. Ben sundum
[ Son Düzenleme: 01 Şubat 2020, 13:22:36 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Hocanın payı yok demedim. Hoca "keşfetmedi" dedim. Mecburen oynattı yoksa takıma gelirken ilk başta ya bu takımda Oğuzhan var ben bu adamı bir güzel parlatırım gibi bir fikri yoktu diyorum. Öyle düşünenlere de katılmıyorum.
The great gig in the sky

Çevrimdışı autopsy

https://www.karakartal.com/tolgay-sakatlandi-tum-planlar-degisti-SXHBQ70855SXQ

Buyur

Tolgay'ın sakatlanması haberiyle Şenol Güneş'in kimi oynatacağı ve nasıl bir oyun düzeniyle oynatacağı arasında nasıl bir neden sonuç ilişkisi var ?
Şenol Güneş'in Tolgay'ı oynatmak istediğini haberin neresinden anladın ?
Haberde öyle birşey yazsa bile muhabirlerin her dediği doğru mu oluyor ?
Kaldı ki habere gerek yok, aynı anda rotasyondan iki kişi eksildiği için Lucas Leiva'yı almaya çalıştık, son anda alamadık. 2 kişi eksilince adam aramak da gayet doğaldır zaten .
Yalnız buradan senin yazdığın sonuç çıkmıyor, haberin olsun.

Çevrimdışı autopsy

Hocanın payı yok demedim. Hoca "keşfetmedi" dedim. Mecburen oynattı yoksa takıma gelirken ilk başta ya bu takımda Oğuzhan var ben bu adamı bir güzel parlatırım gibi bir fikri yoktu diyorum. Öyle düşünenlere de katılmıyorum.

Sen sadece niyet okuyorsun, ortaya koyduğun rasyonel hiç bir şey yok.
Ama ortada adamın o düzende parladığı ve en iyi dönemini geçirdiği gibi çok açık görünen bir şey var.
Ben de bunu o düzeni kuran adama bağlarım normal olarak, sen katıl ya da katılma.

Çevrimdışı mrred

Tolgay'ın sakatlanması haberiyle Şenol Güneş'in kimi oynatacağı ve nasıl bir oyun düzeniyle oynatacağı arasında nasıl bir neden sonuç ilişkisi var ?
Şenol Güneş'in Tolgay'ı oynatmak istediğini haberin neresinden anladın ?
Haberde öyle birşey yazsa bile muhabirlerin her dediği doğru mu oluyor ?
Kaldı ki habere gerek yok, aynı anda rotasyondan iki kişi eksildiği için Lucas Leiva'yı almaya çalıştık, son anda alamadık. 2 kişi eksilince adam aramak da gayet doğaldır zaten .
Yalnız buradan senin yazdığın sonuç çıkmıyor, haberin olsun.
Çok basit çünkü habere göre hoca transfer istemiş yani oğuzhanın varlığına güvenmiyor. Ayrıca fikrimi destekleyen 2.argüman Sosa takımdan ayrılınca Oğuzhanın düşüşü. Yine fikrimi destekleyen 3.argüman son iki sezon ki oğuzhan performansı. Sonuç olarak Oğuzhan Özyakup bir hoca keşfi midir değil midir ? Bence değildir . Sosanın ve Atibanın yaratmış olduğu konfor alanı sayesinde performansı yükselmiş zeki bir oyuncudur. Aynı keşfedilmiş Oğuzhan onu keşfeden hocayla son 2 sezon neden iyi oynayamadı ?
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Sen sadece niyet okuyorsun, ortaya koyduğun rasyonel hiç bir şey yok.
Ama ortada adamın o düzende parladığı ve en iyi dönemini geçirdiği gibi çok açık görünen bir şey var.
Ben de bunu o düzeni kuran adama bağlarım normal olarak, sen katıl ya da katılma.
Ben bağlayamıyorum.
Aynı TD aynı oyuncudan  son 2 sezon neden verim alamadı ?
Benim cevabım Sosanın olmayışı
The great gig in the sky

Çevrimdışı autopsy

Çok basit çünkü habere göre hoca transfer istemiş yani oğuzhanın varlığına güvenmiyor. Ayrıca fikrimi destekleyen 2.argüman Sosa takımdan ayrılınca Oğuzhanın düşüşü. Yine fikrimi destekleyen 3.argüman son iki sezon ki oğuzhan performansı. Sonuç olarak Oğuzhan Özyakup bir hoca keşfi midir değil midir ? Bence değildir . Sosanın ve Atibanın yaratmış olduğu konfor alanı sayesinde performansı yükselmiş zeki bir oyuncudur. Aynı keşfedilmiş Oğuzhan onu keşfeden hocayla son 2 sezon neden iyi oynayamadı ?

Takımda değişen tek şey Sosa'ydı yani öyle mi ? Yahu kaç tane adam kaybettin, yerine alakasız profilde oyuncular geldi.
Bırak son 2 yılı, 2015-2016 ve 2016-2017 oyunları bile birbirinden çok farklı zaten.
Sosa 2016-2017'de de yoktu ayrıca ama farklı bir oyunla şampiyon olduk.
Şunca başarıyı sadece Sosa'ya bağlamak nedir hocam Allahaşkına .
Sosa çok önemli bir oyuncudur çok da severim de her şeyi buna bağlayabiliyorsak, Bilic zamanı niye olmadı ?
Niye o dönemde Sosa parlayamadı ve şampiyon olamadık ?
2016-2017'de Sosa'sız olduk ve o zaman da Oğuzhan yine iyiydi . Onun sebebi ne ?
Bilic mi ?

[ Son Düzenleme: 01 Şubat 2020, 13:44:03 autopsy ]

Çevrimdışı mrred

Takımda değişen tek şey Sosa'ydı yani öyle mi ? Yahu kaç tane adam kaybettin, yerine alakasız profilde oyuncular geldi.
Bırak son 2 yılı, 2015-2016 ve 2016-2017 oyunları bile birbirinden çok farklı zaten.
Sosa 2016-2017'de de yoktu ayrıca ama farklı bir oyunla şampiyon olduk.
Şunca başarıyı sadece Sosa'ya bağlamak nedir hocam Allahaşkına .
Sosa çok önemli bir oyuncudur çok da severim de her şeyi buna bağlayabiliyorsak, Bilic zamanı niye olmadı ?
Niye o dönemde Sosa parlayamadı ve şampiyon olamadık ?
Oğuzhan yerine Veli oynuyordu işte :)
Bilic 2 tane 6 numara kullandı Şenol Güneş ise "mecburiyetten" oğuzhan ve 6 kullandı sonra baktı ki oluyor devam etti.
Bu kadar basit. Takımın başına geçerken ya bu takımda bir oğuzhan ben bunu atibanın yanına kaydırayım öyle kullanayım demedi. Hocanın gözünde Oğuzhan her zaman 10 numara idi . İyi hatırlayın Oğuzhanı ısrarla 10 numara oynattığı bir çok maç var.
[ Son Düzenleme: 01 Şubat 2020, 13:46:58 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Şenol Güneş başımıza gelen en güzel şeydi son 15 yılımızda. Ben de eleştirdim yeri gelince ama hep dedim bu adamı gidince ararız diye. Niyeyse Şenol Hoca' ya öfke var bizim taraftarımızda ve (...) hâlâ laf atanlar var.
Birde şu an Twitter' da falan görüyorum bazen hâlâ Abdullah Avcı güzellemeleri yapanları ve korumaya çalışanları. Gerçekten bize en çok zararı kendi taraftarımız veriyor. 2017 yazında Burak Yılmaz' ı alsak şampiyonduk mesela ama taraftar aşırı tepki gösterdi ve Negredo alındı. Geçen sezon da istenmedi Burak ama onun sayesinde Şampiyonluk potasına girdik.

Çevrimdışı autopsy

Oğuzhan yerine Veli oynuyordu işte :)
Bilic 2 tane 6 numara kullandı Şenol Güneş ise "mecburiyetten" 8 ve 6 kullandı sonra baktı ki oluyor devam etti.
Bu kadar basit.

Bilic'in 2 tane 6 ile oynaması onun vizyonsuzluğu.
Şenol Güneş'in tarihinde 2 tane 6 numara oynatmışlığı yok.
Trabzon'da da Colman-Selçuk 2 tane 8 ile oynuyordu mesela.
Eminim o da mecburiyettendir.
Halen niyet okuma hariç ortaya koyduğun hiç bir şey yok .

Çevrimdışı mrred

Ben 8 ve 6 mı yazmışım iyi bak mesaja daha sonra düzeltmiştim ;) ama sen aceleci davranmışsın :)
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Bilic'in 2 tane 6 ile oynaması onun vizyonsuzluğu.
Şenol Güneş'in tarihinde 2 tane 6 numara oynatmışlığı yok.
Trabzon'da da Colman-Selçuk 2 tane 8 ile oynuyordu mesela.
Eminim o da mecburiyettendir.
Halen niyet okuma hariç ortaya koyduğun hiç bir şey yok .
Hoca Oğuzhanı 8 mi görüyorsun diyorsun yani ?
Peki neden ısrarla 10 numara oynatmaya çalıştı özellikle son 2 sezon ?
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Tartışmayı bağlamından koparmak anlamsız. Bu ülkede herkes "fikrinden" çok ilginç bir şekilde çok emin. Dolayısıyla emin olduğu şeylerle ilgili bir "eleştiri" ya da "karşı fikir" sunulunca düşman ilan ediliyorsunuz. Herkes Beşiktaş'ı Şenol Güneş şampiyon yaptı o gidince her şey bozuldu/bozulacak fikrinden çok emin. Oysa adamın elinde sihirli bir değnek falan yoktu o sezon mecburen oğuzhanı oynattı iyi ki de oynatmış ne güzel şampiyon olduk. Orta saha kurgusu bozulunca yani sosa gidince defolar ortaya çıkmaya başladı diyorum. Dediğim bu
The great gig in the sky

Çevrimdışı cursedofdragon

Boeteng'in lisansı çıkmış.

‪Beşiktaş'ımızın eski futbolcusu Daniel Amokachi: "Ben kara boğa, en büyük Beşiktaş!"‬ :)

https://www.facebook.com/DavamBesiktas/videos/2695493483838772/

Çevrimiçi murat

Tartışmayı bağlamından koparmak anlamsız. Bu ülkede herkes "fikrinden" çok ilginç bir şekilde çok emin. Dolayısıyla emin olduğu şeylerle ilgili bir "eleştiri" ya da "karşı fikir" sunulunca düşman ilan ediliyorsunuz. Herkes Beşiktaş'ı Şenol Güneş şampiyon yaptı o gidince her şey bozuldu/bozulacak fikrinden çok emin. Oysa adamın elinde sihirli bir değnek falan yoktu o sezon mecburen oğuzhanı oynattı iyi ki de oynatmış ne güzel şampiyon olduk. Orta saha kurgusu bozulunca yani sosa gidince defolar ortaya çıkmaya başladı diyorum. Dediğim bu
sadece sosa değil olcay da gitti. Olcay ile pas alışverişi iyiydi ve ileride baskı kuruyor top kapıyordu. Sonra babel geldi topu aldıktan sonra pek oyuna katkısı olmazfı pozisyonu bir şekilde bitirmeye odaklanırdı.atiba sosa olcay ile oynamak ozi için büyük kolaylıklar sağlıyordu.

Çevrimdışı worns

Bu Boateng piyasaya göre düşünürsek çok uygun transfer. Yarım yıllık da olsa 300 küsür bin euroya oynatılabilecek adam pek yok. Zar atılmasını anlıyorum.

Yalnız beklentim çok değil. Herkes 8 olabilir 10 olabilir santrafor oynayabilir vs diyor da aslında bu adam bence hiç birini tam oynayamıyor. Pozisyon sadakati çok düşük ve kopuk kopuk oynayan bir adam. Eskiden atletik kapasitesi yüksekti ama son yıllarda o da düşmüş gibi görünüyor. Ozi gittikten sonra Ljajic'in yedeği yok. Santraforda tatmin edici bir 2. opsiyon yok. Bu eksiğe katkı sunabilir. Sonradan girip daha kaotik düzenlerde elimizdeki diğer hücumculara göre fark yaratabilir. Maksimumu bu bence. Yoksa ana oyun planına katkı sunmasını beklemek çok iyimserlik olur. Orta sahanın ortasında 8 vb rollerde de biraz zor iş görür çünkü adam fiziksel olarak son yıllarda iyi gözükmüyordu buna bir de en formda dönemlerinde bile onu iyi seviyeye ulaşmaktan alı koyan disiplin problemlerini ekleyin. Zor.

Bir de 1.5 yıl kesin değil sene sonunda istersek gönderebiliyoruz galiba o iyi. Seneye kalmasını isteme ihtimalimiz az.

Çevrimdışı worns

Botenkin kabileden sitoper olani da seneye alsak keske

Abi 5 milyon euro maaşlı stoper almayalım artık bi müddet bence :) boateng müthiş ama yine de kalsın

Çevrimdışı Orhan_

Metin yerine Feyyaz var yorumcu olarak. Bakalım Feyyaz da delirtecek mi bizi!

Yeni transferimiz Boateng 99 numaralı formayı giyecek. 🔥

Çevrimdışı mrred

Bu Boateng piyasaya göre düşünürsek çok uygun transfer. Yarım yıllık da olsa 300 küsür bin euroya oynatılabilecek adam pek yok. Zar atılmasını anlıyorum.

Yalnız beklentim çok değil. Herkes 8 olabilir 10 olabilir santrafor oynayabilir vs diyor da aslında bu adam bence hiç birini tam oynayamıyor. Pozisyon sadakati çok düşük ve kopuk kopuk oynayan bir adam. Eskiden atletik kapasitesi yüksekti ama son yıllarda o da düşmüş gibi görünüyor. Ozi gittikten sonra Ljajic'in yedeği yok. Santraforda tatmin edici bir 2. opsiyon yok. Bu eksiğe katkı sunabilir. Sonradan girip daha kaotik düzenlerde elimizdeki diğer hücumculara göre fark yaratabilir. Maksimumu bu bence. Yoksa ana oyun planına katkı sunmasını beklemek çok iyimserlik olur. Orta sahanın ortasında 8 vb rollerde de biraz zor iş görür çünkü adam fiziksel olarak son yıllarda iyi gözükmüyordu buna bir de en formda dönemlerinde bile onu iyi seviyeye ulaşmaktan alı koyan disiplin problemlerini ekleyin. Zor.

Bir de 1.5 yıl kesin değil sene sonunda istersek gönderebiliyoruz galiba o iyi. Seneye kalmasını isteme ihtimalimiz az.
Kafa açıcı yorum olmuş . Özellikle koyu yaptığım kısım. Mantıklı geldi
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

sadece sosa değil olcay da gitti. Olcay ile pas alışverişi iyiydi ve ileride baskı kuruyor top kapıyordu. Sonra babel geldi topu aldıktan sonra pek oyuna katkısı olmazfı pozisyonu bir şekilde bitirmeye odaklanırdı.atiba sosa olcay ile oynamak ozi için büyük kolaylıklar sağlıyordu.
Evet abi Olcayın takım savunmasına katkısını unutmuşum hatırlattığın iyi oldu. Hakkını yemeyelim.
The great gig in the sky