Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 115 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2739068 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı Kursad_Duran

yönetim bu süreci kontrol edemedi. 1,5 milyonluk opsiyon gibi, gerçekliği olmayan bilgilerin sosyal medyada yayılmasının ardından bir açıklama yapılabilirdi. hatta bu açıklama "dortmund ile olan anlaşmamızda sene sonu için opsiyona yer verilmesini sağlayamadık, fakat sezon bitiminde tekrar masaya oturacağız. bu nedenle fikret orman ile birlikte kagawa'nın kiralama süresince alacağı maaşı üstlenmeye karar verdik." şeklinde olabilirdi.

o vakit ne "1 milyon için tafra yapıyorlar" denirdi ne "kulübün 1 milyonu bile kalmamış mı" diye sorulurdu ne de opsiyon bu kadar dert edilirdi. fırsat görülmüş, değerlendirmeye çalışılmış, tam olarak muvaffak olunmasa da bir ihtimalin peşinden gidiliyor izlenimi yaratmak işten bile değildi şu hikâyede. onun yerine para ile rezil nasıl olunur uygulamalı gösterdiler.
Benimde en fazla sinirlendigim şey bu. Sen en baştan öyle haberlerin çıkmasına izin vermeyecektin. Taraftar olarak boşuna hayaller kuruyor ondan sonrada büyük hayal kırıklığı yasıyoruz.

Yinede Kagawanin bizde kalacağını düşünüyorum. Yoksa 3-4 ay icin Türkiye’ye gelmezdi. Gider Hannoverda oynardı.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Bu arada Kagawa transferi devre arasında yaptığımız tüm transferler gibi gereksiz. Transfer başlığına da yazmıştım Messi-Suarez-Dembele gelse istemem nasıl olsa şampiyon falan olamıcaz. Burak, Kagawa, Mirin hepsi boş hamleler. Bi tek Muhayer için olumlu konuşabilirim. Yapmamız gereken hamle buydu. Oynatamadığın, yaşlı ve fazla maaş alan sorunlu futbolcuları elden çıkarıp genç potansiyelli düşük maaşlı adamları bulup seneye odaklanmak. Ama yine saçma işlere giriştik.

Çevrimiçi Akil Emre

Kadro dışı kalan hiçbir oyuncu gitmedi.

Son dk gs bombaları patlattığı an kagawa işiyle agızlara bir parmak bal çalındı ama sene sonu zaten bizde olmayacağı ortaya çıktı.

q7 işi çözülemedi, adamın takıma ihanetten kadro dışı bile kalması gerekirken.

Şenol hocam bitik malesef yönetim kendini kurtarma derdinden hocayı bile yollayamadı.

Son olarak Paralar Nerde hakikaten

Çevrimiçi MUSTAFA_

Kaç senedir paraya sıkışık olduğumuz dönemlerde yaptığımız transferler daha olumlu oldu. Dar boğazı aştık takım artık yükselecek dediğimiz dönemde popülist hamleler gelmeye başladı. Bu hamlelerle başarı da gelmeyince tekrar sıfırdan başlamak zorunda kaldık. Şimdi tekrar başlayacağız ancak şu an hoca ile yönetimin arasında soğuk savaşlar dönüyor, algı operasyonları yapılıyor. Hem hoca hem de yöneticiler mental olarak yoruldular. Bu işin sonu eğer kötü sonuçlar gelmeye başlar ve devam ederse hoca Nisan ayını zor görür. Seçim öncesi kariyerli bir hoca getirip seçim yatırımı yapabilirler. Her türlü olasılık mümkün bu saatten sonra. Her şeye hazırlıklı olmamız lazım. Ama en önemlisi de bir an önce birlik olmaya başlamamız lazım.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bu arada Kagawa transferi devre arasında yaptığımız tüm transferler gibi gereksiz. Transfer başlığına da yazmıştım Messi-Suarez-Dembele gelse istemem nasıl olsa şampiyon falan olamıcaz. Burak, Kagawa, Mirin hepsi boş hamleler. Bi tek Muhayer için olumlu konuşabilirim. Yapmamız gereken hamle buydu. Oynatamadığın, yaşlı ve fazla maaş alan sorunlu futbolcuları elden çıkarıp genç potansiyelli düşük maaşlı adamları bulup seneye odaklanmak. Ama yine saçma işlere giriştik.
Yükselmeye başladığımız dönemde planlama yapıp geleceğin yıldız adaylarını, hocanın da dediği gibi Beşiktaş'da oynayabilecek kapasitede olup daha fazla gelişebilecek oyunculara yönelmemiz lazımdı. Biz yıldız oyuncuları alıp pazarlama faaliyetini güçlendirmeye çalıştık. Pazarlamanın ekmeğini hemen yiyemeyeceğimiz belli. Belki 5 belki 10 sene sonra bugün atılan adımların ne kadar iyi olduğunu konuşuyor olabiliriz. Daha iyisini yapıp hem sportif hem de pazarlama açısından daha iyi olamaz mıydık? Olabilirdik ama olmadı. Önümüze bakacağız bu saatten sonra.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Hasan Tahsin

Kagawa nın opsiyonu önümüzdeki seçim için mi kullanılacak diye düşünmüyor değilim. 10 maç için transfer yapılması hiç aklıma yatmıyor çünkü
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimiçi MUSTAFA_

Kagawa nın opsiyonu önümüzdeki seçim için mi kullanılacak diye düşünmüyor değilim. 10 maç için transfer yapılması hiç aklıma yatmıyor çünkü
Şu an antremana çıkmış oynuyor. 15 maç sakatlık yoksa oynatacağız herhalde  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı sozkul

Benim duyduklarım şöyle ama yalnızca duyum: Kagawa'nın 2.5 milyon opsiyonu varmış, nerdeyse anlaşılmış ama o sırada Hannover araya girmiş, bunun üzerine Dortmund 500 bin kiralama ücreti istemiş ek olarak. Bizimkiler olmaz demiş, Dortmund'da opsiyonu kaldırmış.
Eğer iyi oynarsa biz parlatıp futbola dönüreceğiz başkaları faydalanacak demekki..

Burdan çıkardığım sonuç Fikret Orman henüz adaylığa kesin karar vermemiş, yoksa 500 ü bulurdu..

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Benim duyduklarım şöyle ama yalnızca duyum: Kagawa'nın 2.5 milyon opsiyonu varmış, nerdeyse anlaşılmış ama o sırada Hannover araya girmiş, bunun üzerine Dortmund 500 bin kiralama ücreti istemiş ek olarak. Bizimkiler olmaz demiş, Dortmund'da opsiyonu kaldırmış.
Eğer iyi oynarsa biz parlatıp futbola dönüreceğiz başkaları faydalanacak demekki..

Burdan çıkardığım sonuç Fikret Orman henüz adaylığa kesin karar vermemiş, yoksa 500 ü bulurdu..

Başkan dediğin zengin olacak 3'e 5'e bakmayacak gerektiğinde elini cebine atacak. Türkiye'de böyle malesef. Neyse bedeli ödeyecekti 300 mü 500 mü. Bizim başkan bu konuda çok zayıf. Yönetimde de para verecek adam yok. Geçenlerde yazmıştım 2. başkan Ürkmezgil necidir diye araştırıyorsun adam Matbaacıymış. Fabrika gibi matbaası var adamın. Sonra bi bakıyosun Beşiktaş dergisi ekonomik nedenlerle basılmayacak diye haber görüyorsun yazın. Az satılıyomuş. Az çok kardeşim matbaacı değil misin sen basıver dostlar matbaa işi bende masraf falan yok de. Öyle elini cebine atmadan yöneticiliği herkes yapar.

Çevrimdışı scarfright

Başkan dediğin zengin olacak 3'e 5'e bakmayacak gerektiğinde elini cebine atacak. Türkiye'de böyle malesef. Neyse bedeli ödeyecekti 300 mü 500 mü. Bizim başkan bu konuda çok zayıf. Yönetimde de para verecek adam yok. Geçenlerde yazmıştım 2. başkan Ürkmezgil necidir diye araştırıyorsun adam Matbaacıymış. Fabrika gibi matbaası var adamın. Sonra bi bakıyosun Beşiktaş dergisi ekonomik nedenlerle basılmayacak diye haber görüyorsun yazın. Az satılıyomuş. Az çok kardeşim matbaacı değil misin sen basıver dostlar matbaa işi bende masraf falan yok de. Öyle elini cebine atmadan yöneticiliği herkes yapar.
Türkiyede işler böyle yürüyor ama yanlış bence. Koskoca beşiktaşın çok büyük ekonomisi var. Sen bu kadar çok dönen paranın arasında başkasının parasına ihtiyaç duymamalısın. Kulüpler kendi yağında pişmeyi öğrenmeli. Kulüp kendi içerisinde başkasından para almadan işini halledebilmeli. Şayet halledilemiyorsa demek ki çok gider var gideri kısmak gerek. Ama bunlar hep devamlılık isteyen politikalar. Bırak kulüpleri tüm ülke böyle devamlı politikalara yabancı.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimiçi tolga1903

Benim de duyduğum dortmund kiraladığı hiçbir oyuncu için satın alma opsiyonu koymuyormuş zaten. Araya başka birileri girdi fazladan para verin biraz Türk mantığına kaçıyor gibi ama bilemiyorum. Anlamadığım nokta satın alma opsiyonsuz neden illa almak için uğraştık bu kadar gerekli miydi?

Çevrimdışı f_madida

Kaç senedir paraya sıkışık olduğumuz dönemlerde yaptığımız transferler daha olumlu oldu. Dar boğazı aştık takım artık yükselecek dediğimiz dönemde popülist hamleler gelmeye başladı. Bu hamlelerle başarı da gelmeyince tekrar sıfırdan başlamak zorunda kaldık. Şimdi tekrar başlayacağız ancak şu an hoca ile yönetimin arasında soğuk savaşlar dönüyor, algı operasyonları yapılıyor. Hem hoca hem de yöneticiler mental olarak yoruldular. Bu işin sonu eğer kötü sonuçlar gelmeye başlar ve devam ederse hoca Nisan ayını zor görür. Seçim öncesi kariyerli bir hoca getirip seçim yatırımı yapabilirler. Her türlü olasılık mümkün bu saatten sonra. Her şeye hazırlıklı olmamız lazım. Ama en önemlisi de bir an önce birlik olmaya başlamamız lazım.

Bence hoca siradisi bir durum gerceklesmezse Besiktas'tan bu sezon sonu ayrilir. Bu yonetimin de gelecegi olmadigi, Besiktas'a verebilecek hicbir seyi kalmadigi asikar. Mayis ayinda iki taraf da gidecek gibi geliyor.

Belki ANC secilir de tekrar Senol Gunes'i ikna ederse bir ihtimal devam edebilir ama yine de mali problemlere bir cozum getirilmeden hoca kalsa da gitse de sonucu degistirmek cok zor.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bence hoca siradisi bir durum gerceklesmezse Besiktas'tan bu sezon sonu ayrilir. Bu yonetimin de gelecegi olmadigi, Besiktas'a verebilecek hicbir seyi kalmadigi asikar. Mayis ayinda iki taraf da gidecek gibi geliyor.

Belki ANC secilir de tekrar Senol Gunes'i ikna ederse bir ihtimal devam edebilir ama yine de mali problemlere bir cozum getirilmeden hoca kalsa da gitse de sonucu degistirmek cok zor.
Bana şu an Şenol Güneş'in taraftara ve camiaya borcu olduğunu  için bırakmadığını düşünüyorum. Yönetimin de Şenol hocayı gönderme konusunda taraftar baskısından çekindiklerini düşünüyorum. Tabi bu iş herhangi bir kötü seride tersine döner. Sene sonunda gerek yapılanma gerekse planlama konusunda olumlu hamleler görürüz umarım  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Hasan Tahsin

Şimdi ligde önde olursun, kafa kafaya olursun anlarım. 11 puan gerideyken opsiyonsuz oyuncu almak ne demek. Sanki, bizi yeniden seçin kagawa nın tapusunu alalım yeni seçilen alamaz mantığı gibi bir şey. Neyse sonuçta çok canım sıkıldı. Millete hava basıyordum 1.1 maaş ve 1.5 opsiyona büyük iş diye. Bunlar yüzünden morardım. Bunlar bilmiyor mu taraftarın tepki vereceğini. Şimdi kagawa oynasa bir dert oynamasa ayrı dert. Tek umudum adamın Japon olması. İyi bir ortam bulursa karakterini ortaya koyar umarım
Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimiçi MUSTAFA_

Kagawa ilk antremanda  :) Dün bir tane Beşiktaş formalı Kagawa fotoğrafı görmemiz de kötü oldu  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Hasan Tahsin

Tek Büyük Beşiktaş

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi yorgo_d(geodem)

Quaresma bugün de antrenmana çıktı.
Sözleşme feshi için görüşmeler devam ediyor.
Transfer Portekiz’de 2 Şubat, Çin’de 28 Şubat, Japonya’da 29 Mart, S. Arabistan’da 4 Şubat’ta kapanıyor.

Sözleşmesini feshetmesi halinde bu ülkelerden birine gidebilir. Olmazsa Beşiktaş’ta kalacak.Translate Tweet
Yorgo

Çevrimdışı kyiv

Fikret Orman, Şenol Güneşi bir müddet daha kalkan olarak kullanacağı için seçimden önce göndermez. Fikret Orman ve ekibinden kurtulmak için dua edeceğimizi hiç düşünmemiştim.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Fikret Orman, Şenol Güneşi bir müddet daha kalkan olarak kullanacağı için seçimden önce göndermez. Fikret Orman ve ekibinden kurtulmak için dua edeceğimizi hiç düşünmemiştim.
Hocayı eğer kalkan olarak kullanıyorsa başkan Nisan ayında yolları ayırır seçim yatırımı olarak sene sonuna kadar beklemez  :tabe:

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı 38life

Kagawa'nın 5 aylığına kiralanması tek bir senaryoda "kabul edilebilir" olabilir. Yönetim opsiyonla kiralamak için anlaşmıştır, Dortmund sonra vazgeçmiştir, ya çok çok yüksek bir rakam istemiştir ya da tamamen vazgeçmiştir opsiyon koymaktan.Yönetim de yarım sezonluğuna gelsin de kulübü, şehri severse belki sezon sonu masaya tekrar elimiz güçlü şekilde otururuz diye düşünmüş olabilir.

Bu senaryonun dışındaki hiçbir senaryo bana mantıklı gelmiyor. Aklımın hiç almadığı nokta da şu zaten: Hiçbir iddiamızın olmadığı bir sezonda 5 aylığına futbolcu almak için yönetim kendi cebinden neden para veriyor? Hani takım şampiyonluk yarışındadır ama maddi olarak zor durumdadır yönetimdekiler bir araya gelip para toplarlar acil ihtiyaç olan bölgeye transfer yaparlar, Ulan ortada böyle bir durum yok. Bu adam 5 ay sonra gidecekse varlığının hiçbir anlamı yok. Sıfır yani sıfır. Böyle anlamsız bir transfer için neden yönetim 250 sen ver 100 ben veriyim falan diye para topluyor? Garipliğin ötesinde bir gariplik bu.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Kagawa'nın 5 aylığına kiralanması tek bir senaryoda "kabul edilebilir" olabilir. Yönetim opsiyonla kiralamak için anlaşmıştır, Dortmund sonra vazgeçmiştir, ya çok çok yüksek bir rakam istemiştir ya da tamamen vazgeçmiştir opsiyon koymaktan.Yönetim de yarım sezonluğuna gelsin de kulübü, şehri severse belki sezon sonu masaya tekrar elimiz güçlü şekilde otururuz diye düşünmüş olabilir.

Bu senaryonun dışındaki hiçbir senaryo bana mantıklı gelmiyor. Aklımın hiç almadığı nokta da şu zaten: Hiçbir iddiamızın olmadığı bir sezonda 5 aylığına futbolcu almak için yönetim kendi cebinden neden para veriyor? Hani takım şampiyonluk yarışındadır ama maddi olarak zor durumdadır yönetimdekiler bir araya gelip para toplarlar acil ihtiyaç olan bölgeye transfer yaparlar, Ulan ortada böyle bir durum yok. Bu adam 5 ay sonra gidecekse varlığının hiçbir anlamı yok. Sıfır yani sıfır. Böyle anlamsız bir transfer için neden yönetim 250 sen ver 100 ben veriyim falan diye para topluyor? Garipliğin ötesinde bir gariplik bu.
Bu transferi mantıklı hale getirebilecek bir kaç neden sayabiliriz:

1- Senin dediğin gibi oyuncu oynasın mutlu kalırsa kalsın.
2- Hoca ile sezon sonu ayrılık yaşanacak. Yeni hoca için transferi bekletmek.
3- Medyadaki odağı tamamen kaybetmemek için. Uzak doğu pazarlama hamlesi olarak.
4- Yönetim seçimde gidecek. Bir sonraki yönetimi zor duruma düşürmemek için.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

Teori üretmemize gerek kalmadı. Açıklama gelmiş  :tabe:

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, "Opsiyon koymak oyuncuyu size bağlamıyor, önemli olan oyuncunun istemesi. Bunun örneğini Talisca'da yaşadık.  Satın alma opsiyonu bizdeydi ama daha Ocak ayında gelip 'Ben Beşiktaş'ta kalmayacağım, opsiyonumun kullanılmasını kesinlikle kabul etmiyorum' dedi ve zaten sezon biter bitmez gitti" dedi.

Beşiktaş'ın ara transferin son gününde kadrosuna kattığı Shinji Kagawa için dün geceden bu yana spekülasyana yol açan 'Opsiyon var mı yok mu' tartışmalarına siyah-beyazlı kulübün Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu açıklık getirdi.

Japon futbolcuda şuan için opsiyon olmadığını söyleyen Mahmutyazıcıoğlu, bu konunun sadece Beşiktaş ile Borussia Dortmund arasındaki bir konu değil, Kagawa'nın da içinde olduğu bir durum olduğunu açıkladı.

"AYNI DURUMU TALİSCA'DA YAŞADIK"

Opsiyon yapılsa bile Kagawa'nın kabul etmemesi halinde bir geçerliliği olmayacağını belirten Şafak Mahmutyazıcıoğlu, "Opsiyon konusu çok fazla tartışıldı.Dortmund ile görüşmelerimizde opsiyon koyma da vardı, son ana kadar da uğraştık.Ancak hem rakamsal hem de oyuncunun kendi isteği doğrultusunda sözleşmeye yetişmedi. Biz de böyle bir transferi kaçırmamak için 6 aylığına kiraladık. Opsiyon olayını şu şekilde açıklığa kavuşturalım; biz opsiyon koysak bile oyuncunun onayı olmadığı sürece işleme girmez. Kagawa da İstanbul'u görüp burada yaşayıp yaşamayacağına karar vermek için süre istedi. Biz de kabul ettik. Dortmund ile görüşmelerimiz devam edecek. Kagawa kabul ettiği anda Dortmund ile görüşmeleri hızlandırıp opsiyon ekleriz. Ama bunun için biraz zaman gerekli. Yoksa opsiyon koymak oyuncuyu size bağlamıyor, önemli olan oyuncunun istemesi. Bunun örneğini Talisca'da yaşadık.  Satın alma opsiyonu bizdeydi ama daha Ocak ayında gelip 'Ben Beşiktaş'ta kalmayacağım,opsiyonumun kullanılmasını kesinlikle kabul etmiyorum' dedi ve zaten sezon biter bitmez gitti' diyerek konuya açıklık getirdi.

"KAGAWA UZAKDOĞU PAZARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR TRANSFER"

Kagawa'nın kendileri için sadece bir oyuncu değil çok boyutlu bir transfer olduğunu ifade eden Mahmutyazıcıoğlu, "Biz Kagawa'yı yaz transfer döneminde de istiyorduk. O zaman olmamıştı ama şimdi şartlar lehimize gelişince kaçırmamak için hemen 6 aylığına kiraladık. Beşiktaş için çok önemli bir hamle, çünkü biz Uzakdoğu pazarına açılmak istiyoruz. Avrupa ve ülkemizde sponsor olayları yok denecek kadar azaldı. Uzakdoğu'ya mutlaka açılmalıyız. Kagawa'yı transfer ettik, dün Japonya'da bütün haber bültenlerinde birinci haberdi. Beşiktaş her yerde manşetti.  Bu transferden Japon sponsorlarımızda çok mutlu. Uzakdoğu'daki sponsorlarımızı artırmak amacındayız. Bu transfer bu yüzden çok önemli" diyerek Kagawa transferinin Beşiktaş için stratejik önemine değindi. (DHA)

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı 38life

Teori üretmemize gerek kalmadı. Açıklama gelmiş  :tabe:

Şafak Mahmutyazıcıoğlu, "Opsiyon koymak oyuncuyu size bağlamıyor, önemli olan oyuncunun istemesi. Bunun örneğini Talisca'da yaşadık.  Satın alma opsiyonu bizdeydi ama daha Ocak ayında gelip 'Ben Beşiktaş'ta kalmayacağım, opsiyonumun kullanılmasını kesinlikle kabul etmiyorum' dedi ve zaten sezon biter bitmez gitti" dedi.

Beşiktaş'ın ara transferin son gününde kadrosuna kattığı Shinji Kagawa için dün geceden bu yana spekülasyana yol açan 'Opsiyon var mı yok mu' tartışmalarına siyah-beyazlı kulübün Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu açıklık getirdi.

Japon futbolcuda şuan için opsiyon olmadığını söyleyen Mahmutyazıcıoğlu, bu konunun sadece Beşiktaş ile Borussia Dortmund arasındaki bir konu değil, Kagawa'nın da içinde olduğu bir durum olduğunu açıkladı.

"AYNI DURUMU TALİSCA'DA YAŞADIK"

Opsiyon yapılsa bile Kagawa'nın kabul etmemesi halinde bir geçerliliği olmayacağını belirten Şafak Mahmutyazıcıoğlu, "Opsiyon konusu çok fazla tartışıldı.Dortmund ile görüşmelerimizde opsiyon koyma da vardı, son ana kadar da uğraştık.Ancak hem rakamsal hem de oyuncunun kendi isteği doğrultusunda sözleşmeye yetişmedi. Biz de böyle bir transferi kaçırmamak için 6 aylığına kiraladık. Opsiyon olayını şu şekilde açıklığa kavuşturalım; biz opsiyon koysak bile oyuncunun onayı olmadığı sürece işleme girmez. Kagawa da İstanbul'u görüp burada yaşayıp yaşamayacağına karar vermek için süre istedi. Biz de kabul ettik. Dortmund ile görüşmelerimiz devam edecek. Kagawa kabul ettiği anda Dortmund ile görüşmeleri hızlandırıp opsiyon ekleriz. Ama bunun için biraz zaman gerekli. Yoksa opsiyon koymak oyuncuyu size bağlamıyor, önemli olan oyuncunun istemesi. Bunun örneğini Talisca'da yaşadık.  Satın alma opsiyonu bizdeydi ama daha Ocak ayında gelip 'Ben Beşiktaş'ta kalmayacağım,opsiyonumun kullanılmasını kesinlikle kabul etmiyorum' dedi ve zaten sezon biter bitmez gitti' diyerek konuya açıklık getirdi.

"KAGAWA UZAKDOĞU PAZARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR TRANSFER"

Kagawa'nın kendileri için sadece bir oyuncu değil çok boyutlu bir transfer olduğunu ifade eden Mahmutyazıcıoğlu, "Biz Kagawa'yı yaz transfer döneminde de istiyorduk. O zaman olmamıştı ama şimdi şartlar lehimize gelişince kaçırmamak için hemen 6 aylığına kiraladık. Beşiktaş için çok önemli bir hamle, çünkü biz Uzakdoğu pazarına açılmak istiyoruz. Avrupa ve ülkemizde sponsor olayları yok denecek kadar azaldı. Uzakdoğu'ya mutlaka açılmalıyız. Kagawa'yı transfer ettik, dün Japonya'da bütün haber bültenlerinde birinci haberdi. Beşiktaş her yerde manşetti.  Bu transferden Japon sponsorlarımızda çok mutlu. Uzakdoğu'daki sponsorlarımızı artırmak amacındayız. Bu transfer bu yüzden çok önemli" diyerek Kagawa transferinin Beşiktaş için stratejik önemine değindi. (DHA)

Tahmin ettiğim gibi çıktı, ek olarak oyuncu da kararsızmış, ikna olmamış. Umarım Burakın, Oğuzhanın, Quaresmanın ıslıklandığını görünce gitmek istemez.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.