Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 228 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2730169 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı yorgo_d(geodem)

Fikret Orman:
"Beşiktaş ilk etapta kendi içerisine bakmak zorundadır. Profesyonel olarak maaş alanların özeleştiri yapmak yerine bazı şeyleri hakemlerin üzerine atmaması gerekiyor ancak geldiğimiz noktada artık hakemler için de konuşmak zorundayız. Artık hakemleri eleştirme konusuna geldiğimizi düşünüyorum. VAR sistemini ise eleştirmiyorum. Hatayı yapan insandır. Bu insanları eğitmediğimiz sürece VAR sistemini kötülemek yanlıştır. VAR'ın Türkiye'de uygulanmadığı tek kulüp Beşiktaş. Böyle bir şey olabilir mi? Oluyor. Dünya Kupası'nda VAR %99,3 doğru karar veriyor bizde hiçbir şey yok. Türkiye'de VAR sistemi uygulanmayan tek takım Beşiktaş. El pozisyonu var ceza sahası içinde, izlenmiyor. VAR sistemi harika bir şey ama Türkiye'de uygulaması rezalet.

Son oynanan Konya maçında verilen penaltı komedi. VAR'a gidip bakılıyor, değişmiyor. O penaltı gol olsa Beşiktaş'ın kaçan puanı ne olacak? VAR çok güzel bir sistem, VAR'ı yönetenler insanlar ve hakemler hata yapıyor. Futbola iyi niyetle bakıyoruz ama ben artık iyi niyet aramıyorum. Beşiktaş, pış pış yapılarak idare edilecek bir kulüp değil. Herkes işini yapsın. Hakemlerin artık iyi niyetli olduğuna inanmıyorum. Cüneyt Çakır'ı Avrupa'da da izliyorum. Nerede oradaki Çakır, nerede buradaki Çakır?

Her kulübün hakemi var. Beşiktaş'ın, Fenerbahçe'nin ve Galatasaray'ın maçlarına verilen hakemler var. Her takıma her hakem verilsin. Bu durum ortadan kalksın. Kulüpler, federasyonların kulüpleri değiliz. Kulüpler olduğu için TFF var. Her şeyimiz 2024'e tıkandı kaldı, 2.5 aydır TFF'de yönetim kurulu toplantısı yapılmadı. TFF'nin tek misyonu 2024 mü? Hiç mi bu kulüplerin sorunları yok. 10 yazı yazdık, birine cevap verilmedi."
Yorgo

Çevrimdışı savaş altay

@mylife1903 , @tangaz bile iyi diyorsa iyidir. Bir adet özet hazırlayın abime  :acim:

Çevrimdışı tangaz

vur başkan vur! tff.ye daha büyüğünü sokuştur...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Fikret Orman 2 :
"Biz varız diye bu federasyon var. Bu kulüplerin dertlerini çözmek için federasyon var. Biz federasyonun kulüpleri değiliz. Caner'e görüntüden ceza verildi, gecenin 3'ünde toplanıldı ve talimat değiştirildi. Biz söyleyince neden TFF Yönetim Kurulu 2.5 aydır toplanmıyor? Kulüpler olduğu için TFF var. Biz TFF'nin kulübü değiliz, TFF bizim federasyonumuz. Hz. Mevlana'nın sözlerini söylemek istiyorum. Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir".
Yorgo

Çevrimdışı savaş altay

Siyah giyinen adamların artık üzerini çizdik dedi. Pırlanta stratejisi tutmadı rotayı eski sisteme çevirdik  :bandit:

Çevrimdışı savaş altay

Pepe siyah giyinen adamların soyunma odasına gidip kime teşekkür etmiş, arkadaş portekizce bilmiyor demekki dedi  :lol:

Çevrimiçi ferdi1903

bence pepe ironi yapmis hakeme tesekür ederek, o dingil yanlis anlamis

Çevrimdışı caner.eryigit

he şöyle başkanım ya oh be vallahi rahatladım..

Çevrimdışı mylife1903

Renkliler guzel algi yapar
Sampiyon olurken pirlantaydi simdi cop oldular, diye
Keske hic girmeseydi su hakem olayina

Çevrimdışı mylife1903

Pepe zaten putanyadan girmistir mevzuya elini sikarken. hatta hakemin elini sikmadan kendi gotunu ellemistir

Çevrimdışı caner.eryigit

ya abi zaten adamların heryeri algı yapmazlarsa..boşver sen onu da valla ben acai gaza geldim savaş baltalarını bileyelim abi  :steamed: :steamed: :steamed:

Çevrimiçi ferdi1903

ama hersey ortada, var sistemi uygulanmayan tek takim bizmisiz

baskan mecnur kaldi

Çevrimdışı f_madida

he şöyle başkanım ya oh be vallahi rahatladım..

Iyi iyi istedigimden hafif ama iyi bir baslangic diyelim. MHK'ye dogrudan olmasa da muhattap almayiz diyerek TFF ustunden giydirmesi guzel oldu. Bundan sonraki adimda bence klupler birligi genel karariyla bir bagimsiz denetim raportoru getirsinler soyledigi gibi. Bagimsiz bir raportor hem performans hem atama konusunda yapilan sapkinliklari tespit edebilecek ve yayinlayacak biri iyi olur. MHK isini yapmiyor acikca, bunu ima etti ki, iyi niyet aramiyoruz sozu cok manidar. Anlamak isteyen cok net anlar.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Başkan'ın açıklamaları:

-BAZI GERÇEKLERİ ORTAYA KOYMA VAKTİ GELDİ-
"Beşiktaş Kulübü olarak kamuoyuna doğru mesajlar vermek için uğraştık. Fakat geldiğimiz bugünlerde bazı gerçekleri ortaya koyma vakti geldi. 6.5 senedir başkanım ve bu süreçte hiç bir zaman almış olduğumuz sorumlulukları bir yere refere etmedim. Hep kendi içimizde çözmek istedik."
-BEŞİKTAŞ'A SAHİP ÇIKTIK VE MAÇA ÇIKMADIK-
"Bazı maçlardan sonra hakem hataları ile ilgili bile güçlü bir kadrosu olan Beşiktaş'ın hakem hatalarından daha çok kendimize bakmamız gerektiğini ifade ettim. Taraftar ile alakalı şirin laflar söylemek çok kolaydır. Bazı dönemlerde taraftarlarımızın hoşuna gitmeyecek laflar da olsa futbolu güzelleştirmek istedik. Son zamanlarda taraftarlarımızdan da 'Beşiktaş'a sahip çık' diye tezahüratta bulunuyorlar. Biz bir işi yaparken kendi işimizi kimseye refere etmedik. Hep Beşiktaş'a sahip çıktık. Bugüne kadar sempatik, antipatik oldu ama bizim işimiz hep Beşiktaş'a sahip çıkmak oldu. TFF maça çıkmamızı istedi, Beşiktaş'a sahip çıktık ve maça çıkmadık."
-TARAFTARIMIZ MASAYA ELİMİZİ VURMAMIZI İSTİYOR, BU GÖRSEL BİR ŞEYDİR-
"Doğrusu neyse onu yapmaya çalıştık. Beşiktaş taraftarına her yerde sahip çıktık. Taraftara saldırı yapıldı, hepsinde taraftarımıza sahip çıktık. Hukuken takipçisi olduk. Her yerde davalar açtık. Taraftarımız masanın üzerine elimizi vurmamızı istiyor. Bu görsel şeylerdir. Bizler işimizi yapıyoruz. Bu konuda mücadele etmeye devam ediyoruz. Bunu şov esaslı yapmadık. Bazı zamanlarda bizim içeride oynadığımız maçlarda küfürleri kınayan açıklamalarda bulunduk. Beşiktaş etiği için bunu yaptık. Buna karşılık aynı davranışı diğer takımlardan da bekledim. Son 2 haftaya baktığımız zaman Bursasporlu arkadaşlar Beşiktaşlı kişiye saldırdılar. Konyaspor maçında U21 başına gelenleri gördünüz. Hep camialar ile kişileri ayırdık. Aynı şekilde karşı taraftanda üzüldük denmesini beklerdim. Konya'da U21'ler futbol mücadelesi yapıyor. İşe teknik yöneticilerinin karışmasının ardından açıklama beklerdim. Eminim ki üzülmüşlerdir. Her konuda 'üzgünüz ama...' deniyor. Bu futbolu güzelleştirmek Beşiktaş Kulübü'nün işi değildir. Çok üzgünüm"
VAR'IN UYGULANMADIĞI TEK KULÜP BEŞİKTAŞ-
"Beşiktaş önce kendi içine bakmalıdır. Biz bugüne kadar hep kendi özeleştirimizi yaptık. Profesyonel olarak ücret alan kişilerin hakemlere topu atmaması gerekiyor. Geldiğimiz noktada hakemlerin de eleştirilecek yerleri olduğunu görüyoruz. VAR sistemi doğru bir sistemdir. Bir maçta 10 dakika kapandı ve ihtiyacını herkes gördü. Hata yapan bilgisayarlar olmaz, insanlar hata yapar. VAR'ın Türkiye'de uygulanması rezalet şekilde oluyor. Sorumlu kişiler, insanları eğitmelidir. Ben sahada olanlara bakarım. VAR'ın tek uygulanmadığı kulüp Beşiktaş Kulübü'dür. Böyle bir şey olabilir mi? Adam topu eliyle kesiyor, penaltı verilecek, VAR sistemi yok. VAR'ı yönetenler bizim aleyhimize hareket etmeye başladılar. Hangi eğitim ile bunları düzelteceğiz? Belli değil. Biz nasıl özeleştirimizi yapıyorsak, bunların sorumlusu TFF'dir. Bizim muhattabımız onlardır. Şu ana kadar hangi eğitimler veriliyor? Biz hakemleri VAR odasına bıraktık, VAR mı VAR. Bu sisteme ve hakemlere zarar veriyor."
-BEN 'HAKEMLERİMİZ PIRLANTA GİBİ' DEDİM AMA ARTIK İYİ NİYET ARAMIYORUM-
"VAR'ı yönetenler hata yapıyor, Sistem yapmıyor. Bir şey oluyor hakemler VAR'a bakmak istiyor. Hakem maçı yönetirken hata olan bir yerde geri dönüş olacak. Her mevzu VAR'a gitmeyecek. Hakem VAR yokmuş gibi yönetecek. Biz hakemlere mazaret olsun diye VAR gelsin istemedik. Az hata olsun diye istedik. Konyaspor maçında verilen penaltı komediydi. O gol olsa ne olacaktı? Medel'e verilen kırmızı kart neydi? Daha sonra özür diliyorlar. Her seferinde kasıt aramıyoruz, hakemlerimiz pırlanta gibi dedim ama artık fikrimi değiştirdim. Ben artık iyi niyet aramıyorum. Herkes işini yapacak. Beşiktaş, 'pış pış' yapılarak idare edilecek bir kulüp değildir. Hiçbir kulübünde avantaj istediği yok. Bugün avantaj olanlar bir başka maçta dezavantaj gibi gözüküyor. Cüneyt Çakır, Dünya Kupasında iyi performans gösteriyorsa, Türkiye'de neden olmuyor? Eyyamcılık ile günü kurtarma ile bu işler çözülmez. Her kulübün hakemleri var. Böyle bir durum yok. Herkes her maça verilsin. Kulüpler Birliği olarak yurt dışından raporlama talebinde bulunacağım. Yurt dışından danışman gelsin ve MHK'ya raporlasınlar."
-TFF'YE TEPKİ-
"Biz kulüpler, TFF'nin kulüpleri değiliz. Kulüplerin Federasyonudur. Bizler için kulüpler var. Şu anda bakıyoruz her şey 2024'e kaldı. 2.5 aydır TFF'de yönetim kurulu toplantısı yapılmıyor. Tek misyon 2024 mü? Şu anda ekonomik sıkıntıların olduğu yerde TFF'nin bir tek işi EURO 2024 mü? Kulüpler Birliği olarak 10'a yakın yazı yazdık. 1 tanesine cevap verilmedi. Cevap verilse bizim Tahkim yolumuz açılacak, ona bile cevap verilmiyor. Gece 21:00'de maçım bitti, görüntüden Caner'e ceza verilirken, TFF talimatı değiştirebiliyorsa, Kulüpler Birliği söyleyince neden olmuyor? Biz TFF'nin kulüpleri değiliz. Biz varız diye onlar var. Beşiktaş Kulübü edepli bir kulüptür. Arkadaşım Mevla'nın bir sözünü göndermiş. 'Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir.' Biz de bunu anlatmaya çalışıyoruz"
-SÖZLEŞMELERİN TL'YE ÇEVRİLMESİ KONUSUNDA...-
"Devletin bir kanunu var. Onunla ilgili istişare ettik. Sözleşmelerin TL'ye çevrilmesi konusunda şu andaki Maliye Bakanlığı'nın kuruna göre hareket edeceğiz. Burası bir hukuk devleti. Şu anda oyuncularımız ile ilgili vergi gelse, biz oyuncularımıza dönüp 'Bunu kabul etmiyoruz' diyemiyoruz. Türkiye'de zor bir süreç var. Bu kulüpler de zor süreçlerden geliyor. Bu bir aileyse bunu kaldırmak hepimize düşüyor"
-SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK-
"Oyuncularımız adına savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Benim tercihim TFF'nin bir karar vermesidir. Oyuncuların olduğu yerde hocaların teknik adamların önünü açarsanız, Yunanistan'da olanları görürsünüz. Oralarda yönetici silah ile aşağı indi."
-PEPE'Yİ YANLIŞ ANLAMIŞTIR
Konyaspor maçının hakemi Ümit Öztürk'ün maç sonunda Pepe'nin kendisini tebrik ettiği yönündeki sözleri ile ilgili Orman; " Pepe, Portekiz'ce konuşuyor. Muhtemelen hakem konuşmayı yanlış anlamıştır"
-BEŞİKTAŞ'I İYİ TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ-
"Ben 7 gün çalışıyorum. Beşiktaş'ı iyi temsil etmek istiyoruz. Facebook'ta çocukları kuruyorlar. Bunları bıraksınlar. Beşiktaş'ı başarılı yapmak istiyoruz. Bu kulübü 2 sene üst üste şampiyon yaparken de biz vardık. Bazen onları üzecek laflar söyleyebilirim. Bazen onları üzebilirim. Ben şu an ailenin en üst makamıyım. Aile arasında bunlar olur."

Çevrimdışı savaş altay

Başkan'ın stratejsini anlamayanlar çoğunlukta. Herşeyi yaşadık bir de böyle deneyelim dedi ve

taraftara sitemi bu sebeble. Siz karışmayın biz hallediyoruz diyor, ben de az sitem ettim ona ama

şimdi dinleyince bence haklı.

Çevrimdışı Karabay

Yapmazlarsa taa  :steamed:

Çevrimdışı f_madida

Renklilere yuzsuz herifler zaten, onlara yaranilmaz.  Sampiyon olurken de utanmadan demiorenin borcu bilmem ne diye goy goy yapiyorlardi.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı caner.eryigit

Iyi iyi istedigimden hafif ama iyi bir baslangic diyelim. MHK'ye dogrudan olmasa da muhattap almayiz diyerek TFF ustunden giydirmesi guzel oldu. Bundan sonraki adimda bence klupler birligi genel karariyla bir bagimsiz denetim raportoru getirsinler soyledigi gibi. Bagimsiz bir raportor hem performans hem atama konusunda yapilan sapkinliklari tespit edebilecek ve yayinlayacak biri iyi olur. MHK isini yapmiyor acikca, bunu ima etti ki, iyi niyet aramiyoruz sozu cok manidar. Anlamak isteyen cok net anlar.
+1903

Çevrimdışı savaş altay

Yayıncı kuruluş'un dün olan yayını 50 dakika 40 dakika fb-city 10 dakika lutfen Beşiktaş konuşuldu.

Harbi değişen bir şey yok!

Yalniz Baskanin  Mevlana alintisi da  cok iyiydi.Baya baya  sarisin kardeslere ve TFF ile hakemelre  "serrefsssiiizzleer" diye bagirdi  ya :)
Yorgo

Çevrimdışı savaş altay

Yalniz Baskanin  Mevlana alintisi da  cok iyiydi.Baya baya  sarisin kardeslere ve TFF ile hakemelre  "serrefsssiiizzleer" diye bagirdi  ya :)
Ağırdı

Çevrimdışı caner.eryigit

Başkan'ın stratejsini anlamayanlar çoğunlukta. Herşeyi yaşadık bir de böyle deneyelim dedi ve

taraftara sitemi bu sebeble. Siz karışmayın biz hallediyoruz diyor, ben de az sitem ettim ona ama

şimdi dinleyince bence haklı.
normal bir ülkede bu dediklerin geçerli olabilir.ama gücün hukuku olan güzel ülkemde malesef bu dediklerin geçerli değil...

Yorgo

Çevrimdışı celiker1

@Osmanli_SporFK adlı kişinin Tweetine göz at: (Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)?s=09 işte Namoğlu!Adam Mhk başkanı,hakem atamaları ile soruya cevap vermeyip ısmarlama soru aldığını beyan ediyor
[ Son Düzenleme: 09 Ekim 2018, 15:57:18 celiker1 ]
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı matias_27

Keşke bu mhk işini yapamıyor istifa etmeli de deseydi :((
4 yıl üst üste şampiyonluk gelecek