Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 129 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2739196 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

Ben acikcasi takimin da oyle ahim sahim oldugunu dusunmuyorum, hep yaziyoruz belli bir seviyede bu oyuncular ama yarisi 55 yasinda kalanlar zaten kisir, kuru siki oyuncular.

Senol gunesi yonetim cekip konussa, adam sagbek ve santrafor nerde dese, cevap veremeyecekler. Negro pekto larin love 10 milyon civari butce veriyon 10 tane gol atamiyorlar.
Yarin gonderelim hocayi herkesin gonlundeki hoca gelsin negro 15 tane atar diyen var mi?

Peki kadroya bakalim FB ve GS'ye kiyasla:

Kale: En iyisi bizde,
Sol bek: En iyisi bizde Adriano,
Sag bek: Tartisilir, ama GG kesinlikle kaliteli,
Stoperler: En iyi ikili bizde,

6 numara: Medel ya da Fernando'dan birisi,
8 numara: Su anda N'diaye olabilir,
10 numara: Tartismasiz Adem Ljajic,

Kanatlar: tartismasiz en genis, alternatifli kanatlar bizde,

Orta sahada tek tek bakinca en iyi oyuncular ya bizde ya GS'de,

Forvet: maalesef bizde degil, kim bilmiyorum.

Ozetlersek en iyi kale ve defans, en iyi 3 orta sahadan biri ve en iyi kanatlar bizde. Forvetlerimiz en iyi hat degil, fakat GS'den iyi durumdayiz. Oyle mi degil mi? Ben kadrosu bizden iyi takim goremiyorum. Bizden sonra belki GS var ama onlarin 10 numarasi bitik, defans gobekleri sorunlu, forvetleri bizden kotu. Yani onlara gore daha iyi durumdayiz. Netice? Antalya'dan yarim saatte 3 yiyoruz, Bursa gibi dokuntu bir takima mahkum oynuyoruz. Bunlar kadrodan degil, hocanin yanlis tercihlerinden.

Necip bu ligin seviyesinde degil. Yeter artik alt yapi kontenjanindansa artik Fatih var. Kesinlikle Necip'den daha faydali olur. Gonderin gitsin, Necip'in yeri 1. lig. Aynisi Larin icin de gecerli. Super Lig'de orta bir takimin yedegi ya da 1. lig'de bazi takimlarda 11 oynar. Umut Nayir'a bunun yarisi sans verilmemesi ayri mesele. Bu kadar duz futbolculardan medet umdu hoca Bursa karsisinda. Iddia ediyorum ya, ne Necip ne de Larin Super Lig'de orta sira takimlarinda bile 11 oynayamaz. Yeter artik biktirdilar.

Senol gunesi yonetim cekip konussa, adam sagbek ve santrafor nerde dese, cevap veremeyecekler. Negro pekto larin love 10 milyon civari butce veriyon 10 tane gol atamiyorlar.
Yarin gonderelim hocayi herkesin gonlundeki hoca gelsin negro 15 tane atar diyen var mi?

Iyi hoca bu takimi bir sekilde sampiyon yapar. Sorunumuz orta sahada dedikce orta saha haric herkese sardi millet. Sag bekin kim? GG, hala en iyi yerli sag bek. Sakat mi? O zaman koyarsin Vida oynar. Forvette Negredo yetersiz mi? Koyarsin oraya Babel'i, elinde Quaresma, Caner, Tore, Lens gibi cok ust duzey kanatlar var, Babel'i 2 mac forvett oynatsan bir yerin mi eksilecek? Erzurum macinda zaten buna mecbur kalmisti ve mac oyle dondu yoksa orada da puan birakacaktik. Al, Adanali Hanzo'nun kadrosunda forvet mi var? Defans diye Maicon diye bir kutuge mahkum. Obur tarafta 37'lik Emre, 35'lik Adebayor oynuyor. Bunlar bizden daha mi iyi?

Hoca maalesef yanlislarinda inat ediyor. Lan bu adam niye Ilhan'i surekli yedek birakip Saban'i oynatiyor diyordum 2002'de, nereden bileyim 2018'de Adem'i yedek birakip Necip oynatmanin mantigi nedir diyecegimi...

Çevrimdışı mylife1903

Peki kadroya bakalim FB ve GS'ye kiyasla:

Kale: En iyisi bizde,
Sol bek: En iyisi bizde Adriano,
Sag bek: Tartisilir, ama GG kesinlikle kaliteli,
Stoperler: En iyi ikili bizde,

6 numara: Medel ya da Fernando'dan birisi,
8 numara: Su anda N'diaye olabilir,
10 numara: Tartismasiz Adem Ljajic,

Kanatlar: tartismasiz en genis, alternatifli kanatlar bizde,

Orta sahada tek tek bakinca en iyi oyuncular ya bizde ya GS'de,

Forvet: maalesef bizde degil, kim bilmiyorum.

Ozetlersek en iyi kale ve defans, en iyi 3 orta sahadan biri ve en iyi kanatlar bizde. Forvetlerimiz en iyi hat degil, fakat GS'den iyi durumdayiz. Oyle mi degil mi? Ben kadrosu bizden iyi takim goremiyorum. Bizden sonra belki GS var ama onlarin 10 numarasi bitik, defans gobekleri sorunlu, forvetleri bizden kotu. Yani onlara gore daha iyi durumdayiz. Netice? Antalya'dan yarim saatte 3 yiyoruz, Bursa gibi dokuntu bir takima mahkum oynuyoruz. Bunlar kadrodan degil, hocanin yanlis tercihlerinden.
34 hafta sonunda butun zaaflara ragmen bu takim en az gol yiyen takim olacaktir en Iyi averaja sahip olabilecek mi o konu tartismali.
Defans ge kaleci 5 kisi bizde yaziliyor daha iyisini turkiyede toplayamazsin zaten de ortasaha oyunculari biraz savruk ama yeterli mi bizim seviyemiz icin yeterli bence
Olay donup dolasip santrafora geliyor.
Defansi calisarak uyum saglayarak ve belli bir organizasyon cevresinde bir seviyeye kadar cikartip basari elde edebilirsin ayni gecen sene fbnin yaptigi gibi ama gol golcuyle atiliyor.
Zaten gol isi calismayla organizasyonla olsaydi golculerin fiyati ucuz olurdu, gecen sezon gomis ile negroyu yer degistirsek gs 4.de olamazdi

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Herkese günaydın,

İşe başlamadan sakin kafa ile yazayım dedim.

"Şampiyonluk" kavramı rakip takımı kızdırayım evresinden endüstriyel futbolun lokomotifi olma noktasına çoktan geçti. Önümüzdeki sene CL gelirleri belki 60 belki 80 m euro olacak ve hiç bir TR takımı bu gelirlerden vazgeçecek lükse sahip değil.

Şirketler tüm çalışanlarının performansını kontrol edecek mekanizmaları kurmak zorunda. Kaldı ki yönetim kurulu dahi denetleme kurulu tarafından denetlenirken; oyunucusu, teknik ekibi, aşçısı ve malzemecisine kadar tüm birimler bu kontrole tabiidir.

Bu durum "hocaya hesap sormak" ya da "hocanın işine karışmak" değildir ancak hocayı denetlemektir. Bu görevde yönetim kurulu tarafından sportif direktöre verilmeli ve hocanın yaptıkları teknik olarak sorgulanmalıdır.

"Şampiyonluk" bir hocanın inadı ya da 1-2 oyuncunun kaprisine bırakılamayacak kadar değerli finansal bir enstrümandır.

[ Son Düzenleme: 03 Eylül 2018, 09:02:26 Özgür Gültekin ]

Çevrimdışı mylife1903

Iyi hoca bu takimi bir sekilde sampiyon yapar. Sorunumuz orta sahada dedikce orta saha haric herkese sardi millet. Sag bekin kim? GG, hala en iyi yerli sag bek. Sakat mi? O zaman koyarsin Vida oynar. Forvette Negredo yetersiz mi? Koyarsin oraya Babel'i, elinde Quaresma, Caner, Tore, Lens gibi cok ust duzey kanatlar var, Babel'i 2 mac forvett oynatsan bir yerin mi eksilecek? Erzurum macinda zaten buna mecbur kalmisti ve mac oyle dondu yoksa orada da puan birakacaktik. Al, Adanali Hanzo'nun kadrosunda forvet mi var? Defans diye Maicon diye bir kutuge mahkum. Obur tarafta 37'lik Emre, 35'lik Adebayor oynuyor. Bunlar bizden daha mi iyi?

Hoca maalesef yanlislarinda inat ediyor. Lan bu adam niye Ilhan'i surekli yedek birakip Saban'i oynatiyor diyordum 2002'de, nereden bileyim 2018'de Adem'i yedek birakip Necip oynatmanin mantigi nedir diyecegimi...
Babeli degil lensi oynatsa kisa forvet olarak negro ile beraber ikisinden de daha fazla faydalanir
Arkalarina ademi koyar
4-2-3-1 degil 4-3-1-2 gibi
Hoca seviyor bu 4231 sayilarini o sebeple yerlerini degistiriyom
3luyude atiba medel ozzi yapsin mis gibi oynariz
Yapar mi tanidigim senol gunes yapmaz, tutucudur

Her goruse saygim var ama teknik direktorun istedikleri yapilmadiktan sonra fazla da elestirilmesind karsiyim.
Benim calisanim olsaydi senol gunes sene basi oturur konusurduk
Hocam ne lazim
Santrafor sagbek on numara lazim takimida tutun dese
Tamam hocam satilan olursa yerini de doldururuz
Baska hocam
Transferler de kampa yetissin
Peki hocam
Asagi yukari bu cercevede bir konusma gecerdi diye dusunuyorum

Simdi 4. Hafta milli arada bir daha toplandigimizda hocaya fazla da girisemezdim
Sagbek almamisim santrafor gecen seneden basarisiz olmus bir gurup ustelik hoca istemiyor
Kaleciyi satip kaleci almisim
Kadroyu koruyamamisim
Gecen sezondan bir suru kambur kalmis
Songun onnumera getirmisim vs.

Turkiye liginde omurgani kuracaksin oraya fazla ilismeyeksin

Buyuk takimin her sene santraforu degismez. Bizim omurgamiz iyi oldu ademden sonra bir sekil golculer calismaya baslayinca devre arasini buluruz, yonetim oturup santrafor arasin

Çevrimiçi tolga1903

Şenol Güneş bu takımın başında kalacaksa, bu necip ve quaresma inadı da devam edecekse iki futbolcuyla da derhal yollar ayrılmalı. Bir teknik direktörün takımı sabote etmesi lazım o adama 90 dakika sabretmesi için. Jeremain lens'in sağlıklı olduğu her an quaresma'nın bu takımda süre alması bu takıma ihanettir. Sol önde caner erkin sağ önde quaresma'yı kullanmayı da adet edindi kendine son zamanlarda hiç yakışmıyor hocaya hiç. Beşiktaş takımının en büyük önceliği atiba yerine alan parselizasyonu ve defansif katkısı üst düzey, rakibe ön alan baskısı yapacak diye kendi bölgesinin yürüyerek geçilmediği mümkünse boyu da 1.50 olmayan bir 6 numara bir de sağ bekti. Bu takım geçen sene medel'in savunma önünde oynatıldığı bir çok maçta defansif zaaf göstedi buna rağmen atiba'nın ikamesi olarak gösteriliyor hala çok ilginç ve komik. Ljajic'i oyuna almamasını bir nebze anlıyorum fakat necip uysal'ın o dakikada oyuna girmesini hazmedemiyorum. Umuyorum milli takım arası iyi gelir hocaya yoksa gerçekten çok zaman kaybedilmemeli bu sene de 4.olmak bizi büyük bunalımın içine sokar.

34 hafta sonunda butun zaaflara ragmen bu takim en az gol yiyen takim olacaktir en Iyi averaja sahip olabilecek mi o konu tartismali.
Defans ge kaleci 5 kisi bizde yaziliyor daha iyisini turkiyede toplayamazsin zaten de ortasaha oyunculari biraz savruk ama yeterli mi bizim seviyemiz icin yeterli bence
Olay donup dolasip santrafora geliyor.
Defansi calisarak uyum saglayarak ve belli bir organizasyon cevresinde bir seviyeye kadar cikartip basari elde edebilirsin ayni gecen sene fbnin yaptigi gibi ama gol golcuyle atiliyor.
Zaten gol isi calismayla organizasyonla olsaydi golculerin fiyati ucuz olurdu, gecen sezon gomis ile negroyu yer degistirsek gs 4.de olamazdi

Hoca zirvaliyor. Bu sirf bir forvete baglanamaz. Gecen sene de yapmadi mi bunu? Cenk, Talisca varken arkada Oguzhan Atiba israriyla ilk yariyi cope atti. Bu sefer de Tolgay, Oguzhan, Necip takintilari bas gosterdi. Su macta Necip'in oynamasinin izahi nedir? Tolgay haftalardir dokuluyor, neden hala sahada? 35 yasinda Quaresma'yi 3 gun arayla 11 baslatmanin mantigi nedir? Kanat sikintimiz mi var?

Sifir kadro yonetimiyle ilerliyoruz. Bunlar artik yaslilik belirtileri. Yanlisinda israr etme, inatlasmak, hatasindan donmemek... Bunu gecen sene basinda soyledim, hocayi futbol direktoru yapin, yerine de adi sani bilinen Avrupa'da taninan biri gelsin. Yonetim yapti ama gec yapti, sene sonunu beklemeyelim. Hoca simdiden danisman gibi, futbol direktoru gibi bir sey olsun. Takimi da Guti ve Ilhan yonetsin. Bu gidis gidis degil, Adem'i bekleyelim iyi cikarsa diyenler var; sunu sorayim Adem'i bir dahaki macta 11 cikar kesin diyebiliyor musunuz? Diyemezsiniz. Hah iste sorun da tam bu.

Çevrimdışı Liquidator

Dünden bu yaha hala sinirim geçmedi. Yahu benim anlamadığım bizlerin ve izleye bildiyim kadarıyla hemen herkesin anlatdığı gibi Adem duruken bu Necip neden oyuna girer??? Necip ne top tuta biliyor ne oyun kura biliyor ne pas ata biliyor. Dün 2-3 pozisyonda Necip yerine sakin ve akıllı oynayan adam olsa 1 pasla kaleci ile karşı karşıya bıraka bilecek pozisyonlar bula bilirdi takım. Amma Necipin kapasitesi bu kadar. Burda Necipin günahı yok, Necipte ısrar eden hocada günah. Maç oynanırken burda yazmıyan kalmadı, hoca Q7 çıkar Lensi al, Babeli çıkart Töreyi al, Tolgayı çıkar Ademi al. Amma hoca ezbere oynadı. Necipi aldığı anda oyunun gideceyi o kasdar belliydiki. Aldığı anda zaten forumda yazdım "Necip ne alaka? " . Sosyal medyada herk kes bir ağızdan yazmış Neden Adem diğilde Necip? neden hoca nedennnnnnnn? bin kere millyon kere söyledik Ozi Tolgay Medel olmaz diye. Bırakın bizi rengli medya bile banqır banqır bağırıyor artık olmuyor olmıycak ısrar etmenin anlamı yok. Hoca neden görmez ve ya görmek istemez???? sinirden çatlıycam valla. bu neyin inadı? Bu Adem dün gelmiş olsada bu adam klas adam Neciple mükayise bile edilmez. Allahım sen bize sabır ver. :s20: :s20: :s20:
Порой, даже о самом тёмном, остаются светлые воспоминания...

Çevrimdışı Liquidator

Karius

GG  Pepe  Vida   Adriano

Atiba(medel)   Ozi

Töre (Q7)  Adem    Lens

Negredo

Bizim ideal 11 böyle olmalı.

Q7 kendine oynayan bir adam boş boş çalım atacak ve orta atacak, rakip çalımı yemese gelip indirip kırmızı ve ya sarı alacak Töre tam hazırmı diğilmi o yüzden direk yazmadım. Atiba Ozi uuyumlu oynuyorlardı o yüzden Atiba yazdım, yani orda Medel olsa yine itiraz etmem. Babel kesilmeli çünki oda ezbere oynuyor çalımlayıp içeri girip şut atma. Başqa bir oyun yok. Yahu bi git çizgiye in yerden kes falan, amma adam kendi bildiyini yapıyor. O yezden kanatlar Töre ve Lens olmalı.

Çevrimdışı Dr.Zeck

necibin oyuna girmesini quresmanın oyunda kalmasını tolgayın oyunda kalmasını banada kimse acıklayamaz.. bu adamların 1 tane olumlu hareketi yok..

ama bnm üzüldüğüm nokta geçen yılki istikrarımız devam ediyor maalesef..renkliler ne zaman puan kaybetse bizde kaybediyoruz..

bu maçları kazanamazsan sen nasıl şampiyon olacaksın ki..

Çevrimdışı Dr.Zeck

Karius

GG  Pepe  Vida   Adriano

Atiba(medel)   Ozi

Töre (Q7)  Adem    Lens

Negredo

Bizim ideal 11 böyle olmalı.

Q7 kendine oynayan bir adam boş boş çalım atacak ve orta atacak, rakip çalımı yemese gelip indirip kırmızı ve ya sarı alacak Töre tam hazırmı diğilmi o yüzden direk yazmadım. Atiba Ozi uuyumlu oynuyorlardı o yüzden Atiba yazdım, yani orda Medel olsa yine itiraz etmem. Babel kesilmeli çünki oda ezbere oynuyor çalımlayıp içeri girip şut atma. Başqa bir oyun yok. Yahu bi git çizgiye in yerden kes falan, amma adam kendi bildiyini yapıyor. O yezden kanatlar Töre ve Lens olmalı.

öyle deme o hocanın talimatları üzerine orta yapıyor(muş)..

ona hoca diyorki pas falan verme sana gelince orta aç sürekli ne gerek var pasa falan..

Çevrimdışı Liquidator

Hey Allahım yarabbim, her kes her şeyın farkında bir Şenol hoca diğil.

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Q7 Babel olmuyor artik hoca. Bir sey yap artik  :akuma:

Çevrimdışı Liquidator

:s20: :s20:

Çevrimdışı Liquidator

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

:s20: :s20:

Çevrimiçi Sinan66

kizmayin larine adam kralci degil kral olmak istemis

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Senol Günes Q7'den korkuyor arkadas. Adami cikartip Lens'i alamiyor trip atacak diye. Kilisdara baglayip soruyorum: Böyle bir sey olabilir mi? Dogru bulmuyorum..

Çevrimiçi Akil Emre

kizmayin larine adam kralci degil kral olmak istemis
Takım isim olarak yıldızlar topluluğu , oynanan oyuna sonuca bak, ilk 45 dk klasik hiç bir özelliği yok, ikinci yarı öne geç klasik necibi al gol yemessek kazanırız. Valla daraldım , yenilsekte hucum agırlıklı pas oyunu oynayalım bi zahmet ne necip ne tolgay ne de q7 özellikle deplasmanlarda oynatmayalım.

Çevrimdışı mrred

Maçı tekrar izledim
Sorunları tek tek sıralıyorum,
Babel ve Q7 takımda kesinlikle olmamalı nedeni ise ;
1.Çok fazla çizgiye yakın oynuyorlar
2.Fizik güçleri çok yetersiz
3.İçe kat etmiyorlar ve pas oyununa katkıları sıfır. Bir kere içe kat ettiler ve gol attık farkı siz düşünün artık.
Medel orta sahada kesinlikle olmaz olacaksa da yanında fizikli alanı iyi kapatan biri gerekiyor
1.Medel oğuzhan yada medel tolgay kesinlikle olmaz
2.Medelin özelliği geçiş oyunlarında tek pas oynamasıydı hoca fabriye yaptığı gibi medelide küstürmüş adam artık öne çıkmıyor tek pas falan da yapmıyor.
3.Negredo kafayla topu indiriyor kanat forvetleri çizgide takılıyor böyle saçmalık olmaz. Kanat forvertlerimiz çok disiplinsiz.
4.Babel santrafor gibi kullanabiliriz başka bir rolü olamaz . İyi bitirici ama sol kanadımız onunla felç o yüzden santraforda değerlendirilmeli
5.Lens ve Töre yedeklerimiz kesinlikle takıma kazandırılmalı
[ Son Düzenleme: 03 Eylül 2018, 10:06:31 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Sosyal medyaya şimdi bakabildim. Hocayı herkes yerin dibine sokmuş küfür kıyamet.. Yine en nezih ve kaliteli eleştiriler burada. Ama genel olarak herkesin tespiti benzer. Hoca toparlayamazsa bu durumu sesler iyice yükselecek ve tekrar kaosa giricez diye korkuyorum. Genel olarak bakılırsa ligin başında böyle sorunlar ve kayıplar yaşamamız nispeten daha iyi gibi görünüyor ama şu milli aradan sonra da benzer oyun devam ederse tepkiler çığa dönüşür. Hocayla 1 kare fotoğrafın içine girebilmek için birbirini ezen yalaka muhabirler bile sert eleştirilere başlamış siz düşünün ortamı.

Çevrimdışı worns

Lucescu'nun görevine derhal son verilmeli. Milli takımımızı batağa götürüyor.  :)

Bizim kurtuluşumuz bu arkadaşlar. Derhal anti-luce kampanyasına başlamalıyız.

Şenol Hocanın milli takımı 2020'ye götüreceğine inancım tam. Bu konuda espri yapmıyorum hakikaten iyi milli takım hocası olur kendisinden.

Çevrimiçi underworld

Çevrimdışı abdusta

Rakipler bizi çözdü
orta sahayı kalabalık tutup baskı yapıyorlar.
bunlara çözüm üretmek lazım
işimiz sadece duran toplara kaldı..

saygılar

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Rakipler bizi çözdü
orta sahayı kalabalık tutup baskı yapıyorlar.
bunlara çözüm üretmek lazım
işimiz sadece duran toplara kaldı..
saygılar

Çözecek bi oyun yok ki çözsünler.. Baskı yapmasalar ne oluyor? Göbekten delip gol mü atıyoruz sanki? Geçen hafta Antalya maçında 2. yarı rakip orta sahayı geçmedi baskı maskı yoktu yine orta kafa gol denemelerinden başka bişey yapmadık.