2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 19 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3526741 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı annoca

alt yapı denince millet sanıyorki yağmur gibi oyuncu gelecek alın bakın altınorduya
övülen alt yapı peki türk futboluna bu güne kadar kaç oyuncu kazandırmış bir oyuncu sadece bir
diğerleri herkesin çıkardığı seviyede oyuncular. bunu yapabilen iddiası olmayan altın ordu sen nasıl
yapacaksın onlar oynatıyor gene çıkmıyor sen oynatamazsında nasıl çıkaracaksın. adamlar süperlige çıkmayı
bile düşünmüyor senin hedefin şampiyonluk ve avrupada başarı. 4-5 senede bir oyuncu a takıma kazandırırsa
bu alt yapı iyi bir alt yapıdır. o nedenle bizim gibi kulüpler için alt yapı gerekli değil sadece para harcarsın
bunun yerine dünyada olmaya açık oyuncuların üstüne çökmek gerekir portekiz modeli o bile iki üç senede bir a takıma oyuncu kazandırırsan büyük iş yapmış olursun portekiz takımları sürekli oyuncu satıyor ama batık hepsi
düşünün harcanan paraları. bu oyuncuları bünyede tutmak önemli bunun içinde menejerlerle alangirli ilişki içine
giriyorsun sonra bedelide ağır oluyor. düşünün portekizlilerin menejer ilişkileri olmasa ne abou yu tutabilirlerdi nede taliscayı birşey isteniliyor ama her istenen şeyin bir bedeli olduğu düşünülmüyor. elinde iyi bir oyuncu olur ama bunu
elinde tutabilirmisin ilk kontratı dolduğunda arkasına bakmadan epl ye gider bunu tutmanın tek yolu menejerini kafaya almak portekiz takımlarının yaptığı gibi ama sonuç dünyaya en fazla oyuncu kazandıran ülkelerden biri ama bütün takımları batık. menejerleri çok güçlü ve zengin.
Yetiştirici takım olmanın bedeli çok yüksek yetiştirsende satamazsın satmanın yolu menejerden geçiyor. bir oyuncu çıkartmak için yüzlercesini yetiştirmek zorundasın. ve ilk elden sattığın içinde yüksek bedellere satamazsın yada kadronda 23 yaş gibi bir yaşa getireceksin avrupada göstereceksin belki satarsın. cenk bize geldiğinde hazır oyuncuydu onu bile kaç yıl bekledik.
aynen katılıyorum abi
alt yapıdan oyuncu kazanmanın diğer yolu pilot takım. istediği kadar yetenekli olsun 18 yaşındaki biri ilk 11'i bırak rotasyon dahi zor. 2-3 yıl kendini kanıtlayabileceği belçika takımı oyuncu gelişimini yükseltir. sonra da gelip kulüpte şans bulabilir.

Çevrimdışı annoca

Çağlar söyüncüde var. Altyapı takımı uluslararası turnuvada barcelona dahil birçok büyük takımın altyapı takımlarını darmadağın etti. Muhtemelen meyvelerini önümüzdeki 10 yıl boyunca epey yicekler. çağlar ve cengiz ilk mahsullerdi.
cengizi ve çağlar yüzlerce oyuncu içinden çıkarabildikleri. yavaştan meyvelerini toplamaya başladılar. ama ileride daha ne yapabilirler meçhul. çünkü alt yapı tesisleri ve eğitimleri dünya standartlarında olduğu söyleniyor yani bir oyuncuyu geliştirebilecek maksimum seviyesine getiriyorlar. tabi para buldukça tüm oyuncu izleme ağını yükseltip daha fazla kişiye ulaşabilirler peşinden 1.lige de çıkarlar sonra 6-12 bandında ligi bitirip bol bol oyuncu satarlar, ligte ilk 3'e giremezler. bu işler sadece genç yeteneklerle olmuyor tecrübede lazım.

Çevrimdışı onur_U

Rafael için Lyon ile 5 Milyon € civarında başlayan pazarlıkta 2 hafta süren görüşmelerin ardından bonservis ücreti 3 Milyon €'ya kadar inerken Beşiktaş yönetiminin ücreti 2.5 Milyon € bandına çektikten sonra transferi KAP'a bildirim yapması bekleniyor. Ayrıca yıllık 2 Milyon €'ya yakın bir ücret üzerinden 5 yıllık sözleşme önerilen 27 yaşındaki futbolcunun da kontratı kabul ettiği öğrenildi. (BeIN Sports)

bu adam bir türlü içime sinmiyor.

Çevrimdışı Ahmet Kömürcüler

Orkandan umudum yuksek. Sasirtir bizi umarim..
2015-2016 ve 2016- 2017 sezonları Şampiyonu BEŞİKTAŞ!

Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin..

-Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı sozkul

aynen katılıyorum abi
alt yapıdan oyuncu kazanmanın diğer yolu pilot takım. istediği kadar yetenekli olsun 18 yaşındaki biri ilk 11'i bırak rotasyon dahi zor. 2-3 yıl kendini kanıtlayabileceği belçika takımı oyuncu gelişimini yükseltir. sonra da gelip kulüpte şans bulabilir.

Eğer pilot takımımız çok iyi giderse ve süper lige çıkarsa, süper lig hakkını başka bir şehir takımına satıp para kazanabiliyor muyuz :)

Çevrimiçi Necmi

Çağlar söyüncüde var. Altyapı takımı uluslararası turnuvada barcelona dahil birçok büyük takımın altyapı takımlarını darmadağın etti. Muhtemelen meyvelerini önümüzdeki 10 yıl boyunca epey yicekler. çağlar ve cengiz ilk mahsullerdi.
bizim çocuklarda onları darmadağın etti çareyi bizi turnuvadan atmada buldular.
bizim alt yapı kalitesi onlardan çok daha iyi emin ol sorun bu değil bunları ileriye taşıyabilmek.
çağlar sıradan bir oyuncu onun gibi bizde çok var.
hep komşunun tavuğu gibi bakıyorsunuzda bilmek istemediğiniz şey altınordu ağzında kuş tutsa bir Beşiktaş olma ihtimali hiç yok. şu anda onların mükemmel hali bizim kötü halimizin gerisinde. Bizim kadroya giremiyor olabilirler ama lig bizim alt yapıdan yetişen oyuncularla dolu. sizler alt yapıdan dünya çapında oyuncu çıksın istiyorsunuz bu eğitim değil şansdır. bizim alt yapının en iyi olduğu dönemde edirneden öteye gidemiyorduk. bizim yetiştirdiğimiz en popiler oyuncu nihattı. onuda John Toshack a borçluyuz yoksa oda çıkmazdı. yani istediğin kadar iyi alt yapı kur a takım hocan bu açıdan verimli olmazsa alt yapı orda kalır. alt yapının iyi olması için John Toshack, tigana gibi hoca lazım cesaret edecekler alt yapıyı teşvik edecekler şenol hoca kaç yıldır bizde bir kere duymadım alt yapı maçı izlediğini bu hocalar öyle değildi bir gözleri alt yapıdaydı. şenol hoca bu konuda yetenekli ama onun önüne başarılı olma ihtiyacı geçiyor buda şans vermesini engelliyor alt yapı bir kenara normal oyuncuya bile güvenmiyor.

Çevrimdışı atalay

Bu oyunda anlar çok önemli. Hatalar oyunu ama aptallığa yer yok. Üçüncü veya on altıncı dakikalarda eksilmeyeceksiniz. Bu pozisyonun ihtiyacı olabilecek refleks ve hamleleri oyunun belli bölümleri veya skorlarında gösterebilirsiniz. Hatta işin kumar kısmı bile bu durumlarda oynanır. Suarez'in 2010 DK Çeyrek Finalindeki penaltı hamlesi gibi. Bu seviyelerde uzun dakikalar bir kişi eksik oynamak kolay değil. Oyun alışkanlıkları, anlık reaksiyonlar, maç içi psikolojisi, yüksek nabız derken anlaşılabilir ama iki ay maç hazırlığı yapıp veya iki senenin ödülü olarak en üst vitrinde boy gösterip 11v11 oynama şansını tepmemek için de mental yönden güçlü ve oyun farkındalığının bu yönünü de algılayabilmek gerek.
[ Son Düzenleme: 19 Haziran 2018, 20:41:31 atalay ]

Çevrimdışı atalay

Bu oyunda anlar çok önemli. Hatalar oyunu ama aptallığa yer yok. Üçüncü veya on altıncı dakikalarda eksilmeyeceksiniz. Bu pozisyonun ihtiyacı olabilecek refleks ve hamleleri oyunun belli bölümleri veya skorlarında gösterebilirsiniz. Hatta işin kumar kısmı bile bu durumlarda oynanır. Suarez'in 2010 DK Çeyrek Finalindeki penaltı hamlesi gibi. Bu seviyelerde uzun dakikalar bir kişi eksik oynamak kolay değil. Oyun alışkanlıkları, anlık reaksiyonlar, maç içi psikolojisi, yüksek nabız derken anlaşılabilir ama iki ay maç hazırlığı yapıp veya iki senenin ödülü olarak en üst vitrinde boy gösterip 11v11 oynama şansını tepmemek için de mental yönden güçlü ve oyun farkındalığının bu yönünü de algılayabilmek gerek.

+Heynckes'in Real Madrid maçının sonunda Ulreich'ın yaptığı fahiş hatadaki pozisyon için dediği gibi o pası geriye oynamamalıydık. Fakat Klopp final sonrası bilmem kaç metreden gelen topta yumruklamak, avuç içi ile yumuşatmak veya topu bloke etmek arasında kararsız kalan Karius için o şutu attırmamalıydık demez. O sebeple on altıda, seksende veya doksanda 1-1 ya da 2-1 iken yapacağını yapmayıp, oyuncuyu kaleden uzak bir yere yönlendirmeye çalışacak en kötü ihtimalle de topu ağlardan alacaksınız. Ama 75 dakika daha 11v11 oynamaya devam. Hata: Heynckes'in dediği gibi o pası geriye oynamamalıydık. Aynı isimle Lyon'da olduğu gibi. Fakat aptallık ise bugün Kolombiya-Japonya maçında olan. Ki o aksiyonda da hatalı olan pozisyonun başındaki stoper. Hata ile aptallık arasında kalın bir çizgi var.
[ Son Düzenleme: 19 Haziran 2018, 20:52:16 atalay ]

Çevrimdışı AvrupaKartalı

bu adam bir türlü içime sinmiyor.
ben tam aksine, cup diye oturacak diye düsünüyorum. benimde michael lang hic icime sinmiyor.
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimdışı mylife1903

ben tam aksine, cup diye oturacak diye düsünüyorum. benimde michael lang hic icime sinmiyor.
Ben de bizde oynayabilecegini dusunuyorum

Çevrimdışı AvrupaKartalı

Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimiçi gokhans

bizim alt yapı kalitesi onlardan çok daha iyi emin ol sorun bu değil bunları ileriye taşıyabilmek.
hep komşunun tavuğu gibi bakıyorsunuzda bilmek istemediğiniz şey altınordu ağzında kuş tutsa bir Beşiktaş olma ihtimali hiç yok. şu anda onların mükemmel hali bizim kötü halimizin gerisinde. Bizim kadroya giremiyor olabilirler ama lig bizim alt yapıdan yetişen oyuncularla dolu. sizler alt yapıdan dünya çapında oyuncu çıksın istiyorsunuz bu eğitim değil şansdır. bizim alt yapının en iyi olduğu dönemde edirneden öteye gidemiyorduk. bizim yetiştirdiğimiz en popiler oyuncu nihattı. onuda John Toshack a borçluyuz yoksa oda çıkmazdı. yani istediğin kadar iyi alt yapı kur a takım hocan bu açıdan verimli olmazsa alt yapı orda kalır. alt yapının iyi olması için John Toshack, tigana gibi hoca lazım cesaret edecekler alt yapıyı teşvik edecekler şenol hoca kaç yıldır bizde bir kere duymadım alt yapı maçı izlediğini bu hocalar öyle değildi bir gözleri alt yapıdaydı. şenol hoca bu konuda yetenekli ama onun önüne başarılı olma ihtiyacı geçiyor buda şans vermesini engelliyor alt yapı bir kenara normal oyuncuya bile güvenmiyor.
valla abi ben 35 yaşındayım. Çocukluğumda birçok kulüpte oynadım ve bjk seçmelerine katıldım. Araya tanıdık falan sokmuştuk soyadı ekşi olan biri vardı ozamanlar altyapıda. Seçmeler esnasında öğrendikki meğer herkez torpilliymiş , yöneticilerin , divan üyelerinin eş dost çocukları seçildi. Bizim takımın kalecisine top gelmedi mesela ilk seçilen oldu , daha ayağına top değmeyen adamlar kapıldı. Biz birkaç çocuk resmen oyunu domine etmiştik aramızdan hiçbiri seçilmedi. Çok sonrasında liseye falan gidrken bizim halı saha maçlarına gelen bi çocuk vardı 81 liyidi inan çocuk benim çıplak gözle izlediğim en büyük yetenekti adam karşı takımı çalım komasına sokup , üzerine bizede çalım atıyordu , tek başına oynuyordu oda mesela bjk altyapısındaymış , nihatı o dönem hikmeet vardı onları tanıdığını anlatırdı. Çok haksızlık vs olduğundan sinirlenip bırakmış anlatırdı. Yani onun için ben bizim altyapımızın pek iyi olduğunu düşünmüyorum. potansiyel oyuncudan öte , a takıma kadar uzanan bir sistem kurulmalı , a takımda taktiği ve pozisyonunu 10 yaşında öğrenmeye başlamalı çocuk , yetenek dağın olsa içinde ne fayda örnek Muhammed demirci , altınordu bu sistemi çok güzel kurdu. Başkanlarının açıklamalarını dinlemeni tavsiye edrim yurtiçine kimseyi satmayacaklarını söylediler , fb şu kalecilerini almak için uğraşıyor ama vermiyorlar sanırım onuda zagrepe falan satıyorlarmış. 1lige çıkma istekleride yok ne yapmaya çalıştıklarını açıkçası bende anlamadım adamların tk idolü oyuncu yetiştirmek.
Bazen direnmek gerekir hayata.. Aslolan hayattır. Hayatta Beşiktaş..!!!

Çevrimdışı mylife1903

langmı , rafaelmi ?
Biraz guduk ve seri bek seviyom ben.
Kolarof gundemdeyken de ayni seyi soylemistim.
Boyu adriyano kadar olan bek gelsin kafi

Çevrimiçi Samet Demir

Biraz guduk ve seri bek seviyom ben.
Kolarof gundemdeyken de ayni seyi soylemistim.
Boyu adriyano kadar olan bek gelsin kafi
Opare var abi verek mi

Bende rafael gelsin isterim.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı alimm

Rafael i ben de pek istemiyorum, fakat ligde çok rahat işimizi görür... Roma daki karsdrop'un uygun opsiyon ile kiralanma ihtimali varsa tercihim bu yönden olur...
Bundan Sonra Her Sene Böyle...

Çevrimdışı mylife1903

Opare var abi verek mi

Bende rafael gelsin isterim.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Opera gelsin baslasin
Alti ustu sagbek yahu
Negredo transfer edilirken konusulmadi boyle
Sagbek gelecek, gelen zaten kafu olmayacak fazla tantana yapiliyor

Opera gelsin baslasin 500bin yuroya iyi iynarsa zaten zam yaparlar

Çevrimdışı annoca

abi bizim çocukların onları yenmesinin sebebini aradaki yaş farkı olduğunu düşünüyorum.

Çevrimiçi Necmi

valla abi ben 35 yaşındayım. Çocukluğumda birçok kulüpte oynadım ve bjk seçmelerine katıldım. Araya tanıdık falan sokmuştuk soyadı ekşi olan biri vardı ozamanlar altyapıda. Seçmeler esnasında öğrendikki meğer herkez torpilliymiş , yöneticilerin , divan üyelerinin eş dost çocukları seçildi. Bizim takımın kalecisine top gelmedi mesela ilk seçilen oldu , daha ayağına top değmeyen adamlar kapıldı. Biz birkaç çocuk resmen oyunu domine etmiştik aramızdan hiçbiri seçilmedi. Çok sonrasında liseye falan gidrken bizim halı saha maçlarına gelen bi çocuk vardı 81 liyidi inan çocuk benim çıplak gözle izlediğim en büyük yetenekti adam karşı takımı çalım komasına sokup , üzerine bizede çalım atıyordu , tek başına oynuyordu oda mesela bjk altyapısındaymış , nihatı o dönem hikmeet vardı onları tanıdığını anlatırdı. Çok haksızlık vs olduğundan sinirlenip bırakmış anlatırdı. Yani onun için ben bizim altyapımızın pek iyi olduğunu düşünmüyorum. potansiyel oyuncudan öte , a takıma kadar uzanan bir sistem kurulmalı , a takımda taktiği ve pozisyonunu 10 yaşında öğrenmeye başlamalı çocuk , yetenek dağın olsa içinde ne fayda örnek Muhammed demirci , altınordu bu sistemi çok güzel kurdu. Başkanlarının açıklamalarını dinlemeni tavsiye edrim yurtiçine kimseyi satmayacaklarını söylediler , fb şu kalecilerini almak için uğraşıyor ama vermiyorlar sanırım onuda zagrepe falan satıyorlarmış. 1lige çıkma istekleride yok ne yapmaya çalıştıklarını açıkçası bende anlamadım adamların tk idolü oyuncu yetiştirmek.
torpil tabiki oluyor sadece oyuncu değil tüm kulüp çalışanları böyle kime el uzatsalar arkasını dayadığı biri çıkıyor Bugün kulüp başkanı olsam ilk yapacağım iş bütün çalışanları kapıya koymak sonra profesyonel bir kadro oluşturmak ve asla divan üyesi eski Beşiktaş yöneticilerinin kulüp işleyişiyle bağ oluşturmasını engellemek olurdu. Bilgide tutamıyorsun adamı olunca sızdırıyor. ama alt yapı ile ilgili atılan adımlar sağlıklı özellikle vodafone un işe el atması yetenek avına çıkması alt yapının nevzat demire kanalize olacak olması çiftlik yönetimini ortadan kaldırır. o kadar yatırımdan sonra amatörlere bırakmazlar eğitimi

Çevrimiçi Necmi

abi bizim çocukların onları yenmesinin sebebini aradaki yaş farkı olduğunu düşünüyorum.
ben yaş farkı olduğunu sanmıyorum Beşiktaş gibi kulübün derdi oyuncu yetiştirmek hile hurdayla şampiyon olmak değil böyle sadece kendini kandırırsın. Böyle birşey yapmaya ihtiyaç yok. rakip eksik kaldı diye oyuncu çıkaran bir mantıkla yönetiliyor alt yapı.

Çevrimdışı cursedofdragon

CSKA Moskova, 15 Temmuz'da Beşiktaş ile hazırlık maçı yapacağını resmi internet sitesinden açıkladı.

Çevrimiçi murat

ben yaş farkı olduğunu sanmıyorum Beşiktaş gibi kulübün derdi oyuncu yetiştirmek hile hurdayla şampiyon olmak değil böyle sadece kendini kandırırsın. Böyle birşey yapmaya ihtiyaç yok. rakip eksik kaldı diye oyuncu çıkaran bir mantıkla yönetiliyor alt yapı.
benim amca oğluda seçmelere katılmıştı.td benim sokaktan komşumdu 2 lig gol kralı olup fenerbahçeye transfer olan hüseyin sarıçan.1 asit 1 penaltı yaptırdı amca oğlu ama seçmeye gelenlerden sadece 2 tane yarma gibi boyu olan stoperler oldu .o oyunla boyları kısa olsa onlarda seçilmezlerdi.
[ Son Düzenleme: 19 Haziran 2018, 18:45:55 MURAT ]

Çevrimdışı sozkul

Ama Necmi, bir üstteki mesajınla çelişiyorsun, aynı mantıkla Beşiktaş gibi bir kulübün torpilede müsaade etmemesi lazım, senin kulüp ile bağlarını  keseceğin adamlar torpil yapıyorlarsa yaş da büyütürler yahut bizden önce yaşı büyütüldüğü aşikar olan oyuncuları görmezden gelirler.
Ayrıca fiziksel gelişmişliği akranlarından çok yukarda olan adamı ben bir üst kategoride oynatırım, tersi durumda birlikte oynadığı arkadaşlarına zararı olur kendinede bir faydası olmaz.

Çevrimdışı cursedofdragon

Dynamo Kiev, resmi internet sitesinden yarın gerçekleşecek sağlık kontrollerinden Denys Boyko'nun da geçeceğini duyurdu.

Çevrimdışı Rasim

Dynamo Kiev, resmi internet sitesinden yarın gerçekleşecek sağlık kontrollerinden Denys Boyko'nun da geçeceğini duyurdu.
gercekse müthis :claps:
Beşiktaş!

Etiketler: