2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 153 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6260335 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı onurturan

meneceri açıklama yapmış kalıyor diye

Çevrimdışı sozkul

yenimi duydun bir haftalık dedikodu bu. Evertonun böyle bir salaklık yapması
için başkanlarının kafayı yemiş olması yada niassenın kanser falan olması lazım
adam 8 maçda 422 dakika oynamış epl de 5 gol 1 asist yapmış bir sorunu yoksa hayatta üste para verip takas
yapmazlar. epl de 84 dakikada bir gol atmış cenk Türkiye de böyle bir istatistik yakalamadı daha.

sen eskiden böyle yapanlara ciddi fırça çekerdin, futbolcumuzun değerini düşürme diye. işe duygularını karıştırma, cenki sevmeyebilirsin ama prensip prensipdir.
[ Son Düzenleme: 26 Aralık 2017, 12:01:28 sozkul ]

Çevrimdışı sozkul

Q7 Hersey için teşekkürler diyerek instagramda resim paylaşmış. Yoksa yoksa?

O bu kupada benim büyük bir katkım var fotosu  :D

Çevrimdışı tuncaboylu

Q7 Hersey için teşekkürler diyerek instagramda resim paylaşmış. Yoksa yoksa?
Yok.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sozkul

meneceri açıklama yapmış kalıyor diye

Bu nedir @onurturan?

"Töre: Bandırma doğru :)"

Çevrimdışı mylife1903

sen ekiden böyle yapanlara ciddi fırça çekerdin, futbolcumuzun değerini düşürme diye. işe duygularını karıştırma, cenki sevmeyebilirsin ama prensip prensipdir.
Imam osurursa cemaat sicar abi

Ismaeli savunduruyordu, ismaeli

Çevrimdışı onurturan

Bu nedir @onurturan?

"Töre: Bandırma doğru :)"

senin zamanında imzaları engellemene sebep olan bi imza vadı ya abi..
bi abimiz vardı hani şenol güneş: sonunu getireceğine inanmadığım teknik direktör yazıyordu daha ilk şampiyonluk yaşanmamıştı gökhan töre :bandırmaspora falan gider diye devam ediyodu..
o okuyosa gelsin muhabbet edelim diye taş attım da (normalde sevdiğim bi adamdı çünkü)
tamamen forumu bırakmış sanırım yok gözükmüyor.

Çevrimiçi levitate

@levitate sen neler biliyorsun kardeşim.
Bunları öğreneceğine ders caliş sana yahu...  :evillol: :evillol:

Gerçekten kim bunlar ?
biraz yaşlı ama oldukça kaliteli orta saha oyuncuları ihsan abi

ders işini okulda şey ediyorum sıkıntı yok :D
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı onurturan

Çevrimiçi Gökhan Kurt

O bu kupada benim büyük bir katkım var fotosu  :D

Yok.

Tühh bee. Biran heveslendim Qatardan felan biri mi cıktı diye.

Çevrimdışı sozkul

senin zamanında imzaları engellemene sebep olan bi imza vadı ya abi..
bi abimiz vardı hani şenol güneş: sonunu getireceğine inanmadığım teknik direktör yazıyordu daha ilk şampiyonluk yaşanmamıştı gökhan töre :bandırmaspora falan gider diye devam ediyodu..
o okuyosa gelsin muhabbet edelim diye taş attım da (normalde sevdiğim bi adamdı çünkü)
tamamen forumu bırakmış sanırım yok gözükmüyor.

Evet imzanın @ozan62 ye nazire yapmak amacıyla olduğunu anladım, Töre'li kısmı anlamamıştım şimdi anladım.
Şimdi üyelere baktımda bir tek o siyah karakterle yazılmıs aynı sayfada herkes kırmızı. niye acaba, temelli gidenler siyah mı oluyor? Çok uzun aktif olmamak mı siyah yapıyor?

Son imzası iyiymiş ama:  :D

*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Çevrimdışı 3:10 to Yuma

Ekşisözlük Quaresma gidiyor diye yıkılıyor, acaba kesin mi Çin olayı?

Çevrimiçi underworld

Q7 olayı için sosyal medya denen cins oluşuma bir bakayım dedim ama keşke bakmaz olaydım.

Yönetim işi tutmazsa ilk cazirti da vodafone park karışir.

Neyse ki q7 varmış ,o olmasa Beşiktaş ta olmazmis.
Bunu da öğrendiğim iyi oldu.

Çevrimdışı AvrupaKartalı

q7 giderse sampiyon olus kadar sevinirim.
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimdışı 3:10 to Yuma

Q7 ara sıra oyuna giren bir yedek olsa takımda tutulması iyi olurdu, ingilizlerin bench power dediği adam yapabilirdik. Ama hoca O takımdaysa tahtaya ilk Q7 yazarım kafasına girince, yönetimin de eli kolu bağlandı, ya gönderecekler ya da maç başına bir ton orta açacağız.

Çevrimdışı onurturan

Beratın askerliği çok mutlu geçecek gibi :D
Beşiktaşımız için en doğrusu oluyordur inşallah ..
Bayern maçları biraz daha zorlaşacak belki ama şampiyon olma şansımız artacak ..

yada gitmez ..
Beratın askerliği normal geçer..
Beşiktaşımız için en doğrusu oluyordur inşallah..
Bayern maçları nşa da geçer..  Şampiyon olma şansımmız düşer..

Çevrimdışı tuncaboylu

Ekşisözlük Quaresma gidiyor diye yıkılıyor, acaba kesin mi Çin olayı?
Çok fazla sözlük okuma

Çevrimdışı onurturan

Evet imzanın @ozan62 ye nazire yapmak amacıyla olduğunu anladım, Töre'li kısmı anlamamıştım şimdi anladım.
Şimdi üyelere baktımda bir tek o siyah karakterle yazılmıs aynı sayfada herkes kırmızı. niye acaba, temelli gidenler siyah mı oluyor? Çok uzun aktif olmamak mı siyah yapıyor?

Son imzası iyiymiş ama:  :D

*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Gönülsüz scout olabilir mi abi

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Çok fazla sözlük okuma

Spor konusunda katılıyorum. Çok fazla troll var. Kim hangi takımı tutuyor belli değil. Bi deli kuyuya taş atıyo 500 kişi ardından yazı döşeniyo.. Çok ciddiye almamak lazım sözlükleri.

Çevrimiçi levitate

Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı mehmetthedum

Moneyball filmindeydi  ;   menejer/yönetici  bir takım ve bir başarı hayal eder ,  bu amaçla birbirini tamamlayan bir ekip kurmak için transferler yapar. Fakat antrenör bu yeni transferleri bir türlü oynatmaz vasat bir netice çizgisinde ilerler. Aslında amacı riske girmemek ve repütasyonuna zarar vermeden sezonu bitirmektir.

Sonuçta antrenöre rağmen ,Antrenörün de saygınlığını zedelemeden ve kavga etmeden aynı çizgiye getirmenin bir yolunu bulan yönetici/menejer , yeni transferlerin önünü tıkayan oyuncuları ne kadar yildiz olurlarsa olsun takas ile gönderir. Antrenör seve seve menejerin kafasındaki takımı sahaya çıkarmak durumunda kalır ve o andan itibaren takım yükselişe geçer. Ve tarihi bir netice alır.. vb.. ( hikaye gerçektir bu arada billy beane diye aratırsanız bulunur).

Tabi mr.billy o işleri yaparken ciddi bir matematik ve istatistik hesabını kullanıyordu. İlme ve fenne dayanmıştı. Ben yönetici veya başkan değilim , herhangi bir hesaba da dayanmıyorum. Bir taraftar olarak takımımı hedefine ulaşmış görmek isterim. Anladığım o ki ; mevcut vasati oyun yapısıyla ve takım kurgusuyla bu mümkün görünmüyor. Hesapsiz bir adam olarak şu an başkan olsam hiç hocaya filan sormadan ;  q7'yi ve adriano'yu çin'e yollar , cenk'i de isteyene satardim.  Bunlar hoca'nın vasat lig oyununu dayandırdıği elemanlar. Adriano'yu göndermemin sebebi de caner'e yer açmak için. Q7'nin gidişinden dolayı azalacak orta sayısını dengede tutmak için canerin ortalarına ihtiyac olacaktır.  Bu hareket lens ve negredoyu hoca'nın mecburen ilk 11'e yazmasına sebep olur. Bu durumda oyun genelde yerden ve daha dengeli bir oyun oynanacağindan talisca'nın yerine de top tutabilen, yerden oynayabilen ve adam eksiltebilen (yani q7'nin gidişinden dolayı doğacak bazı eksiklikleri kapatmak için) 11'e hocanın isteyeceği ve takıma koymazsa sorun çıkacağindan emin olunacak arda'yı da bu iş için almak icap edecek. Bu durumda oğuzhan arkadaşla da vedalaşmamiz iyi olabilir. Çünkü takıma girmesi çok zor olacaktır . Huzursuzluk çıkar. Bu formül bağlamımda arda'ya bile katlanırım. Hocayı da memnun eder istifa etmez oturur yerinde.

Yani : arda, yedek sol bek, yedek sağ bek, yedek santrafor in.
 Cenk, oğuzhan, quaresma,adriano, out yaparsak .. atiba, talisca ve tosici yedeğe koymaya hocayı ikna edebilirsek. (Ikna edemezse onlar da satabilir)

Hoca şu 11'i oynatmak zorunda kalacaktır. Ligi kazanmaya yönelik bir takım.. bayerni elemekle ugraşip sezonun içine etmeyecek bir takım. Eleyedebilir ayrıca.

Fabri

Caner,vida,pepe,gökhan

Medel,tolgay,arda

Babel, negredo,lens.

Yedekler : ( utku, orkan, töre, tosic, talisca, necip, mitroviç,transfer bek, transfer santrafor,pektemek)

Benim tanidığim şenol hoca zorunluluk olmadan böyle bir 11 çıkarmayacak çünkü. Ben kendisi ile süper kupa maçından beridir sıcak değilim. Sırf eski oyuncular onurlansın diye süper kupaya hazırlık maçı muamelesi yaptık. Tarihe yazılacak bir kupadan olduk.. sene başından berisir hedef şl grubundan çıkmak diyorlar. Ciktığımıza göre hedef gerçekleşti. Yeni bir hedefin yoksa hedef gerçekleştikten sonra insanda bir hoşluk ve  boşluk olur. Olur da ben taraftar olarak o boşluğu kaldıramam. Bu takım her sene şampiyon olmak için ve her maçı kazanmak için çikmalı .. ona göre 11 kurulmalı, ona göre oyun kurgulanmalı ona göre oynanmalı. Orta-kafa-gol  vaziyeti idare edip vasat oynayarak sezonu bitirme oyunudur. 

Kusura bakmayın fikrim ve zikrim bu.. Allah fikret başkan'a sabır versin.

Saygılar.

[ Son Düzenleme: 26 Aralık 2017, 15:21:37 mehmetthedum ]
Beşiktaş her zaman mahallenin büyük abisidir.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Moneyball filmindeydi  ;   menejer/yönetici  bir takım ve bir başarı hayal eder ,  bu amaçla birbirini tamamlayan bir ekip kurmak için transferler yapar. Fakat antrenör bu yeni transferleri bir türlü oynatmaz vasat bir netice çizgisinde ilerler. Aslında amacı riske girmemek ve repütasyonuna zarar vermeden sezonu bitirmektir.

Sonuçta antrenöre rağmen ,Antrenörün de saygınlığını zedelemeden ve kavga etmeden aynı çizgiye getirmenin bir yolunu bulan yönetici/menejer , yeni transferlerin önünü tıkayan oyuncuları ne kadar yildiz olurlarsa olsun takas ile gönderir. Antrenör seve seve menejerin kafasındaki takımı sahaya çıkarmak durumunda kalır ve o andan itibaren takım yükselişe geçer. Ve tarihi bir netice alır.. vb.. ( hikaye gerçektir bu arada billy beane diye aratırsanız bulunur).

Tabi mr.billy o işleri yaparken ciddi bir matematik ve istatistik hesabını kullanıyordu. İlme ve fenne dayanmıştı. Ben yönetici veya başkan değilim , herhangi bir hesaba da dayanmıyorum. Bir taraftar olarak takımımı hedefine ulaşmış görmek isterim. Anladığım o ki ; mevcut vasati oyun yapısıyla ve takım kurgusuyla bu mümkün görünmüyor. Hesapsiz bir adam olarak şu an başkan olsam hiç hocaya filan sormadan ;  q7'yi ve adriano'yu çin'e yollar , cenk'i de isteyene satardim.  Bunlar hoca'nın vasat lig oyununu dayandırdıği elemanlar. Adriano'yu göndermemin sebebi de caner'e yer açmak için. Q7'nin gidişinden dolayı azalacak orta sayısını dengede tutmak için canerin ortalarına ihtiyac olacaktır.  Bu hareket lens ve negredoyu hoca'nın mecburen ilk 11'e yazmasına sebep olur. Bu durumda oyun genelde yerden ve daha dengeli bir oyun oynanacağindan talisca'nın yerine de top tutabilen, yerden oynayabilen ve adam eksiltebilen (yani q7'nin gidişinden dolayı doğacak bazı eksiklikleri kapatmak için) 11'e hocanın isteyeceği ve takıma koymazsa sorun çıkacağindan emin olunacak arda'yı da bu iş için almak icap edecek. Bu durumda oğuzhan arkadaşla da vedalaşmamiz iyi olabilir. Çünkü takıma girmesi çok zor olacaktır . Huzursuzluk çıkar. Bu formül bağlamımda arda'ya bile katlanırım. Hocayı da memnun eder istifa etmez oturur yerinde.

Yani : arda, yedek sol bek, yedek sağ bek, yedek santrafor in.
 Cenk, oğuzhan, quaresma,adriano, out yaparsak .. atiba, talisca ve tosici yedeğe koymaya hocayı ikna edebilirsek. (Ikna edemezse onlar da satabilir)

Hoca şu 11'i oynatmak zorunda kalacaktır. Ligi kazanmaya yönelik bir takım.. bayerni elemekle ugraşip sezonun içine etmeyecek bir takım. Eleyedebilir ayrıca.

Fabri

Caner,vida,pepe,gökhan

Medel,tolgay,arda

Babel, negredo,lens.

Yedekler : ( utku, orkan, töre, tosic, talisca, necip, mitroviç,transfer bek, transfer santrafor,pektemek)

Benim tanidığim şenol hoca zorunluluk olmadan böyle bir 11 çıkarmayacak çünkü. Ben kendisi ile süper kupa maçından beridir sıcak değilim. Sırf eski oyuncular onurlansın diye süper kupaya hazırlık maçı muamelesi yaptık. Tarihe yazılacak bir kupadan olduk.. sene başından berisir hedef şl grubundan çıkmak diyorlar. Ciktığımıza göre hedef gerçekleşti. Yeni bir hedefin yoksa hedef gerçekleştikten sonra insanda bir hoşluk ve  boşluk olur. Olur da ben taraftar olarak o boşluğu kaldıramam. Bu takım her sene şampiyon olmak için ve her maçı kazanmak için çikmalı .. ona göre 11 kurulmalı, ona göre oyun kurgulanmalı ona göre oynanmalı. Orta-kafa-gol  vaziyeti idare edip vasat oynayarak sezonu bitirme oyunudur. 

Kusura bakmayın fikrim ve zikrim bu.. Allah fikret başkan'a sabır versin.

Saygılar.

Yanlış hatırlamıyorsam filmin sonunda yine de şampiyon olamıyorlardı. 20 maçlık bi galibiyet serisi yakalıyorlardı ama play-off'larda eleniyorlardı :lol: Eğer amaç şampiyon olmaksa film örneği bence yanlış.

Çevrimdışı BORAN

Moneyball filmindeydi  ;

...

Saygılar.

Caner hariç haklısın  :evillol: ama Caner  :flag:

Çevrimiçi Necmi

sen eskiden böyle yapanlara ciddi fırça çekerdin, futbolcumuzun değerini düşürme diye. işe duygularını karıştırma, cenki sevmeyebilirsin ama prensip prensipdir.
Oyuncunun değerini düşürmekle ne alakası var. Sürekli masal anlatıyorlar yok 30 M yok
40 M yarın düşük bir fiyata gidince herkes başkana sallamaya başlayacak daha öncede dedik ozi 20 M
ye verilmez dediklerinde böyle bir teklif varsa bir saniye düşünülmesin dedik.
Hayal satmanın mantığı yok. Birde söylediğim rakam değil niasse takası olmaz diyorum
bu harbiden salaklaık olur adamın epl deki istatistiği cenkden daha iyi vermeleri için altında başka sebep olmalı
yoksa harbi salak bunlar derim.
Gerçekler acıdır. bir sürü isteyen var deniyor ama bir tane a klas takım yok içlerinde milletin telafuz ettiği
rakamlar için o takımların istemesi lazım 22 M + niasse nerdeyse 35 M civarı demek oluyor az gerçekci olmak lazım

Etiketler: