2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 87 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6285489 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı atalay

Transfer düsturuna dair bir eleştirim yok. Oyuncu ederini bulur, oyuna uygun oyuncu ile yeri doldurulur... Bu herkes için geçerlidir. Tabii burada ederini bilmek, doğru ücretleri-anlaşmaları kovalamak önemli. Fakat oyuncunun oyununa dair birçok eleştiriyi yersiz buluyorum. @Egos Beşiktaş taraftarının Oğuzhan ile bazı ezber yanılgıları var gibi.

Çevrimiçi Necmi

Beko olsaydı bilgim olurdu sizin tezinize thy daha uygun gibi saygılar
evet thy de olabilir. daha mantıklı zaten

Çevrimdışı Berat

Oğuzhan çok özel bir oyuncu ancak hala mental ve fiziki gelişim olarak geride. Kaptanlık pazubandını erkenden vererek iyi mi kötü mü yaptık bilmiyorum.

Çevrimiçi Necmi

Transfer düsturuna dair bir eleştirim yok. Oyuncu ederini bulur, oyuna uygun oyuncu ile yeri doldurulur... Bu herkes için geçerlidir. Tabii burada ederini bilmek, doğru ücretleri-anlaşmaları kovalamak önemli. Fakat oyuncunun oyununa dair birçok eleştiriyi yersiz buluyorum. @Egos Beşiktaş taraftarının Oğuzhan ile bazı ezber yanılgıları var gibi.
zaten tartışmada burdan çıktı Türkiyede bulabileceği fiyat en fazla 15 olur.
hiç bir oyuncu vaz geçilmez değildir herkesin yeri bir şekilde doldurulur bunu anlatmaya çalışıyoruz
bazı arkadaşlar ozisiz Beşiktaş olmaz diyorda bal gibide olur neden olmasın takımı şu haliyle
sırtında taşımıyorki. tamam çok yetenekli ama abartmayada gerek yok

Çevrimdışı atalay

Bunu yanlış anlama lakin eleştiriyi yapan, izleyen göz kim? Sorun burada zaten. İlaveten konu sorumluluk ise bu takımda son iki yılda en fazla sorumluluk alan oyuncu açık ara Oğuzhan'dır. @Necmi Sadece Oğuzhan değil. Her oyuncu ile ilgili bana göre bir takım ezber düşünceler var. Fakat bunu dillendirenler sözde otoriteler olunca ekseriyette eksen kayması oluyor.

Çevrimdışı brkntcnr

Selam! Uzun bir süre sonra bi' yazılanlara göz atayım dedim. Fakat Oğuzhan konusunda okuduklarımdan sonra kanım çekildi. Bu çocuk Beşiktaş tarihinin en özel orta saha oyuncularından biri. Klişeleşmiş ezberleri kabul etmektense maç izleme alışkanlıklarını mı değiştirsek? Çünkü benzer yorumları burası dışında her yerde okuyorum.
Hoşgeldin abi. Ben ütopik bi teklif gelirse gitmesinden yanayım. Yoksa o kadar eksik varken bi de orta saha aramakla uğraşmayalım.

Çevrimdışı Egos

necmi ağabey seni doğruladı; yalnız sezon içinde birçok kez oğuzhan'ı savunduğuna da şahit olmuştum.

Çevrimdışı atalay

Bilmiyorum. Oğuzhan için fiyat biçmek kolay değil. Fakat buradan satış yaparken transfer ücretlerinin benzer kalibredeki 5 büyük ligin yada bu liglerin belli takımlarının bazı oyuncuları gibi aynı tandansta yürümeyeceği aşikar. @Necmi
[ Son Düzenleme: 22 Haziran 2017, 03:02:43 atalay ]

Çevrimiçi Necmi

Bilmiyorum. Oğuzhan için fiyat biçmek kolay değil. Fakat buradan satış yaparken transfer ücretlerinin benzer kalibredeki 5 büyük ligin yada bu liglerin belli takımlarının bazı oyuncuları gibi aynı tandansta yürümeyeceği aşikar. @Necmi
zaten ozi özelinde demiyoruz Türkiye özelinde transfer piyasası tartışmanın ana konusu
bazı arkadaşlar oziyi 40-50 gibi rakamlara satıyorda benim söylediğim hem bu değerlerde olmadığı hemde
trde 15 in üzerini bir oyuncunun görmediği gidersede bu fiyatlarda gideceği
geçen senede töreyi 20 nin altına kimse bırakmıyordu o zamanda söylemiştim 8-10 gibi bir rakamı görürsem hemen satarım
oyuncunun gelişimi elde patlayacağına işaret ediyor. ozide bu sene olmadı seneye satılmalı sonrasında değeri artmaz
tam tersi düşüşe geçebilir. kimse yüksek değerlerin hayalini kurmamalı. zaten neden etmeyeceğinide saydım
Beşiktaş için özel oyuncu ama çok fazlada eksiği var. Bunlarıda burda kapatamayacak. iyi bir takıma giderse
ondan sonra oziyi keyifle izleriz.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Yönetim okey liyorsa q7 ye laf düşmez.
Pazarda köle mi satıyorsun bu nasıl bir mantik Allah aşkına

Kimse kimseye zorla bir sey yaptiramaz bu her alanda geçerli kaldiki adam sozlesmeli oyuncun , Napabilirsin Kadro disi mi bırakıcan , diyelim kadro disi biraktin bundan kim zarar görecek ?

Bunu da Q7 sever Q7 yi koruma mesaji olarak görmeyin , Kaynak lazim bende sizler kadar Para kazandirmasini istiyorum , Marceloyu kaybetmektense Q7 yi kaybetmeyi tercih ederim
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı atalay

Kısa vadeli planlama dışında orta ve uzun vadeli oyun içi planlamalar bunun için önemli. Bu bir nevi kurumsal hafıza gibi. Güçlü bir oyun hafızası, bu oyun hafızasını sürdürebileceğiniz geniş bir oyuncu ve teknik database... Oyuncularınızı ederine kimi zaman ederinden fazlasına taşıyabileceğiniz bir network. Bu sadece alırken değil, satarken de önemli. Ve tabii ki bu hafızayı sürdürebilmenin en önemli kısmı altyapı. Sadece palyatif çözümler ile çıtayı yükseltmek mümkün değil. Fakat bizim takımlarımız halen UEFA'nın koyduğu Association ve Club-Trained kontenjanları bile bir sınırlama olarak görüyorken bu işleri nizamına uygun bi' hale sokmak mümkün değil. Şu an TR'de tek transfer algoritması; son yada sondan bir önceki kontratını kovalayan istikrarlı underrated veya majör liglerde oynayan ve kariyeri düşüşte olan geçmiş dönemli başarılı oyuncuları transfer etmek üzerine kurulu. Başka çare yok. Bir dolu yanlış başka seçenek bırakmıyor. Çünkü birkaç el yordamı dışında oyuncu geliştirebilen bir organizasyonumuz yok. Fakat bu kapımızın önünü doğru süpürmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Belli doğrular üretiyoruz ama kapımızın önünü süpürmüyoruz. Hepsi halının altına gidiyor. Sağlıcakla...
[ Son Düzenleme: 22 Haziran 2017, 03:30:52 atalay ]

Çevrimiçi underworld

-Takımın yasi artıyor
-yerli yetenekli oyuncu çıkmıyor
-takımın iskeleti yerli olmali diye başlıyoruz sonra ozi'ye batan geminin malları muamelesi yapıyoruz.

Gelelim eksilere:
-kaptan olamamali
-hakemlerle didismesi engellenmeli
-fiziksel iyileşme konusunda üzerine düşülmeli .

Satacaksak fiyat 20 .
Almak isteyen buyursun gelsin ,mirin kırın eden çektirsin gitsin.
Bizim oziyi satma gibi bir zorunlulugumuz yok.

Roma gerson a 20 veriyorsa Oziye de versin.

No ozi no party

( Arsenal %25 olayı için de porto modeli yapıp ozi + altyapıdan bir oyuncuyla beraber göndeririz.
O hesapta , altyapı 19 milyon - Ozi 1 milyon bonservis yaparak Wengere 250 binlik lokum iteleriz.
Onca portekiz kulupleriyle iş yapıyoruz biraz seytanliklarini örnek alalım dimi )

Çevrimdışı mylife1903

Israrla söylüyorum 2. Transferi bizden giderken edeceği rakamlar bunlar ama sonraki rakam tabiki o olacaktır. Şimdi özür dileyerek büyük maç konusuna girmek istiyorum burada çok acımasız olunduğunu düşünüyorum. 10 numarada oynadığı büyük maçlar hariç her büyük maçta etkisini gösterdi. Bana göre Modric dünyanın o mevkisinde en iyisi Modric'in büyük maç aldığını hatırlayan var mı? Şampiyonlar ligi finalinde çıkardığı pas var Ronaldonun attığı fener maçındaki Oğuzhan pasına ne kadar benziyor demi :) Geçen sene içerdeki fener maçı tarafsız gözle izlemek lazım geçen seneki iki GS maçını söylemiyorum bile ha keza bu seneki derbiler (10 numara oynadıklarında size katılıyorum). Bu sene Napoli girdikten sonra Lyon(Bana göre inanılmaz bir tempo yaptı efsane maç çıkardı) ve Olympiakos. Özür dilememin sebebide Serdar ali çelikler diye delinin biri kuyuya taş attı çıkar çıkarabilirsen. Daha ben nasıl örneklendireyim bu maçların en azından sadece özetini bile izlese arkadaşlar hak verecektir.
Oguzhanin arizasi yok azicik eksigi var. gucsuz, guclenir. Sut tercih etmiyor, eder. Bunlari kendi duzeltir fiyatini dusuren sebep ise yavas olmasi. Hizli olsa kapi 25ten acilirdi.
Bu forvetlerle bu sezon cocuk kendini gene iyi gosterdi daha fazlasi zor. Sakatlandi zaten.
Oguzhanin buyuk handikapi ise 60. Dakikalarda temposunu kaybedip, sahada kaybolmasi.
Duzelmeyecek bir eksigi yok cocugun bizim seviyemiz icin iyi oyuncu. Satsinlar 15 milyona 5 senede 5 milyon bonservis verip 25 milyon harcariz oraya,

Çevrimdışı Serkan_KaNaDa

Kimse kusura bakmasin Oguzhan bu fizikle avrupada hicleri oynar. Orta alani kalabalik tutan takimlarda OGuzhan gozukmez cunku sirti donukken aldigi toplari iyi kullanamiyor. Rakibin yakin markajindan kurtulamiyor.  Acilan oyunlarda topu surecek alan bulmussa, o zaman teknigini konusturuyor. Oguzhan Avrupada is gormez bu fizikle.

Tolgay Oguzhan'dan cok daha faydali bir futbolcu ofansif oyunda. Oguzhan 8 numara olarak iyidir.

Yeterince izledim Oguzhan'i nasil bu kadar buyutuluyor anlamiyorum. Kalitesiz Turkiye liginde iyi is yapar ona sozum yok. Avrupa bu fizikle hayal...

Çevrimdışı abdusta

Bu UEFA mali yapı kriteri zorunluluğu

Beşiktaş için "en değerli oyuncusunu satma şartına dönüştü"
tersten okununca kibarca transfer yasağı

Bu durumda Şenol hoca hiç kusura bakmasın geçen sene Dünya kupası vardı Gomez ve Sosa son ana kadar oyalayıp
takımdan gittiler,
Bana göre bu sene belirsiz 1 futbolcumuz var Aboubakar!
ayrılan kiralıklar Demba ve Atınç

Yapılacak en hayırlı iş eger bu sene son fairplay yılımızsa,kadromuzu korumak
maceraya girmeden Aboubakarın yerine yüksek maliyetlede olsa en iyi santrafora bak
Arkaya bonservissiz TİTİ al,Atınç a teşekkür et Almanyada kendini geliştirsin,Ersanada teşekkür et Çine donsun
Öne Mustafa Pektemek Dembabaya teşekkür et 1 yıl Çinde dinlensin kontrat sonu arzu ederse döner.

Sonuçta satacağız diye birşeyleri zorlayınca takımın dengesi bozuluyor
Ederi bulursa,oyuncuda istiyorsa gider.

Benim hala içimde Aboubakar konusunda kuşkum var,kendisinden Beşiktaşdan ayrılabilirim diye bir Demeç duymadık
İllaki yönetimde konuşuyordur,Egerki Portoya transfer olacaksam Beşiktaşdan başka yere gitmem yoksa geri dönerim diye diretiyorsa
Bu transfer hayırlısıyla biter,aksi takdirde o bölgeye 1 iyi santrafor bakıp 1 yıl daha Cenkle beraber o bölgeyi kurtarır gene Lig şampiyonlugnun en
önemli adayı oluruz.

Saygılar

Çevrimiçi underworld

Kimse kusura bakmasin Oguzhan bu fizikle avrupada hicleri oynar. Orta alani kalabalik tutan takimlarda OGuzhan gozukmez cunku sirti donukken aldigi toplari iyi kullanamiyor. Rakibin yakin markajindan kurtulamiyor.  Acilan oyunlarda topu surecek alan bulmussa, o zaman teknigini konusturuyor. Oguzhan Avrupada is gormez bu fizikle.

Tolgay Oguzhan'dan cok daha faydali bir futbolcu ofansif oyunda. Oguzhan 8 numara olarak iyidir.

Yeterince izledim Oguzhan'i nasil bu kadar buyutuluyor anlamiyorum. Kalitesiz Turkiye liginde iyi is yapar ona sozum yok. Avrupa bu fizikle hayal...

Ozi zaten 8 numara ki daha ne bekliyoruz 10 olmasinimi.
Verrati o fizikle oynayabiliyorsa ozi de oynar.

Hatta ileri gidip Barcelona Verrati ye 100 vereceğine 20 -30 bize versin davulla zurnayla  gönderelim.
thy, Beko, lassa koalisyon kurup şu menejerler de bir kere de bizim için çalışsa olabilir bu iş.
[ Son Düzenleme: 22 Haziran 2017, 07:16:02 underworld ]

Çevrimdışı tuncaboylu

o parayı rüyanda bile göremezsin ozide mental sorun var yetenek tek başına yetmiyor
onun yaşında onun yeteneğinde birinin takımı sırtlayıp götürmesi lazım yaş itibariyle bu sene
ve seneye ulaşabileceği en büyük rakama ulaşması lazım normalde ama bu şekilde ulaşamaz
bütün büyük maçlarda kayboluyor. normal maçlarda bile ara ara parlıyor maç içinde devamlılığı yok
benim tahminimce ulaşabileceği en büyük rakam 15 olur. dzeko dediğin adam italya gibi savunmasıyla ünlü
bir ligde gol kralı olmuş biri şu takıma gelsin direk kupayı getirip versin tff yormasın bizi
böyle bir adama büyük ihtimal yalandır ama ozi + 4 M veriliyorsa ozi değersizleştirilmiyor aslında
olduğundan değerli gösteriliyor. ozi tamam yetenek varda adam topa vurmaya korkuyor.
abartmayalım. Tolgaya ozi kadar şans verilse ondan fazla katkı sağlar.
Bizde iyi oyuncular var yetenekliler ama bıçak sırtını geçemiyorlar bir tık daha iyi olsalar
takıma çağ atlatacaklar ama olmuyor işte. o tıkı geçebilmiş adriano atiba ve marcelo var
bunlar üç oyuncu daha katılsa takım yenilmez olur. yanlız atiba her sene üstüne koyuyor.
şarap gibi yaşlandıkça değerleniyor.
Katılmıyorum.

Oğuzhan'ı 13'e alsınlar, biz 7'siyle Aboubakar'ı alalım.

Bu takasla Dzeko gibi son sahibi olacağınız bir adamı 9'a almış oluyoruz, saçma bence.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tuncaboylu

o parayı rüyanda bile göremezsin ozide mental sorun var yetenek tek başına yetmiyor
onun yaşında onun yeteneğinde birinin takımı sırtlayıp götürmesi lazım yaş itibariyle bu sene
ve seneye ulaşabileceği en büyük rakama ulaşması lazım normalde ama bu şekilde ulaşamaz
bütün büyük maçlarda kayboluyor. normal maçlarda bile ara ara parlıyor maç içinde devamlılığı yok
benim tahminimce ulaşabileceği en büyük rakam 15 olur. dzeko dediğin adam italya gibi savunmasıyla ünlü
bir ligde gol kralı olmuş biri şu takıma gelsin direk kupayı getirip versin tff yormasın bizi
böyle bir adama büyük ihtimal yalandır ama ozi + 4 M veriliyorsa ozi değersizleştirilmiyor aslında
olduğundan değerli gösteriliyor. ozi tamam yetenek varda adam topa vurmaya korkuyor.
abartmayalım. Tolgaya ozi kadar şans verilse ondan fazla katkı sağlar.
Bizde iyi oyuncular var yetenekliler ama bıçak sırtını geçemiyorlar bir tık daha iyi olsalar
takıma çağ atlatacaklar ama olmuyor işte. o tıkı geçebilmiş adriano atiba ve marcelo var
bunlar üç oyuncu daha katılsa takım yenilmez olur. yanlız atiba her sene üstüne koyuyor.
şarap gibi yaşlandıkça değerleniyor.
Ayrıca İtalya artık savunmasıyla ünlü değil, her sene gol rekorları kırılmaya başladı.

Çevrimdışı tuncaboylu

Tolgaya haksızlık etme çocuk sürekli kendini kanıtlama derdinde oldu son dönemler formayı kaptı devamlılık sağladı
ne o top kayıpalrını yaptı nede pasif bir görüntü çizdi dikkat et son dönemlerdeki asist öncesi paslar hep tolgaydan çıktı
çoğunlukla çok düzensiz oynadığı halde ozi büyük yetenek ama derbilerde yok kim ne derse desin ama onun en büyük handikapı
quaresmanın varlığı quaresma sahada olmadığında daha fazla oyuna giriyor sorumluluk alıyor çünkü onun yeteneklerini
göstereceği bölgede top kalmıyor quaresma istiyor alıyor topu zaten bütün hücum oyuncularımızı pasifize ediyor
bu oyun şekli iyi inceleyin ozinin ön plana çıktığı oyunlarda quaresma sahada yok
Derbileri gözünüzde büyütmeyin, 3 puanlık maçlar hepi topu diyen sen değil mıydın @Necmi abi?
Şimdi derbiler büyük maç, Oğuzhan'da onlarda kayboluyor oldu :alala:
Bana tüm küçük maçlarda fayda versin, ben derbilerde kaybolsa da umursamam.

Çevrimdışı tuncaboylu

Selam! Uzun bir süre sonra bi' yazılanlara göz atayım dedim. Fakat Oğuzhan konusunda okuduklarımdan sonra kanım çekildi. Bu çocuk Beşiktaş tarihinin en özel orta saha oyuncularından biri. Klişeleşmiş ezberleri kabul etmektense maç izleme alışkanlıklarını mı değiştirsek? Çünkü benzer yorumları burası dışında her yerde okuyorum.
Hoşgeldin dostum.

Katılıyorum yazdıklarına.

Çevrimdışı mylife1903

Derbileri gözünüzde büyütmeyin, 3 puanlık maçlar hepi topu diyen sen değil mıydın @Necmi abi?
Şimdi derbiler büyük maç, Oğuzhan'da onlarda kayboluyor oldu :alala:
Bana tüm küçük maçlarda fayda versin, ben derbilerde kaybolsa da umursamam.

Derbi dedigi ibb yahu

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Hoşgeldin dostum.

Katılıyorum yazdıklarına.

Kendi değerlerimizi biraz çabuk harcıyoruz maalesef. Bize bayrak oyuncular da lazım en basitinden Şifo Mehmet yıllarca kaptanlık yaptı ve her anlamda katkı sağladı, tamam güzel ederini bulunca satalım falan filan ama Napıcaz Tolga ve Necip mi kaptan çıkacak? Bu çocuk Beşiktaş'ı sahipleniyor ve seviyor bu değerleri bu kadar kolay harcamamalıyız benim kanaatimce.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Kendi değerlerimizi biraz çabuk harcıyoruz maalesef. Bize bayrak oyuncular da lazım en basitinden Şifo Mehmet yıllarca kaptanlık yaptı ve her anlamda katkı sağladı, tamam güzel ederini bulunca satalım falan filan ama Napıcaz Tolga ve Necip mi kaptan çıkacak? Bu çocuk Beşiktaş'ı sahipleniyor ve seviyor bu değerleri bu kadar kolay harcamamalıyız benim kanaatimce.
Veli pektemek gibi demirbaslar var

Çevrimdışı tangaz

ozzinin gitmek istediği gerçeğini de göz önünde bulunduralım...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Serhat Akkaya

ozzinin gitmek istediği gerçeğini de göz önünde bulunduralım...
Saygı duyarım onada..
Korku akıl katilidir.

Etiketler: